historie

Jak se v USA učí o Indiánech

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
David
26. 1. 2022 14:33

Kecy, stačí se podívat na lansmanšaft , který se vydává za oběti, příčemž nejvíc SSáků bylo právě z ordnerů z tzv. Sudet a celý klip je ukázán, jako neuvěřitelné pokrytectví. Pohrdání slovanskými zeměmi a touha po revanši je totéž. Něco jiného jsou řeči a videa a něco jiného jsou činy a skutky.

anonym
26. 1. 2022 17:19

Neni vubec pravda, ze deti neznaji zadne historicke Indiany. Napr. kazde zna Squanto, ktery pomahal Poutnikum, a je casti historky o Dnu dikuvzdani. Dale se bezne mluvi o Pocahontas. Sacajawea je beznou casti historie proto, ze pomahala vest expedici Lewise a Clarka na zapadni pobrezi. Nacelnici, kteri jsou casto zminovani jsou Sitting Bull, nacelnik Joseph, a Geronimo. A Iroquoiska Konfederace je slavna uz od dob Jeffersona, a mela vliv na politicke usporadani Spojenych statu.

Tmasarik
26. 1. 2022 18:42

NEJVĚTŠÍ PARADOX :SVĚTOVÍ VRAZI V HISTORII LIDSTVA CHTĚJÍ PROSAZOVAT SVOU “DEMOGRACIJI A SVOBODU”

„Věřím, že spojené státy americké kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku,
 by měli být ASIMILIOVÁNI hned první den občany své země.“ – Ernest Hemingway
Jen v letech 1661-1774 byl z Afriky do Do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů kvuli američanum zemřelo po cestě.

1622 – Americké války útokem na indiány v roce 1622 v Jamestownu, poté následovala válka 
 válka v letech 1675- Před Kolumbovým příjezdem žilo v Americe více než 60 milionů lidí. Další války a potyčkyOd 1675- s indiány pokračovaly až do roku 1900. 
Američané zabili více než 55 miliónů indiánů,ZA SKALP INDIÁNU OD STÁTU DOSTÁVALI 1 DOLLAR což se dá plnoprávně považovat za genocidu, 
výrazně převyšující masové vraždění židů Hitlerem (4 – 6 milionů obětí).

anonym
26. 1. 2022 20:38
Odpovědět  Tmasarik

Vetsina domorodcu v severni Americe zahynula na evropske nemoci, ne “vrazdenim.” Obrovske casti zeme byly temer vylidnene, a to mnohem driv, nez se tam dostali usedlici. Stacilo, ze se tu a tam vyskytovali trapperi a kupci.

Tmasarik
26. 1. 2022 22:39
Odpovědět  anonym

 Evropske nemoci???? Které američští přistěhovalci vědomě roznášeli infekce” deky s neštovicemi,apd.a Stát vykupoval skalpy za 1 dolar!!!! Co to je??? To JE PRAVDA:

anonym
27. 1. 2022 01:52
Odpovědět  Tmasarik

To az pozdeji. A s tema dekama, je to kontroverzni.Ostatne, nestovice hubi dostatecne samy, neni potreba dek.

Bili skalpovali rude, a naopak.

Co se mi tady prici, je, ze lide lzou, o tom co se delo, aby se to zdalo byt jeste horsi, nez to bylo.

Kdyz prisli Poutnici do Massachussets, nasli tam Squanta, ktery umel anglicky. Cely jeho kmen zahynul na nemoci, co tam nechte prinesli namornici.

Michal47
27. 1. 2022 09:59
Odpovědět  anonym

Hele anonyme chrochtej si blahem v těch tvých jůesej a dej si zde pohov s těmi tvými kecy! Takových “mudrců” jako jsi ty už zde byla celá řada a věř, že na ta tvoje “moudra” tady nikdo není zvědavý! Понял?

anonym
28. 1. 2022 02:10
Odpovědět  Michal47

Kazdej bl..c umi urazet. Tak jen chute do toho! Sotvas zacal!

Milan
26. 1. 2022 21:10

Fajn. A k čemu celá ta výchova je, když Němci obecně trpí absencí kritického myšlení?!

Je šumák zda se jednou jedná o čistotu rasy, jindy o čistotu ovzduší, a jindy zas o čistou energii – bez kritického myšlení, schopností úsudku a schopností vnímání souvislostí, jako i bez schopnosti domýšlet děje k logickému konci, a naopak s nadvyvinutou schopností to které právě frčící všedobro natlouct do všech v akčním rádiu “státotvorného” německého plemene třeba násilím, z toho může vylézt vždy jen a pouze různě přibarvený fašismus a nic víc !!! HOWGH !!!

Milan
26. 1. 2022 21:15
Odpovědět  Milan

Sory jako – zapomněl jsem k tomu přidat starobylý gen germánského nadčlověčenství