blognezařazené

Zemědělci bojují i za Vás

MUDr. Ivan David

probíhá ve většině zemí Evropy. V pondělí 19. 2. 2024 bude traktory a další nejen zemědělskou technikou zablokována Praha. Organizátoři protestů z hnutí #myzemedelci vytyčili pět jednoduchých, ale důležitých cílů s nimiž se může ztotožnit i každý, kdo si na obživu vydělává jinak než v na traktoru nebo v kravíně:

STOP grýndýlu

STOP vyděračským obchodním praktikám

STOP drahým energiím

STOP této nekompetentní vládě

STOP posilování evropských kompetencí na úkor těch národních

Jako člen Zemědělského výboru Evropského parlamentu, který během výkonu svého mandátu hlasoval proti všem grýndýlovým nesmyslům i přenášení pravomocí z národních států na Brusel naprosto souhlasím se všemi pěti požadavky. Stana SPD, za níž jsem byl v roce 20219 zvolen požadavky zemědělců plně podporuje. Splnění všech pěti požadavků, za něž budou zemědělci v pondělí demonstrovat, by výrazně zlepšilo život všem občanům ČR. Zemědělský bloger Daniel Sterzik, známý pod přezdívkou Vidlák, ve svém včerejším článku zveřejněném na Vidlákových kydech srozumitelně vysvětlil proč. Dovoluji si Vám nabídnout text přímo od jednoho z organizátorů traktorových protestů:

„Buďte s námi!

V pondělí brzy ráno najedou zemědělci se svými traktory do Prahy, aby ukázali celému národu, že už nevědí, jak jinak mají vládě a ministrovi zemědělství vysvětlit, že současná grýndýlová zemědělská politika bude mít za výsledek jejich likvidaci. Dva roky jednali a upozorňovali, ba i petici přinesli. Výsledek – nula. Kromě pár držhubných ústupků se na nastoleném trendu nic nezměnilo. Za každý jeden ústupek přišly dvě nové povinnosti a hrozba zase vyšších sankcí. Jediný důvod, proč v pondělí nebudou na nohou úplně všichni zemědělci je, že někteří ještě nejsou ochotni uvěřit tomu, že by vláda a EU mohly být tak šílené, aby svou politiku myslely vážně.

Grýndýlová agenda neničí jen zemědělství. Všichni víte, jaké platíte složenky za teplo. Brzy budete platit ještě víc. Přibude položka emisních povolenek pro domácnosti. Všichni víte, o kolik se zdražila i ta nejobyčejnější auta. Zvýšení daně z nemovitosti dopadne nejen na hektary orné půdy, ale na každý domeček i byt.

Zřizovatelé základních škol teď zjistili, že na školníky a kuchařky peníze nedostanou, i když vládní sliby zněly jinak. Zaměstnanci už na výplatních páskách našli dopady konsolidačního balíčku, ale žádný vyrovnaný státní rozpočet za to nedostali. Zadlužení státu rekordně roste a lednový rozpočtový schodek byl jeden z nejvyšších v našich dějinách.

A na závěr – jako totální výsměch se Fiala pochlubil, že dělá co je třeba, protože inflace klesla. Že v uplynulých dvou letech vyžral všem čtvrtinu úspor, o tom se už nemluví.

Všichni máme stejné důvody k protestu, jako zemědělci. Přišli jsme o spoustu peněz, uložili nám nové daně i poplatky, zlepšení je v nedohlednu, propouští se, zavírají se firmy i hospody. Není nálada na utrácení, dvojnásobně ne, když nám pořád někdo vysvětluje, že se máme připravit na válku, která může být i jaderná. Energie dál zůstanou drahé, průmysl nás tedy bude dál opouštět a jestli to takhle půjde dál, za pár let nebude žádné české maso ani česká mouka.

Každý policista, který bude v pondělí v Praze sloužit, po šichtě svlékne uniformu a bude muset zaplatit zálohy za plyn i elektriku, jít nakupovat potraviny se stopadesátiprocentní přirážkou, koupit dětem nové botyi učebnice a nejspíš brzy sáhnout do vrecka, aby přidal na školní obědy. Každý hasič, kterého v pondělí povolají ke složité dopravní situaci, je na tom stejně. Každá zdravotní sestra, každý řidič, každý dělník i prodavač, na všechny dopadají a ještě budou dopadat grýndýlová opatření.

Apeluji na všechny policisty v terénu, aby pamatovali, že ty traktory bojují i za jejich zájmy. Buďte v pondělí shovívaví. Vím, jaké rozkazy asi dostanete od nadřízených, ale plňte je s rozumem a lidskostí. Traktorista, kterému budete vypisovat pokutu, v té chvíli demonstruje i za vás. Pokud zemědělci neuspějí, i vám pak vláda oholí šíji.

Apeluji na všechny traktoristy a demonstranty, aby měli na paměti, že ten chlap v kevlaru také chodí do hospody a má stejné existenční starosti, jako oni. Že ho tam postavili na rozkaz nějakého papaláše, který se poprvé od Plyšáku vyděsil a poprvé je v něm opravdu malá dušička. Vaším nepřítelem není ten mladý kluk v uniformě s pokutovým blokem v ruce, ale někdo úplně jiný.

Zemědělci udělají vše pro to, aby se sanitky i hasičské vozy všude dostaly. Stejně tak udělali maximum pro to, aby se o protestu lidé včas dozvěděli a v pondělí se mohli přizpůsobit situaci. Nejsme nepřátelé. Jen už nevidíme jinou možnost, jak říct těm nahoře i všem ostatním, že je situace opravdu vážná.

Buďte v pondělí s námi, abychom my mohli být s vámi. Také na vás dojde. Také to budete potřebovat. Když se podíváte, jak jedná Agrární komora, Zemědělský svaz, Učitelská platforma i odbory, když se podíváte, jak jednají neziskovky a celý ten rádoby občanský sektor, tak zjistíte, že co si neuděláme sami pěkně odspodu, to nebudeme mít.

Přijďte nás podpořit. Víme, že se organizujete i v kolonách osobních aut, ale prosím počítejte s tím, že prostě někde uvíznete na mnoho hodin a traktor nejspíš ani nezahlédnete. Zařiďte si do aut veškeré pohodlí. Pokud se zastaví Praha, zastaví se celá republika. Děláme něco, co nikdy nebylo vyzkoušeno.

Vy, co chcete přijít na Malostranské náměstí a chcete si v 15.00 vyslechnout projevy organizátorů, přijeďte vlakem a jezděte metrem. To jediné nejspíš bude fungovat. Vše ostatní je nejisté.

V pondělí si v Praze všichni podáme ruce.

Buďte s námi, abychom my mohli být s vámi.“, napsal Vidlák na Kydech.

I když jsem se narodil v Praze, kde bydlím celý život, budu v pondělí po boku zemědělců protestovat před budovou Ministerstva zemědělství na pražském Těšnově. Všechny své čtenáře a voliče, kteří jsou vlastenci, tímto zvu na 15 hodinu na stejné místo.

sdílet na

58 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pravdomluvny
18. 2. 2024 12:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Zemědělcům (a nejen jim) fandím 🇨🇿♥️

Standa
18. 2. 2024 12:58
Odpovědět  Pravdomluvny

My tam budeme už od 11.00h.Před ministerstvem , my Pražáci! A VY?

18. 2. 2024 13:11
Odpovědět  Standa

Mě to zdravotní stav nedovolí,ale budu vás podporovat na netu, jako vždy…

eFPe
18. 2. 2024 13:21
Odpovědět  Standa

Já tam dojdu na místo po poledni taky. Pokusím se potřást si rukou s Vidlákem a možná vydržím až do 20h.Bohužel jsem širokodaleko jediný, kdo tam pojede. Lidi jsou spokojení, zastrašení letargičtí. vyberte si.

Pravdomluvny
18. 2. 2024 13:21
Odpovědět  Standa

Já jsem v práci,nikdo jí za mě neudělá.

Ivo
19. 2. 2024 00:51
Odpovědět  Pravdomluvny

Jeden den by se to nepos…lo

Slovan
19. 2. 2024 07:55
Odpovědět  Ivo

Tak záleží na spoustě okolností, tak nechci radit a kritizovat. Tento příspěvek věnuji těm, co to nemají daleko, co mají zdravé nohy a přesto se na to vyseeroou. Tak krátký vzkaz jděte do prrdeelee a pak neplačte až půjdete nakoupit. Čest.

18. 2. 2024 13:32
Odpovědět  Standa

Hezký od vás, že jste tak aktivní. A co takhle kdyby se ten protest konal v Brně? Taky byste tam byl, vy pražáku? A taky už do 11.00h?

18. 2. 2024 13:48

No, já tam nebudu. Musím vyzvednout vnučky ze školy a být s nimi, dokud nepřijdou jejich rodiče z práce. Mám se kvůli tomu drobátko poplivat, že jsem proto fujtajbl?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
18. 2. 2024 19:18

Vem je s sebou, výchova bojem se cení!

Standa
18. 2. 2024 13:59

Jsem tam po D1 za dvě hodiny. S plným autem pražáků. Bylo by to tam ještě zajímavější než v Praze.Brnáky si rád podávám s knedlíkem…tedy moravské brabce.Jenže vy nejste schopni ničeho…max. porvat se na Cejlu.

Joe Arp
18. 2. 2024 19:20
Odpovědět  Standa

Auto plný “pražáků”, po demošce by navštívili rodiny?

18. 2. 2024 20:24
Odpovědět  Standa

No, nevím kolik je ti let, ale doufám, žes ještě cátník To bys měl ještě naději, že tu svou bl-bost, zřejmě vrozenou, časem rozchodíš. Myslíš že ti křivdím? Ale kdež! Jen bl-bec si totiž může myslet, že Zahrada Čech se vynachází na Moravě a že by vnučky co? Zamknul do sklepa a juchal z autem plným Pepíků do Brna? A hlavně jen kre-tén si otírá svou usoplenou tlamu o Čechy, národnosti Moravské. Pak se divíte, že pražáky milujem, my, venkovští burani, jak pazdero v pr-deli. Vlastně to pazdero víc, toho se můžem lehce zbavit, ale bl-bců ne. Skoč do zdi, třeba se ti v řepě rozbřeskne.

Ladislav 💤
18. 2. 2024 13:29
Odpovědět  Pravdomluvny

👍🇨🇿☮️

Helena
19. 2. 2024 09:09
Odpovědět  Pravdomluvny

Chlapi v traktorech i bez traktorů – držíme Vám palce A ZE SRDCE DĚKUJEME-NEDĚLÁTE TO PRO SEBE, ALE I PRO SVÉ DĚTI A PRO NÁS, PRO NAŠI ZEMI. Poprvé za x let je vidět, že tento odpor jde opravdu zdola, dle šílené masírky v méééédiích, překrývané agentem navalným, agent Pávek v Mnichově špatně obarvený, vypadal hoodně mimo. Sorošova aspenmafie byla na mnoha serverech pěkně popsána a odhalena. Už téměř všichni víme kdo je kdo. CHLAPI D Í K Y !!!
Kdy to vypukne v krajských a menších městech?

18. 2. 2024 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen do nich! Na množství nehleďte…jestli chcete vyhrát, stavte se u mě pro Bojovou zástavu.
A Vlci vám přijdou na pomoc. Je Věk Hrdinů. Doba Ohňová. Předsíň Zlatého věku Lidstva…
Někdo tomu říká Uklid.
https://www.youtube.com/watch?v=WX3IZU-9JtM

ijn
18. 2. 2024 13:16
Ohodnotit příspěvek :
     

vláda zločinců musí padnout i s prohnilou justicí, která 25 let zločince u moci kryje a osvobozuje, ……copak lze prodat celé ostravsko=průmyslové srdce ČSFR zlodějům za babku, kteří po roce vydělali desítky miliard Kč Bakala zpeněžil OKD za 150 mld. Kč,…. pouze 43 000 bytů mu hodilo 60 miliard Kč a vláda jedním nařízením nechce byty získané podvodem zabavit,….!!!

Vládne nám v ČR zločin 30 let, který dnes vrcholí zabavováním nemovitostí polí lesů atd……!!! Na Západě to pochopili,… ale naše politické zrůdy úkoly z Tržiště plní na 200%!!!!! Za slib beztrestnosti fialový politici zničí i celou ČR!!!… to budou utíkat všichni a kam???

ijn
18. 2. 2024 13:36
Odpovědět  ijn

Zkorumpované vedení odborů i Agrární Komory + HK + různé svazy se zrádci v čele, to věří slibům korupčníkům + podvodníkům i zlodějům,….těm co až 30 let (Benda) hnijí v PSP, a pouze škodí,

….zaplacení zrádci vlasti s podporou prolhaných médií chtějí dalších 5 let v EU chlemtat z obřadních nádob, stát se součástí smutečního obřadu,

…… co chceme, když podvodník Špidla dnes bere 120 000,-Kč důchod za “ostravské podvody”??? A ještě politikům radil do loňska, možná i dnes Paroubkovi! ?!?

Slovan
19. 2. 2024 08:00
Odpovědět  ijn

Proto by to chtělo oprášit 48 a zase jim to sebrat. Tečka.

KarelDar
18. 2. 2024 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

“Zemědělci bojují i za Vás…”? Ale houbeles, bojují jenom za sebe. I kdyby jim někdo něco přidal, stejně se to projeví zvýšením cen v obchodech. Nebo snad – když dostanou víc, tak sníží cenu produkce? Ha, ha!

18. 2. 2024 13:21
Odpovědět  KarelDar

Uvidíme… .)

Pravdomluvny
18. 2. 2024 13:23
Odpovědět  KarelDar

Jasně, dělají to jen kvůli dotacím….. fy-JALO🤣🤣🤣🤣

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
18. 2. 2024 13:45
Odpovědět  Pravdomluvny

Evidentně je dost bl-bej na to, aby o tom byl přesvědčen, bo pro bl-bce platí “podle sebe, soudím tebe.”

Pravdomluvny
18. 2. 2024 14:29

On je trouba, který by to rád dotáhl na hlásnou troubu…. možná u samotného Petro Fialenko Banderonacistoviče 👽

Standa
18. 2. 2024 19:21
Odpovědět  Pravdomluvny

On ten KarelDar asi neumí číst.,, Organizátoři protestů z hnutí #myzemedelci vytyčili pět jednoduchých, ale důležitých cílů s nimiž se může ztotožnit i každý, kdo si na obživu vydělává jinak než v na traktoru nebo v kravíně:
STOP grýndýlu
STOP vyděračským obchodním praktikám
STOP drahým energiím
STOP této nekompetentní vládě
STOP posilování evropských kompetencí na úkor těch národních.”
a žvaní něco o dotacích. Je to ůl!

Standa
18. 2. 2024 13:33
Odpovědět  KarelDar

Píšeš nesmysly, až nebudeš mít , co žrát , tak se probudíš!

Standa
18. 2. 2024 13:34
Odpovědět  Standa

Agrární komora a svazy se zítra nepřipojí. (asi nemají traktory).Prý by to bylo vzít si občany , jako rukojmí….jednou jsou rukojmí pacouši, když stávkují lékaři, podruhé cestující , když stávkují železničáři, piloti, , žáci, když stávkují učitelé a nyní se přidala Agrární komora atd.Rozvrátit národ a postavit lidi proti sobě . Bafunáři.
Další protesty jsou plánovány na čtvrtek 22. února, kdy se koná společný evropský protest zemědělců. K tomu se,, symbolicky ” připojí česká Agrární komora a další přední české zemědělské svazy. Vadí jím prý pouze přílišná,, byrokracie.”David ty požadavky popsal jinak Kromě farmářů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Litvy a Lotyšska se do protestu zapojí zemědělci z Rumunska, Bulharska, Slovinska či Chorvatska.Oni stojí na přechodech i ve městech.Poláci vysypávají ukrajinskou pšenici na přechodech.
U nás pouze ,, symbolicky”! Vykopat tu naší pakáž! Fiala zemědělce ve čtvrtek označil za ,, proruské živlyi”https://www.facebook.com/…go/

Standa
18. 2. 2024 13:35
Odpovědět  Standa

To jsou oni v Německu!

Pijack
18. 2. 2024 13:40
Odpovědět  Standa

No jo, naši agrárníci chtějí podporovat Ukrajinský režim, v překladu Ukrajinské oligarchy a Americké producenty, kteří mají zemědělskou produkci ve svém vlastnictví. Oslíci v naší vládě to nevidí. Nebo nechtějí vidět. Raději zadusí české zemědělce.

Pravdomluvny
18. 2. 2024 14:31
Odpovědět  Pijack

Hezký článek o návštěvě drůbežárny v Banderonacistánu je na PL.

Albi
19. 2. 2024 09:16
Odpovědět  Pravdomluvny

A naopak bez ironie výborný článek nejen o zemědělství, ale o nutnosti spolupráce namísto sobectví je tady:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/02/vypestujem-si-pre-seba-vam-nic.html
I diskuze je víc než přínosná. Autor článku má (zatím) poslední diskuzní příspěvek a na závěr svého komentáře uvádí:

Když bych to měl celé shrnout do jedné věty, tak text byl velkým postesknutím nad tím, že místo toho, aby se šlo směrem spolupráce (jednota, kooperace) se razí cesta konkurence (individualismus, já proti ostatním).

Tím odpovídám nejenom na PROČ, ale zároveň i na to, jaká je jediná cesta z toho ven.
Spolupráce je to, čeho se Systém obává, proti čemu celou dobu zbrojí a co likviduje, protože v jednotě je síla a tedy i budoucnost.

PS: Aby někdo opět neobrátil moje slova – pod jednotou rozhodně nemyslím uniformitu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
19. 2. 2024 08:40
Odpovědět  Standa

Hlady.

Pijack
18. 2. 2024 13:37
Odpovědět  KarelDar

A stávkokazi bojují za vládu, která okrádá společnost formou zvýšených daní… všem. S idioty a zloději se diskutovat nesmí. Na ně platí jen hrubá síla, protože té se bojí nejvíc.

18. 2. 2024 13:55
Odpovědět  Pijack

Pravdu díš… .) Jen do nich.
https://www.youtube.com/watch?v=3k4MQEVIWII

18. 2. 2024 13:40
Odpovědět  KarelDar

Ať se na světě vrtneš kam chceš, všude narazíš na pito-mce.
Text na klínopisné tabulce z Uruku.
Občas i na dárečky. Které by nikdo nechtěl, ani kdyby mu platili zlatem. Ha.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
18. 2. 2024 13:41
Odpovědět  KarelDar

Když ty Pí Čalo píšeš o něčem o čem vůbec nevíš, raději nepiš.Jistě máme, mimochodem, nejmenší dotace v EU , ale jsou také ještě zdaněny, což v EU neexistuje.

Joe Arp
18. 2. 2024 19:22
Odpovědět  Standa

Von se jen vožral a splet si to tu s Novinkama!

paulusek
18. 2. 2024 21:31
Odpovědět  KarelDar

Úsměv idiota vám sluší.

Václav
19. 2. 2024 00:00
Odpovědět  KarelDar

Podle mne,tento protest nemůže jednoduše skončit v “18 hodin”! Musí pokračovat až do rozhodnutí! Mám dojem, že už jde o to “kdo z koho”! Prostě bude to jen začátek……..

Albi
19. 2. 2024 08:59
Odpovědět  Václav

Vždycky jde o to kdo z koho!
To je přece princip toho tak žádoucího a žádaného kapitalismu – jeho preferováním JÁ místo MY.!

Slovan
19. 2. 2024 09:06
Odpovědět  Albi

Jo Jóó, ten individualismus. Jájovismus. 😊🙋‍♀️

19. 2. 2024 15:59
Odpovědět  Albi

Bane. Když situace nazraje “do lámání chleba”, nezbývá už nic jiného, než “kdo z koho” a s kapitalismem, ani s jakýmkoli jiným ismem, to nemá co dělat.
Navíc to není (dnešní protest) o nějakém preferování JÁ, ale o MY a ONI – na kteréž velikánské, leč roztříštěné MY, a prtavé, leč homogenní ONI, je už pěkných pár let rozdělená celá naše pospolitost. Takže, dle mého tedy, je to bud velké, leč rozfrcané MY, nebo prtavé, leč (zatím ještě) jednotné ONI – dokud se ONI nerozsype. Protože jinak běda nám! Bud – anebo. Kdo z koho.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
19. 2. 2024 08:38
Odpovědět  KarelDar

A vy si fakt myslíte, že zemědělec má nějaký vliv na cenu zboží v krámě??? Jako vážně?? Samozřejmě, že bojují za sebe. Blbý na tom je to, že dělají práci, která se týká absolutně každého – včetně vašeho psa.

Pijack
18. 2. 2024 13:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Zrušit korunu a zavést euro je stejný zločin státu, jako přejít na říšskou marku.

Jsou věci o kterých se nesmí diskutovat. Jsou to Česká vlajka, Česká hymna, Česká měna a symboly jako lev a orlice. Nepotřebujeme znaky na dresech Českých reprezentantů jako jsou slepice či holub.

Protagonisté těchto zvěrstev musí skončit za mřížemi a nebo na popravišti.

Ladislav 💤
18. 2. 2024 14:10
Odpovědět  Pijack

👍beru to druhé!

Pravdomluvny
18. 2. 2024 15:13
Odpovědět  Pijack

Já je pohodlné base živit ze svých daní nechci, takže…..👎

katango
19. 2. 2024 15:42
Odpovědět  Pravdomluvny

A to zas mně by to nevadilo.

Tupý hulvát
18. 2. 2024 15:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Já nikomu neupírám právo na protest.Ale,i když jim někdo trochu vyhoví,za chvíli začne znovu,nedají si pokoj,jsou to fanatici.Problém je v lidech,ve voličích.Ti nejsou schopni pochopit co se děje dopředu,neumí předvídat.POCHOPÍ JEN HLAD,NEBO VÁLKU.Oni tu apokalypsu potřebují,jinak se nic nezmění.Chápu optimizmus a snahu,ale výsledek a změna nenastane bez těch hrozných podmínek.Proto je potřeba,aby bylo mnohem hůř.Mám strach,že malý úspěch ten marazmus jen prodlouží.

Joe Arp
18. 2. 2024 19:25
Odpovědět  Tupý hulvát

Komu když se vyhoví???? Ty píšeš slušně, budeš jen to první!

Markýza
19. 2. 2024 08:42
Odpovědět  Tupý hulvát

Fanatici…………..kdy jste naposledy viděl orat pole, člověče? 😀 😀 Tam byste s fanatismem daleko nedošel, potýkat se fanaticky s plísní bramborovou nepomůže.
Musím říct, že jste mě poránu velice pobavil.

19. 2. 2024 16:17
Odpovědět  Markýza

Mě naopak nas-ral. Myslel jsem, že chápe o co jde a že to není o žádném “jim”, ale evidentně má mezi velkým a malým mozkem cihlu, následkem čehož mu funguje pouze bud jeden, nebo druhý mozek, že pro tu cihlu nejsou schopny spolupracovat. Nehledě už na ten vejšpecht o fanaticích – kteří fanatici si nechali sr-át na hlavu, chc-át do očí, a vytírat sebou dupu po pětatřicet let, a to vše za fanatického mlčení.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
19. 2. 2024 16:08
Odpovědět  Tupý hulvát

Hele, a nejste vy dva? Jeden tupej a druhej chytrej? Tu druhou větu totiž mohl vypotit pouze tupec.

Dorotík
18. 2. 2024 15:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Nenechejme si sebrat vítr z plachet výpady, že nám nejde o zemědělství, ale že nám jde o politickou akci. ANO, je to politická akce, protože pokud se má změnit něco k lepšímu, tak akce musí mířit na odstranění zločinecké ODS a celé vládní koalice, na její odstranění (postavení mimo zákon). ODS = vždy rozkradení státu, ožebračení lidí a rýt držkou v zemi! Základem úspěchu je masovost a vytrvalost až do dosažení stanovených cílů – jinak to nemá cenu. Jinak základem musí být návrat svrchovanosti českého práva a neutralita ČR – potřeba vymanit se z koloniálního a protektorátního jařma USA a přitom nespadnout zpátky do náruče Ruska. Svobodu, svrchovanost a suverenitu Českým zemím. Návrat k historickým kořenům české státnosti.

Pavel z Moravy
18. 2. 2024 17:39
Odpovědět  Dorotík

Tak nějak by to mělo být. Ale mám obavu, že to co říká T.H je pravděpodobnější stav společnosti. Dle mne se změna bez totálního pádu na držku neuskuteční. Stále je zde spousta těch co jim je velmi dobře ve svých neziskovkách, poradenských službách a dalších kolosálně profláknutých organizacích. Mnoho z těch lidí nemá chuť skutečně pracovat, obzvláště když jim to z těchto činností tak sype. Nebo myslíte, že by snad dělali přidavače na stavbě nebo shrbeni nad těstem šoulali rohlíky?

Brusel News
18. 2. 2024 23:07
Ohodnotit příspěvek :
     

když byl ministr zdravotnictví, tak to bylo fiasko, pořádal konference válením se na jakýchci polštářích :-))))) , takže bych se zase rychle vyklidnil. O zemědělství je u nás luxusně postaráno, český zemědělec víceměně sedí doma, počítá ovečky, na které dostává dotace z fondů EU. Občas vyjede traktúrkem za 5 mega, co zaplatila EU, ta hnusná EU. Pak najme levně další louku a zase dotace. pak dotace na to, aby slepice měli víc prostoru, miliony K4. Do toho sedí doma a poslouchá dezoláty. A pak se rozhodne a jede—na Prahu. Upozorňuji, že je to váš konec. Osobně se zasadím ozrušení dotací vám, kdo pojede stávkovat zítra. Všem přeji hezký den. No Name

Per
19. 2. 2024 08:06
Odpovědět  Brusel News

Co to meleš jako ironie dobré

Pavel z Moravy
19. 2. 2024 10:04
Odpovědět  Brusel News

Nebývám sprostý, ale táhněte ke zdegenerovaným liberálům do Bruselu. Tam se budete cítit jako doma. Tato kolonie to již projela asi nadlouho, neboť z mladých vychovali nepřemýšlící a tupé stádo, které je nasáklé touto zdegenerovanou pakárnou nevím do kterého dalšího kolene. A jinak, zač se stydíte vy žádné jméno, za češtinu?

19. 2. 2024 16:28
Odpovědět  Brusel News

Jééééééé! Ty si luxusně blbéééééééj!

Ty panelákový ouško vyšlechtěný bruselí, kdyby byly CELOSVĚTOVĚ !!! zrušeny veškeré dotace do zemědělství, tak naši zemědělci by byli štastní jak blechy v mamutím kožichu, protože by se stali takřka bezkonkurenční světovou špičkou! Dojde ti vůbec, proč by se stali světovou špičkou, oude bez mozku?
Utři si sopel a táhni zpátky do (_!_). Kdybys náhodou nevěděl co ten ideogram znaméná, tak bud pr-del, nebo brusel. Vyber si, smrkolo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$