6 hodin proti americkým speciálním silám

Šest hodin proti americkým speciálním silám: Nejobávanější dítě 21. století – vnuk Saddáma Husajna.

Dokonce i americké noviny The New York Times uváděly jméno tohoto „nejodvážnějšího, nebojácného chlapce 21. století“ – svého nepřítele, kterého respektují. Překvapivě i Američané připouštějí – nebyl hrdinou komiksu, ale skutečným hrdinou, který sám oponoval proti americkým zvláštním silám.

Tento chlapec je Mustafa Saddam Husajn z Iráku. 

14letý vnuk Saddáma Husajna byl posledním, kdo odolával americkým zvláštním silám. Bránil se pomocí kulometu při útoku na sídlo šejka Navvafa Zeydana. V tu chvíli zůstal jediným živým člověkem v domě a vedle něj ležela mrtvola jeho otce Kusaje, strýce Udaje a jejich strážce Abdel-Samada.

Podle svědectví amerických vojáků zapojených do operace, když chtěli vtrhnout do domu, Mustafa Hussajn
na ně zahájil palbu.

Americké jednotky o síle 400 vojáků ho obklíčily. Poté když před jeho očima byli zabiti jeho strýc a otec, chlapec opětoval palbu a zabil 14 amerických pěšáků ze speciálních služeb. 
Boj s vnukem Saddáma Husajna trval asi šest hodin.

Když Američané chlapce zabili, nemohli uvěřit, že tak dlouho jim odolával jeden člověk, a ještě více je šokovalo, že to bylo vlastně dítě.

Na konci článku v New York Times o Mustafovi se píše:

“Kdybychom měli někoho jako ten chlapec, postavili bychom mu památník v každém městě. Mluvili o jeho odvaze vždy a všude, a on by byl vzorem pro mladou generaci.“

Je samozřejmě působivé, že se nevzdal až do samého konce. … Ačkoli dali mu jinou šanci? 

No,… je třeba si uvědomit, že chlapce zabili – nemohli ho nechat živého. 

https://rovego.livejournal.com/9037235.html

sdíletj na