historie

O čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy a Alexander Tamanský

Verze historie Alexandra Tamanského spočívá v tom, že středověk byl vymyšlen a antika přešla rovnou do renesance. Já si tuto jeho verzi rozhodně netroufnu komentovat, nebyl jsem tehdy u toho. Každopádně z toho, co momentálně vím, na této jeho verzi něco může být. Je spousta článků na internetu na toto téma. Proto budu psát jen krátce a odkážu jen na jeden z nich.

image 3

Již před časem mě zaujala série tří článků s názvem O čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy, v originále O чем молчат руины и шепчут пирамиды. V článcích je celá řada obrazů malířů 18. a 19. století, tzv. „ruinistů“ (malovali antické ruiny). Několik jmen – Hubert Robert, Francesco Guardi, Antonio Canaletto, Giovanni Paolo Panini, Giovanni Battista Piranesi a další. A to, co oni malovali, rozhodně stojí za pozornost. Určitě si to nevymýšleli, a jestli je verze Alexandra Tamanského správná, tak já bych ji doplnil ještě o svou verzi, a to, že na konci antiky (tedy před nějakými třemi sty lety!!!) došlo k nějaké nejspíš lokální, ale i možná větší katastrofě, která celou antickou civilizaci i s jejími kolosálními stavbami zničila. Přečtěte si knihu Jiné dějiny Římského imperia Alexandra Tamanského,

k dostání na https://www.zakazanevzdelani.cz/, a přečtěte si ty tři články v níže uvedených odkazech a hlavně si prohlédněte v článcích obrazy malířů ruinistů a zkuste sami popřemýšlet.

  • čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy 1
  • O čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy 2
  • čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy 3

 Na závěr přidám několik citátů z mé sbírky:„Historie je balík lží o událostech, které se nikdy nestaly, vyprávěných lidmi, kteří u toho nebyli.“

 George Santayana, americký filozof (1863 – 1952)

„Budoucnost je jistá, historie se stále mění.“

„To inkvizice svatá dějin vykouzlila, mečem a krví, a nikoli čestní vědci a historikové.“

„Pro lidi je lehčí přijít o rozum než změnit 20 – 30 let formovaný názor.“

„Jeden ze základních principů vědecké metody výzkumu říká, že pokud existuje třebas jen jediný fakt, který je v rozporu s vypracovanou teorií, znamená to, že teorie je nesprávná nebo neúplná, a je třeba ji přepracovat. Zatím však bohužel.“


„Kdo ví, jak to vlastně vše na Zemi bylo (a vlastně je)… Jedno ale vím jistě, rozhodně to není tak, jak se to učíme. Snad se jednou pravda o historii lidstva konečně provalí, jen to bude zřejmě pro většinu lidí velký šok.“

„Co lidský mozek nezná, to okamžitě zamítá. Zná jen naučené děje ze školy a vědy, ostatní musí být zamítnuto, i když je to pravda.“

 „Tak jako máme schopnost vnímat zrakem jen velmi úzké pásmo elektromagnetických vln, tak obdobně je to s vnímáním celkové reality.“

A na úplný závěr:

„A proti rozsahu, ve kterém jsou schopni vidět, zasáhne kognitivní disonance (poznávací nesoulad), aby potlačila nepříjemné informace a udržela tak pohromadě pohodlný pohled na svět. Až příliš typická kognitivní chyba „prostě to tak je“, je skutečně vysvobodí, aby nemuseli dělat žádné skutečné hluboké myšlení, a zabalí je do teplé deky lhostejnosti.“

Josef Beneš

PS:

A učte sebe a své děti rusky!!!, protože jen na ruských webech a ruských videokanálech je tolik zajímavých informací, které se nikde jinde nedozvíte.

Na přání z email komunikace

sdíletj na

41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Honza
26. 11. 2023 22:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Naši předci nám nechali nápovědu. Jak se řekne česky historie? Dějiny. To slovo znamená, že DĚJ JE JINÝ 🙂

Standa
26. 11. 2023 23:28
Odpovědět  Honza

Nádherné je, když mi ,, dějiny” vykládají učenci okolo 30 let , kteří právě vylezli s příruček současného režimu!Je jich plné mraveniště v TV, Rozhlasu , novinách atd….
Učitelé, kteří mají zkušenosti jsou propouštěni za názor a bojí se mluvit…doba je smrdutá, ale my se nesmíme bát mluvit. Co je pravda? To se se dnes kroutí , jako vývrtka?
Spíše tato parafráze? ??,,Co je pravda” muška jenou zlatá””!

romry
26. 11. 2023 23:53
Odpovědět  Standa

Pravda je dcerou Času!))) NCSWIC

Standa
27. 11. 2023 00:12
Odpovědět  romry

Spíše se ukazuje ,,, Že pravda ” je vždy dominantní ,, dcerou” momentálního režimu” A čas …tomu je to ukradené! Od Sumerských tabulek,židovského vnímání světa ,církevního výkladu pravdy ve středověku ( nejlépe po mučení)po současné režimy ve světě.
Např.Stalin je u nás vykládán , jako,, krvavý vrah ” a v Rusku a v průzkumu Bíbísííí byl v Rusku vyhodnocen Rusy , jako nejlepší státník.Marx by vyhodnocen , jako největší myslitel tisíciletí a to v Německu.
Pravda je dcerou noci. Plíží se pomalu a na světlo se nikdy nedostane!

JoFa
27. 11. 2023 08:43
Odpovědět  Standa

Všera si mi položil tieto otázky citujem:”,,Objektivní pravda” ? O čem to je? Existuje pravda? Metrix?” a dnes si si na ne odpovedal.

romry
27. 11. 2023 10:13
Odpovědět  Standa

stalin byl genius!) to uz doslo lidem v rusku (“během času”) a dokonce i mě!!))) (“během času”) NCSWIC!))

Prodost
27. 11. 2023 09:29
Odpovědět  Standa

“Není důležité jaká je pravda. Důležité je, co jim předkládáme k věření”. Heinz Alfred (Henry) Kissinger

JoFa
27. 11. 2023 09:40
Odpovědět  Prodost

Od tohoto satanistického žida to sedí. Už len to JIM v jeho výroku hovorí, s akým prasaťom máme dočinenia.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
27. 11. 2023 07:36
Odpovědět  Honza

To máš stejné jako s tou reklamou. Slovo “reklama” se odvozuje od slova KLAMAT. Přidáme-li předponu RE, znamená to opakovaně klamat. Na reklamě je založena naše konzumní americko-evropská “civilizace”

sizok
27. 11. 2023 09:12
Odpovědět  Honza

Historie je zcela zmanipulovaná a přepsaná. Kdo to chce vědět, ten ví své. Kdo má stále zavřené oči, ten neuvěří.
Není třeba chodit daleko, stačí youtube. Kdo si to bude chtít poslechnout, poslechne.

http://www.youtube.com/watch?v=TtP-O6Kn3eM
http://www.youtube.com/watch?v=U_xKHPgTTzE

Pak zjistí, jak nám lžou.

romry
27. 11. 2023 10:17
Odpovědět  sizok

kdo ví ten ví!)) WWG1WGA!))

jiří
27. 11. 2023 19:58
Odpovědět  sizok
Albi
26. 11. 2023 22:57
Ohodnotit příspěvek :
     

„Co lidský mozek nezná, to okamžitě zamítá. Zná jen naučené děje ze školy a vědy, ostatní musí být zamítnuto, i když je to pravda.

Dnes se děje spíš opak – “Co se člověk naučil,a někdy si ověřil, to se dnes na příkaz odmítá, i když se už ví, že je to úmyslná lež.”

A díky za všechny odkazy. Vypadají moc zajímavě a bude to chtít udělat si víc času na pročtení všech. .

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
26. 11. 2023 23:40
Odpovědět  Albi

Fakt je, že se,, máme,, NEJLÉPE ZA 33LET”…. Fiala !Zítra je 27.11. Fšude,a ,, kdo nehopsá není ČECH!”
Tam si ty komentáře může vláda poslechnout.Bude to zajímavé!,, Miliony lidí budou ,, ruští trollové”!
A, cit:,,„Co lidský mozek nezná, to okamžitě zamítá.”!
ODMÍTÁM to už od základky 1+1=není 2!!! Je to něco + kvantum!
A , pro schvalování…..

Albi
27. 11. 2023 06:31
Odpovědět  Standa

Ke všem tvým příspěvkům jsem ti přidala plusový bodík – někdy se líbily i bodovacímu systému, protože z neznámých důvodů dvakrát naskočily dva.

K tomuhle komentáři přidám jen jedno. Pokud se máme dnes podle příkazu mít nejlépe za 33 let, pak bych se ráda měla o něco hůř. A tím nemyslím jen a výhradně peníze. Zatím.

Standa
27. 11. 2023 07:35
Odpovědět  Albi

Albi, bohužel, peníze ovládají lidi a svět.Rodiny,společnost, stát i politiky!
,, Bez peněz do společnosti nelez”! Max do Shervůdu u Hlaváku na lavičku s kartonovou krabicí na přikrytí”!
A , protože peníze ovládají společnost a lidstvo přejde na digitální ovládání peněžních toků. Žádná hotovost, sledování každého kupujícího, zablokování účtů, vymazání osobnosti.
Bez peněz si nekoupíš ani dřevo, uhlí, plyn, elektřinu.Je několik milionů exekucí na české občany.Řekni exeturovi, že nemáš( jsou to soukromníci, kteří se živí více-méně podvode m a vydíráním), že nemáš ani vindru a zabaví ti třeba i koberec, psa…
Takový Podkonický a ostatní….

Albi
27. 11. 2023 08:42
Odpovědět  Standa

To vím a souhlasím, že peníze jsou důležité, ale tím zhoršením jsem právě myslela ty novodobé vymoženosti jako jsou exekutoři, zahraniční “restituenti” (např. církve, nebo často podvodníci), povolené okrádání lidí – čím chudší, tím snazší, Ústavu v podobě trhacího kalendáře apod. 🙂

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 09:47
Odpovědět  Standa

Tak prakticky Stando cituješ Orwella. Grázlové si ale vždy mohou dovolit pouze to, co je jim dovoleno. Jak by to vypadalo, a teď cituji jeden zdroj, kdyby všichni kopli strach do zádele- Je to pouze strach, který lidi oslabuje, strach, že tu člověk již nebude, strach, že už neuvidíte své děti, strach, že vám vezmou práci. Najednou zjistíte, že vše je pouze iluze, copak mně mohou ublížit ti, kteří mají strach, když já ho nemám. Tito současní globální grázlové umně pracují se strachem, měli se od koho učit. Takže je zapotřebí si uvědomit, dnes tu jsem a zítra třeba ne, ta k nač ten strach.

Bety
27. 11. 2023 17:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pěkně a výstižně napsáno.

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 09:36
Odpovědět  Albi

Já nevím, jak můžeš tyto zprofanované zemské škůdce vůbec poslouchat. Smějí se nám všem do ksichtu. Likvidují národ za přihlížení oveček a ještě si přitom chrochtají. K těmto tvorům nelze mít jakýkoliv komentář, pouze slova nejhlubšího opovržení. Zdá se, že Bílá Hora byla selanka oproti tomu co se děje nyní. Odporná banda se zmocnila této kolonie. Ale bez vyzrálého a důstojného lidu ke změně nemůže dojít. A chce vůbec ta většina nějakou hodnotnější společnost? Už se to ani nesnažím chápat. Tak se měj.

Bety
27. 11. 2023 17:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Víte Pavle, proč tenhle režim nemá rád důchodce? Protože už jim vypadli z toho nastaveného koloběhu a mají čas i sílu přemýšlet. Když to vezmu podle sebe, tak jsem se vracela z práce úplně ubitá, k tomu domácnost , jiným slovy, když jsem si sedla, byla jsem ráda že sedím a hlavu jsem měla jak vymetenou. A takhle podobně to mají kromě privatizátorů všichni, protože žít se musí a účty je třeba platit, aby se rodina nestěhovala pod most. To je ten hlavní rozdíl proti socíku, kdy si každý v klidu oddělal svých osm hodin a o exekutorech neměl ani zdání. Tím chci říct, že soukromé starosti pohlcují spoustu lidí natolik, že už jim protesty nezbývá síla.
Ale zdaleka to neznamená, že jsou se stavem věcí spokojeni.Faktem je, že si mnozí také lžou do kapsy, ale také jen proto, aby se jim život zdál snesitelnější.
Ale tahle vnější slupka je čím dál tím tenčí, takže já tu budoucnost zas tak černě nevidím.

All
27. 11. 2023 01:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi dobře si pamatuju rok 1968,bylo mi 18,dobře si pamatuju co mi vyprávěli rodiče a prarodiče. Takže jde srovnávat velmi dobře minimálně 100 let nazpět docela dobře. Nic moc,žilo se skromněji,byly přísnější tresty, nekradlo se tolik a ve velkém jako dnes,kdy kradou nejvíce politici od ůředníčků po parlament,ministerstva i hrad.Za rakouska měl ministr Bach plno špiclů,dnes ho máme zase,nového rakušana bacha,asi reinkarnoval přímo do Čech.Byla to nádhera učit se o národním obrození,i o Komenském,Janu Husovi,o husitech a Janu Žižkovi,i o moravském Sámovi.O naši Venuši z Věstonic,i od Přerova nebo Landeku od Ostravy,ty pamatují naše časy 20-25 tisíc let nazpět.Naše dějiny jsou prastaré,sahají daleko do minulosti a jsou jen a jen naše. Jen zase si máme dávat pozor, na dalšího bacha,špiclů a špiclování se zákazy a příkazy plné lží a nesmyslů. My máme dějiny s tím,že posledních 1000 let jsou plné zrádců,kolaborantů a howniválských parazitů co naše dějiny potlačují za cizácký peníz a nahrazují je historií,která naše není,je vylhaná,překrucována.Žumpa lží dosáhla nyní vrcholu,je i na hradě a šíří se jako mor.

All
27. 11. 2023 02:14
Odpovědět  All

Vemme si dnes organizaci,jakou je EU, jak se za velmi krátký čas zprofanovala,znemožnila,dokonce se fašizuje a pomáhá vracet nacismus. Vzpomeňme na Svatopluka o jiné moci spojení,o jeho třech prutech,těch našich. A mějme na paměti,že Morava propojuje Slovensko a Českou zem dohromady,že Morava nás nedělí,ale spojuje.Tři pruty svázat zase dohromady jak kázal Svatopluk nás posílí,ozdraví,upevní,umožní vývoj,náš vývoj.Slátanina EU je chaos,sloužící jen jednomu prutu,jednomu biči,jednomu otrokáři,falešné satanské moci.

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 10:09
Odpovědět  All

My jsme měli již být několik roků pryč z tohoto vězení národů, jenže to by zde musel žít důstojný a duševně vyzrálý lid. Zní to sice jako klišé, ale je to tak. Bohužel, tento národ na nic hodnotnějšího než je tento konzumní střih nějakého zvláštně pokřiveného společenství nemá. Jakmile si lidé nesrovnají priority, nebo li jestli jejich prioritou č.1 bude jak vydr.bat s druhým a namastit si kapsu, je zbytečné si lámat hlavu s tím jaká bude jejich priorita č.2. Ta potom bude v tom jak dobře svých vykutálených prašulků využít k dalšímu ovládnutí davů. A priorita č.3 bude bezbřehý chaos a nezastavitelná korupce, která dokončí likvidační dílo. Ale ti, kteří říkají, byli byste stejní jako ti, co dnes tyto prasárny dělají jsou opravdu asi stejní jako ti současní škůdci. Pouze si ještě nečichli k moci. Takže teď najděme pár správných, slušných, nezkorumpovatelných, vzdělaných a vlasteneckých lidí, přesvědčme zbytek, že slušnost se musí vyplatit a potom možná něco lepšího v této zemi vznikne. Jinak to ponechme osudu, on si s tím buď poradí nebo ne. Také se může tato země brzy rozpadnout. A co když je to cílem globálních elit. Kdo ví.

Honza
27. 11. 2023 06:33
Odpovědět  All

Přežili jsme Havla, přežijem i Pavla!

Standa
27. 11. 2023 07:51
Odpovědět  Honza

Pasivně vzít kastrůlek a bandičku a s pohledem na chodník kráčet do rachoty?ANI NÁHODOU!
PŘEŽIJEME?????????????????? Jak a kdy? I za okupace Hitlerovci lidé nemlčeli!
Se skloněnou hlavou? Dnes je DEN HNĚVU! 27.11.Všichni občané by měli do ulic vyjádřit svůj názor! Nejmasivnější stávka v dějinách.
Jak chceš přežívat v tomto režimu? Jako ponrava a mlčky? Prý ,, přežijeme” NEPŘEŽIJEME, když budeme mlčet! Kdo souhlasí, tedy mlčí a drží krok.Orwell by se ti divil.
I ti blbý studenti jdou na pochod! Dnes!
DEMISE!

Albi
27. 11. 2023 06:38
Odpovědět  All

Perfektní shrnutí, nic není třeba dodat. .

Standa
27. 11. 2023 08:02
Odpovědět  Albi

Albi, my přece nechcem PŘEŽÍVAT v České Rep.! Demoskrácias , není o tom držet… hubu!!!!
Vím , že víte, že víme, že Vy víte.Od rána jde propaganda a podivných existencí.
,, Stát vzkvétá”…Chicht 27.11.!!!
DEMISE!
Danuše NERUDOVÁ bude mít projev v ČT. Fiala a vláda ve 14.00 éé hod.
VŠICHNI protestující jsou RUŠTÍ trollové!

Albi
27. 11. 2023 09:21
Odpovědět  Standa

Bliklo nesmělé světélko v tunelu! Mainstreamové.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-vzorec-ktery-plati-premier-z-ods-krize-usporny-balicek-stavka-a-pad-vlady-240283#
Vypadá to jako železné pravidlo české politiky, které by se dokonce dalo vyjádřit i vzorečkem: premiér z ODS + ekonomická krize + úsporný balíček + stávky a demonstrace = pád vlády.
Čeká takový osud i současného premiéra Petra Fialu? I on si jistě dobře uvědomuje, jak dopadli poslední tři předsedové ODS v čele vlády. Pokaždé to končilo katastrofálním pádem, nikdo nedokázal vládnout do konce čtyřletého volebního období. Václav Klaus v roce 1998, Mirek Topolánek v roce 2009 a Petr Nečas v roce 2013.
„My si tohle memento samozřejmě dobře uvědomujeme a snažíme se z minulých chyb poučit,“ říká místopředseda ODS a ministr dopravy Martin Kupka.
xxxx
No nezdá se, že by si vůbec něco uvědomovali, natož že by se poučili.
Ale zas z druhé strany by mohl jejich pád nabrat jinou rychlost.

Standa
27. 11. 2023 17:30
Odpovědět  Albi

Ali, myslíte je kopnout z té správné strany by se to urychlilo?

,,Hledáme řešení,, Jurečka. Bek ,, nechápu protesty”.Rakušan,, všichni jste ruští agenti”,vláda se neukázala ( je v Krkonoších),..Fiala ,, neustoupíme občanům, je to lůza”,Lipavský ble, ble,,Síkala,,průmysl jede na plné pecky “,Válek ,, situace s penicilínem je pod kontrou hlavní město je zavezeno a na dotaz ,, a co ostatní města “?odpověděl:Ano , výstava je putovní”.
Všichni jste tajtrdlíci!

Pijack
27. 11. 2023 07:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Propagandou se nám tady šíří takový nešvar, říkejme tomu dlouhodobá dezinformace. Namlouvají nám, že jsme židovsko-křesťanská civilizace. PRDLAJZ.!!!
Koudelko, kde jsi ty cvičený americký mopslíku z ústavu StBIS??? Naše civilizace je anticko-křesťanská !!!
ANTICKO-KŘESŤANSKÁ !!!
Žádná židovsko-křesťanská civilizace neexistuje. Od kdy křesťané a židé sdíleli stejné hodnoty?
Takže tu máme dezinformaci jako prase a Koudelka nezasahuje 🙂

ladik
27. 11. 2023 15:13
Odpovědět  Pijack

Kéž bychom mohli hovořit o civilizaci ateistické. Náboženství je opium lidu. Ksakru, kdo to jen říkal?

Boomer
27. 11. 2023 18:00
Odpovědět  ladik

.. říkal to Marx, ovšem v kontextu doby, kdy opium bylo považováno za lék proti kašli a bolesti, a prodáváno v lékárnách bez předpisu jako “laudanum” různých typů od 16. století až do počátku 20.století. No, ale když to chcete interpretovat po svém, po soudružsku, jak je ctěná libost.
Chudák Marx…

Ladik
27. 11. 2023 21:01
Odpovědět  Boomer

Máte mezery ve vědomostech. Mírně řečeno.

Boomer
27. 11. 2023 21:16
Odpovědět  Ladik

.. no povídejte jaké, rád se nechám poučit. A nešetřete místem…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 11. 2023 21:24
Odpovědět  Pijack

.. neblbněte Pijacku. Podle vás jsme tedy civilizací polyteisticko – monoteistickou? Hm, zajímavé, to si musím promyslet…

Průzkumník
27. 11. 2023 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Katastrofa před 300 lety je docela dobře možná. Megalitické stavby včetně antických jsou však výrazně starší.
Doporučuji pozornosti kanál Maksima Gaubece, kongeniálního akademika, který se nespokojil s oficiálním výkladem historie a podniká právě teď průzkumy na místech činu. Vede lekce o díle jednoho z ruinistů Giovanni Battisty Piranesiho, podrobně také o řeckých mytologiích a porovnává je z reálnými artefakty.
Odkaz: “Zapomenuté rozvaliny” nebo-li “Забытые руины”: https://www.youtube.com/@antik_ruins.
Z těchto fenomenálních průzkumů vychází jedny z témat na našem portálu:
https://www.globalnipravek.cz/astrofyzika/#Zanik-Anticke-civilizace
https://www.globalnipravek.cz/nositele/#Anticka-arch-megaliticka
Kataklyzmatické události způsobyvší zánik původní antické civilizace proběhly nejspíše ve více vlnách, nejméně třech, jedna určitě postihla i první nově nastoupivší řeckou civilizaci přebírající předchozí dědictví “bohů”, stejně pak poté i byzantskou.
Průzkumník pravěku

boniecek
27. 11. 2023 17:07
Odpovědět  Průzkumník

Znám to, od Fr. Študlara

Jaro Jaroslav
27. 11. 2023 18:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Je plno mýtov o SLNKU a Cat+astro+phe= Levom či Jaguárom slnku= Cat+astra= hviezda+phe= oheň…O tomto sa moc nepíše, hoci teraz mame Jaguárie slnko plné eruptívnych škvŕn…Preto je pred OSN budovou Jaguár skrížený s Orlom, ako Apokalyptická ŠELMA, lebo 666 je solárne číslo ŠELMY!!!

Jaro Jaroslav
27. 11. 2023 18:31
Odpovědět  Jaro Jaroslav

A o tom je aj Apo+kali+psa, ako Apo= Otec+kali= ohnivý,žeravý,horúci+pse= z mena oheň,horieť…..

josef
28. 11. 2023 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

V diskusi se objevují otázky a odpovědi jednoho typu.
CO BYLO DŘÍV ? VEJCE NEBO SLEPICE?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$