Německé velvyslanectví na Ukrajině odhalí pomník vrahovi Židů

Německé velvyslanectví na Ukrajině se zúčastní vztyčení pomníku ukrajinskému kolaborantovi, který byl spolupachatelem masakrů kyjevských Židů.

U příležitosti 80. výročí masakru v Babím Jaru otevírá německé velvyslanectví spolu s Ukrajinským centrem holocaustu (A. Podolskij) a kyjevskou radnicí pamětní desku nacistickému kolaborantovi, spoluviníkovi vraždy kyjevských Židů, členovi OUN, purkmistrovi Kyjeva v letech 1941-1942, Volodymyru Bagaziji.

30. září se v Ukrinformu uskuteční tisková konference, které se zúčastní německý velvyslanec, starosta Kličko a Anatolij Podolskij. Účastníci budou hovořit o projektu německé ambasády „Jeden kámen, jeden život“ za podpory primátora Kyjeva, Goethe-Institutu na Ukrajině a výše zmíněného aktivisty.

V rámci tohoto projektu bude na ulici Bratskaja (Podol) v Kyjevě postaven kámen na počest nacistického kolaboranta Bagazije. 

29.-30. září 1941 byl Bagaziji místostarostou Kyjeva a přímo se podílel na organizaci masakru Židů.

Kromě toho je Bagaziji spolu s dalšími členy OUN organizátorem ukrajinské pomocné policie v Kyjevě – jednoho z klíčových nástrojů holocaustu a novin „Ukrajinské slovo“, které vyzývaly k vraždění Židů.

Následně byl jmenován starostou. Zabýval se krádeží židovského majetku, rozdával byty zavražděných Židů. V roce 1942 byl nacisty zastřelen.

* * *

V souvislosti se záměrem německého velvyslanectví, starosty Kyjeva a centra holocaustu postavit pamětní ceduli na počest nacistického kolaboranta, starosty Kyjeva Bagazije k 80. výročí masakru v Babím Jaru, bych rád citoval z protokolu výslechu policisty Vasilije Pokotila z osobní ochranky starosty. (Protokol o výslechu obviněného Vasilije Fedoroviče Pokotila ze dne 14. března 1945. (OGA SBU. F. 5, práce 43 555, list 49)

„Poté, co jsem byl převeden do práce v osobní ochraně Bagazije, začal jsem s ním jezdit na popravy.

Takové cesty byly tři.

Poprvé bylo zastřeleno 100 lidí, kde byli Židé, váleční zajatci a partyzáni. Poprava byla provedena v „Babím Jaru“, stříleli Němci z kulometu. Těla popravených zakopali váleční zajatci, které přivezli speciálně pro tento účel.

Podruhé jsem byl s Bagazijem u popravy více než 200 sovětských občanů. Tato poprava představovala hrozný obraz. Když byli muži zastřeleni, ženy a děti stály stranou a při sledování toho, co se děje, upadly do bezvědomí.

Když přišla řada na zastřelení žen, začali jim odebírat děti, ale ženy je nechtěly pustit. Poté Němec násilím vytáhl dítě, zastřelil ho a poté vystřelil na matku.

Ženy divoce ječely a modlily o milost. Po popravě se Němec procházel příkopem a dokončil střelbu – pozabíjel ty, kteří padli zraněni a hrůzou.

Potřetí jsem byl s Bagazijem u popravy skupiny více než 300 lidí, včetně žen, dětí a mužů. Ženy a děti byly židovské národnosti. Všichni byli zastřeleni stejným způsobem jako předchozí skupina.

Nezúčastnil jsem se osobně těchto tří poprav, ale protože jsem byl v osobní ochraně Bagazije, společně s ním jsem sledoval celý obraz toho, co se děje.“

(C) Eduard Dolinskij

https://www.facebook.com/eduard .dolinsky

To je tak milé

A pak se ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace diví, proč si Německo nevšímá bujícího neonacismu na Ukrajině.

https://bit.ly/3unZv6S

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
29. 9. 2021 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Němci se od války vůbec nezměnili. Jsou pořád stejní. Nechápu, proč jim naši politici ůlezou do zadku. Že by byli také fašouni?

Michal47
29. 9. 2021 14:35
Odpovědět  Drak

Ano Němci se opravdu nezměnili a ani nemohou změnit, ti už mají tu nadutou a válečnickou mentalitu v genech! Rudá armáda jak řekl V. V. Putin 9. května 2021 v Moskvě nedobila tu nacistickou verbež do posledního a teď tento hnědý mor opět za mohutného přispění britskopindostánského kapitálu zvedá hlavu a je velkým nebezpečím pro celý svět! V Česku přežili období budování socialismu bývalí kolaboranti za prote(n)tokrátu se svými stejně fašisticky zprzněnými potomky (jak jinak, jablko nepadá daleko od stromu!), venca flaška ochlasta je toho „zářným“ příkladem! Takže pohrobci háchy a moravce se zde opět beztrestně roztahují, marxužel!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
29. 9. 2021 21:29
Odpovědět  Michal47

V Německu vládl nacismus, který se od fašismu lišil. Prosím nezaměňovat oba výrazy.

Editor
29. 9. 2021 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší antisemité byli, jsou a patrně vždycky budou Poláci, ale Ukrajinci se jim téměř vyrovnávají. Obecné mínění, že největšími antisemity byli Němci je zkreslené. Pokud by nebylo Polsko 1939 Německem obsazeno, patně by na svém území Poláci konečné řešení vymysleli dříve, než k tomu dospělo Německo. Ukrajina v té době patřila Polsku z hodně velké části. Ta polská mentalita v Haliči a na Volyni zůstala dodnes.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$