Ženy za život

:

autor: Vidlák

Když jsem publikoval svůj článek o tom, že své děti do války nedám, spustila se i jiná reakce, než ta Cemperova. Nevyskočili jen udavači a samozvaní cenzoři, kteří bdí nad bezpečím ovčanů, aby se náhodou nedozvěděli něco zneklidňujícího…

Vidlák
Vidlák

Další články autora

Nepřišel jen jednotný ryk naší mediální fronty, že jsem dezinformátor, naše armáda ve skutečnosti nic nechystá a všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby tu pořád někdo nenarušoval klid na práci.

Nepřišla mi jen obrovská podpora, stovky komentářů, mailů, sdílení, kopírování a přeposílání. Neskončilo to jen hlasitým křikem na sociálních sítích, neskončilo to celou řadou dalších literárních a audiovizuálních dílek. Neskončilo to jen vyšší čteností mého blogu.

Objevily se ženy, které si přečetly nejen můj článek, ale také reakce na něj. Přečetly si Cemperovo vysvětlování, shlédly Řehkovu armádní tiskovku, zamyslely se nad tím a řekly si, že Vidlákův cenzurovaný článek je blíž pravdě, než celý generální štáb i s četařkou Babinčákovou.

Řekly si, že není možné mít odvahu jen na fejsbůku, kde je snadné zvednout pěst, pohrozit mocipánům a varovat je, že se nemají pouštět do křížku s matkami, protože tohle nevyhrál ani Brežněv. Řekly si, že je třeba fejsbůk přetavit ve skutečnost. Řekly si, že virtuální matky nestačí, je zapotřebí ukázat politikům skutečné ženy z masa a kostí, které mají děti, vnuky i manžely a nemíní o ně přijít. Je třeba ukázat, že nešlo jen o internetové řečičky, že znepokojení nad kroky vlády je skutečné… zkrátka a dobře, je třeba vyjít na ulici.

A tak se ke mě dostal leták o pochodu z Vyšehradu na Letnou. Na tuto sobotu 10.12.2022. Ženy za život. Ženy, které mají syny, vnuky a muže, které nechtějí dát za potravu dělům. To víte, že jsem si hned popovídal s organizátorkami a slíbil jim podporu.

Holky to nebudou mít jednoduché. Celá akce je dost narychlo. Nesvolávají to už dva měsíce, nemají ani zdaleka takový dosah, jakým disponují organizátoři demonstrací Česka na prvním místě. Ani nemají žádný plán, jak si vezmou republiku zpátky. Prostě jen chtějí ukázat, že kdyby démon války začal brát, tak se budou bránit tak, jak to umí jen máma.

Ono totiž nechybělo moc. Kdyby se nám Joe Biden blbě vyspal a řekl, že do Polska přiletěla ruská raketa, tak prostě byla ruská a dneska už by možná nemělo smysl něco říkat, protože naši synové už by byli na cestě za svými pěti minutami vojenské slávy někde na Donbase. Tohle nám řekli jasně, v případě války NATO s Ruskem bychom byli účastníky konfliktu od první (do desáté) minuty. Naštěstí se kolektivní Biden rozhodl, že si chtějí ještě užít své peníze i jachty a tak se konec světa nekonal. Ale bylo to o fous a ti naši by do toho šli.

Proto si holky řekly, že to tak prostě nemohou nechat.

Počítají s odmítavými reakcemi. Jen poslaly do světa svůj leták, už se dozvěděly, jaké jsou kolaborantky, které nechápou svatý úkol západní civilizace, porazit mongoloidní hordy z východu. Očekávají, že se jim dostane posměšků i urážek. Očekávají, že si na ně každý troufne, každý si otevře hubu a bude je dehonestovat, jak to jen jde. Přesto půjdou. I kdyby jich bylo málo, i kdyby je nikdo nepodpořil.

Protože o životy jejich synů se nesmlouvá. O životy dětí se bojuje.

Hele, doteď jsme dělali protesty my muži. Taky jsme si u toho dost honili ega, vymýšleli jsme plány, jak změnit svět, vymezovali se vůči jiným plánům na totéž, dělali velká gesta, natáhli jsme si tam hodně udělátek na zesílení zvuku i obrazu, přidali jsme záznamová zařízení, abychom jednou měli na co vzpomínat… A také jsme se řádně pohádali o zásluhy.

Možná je načase, aby šly naše ženy. Bez velkých plánů, velkých vizí, bez manifestů a bez lídrů, kteří by si nárokovali čelní místa. Možná to chce, aby šly naše holky a ukázaly prachobyčejný vzdor. Aby prostě ukázaly vztyčený prostředníček všem vládním lokajům a ukázaly, co si myslí o válečném nadšení některých spoluobčanů. Aby ukázaly, že když se teď nebojí vyjít na ulici, tak se za mobilizace nebudou bát poprat se s odvodními komisaři. Aby ukázaly, že mateřský pud a láska jsou silnější než vlastní život. Žádné plány na pád vlády, žádné politické vize. Jen odhodlání bránit svoje děti.

Poznávací znamení je bílá šerpa nebo stuha. A také budou mít růže na rozdávání. Aby ukázaly, že pro své děti dají klidně i vlastní krev.

A tak vás chci vyzvat, abyste přišli. Nebo možná lépe, abyste přišly. A my muži bychom tam měli být taky, kdyby si na holky chtěl někdo dovolovat… Tentokrát nejde o množství. Nejde o sto tisíc lidí na Václaváku. Nejde o politiku. Holky prostě jdou říct těm nahoře, že jim pro jejich válčení děti nedají. Bez ohledu na následky. To stojí za podporu.

https://bit.ly/3FDNQrw


sdíletj na

3.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Per
9. 12. 2022 17:56

Je jedno, kdo je proti válce a jaké válce ve jménu někoho nebo pro někoho či za někoho.
Důležité je, že se zvedá odpor proti jakékoliv válce a to už veřejně.
Ať už je to Putin, Zelenský nebo USA.
Válka je zabíjení lidí.
A ovšem zisk pro zbrojaře.
Zúčastnil bych se, ale je to narychlo a jsem zdaleka. I když ta vzdálenost je možná výmluva. Ale za jednu cestu dát kolem 700, i tak je to pro mne dosti.

Pan Tau.
9. 12. 2022 18:45
Odpovědět  josh-xy

Koukám, že chudák Matsunta už známkuje…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
9. 12. 2022 20:47
Odpovědět  Pan Tau.

Těch cocotů musí být zřejmě více, já jsem vymínusovanej za pět palců na příspěvek do bezvědomí, ale ten daný příspěvek na který palcuji nemá jediný mínus. To nemá logiku. Ti dotyční jsou zřejmě na vycházce v ústavu. Ale píšu tu jen proto, že mě to přijde divné, nic víc. 🤣🤣🙏🤦‍♂️💩💩

Pekos
9. 12. 2022 18:47
Odpovědět  josh-xy

To je ale idiot. V dnešní době opravdu platí, že čím větší debil, tím vyšší postavení. Takoví hňupové by se ani za hluboké totality na takovou pozici nedostali. Dnes je to senátor a zdaleka není sám, takových je tam mnohem víc. Bože ochraňuj nás.

Pavel
9. 12. 2022 20:10
Odpovědět  Pekos

Souhlas,ten debil si opravdu nevidí do huby.Jeden zastaralý Satan z osmdesátých let by učinil s ČR neobyvatelnou měsíční krajinu. A takový vojenský analfabet by chtěl být vrchním velitelem AČR.Vyvezte je na Dombas.Stačí 20 km od fronty,kde létají jen 125 a 152 mm granáty z tankových kanonů a houfnic.Po 5 minutách by jim nestačili “pampersky” ,byli by hnědí i za ušima.Rusové válčí na Ukrajině proti zástupné armádě celého kolektivního západu! A nebude to Rusko,kdo bude poražen.Tak jako v r.1945 v Jaltě si RF vybojuje své nárazníkové pásmo a zabezpečí si svoji bezpečnost!!! Ať se to USA a NATO líbí nebo nelíbí.V opačném případě svět skončí v jaderném holokaustu.
Rusko si nemůže dopřát luxus prohry. Ví, že tím by přestalo existovat. Putin to řekl jasně, k čemu by nám byl svět bez Ruska.

Gales
10. 12. 2022 11:42
Odpovědět  Per

Tyto ženy a matky,na rozdíl od vládní válečnice,mají mateřskej pud a zodpovědnost za životy dětí. I na rozdíl od rodící se čaputice u nás.

Jaris
11. 12. 2022 07:51
Odpovědět  Per

Putina do toho laskave nemichejte. Tam je situace naprosto jina, kde jde o obranu ruskeho obyvatelstva, ktere se po rozpadu SSSR nanestesti ocitlo na fasisticke Ukrajine. To, co se delo na Donbasu a v Lugansku od r. 2014 byla genocida. To mel Putin jen tak prihlizet jak ty sfine ukrajinske vrazdi, muci, devastujou ruske obyvatelstvo? Skoda, ze nenechal ‘uradovat’ Strelkova. Nemuselo dojit k tomuhle konfliktu a zidacka pucisticka vlada s Porosenkem by byla davno zlikvidovana. Misto toho Putin hledal mirumilovne vychodisko ve forme dvou Minskych dohod, ktere prolhany zapad ani fasounska zidoUkrajina nemela v umyslu respektovat. Nakonec Putin stejne musel vyhlasit onu specialni vojenskou ochranu pro obyvatele Donbasu a Luganska. Tohle je spravedlivy boj.

Alfred
9. 12. 2022 18:11

Stejně si myslím, že když jde do tuhého, tak ženy jsou tvrdé bojovnice, tvrdší než chlapi, což platí zejména pro mužskou část tohoto laxního, nebojovného národa. Možná se nakonec objeví nějaká ta Vlasta.

Pavel K
9. 12. 2022 18:34
Odpovědět  Alfred

To už je tak zařízené od přírody, že samice brání svoje potomstvo do posledního dechu.

Pavel
9. 12. 2022 21:40
Odpovědět  Alfred

Vidlak uz napsal stohy clanku, denne pise dalsi a dalsi a ted se chce svezt a prisaknout k zenam, kdyz protestuji a na JEJICH protestu.
Sam neudela nic, vubec nic. Nikdy.
Vy delejte, vy stavkujte ,vy demonstrujte a protestujte , ja budu pomahat ze vsech sil v kancelari u klavesnice a cekat, az jak to dopadne..
Pak se vysplham po vasich zadech ke korytu..

Rapa
9. 12. 2022 22:52
Odpovědět  Pavel

Jen chci připomenout,že každému satanpřevratu a válce předchází lhaní a vymývání mozků.Takže čím více bude lidí,kteří budou zavčas odhalovat lhaní,sliby lhářů a podvodníků,ukazovat na ně,odhalovat jejich plány,podvody,falešné sliby,odkrývat jejich masky a zavčas je pranýřovat,včetně jejich ohavných ideologií s určováním domělého nepřítele ,zavčas a včas a nenechat si doslova srát na hlavu , tím lépe.Protože si nvětšina lidí,ovcí nechala 33 let srát na hlavu, máme ty nejhorší lemply ve vládě a parlamentu.A dokonce válečné štváče,válečné psychopaty.

Pavel
10. 12. 2022 03:38
Odpovědět  Rapa

Politicko vladni demoMasturbace.
Zachran se kdo muzes..
Uz zase zacinaji predvolebni demopropagandisti besnit .
Volte Rajchla , Bastu , kterej nikdy nic neudel a naudela a tak nic , vubec nic nezkazi..
Osvobozeni, puce, prevraty, revoluce a demokraticke volby.
Svet se ptrebuje Vysvobodit ze sveracich kazajek vyse uvedeneho..
Lid se osvobodil v rijnu 1918 a ihned pribehli zdaleka bejvaly rissky politici jako supove..Sluhove zahranicnich elit a kapitalu .
Revoluce v kvetnu 45 ,okamzite /az to nebylo nebezpecny /se sbehli britsky agenti nas osvobodit ,vudce revoluce potlacit a nejen to, uvrhnout nas pletichama komunistum do chrtanu. V 48.

Pavel
10. 12. 2022 03:58
Odpovědět  Pavel

Politicka Masturbace Demokratistu… Neni jasny , jak vsichni uporne zastiraji jeden fakt.
Ze je treba zmenit system a formy vladnuti !!!
Zcela od zakladu..
Neprodlene skoncit s demokracii ,nez demokracie skonci nas a rychle..
Vyvratit system demokracie od zakladu a zacit znova..Kam nas zavedla svoboda slova ,rovnost a svobodne volby?
Po kazdem zvoleni novych svobodnych ,demokratickych vlad, parlamentu ,senatu..Kde jsme?
Proc se o tom mlci a proc se musi mlcet?
Kam nas zavedl cinkajici prevrat v 89 ?
Vydobytky demokracie /strucne/.
Vedle je clanek o masakrech civilni populace ,zen a deti vJugoslavii. Nekonecne valky.Ted nuklearni..
Inflace. 80 trilionu dolaru v obehu…858 miliard na zbrojeni jen v USA. Zakaz energie a vseho pro sve obcany.
Nezadrzitelna Inflace. Zbidaceni.
Selhani zdravotnictvi a lekaru.
Nestesti pedagogicke vychovy.
Demokracie porodila snadno ,Hitlera , Musoliniho, Trumana /nuklearni utok/. Japonsky a nemecky fanaticky silence a nikdo je nebyl schopen zastavit jen SSSR..
Vlada a opakovane volby ,neschopnych poslusnych skudcu. Britanie vyloupeni vseho kam vkrocili , jsou skladem pokladu z celeho sveta a pamatek..

Pavel
10. 12. 2022 04:15
Odpovědět  Pavel

Politicka apokalypticka Masturbace bez konce.
Nekonecne opakujici se volby, od nejhorsich vlady , k jeste horsi vlade ,uradum a organizacim..
System uz od sveho zacatku,otrocky posluhujici diktatorum teroru ,penez a moci.
System dovoluje vsecko ,vlaky, zlociny , otroctvi, vydirani obrovske trilionove defraudace , rozmnozeni byrokratu a jinych parasitu .
Cirkus zradnych ,chamtivych politickych loutek, nic jineho.
Spiklenci vladni,kteri chteji to opravdu nejhorsi pro sve volice /3x drazsi plyn, zadnou ropu a mraz v obydlich , atd./ ted v Nemecku zatykaji prestarle spiklenecke duchodce ,kteri v mnoha pripadech nevi co mluvi….
Nemusim se rozepisovat . Kazdej to nestesti, tragedii a rychle blizici se zanik vseho ziveho, muze sledovat .
Kdyz neskoncime s demokracii, demokracie znici nas. ..A zase uz se vynaseji dalsi kandidati az do nebes, saly jsou preplnene ,ale ani program slibu a co delat nemaji. Kdyz slibi , po volbach se kazdemu vysmejou..

oldoo
10. 12. 2022 07:40
Odpovědět  Pavel

Chápu tvé rozhořčení,ale aby se něco zmenilo,musí být nějaká myšlenka,idea za kterou lidé půjdou.To byla ve své době myšlenka komunistická,ta je podle tebe chřtánem.Problém jsi odhalil,ale ve své naivitě to ani nevíš.
Žádná cesta není,lidé se chovají jako zvířata,jen to někteří tají a hrají divadlo.Mozek,pokud se vyvíjí,tak k horšímu,spíš je stejný už tisíce let.Pokud je někdo hodný ,nesobecký atd.,je to výjimka,anomálie,PORUCHA,stejně jako třeba pedofilie.Člověk má,co si zaslouží a změna vždy ztroskotá na jeho špatných vlastnostech,tak jako socializmus.

Moravakk
10. 12. 2022 12:33
Odpovědět  Pavel

No to jako jo…jenže je to proces několika staletí a nedá se asi změnit jinak než apokalypsou…(: naprostým upadkem..až ode dna se lze odrazit.

oldoo
10. 12. 2022 07:16
Odpovědět  Alfred

Tu už tu máme,jakási langšádlová chtěla už před lety bombardovat Rusko jadernými zbraněmi a vykřikovala to veřejně.Dneska se hystericky ječí,když řekne Putin,že se bude stejně BRÁNIT!

Ferko
9. 12. 2022 18:28

Já jsem z druhého konce republiky, autem 2000 a vlak nepřichází v úvahu, není spojení, musel bych v Práglu přespat. Kdybych byl z Čech, přijel bych s celou rodinou.

jiří
9. 12. 2022 19:25
Tonda :-)
9. 12. 2022 19:44

Přátelé, dějiny se opakují. Na konci II SV v obci Lázně Kynžvart, vystoupili ženy…. Viz odkaz
https://www.laznekynzvart.cz/mesto/historie-mesta/v-datech/1943-1945/

Lásku nám všem

Veny232
9. 12. 2022 20:11

Neviděl bych to tak černě…NATO neexistuje a mobilizaci by se lidé vysmáli…osobně bych vystřílel celou odvodovou kancelář… u třetího naštvaného odvedence by je ty blbé nápady přešli.

Rapa
9. 12. 2022 23:01
Odpovědět  Veny232

A proč myslíte , že u nás cvičí cizí žoldáky? Vláda,která nenávidí pro pravdu vlastní občany, je kdykoliv může použít proti vlastním,příkladů z dějin je mnoho,mnoho,dělalo se to tak často.A my přece nemáme žádnou vládu,ale spíše mafii,které se nedá důvěřovat.

Jaris
9. 12. 2022 23:21

To je ale blb ten Hilser! A jeste ma tu nebetycnou drzost, ze se cpe na misto prezidenta CR. Buh ochranuj Cesko pred takovymi degeneraty jako je Hilser. Nakonec i ti nejnej kandidati Pavel, Nerudova, Babisz jsou katastrofou pro CR.
Pan V.Klaus spravne poznamenal, ze prezidentem se ma stat nekdo, kdo pro stat neco znamenal a udelal. Ma to byt vrchol jeho politicke kariery, coz ani jeden z te prapodivne trojky nesplnuje.

Pavel
10. 12. 2022 04:17
Odpovědět  Jaris

Kazdy volby jsou katastrofa ,at se zvoli kdokoliv..

Pavel
10. 12. 2022 04:21
Odpovědět  Pavel

Kdyz napisu prispevek k clankum Vydlaka ,tak je vsude mazou..
Kazim jim predvolebni propagandu a slavu jejich autoru..
V boji za jejich svobodu slova , bez cenzury a demokracii a za nove kandidaty ,kteri po zvoleni si dosadi sve kuncofty.
Kteri je neunavne propagovali..

Jaris
10. 12. 2022 23:05
Odpovědět  Pavel

Pavle, mate naprostou pravdu. Take to tak vidim.

oldoo
10. 12. 2022 07:08

Celá léta čtu a poslouchám kydy o tom,jak chybí ženy v politice,jejich jakási intuice,schopnost pochopit,vcítit se,jejich umírněnost a podobné nesmysly.Přišla krize,válka a PODÍVEJTE SE NA TY HYSTERKY,skoro všechny napříč Evropou jsou horší než chlapi.Aty u nás?Ty jsou navíc ještě úplně blbé a o to horší!Oni indiáni ty své indiánky znali dobře!

Mike
10. 12. 2022 11:40
Odpovědět  oldoo

Ale to nejsou ženy.

Jaris
10. 12. 2022 23:03

Clanek je takrka az dojemny. Div mi slza neukapla.
Prestala jsem verit na mirumilovne a povolene demonstrace. Dokud si lidi na protesty nevezmou alespon vidle a nezacnou mlatit policajty hlava nehlava, nevtrhnou do vladni budovy, aby zopakovali defenestraci, zadna zmena nenastane. Tecka.