„Zločiny našich předků.“ Kauza „Pavel v Terezíně“ vrcholí. Dalšími slovy

Komentář

Zločiny, které páchali naši předkové. Přesně takové slovní spojení použil prezident Petr Pavel v projevu během Terezínské tryzny. Slova vyvolala nepochopení a otazníky. Zeptali jsme se jak na Hradě, tak politiků napříč celým spektrem, jak tvrzení chápat. Padla slova o neobratnosti v projevu, ale i ostré odsudky o překrucování historie.

„Zločiny našich předků.“ Kauza „Pavel v Terezíně“ vrcholí. Dalšími slovy
Foto: Kancelář prezidenta republiky/Zuzana Bönisch
Popisek: Prezident Petr Pavel během projevu na Terezínské tryzně

Prezident Petr Pavel v neděli vystoupil s projevem na každoroční Terezínské tryzně u příležitosti 78. výročí ukončení druhé světové války. Obsah prezidentského projevu se stal námětem vášnivých diskusí na sociálních sítích i kritiky ze strany řady politických představitelů. Důvodem je formulace hlavy státu o odpovědnosti za zločiny, které „páchali naši předkové“. 

„Na Národním hřbitově Terezín si už 76 let připomínáme více než 155 tisíc lidí, kteří prošli terezínským ghettem. Podle propagátorů zrůdné nacistické ideologie založené na představě vlastní nadřazenosti se tito lidé provinili špatným etnickým původem. Jako Židé byli zbaveni základních lidských práv. Čelili děsivým životním podmínkám, ponižování, a také trvalému strachu, že budou deportováni tam, odkud není návratu,“ shrnul v úvodu své řeči prezident republiky.

Dále mluvil o údajných našich chybách. „Na oběti našich historických chyb nesmíme zapomínat. Nesmíme zapomínat na rodiny ani jednotlivce, kteří šlapali pěšky, s těžkými zavazadly v rukách, z nádraží v Bohušovicích do Terezína, a domnívali se, že jedou za prací, a že se o víkendu vrátí domů. Domov, bohužel, už mnozí z nich nikdy nespatřili. Podle historiků každý čtvrtý vězeň v Terezíně zemřel. Téměř 90 tisíc osob odvezly transporty do vyhlazovacích táborů,“ pokračoval Pavel.

V další části své řeči přímo hovořil o zločinech, kterých se měli dopustit „naši předkové“. O tom, že architekty a pachateli zločinů v Terezíně byli nacisté v dané části projevu nic neřekl. „Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout, a poučit se z nich,“ sdělil doslova Petr Pavel.  

V další části řeči pak zdůraznil nutnost nadále pomáhat Ukrajině ve snaze porazit Rusko. Jedině připomínání historické zkušenosti a souvislost s dnešní situací může podle jeho slov vést k tomu, že se „vyhneme opakování chyb minulosti“.

  • Celý projev prezidenta Petra Pavla ZDE

S žádostí o upřesnění se naše redakce obrátila na tiskovou mluvčí prezidenta republiky Markétu Řehákovou. Zajímalo nás, jaké „naše“ historické chyby měl prezident na mysli a na koho to bylo míněno. Ptali jsme se též, zda je možné slova vyložit tak, že se podle prezidenta Češi podíleli na holocaustu. 

Pavlova mluvčí reagovala stručně. „Slova pana prezidenta si vykládejte tak, jak byla řečena, tedy že druhá světová válka byla chybou lidské společnosti, ze které se musíme poučit všichni,“ konstatovala pro PL Markéta Řeháková.

Ptali jsme se i českých politiků, jak uvedenou část prezidentova proslovu z Terezína vnímají. 

Šéf stínové vlády hnutí ANO a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček míní, že se prezident nevyjádřil zcela dovedně. „Nemyslím si, že by to takto pan prezident myslel. Spíše to vnímám jako určitou formulační neobratnost. Rozumím tomu spíše tak, že pan prezident chtěl upozornit na skutečnost, že v době druhé světové války, a i krátce po ní, někteří naši občané selhali. Ať už tím, že mlčky tolerovali zlo nebo se na něm v horším případě podíleli. Rozhodně bych však nesouhlasil s tím, že by vina za holocaust ležela na Češích,“ uvedl Havlíček.

Značně razantnější ve své reakci byl předseda hnutí SPD Tomio Okamura. „Asi největší počty obětí Čechů u nás zanechali fanatici a kariéristé, kteří se nalepili na poválečný režim. Tady pan Pavel zřejmě reflektoval vlastní minulost agenta rozvědky a kariérního komunisty. Pokud jde o holocaust, tak Češi byli také oběti plánované a prováděné genocidy ze strany Němců – počet zavražděných a umučených Čechů a Slováků bez židovských spoluobčanů se odhaduje na 70 až 80 tisíc. A to bez těch, co na následky věznění či mučení umřeli po válce. Statisíce jich bylo vězněno a další byli totálně nasazení na otrocké práce. Nezapomínejme, kdo válku a teror vyvolal a prováděl. Byli to Němci. Proto je tragické, že se na českých zbraních dodaných na Ukrajinu znovu objevily znaky hitlerovského wehrmachtu,“ řekl Okamura.

„Vůbec tomu nerozumím. Asi mu to napsali přátelé po boku,“ reagoval europoslanec Jan Zahradil z ODS v narážce na exdiplomata Petra Koláře, poradce prezidenta.

Nezávislá senátorka Jana Zwyrtek Hamplová odmítá filozofii, na základě které bychom z neznámých důvodů měli přebírali odpovědnost za zločiny nacistů. „Neneseme žádnou vinu na zvěrstvech, která páchali, a to mimo jiné i vůči slovanským národům. Co bych ale v této souvislosti ráda zmínila, je fakt, že evropské národy klidně přihlížely k tomuto rozdělování podle národnosti či rasy, pokud se to jich osobně nedotýkalo. Připomínám tím Mnichov, kterým prodali nás, a připomínám nenápadně vytvářenou selekci Židů až po hrůzy koncentračních táborů. Celá Evropa k tomu mlčela a připustila našívání žlutých degradačních hvězd. Všichni diktátoři a megalomani volí cestu rozděl a panuj, protože pak snadněji vítězí a ovládají, a to už se nikdy nesmí dít. Přesto jsme až neuvěřitelnou protiústavní diskriminaci opět připustili v době covidové. Důvody jiné, podstata stejná – protiprávní zásahy do lidských svobod, a dehonestace lidí vyslovující jiné než povolené ‚pravdy‘. Vždy, když si někdo privatizuje pravdu, končí to tragicky. Očekávala bych tedy od prezidenta spíše podobné zamyšlení. Odmítám tedy jakoukoli odpovědnost za zločinný německý režim, který se dnes raději nepřipomíná, stejně jako se skoro popírá, kdo nás od něj osvobodil. Obojí je nezdravé a nesprávné, protože křiví historii. A dnes – braňme svá základní lidská práva jako oko v hlavě. Už dlouho nebyla v takovém ohrožení,“ uvádí senátorka.

„Jeden den děkovat sudetským Němcům a druhý den řečnit v terezínském koncentráku, to umí asi jen náš pan generál. Mimochodem, George Orwell tomu říkal doublethink,“ uvedl poslanec SPD Jaroslav Foldyna.

Europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL odpověděl, že historii nelze zjednodušovat. „Nacisté a v tomto případě Němci, se dopouštěli řady zločinů. Těm ale pomáhala řada českých kolaborantů. A s těmi jsme se historicky moc nevypořádali. A jejich odkaz je stále v naší společnosti bohužel živý. Kolaborovali s komunisty a teď kolaborují s Ruskem,“ napsal redakci europoslanec.

„Že Petr Pavel nebude ve funkci žádná hitparáda, jsem očekával, ale že to bude až takovýhle průšvih, mě fakt nenapadlo. To není český prezident, nýbrž slouha všech možných cizích, jen ne českých, zájmů,“ míní první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek.

Předsedkyni KSČM a poslankyni Evropského parlamentu Kateřinu Konečnou slova prezidenta republiky nepřekvapila. „V lidově-demokratické armádě socialistické republiky se učil parakotoulům a během kampaně nám dokázal, že umí i názorové přemety dokonale. Takže tady pohladil ega sudeťákům, dostal pochvalu od Posselta a zopakoval cosi o příkořích ze strany našeho obyvatelstva. Ovšem nemuselo toho být, nebýt chování sudetských Němců před i během II. sv. války! A historickou chybou bylo – zejména tehdejšího režimu, že vychovával takové kádry, jako je pan prezident!“ dodala Konečná.

„Výrokům prezidenta nerozumím. Je potřeba připomínat dny zrady, kdy nás západní mocnosti obětovaly Hitlerovi v Mnichově s vidinou, že zamezí válce. Nestalo se tak. Takže zklamání, ale z postojů Západu. Nám nezbylo nic než mobilizace, protektorát a nakonec exilová vláda v Londýně a budování vojsk v Buzuluku, přítomnost našich letců v Anglii a Pražské povstání. Za miliony mrtvých v rámci holocaustu a koncentrační tábory potom nese odpovědnost v první řadě nacistické Německo, ale i Západ má na tom svůj podíl. Určitě ne naši obyvatelé,“ má jasno poslanec SPD Radovan Vích.
Parlamentni listy

sdíletj na

3.4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jiří
23. 5. 2023 19:39

Jejda, zajímavý pávkovo kámoš.
comment image
comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
23. 5. 2023 20:21
Odpovědět  jiří

Ještě mezi kámoše přihoďte ty dva čuníky – Řeporyjce a Posselta.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2023 23:08
Odpovědět  Markýza

A vyžranou swini Vondru ne?

Pavel
23. 5. 2023 23:33

Zwyrtek Hamplova odmita filozofii.
To tady este nebylo.
Zlocina taktika obvinit nas jako obet ze vsech moznych zlocinu,a nejen hitlerovskych , je prej filozofie..
Vtipy akademickych yntelygentu nemaji konce.
S takovejma to mame vyhrany..
Porad krici nejvic..
President precte co mu daji ,treba ,ze hovno nesmrdi, tak to precte. Proto byl dosazenej..
Zlociny hovada zrusili okupaci ,ted nas poucujou ,ze sme okupovali sami sebe abysme mohli pachat v Terezine vsechny zlociny , ktery na nas povesi.
340 tisic obeti Cechu ,kdo ty bestialne povrazdil se nevi..Se zatim nezjstilo..
Je jasny odkud vitr fouka…

Pavel K
24. 5. 2023 08:19
Odpovědět  Pavel

Včera si z něj dělal p. Skalický srandu na Svobodném radiu. Že prý měl napřed Ruské občanství, pak Americké a teď ho má a to že vůbec netušil Německé. 😊😥🤦‍♂️👎

Pavel K
24. 5. 2023 08:27
Odpovědět  Pavel K

Taky mě včera přišel do telefonu obrázek s popisem. Na obrázku je jak se při projížďce po Hradě potká Hurvínek na kolběžce s PePa také na koloběžce. A Hurvajs mu říká, ty jsi také dřevěná loutka? PePa mu odpovídá ne, já jsem gumová. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy
24. 5. 2023 09:32
Odpovědět  Pavel

Když už přišel 89, tak ať už člověk byl v táboře odpůrců socíku nebo ne je jedna věc. Ale ta zásadní je, že jsme si nepohlídali kdo se dere k moci a co za týpci nám připravují budoucnost. Bohužel, většinou veskrze vše špatní a morálně nechutní lidé, kterým dle mého posouzení moc nevyšla kariéra v minulém režimu. Nu a o zahraničních přítelíčcích, kteří vzpomínali na dobu, kdy jako majitelé velkostatkáři, velkoprůmyslníci, horničtí baroni a jiní vlastnili vše v této zemi i s dušemi svých poddaných se kterými si mohli dělat co chtěli se spojili tito morálně nechutní co nám tady řídí naše osudy dnes. Posselt a jeho ekipa určitě jásají, slova presidenta Beneše se úplně naplnila. Budou vás chtít jako národ rozdělit, abyste byli slabí a potom přijdou, tito určití se budou omlouvat svým tyranům. Buďte přesvědčeni, že k tomu dojde. Takto nějak to formuloval. Nad námi v KČP se spousta lidí ušklíbala, když jsme varovali. Jen zůstane li naše pohraničí české, zůstane česká i celá naše vlast. Zpočátku byli vlastenci v KČP nadšeni když se stal presidentem Zeman, vlastenecký president se volalo a škoda, že tak málo lidí vidělo jeho pravou tvář.

Pavel z Moravy
24. 5. 2023 09:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

A do toho přišel Babiš s kauzou Vrbětice, se kterou si chtěl vylepšit image u svých odpůrců v čele s nejlepším ministrem financí a dalšími. Jenže to mu nevyšlo, ale on s Hamáčkem rozjeli protiruské nálady, tak čemu se dnes chceme divit. Dobře všichni posloužili a tak se dnes nedivme k čemu dochází. Hradního pána nemá smysl komentovat. Je to jejich človíček a pro historii, pokud tato země bude ještě nějakou mít se stane bezvýznamným.

Pavel K
24. 5. 2023 11:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Byli jsme mladí a naivní. Kdo v tom uměl chodit? A vše bylo připraveno, tak máme zbytečné výčitky fakt zbytečné. A abych říkal pravdu, tak spousta dědků a fotrů nás na to upozorňovali, že neděláme dobře a že nám ukážou. Takyže ju!! Měli pravdu a proč takový nebyli u zrodu, no protože scenář byl už napsán a kdyby někdo nehrál podle not, tak……? Dubček, Kryl a další.

Luboš
24. 5. 2023 01:11

Taky.

Markýza
24. 5. 2023 09:14

Mně Vondra zas tak nevadí. S něčím můžu souhlasit, s lecčím ne – ale že by mě nějak iritoval, to ne.

Pavel z Moravy
24. 5. 2023 12:37
Odpovědět  Markýza

Nevím samozřejmě co je na tom pravdy, osobně ho z nás asi nikdo neviděl, ale co prý dělal s Havlem při mejdanech …
Ale z jeho projevu je mi výslovně nesympatický, když to mám říci kulantně a neurážet.

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 12:55
Odpovědět  Markýza

To mě zase jo. Ono na něj není tak vidět, páč je to zákulisní intrikán, ale stíhá toho dost. Kdyby to bylo na něm, měli bychom tu v Brdech radar a usazený ušáky už dáááávno.
Jmenuje se ten proces, díky kterému vovčané volí jak volí, s čímž pan Globální počítá jako s daností, zapomínání. 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
24. 5. 2023 06:52
Odpovědět  jiří

Co čekat od převlékače kabátů Pavla, alias Pávka. Ten se skamarádí se samotným Luciferem, když z toho bude mít výhody a zisk. To je prostě druh člověka, nemající svědomí, ani základ slušnosti. Ten se nestydí ničeho. Věrný obraz jeho soudruhů ve vládě i jeho pasáků na amiambasádě a bidetovců s bruselí.

Teuton
23. 5. 2023 19:42

Tenhle zkurvenej bolševickej lampasák a rudej nok, navíc svého času předseda základní organizace komunistické strany, je naprostým neštěstím. Mým prezidentem tenhle rudoch teda rozhodně není.

aamater
23. 5. 2023 20:20
Odpovědět  Teuton

Ty nepoznáš zrejme výraz oportunista!!! Komunistom v živote nebol, lebo inak by nemohol tárať takéto nezmysli.

Luboš
24. 5. 2023 01:14
Odpovědět  Teuton

Jsou mezi námi kriplové kteří jsou schopni pod takovouhle jasnou věc dát palec dolů.
Jsme ztraceni – jednota nikdy nebude a oni si budou chrochtat.

krpo
24. 5. 2023 14:49
Odpovědět  Luboš

Mluvím za sebe a ze svých zkušeností. Mnohdy se stává,že v příspěvku do diskuze je
(obvykle) na konci přilepen dovětek,který úplně zhazuje předešlá slova a já potom nevím,k čemu a jak se vyjádřit. Někdy ten dovětek si vysloveně protiřečí s předešlým.

Pavel K
23. 5. 2023 20:07

Tak už je prý podepsáno, tak si můžeme dělat co chceme a konečně to tu už zaorat. Kdyby náhodou něco se póvlu nelíbilo, tak jak říkám je už zvací dopis podepsán, tak žádné strachy. Ale oni jsou stejně posraní a nic si nedovolí.

Pavel
23. 5. 2023 23:34
Odpovědět  Pavel K

Na to aby nebyli ,si bleskem poridili dalsi okupaci Ceska.
Tady jsou ty zacatky.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2023 23:58
Odpovědět  Pavel K

Kdyby jenom zvací dopis.
Dej si dohromady to, co zde https://www.youtube.com/watch?v=4pF0NkpUCe8&t=1467s zazní v čase 4:35 (ale pusť si to od času 4:12 a vydrž do sedmé minuty) s tím zvacím dopisem a s výcvikem chocholů na Libavě. Kde jsou dle místních, jak doufám víš, cvičeni jak zakročit při nepokojích, neboť jejich “zbraně”, s kterými trénují – opět dle místních – sestávají z obušků, štítů a toho brnění co nosí naši čačtí těžkooděnci. Tak co ti z toho všeho, když si to pospojuješ, vylejzá?

Pavel z Moravy
24. 5. 2023 09:48

Pro nás by bylo jediné řešení, nalézt svoji zaslíbenou zem, protože zde je dávno vymalováno. Národ otupělý v nejvyšším stádiu apatie a teď přijde otroctví. Myslím, že Boomer říkal Feudalismus II. Asi se strefil.

Pavel K
24. 5. 2023 11:17

Vím že to není dobré, tuto debatu jsem už viděl. Moc pěkný. Co mě s toho vylejzá, průser, ale pro nás. Asi budu emigrovat. Ale však se tuna o tom bavíme dokolečka, že to zbytek národa nechápe je k pláči.

Albi
23. 5. 2023 20:41

A korunu všemu nasadil náš všeobecně známý řeporyjec.
https://cnn.iprima.cz/cesi-by-potrebovali-valku-zapalit-barak-a-zabit-dite-policie-nebude-resit-vyhruzky-novotneho-350149#
Starosta svá slova mířil zejména na voliče hnutí ANO, SPD a všechny, kteří nesouhlasí s českou podporu napadené Ukrajiny.

„Češi jsou nejhorší národ, nevděčnej. Tenhle českej plebs by měl klečet na kolenou a děkovat Fialovi, že má zadarmo zdravotnictví a že je tu bezpečno. Jste nevděčná banda českejch zm*dů. Já bych ty ruský kolaboranty věšel. Tam (na Ukrajině) se vraždí civilní obyvatelstvo, matky i děti. A co zaprděnej Čecháček? Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě a zapálit barák. Abyste pochopili, co to je válka,“ řekl Novotný v polovině března na videu, které vysílal živě na sociální síti TikTok.

V minulosti starosta pražských Řeporyjí na sociálních sítích zveřejnil, že se mu nemůže nic stát kvůli ochraně od premiéra Petra Fialy (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN)

Pavel
23. 5. 2023 23:38
Odpovědět  Albi

Za takovy prohlaseni by zruda vod Hitlera dostala velky vyznamenani samozrejme.
A mozna dostane i vod toho, co si rika president , ale neni a bejt nemuze..I kdyz vsechny media a vsichni yntelygenty ,opakuji vsichni takovyho ,za presidenta uznali.
Nikdo se nezepta jak tohle muze bejt..

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 00:08
Odpovědět  Albi

Však se dočká, o to se nebojím. Ještě že nebydlím poblíž! Jak se znám, tak by se mu něco stalo. Tady poblíž se naštěstí taková óbrswině nevyskytuje, jen obvyklí průměráci. Ale vážně. (I když i předešlé jsem myslel vážně) Mě skutečně překvapuje, že se mu ještě “nic nestalo”. To jsou celé Řeporyje jeden velkej chlív plnej swiní, nebo tam jsou samý bezkučáci?

Markýza
24. 5. 2023 09:19

On jim prý starostuje docela rozumně, tohle divadlo pro veřejnost je zřejmě nezajímá a koukají spíš na to, co dělá v Řeporyjích. Vcelku pochopitelně, řekla bych.
Navíc – kdo znal Řeporyje před Čunikem? Prakticky nikdo, že 😎

Standa
24. 5. 2023 09:54
Odpovědět  Markýza

Neudělal nic! Velké NIC! Zejedte si tam! Co udělal ( kromě pomníku vlasovcům)?

Markýza
24. 5. 2023 14:29
Odpovědět  Standa

Nemám tušení, jen jsem četla nějaké jejich názory. Vy jste odtud?

Pavel z Moravy
24. 5. 2023 14:03
Odpovědět  Markýza

No já bych řekl, že oni jsou asi na jeho úrovni a proto tam může starostovat. To mi říká i moje žena a ta se plete málokdy, bo čich na lidi má výborný. A já si to myslím tuplem. A jestli tam žije pár lidí, kteří jsou duševně na úrovni, tak mají smůlu. Takto to vypadá v celé zemi. Sizok má pravdu s těmi 93 %, řeknu to kulantně nevědomých.

Markýza
24. 5. 2023 16:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

No…………víte, chlapci, já nějak nemám asi ty koule na to, prohlašovat sebe za vědomou…a probuzenou…a tak nějak vůbec na výši – a ty ostatní za blbce.
Ale budiž vám to přáno.

Markýza
24. 5. 2023 09:16
Odpovědět  Albi

Čeho je moc, toho je příliš – a i ten řeporyjec už přestává bavit. Což je to nejhorší, co se mu mohlo stát.

Pavel z Moravy
24. 5. 2023 10:12
Odpovědět  Albi

Má vůbec smysl takového tvora komentovat a zabývat se jím. Všichni normální a slušní lidé nyní vidí, kam jsme došli. Znovu mne napadá pouze jediné. Spojí li se špatní lidé a utvoří sílu, musí se spojit slušní lidé a utvořit také sílu. Vždyť je to tak prosté. Na kladení věnců v našem městečku nás bylo asi 40 starších a starých lidí. Ještě před pár roky nás bylo kolem 150 lidí. Tehdy se hrály obě hymny, jak naše tak ruská a byly slavnostní proslovy. Bohužel, teď to bylo šedivé a nijaké, samozřejmě bez omladiny. Tím, že se i staří lidé tak obávají o svůj život, těmto škůdcům pouze nahrávají. Bojí se mluvit, bojí se poslechnout si ruskou hymnu, bojí se kohokoliv zkritizovat. Je to asi přirozené, ale není pravdivé to ruské přísloví, raději zemřít ve stoje, než přežívat na kolenou? Co se životem ve kterém musím sloužit panstvu a jeho vrtochům a ještě se jim hluboce klanět. Toto lidé v 89 chtěli? Pochybuji?

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 13:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

“Všichni normální a slušní lidé…”
Vymíraj, kamaráde, vymíraj…

Markýza
24. 5. 2023 16:51

A furt ne a ne vymřít 😎

sergej
23. 5. 2023 22:43

🙂
řidič výtahu 100sedmička perlí moudra.

Autor
23. 5. 2023 23:48

Ale on mluví pravdu!
Skutečně!
Vždyť jeho “předci” a předchůdci stejného morálního profilu uskutečnili velké zločiny, které on “zatím jen vítá a blahosloví”. Vlastizradu.
Takoví kariéristé, šplhounci, prodejné šlapky, udavači, přisluhovači a přicmrndávači cizích zájmů vždy zrazovali svůj národ cizím zájmům. Nezaslouží si nic jiného než lítost nad jeho idiocií (nemoc mozku), která končí demencí a Alzhaimrem. Tak jako to můžeme sledovat prakticky u všech liberálů po světě. Nejvrchnější liberátotor (liberál – diktátor) to dokazuje prakticky každý den.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
24. 5. 2023 09:52
Odpovědět  Peter 008

Není demence základem pro kanditáta na poslance? Možná , že i pro voliče?
Lítost je málo ! Jsme všichni ,, šlapky” pokud je nevyženeme!

Karel
24. 5. 2023 07:19

Lidovec Zdechovský jedním slovem odsuzuje kolaboranty s nacisty a komunisty. Ale to, že otec současného prezidenta kolaboroval s komunisty ve vysoké funkci a sám Petr Pavel kolaboroval s nimi již od útlého věku až do jejich pádu, považuje pan Zdechovský za zcela normální. Kolaborace lidovců se všemi režimy je dávána jako vzor ctnosti. Lidovci byli vždy proradní, křiví, bezcharakterní, jen když z toho měli prospěch. Sám Zdechovský je toho příkladem.

Standa
24. 5. 2023 10:01
Odpovědět  Karel

To je těžké ! Když nějaký Havel byl ( mám fotografii )Havel na kolenou Heydricha na střeše Lucerny i s tátou, co chcete?! A národ řval nadšením na Václaváku při příjezdu hitlerovský jednotek ze zdviženými pravicemi!
Církev kolaborovala za všech režimů!

unor 2022
24. 5. 2023 08:16

Kdyz lidska odpornost soutezi s lidskou hlouposti kdo z nich vyhra.

Standa
24. 5. 2023 10:03
Odpovědět  unor 2022

Švejkovství!