blog

Ženy, které v nás zabíjejí víru v ženy

Jen si to přiznejme, my muži starší, kteří si ještě pamatujeme vládu mužů, jak nás často při sledování nešťastných politických události a hlavně pak válek, napadala představa, že svět by snad vypadal líp, kdyby jej řídily ženy a nikoli muži.

A to proto, že ženy jako dárkyně života, které vědí, co příchod nového človička na svět obnáší, si života víc váží a už proto by byly stokrát uvážlivější mužů, než by možnost ozbrojených rozbrojů a válek s miliony jejích obětí připustily.

Viděli jsme při těchto svých úvahách obrazy matek, loučících se se se svými muži a syny, odcházejícími do válek mužů, a viděli jsme, na které straně je větší bol ze zkázy, jež přichází. Byly to totiž vždy ženy, které citlivěji chápaly, jak malicherné a často jen prestižní jsou motivy, pro které se svět noří do světových šarvátek. A byly to ženy, které by rády volaly: zastavte to, dokud je čas, ale ženský element byl, bohužel, tehdy bez vlivu věci změnit.

A tak války pokračovaly. Po 1. světové válce přišla 2. světová válka a poté ozbrojené intervence USA v Koreji, Vietnamu, Dominikáské republice, Grenadě, Libyi 1986, Panamě, Iráku 1998, Afghánistánu, Iráku 2003, Libyi 2011. A válčilo se i jinde a někde (s výjimkou Ukrajiny a Jugoslávie) dokonce i bez účasti USA. Tak např. v roce 1962 bojovala Indie s Čínou o řeku Aksai, od roku 1979 do roku 1989 bojovali Sověti v Afghánistánu, v roce 1982 proběhla mezi Britanií a Argentinou válka o Falklandy, Irák bojoval s Iránem (1980-1988), od roku 1991 do roku 1995 probíhala občanská válka v Jugoslávii, a titul války nejbizarnější si z tohoto výčtu válek minulých odnáší „fotbalová stohodinová válka“ mezi Salvadorem a Hondurasem. Ta totiž vypukla poté, co stát Honduras neunesl porážku svých fotbalistů, uštědřenou jim mužstvem Salvadoru na fotbalovém Mistrovství světa v Mexiku v r. 1971, a tak na Salvador zaútočil už ne fotbalovým míčem, ale děly. Čímž vložil trumfové eso do rukou všem obdivovatelům ženského pokolení, přesvědčeným o tom, že ženy by se přece kvůli fotbalu nikdy nepopraly. A že jsou to tudíž ženy, které pokud jde o věci skutečně vážné či dokonce osudové, prokazují větší rozum a rozvahu než my muži.

Ale co s tímto přesvědčením dnes a u nás. Co si s ním počít, když po nedávném oznámení, že na území Polska dopadla raketa (možná, snad) ruská), hned tři ženy ze šestice žen ve složení Černochová, Pekarová Jourová, Langšádlová, Němcová, Charanzová, A JEN JEDEN MUŽ, a to ministr zahraničí Lipavský z Pirátů, okamžitě žádaly zákrok NATO proti Rusku. Čili si poprosily o třetí světovou válku, která by nás všechny i s našimi dětmi a vnuky vypařila. A teprve až jim prezident USA oznámil, že raketu nejpravděpodobněji vypálili nikoli Rusové, ale Ukrajinci, poslušně své válkychtivé povykování ukončily.

Co si myslet o předsedkyni sněmovny Pekarové z TOP 09, která je rozhodnuta celá raději pod svetry zmizet a snad i umřít, než si nechat vařit jídlo na ruském plynu? Co si myslet o ministryni obrany Černochové z ODS, která je neochvějně rozhodnuta nakoupit 24 amerických víceúčelových letadel F 35 (každé stojí 80 milionů dolarů), třebaže jsou to nejdražší a přitom též nejhorší letadla na světě? Či o jejím záměru zvýšit podíl obranných výdajů v rozpočtu ČR z 85 miliard kč v roce 2021 na 140 miliard kč v roce 2025? Co si myslet o komisařce EU Jourové z ANO, která neváhala vyhlásit válku nejbohatšímu muži světa Muskovi, pokud si tento rychle nerozmyslí svůj záměr dát na Twitteru možnost k vyjádření též jiným, než jen prozápadním názorům? Co si myslet o ministryni Langšádlové z TOP 09, která už před sedmi lety pronesla nezapomenutelnou větu, že jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem i za naši svobodu. A co si myslet o české poslankyni Evropského parlamentu Charanzové z ANO, která v březnu t.r. na CNN Prima News pronesla, že Evropa by měla v tvrdých protiruských sankcích ještě přitvrdit. A zkritizovala Německo za to, že už před lety odešlo od jaderné energie, v důsledku čehož si nemůže vůči Rusku dovolit tolik zlomyslností, kolik by si jich dovolilo, kdyby si jadernou energii podrželo. A co si myslit o senátorce Němcové z ODS, která zhruba před rokem prohlásila, že prezident Zeman je zrádce a těžce nemocný muž, zralý na odstoupení..

A tak teď s vědomím toho všeho nevím, co si mám o ženách v politice myslet. A napadá mě jedno: Není naše stále ještě přetrvávající víra ve střízlivější uvažování žen jen odrazem naší lásky k našim matkám? A pak už ničím jiným?

Co si myslíte vy?

Autor: Lubomír Man

sdílet na

108 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
13. 12. 2022 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle ženský výkvět je obrázkem totálního politického hnoje,který v současnosti
reprezentují ODS,TOP 09 a hlavně hnutí ANO,jehož vrchní guru je modlou většiny
seniorů a všech totálně slabomyslných,kteří naletěli na jeho populistické kecy,tenhle
ženský eurohnůj,který by nás poslal bez řečí do jaderné apokalypsy,poslal do žaláře
národů jménem EU právě on,volte prosím všichni pana Baštu,aby se s tímto lidským
odpadem utkal ve 2.kole !!

sergej
13. 12. 2022 21:43
Odpovědět  janle57

Rubešova výkladní skříň, trzi.

Gales
14. 12. 2022 11:16
Odpovědět  sergej

Kam čert nemůže,nastrčí ,,ženu”. – Tasemnice národa.

Radegast
13. 12. 2022 22:00
Odpovědět  janle57

To se pletete, milá paní/slečno kolegyně.

EU = společná měna euro = světová rezervní měna, EU = společný trh, chráněný cly, evropská produkce, evropské know-how, technologie, evropské vědění, EU je ta nejcennější věc, co máme.

Zajeďte si do Číny a Indie, dohromady 3 miliardy osob, ať víte, do čeho jdete, kdo je Váš konkurent otesánek.

Je to tak těžké vyslat do Evropské komise poctivého vlastence Čecha a zavřít do vězení Jourovou, Babiše, Fialu, Zemana, všechny Sorosovy Chazary Havlofašisty, co jich tu 33 let řádí?

1) zavřít Chazary do vězení, do gulagu
2) vyhnat černé imigranty na sociálních dávkách z EU
3) spolupracovat s Ruskem

Fertig, hotovo.

EU s Ruskem budou vládci světa.

sergej
13. 12. 2022 22:50
Odpovědět  Radegast

Vše se vyvíjí, k lepšímu?
https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 00:06
Odpovědět  Radegast

Evropský Svaz je Byrokratická Bolševická Totalita…

Nikým nevolení úředníci (byrokraté) vládnou skrz vyhlášky, které formálně o nás bez nás odmává “Parlament” bez vlastní legislativní iniciativy…
A k tomu vrcholný Sovět, tedy Komise, hlava té Byrokratické Hydry, také nikým nevolená…

Že tam máme svých 27 poslanců, tak prý rozhodujeme také sami o sobě? Houby, i kdyby se všichni naši poslanci spojili, budou vždy přehlasováni Německem a Francií, a tyhle velké národy budou o nás rozhodovat, zejména když nám seberou Právo Veta na úrovni Rady a ztratíme poslední zbytek Suverenity…

Demokracie je možná jen Regionálně, když známe a volíme všechny své zástupce a vládce, rozumíme jim a oni nám a když je aspoň teoreticky můžeme u nás pohnat k zodpovědnosti…

Vláda vzdáleného Svazu bude vždy jen Byrokratická Totalita, rozhodne o nás nějaký Úřednik podle Tabulek, který naše skutečné lidi nikdy neviděl a neslyšel jejich hlas…

Jako bylo “Soviet Union” česky “Sovětský Svaz”, tak “European Union” nazývejme správně česky “Evropský Svaz”, ať to leckomu dojde, v čem je problém…
A i ten Sovětský Svaz nám kdysi nechal víc suverenity, než nynější Evropský Svaz…

πα½

Moravakk
14. 12. 2022 09:26
Odpovědět  P.A.Semi

Tito uředníci z EU nám určitě nevládnou,pouze vykonávají agendy..eu je instriment …(: ináč souhlasím…otázka je zda je vůbec demokracie možná ,snad na malém zcela izolovaném ostrově,kde se všichni znají a kde není možný žádný vliv zvenčí/média,kapitál,korporace,rezervní systém,instituce,organizace,agentury…/,ikdyž ani tam si nemyslím že o nějakém přirozeném právu,pravdě..nemůže hlasovat nějaká většina…

Pavel z Moravy
14. 12. 2022 09:46
Odpovědět  P.A.Semi

Vy se asi těch bolševiků v hlavě nikdy nezbavíte. Jsou to pouze a nic jiného než globalustičtí plutokraté, lidé pro které jsou národností prachy. Ať z jakéhokoliv koutu světa, peníz je pro tyto lidi určující hodnotou žití. Mají nějakou státní příslušnost, ale nemají národnost, leda tak na průkazu, protože to vyžaduje zákon. Co vám bolševik v minulosti tak hrozného provedl, sebral vám dům nebo vás nutil jíst červy a nebo nedejbože dával vašim dětem školení o genderismu? Já chodil v šedesátkách v 1 a 2 třídě dokonce do náboženství v naší nové škole postavené bolševiky a nikdo nic, vše v pohodě a to dokonce ve městě havířů. Co má EU společného s bolševiky, že by metody vládnutí, prosím nenechte se vysmát. Chtěli snad bolševici, abychom nic nevlastnili, jezdili na půjčených koloběžkách a žrali brouky a prohlíželi od rána do večera potomstvo jakého jsou pohlaví. Mohu bolševiky nebo kohokoliv nenávidět, ale musím trochu soudně rozlišovat. Když to nebudu dělat, budu jako tito škůdci jejichž názor je tou jedinou pravdou. To, že je EU byrokratický moloch plný darebáků plnících zadání globalistů a pobírající nehorázné finanční prostředky a totalitně řídící Evropu to je jasné každému.

Pavel z Moravy
14. 12. 2022 09:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je možné, že zrovna vám provedli zlé věci, to já nevím, ale není rozumnější hodnotit současné škůdce, kteří nás chtějí ožebračit a zaprodat globálním grázlům? Já jsem totiž přesvědčen, že toto co tito současní dacani s národem provádí by komunisté v žádném případě nedopustili. A absolutně nechci omlouvat skutečnosti, které dělat neměli. Tuto prasárnu a přípravu této zotročené společnosti by ale nikdy neakceptovali, o tom jsem přesvědčen. A jak to říkal Sovák v Chalupářích, teď do mně. Abyste si nemyslel, i já jsem měl za komunistů problém, ale nemíním to ventilovat.

Moravakk
14. 12. 2022 10:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já to vidím trochu jinak…jako určitý proces,skrze ideologie,které jsou nástrojem,socialismus/komunismus/-kapitalismus jsou 2 strany téže mince ,v těchto uměle ,učelově vytvořených mantinelech se pohybujem,ode zdi ke zdi,,nyní došlo k upgradu..či k nějaký vyšší fázi,tohoto procesu skrze globální plutokracii,”postmodernismu” naturalismu,darwinismu,transhumanismu atd….obecně je to ale pořád stejný tvor revoluční,ideologický,od časů V.fr revoluce ,či reformace vzniku monopolů,kartelů….kapitalismu,který je pro kapitál nikoli pro lidi rozdíl se socialismem je pouze v tom že tam zbude nějaká almužna i pro ten blebs a a vtomto začarovaném kruhu se pohybujem,stát/republika/ se stal našim největším nepřítelem,byla to jen otázka času ,kdy je ovládnou (:

Pavel
14. 12. 2022 14:39
Odpovědět  Moravakk

Máte to”volako pomotané”. Dávat do jednoho pytle socialismus s kapitalismem je jako dávat dohromady komunismus a nacismus! Hitler sice měl v názvu své strany NSDAP (národní socialistická,demokratická strana práce ) ale jen proto,aby kamufloval její podstatu a byla přijatelná pro dělníky a rolníky!Totéž dnes razí ti,co prohlašují gendrové a zelené pomatence ultra levičáky. Ti mají společné s levicí společného asi tolik jako trakař s Ferrari 440. Mají kolo to je spojuje, ale jinak nic.Místo wikipedie si najděte literaturu klasiků.Ale to se dnes nenosí, dnes jsme pohodlní, chcete si to jen “vygooglit”, to že do té paměti to tam někde vložil v 90 letech s cílem vymazat paměť lidí a zblbnout omladinu vám nedojde?

ladik
14. 12. 2022 16:50
Odpovědět  Pavel

Nedej bože! Číst vědecká díla Marxe! To se rovná dnes zločinu. Tam by se totiž mohli studující dovědět i pravdu!

Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 18:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak já chodil od 79 do školy převážně v osmdesátkách, žádné náboženství na škole ani jinde v okrese nebylo, a do konce století jsem ze svátků znal jen vánoce a myslel jsem, že velikonoce jsou v pondělí…

> Chtěli snad bolševici, abychom nic nevlastnili?
Jistě že ano, v rámci toho, jak to šlo… Babička pocházela ze statkářské rodiny, všechno jim sebrali, praděda musel dělat nějakou velmi podřadnou práci (už nevím jakou), protože jinou mu nedali. Pradědovi z druhé strany sebrali hospodu a musel vozit do kafilerie, což nikdo jiný dělat nechtěl…

Ale hlavně rozhodoval nějaký jmenovaný a nevolený Soudruh, který tomu moc nerozuměl, ale měl správnou rudou knížku… A tvrdil, že rozhoduje jménem Lidu, a kdo se mu nepodřídí, toho v rámci možností zničí…
Právě v tomto jsou Bolševici stejní i dnes…

A především tehdy jako dnes pořád dokola lhali nějakou propagandu, ale tehdy to skoro všichni chápali, dnes málokdo…

πα½

Albi
14. 12. 2022 23:19
Odpovědět  P.A.Semi

“...Ale hlavně rozhodoval nějaký jmenovaný a nevolený Soudruh, který tomu moc nerozuměl...”
Dnes je to nějak podstatně jinak?

Eva
14. 12. 2022 20:36
Odpovědět  P.A.Semi

Jo bolševici, to jsou grázli. Zavedli vzdělání pro všechny, prakticky ruský nevzdělaný mužik za cara se naučil číst a psát a za několik desítek let, letěl do vesmíru.
Ale největší škody zavedli ve zdravotnictví. Ty svině zavedli zdravotnictví pro všechny a zadarmo.
Takoví zubaři, no kde jste to viděli, aby byl zubař i na vesnici, dyť ti vesničtí zmetci mají být bez zubů.

Albi
14. 12. 2022 23:28
Odpovědět  Eva

Tak tak – žádný řád to nemělo, penězi se měřit nedalo a dodnes mnozí z těch, kdo se narodili po r. 89 pamatuje, jak tehdy neskutečně trpěl minimálně nedostatkem banánů. O mobilech a počítačích nemluvě. 🙂

Jan
14. 12. 2022 09:34
Odpovědět  Radegast

Vy jste mne rozesmal kvuli soucasne rusofobii a valecnemu stvani EUhnie, ktere nemaji konec.
Jinak souhlas, Evropa a Rusko spolecne od Lisabonu po Vladivostok bez US bice, EU a NATO nikdo nepremuze ani nedohoni. Evropa s vyspelym prumyslem na ruske lacine suroviny, vzajemna vyhodna spoluprace s Ruskem a jeho lepsi zbrane. Sakra, jeste to nikomu nedoslo?
Jenom si to troubove v Evrope jeste neuvedomili.

Janaz
15. 12. 2022 08:34
Odpovědět  Jan

Ani im to nedôjde. Mozgovú kapacitu majú zaplnenú ideosračkami z bruselu a usákova.

ryba
14. 12. 2022 11:11
Odpovědět  Radegast

A co tak bilaterální – smlouvy i spolupráce vůbec?

Eva
14. 12. 2022 20:20
Odpovědět  Radegast

V Číně začala v roce 1979 politika jednoho dítěte, v roce 1980 se začaly rodit první ročníky takových dětí. Protože se v Číně preferuje stále chlapec, děvčátka byla po milionech likvidována. Takže Čína je plná starých lidí, mužů už 40 letých, kteří jsou většinou bez manželky a dítěte.
Nějaká jedna miliarda a půl je logicky nesmysl. Ani Číňan není schopen se klonovat ve stáří, prostě zemře. V Číně lidí ubývá, proto jsou zakázány potraty už od roku 2015 a teď jsou Číňanky přesvědčovány, ať mají 3 děti.
Jenže už nechtějí, zvykly si na západní způsob života.

Gene
14. 12. 2022 20:56
Odpovědět  Eva

A hodně se jich stěhuje pryč.

Janaz
15. 12. 2022 08:36
Odpovědět  Eva

Takto dopadnú všetky zločinné sociálne experimenty.

Albi
14. 12. 2022 23:10
Odpovědět  Radegast

“EU s Ruskem budou vládci světa”?????
Spadl jste z jahody? Považujete Rusy za sebevrahy?
Po tom, jak se EU k Rusku už dekády let chová, že by ji Rusko přizvalo ke spolupráci?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
15. 12. 2022 08:37
Odpovědět  Albi

Okrem toho, potom by neboli iní ako usáci. Rusko sa snaží u multipolárny svet, takže nejaká svetová vláda nepripadá v úvahu. Ľudia v tom majú guláš.

15. 12. 2022 15:04
Odpovědět  Albi

A krom toho, Rusko v celých svých dějinách nikdy nechtělo být vládcem světa. Chtělo se spolupodílet na jeho správě, aby s ním ostatní nevyj-ebávali, to jo, ale nechtělo světu vládnout jako hegemon! Nikdy !!!

Moravakk
14. 12. 2022 09:17
Odpovědět  janle57

Souhlas ,ikdyž chartista Bašta je jen další z řady nastrčených figurek ,kontrolované opozice…(: Myslím že dokonce hlasoval pro začlenění švédska s finskem do NATO,to jen jako perlička na dokreslení…tohoto spolku v rámci tohoto divadla za kulisou demo-kracie…

Jan
14. 12. 2022 09:19
Odpovědět  janle57

Nebyl pan Basta v Moskve jako vyslanec v dobe CCCP? Neni sic uplne indoktrinovany Aspenem a necony jako ostatni mopslici-chameleoni a ma nekdy i statecne nazory. Ovsem media zakazana nema, coz je vlastne proti nemu. Ucastni se tam absurdniho divadla oblbovani verejnosti.
Nez Basta rekne kombajn, je po znich. Pro politika je to dost nevyhoda.
Je ale prece uplne jedno, koho tam nakonec daji oni, ne vy. A kdyz nepojede podle jejich not, skonci. Umlci ho nebo odstrani nejako aferou, kterou vyrobi a pusti do medii. Hradni radoby kverulant Eman uz dlouho mlci. Zije vubec? Je prikladem toho, jakou ma kolonizator moc.

Pekos
14. 12. 2022 10:06
Odpovědět  Jan

Naprostý souhlas s Vašim příspěvkem. Pan Bašta je určitě (podle mne) nejvěrohodnější kandidát, ale opravdu, než se vymačkne, svět je o kus dál.
Co se Zemana týče, ten si to po návratu z nemocnice podělal u těch co mu věřili na maximum. Možná si myslel že závěr svoji kariéry vyžehlí alespoň u kavárny, ale opak je pravdou.Odchází jako prodejná děvka, akorát svým veletočem docílil toho, že rapidně
přibylo těch co jím opovrhují.

Frank
14. 12. 2022 10:11
Odpovědět  janle57

Ano, je to hnůj i na té fotce. Jen když to vidím, chce se mi zvracet. Babišovi se ten kůň opravdu nepovedl.

Gene
14. 12. 2022 11:27
Odpovědět  Frank

Ale, povedl. Babis je stejna spina, jenze nema tu odvahu to ukazat verejne jak ta koza. Vzdyt to je jen figurka, nastrcena takyma Babisema.

Per
14. 12. 2022 11:51
Odpovědět  Gene

Takže budeme volit za prezidenta Baštu. Dobře. Pak se nedivte, že prezidentem bude zvolen někdo za pětikolku.
Jako vždycky z historie. Neumíme se domluvit na někom nebo něčem, co sice bude momentálně nevýhodné, avšak podstatně výhodnější než předtím. To je volme zlo, ale podstatně menší.
Nebo tu chcete člověka za prezidenta, který vás mladé bude posílat chcípat za zájmy lidí, kteří jsou za oceánem?
Už i ten Macron pochopil, že nynější současnost hraje do ruky zájmům USA.
Hádání o prezidenta jsou plány NSA a CIA. Rozhádáme je a nám to vyhovuje. Tak jako Rychetský pracuje pro ně a spolu s ním i ta pětikolka a zvláště Rakušan, ten se bude tlačit po volbě prezidenta na premiérské křeslo.

Per
14. 12. 2022 12:01
Odpovědět  Per

Všichni mladí budou volit za prez. Nerudovou nebo Pávka. Fischer už skončil. Hilšer to stejné. Většina důchodců volí Babiše. A 13% voličů bude volit Baštu. A to jen někteří z nich.
I když je možná Babiš prase, je to podstatně mít jeho za prezidenta než Pávka nebo Nerudovou(vzdělání není zárukou inteligence). To prase je tak nějak můj výraz, není to doslova.

Gene
14. 12. 2022 12:30
Odpovědět  Per

Problem je v tom ze asi vsichni kandidati pochazeji z jedne staje. At se domluvite jak chcete, vitezem bude jejich kun. Jediny rozdil bude v tom ze jeden udela podrazy primo a ten druhy na ne nastrci sve lidi. Cela politicka scena dnesni doby je zumpa

13. 12. 2022 21:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaké ženy, proboha?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
14. 12. 2022 00:55

Přesně ,takové prodejné Satanovy kur….

Per
14. 12. 2022 12:02
Odpovědět  Veny232

Prostitutky, řečeno spisovně. Ale je to tak, jsou to kur..

zuza
14. 12. 2022 13:39
Odpovědět  Per

kedysi sa hovorilo, že prostitútka je zamestnanie, kur_va je charakter

Radegast
13. 12. 2022 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

T. G. Masaryk nás varoval před asijským nebezpečím již v roce 1895!

T. G. Masaryk
Všiml jsem si například článku v Arbeiter-Zeitung 18. dubna 1895: „Die asiatischeGefahr“/„Asijské nebezpečí“. Upozorňuje se tam, že Japonsko a za chvíli i Čína budou konkurovat s Evropou, a tím že našim dělníkům evropským ubude práce. V zájmu těchto dělníků a zároveň bílého plemene mluví se o konkurenci Japonska (konkurujícího penězi kapitalistů evropských) a upozorňuje se na čínské dělníky stlačující skrovností svého živobytí výdělek a živobytí dělníků bílých.
Článek se končí apelem proti kapitalistům ohrožujícím svým egoismem všecku naši kulturu: „Tím však teprve nabývá opravdu kulturní význam boje třídy dělnické správného osvětlení. Neboť je jasné, že jen vítězství proletariátu, vynětí výrobních prostředkůz rukou vykořisťovatelů, využití mocně rozvitých produktivních sil na prospěchcelku místo na obohacování jednotlivých individuí, může udržet bílou rasu a tímtisíciletou bohatou a mohutnou kulturu. Více než kdy jindy může si být třída dělnická vědoma své úlohy, své odpovědnosti, ale také své velikosti.“

Knihy zdarma Tomáš Garrigue Masaryk Otázka sociální III
strana 64
http://www.eknihyzdarma.cz/eshop-otazka-socialni-iii.html

sergej
13. 12. 2022 23:03
Odpovědět  Radegast

Země brixu mají v trhu vše i v dostatku a 700? miliónů západních ho.not plánuje zlatou miliardu bez surovin a energií pro všechny komplet?. ..Kde budou zavádět ten švábův great reset a jedou v tom dýpsteiti usa a bruseloni, nic nebudete mít a budete šťastní? U nich určitě ne. ctrl ze zvědavce
Než začnete vítačsky mávat měl by jste vědět čemu.
dnes 6:03

sergej
13. 12. 2022 23:03
Odpovědět  sergej

EU se na příkaz Washingtonu střelila do obou nohou,Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?
když se připojila k protiruským sankcím a odstřihla se od levných ruských surovin. EU, přesněji její bruselská vrchnost, je přítelem a vazalem nosatých vládců zámořského kaganátu, protože je také z velké části nosatá. Proto také lži a manipulace Washingtonu a Bruselu se podobají jako vejce vejci, stejně jako zahraniční politika. Osud obou částí Západu ale bude trochu jiný. Nejdříve zbankrotuje poslušná EU, teprve později i Amerika. Důvodem je fakt, že když se nedalo Západem vykrást Rusko, agresivnější Amerika si udělala kořist z poslušné EU. Zahraniční politiku obou částí “demokratického” Západu jednoznačně a dlouhodobě určují klany tamějších ultraboháčů, otroci jsou jen diváky a oběti a volby jen kulisy. Americké “elity” jsou ale daleko více agresivní než žoviální evropské, proto EU bude jejich další kořistí.

400667

https://zvedavec.news/nazory-9472.htm

Jan
14. 12. 2022 09:36
Odpovědět  Radegast

To bylo tenkrat. TGM by dnes psal jinak. I on byl zapadak, v Rusko neveril.

ladik
14. 12. 2022 17:00
Odpovědět  Jan

KM vysvětlil všechno mnohem přesvědčivěji na vědeckém základě.

ijn
13. 12. 2022 22:13
Ohodnotit příspěvek :
     

…………Co si s ním počít, když česká justice je slepá a hluchá, rizika a hrozby války nevidí, a po nedávném oznámení, že na území Polska dopadla raketa (možná, snad) ruská), hned tři ženy ze šestice žen ve složení Černochová, Pekarová Jourová, Langšádlová, Němcová, Charanzová, A JEN JEDEN MUŽ, a to ministr zahraničí Lipavský z Pirátů, okamžitě žádaly zákrok NATO proti Rusku. Čili si poprosily o třetí světovou válku, která by nás všechny i s našimi dětmi a vnuky vypařila.

Jsou NSZ + ÚS ještě použitelní a dokáží chápat nebezpečí i své povinnosti, nebo jenom čekají na mzdové přidání ??? Česká justice nás dokáže vždy překvapit!!!

Radegast
13. 12. 2022 22:23
Odpovědět  ijn

Vzbuďte se a bojujte za sebe!

Pracovníci Jewstice by v normální zemi nevystudovali. Rozdávají si podvodnické diplomy JUDr. a Mgr. a s nimi pak lezou do státní správy!

Jak na Právnické fakultě Univerzity Karlovy Standa Křišťál Gross JUDr. a kmotr ODS Roman Janoušek JUDr., na plzeňských právech Jiří Pospíšil JUDr., ministr spravedlnosti ODS, nyní europoslanec TOP09, či Mgr. Ondřej Kolář, starosta Prahy 6, svrhávač Koněvova pomníku, nyní poslanec TOP09.

Průměrný plat soudců je 140.000,- Kč měsíčně.
Průměrný plat státních zástupců je 162.027,- Kč měsíčně.
Průměrný plat 317 státních úředníků Ministerstva spravedlnosti ČR je 60.257,- Kč měsíčně.

https://www.ceska-justice.cz/2021/05/prezident-zeman-jmenoval-nove-soudce-poukazal-na-prumerny-plat-140-tisic-korun/
https://www.ceska-justice.cz/2022/07/blazek-tvrde-zkritizoval-stav-vsz-v-olomouci-vadi-mu-priplatky-i-minimum-uspor/

14. 12. 2022 00:58
Odpovědět  Radegast

Přesně tak,říkám vám to všem roky a roky, že tu vládne podvodem nastrečná nacistická mafie. A to včetně bezpečnostních sborů,justice,vlády,senátu……bez občanské války to nepůjde,ta špína co se tu zabetonovala v řídících funkcích se musí pověsit od A do Z.

Helena
14. 12. 2022 08:01
Odpovědět  ijn

Česká justice není slepá ani hluchá. Je chycená a placená svými pasáky tokem našich peněz nasměrovaných do jejich bezedných kapes. Justice jen slouží svým pánům a ti je za tu službu drží u koryta zvaném “justice”.

Jan
14. 12. 2022 09:46
Odpovědět  ijn

Pro Evropu neni dnes nebezpecim Nemecko, ale Polsko. Rizene Londynem hraje podle jeho not. Militarizace, ponizovani Ruska a hrozby. Ohrozuje celou stredni Evropu raketami na svem uzemi. Vetsina zbrani NATO a USA jede na Ukrajinu pres Polsko. Tisice polskych zoldaku uz na Ukrajine zahynuly. U moci v Polsku je zidovska rusofobni sebranka, podborovana Zidem Walesou, ktera chce Rusko zredukovat na 50 milionu, o cemz stale mluvi Britove jako Major aj.
Duda je Zid. Morawiecki, take Zid si zmenil jmeno na polsky znejici. Drive se jmenoval Icik Dikman! Jako Trockiste Zide v Rusku si menili nemecka jmena na rusky znejici – Bronstein na Trockij, atd. Klamali tim ruske obyvatelstvo. Totez delaji polsti Zide u lizu.

Eva
16. 12. 2022 21:31
Odpovědět  Jan

U nás také, Slánský, původním příjmením Salzmann, se neustále připomíná, že byl obviněn a v politických procesech dostal trest smrti.
Ale, že sám poslal desítky lidí na popraviště, se moc nepřipomíná a jeho oběti jsou prakticky neznámé.

ladik
14. 12. 2022 17:03
Odpovědět  ijn

Justice je jen jedním z nástrojů, kterým vládnoucí třída prosazuje své zájmy skrze stát.

Autor
13. 12. 2022 22:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to asi jako když se podrobně podíváte na to, která si kterého bere. Čím více žena odpovídá v dané době ideálu představ spolenosti – mužů, tím snadnější má možnost “uhnat” toho, kdo ji zabezpečí co nejlépe po všech stránkách – ale materiálně! V Americe je to běžné, že “krásky” uženou nějakého “kořena” a pak při rozvodu jej oškubou, co to jde. To neznamená, že všechny jsou takové, ale studie dokazují, že ti “hezcí a krásní” (zase podle dané doby) mají snazší život. Ostatně není náhoda, že podvodníci, co při svém podvodu musí vyzvat důvěru, pocházejí prakticky výlučně z takových.
Kdysi byla ideálem žena, která rodila zdravé děti. Dnes je ideálem něco jako infantilní tvor s poprsím, který se chce co nejvíc bavit … Kampak asi pak tak patří “naše” političky?
Střízlivé uvažování? Měl jsem štěstí na matku i babičku a na tetu. Ale také jsem viděl “ty druhé” příklady. Byly to především ženy, které svým mužům vtloukaly do hlavy, že stejně jako Vomáčkovi, i jejich rodina musí – prostě nelze jinak – mít taky dvě televize, myčku na nádobí, jet na Kanáry, koupit “in” auto ze zahraničí atd.
A ještě je jasné, že společnost, která vybírá podle vzhledu a ne podle schopností, musí zákonitě zhynout. A co jsme jako celek udělali? Volíme většinou politiky podle kravaty a “hezčích” vlasů … A k čemu to vede ? Ano tam kam se právě také jako celek ubíráme, kde těsno, tmavo a nevoňavo jest!

232386_1_trinixy_cz.jpg
Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 00:25
Ohodnotit příspěvek :
     

My v Čechách to známe již od Libuše: Běda kterým Žena vládne !

Protože Ženy jsou jednak poslušné a poddajné a plní rozkazy skrytých mužů za oponou, ale také jsou bezcitné k těm, které momentálně ovládají, jsou obvykle horší utlačovatelé, než muži…

A protože Ženy mají City nad Rozumem, zatímco Muži mají Rozum nad City, což nijak neříká, kolik toho Rozumu nebo Citů je, ale co převládá… A tak zatímco některé Ženy mají Lásku nad Rozumem, jiné zase mají Nenávist nad Rozumem, a tyhle jsou obvykle dravější a spíš se vydrápou na vrcholné pozice… Jak nám tu dokázaly leckteré, jakou mají Nenávist nad Rozumem…

Ženy jsou od přírody Lstivé, protože Silou si svoji obvykle nevydobydou, tak mají od přírody vrozené jiné taktiky…

A v neposlední řadě umí Ženy mnohem lépe Lhát… Na Muži to skoro vždy poznáte, když lže (třeba na Fialovi to bývalo dobře vidět, jak pořád lhal už před tím, než se dostal do vysoké Funkce), protože se za to třeba stydí, kdežto na Ženě její lži obvykle nepoznáte, a o to jsou zákeřnější…

A především – Ženy nejsou schopné nebo ochotné volit Menší Zlo nyní – chtěly by Žádné “Zlo” a nepříjemnosti dokud to jde, ale tím přivádějí Větší Zlo potom…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 00:49
Odpovědět  P.A.Semi

A k tomu Alois Jirásek, Staré pověsti České, O Libuši:

“Takové tu máme Právo! Cožpak nevidíme, že soudí ženská? Ženská dlouhých vlasů a krátkého rozumu? Příst umí, jehlou šít, na to je dobrá, ale na soudy ne. Ať šije, ať přede, ale ať nesoudí! Hanba nám, mužům!” “Hanba nám! V kterém jiném rodě, v jaké jiné krajině vládne žena mužům? Jen nám, jenom nám. Proto jsme na posměch. To je snad lepší umřít než mít takovou vládu!”

Ruměnec studu polil kněžnino líce a srdce jí rozbušila zlá potupa i žal nad takovým nevděkem. Její zrak utkvěl na kmetech, přeběhl po zástupu. Když nikdo vášnivce neokřikl, když nikdo se neozval, promluvila důstojně a vznešeně k zástupu, ačkoli se jí hlas třásl vzrušením.

—–

Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 00:50
Odpovědět  P.A.Semi

A já k tomu dodám – ženy dobře umí používat věci, které muži vymysleli, a dobře se naučí pravidla, která jim někdo zadal… (jako třeba řídit auto) Není to náhoda, že většinu vynálezů vymysleli muži, a nebylo to dáno sociologicky, je to dáno biologicky a psychologicky… (třeba u těch aut – tisíce různých vynálezů postupně až k dnešku, a i ta pravidla a jejich smysl pochází od mužů…)
Velkých Myslitelek i Vynálezkyň bylo v historii opravdu velmi málo… (ale můžete třeba poukázat na Marii Curie, vyjímky se našly, ale byly vzácné…)

Ženy mají Lásku a pečují o Děti, je třeba je chránit a někdy i vést… Žena ženu chránit neumí – i ženám by mělo dojít, že potřebují Silné Ochránce…
Vláda, jež by se snažila být Něžná, by společnost leda zruinovala…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 00:56
Odpovědět  P.A.Semi

Ohledně Soudu – muž by měl Soudit, a žena by měla dělat Obhájce a někdy i Žalobce – to je přirozené a správné rozdělení…
(Třeba Jana Zwyrtek Hamplová je v tomto dobrá…)

A třeba Alena Šilerová byla výborná “Vrchní Účetní”, ale že by měla vládnout, to rozhodně ne…

Ale není to náhoda, že jinak většina žen ve vrcholné politice naší nebo Evropské nebo Slovenské jsou prostě katastrofální…
A trpí tím ženy i muži…
Možná by nám to už mohlo dojít…

πα½

Autor
14. 12. 2022 07:19
Odpovědět  P.A.Semi

Odpověděl jste si vlastně sám. … většina žen ve vrcholové politice …

Když děláte kariéru, jak postupujete? Využíváte cokoliv ke svému cíli. Všechny nedostatky toho, s jehož pomocí chcete jít nahoru, všechno co můžete využít ze svých předpokladů. Například jestli někdo rád pije dobrou kávu určité značky, pak mu “nenápadně” nabídnete jako od sebe. Jestliže má rád peníze, umožníte mu buď “vydělat”, nebo přímo “nenápadně” uplatíte. Jestliže jste žena, tak vůči muži uplatníte svoje případné vnady. Využijete i zákony. Navíc dnes je na vysoké úrovni sebevědomí žen, které ale není založeno na ničem jiném, než na “zákonech a kánonech” (neo)liberalismu.
Takže vy musíte jako žena ztratit jakékoliv morální postoje a pocity, aby jste se “vytento” s “hnusným mužem” a udělala kariéru. Takové ženy si na všechno “hrají”, předstírají.
Za všechno mluví třeba to, když nesmíte ani říci věřejně, že je to tlustá a nafouklá “tentononc”.
Já znám ale několik málo skutečně schopných žen ve svých profesích. Jenže ty všechny jsou Ženami ve všech přirozených a pozitivních směrech.
Jinak – není větší nenávisti než ženy k ženě. Jen o něco méně ženy nenávidí muže, který ji zradil či odmítl.

smeshnie-karikaturi-40l.jpg
Moravakk
14. 12. 2022 09:41
Odpovědět  P.A.Semi

Mám na to zcela stejný názor ,dobrý rozbor ….oba pohlaví mají svoji roli ve společnosti,to že se to smíchalo není náhoda …onen feminismus je také nápad mužů stejně jako vše ostatní..(:

Moravakk
14. 12. 2022 09:42
Odpovědět  Moravakk

obě ..pohlaví..

Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 19:00
Odpovědět  Moravakk

Feminismus jako i lgbtqp a leckterá další zhouba západu pochází především od Židů, ještě se tím leckde chlubí…

https://pi-alpha.org/LGBT/#jfeminism

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_feminists

Autor
14. 12. 2022 11:41
Odpovědět  Moravakk

🙂 Ale jak se říká – za vším hledej ženu!
Já bych se vsadil, že tu myšlenku dostal “vynálezce” direktivním příkazem od manželky nebo milenky – “Jinak nebude, víš co? Kozle!!” 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
14. 12. 2022 09:04
Odpovědět  P.A.Semi

Tak dobře, Semi: myslíte si, že má srdce následovat rozum? Nebo rozum srdce? 🙂
Že se laně mají porvat o jeleny?
Nebo ještě jinak – proč vznikla kostka cukru, křesťanská víra, automatická pračka……………

Boomer
15. 12. 2022 18:17
Odpovědět  Markýza

.. hybnou silou pokroku je přirozená mužská lenost. Svěřujeme dřinu strojům..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
15. 12. 2022 14:34
Odpovědět  P.A.Semi

Tak tak… Promluvila. A řekla, dle Kosmase, toto:

“…Jak jsi politování nadmíru hoden, ó lide, jenž neumíš svobodně žíti, svobodu, kterou každý dobrý muž neztrácí leda s životem, tou vy ne bezděky zhrdáte a nezvyklé porobě dobrovolně poddáváte své šíje…” což by se dalo s úspěchem nazvat “Uspořádání věcí lidských z příčiny naprostého idiotismu sprostému lidu vrozeného”. Ústy Libuše, nadmíru sugestivním způsobem, líčí Kosmas rozdíl mezi stávající rodovou demokracií a autokracií:

“…Neboť v této chvíli jest ten muž pod vaší mocí, ať ho povýšíte na knížete, čili nic. Jakmile však bude povýšen, vy a vše co máte, bude v jeho moci … až on pouhým pokynem svým bez vašeho mínění toho odsoudí, toho dá zabíti, jednoho rozkáže vsaditi do vězení, jiného oběsiti na šibenici. Vás samé a z vás, kterých se mu zachce, jedny učiní sluhy, jiné sedláky, jiné poplatníky, jiné výběrčími, jiné katy, jiné biřici, jiné kuchaři, pekaři nebo mleči … vaše syny i dcery postaví do svých služeb, také z vašeho skotu, z koní a klisen neb z dobytka právě nejlepší si vezme … všechno, co máte lepšího ve vsích, na polích, rolích, lukách a vinicích, pobere a obrátí v svůj prospěch…”

15. 12. 2022 14:34

Leč přes toto varování, hodné mobilizačního manifestu neb Attila je již za humny, idiotismem postižený svobodný lid se dobrovolně: “… K tomu sprostý lid zajásá (sic!) zmateným křikem; všichni jedněmi ústy žádají, aby jim byl dán kníže…” uvázal v poddanství. “Ten na vaše hrdla a hlavy vymyslí mnohá práva …,” slibuje natěšeným pitomečkům Libuše. A včil máte, co jste chtěli, hňupové a hňupáckých otců synové!

Na jednu pýču totiž připadá nesčetně koko-tů, kteří pýčám píšou notičky, dle kterých potom pýči hudou, pokud vám to v tom zapšklém jeduflasání a nafukování ega uniklo. Nebo si, ctní diskutéři, myslíte, že tyto undy píšou noty dle kterých potom -uráci tančí?
Není to čistě náhodou obráceně?! Nepíšou notičky uráci, nepředávají je pýčám, a neuvádějí je přes pýči do praxe, přičemž oni nic, ani muzikanti?
Blil bych velebnosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 15:22

Tam ovšem mnich Kosmas jen volně cituje Bibli, knihu 1.Samuelova 8
Přitom Libuše již byla dcerou knížete Kroka, takže to trochu postrádá smysl…
πα½

15. 12. 2022 15:52
Odpovědět  P.A.Semi

A Jirásek v Pověstech cituje koho? Kosmase, že… Jen si ho drobet upravil a příčísnul.
Takže to smysl nepostrádá. Smysl naopak postrádá, vytrhávat něco z kontextu, nebo citovat stejnou kněžnu, dceru stejného knížete, ale u jednoho /u vás/ citace smysl má, u jiného /u mě/ nikoli.
Jo, a ne mnich, ale kněz a děkan pražské kapituly; jeden z nejvzdělanějších lidí své doby; a to v evropském měřítku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 16:32

Možná citoval spíš Dalimila nebo Hájka? Nevím… Kroniky mám doma, tady mám akorát toho Jiráska, kterého jsem dával tátovi před pár lety…

Tak jako tak, ty kroniky sepisovali až tři sta a více let po těch událostech, takže si všichni tak trochu vymýšleli – a ovšem Kosmas tam má evidentní plagiátorství z 1Sam8…

Jinak jsem ale narazil ve Wikipedii na zajímavý názor, zřejmě spráný, že první skutečný Český kníže byl Bořivoj, a ta jména před tím vznikla tím, že Češi poslali do Německa vzkaz, a Němci si mysleli, že to jsou jména nějakých knížat a tak to zapsali do nějaké Německé kroniky…

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_mytick%C3%BDch_postav_%C4%8Desk%C3%A9_historie

Krok’ kazi (Tetha, Thetka atd.), lubo… pŕemyśl…
nezamyśl…m… na ta voj’n… ni zla,
kr’z… my s… neklan…(am)…, gosti vít…

Krok kazi, Teuthe, lubo si přemyšlaj;
nezamyšlame na tě vojny ni zla,
křesu my se neklaname, hosti vítáme.

„Zastav svůj krok, cizinče (Němče, Theute), a raději přemýšlej;
nezamýšlíme (na tebe) ani vojny ani zla,
kříži my se neklaníme, hosty vítáme…“.

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 16:34
Odpovědět  P.A.Semi

Jinak ale ta jména Libuše a Přemysl jsou velice symbolická…

Libuše je od slova Libovat, tedy má Lásku.
Přemysl je od slova Přemýšlet

Ta jména nejsou vůbec náhodná…

πα½

15. 12. 2022 21:59
Odpovědět  P.A.Semi

Krok, Kazi, Teta, Libuše, jsou počeštělá keltská jména, ale jsem línej hledat odkazy. I s pratatíkem Boemem to bylo drobáko jinak, než jak to Kosmík vykoumal. Osobně si myslím, že v době, kdy údajně stanul na Řípu, čiže na Hoře, zde už západoslovanské kmeny dááávno zemědělčili – jestli ne pradááávno. Jména bájných knížat těžko říct, kde se vzala – možná jak píšete, možná jinak, ale je to hezká slovní hříčka. Které hříčce jsem nevěřil, abych byl upřímný, už když jsem na ni před lety narazil. Příliš mi to připomíná nález knoflíku a ulátání kabátu k němu. Vlastislav byl naopak historická osoba, stejně jako Lucká válka se skutečně odehrála. Akorát že ji Kosmas drobet posunul v čase, aby nezostudil svého patrona, tzv. sv. Václava. Odehrála se totiž, jak archeologové zjistili, právě v jeho době. A Na šancích se na místě bývalého Vlastislavova hradiště říká dodnes. Ostatně jsem tam chodil za školu “dejchat historii”. A na historicky mladší Košťálov. Tam je zase hezký rozhled po Zahradě Čech.
Ony vůbec celý Staré pověsti české jsou až do Bořivoje spíš Staré keltsko-české báje a pověsti a sám Bořivoj byl pravděpodobně Mojmírovec. Velice velmi pravděpodobně, dle mého.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
15. 12. 2022 22:08

Jo, a co se týká kronik, najdete je na internetu. I Kosmovu, z které jsem citoval. Ale i Moravia Magna tam je. Zde:
http://www.moraviamagna.cz/obsah.htm
Z té mám zase Bořivoje. Je tam i ten proslov Liban ke zblblým Čechům, z kterého jsem ve zkrácené verzi citoval. Zde: http://www.moraviamagna.cz/povesti/p_ko_5v.htm
Hezké počtení.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 11:19

Díky za odkaz…

Tu První Samuelovu 1S8:11-17 tam citují v poznámce 1, také si mysleli, že to je odtamtud…

A mají tam odkaz, že to prý pochází z o 150 let starší Kristiánovy legendy…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 12. 2022 12:32
Odpovědět  P.A.Semi

Právě Kristiránova legenda ve mě vzbudila podezření, že zemský škůdce, tzv. sv. Václav, byl bukvík. Tak jsem probádal všechny legendy v nichž posmrádá, a získal jistotu, že skutečně byl buz-erant, vlastizrádce vejvrtkovitého charakteru, a zbabělec (kdybych věřil v reinkarnaci, tak Pravdoláska byl jedno z jeho dalších vtělení). A ujasnil si jak to bylo s Ludmilou a celou pátou kolonou německých flanďáků co emisarů, a Drahomírou, tzv. bratrovraždou, a že všechno bylo jinak, než jak je nám už přes tisíc let předkládáno k uvěření. Jen tolik – nebýt odstranění Václava, byli bychom východní německou markou už jedenáct století. Ostatně to, co se právě děje, jsou (dle mého) následky právě těchto prvotních příčin, položených římskokatolickým klérem. Ale hádat se nebudu. Nemá to cenu. Jen ztráta času.

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 13:11

Inu, to je dost nechutný blud…

Rapa
14. 12. 2022 05:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Vždyť tahle ženská podporuje Schwabův elektronický koncentrák,anebo jaderný konflikt mezi USA a Ruskem. A voliči tohle,tyto dvě možnosti slepě volí,tuto šílenost ůplatných politiků a říkají tomu ,,svobodné,demokr.volby”. Vše už zašlo příliš daleko,USA neokoni jsou čím dál drzejší a Moskva je příliš diplomatická. Vždyť už přímo na Rusko zaůtočili několikkrát ! nejprve likvidací plynovodů,potom naváděním ůtočných dronů až do hloubky ruského ůzemí.A Moskva se bude muset rozhodnout,Bude Muset. Vždyť tihle politici,včetně Fialy a Černochové jednají stejně,jako neokoni,jakoby zcela zešíleli,ve snaze rozpoutat jaderný konflikt,kdy i ČR může být cílem jaderných raket navedených na Prahu a Ostravu.Neokoni to vykřikují,jakoby to chtějí a jdou touto cestou a jestli něco jaderného vypustí,okamžitě z Ruska mohou jako odveta vyletět Stovky jaderných hlavic. Uvědomuje si to tahle ůplatnice,uvědomuje si to Fiala a současná nesmyslná vláda podporovatelů války,parlament a všichni voliči ? Jakoby se dočista zbláznili.

Karel
14. 12. 2022 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechny tyto baby mají splečné jedno, obrovskou nenávist vůči všemu, co není podle jejich představ. Opilé nacismem se chovají jako Hitlerovy děvky.

Markýza
14. 12. 2022 08:52
Odpovědět  Karel

No, u nás se tomu říká “kdo dál dočůrá”, vy nenávisti. A protože chlapci si vytyčili nějaké to hřiště, kde to hrajou pilně od rána do večera, je jasné, že každá ženská, která se zapojí, musí mít problémy a vypadat divně.
A co je to proboha vůbec za hovadinu – “víra v ženy”?? Prosímvás, hoši, jestli jste pořád ještě nepřestřihli pupeční šňůru, udělejte to teď, nikdy není pozdě.
Víra v ženy……no, nestačím čumět.
Mimochodem, neumíte si představit, co já potkala chlapů, kteří by ve mně “zabíjeli víru v muže” – tedy, kdybych byla takové trdlo a nějakou takovou víru měla.
Prostě někoho potkám/vidím/čtu a buď se mi jako mužský zalíbí – nebo ne.
Tak prosté to je.

Autor
14. 12. 2022 11:53
Odpovědět  Markýza

Jste žena. Tudíž byste měla mnohem lépe vědět než já, který to má z pozorování a i “donášení” od jiných žen, co dokáže žena udělat druhé ženě kvůli muži, kterého chce nebo když ji nenávidí. Čili platí i opačný gard, toho co jste řekla.
Žen, co by ve mně zabily touhu po ženách jsem také potkal až celkem mnoho. A někdy to byla doslova povahově drsná strašidla s neuvěřitelným sebevědomím bez jakéhokoliv základu.

1386915284_11.jpg
Markýza
14. 12. 2022 13:29
Odpovědět  Peter 008

A víte, že moc nevím? Nejspíš se stýkám s nějakými stejně divnými, jako jsem sama. Vrána k vráně, znáte to. Každopádně (z doslechu, stejně jako vy) dobře vím, co chlap dokáže udělat chlapovi kvůli ženské…..je to prosté, zmlátí/zabije/vyrazí z práce a takové věci.
Vy jste skrátka kapánek jednosušší (čímž proboha myslím povahu, ne inteligenci) takže neintrikujete.
Ono se taky blbě intrikuje na lovu a dobře při sběru bobulí, vezměte v potaz.
Ale na rozdíl od spousty lidí (žen i mužů) ze mě nevylámete obecné odsouzení – ani ostouzení.
Jsou svině chlapi a svině ženy a jsou dobří chlapi a dobré ženy.

Autor
14. 12. 2022 14:23
Odpovědět  Markýza

Vidíte, a přesně takový styl odpovědi jsem čekal. No budiž. Lepší být jednodušší, než naivní.

Markýza
14. 12. 2022 14:41
Odpovědět  Peter 008

Naivní – to mám být já? No, děkuju jim hezky :-)))) Já si zase myslím, že zatrpklost není žádná moudrost, byť se tak ráda tváří.

Autor
14. 12. 2022 16:02
Odpovědět  Markýza

Ne já, – berete – a to mluvím o vás, aby nevzniklo nedorozumění – vše až příliš doslova. A zatrpklý? Proč? Já měl štěstí na několik výborných žen.
Chcete urážet? Vyhrát za každou cenu? No, tak jste vyhrála, ale tím jste vy potvrdila jen můj názor na některé ženy. Na shledanou v jiných časech.

Vladimír
14. 12. 2022 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Zjevně není žena jako žena. Jalovice není o nic lepší než vůl.

Markýza
14. 12. 2022 09:05
Odpovědět  Vladimír

:-))

Jan
14. 12. 2022 09:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Beda muzum, kterym zena vladne!
Upozornuji, ze nejsem nepritelem krasneho pohlavi. Ono to nestaci jejich zenske dominanci ve vetsine manzelstvich, snahou udelat z muzu priblble lavicniky a vydirat je odpiranim sexu.
Ted je nacpali i do politiky, protoze jsou snazeji ovladatelne loutky jak muzi. Vubec feminizace politiky je dalsim ukazem zkazy bileho muze. A nejenom v politice.
I v obdivovanem Svycarsku se prosazuji zenske kvoty, stejna mzda, dava se prednost zenam pri vyberovem rizeni k obsazeni mist v managementu firem i statni spravy. Prestava byt rozhodujicim, co mate v hlave a jake mate schopnosti. Rozhoduje, co mate mezi nohama. Podle toho to vypada. Zeny na vedoucich pozicich maji bud uspech, coz je dost zridka, nebo jsou potichu odstraneny. Prunik feminismu i do sdelovacich prostredku zacal asi pred 20 lety. Od te doby je muz hlasatel, ci moderator vzacna vyjimka a odsouzen k vymreni. V rozhlase hovori moderatorka s odbornikem na to i ono, zvlaste na politiku. Tim odbornikem je vetsinou zena. A nikdo se na tim pokud vim, nepozastavuje !

Markýza
14. 12. 2022 09:13
Odpovědět  Jan

Ó. Pláču hořkou sůl. Hele a co je to lavičník??? Neměl to být lahvičník?

Rapa
14. 12. 2022 09:34
Odpovědět  Markýza

Lahvičník s 18.náctým stupněm zasvěcení u svobodných zednářů,eéé eéé…é

Rapa
14. 12. 2022 09:49
Odpovědět  Rapa

Paní lahvičníková se činila,zvratky v koutech hradu po každé pitce s kámoši.Po něm přišla zase becherovka,co přijde dál,to budeme zase čumět.

Jan
14. 12. 2022 09:53
Odpovědět  Markýza

Lavicnik je Markyzo hadr na podlahu.

Jan
14. 12. 2022 09:54
Odpovědět  Jan

Neplet si ho s lahvonem Vencou Havlem, to je ideal prazskych loutek neoconu.

Markýza
14. 12. 2022 13:31
Odpovědět  Jan

To jako fakt, nebo si vymejšlíte? :-))

Albi
14. 12. 2022 10:00
Odpovědět  Markýza

No – v tom komentáři mě ještě zaujal názor “…. prosazuji se zenske kvoty, stejna mzda,….”.
Proti kvótám by měly ženy velmi hlasitě protestovat jako proti diskriminaci – copak se některé líbí, získat místo jen kvůli kvótám a ne schopnbostem?
A např. proč ne za stejnou práci stejná mzda? Bude-li na úřadě štemplovat lejstra muž nebo žena, kde je jaký rozdíl? Bude-li v módním průmyslu nabízet oblečení modelka nebo model,
A na práci třeba dřevorubkyně asi zrovna fronta stát nebude, Ale pokud by chtěla a zvládla stejný objem práce jako muž, proč ne – vč. mzdy.

Autor
14. 12. 2022 12:01
Odpovědět  Albi

Jo kvóty se líbí. Mohl bych to doložit i z mé práce. A myslí si, že ony jsou pak tím pádem schopné. Na druhou stranu ani muži nepohrdají chodit nahoru i cestou tamtudy, co je těsno, tmavo a nevoňavo.
Teď už jen očekávám, kdy s u nás v práci objeví první člen třetího a “vyššího” pohlaví.

Markýza
14. 12. 2022 13:32
Odpovědět  Peter 008

Jen ať se rojí, pohlaví vymyšlená. Aspoň se ženské a chlapi přestanou pitomě dohadovat, kdo je horší/lepší 🙂

Markýza
14. 12. 2022 13:36
Odpovědět  Albi

Ono je to asi dáno tím, že ženská se (dokonce i v dnešní době) stará víc takříkajíc o to, aby nevyhasl oheň v krbu a mužský nosí domů ty mamuty. Víceméně. Takže mně je ten rozdíl ve mzdách poměrně pochopitelný, pokud ovšem nedosahuje idiotských výšin – viz to vaše razítkování. Pak to samozřejmě nasere.
Co se kvót týče, ty považuju za podobnou zhovadilost, jako dotace. Ale co už, žijeme v tom, nějak se s tím musíme popasovat.

Jan
14. 12. 2022 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Mel nekdo kdy viru v zenu? Jedine zamilovany pitomec, ktereho to za par nedel prejde az pozna realitu.
Uz klasik hlasal: ‘Zeny jsou pleme hadi, kdo hladi, toho zradi!’

Markýza
14. 12. 2022 13:37
Odpovědět  Jan

A to jsme ještě nezačali kritizovat chlapy………….

Eva
16. 12. 2022 21:55
Odpovědět  Jan

Na tom klasikovi se matka vyřádila…
Většina jedinců na svou maminku nedá dopustit, patrně mamáni.

Jan
14. 12. 2022 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Dourova je novodoby Moravec z Protektoratu. I ten chtel dobro pro narod, jak rikal.

Velitel
14. 12. 2022 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

“A válčilo se i jinde a někde (s výjimkou Ukrajiny a Jugoslávie) dokonce i bez účasti USA. Tak např … od roku 1979 do roku 1989 bojovali Sověti v Afghánistánu”
Sovětská válka v Afganistanu rozhodně nebyla bez účasti USA. Někde jsem četl, že SSSR ta válka stála 30 miliard $ a USA vyšla na 35 miliard $. USA kromě dodávek vysokých desítek tisíc tun zbraní ročně platili terority z celého světa, kteří tam válčili. Dnes asi nejznámějším náborářem CIA byl Usama bin Ladín Saudský Arob z rodiny s vazbami na krále SA a rodinu Bushů v USA. Čili uvádět Sovětskou válku v Afganistanu jako válku bez učasti USA je chyba

skeptik
14. 12. 2022 19:19
Odpovědět  Velitel

Nehledě na to, že Sověti válčili v Afghánistánu se souhlasem jeho vlády.
A ve vzniku války mají prsty USA: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/891/zbigniew-k-brzezinski-lotr-a-jeho-pysny-kmotr

zuza
14. 12. 2022 16:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Muži, čo vo mne zabíjajú vieru v mužov: Fiala, Lipavský, reporyjský starosta Novotný, humanitárny bombarďák Havel, Matovič, Heger, Mikulec, Zhúlenský, Arestovič, Kličko, Jacehňup, Prasačenko, Duda, Morawieczki, Kaczynski, štolwerk, strapatý Borisko, Mikrónik, ožran Juncker, Borell, Charles Michell, vrah a zlodej Recept, Bidet, Blinken, …. a to je len pár súčasníkov, keby som začala vypisovať Dolfiho a spol, tak len za toho storočie by som mohla napísať zoznam hajzlov s rukami od krvi až po lakte za celú knihu. A teraz čo? Mám rada mužov a môj vzťah k nim sa odvíja od toho, aký človek bol môj otec, starý otec, brat, muž, syn, synovci, moji blízki priatelia, …

Markýza
14. 12. 2022 20:19
Odpovědět  zuza

Já vám tam přihodím Kulebu, ukrajinského ministra zamini. Ježiš, to je ale blbec….a ještě škaredý blbec. Právě jsem vyposlechla jeho “morální” kázání Indii.
No a vida – kdybychom měly soudit všechny chlapy podle těchto, to by to dopadlo, co.

Administrátor
P.A.Semi
14. 12. 2022 18:48
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image
(Sousoší v New Yorku na Wall Street)

Překlad nápisu:
Takže je tam monument sebevražedné arogance moderních žen a jejich neschopnosti rozlišit jejich skutečné schopnosti oproti jejich nafouknutým egům…

πα½

Markýza
14. 12. 2022 20:16
Odpovědět  P.A.Semi

No páni. Heleďte, nebuďte tak lakomý na to ego, jo?
A vidíte…..já v té soše vidím úplně, ale úplně něco jiného. Ale to už je úděl umění…………..

15. 12. 2022 15:17
Odpovědět  Markýza

Já taktéž. Asi máme jiný brejle.

Markýza
15. 12. 2022 19:02

🙂

Janaz
15. 12. 2022 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Pán autor,problém nie je v ženách vo funkcii, tak ako nie je problémom muž vo funkcii. Problémom je, že ľudia DOSADENÍ do týchto funkcií sú sociopati až psychopati šmrncnutí takými bohulibými vlastnosťami ako narcizmus, megalomanstvo, amorálnosť, bezcitnosť či iba obyčajná hlúposť až debilita. A keďže sú dosadení s požehnaním “volieb”, tak je jasné, že sú vybraní práve pre tieto svoje vlastnosti, pretože inak by svojim páničkom boli nanič, že?

15. 12. 2022 15:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Co si myslím, autore? Že máte v hlavě pěknej guláš. To si vážně myslíte, že to, co tyto nastrčené ženoidky provádí a hlásají, vzniklo v jejich ne/myslivnách? Že jsou to plody jejich ducha? Opravdu si to myslíte? Pokud ano, pak raději nepište.

15. 12. 2022 15:45

Jéééé! Konečně zase palce dolů! Hip hip huráááá!
To se to tu bude panečku červenat. Už se těším.