blog

“Zelenskyj Kaput!”, oznámil včera Berlín! 7 důvodů, proč Rusko zvítězí!

“Zelenskyj Kaput!”, oznámil včera Berlín! 7 důvodů, proč Rusko zvítězí! 3 miliony ruských vojáků se chystají na vítězný pochod! Kde se zastaví?

Michael Svatoš

V nejvyšších patrech evropské politiky zavládla pochmurná nálada. Zelenského letní ofenzíva totálně propadla, a zbyla po ní jen obrovská pohřebiště plná “nezničitelné” západní techniky – video, – a hřbitovy plné obyčejných Ukrajinců, nahnaných do sebevražedných ztečí, které už nemá, ani kdo pohřbívat, protože všichni byli už zmobilizováni, a nebo utekli. Jen včera ukrajinská SBU zatkla v několika městech Zelenského mobilizační komisaře, kteří za úplatky 6000 USD zařizovali útěky Ukrajinců ze země! Celkem 11 regionálních komisariátů z 24 se stalo terčem nájezdů SBU, a 100 městských mobilizačních úřadů je vyšetřováno! Generál Zalužnyj, aby sehnal další kanónenfutr pro nové nesmyslné Zelenského sebevražedné útoky, už nařídil zmobilizovat mobilizační komisaře, a poslat je do první linie, a jejich místa obsadit válečnými invalidy! Od začátku války už bylo ukrajinským vojákům provedeno přes 50 000 amputací dolních končetin. Jen protézy pro tyto invalidy budou stát 50 miliard CZK! To je hodnota celé Fialovi letošní pomoci Ukrajině. Západní armádní experti už březnu odhadovali, že poměr amputací dolních a horních končetin je v ukrajinské válce 50:50. Můžete si tak přičíst dalších 50 000 invalidů bez rukou, nebo bez ruky! To je dalších 50 miliard CZK! Přičtěte k tomu invalidní důchody, a už je jasné, že Ukrajinská ekonomika se po válce zhroutí!

Putinova letní ofenzíva pokračuje zdrcujícím tempem. Ještě v pondělí váleční experti média Seznam jásali, že Putinova námořní blokáda Ukrajiny byla prolomena, že lodě se už plaví nakládat obilí v ukrajinských přístavech na Dunaji, jako je Izmail, a že na tyto přístavy se Putin neodváží zaútočit.

Včera ve středu už experti mlčeli, protože Putin v noci raketami na Izmail zaútočil, obilná sila zničil, přístav vyřadil z provozu, a zablokoval tak říční dopravu! Okamžitě po útoku vzrostla na hlavní obilné burze světa v americkém Chicagu cena obilí o dalších 4-5%! Všem západním politikům je tak už jasné, že levné ukrajinské obilí pro západoevropské výkrmny vepřů a kuřat letos nebude! Polská vláda není složená z úplných idiotů, jako je ta česká, a tak už dávno pochopila, základní princip logistiky obilovin – ani ukrajinské levné obilí se nedá převážet kamiony dále než do Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Vlaky se dá ještě dovézt do Česka a Německa. Kamkoli dále do Západní EU nebo do světa musí už být převáženo loděmi, a nebo někdo musí jeho přepravu dotovat ze státního rozpočtu! Poláci proto zablokovali transfery ukrajinského obilí přes své území, protože si snadno spočítali, že by u nich zůstalo, a poškodilo jejich vlastní farmáře! 

Janusz Kowalski náměstek polského ministra zemědělství už oznámil, že po zákazu dovozu ukrajinského obilí do Evropy, Polsko nyní striktně požaduje zákaz dovozu ukrajinských mražených malin, rybízu a dalšího ovoce, do celé EU! Na Ukrajině nyní stojí před krachem, jak mrazírny, tak pěstitelé! V ČR nechala vláda zlikvidovat české pěstitele rybízu, stejně tak jako před tím pěstitele jablek!

Ukrajinci mají smůlu, jejich válka začala ohrožovat prebendy politiků nejen v Polsku. V Německu za poslední rok stoupla podpora AfD z 12% na 23%. Skoro každý 4 Němec už bude podle včerejšího průzkumu volit antisystémovou stranu, která se netají, že zatočí s imigrací, a naváže přátelské vztahy s Ruskem. Zelení za stejné období klesli o 6%, a další strany je následují. Kapitáni německého průmyslu položili vládě nůž na krk, buď levné energie, a nebo odstěhujeme průmysl do USA, Indie a Číny! 

Němci letos v létě vytvořili takový psychologický tlak na proukrajinské politiky, že je zbaví koryt, že se najednou včera v prestižních německých médiích začaly houfně objevovat články, že Zelenskyj je Kaput! Podle expertů Bildu nemá kyjevská soldateska proti Gosudarovi nejmenší šanci na vítězství, a Putin je připraven bez nejmenších ekonomických, výzbrojních a mobilizačních potíží brzy vyslat na vítězný pochod přes Ukrajinu neuvěřitelné 3 miliony ruských vojáků, což větší armáda, než je zatím největší čínská! Nejkvalitnější analýzu přinesl německý Die Welt. Podle ní Kyjev nebude schopen prorazit ruské linie, a bude muset uzavřít “příměří na neurčitou dobu”, a území bude rozděleno podle současné frontové hranice! 

Němečtí politici si tak už uvědomili, že jim nezbývá než ukončit válku s Ruskem, jinak budou vyhozeni z koryt a Německo zkrachuje. Jejich současné představy jsou ovšem naivní. Putin nemůže podepsat příměří, dokud Ukrajina neopustí veškeré ruské území, které je podle ruského práva nedílnou součástí Ruska. Krom těchto oblastí, přisvojených Ruskem právními akty od roku 2014 do roku 2022. Putin velmi často vznáší nároky na další území, která jsou specifikována ruským výrazem Малороссия, který je natolik neurčitý, že určitě do něj určitě nespadají pouze území kolem Lvova, a Zakarpatí. Putin je na vítězní vlně, a bude trvat na závazku neutrality zbytku Ukrajiny, na jejím úplném odzbrojení, a na požadavku zavedení ruštiny jako rovnoprávného  důvodů státního jazyka na Ukrajině. Následujících 7 důvodů stručně vysvětluje, proč si je Putin vítězstvím už naprosto jistý! 

 1. Bezkonkurenční velení a řízení vojsk! Ruské centralizované armádní řízení umožňuje ruskému nejvyššímu velení pružně reagovat na změny jak na taktické, tak i strategické úrovni včas a adekvátně. Ruská armáda má obrovské rezervy, které jsou řádově větší než její síly rozmístěné v předních liniích. Zálohy lze snadno přemístit do oblastí, které je třeba posílit, a zároveň je možné vyslat ze záloh další útočné jednotky do oblastí, kde je nepřátelská obrana nejslabší. Snad nejlepším příkladem toho je nedávný postup ruských jednotek v severním Donbasu, a v pohraničních oblastech mezi LNR (Luganská lidová republika) a Charkovskou oblastí (region), kde jsou síly Moskvy v ofenzivě už přes dva týdny. Navzdory skutečnosti, že rozbité jednotky kyjevského režimu nyní v této oblasti neustále ustupují a vzdávají se, v žádném z hlavních propagandistických kanálů Západu o tom prakticky není žádná zmínka. Nejlepší síly kyjevského režimu zatím plýtvají svými posledními bojovými rezervami v pokračování červencových sebevražedných útoků na složitou a hustou ruskou obranu v oblastech Donbasu, Záporoží a Chersonu, pravděpodobně jen proto, aby západní média mohla šířit propagandu, že Kyjev vítězí! Zatímco Západní  mainstreamová propagandistická mašinérie neustále očerňuje ruskou armádu, tak Pentagon v zákulisí pečlivě sleduje pokročilé ruské zkušenosti s organizováním systémů velení a řízení vojsk, a snaží se je aplikovat do své armády. Poučit se ze schopnosti Moskvy vést několik vysoce intenzivních vojenských operací současně, koordinovat je se zbytkem masivního ruského státního aparátu, zejména s diplomacií světové úrovně, je velkým předmětem současného studia mocenských kruhů ve Washingtonu DC. .
 2. Masivně vylepšené ISR (zpravodajství, sledování, průzkum). V letech před SMO nebyla ruská armáda známá rozšířeným používáním dronů a dalších bezpilotních platforem, protože mainstreamová propagandistická mašinérie stále prezentovala moskevské síly jako údajně „technologicky podřadné“. Ještě roky před SMO, zejména během své protiteroristické intervence v Sýrii, Kreml přitom investoval značné prostředky do různých druhů bezpilotních systémů. Ruská armáda pak využila těchto zkušeností k masivnímu zlepšení svých taktických schopností, a to exponenciálně zesílilo její výkon. To platí zejména pro SMO, protože drony byly bezkonkurenčním multiplikátorem síly pro ruské síly . A i když jsou síly kyjevského režimu výrazně lepší než teroristé podporovaní NATO v Sýrii a jinde, a přestože jim bojovná aliance poskytuje bezprecedentní množství informací z bojiště v reálném čase , většinou nebyly schopny využít tohoto masivního sdílení dat. I když je taktická ISR jednotek neonacistické junty značně rozšířena strategickou ISR NATO, lepší výsledky ve větším měřítku bolestně chyběly. Naproti tomu pozemní, vzdušné a vesmírné platformy ISR ruské armády byly použity se smrtícím účinkem a způsobily nenávratné ztráty jak nepřátelským frontovým jednotkám, tak i jejich týlu.
 3. Jedinečná kombinace aktivní obrany a ad hoc (proti)ofenzivních operací. Přestože je ruská armáda doktrinálně ofenzivní , rozhodně nezanedbává svou obranu. Naopak, využívá svůj taktický obranný potenciál pro strategické útočné účely. Rychlost, s jakou byly moskevské síly schopny vybudovat masivní a složité obranné linie tam, kde předtím žádné nebyly, nechala vojenské experty NATO bezradné. Sovětské koncepty „obrany do hloubky“ a „aktivní obrany“ byly značně vylepšeny nedávným technologickým pokrokem ruské armády. To vedlo k téměř úplnému zničení útočného potenciálu kyjevského režimu, což jej přinutilo použít zoufalou taktiku ve snaze prorazit ruské linie. Netřeba dodávat, že to způsobuje obrovské ztráty, síly kyjevského režimu ztrácejí stovky mužů na každý čtvereční kilometr území, které zaberou . Skutečným problémem pro Kyjev je však to, že tyto oblasti nemůže udržet dlouho, protože každá z nich účinně funguje jako dělostřelecká „past na myši“. Jakmile se jednotky kyjevského režimu přesunou, aby zajistily dobytou oblast, jsou ničeny masivní palbou pravidelného a raketového dělostřelectva , ničeny roji různých typů dronů, které zlikvidují všechny přeživší. Kromě toho mistrovské použití min, zejména prostřednictvím dálkového minování raketami, jsou jakékoli útočné operace proti Rusům jednoznačně zničující. To platí zejména v sektoru Záporoží, kde síly kyjevské soldatesky trpí masivními ztrátami. Již od počátečních fází své ofenzívy tyto síly zaznamenaly ztráty přes 30 %, a to jak na živé síle, tak na výzbroji, aniž by kdy viděly nepřátelské bojovníky, nebo dokonce dosáhly první linie ruské obrany. To vedlo k malým nebo žádným ztrátám Gosudarových sil, zvláště když vezmeme v úvahu rozsah vojenských operací. Dokonce i předseda Sboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil generál Mark Milley byl nucen přiznat, že Pentagon je ohromen účinností těchto obranných linií.
 4. Vysoká morálka ruských sil. Způsob, jakým je ruská obrana schopna držet, má zničující dopad na morálku sil kyjevského režimu a zároveň posiluje vlastní morálku Rusů. Během plánovací fáze byla kyjevská soldateska  a jejich mentoři z NATO přesvědčeni, že bude snadné prorazit ruskou obranu kvůli údajné „nízké morálce“ Rusů. Realita na bitevním poli však ukazuje, že taková tvrzení jsou zcela omezena na „paralelní vesmír“ mainstreamové propagandistické mašinérie, ve kterém dokonce kozy a staré dámy „vyzbrojené“ sklenicemi na okurky „bijí ruskou armádu“. Přesto, na rozdíl od mýtických „masivních ruských obětí“ , takové chybné výpočty vedly k velmi reálným ztrátám pro Kyjev.
 5. Špatná disciplína, neposlušnost, a nedostatečná koordinace mezi silami kyjevského režimu. Všechny výše uvedené problémy jsou prakticky všudypřítomné v řadách ukrajinských sil, stejně jako u četných žoldáckých grup ze zemí  NATO. Západní a ukrajinský velitelský aparát často posílá vojáky na jistou, a nesmyslnou smrt. Kyjevský vojenský personál často ignoruje rozkazy, nebo je přímo odmítá plnit. Důstojníci většinou zůstávají skryti v zákopech, nebo dokonce zcela chybí v předních liniích. To má za následek rozšířenou frustraci mezi vojáky, z nichž mnozí (pokud ne většina) jsou násilně odvedeni , což dále vede k nízké autoritě důstojníků. To potvrdila i řada zahraničních žoldáků bojujících na straně soldatesky. Konkrétně v rozhovoru pro ABC si australský občan známý pod volacím znakem „Bush“ stěžoval na nedostatek potřebných velitelských a vůdčích schopností mezi důstojníky kyjevských režimních sil. Podle jeho hodnocení tento problém vedl ke smrti jak řadových vojáků, tak zahraničních žoldáků. Tito muži navíc často neplní ani základní příkazy, jako je úplný zákaz používání chytrých telefonů na bojišti. Tento trestný čin je velmi běžný mezi vojáky i žoldáky , a to navzdory skutečnosti, že jde prakticky o rozsudek smrti v éře válčení, kde je SIGINT (signal intelligence) nedílnou součástí jakékoli smysluplné vojenské operace.
 6. Špičkový výcvik a bojové zkušenosti. Úroveň bojových zkušeností a výcviku na obou stranách konfliktu je vysoká, ale výrazně se liší. Zatímco konflikt v oblasti Donbasu trvá již téměř deset let, mezi koncem roku 2015 a koncem roku 2021, byl relativně nízký, protože frontová linie se stabilizovala a většinou se omezoval na dělostřelecké souboje (ačkoliv ostřelování Donbasu nikdy nepřestalo ) . . To mělo za následek do značné míry povrchní bojové zkušenosti pro většinu vojáků kyjevského režimu. Na druhou stranu ruská armáda nasbírala značné bojové zkušenosti v Čečensku, Gruzii a Sýrii, kde měla možnost vést složité operace proti různým protivníkům. Sýrie je toho možná nejlepším příkladem, jak ukazují ruské základny v Tartusu (dříve malé námořní zařízení), a Khmeimim (letecká základna založená v roce 2015).
 7. Obrovská technologická převaha. Navzdory všem propagandistickým fantaziím o systémech SAM (rakety země-vzduch) dodaných NATO, které sestřelují  ruské hypersonické zbraně,  jsou i západní vojenští experti nuceni uznat převahu Moskvy v nepřeberném množství vysoce přesných zbraní dlouhého doletu. V tomto ohledu je absolutní dominance Ruska v hypersonických technologiích jen třešničkou na dortu, protože Kreml se může pochlubit neméně působivým arzenálem konvenčnějších úderných schopností, které zahrnují různé nadzvukové, transsonické a hybridní pozemní a námořní řízené střely, taktické balistické raketové systémy, četné typy kamikadze dronů/plašící se munice atd. Toto vše bylo použito s ničivým účinkem, zneškodnily tisíce děl kyjevského režimu, včetně stovek houfnic M777 dodaných USA. Drony „Lancet“ a „Kub-BLA“ od firmy ZALA byly v tomto ohledu zvláště smrtící. K tomu masovému používání různých pozorovacích dronů typu FPV, (pohled z první osoby). Kromě toho výkon ruských bojových vozidel výrazně překonal všechny ekvivalenty dodávané NATO, bez ohledu na to, jak jsou nové a moderní. Ve skutečnosti dokonce i tanky a obrněná vozidla ze sovětské éry prokázaly, že jsou lepší než prakticky jakékoli nové západní vozidlo ve stejné třídě, ať už ve službách moskevských nebo kyjevských sil. Novější ruské tanky jako T-72B3M, T-80BVM, T-90A a T-90M (stejně jako četné typy obrněných vozidel), všechny prokázaly hvězdný výkon ve srovnání s nejlepšími obrněnými jednotkami NATO. Zejména  německé tanky “Leopard 2” včetně nejnovější varianty A6 utrpěly naprostou ztrátu preztiže. Tyto „Wunderwaffen“, používané při neúspěšném pokusu o provedení protiofenzívy typu „blitzkrieg“, byly prakticky k ničemu . Kombinace využití všech výše zmíněných prostředků, včetně bezkonkurenčních útočných vrtulníků  umožnila Moskvě pohodlně ničit jednu sebevražednou útočnou vlnu kyjevské soldatesky za druhou. Ačkoli prostí Ukrajinci podávají na bojišti výkony na hranici lidských možností, ukrajinští úředníci, politici a zbohatlíci, jen kradou, a schovávají se na bezpečných místech, či uplácejí komisaře, aby nemuseli na frontu, a nebo z Ukrajiny i s  nakradenými miliony dolarů už utekli! 
  https://www.michalapetr.com/

sdíletj na

64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Velitel
3. 8. 2023 13:48

” Od začátku války už bylo ukrajinským vojákům provedeno přes 50 000 amputací dolních končetin. Jen protézy pro tyto invalidy budou stát 50 miliard CZK!”
Michal zas trochu zapřeháněl a zapomněl používat mozek.
50k protéz za 50 miliard by znamelnaalo, že jedna protéza stojí 1M Kč, ne fakt nestoji. Uhrada za protézu dolní končetiny typicky hrazenou v ČR zdravotní pojištovnou je kolem 47000 Kč, čili 20x menší

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2023 14:20
Odpovědět  Velitel

Jeden příklad za všechny:

Mám amputovanou celou levou dolní končetinu. Jedná se o tzv. vysokou amputaci (hemipelvektomii), po které nemám ani kyčelní kloub a část pánve. Začátky života s těžkým fyzickým handicapem nebyly snadné, ani pro mě, ani pro mé blízké. 
… … …
Cena takového typu protézy je 900 000 Kč a je zcela nad mé možnosti si ji koupit. Moji přátelé za mnou nedávno přišli s nápadem otevřít si účet pod laskavými křídly Konta Bariéry a tak jsem to udělala.

https://www.kontobariery.cz/Pribehy/Komu-jste-pomohli/Nova-noha-pro-Marketu

“Uhrada za protézu dolní končetiny typicky hrazenou v ČR zdravotní pojištovnou je kolem 47000 Kč…”

Za á hradí jen ty nejlevnější, za bé – oni je budou banderům hradit české pojišťovny?
Taky se mi to nezdálo. Tak jsem taky ověřoval. Jinde cena 950 000 a pod. Mluvím o těch kvalitních. Jinak ať si vezmou pod paždí smeták, u amputací pod či nad kolenem stačí k pahejlu přivázat klacek, a je to zadara.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Velitel
3. 8. 2023 15:22

Nevím kdo jim to bude hrdit a je mi to dost, jedno, jak je to v ČR jsem uvedl pro to, aby byla představa jak ceny jsou relné v ČR, na Ukrajině je cenová úroveň obecně nižší.
Stát hradí to co hradí a i tak v ČR naprosto plýtvá penězi, reálná cena oné protézy s cenou pro stát 47k Kč je z bídou poloviční a hlavně 8 z 10 takto hrazených protéz není prakticky nikdy použito. Zcela přesné číslo je pouze 14,7 % pritéz je použáváno,ale je to business který sype všem od předepisujícího lékaře po vyrobce a tak ovčane plať,
Pro zajímavot i nesmysl o kterém píšete vy a který stát rozhodně nehradí má reálnou výrobní cenu pod 100k Kč, ten rozdíl to jsou provize na cestě mezi výrobcem a uživatelem, který to prakticky nikdy neplatí ze svého.

ModrýKlokan
3. 8. 2023 16:04
Odpovědět  Velitel

@ Velitel 1+

Souhlas. Další z mnoha korupčních schémat na trase dotace-evropské hounoty.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 8. 2023 17:11
Odpovědět  Velitel

Co znamená “8 z 10 takto hrazených protéz není lidí z prakticky nikdy použito”? 8 lidí zůstane raději ležet bez pohybu, než mít aspoň protézu? Přestože s ní původně souhlasili, když je nemocnice objednaly?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2023 17:26
Odpovědět  Velitel

Reálná výrobní cena pod 100 kč? A provize 899 900 kč?
Už mlčím…

Administrátor
P.A.Semi
3. 8. 2023 21:44

Jste přehlédl, 100k Kč je 100 000 Kč…

Milan ze Zahrady Čech
4. 8. 2023 03:27
Odpovědět  P.A.Semi

Žel, zkratku k neznám. Proto jsem myslel, že to překlep. Nojo, no.

Pavel
3. 8. 2023 17:38
Odpovědět  Velitel

no jo vy vidíte protézu alá kapitán Flint s papouškem na rameni tu vám taky stočím na soustruhu do 15 minut

Helena
3. 8. 2023 18:53
Odpovědět  Velitel

Ona to ale není je samotná protéza – je to velmi náročná operace a ještě náročnější pooperační péče, krytí antibiotiky, vč. rehabilitace, trvající řadu měsíců – a tak přijde na několik milionů – 1 ks. Tak si to spočítejte.

Tom
3. 8. 2023 23:38
Odpovědět  Velitel

Ty nejsi velitel, ty jsi blbec…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
3. 8. 2023 14:00

Nic by se nemelo prehanet.
I kdyz po tom, kdo ridi dnesni svet, co se dostalo k moci v Kyjeve, co zasedlo ve Strakovce a na Prazskem hradu, je podobne nadseni pochopitelne.

sergej
3. 8. 2023 16:21
Odpovědět  unor 2022

“Kokeš ani jim ani vám nepomůže, tedy exploatovaní na něj nemají – tedy ti tvůrčí a zasloužilí a samozřejmě ždímaní kdo chce exploatovaní strejdou “kapitálem. A ani na gogokapitálem bublin virtuálu tiskárny “žabích kůží 🙂 A který tu co? No co, co? Není.
https://www.youtube.com/watch?v=ZTABE00O26g

Pavel K
3. 8. 2023 14:27

Ať někdo přehání a nebo né, když si přečtu 50 tisíc mrzáků, by se mi chtělo brečet o co více je na světě nešřastných lidí. Nebudeme se teď flekovat jestli to jsou banderovci nebo ne. Ti tam radši měli zůstat, ale určitě tam nahnali spousty mladých kluků kteří tam nechtěli. A to vše pro zrůdné satanistické zrůdy, kteří obětují kde koho jen pro svoje potěšení. Co to muší být za kreatury, když to bez mrknutí oko zabíjí děti ať rituálně, tak na orgány a pak s nimi kšeftovat jako s jakýmkoliv zbožím. Tohle by pro jednou mělo být zničeno, vypáleno do mrtě.

ijn
3. 8. 2023 16:06
Odpovědět  Pavel K

odhalit strůjce nacistické výchovy na UA není složité, ….. rozkradená země nechala zbohatnout jisté etnikum stejně jako v ČR, vobřezanci nenávidí gojímy, a tak se musí vynést jednoduchý ortel,….ve vedení pouze tolik vobřezaných, jaká je jejich penetrace ve společnosti……..do 5 %!!!! Proč mají být vlády gojímů ze 75% ovládány obřezanci??? Oč jsou lepší??? Jsou krutější!!!!!!!!!!!

sizok
3. 8. 2023 18:03
Odpovědět  ijn

Čeká to i nás.

Jaris
4. 8. 2023 03:15
Odpovědět  sizok

Cesi by meli na Staromestkem namesti verejne povesit Fialu i jeho petikolkove zmrdy. Stejne by tak meli Ukrajinci nalozit Zeli do sudu s hrebiky a pustit z kopce plnou rychlosti. Zbytky hodit prasatkum do korytka.

Albi
3. 8. 2023 17:21
Odpovědět  Pavel K

Máš prvdu, Pavle, je to hnus a ostuda hlavně “bílého” civilizovaného člověka. To máme být opravdu na co hrdí – nechat se vydírat zfetovanou zrůdou a ještě jí za to obdivovat a podporovat.

Pavel K
3. 8. 2023 19:34
Odpovědět  Albi

Mám doma dva kluky, tedy měl jsem, tak proto se dokáži vžít do pocitu rodičů, co jim tam zbytečně, ale úplně zbytečně zařvali jejich děti. Myslím samozřejmě jedině TY co nehajlovali.

Albi
3. 8. 2023 20:54
Odpovědět  Pavel K

To já taky.
A ti, co hajloval, to nemají z vlastní hlavy, to zařídila ukrajinská vláda přes školy. Kterou ideologii vláda prosazuje a nařídí, ta se učí.
Však sleduj, jak ta střední generace bezmyšlenkovitě zachází s politickými pojmy bez znalosti jejich obsahu.
Co se jim propagandisticky nalilo do hlavy, to opakují bez historických znalostí a současné situace.

Pavel K
3. 8. 2023 21:53
Odpovědět  Albi

Já vím ale když jim to dnes někdo starší polopatě vysvětlí a dá argumenry, video důkazy, tak by trochu zapojit mozek mohli, né? Co jsme měli za info atd v 89? A dříve. Bylo zboží? Nebylo, mohli jsme cestovat nemohli, stačilo to pořádně vysvětlit a ne ty jejich hesla a kraviny. A my jsme to po 89 dodělali, hon za mamonem, mít více než soused a za jakou cenu. To byl náš konec.

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 19:20
Odpovědět  Pavel K

Nu, například dnes jsem z brífinku ruské armády zhruba propočetl ztráty Ukrajinců. Dívám se téměř každý den na sk.news-front.info. Dnes to bylo opět tak 900 – 1000 lidí. A to je téměř každý den. Ta zem musí být poseta mrtvolami. To je strašné a ti řídící dacani tam posílají další a další potravu pro děla. To by měli vidět ti naši mladí mobilisti, aby viděli co je skutečná válka, když jim ještě krmí uši i nesmysly o jaderné válce. Panenko skákavá, fakt jsou takoví hlupáci, oni fakt asi nevlastní mozek, to není jinak možné.

Pavel K
3. 8. 2023 19:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Furt tu píšeme dokola stejné “kecy”. Jednou větou. Pokud tihleti chciválkové nebudou v reálu, názor nezmění, je to přece jako na PC a nás se to netýká.

Vladimír
3. 8. 2023 14:51

Ačkoliv ty náklady na mrzáky jsou možná trochu nadsazené, tak je pravdou, že jakmile Ukrajina přestane Američany zajímat, tak se ekonomicky zhroutí. Nikdo snad nečeká, že by mohla nastat nějaká “obnova” Ukrajiny, když celý Západ se bude lízat ze svých vlastních ran. Navíc – nedivil bych se, kdyby si Ukrajinci po válce zvolili nějaké “méně demokratické vedení”, které Západ odmítne podporovat z principu (tím se samozřejmě hodně ušetří…).

Velitel
3. 8. 2023 15:49
Odpovědět  Vladimír

Ukrajina má reálně jedinou šanci na normální budoucnost, a to byt spolknuta RF, tedy stát se jednou ze svazovýh republik RF, tim se zbaví dluhů a RF je jedinou zemí schopnou hradit obnovu. EU a USA jsou fakticky bankrot, EU by zkrachvala už před lety, nebýt toho že spolka střední Evropu a mohla jí vykrást, ale nyní jsme my už vysátí a tak se mělo postupovat ve vysávání dál na vychod, natiskli by se nové toaletní peníze vyvezl na ukrajinu a do Ruska, kde by se za ně získalo něco co má hodnotu a dalších 10, 20 let se z toho žilo, ale zli Rusové jim do toho hodili vidle, peníze tisknout nejde, USA se dokonce vrací už ty natisknuté v minulosti a tak je to v řiti. Větší dementy do čela státu než jsou ti dnešní také neseženou a o moc více lhát než se lže dnes už také nejde ano západ na ukrajině bojuje o přežití a ví kde je.

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 18:54
Odpovědět  Velitel

No vidíte a to tu nedávno tolik mudrlantů chtělo radit V.V, že prý to vede blbě. A to ještě nikdo neříká, že Severokorejci jsou v záloze k ochraně východní hranice. Putin a spol to mají dokonale vše promyšlené a my můžeme pouze dedukovat a dohadovat se proč takový či onaký krok dělají. Žena mi na podzim říkala, počkej jak budou zápaďáci za nějaký čas prosit Rusko o zdroje. A oni budou, ale my budeme mít tak leda jednu ženskou s kabelkou v tanku, druhou ve třech svetrech, třetí nepříčetnou zlostí v senátu a naše chlapce hrdinně podepisující laufy tanků. Snad bude aspoň trochu brambor a mouky. Svetry a spacáky si lidé koupili a když si mohli lidé v Rusku za doby mongolských vpádů vařit polévku z kůry stromů a čaj z travičky, tak my…..

Jaris
4. 8. 2023 03:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, tak na tohle cekam a moc se tesim az ti priblbli EUlalci prilezou do Ruska po kolenou s prosikem o nerostne suroviny. A Putin jim je da za nove ‘primerene’ ceny, ktere bude diktovat. No a zkrocenym EUlalkum zmrzne usmev na tvari, ale nic jineho jim nezbude nez na podminky Ruska pristoupit a jeste podekovat. 😀

Markýza
4. 8. 2023 09:32
Odpovědět  Velitel

Buď bude spolknuta Ruskem, nebo těžaři KoZy…….před chvílí jsem viděla mapu nerostného bohatství a být KoZí korporátník, řeknu si, že lepší Ukrajina v hrsti, nežli Rusko na střeše.

Spam Janka
4. 8. 2023 10:34
Odpovědět  Markýza

tak ale vacsina zdrojov UA je na vychode a tam imho to Rusi uz nepustia

Pavel K
3. 8. 2023 15:09

Je to asi tři dny co mi do mail schránky dorazilo videjko, které je staré pár dní, jak se tam po desítkách vzdávají uká vojáci ruským vojákům i s technikou. Nás na ostatních webech krmí jak postupují. Třeba jak nedavno ten ruský tankysta zlikvidoval pět tanků UA, tak na Seznamu psali opak. Sranda jak cyp. 🤣🤣🤦‍♂️

Rattus
3. 8. 2023 17:09
Odpovědět  Pavel K

Hele někde jsem čettl,že ruské tanky blbě brzdí.Minule to dokazali zabrzdit až v Berlíně.

Albi
3. 8. 2023 18:32
Odpovědět  Rattus

A ty dnešní mohou být i obojživelné 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
3. 8. 2023 19:00
Odpovědět  Rattus

Teď tam nepůjdou, oni to tady asi nechají kleknout i když tito co chtějí zůstat u koryt budou hodně prosit v předklonu, v tom již mají praxi, možná, možná, že se Putin obměkčí. On je totiž měkosrdcatý, znamení Váhy ho k tomu předurčuje.

Pavel K
3. 8. 2023 19:42
Odpovědět  Rattus

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 Mám rád takobvé hlášky, je to koření života.

zuzana
3. 8. 2023 15:23

Maďarský ministr zahraničí prohlásil, že EU bude financovat válku na Ukrajině další čtyři roky

https://aktax.cz/madarsky-ministr-zahranici-prohlasil-ze-eu-bude-financovat-valku-na-ukrajine-dalsi-ctyri-roky/

Pavel K
3. 8. 2023 16:03
Odpovědět  zuzana

Já nevím, ale v mailu mám video kde říkají že EU je před bankrotem, jsou na tom jako kostelní myši a chtějí aby země EU na podporu UA daly love a ne málo. Orbán na videu říká, že dostanou od madarů kulový a taky budou chtít vědět kam se všechny peníze poděly.

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 17:27
Odpovědět  Pavel K

To, že my krachneme, o tom žádná. Bankéři budou chtít i s pořádnými úroky vrátit čmrdlíky, co si naši škůdci napůjčovali a troubelíni na to koukali a ještě tomu tleskali. Troubelíny myslím naše mlaďochy, protože starochy v důchodu i když jsou třeba též troubelíni z toho vinit nemohu. Ti se pohybují od lékaře k lékaři a nemají žádný reálný vliv na chod státu. Ti mohou jedině dobře volit. To sice také většinově nedělají, když to hází to svému miliardáři co se paktuje s Bruselem a amíky a na národní zájmy se.re jako všichni ti, co to teď řídí. Nedávno se to jeho probruselské ANO vyznamenalo při hlasování o té smlouvě. Je to prostě jedno velké hnízdo vran. Zůstává nám ať se to komu líbí nebo ne SPD a KSČM, oba subjekty které jsou absolutním protipólem, ale v otázce samostatnosti země by se shodli. Nu a jinak, co bylo nakradeno by mělo být vráceno. Kdo to ale udělá.

Jaris
4. 8. 2023 03:26
Odpovědět  zuzana

Tak to by me zajimalo z cehoze budou zbankrotovani EUlalci dal financovat valku na Okradine, kdyz se jim ve spajzu prohaneji akorat mysi a pruvan. 🙂

Spam Janka
4. 8. 2023 10:36
Odpovědět  zuzana

chciet by chceli, ale rozpocet na 7 rokov vyprazdnila Ursula za dva prave vdaka UA a Nemci povedali, ze viac dat nemozu, lebo sami uz nemaju….este nieco vyskrabu, pozicaju, ale styri roky imho ani nahodou

sergej
3. 8. 2023 16:02
Odpovědět  sergej

Jsou sebeududkovaní maniodepresivními iluzemi postižených deviantů kolektivní tyranií = fašismem, oběti? Ale kdo.
https://www.youtube.com/watch?v=qudpfw1YwXg

sergej
3. 8. 2023 16:07
Odpovědět  sergej
sergej
3. 8. 2023 18:47
Odpovědět  sergej
Che
3. 8. 2023 18:44

Putin je připraven bez nejmenších ekonomických, výzbrojních a mobilizačních potíží brzy vyslat na vítězný pochod přes Ukrajinu neuvěřitelné 3 miliony ruských vojáků,

Nevěřím. To číslo je asi 10x přestřelené a i 300 tisíc vojáků něco stojí.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2023 21:06
Odpovědět  Che

KLDR má 24mega obyvatel a je schopno postavit šestimilionovu armádu. Rusko má 143 mega obyvatel…

Viz:

Mobilizační zdroje KLDR jsou přes 6 milionů lidí. Vhodné pro vojenskou službu – 10 milionů.
https://tsargrad.tv/articles/lichnoe-poslanie-putina-rasshifrovano-pochemu-schastliv-kim-chen-yn_836343

Che
3. 8. 2023 23:11

Postavit z 24 milionů 6 milionů vojáků je…..domov důchodců a ženský.

Milan ze Zahrady Čech
4. 8. 2023 03:46
Odpovědět  Che

Ženský jo. No a? Evidentně jim to nijak nebrání v tom, aby vesele rodily – populuce nuzné KLDR je na vzestupu, bohatí jižní bratři vymíraj.
Ale i kdyby polovina – a tu by dali dohromady hravě – furt je to dost, řekl bych.

Pavel z Moravy
4. 8. 2023 08:18
Odpovědět  Che

Vy jste asi ještě mladý. V našich dobách se rukovalo na jaře v dubnu a na podzim v říjnu. Takže v každém období tam byly prakticky 4 semestry vojáků. Kolik nás bylo nevím, ale pokud jste to nezažil, tak si asi ani nedovedete představit kolik to vše muselo stát a přitom to stát zvládal. Nedívejte se na to z pohledu dnešních chciválků, ti nebudou schopni uživit ani armádu o 1000 lidech, protože kde je vše vyprodáno tam není na nic. Tito kdyby měli provozovat takovou armádu jako za socíku, tak by nás občany museli oholit na kost a ani tak by na to neměli. Navíc oni na to nemají duševně něco řídit a vést. Když je v hlavě prázdno a sláma, geňu z toho nestvoříš. Tito se umí pouze přiblble tlemit a žvástat hovadiny, přičemž rozumět něčemu je nad jejich chápání. Někde jsem četl, že Rusko může postavit deset milionů mobilizovaných vojáků. Proč myslíte, že by to nemohli zvládnout? Neposuzujte to z našeho pohledu, kde je již téměř vše vyprodáno a rozkradeno. To je priorita mít finance k zabezpečení armády, obzvláště v dnešním světě.

Spam Janka
4. 8. 2023 10:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

ale to by znamenalo vseobecnu mobilizaciu a vo vysledku by tie miliony chlapov chybali v pracovnej sile a uz teraz maju vyrobne podniky, ktore potrebuju nahradit dovoz a vyrabaju v 3 smenach zbrane, nedostatok personalu

Milan ze Zahrady Čech
4. 8. 2023 16:56
Odpovědět  Spam Janka

Na však. Proč byl asi Šojgu u Kima, s osobním dopisem od Putina Kimovi. Ze včerejších ruswebů – více než o korejské vojáky (jazyková bariéra při velení) má federace zájem o korejskou pracovní sílu. Kde se už dá jazyková bariéra vcelku jednoduše vyřešit. Takže dejme tomu třista tisíc korejských pracujících může vystřídat stejný počet ruských a tito můžou být uvolněni k obraně vlasti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
4. 8. 2023 17:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel

Já jsem poslední ročník 2 leté ZVS 1987-1989. Pokud si pamatuju, bylo nás 280.000 ve službě. Ale nevím jestli jen záklaďáků, nebo včetně vojáků z povolání. Československo v té době nemělo žádné zahraniční dluhy, naopak nám dlužila řada zemí za zboží a investiční celky desítky miliard.

Keller
3. 8. 2023 19:12

Opět z tohoto článku kouká propaganda jako sláma z bot. Pár postřehů z jiných zdrojů:

 • vývoj bojů na frontě – Ukrajinská ofenzíva evidentně selhala a její cíle nebyly dosažené. Po dvou měsících bojů se vojáci UA na několika místech dostali k první ruské obranné linii – postup o cca 5 km.
 • ukrajinské ztráty – za červen UA ztratila 26 000 vojáků (mrtví, těžce ranění a nezvěstní) – to je 865 vojáků denně. Celkové ztráty UA od začátku konfliktu se přibližují číslu 700 000. Podle senátora USA Kennedyho z poloviny července má UA více než 300 000 mrtvých. Mrtví obvykle tvoří 40-45% celkových ztrát. Tyto informace jsou v souladu.
 • celkové ztráty RF – podle ukrajinského GŠ je to 245 000 (mrtví, těžce zranění a nezvěstní).
 • RF může na bojiště poslat 3 miliony vojáků – pitomost. 3 miliony vojáků je počet vojáků, které má RF v současné době ve zbrani. Předválečný stav byl 2,6 milionu vojáků, což byl počet, který odpovídal tehdejším potřebám. Současné potřeby jsou výrazně vyšší. Kolik vojáků ještě může RF nasadit do bojů – nevím. Podle mého názoru v této chvíli to bude tak 200 – 250 tisíc (ale to je dohad).
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
3. 8. 2023 22:07
Odpovědět  Keller

Ukrajinské GŠ je krajně nedůvěryhodný zdroj, jsou to naprostí lháři a mluvkové, takže jejich odhad ruských ztrát je nejspíš totální blud…

Keller
3. 8. 2023 23:36
Odpovědět  P.A.Semi

O nedůvěryhodnosti ukrajinského GŠ asi nikdo nepochybuje, ale máte nějaké jiné informace?

Milan ze Zahrady Čech
4. 8. 2023 04:03
Odpovědět  Keller

Sledování dění a úsudek – to by jako info mělo postačit. Poměr ztrát byl plus minus 1:5 až 1:6. Fajn. takže 1:5,5. Dle anglowebů, aby bylo jasno. Teď, s tou “protiofenzívou”, to narostlo na 1:8 – nejméně.
Takže ruské ztráty plus minus 60 000. Hádat se kvůli tomu ale nebudu; nenutím vám to. Tak si to odhaduji sám pro sebe. Jo, tzv. ukrajina ztráty cca 340 000 nejméně. Včerejší odhad nějakého amerického zpravodajce či co. Hledat to ale nebudu. Věřte – nevěřte; jak je ctěná libost.

Helena
4. 8. 2023 07:51
Odpovědět  Keller

Informace můžete taky načerpat od některých ukradinců, co tu jsou. To co říkají jim docela věřím, že neutíkali před Rusy, ale před zfetovanými nájemnýmni vrahy z ukradinských vražedných partiček občas posíleni o zfetované americké a britské vojáky-co se tam nasáčkovali, co zfetovaní tam provádějí zvěrstva, a to už mnoho let.

Tom
3. 8. 2023 23:46
Odpovědět  Keller

Nezatezuj si svuj malo kapacitni mozek vecmi, kterymi nerozumis, ano…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Eva
3. 8. 2023 19:49

Je mi strašně líto všech mrtvých a raněných a jejich rodin.
Ale nepředstavitelně mě štve, že se mluví jen o Ukrajině.
Co ti mrtví a ranění Rusové?
A co mrtví v Doněcku, Luhansku, na Krymu? A Alej andělů? To nic?
A klidně mi nadávejte, já doufám a přeju si aby vyhráli Rusové. A aby došli dál než na západní hranice Ukrajiny.
To bude převlékání kabátů a otáčení po novém směru větru!!!

All
3. 8. 2023 22:03
Odpovědět  Eva

Souhlas. Taky lidé u nás žijí uzavřeně a velmi poklesle.Kultura na nízké ůrovni,lidé se nesmějí,humor přestal jakoby existovat.Jezdit autem jen do práce,kde to stojí za prd a pak do obchodu pro jídlo.Posedávající bezdomovci.Čummobilové kolem dokola.Jednou za měsíc zkouška sirén,nikdo neví proč a nač…atd,atd,nežije se pro život a v TV zločin a války,anebo opakování opakovaného a kecokydy kolem dokola.Vše se svádí na Rusko,ale tam je ještě světlo,um,víra.

Pavel z Moravy
4. 8. 2023 08:28
Odpovědět  All

Dvěma větami. Nacházíme se v duševně vyprázdněné a zdegenerované konzumní společnosti, nic jiného nelze ani očekávat. Aby se zase rozjasnilo, muselo by se začít odznova a to s výchovou dětí od útlého věku ve jménu skutečné pravdy, lásky a úcty k člověku.

Hanina
4. 8. 2023 10:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Amen…

Administrátor
P.A.Semi
4. 8. 2023 22:46
Odpovědět  All

Tak aspoň ta zkouška sirén – leckde na vesnici se siréna pouští, když hoří, svolávají se tím dobrovolní hasiči… Nebo by se mohla pouštět, kdyby byl nějaký letecký nálet… Nebo kdyby někde poblíž vyhořela chemická fabrika nebo něco takového…

A ovšem – když ji nevyzkoušíte a budete si pár let jen myslet, že asi funguje, tak pak najednou, až ji budete potřebovat, tak zjistíte, že nefunguje ?

Tak přesně proto, aby se v okamžiku, kdy to najednou fakt potřebujete, abyste se vztekem a pozdě nezjistil, že se to už před časem porouchalo a všichni na to kašlali, tak se jednou za měsíc zkouší, a pokud nefunguje, tak se to řeší včas a ne pozdě…

πα½

katango
5. 8. 2023 13:27
Odpovědět  P.A.Semi

Dřív byly dokonce různý signály, pro každý nebezpečí jinej. Dneska si tuším máte zapnout rádio, TV nebo se kouknout na net.

My jsme ještě ve škole (gympl včetně) měli každej svou dejchací masku na míru a věděli jsme, kam do úkrytu. Že na naší základce se úkryt nacházel ve sklepě s bramborama, je marginálie. Aspoň byla sranda.

PremekJ
4. 8. 2023 18:39

Michale, VSRF nepřestanou likvidovat vše, co byť jen zavání nacismem, který se po válce v Norimberku díky nesouhlasu západních spojenců nepodařilo dokončit a zlikvidovány byly pouze špičky ledovce. Mají na to mandát. Mír zavládne trvale až poté, co budou všechny ty chazarsko-nacistické zrůdy globálně vyzmízíkovány, a to v boji nebo po rozsudku nového tribunálu.