blog

Že je pobočka ambasády USA, která si říká „české ministerstvo zahraničí“, politicky negramotné a profesně impotentní, to víme,..

ze sítí:

Že je pobočka ambasády USA, která si říká „české ministerstvo zahraničí“, politicky negramotné a profesně impotentní, to víme i bez široce medializovav ného prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovové. Omlouvat zbabělost, neschopnost nést na mezinárodní scéně odpovědnost za vlastní rozhodnutí, neznalost jednacího řádu RB OSN a neochotu jít do konfrontace s delegací Ruské federace „odmítnutím podílet se na ruské propagandě“ je jednak trapné, jednak pitomé.

Ministerstvo zahraničí tak totiž promeškalo jedinečnou možnost zviditelnit ČR na mezinárodní scéně a prezentovat a obhájit politiku Fialovy vlády na vysoce reprezentativním fóru. A tato prezentace by se téměř jistě neodbyla před prázdným sálem, jak se to stalo prezidentu Petru Pavlovi na Valném shromáždění OSN.

Je opravdu smutné, že se za Českou republiku na mediální scéně a sociálních sítích vůči Rusku nevymezují zkušení a kvalifikovaní diplomaté, ale nevzdělané, politicky negramotné osoby, sedící například na pozicích ministryně obrany a předsedkyně Sněmovny, nebo řeporyjský hulvát. Myslím, že by se premiér Fiala měl nad touto situací vážně zamyslet. Pokud mu to nevadí, nemá co dělat ani ve „Strakovce“, ani v čele ODS.

Velmi zajímavé bylo sledovat jeho předvánoční „bilanční“ projev. Zřejmě na radu svých poradců se tentokrát vyvaroval „vysílání signálů“, ale skutečně zásadního neřekl vlastně vůbec nic. Tedy kromě toho, že my, „chudej lid“, budeme mít příští rok hodně vysoko do žlabu. Významnou část jeho údajně „státnické“ řeči zabrala zleva a zprava probíraná lítost nad oběťmi šíleného filozofa, jejichž pozůstalým samozřejmě i já vyslovuji hlubokou soustrast, a chvála jeho vlády, jak všechno skvěle zvládá. Co všechno zvládá, to samozřejmě nezmínil, ale realitu tohoto „zvládání“ máme denně před očima. Počínaje kvalitou a cenami potravin a dostupností léků, a konče cenami energií a absolutní konformitou i vůči pro naši zemi de facto sebevražedným požadavkům USA.

Uměle reinkarnovaný TGM, hradní fešák Petr Pavel, šel v novoročním projevu na ruku vládě snad ještě víc, než sám Fiala. Pochválil ji za jednotnost, aniž by ovšem zmínil, že byla draze vykoupena koryty pro všechny šéfy pětikoalice a jejich kamarády. Pochválil ji také za řešení zadlužování ČR, aniž by ovšem zmínil, že právě Fialova vláda na historicky největší dluh sama zadělala mimo jiné bezbřehou podporou Ukrajiny a „energetickou nepolitikou“. A že neví, proč se vládě nedaří o její „pravdě“ přesvědčovat občany? Jak to svého času perfektně vyjádřil někdejší senátor Vladimír Dryml: „Protože lžou, ani poledne nedržej!“

Kouzlem nechtěného pak bylo jeho konstatování, že „populisté, lákající na líbivé sliby, získávají hlasy snadno, ale v realitě problémy pouze prohlubují a své země i jejich lidi vyčerpávají“. Jako kdybych slyšel zapřísahání se tehdy ještě prostého profesůrka politologie Fialy, co všechno zajistí, nepřipustí a vyřeší. Program pětikoalice „antiBabiš“ a výkřiky „věčného“ poslance Bendy o „kouzelné stoosmičce“, co pětikoalici umožňuje nebrat do úvahy opozici, pak velmi pěkně korespondují s Pavlovými slovy o odpovědném zvažování řešení, která politici nabízejí, reálnosti jejich plánů, ověřitelných výsledcích, schopnosti najít kompromisy a přinést vizi v kontrastu s takovými, kteří rozdělují, straší a obviňují. Prostě Fialova vláda politických impotentů v kostce.

Na druhou stranu naprosto souhlasím s Pavlovými slovy, že si nemůžeme nechat vzít radost ze života a naději v lepší časy a že se nesmíme nechat zastrašit krutostí a násilím, byť pronesenými pouze v souvislosti se střelbou na Filosofické fakultě UK. Nemohu také nesouhlasit s tím, že se všichni musíme postarat o větší bezpečí našich rodin, ulice, obce i celé země a významem, který v této souvislosti položil na komunity, v nichž žijeme. Stejně tak si zaslouží pochvalu za nabádání k nepřehlížení agresivního chování, zastávání se slabších a připravenost na krizové situace. Zapomněl ovšem zmínit fakt, že za současný stav (ne)bezpečnosti v ČR je aktuálně plně odpovědná Fialova vláda, která na bezpečnost nás, občanů, programově kašle, a co on sám pro změnu tohoto stavu hodlá podniknout. Tedy kromě podpory nákupu amerických vrtulníků a letounů F-35.

Vzhledem k tomu, že Petr Pavel je původem prostý generál bez politických zkušeností, což konstatují i někteří komentátoři jinak plně konformní s oficiálními názory, za které nikomu nehrozí návštěva příslušníků kriminálky, jsem ochoten mu pro letošek odpustit konstatování, že EU nám dává šanci, jak nejlépe uplatnit náš vliv a prosadit naše zájmy a že spolu s NATO je zárukou, že ČR má silné partnery, o které se může opřít. Stejně tak mu letos prominu i nepochopení skutečnosti, že primárně nezáleží na tom, kolik peněz vynakládáme na zbrojení, ale spíše na tom, jak efektivně tyto peníze, určené na naši obranu, český stát prostřednictvím resortu obrany utrácí. A jaká část z mnohdy i násobně předražených českých armádních nákupů ve srovnání s obdobnými nákupy jiných zemí se „rozplyne“ v provizích politiků, generálů a ministerských úředníků, pokladnách politických stran a na účtech firem, přímo či nepřímo zprostředkovávajících pro zahraniční výrobce zbraní kontrakty s českým ministerstvem obrany.

Asi nejzajímavějším momentem Pavlova projevu bylo konstatování potřeby přijetí eura a vlísávání se mladým a nezkušeným voličům. Z jeho kladného přístupu ke „společné měně“ musí mít osypky skalní členové ODS. Pavel se v této otázce jasně přiklonil k TOP 09, zatímco sázkou na mladé fakticky podpořil Piráty. Vlastně tím do značné míry popřel veškerá pozitivní hodnocení Fialovy vlády, vyslovená v předcházejících částech projevu. Že by tím naznačoval, kam se upře jeho pohled v případě demise Fialovy vlády (která dnes už ani zdaleka neleží v oblasti sci-fi) a sestavování případné „vlády odborníků“?

Každopádně nás čeká zajímavý rok. Pro většinu lidí v ČR dost těžký. Ekonomicky, sociálně i psychicky. Výrazný růst cen, omezení sociálních výdajů, růst zločinnosti, a to bez ohledu na bujarý optimismus Rakušanova ministerstva vnitra, stále otevřenější omezování základních práv a svobod… Bude toho opravdu hodně, a můžeme jen doufat, že se nebude realizovat katastrofický scénář velké války v Evropě, vedené „malými“ jadernými zbraněmi, nebo dokonce války, vedené strategickými útočnými jadernými systémy. A pověstné světlo na konci tunelu, naznačující obrat k lepším časům, zatím bohužel ani neproblikává.

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Slovan
4. 1. 2024 20:55
Odpovědět  josh-xy

Jó už mě to taky dorazilo, ale já už se tomu moc nesměji. Spíše mě to už psychicky ničí. Ta bezmoc jít a něco s tím udělat, abychom nebyli pro srandu králíků.

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 19:33
Odpovědět  Slovan

Ono je to jednoduché. Julius Fučík nám říkal. LIDÉ BDĚTE. A my jsme jeho varování neslyšeli nebo nechtěli slyšet. Pozlátko vše přebilo. A najednou zjišťuješ jak to tady hnědne. Pak už je vše mnohem složitější. Když slyšíš některé výroky různých představitelů Evropy, tak si člověk lehce vybaví jak to začínalo po krizi ve 30 letech a co přišlo s nástupem Hitlera. Ta současná atmosféra mi to připomíná, i když to člověk viděl jen v dokumentech.

komoří Lang
4. 1. 2024 21:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechapu, Jak mohl někdo volit Pavla za prezidenta, když těsně před prezidentskymi volbami byl s Nerudovou na pivu v Řeporyjích s tím prasetem Novotným. To bylo přece jasné Kainovo znamení, že to nemůže být dobrá volba.
Žádnej slusnej člověk tohle prece nemohl strávit. No a korunu tomu dal, když si vzal za poradce knížete a mladou a pohlednou Danušku. Z těch dvou nikdy nic kloudného nevypadlo. U Danuše bych to viděl asi takto- hloupého se neptej, poví sám.

Miroslav
4. 1. 2024 21:35
Odpovědět  komoří Lang

Také nechápu, Nerudu Danušovou, proč byla v předvolební kampani na školení u řeporyjského dobytka. Co se tam asi přiučila? A to měla nedávno drzost, ještě s jinou drůběží, si na síti stěžovat jaké hrubé a oplzlé sms ky dostává. Když je po návštěvě Řeporyjí nepochybně sama přebornicí.

unor 2022
4. 1. 2024 21:37
Odpovědět  komoří Lang

Volba mezi chudym ceskym a bohatym slovenskym clenem KSC nemohla dopadnou jinak.

4. 1. 2024 21:49
Odpovědět  komoří Lang

To volil Kult vlhkých kalhotek…a CIA…jinak nikdo…
Všechno je to podvodem dosazené,Nacisti připravení na to 70 let…

Jaroslav
5. 1. 2024 00:12
Odpovědět  Veny232

Článek mluví, že tzv. Mzv ČR pracuje pro USA, ono pracuje i pro další zemi, která ovládá USA. Viz nedávná návštěva jistého… v oné zemi.

František
4. 1. 2024 21:58
Odpovědět  komoří Lang

Očkovaní už dělají jen to, co jim řekne Tv. Vakcina Pfajzr z nich udělala zombie.

sizok
4. 1. 2024 22:32
Odpovědět  František

Nesouhlasím. 94% lidí jsou hlupáci, 33% chytří a 3% si myslí, že jsou chytří.
To říká vše. Tak to je a bude, finito. S tím se nedá nic dělat.

komoří Lang
4. 1. 2024 23:24
Odpovědět  sizok

…ale jo, dá se s tím ještě něco dělat. Stačí opravit 94 na 64. 😉

Jaroslav
5. 1. 2024 08:20
Odpovědět  komoří Lang

Nebo spíš 33 na 3,3

Jaroslav
5. 1. 2024 00:08
Odpovědět  komoří Lang

Nevím kdo ho volil, ale tuším kdo sčítání hlasy, příp. kdo na něj dohlížel. Je známé rčení, že není důležité jak lidé volí, ale kdo sčítá hlasy. V USA jsou již dále, dělají to stroje a tam se dá opravný koeficient naprogramovat. To přijde l nám po korespondenčním hlasování. Ostatně, demokracie je jenom chymera, jenom zaklínadlo k oblbnutí poddaných

unor 2022
4. 1. 2024 21:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Kalouskuv nos si odfrkl do kapesniku rka, ze nastanou slozite casy, v nichz je lepsi stahnout se ze sceny a uvolnit misto kompilacim hnupstvi, hlouposti a bezpaternosti.

krůtí brko
4. 1. 2024 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak neuvěřitelně hloupou a nekompetentní vládu jsme ještě neměli. Tomu samozřejmě odpovídá i nízká úroveň naší diplomacie.

zdendulka
4. 1. 2024 22:10
Odpovědět  krůtí brko

Jaká nízká úroveň ? Hluboká podúroveň a všenárodní hanba za to jelito.

4. 1. 2024 21:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavně jsou to Náckové…co tu pučem převzali moc…a dnes nás tu terorizují…
Říkám vám to deset let ,že to přijde…
A prd platné…
A to ještě nás tu budou vraždit banderovci, našema vlastníma zbraněma, co jim ta Morová Rána,Satanská Jalovice naposílala…
My se nebudem mít čím bránit…jako po druhé světové…
Přijdou si na nás spravit chuť,až dostanou od Rusů čočky…
V pořádné zemi by už ani jeden ten Vlastizrádce nedýchal…

sizok
4. 1. 2024 22:33
Odpovědět  Veny232

Viz dnešní taxikář.

4. 1. 2024 23:24
Odpovědět  sizok

To je ještě nic,v porovnání s tím,až obrátí ty tanky naším směrem…

Albi
4. 1. 2024 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

… všichni se musíme postarat o větší bezpečí našich rodin, ulice, obce i celé země” a nejlépe tím, že nedovoíme žádnému civilovi vlastnit žádnou zbraň a to – pro jistotu – ani prak.

Sice existují ještě i jiné sice ne tak účinné možnosti obrany, ale vsadím se, že ani ty by nebyly tolerovány, natož povoleny – nejsme privilegovaní “hosté”.
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-ukrajinci-zkopali-v-klatovech-zakaznika-taxiku-do-bezvedomi-soud-jejich-stihani-zastavil-40456183

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
komoří Lang
4. 1. 2024 23:10
Odpovědět  Albi

Albi, všichni dobře víme, že nejnebezpečnější na praku je guma.
Ale úplně nejvic nejnebezpečnější je, dyž je na Hradě.

Albi
4. 1. 2024 23:58
Odpovědět  komoří Lang

🙂 🙂 🙂

katango
5. 1. 2024 11:17
Odpovědět  komoří Lang

Tam není guma z praku, ale ze spoďárů.

jiří
5. 1. 2024 13:21
Odpovědět  katango

Spíše “guma” po… (primeros)

Slovan
5. 1. 2024 11:30
Odpovědět  Albi

Na PP je k tomu hezký článek. Hlavně to naseeree.

Standa
5. 1. 2024 13:41
Odpovědět  Albi

Víte, All, zakázat zbraně pro civili na ,, sebeobranu” je podivuhodná záležitost. Ti to budou mít zakázáno, ale zločinci si je získají VŽDY!
Ale zdejší názor , že to Čechy to nas.re ještě víc- je možné.Tohle je špička ledovce. A , kdo ví jaké,, pohnutky” temné” k tomu soudce vedly? Není na naší straně? Vyhověl vládě i naštvanosti obyvatelstva Čech!

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Proboha, vždyť toto co zde tito škůdci zemští předvádějí již není ani ke komentáři. Z toho se musí alespoň každému normálně myslícímu člověku obracet žaludek. Přece nemůžeme spadnout duševně na jejich úroveň.

Standa
5. 1. 2024 13:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Bohužel, díval jsem se na Vánoční projev Fialky a Novoroční projev válečného zločince z Hradu.Říkal jsem si , že ten druhý nemůže být pokleslejší než ten prvý.
SPLETL JSEM SE!

Gales
5. 1. 2024 13:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatím jsem se nikde nedozvěděl čím byl zastřelenej otec, kdo ho zastřelil a z jakého důvodu.Podle mně je to klíčová záležitost.

Standa
5. 1. 2024 13:45
Odpovědět  Gales

Sledovali ho,, údajně” až na Václavák! Tam se jim ztratil. I s dlouhou zbraní!Vyšetřuje to GIBS!
My máme na všechno odborníky!