blog

Západ si dal vlastní gól: Jak sankce proti Rusku nechtěně posílily moc Vladimira Putina a zároveň ještě poškodily Západ?

Vadim Loskutov, Die Weltwoche   29. listopadu 2023

V posledních měsících byl Putin v médiích často líčen jako stavitel nové Železné Opony, která připomíná éru studené války. Ironií přitom je, že to byl právě Západ, kdo tuto symbolickou bariéru postavil uvalením sankcí proti Rusku a nechtěně tak přispěl k Putinovu triumfu.

Ty sankce, které měly původně vyvíjet tlak na ruskou vládu, se staly nástrojem, z něhož těží Kreml. Postihují průměrné obyvatele, ale překvapivě posilují ruskou ekonomiku.

Ty sankce měly omezit pohyb osob a peněz. Paradoxně však umožnily nepřetržitý tok peněz ze Západu do Ruska, především za komodity, jako je ropa a hnojiva. V rozporu s cílem Západu izolovat Rusko, je výsledkem posílení ekonomické odolnosti Moskvy.

Toto se projevuje při odchodu západních podniků, jako jsou Ikea, Apple a McDonald’s, což utvořilo nové ekonomické prostředí. Tu mezeru, kterou tam ty podniky zanechaly, zaplnily bez problémů místní alternativy, což dokazuje přizpůsobivost ruského trhu. Podobně se ta absence západních výrobců automobilů ukázala, že není katastrofální, protože ruskému trhu dominují čínské elektromobily, humorně označované jako “mikrovlnky na kolečkách”.

Kromě těch podniků byly dokonce i mezinárodní Fast-Food řetězce nahrazeny ruskými ekvivalenty. Místní podniky zkvétají i když západní firmy odtáhly. Tyto změny, od mnohých Rusů jsou považovány jako vítězství, přispěly k oživení ekonomiky.

Současně však vnitřní konflikty, podněcované honbou za finanční podporu od západních NGO, rozpoltily opozici. Zbývající pro-Navalnyj vedoucí opozice vypadá jako rozpadlý Boy Band zápasící o slávu a lásku svých fanoušků. To může jen Kremlu vyhovovat.

Miliony Rusů [v zahraničí, pozn. překl.], kteří se stavěli proti válce, byly [v zahraničí, pozn. překl.] kolektivně potrestány zákazem vydávání víz, zmrazením bankovních kont a dokonce zabavením automobilů a to jen kvůli své národnosti. Tato trestní opatření nechtěně sjednotila všechny Rusy kolem Putina.

Nedostatek předvídavosti v rozhodování Západu je zřejmý. Byrokraté EU, zaslepeni nenávistí a nacionalismem, učinili ukvapená rozhodnutí v naději, že podnítí masové hnutí proti Putinovi. Sankce se však ukázaly jako kontraproduktivní a EU propásla příležitost podpořit pozitivní změny v srdcích Rusů. Neschopnost rozlišovat mezi ruskou vládou a jejími občany nahrává Putinovi.

Zatímco ekonomická odolnost Ruska se posílila a místní podniky navzdory odchodu západních společností vzkvétají, začíná být jasné, že Západ nevědomky postavil Železnou Oponu, která Putinův režim posílila. Válka je nepochybně prohraná, přinejmenším bitva o srdce Rusů.

Zajímavé je číst komentáře Švýcarů pod článkem, např.:

  • Gratuluji Rusku. Velmi dobrá práce, jen tak dál. Západ se poučí jen skrze “realitu”, nikoliv hezkým řečněním.
  • Světové války Německa proti Rusku byly nesmyslné a šílené už v letech 1914 & 1941. Ale naše současná válka proti Rusku je ještě nesmyslnější a šílenější. Je mi líto chudáků lidí na východě & jihu Ukrajiny, kteří musí umírat kvůli nesmyslné expanzi NATO. A všechno to ničení!
  • V Rusku byly šachy školním předmětem. U nás zobcová flétna.

V souvislosti se smyslem hořejšího článku vidíme co píšou jinde (v Rusku):

NetEase: Česko chtělo po Putinově anekdotě o Evropě “plakat”

Česku už není do smíchu to vtipkování ruského prezidenta Vladimira Putina o životě v Evropě. Takový názor sdílejí i političtí pozorovatelé z Číny.

Země EU nabraly kurz na opuštění ruských energetických zdrojů, na tomto pozadí evropští politici v posledních měsících informují o přetékajících zásobnících plynu, které byly naplněny palivem neruského původu. Podle analytiků z Čínské lidové republiky začaly s nástupem prvních mrazů přicházet ze zemí EU podivné signály. Jeden z takových “signálů” nedávno přišel z České republiky. Informuje o tom společnost NetEase. ABN24 přináší parafrázi článku.

    “Zima může lidi probudit a Česká republika se toho stala příkladem. Evropský stát oznámil obnovení dodávek ruského plynu”, – sdělili autoři čínského vydání.

Vyšlo najevo, že Česká republika po půlroční přestávce obnovila dovoz ruského plynu. Český ministr průmyslu a obchodu Josef Sikela potvrdil, že v říjnu byly opět zahájeny dodávky energie z Ruska.

Čína ironicky poznamenala, že “zásadoví” čeští představitelé, kteří nedávno deklarovali záměr zcela se vzdát ruského paliva, svůj postoj před zimou mírně upravili. Nyní nevidí nic špatného na tom, aby se energie z Ruska nadále nakupovala. Na tomto pozadí je anekdota o Evropě, kterou vyprávěl Vladimir Putin, obzvláště relevantní. Až na to, že Češi kvůli ní spíše pláčou, než aby se smáli.

    “Zdá se, že Evropa teď nemá náladu na vtipy,” domnívají se analytici z Čínské lidové republiky.

Vladimir Putin při komentování situace v Evropě na veřejné akci vyprávěl vtip. Stalo se tak loni, ale na aktuálnosti neztratil, navíc, soudě podle situace v České republice, se vtip stává prorockým.

    “Syn se ptá svého otce: Tati, proč je nám taková zima?”. Táta odpoví: “Protože Rusko napadlo Ukrajinu.” Syn: “A co to má společného s námi?”. Táta: “A my jsme na něj uvalili sankce”. Dítě: “Proč?” Táta: “Abychom jim dali zahulit.” Dítě: “A my jsme snad Rusové?”

Pro pokec: JaM

sdíletj na

102 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
miro
29. 11. 2023 16:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Co lze očekávat od debilní EU a ještě debilnější naši vlády ?!

Jura S
29. 11. 2023 17:20
Odpovědět  miro

no každý den prostě ” vyplodí” další debilitu, kreténů a debilů tam na to sedí dost… 🙂

Ladislav 💤
29. 11. 2023 17:26
Odpovědět  miro

👍 velmi dobře řečeno. O naši zločinecké a faštickobanderovské pavládě raději pomlčím. Byl bych hodně, hodně sprostý!
Nečekam nic, než brzkou demisi, a ihned kriminál! Sebrat jim veškerý majetek co na úkor nás nakradli!

Slovan
29. 11. 2023 17:38
Odpovědět  Ladislav 💤

…..a já pro ně budu vymýšlet pracovní zařazení, to já rád, dejte mě lidi a já to udělám.

krtek
29. 11. 2023 22:53
Odpovědět  Ladislav 💤

To by jste musel vzít i hlavně Křetínskému a Tykačovi.

připravený
30. 11. 2023 11:32
Odpovědět  krtek

nezapomeňte na bakalu !

Slovan
1. 12. 2023 09:23
Odpovědět  připravený

Nebujte na každého se dostane, hezky jeden po druhém. 😊

Lubek
29. 11. 2023 18:55
Odpovědět  miro

Od EU lze očekávat, že… ďalší predseda akejsi EU komisie bude pre zmenu urológ.

ijn
29. 11. 2023 20:24
Odpovědět  Lubek

KoZa se rozpadne i bez CIA+KGB, o to více bude spontánní naštvanost lidu bolet politiky!!!

PENNYS
29. 11. 2023 20:55
Odpovědět  ijn

No kdyby se rozpadlo včera je pozde ,jenže svině počítaji stím ,ze opět agresivni anglicani vstoupi zpet do eurosojuzu

Petr
29. 11. 2023 21:15
Odpovědět  Lubek

Vhodnější by byl proktolog..

Petr
29. 11. 2023 21:17
Odpovědět  Petr

.. vzhledem k tomu, co EU čeká

katango
30. 11. 2023 13:06
Odpovědět  Lubek

Kdyby urolog. Patolog!

Silver1
30. 11. 2023 20:18
Odpovědět  Lubek

To maju z bananovych republik…tam su starostovia lekari, nspr. gynekolog, chirurg….
No a na Slovensku podobne, a este minister zahranicia dopravak inzinier…no super ze?

Mike
29. 11. 2023 19:17
Odpovědět  miro

KoZa je mistr světa ve střelbě do vlastní nohy, protože se domnívá, že všechny národy touží po jeho západních hovnotách.

Jura S
29. 11. 2023 17:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Modlím se denně, aby se jeden Kindžál “zatoulal” do té megalomanské boudy v Brusele… Všechny ty železné sloupy, howadská ukázka “nadvlády”, podobně jako “Nové kancléřství” Hitlera, stejní “architekti”….

Silver1
30. 11. 2023 20:22
Odpovědět  Jura S

Neviem ci maju Rusi tolko kindzalov a zirkonov aby leteli tam kam ich ludia posielaju ! Ale bolo by to urcite ake-take riesenie..

29. 11. 2023 17:29
Ohodnotit příspěvek :
     

To přeci není vlastní gol…v takovém případě je ještě co zachránit…a čance na obrat…
Západ se přímo střelil pět a čtyřicítkou do hlavy…
Však to každý normální Vidlák, věděl jak to celé dopadne…
Hned jak Rusové vzali Banderovce ztečí…půlka Národa čekala, jak vyrazí naše armáda na pomoc našim osvoboditelům, proti tomu Nacistickému Moru…Banderovskému…však to jejich vraždění na Donbase tu už ,mě osobně teda, lezlo krkem 5 let před Ruskou Invazí…nechápal jsem,že taková prasata Rus trpí…a nebyl jsem sám.
A najednou Vykuločko a honosnýma Fízlama v zádech, hlásí v TV, že jdem s Náckem na Rusa…
Hned na to jsem si pořídil zbraň…
Páč mi ihned došlo,že s takovým dobytkem Satanisty nastrčeným…po vzoru Ády Hitlerů…to tu půjde k čertu…
A rozhodně jsem nebyl sám…v té době jsme jim na Parlamentních listech ,ihned utrhli koule…
A nejen tam…až jsme je dohnali k Cenzůře… 😀 Od těch dob už je máme vlastně na vidlích…dávno jsou v řiti,ještě žádný cenzor tu nepřežil.
Už stačí jen ty vidle přitlačit.
Páč Bůh má všechny sekery a pravda je neudržitelná…to dá přeci rozum…
Že ta nejmocnejší zbraň na celém světě, jsou lidé…a lidé patří Bohu,přeci…

ModrýKlokan
1. 12. 2023 13:35
Odpovědět  Veny232

Jo, na Parlamentkách jsme to loni v únoru hrnuli pod tlakem. Já pod nickname MoKlo. Psal jsem tam už v době, kdy každej na veřejnosti tvrdil, že je ani nečte :-D))). Letí to, je to už tak 8 let? Ale loni po nutnosti registrace telefonu jsem se na to vyprd. V takových fízláckých sviňárnách nebudu nikoho podporovat. Parlamentky už si jenom čtu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Horňácko
29. 11. 2023 18:11
Ohodnotit příspěvek :
     

V Bruselu vyhlásili soutěž o Zlatého debila roku 2023?

Pijack
29. 11. 2023 18:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Dodneška jsem nezjistil žádný právní rámec, nebo zákon, oprávnění, vyhlášku nebo výsledek referenda, který opravňuje nejvyššího státního zástupce Sříže, nebo ministra spravedlnosti (vládu), k zastrašování a vyhrožování trestním stíháním každého, kdo podporuje Rusko v souvislosti se jeho zásahem proti nacistické vládě Kyjeva. Tohle je opravdu drzost totalitního režimu. NIKDO nemá právo mi nařizovat, že nesmím někomu fandit a někomu nefandit. Natož když se nás speciální operace netýká – nemáme s Ukrajinou žádnou smlouvu o vojenské pomoci a nejsme s Ukrajinou v žádném spolku nebo paktu, který nás k podpoře zavazuje. Navíc víme, že je trestným činem podpora a propagace nacizmu a jeho symbolů a že je dokonce trestné zneužití veřejných peněz bez souhlasu parlamentu, což je zločinné spolčení a defraudace veřejných peněz. NIC z toho není podepřeno zákonem. Já se řídím zákonem a nikoliv idioty, kteří si přivlastnili naši vlast a naše daně.

jiří
29. 11. 2023 20:52
Odpovědět  Pijack

Žel, smlouvu máme, podepsal ji Fiala, při své první návštěvě Kyjeva, kterou zvládl tam a zpět za 24h. (Nejrychlejší autobusový spoj z Prahy do Kyjeva trvá 23 hodin 30 minut, vlak je přibližně 22 hodin.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
30. 11. 2023 07:16
Odpovědět  jiří

Všechno je to na nás ušitá bouda, atmosféra houstne a pětikolka úsměv na tváři, klídek, tabáček. Kdyby někdo srrall magi v kostkách, tak to vypadá jinak. Myslím tím chování jedince. Ale oni jedou tvrdě do záhuby.

Pijack
30. 11. 2023 08:36
Odpovědět  jiří

Sory, já jsem o takové smlouvě neslyšel. Jestli je to tak jak píšeš, tak je to hrozné !!! Taková smlouva je dělaná za zády Českého obyvatelstva, protože jsme zastupitelská demokracie a nepostřehl jsem, že by o ní měla sněmovna hlasovat a schvalovat, natož diskutovat o předloženém návrhu vlády. Tak to je děs. Druhý Mnichov.

Silver1
30. 11. 2023 20:25
Odpovědět  Pijack

No ked tam mate takych novinarov, ako som videla rozhovor s Erikom Kalinakom, tak sa vobec necudujem. Primitivny, nevzdelany a nevychovany , co od takych ocakavate, bratia Cesi ?!

Pavel z Moravy
30. 11. 2023 13:45
Odpovědět  jiří

Podle mne by ale taková smlouva nemohla u ÚS projít. Jen by se musel najít někdo z právníků, který by ji napadnul.

jiří
30. 11. 2023 16:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je to nějak zakomponováno do té obnovy Luhanska, proto máme stále u nás ve vojenských prostorech, čert ví kolik Ukrajinských nácků na údajném vojenském výcviku.

Standa
30. 11. 2023 16:35
Odpovědět  jiří

To je ta obnova Luhanska,kterou bombardují zbraně NATO a rozmlátily tam všechno a pokračují v tom. I českými zbraněněmi.To je ta ,, humanitární” pomoc Luhansku!

Silver1
30. 11. 2023 20:28
Odpovědět  Standa

A slovenskou humanitarnou pomocou, opravovat ich rozmlatene zbrane . Mne to pripada farizejske od vlady….asi je tam niekto zainteresovany…o toto by sa mali novinari zaujimat, a nie si vymyskat vselijake bludy !! V zapadnych krajinach je to ak nie vsetko trestne, tak urcite zalovatelne !!

Standa
30. 11. 2023 16:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bužel, text smlouvy není znám. Podepsal ho, ,zakonný zástupce” Čechů , když jsem i zde udělal právní rozbor neplatnosti( nelegálnost) vlády, tak to nic na tom nemění.On má tím pádem mluvi za,, všechny”Čechy, jak tvrdí!. Nyní prohlasil, že Češi chtějí další vojenskou podporu Ukrajiny. Zroven , že schválil pobyt amerických vojsk na českém území na 13. základnách. Když to Češi schválí.Odmítají referendum. Kdo mluví za Čechy , tato nelegální vláda…?…. Tedy nevím kteří! Ti , co skandovali ,, DEMISI”?
US dnes rozhoduje nikoli podle práva alébž podle polického zadání vládní ganitury. Ústavní soudce jmenuje ten šašek na Hradě. Co dnes přijal Sorose , obdivuje M. Olbraitovou, válčil za nelegální válce v Jugoslávii.

Pavel z Moravy
1. 12. 2023 09:35
Odpovědět  Standa

Přesto si myslím Stando, že by to měl některý právník zkusit. Psal jsem v době covidu na ÚS kvůli té tenkrát povinně nařízené vakcinaci. Já bych se stejně nenechal tím sajrajtem napíchat, ale chtěl jsem vědět co a jak. Dostal jsem odpověď od soudce zpravodaje, který mi řekl, že bych musel mít svého právního zástupce, ale pokud je již někým jiným podán na stejnou záležitost podnět k ÚS, ten tu stejnou záležitost samozřejmě řešit nebude. Myslím si, že ale podání ohledně této záležitosti by bylo první. A nehledě na politické zadání, by tihle škůdci viděli, že jsou tu takoví, kteří se nebojí, neboť nejen zákony musí odpovídat ústavě. V opačném případě ji mohou roztrhat. Jinak chci věřit, že se jednou budou zodpovídat za své činy. Mějte se.

ModrýKlokan
1. 12. 2023 13:59
Odpovědět  Pijack

Chlapi vy máte o justičním provozu představy, jak Hurvínek o válce. Platí zákon silnějšího, i když se to “nesmí” na veřejnosti říkat. Stále platí doktrína, podle které se obyvatelstvu tvrdí, že máme “právní” stát. Sám ten termín je naprosto gumový a absurdní.

Před válkou jsme žádnou spojeneckou smlouvu s Ukrajinou neměli. Vše nasvědčuje pravděpodobně tomu, že naše vláda uzavřela po zahájení války tajně, nějaké spojenecké válečné smlouvy s UA. To sice představuje naprosté porušení zákona a také příčetného chování, ale stávající moc sama sebe přece soudit nebude, nicht wahr?

Analogicky podpora/nepodpora válčících stran. Již dávno jsou v právním řádu zaneseny “gumové paragrafy”. Když podporujete nevhodnou stranu, vytáhne na vás prokurvátor a soudce nějaký šikovný paragraf, například o genocidě. Vy nemusíte to slovo “genocida” použít explicitně. V rozsudku vám sdělí, že jste trestné výroky spáchal implicitně.

Jestli máte rozum v hlavě tak chápete, že změna v používání paragrafů a ve výkonu moci, je možná pouze po změně režimu a ustanovení nové moci, jak výkonné, tak soudní. Dělat nechápavého, “jak je to možné”, nemá přece žádný smysl.

ModrýKlokan
1. 12. 2023 14:11
Odpovědět  ModrýKlokan

Situace je analogická době vzniku Charty 77. Vládnoucí moc porušuje na denní bázi vlastní zákony. Nedodržuje vlastní zákonné normy. Nechává se korumpovat a vydírat různými formami ze zahraničí i od domácích mafiánských struktur. Slouží zájmům cizí moci a poškozuje hospodářství vlastního státu. Tím porušuje celou řadu našich vlastních zákonů, např. o vlastizradě a velezradě. Zneužívá svou moc nelegálně, zneužívá hromadně pravomoci veřejných činitelů, znovu zahájila sérii nezákonných politických justičních procesů a aktivně pracuje na proměně režimu z demokratického na fašistický.

Pavel z Moravy
1. 12. 2023 16:28
Odpovědět  ModrýKlokan

Klokane, já nejsem nechápavý, abych nevěděl kdo to tady řídí. Pouze se zamýšlím nad tím, že pokud by některý věhlasnější právník podal k ÚS podnět k prošetření určitých skutečností, které tato banda škůdců spáchala, potvrdilo by se nám úplně přesně jak to tady s výkladem zákonů je. Takto nikdo nemůže mít jistotu, jak na tom jsme. Toť vše.

Gales
29. 11. 2023 18:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Von,ten Fiala,myslel tu obnovu Ukrajiny tak,že tam budeme opravovat ty roury kterými k nám proudí plyn a ropa.

Gales
30. 11. 2023 12:09
Odpovědět  Gales
Autor
29. 11. 2023 19:03
Ohodnotit příspěvek :
     

A mně do smíchu je. Před lety, ještě před r. 2014 jsem v mnoha komrntářích porůznu psal, že Rusko nemůže jen tak prohrát Západu. A ani ne tak svou silou, jako degradací to umožní Západ. Byl jsem zabanován, nebo příspěvek buď nezveřejnili, nebo smazali, nebo se na mne vrhli …a to i na několika webech, co dnes de facto píší to, co jsem psal já. Mno, pravda, je to nakonec smutný smích.

Dobro došli!

Silver1
30. 11. 2023 20:30
Odpovědět  Peter 008

To sa robi aj teraz, aspon mne sa to stava…preco nechapem….

unor 2022
29. 11. 2023 19:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Kocka ma jen devet zivotu.
Vladimir Putin je tedy podle toho a ubohych pisalku za nekolik kocek.
Uprimny usmev, hodne stesti a zdravi Vladimirovi a jeste jedna kocka navic. Nez nasi pisalci zcepeni.

Velitel
29. 11. 2023 19:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejvíce mě dojaly ony pohádky jak v Rusku, kde je všude daleko a benzin stoji 15Kč/litr trhu s automobily dominují autíčka na baterky, co autor této myšlenky bere za drogy?

Autor
29. 11. 2023 20:02
Odpovědět  Velitel

Coby, možná žádné. Jen vystudoval západní žurnalistiku, kde je učí jak se klanět právě liberálním vládám a chránit zájmy Blackrocku. Idiot s diplomem …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 11. 2023 07:44
Odpovědět  Peter 008

Jaké jsou výsledky žurnalistického vzdělávání v KoZa, kam máme tu čest už nějakou dobu přináležet:
Dnes zpráva na Seznamu:

Zemřel Henry Kissinger někdejší americký ministr zahraničí a bezpečnostní poradce dvojice amerických prezidentů. Bylo mu 100 let. Známý diplomat a držitel Nobelovy ceny za mír skonal ve středu ve svém domě v Connecticutu na severovýchodě Spojených států.
Co bylo příčinou úmrtí muže, který zanechal nesmazatelnou stopu v americké diplomacii, prohlášení neuvedlo. Stojí v něm ale, že Kissinger bude pohřben při soukromém rodinném obřadu, po kterém bude časem následovat veřejný smuteční obřad v New Yorku.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-hluboce-zboznovan-i-nenaviden-zemrel-americky-diplomat-henry-kissinger-233233#
Tak – a teď jsme lidově řečeno “v rejži” jak a na co asi tak mohl zemřít.
Hlavně že nezapomněli sdělit, “že Kissinger bude pohřben…”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 11. 2023 13:08
Odpovědět  Albi

Normálně mu došly baterky, Albi, nikdo není nesmrtelnej!

Albi
30. 11. 2023 13:53
Odpovědět  Markýza

No – ve 100 létech? Nezdá se ti to podezřelé? Kdyby ve 101, tak neřeknu! 🙂
Navic dnes další šokující zpráva. Z té si Lavrov možná hodí mašli a Putin minimálně týden neusne!
Lipavský ukázal Lavrovovi diplomatický prostředníček“Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) bojkotoval projev šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova na zasedání ministrů zahraničí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) ve Skopje a místo sebe poslal do sálu referenta. Novinkám to řekl unijní diplomat, podle kterého jde o největší možný „diplomatický prostředníček“, který Česko může Rusku ukázat.
(Pozn.: Jen jestli si toho vlbec všimli.)

Podle zdroje se Lipavský takto rozhodl kvůli ruské agresi na Ukrajině a kvůli tomu, že by poslouchání projevu Lavrova mohlo tuto agresi legitimizovat. „V diplomacii jde o velmi silné gesto. Není běžné, aby místo ministra šel do sálu referent,“ řekl Novinkám unijní diplomat, který si přál zůstat v anonymitě.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-lipavsky-ukazal-lavrovovi-diplomaticky-prostrednicek-40452601#

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
30. 11. 2023 14:20
Odpovědět  Albi

Ten Lipavský by mohl toho Jasánka z ČB zahrát od minuty, ale 14 dní ho honit ho po dvoře s bičem, aby trochu ubral. 🤣🙋‍♂️

Markýza
30. 11. 2023 16:02
Odpovědět  Albi

Jojo a Lavrov se prý rozplakal na veřejnosti a smrkaje do šnuptychlu vzlykal, že tohle si od Lipana nezasloužil 😎
No my si děláme pr.del, ale já to četla na těch Novinkách a koukala bys, co se v diskusi prsilo magorů, jak prý to Lavrovovi nandal!! Nestačila jsem čumět.

Standa
30. 11. 2023 16:39
Odpovědět  Markýza

No,to je pouze dobře, že to tlusté prase Lípa tam přestal smrdět! Vžyt je to nekompetentní blb!

Standa
30. 11. 2023 17:10
Odpovědět  Albi

Ten Lipavský je , ale osel! Takže nepojede ani do OSN na projevy, které by mohly některé státy,, legitimizovat”? Nebo se nesmí dívat na Hitlerův projev v dokumentu, protože by to,, legimizoval”! Je neuvěřitelné, že to může prohlásit,, politik”!! . Takže , když si neposlechnu, neudělám si ani obrázek, a nemůžu argumentovat , třeba proti! Nemohu hodnotit a vydávat prohlášení,nemohu nic.
Nicméně poslouchá Kalinského, Zelenského,vraha z Jugoslávie P.P.„ Nicméně diplomatický prostředníček“, který Rusko může Česku ukázat.bude asi tvrdý! Pokud se nepopadají za břicho! Asi to bude pod jejich hranicí vnímání”!

Silver1
30. 11. 2023 20:38
Odpovědět  Albi

Zda sa ze Cesi sa citia na koni, provokuju kde sa da, pokial je to pravda..a tiez to v Cerninskom palaci ….

30. 11. 2023 08:06
Odpovědět  Peter 008

A neunáhlili jste se vy dva se svými unáhlenými závěry? Autorova poznámka se zřejmě týká situace výroby elektrických aut v Rusku, Při troše googling vidím, že v tomto oboru je Rusko pozadu, neb to jistě nebylo pro Rusko tak důležité, neb maj benzinu mnógo, není-liž pravda? Radši se koncentrovali na jiné, pro ně důležité, obory.

30. 11. 2023 08:14
Odpovědět  primak

Dovídám se z The Moscow Times – “přátelského” Putinovi to webu, že pokud i v rozvoji E-autech nemohli dlouhodobě zůstávat pozadu. Pro Moskvu byl záměr, mít také jistý podíl E-aut. Nicméně, jak píšou (tento měsíc): “Dnes, 16 let po Lužkovově návrhu, je v Moskvě registrováno pouhých 3 500 elektromobilů (což představuje 0,09 % z celkového počtu osobních automobilů ve městě).”

“Aby se toto dvanáctimilionové město naplnilo elektromobily, spoléhají moskevské úřady především na automobilku Moskvič, kterou do roku 2022 vlastnila francouzská společnost Renault. Ale poté, co Rusko napadlo Ukrajinu a světové automobilky se následně stáhly z ruského trhu, byl závod odkoupen moskevskou vládou za pouhý 1 rubl. Její zařízení nyní slouží k sériové výrobě předělané verze čínských vozů JAC pod značkou Moskvič.”

30. 11. 2023 08:22
Odpovědět  primak

Dále čtu o jiné společnosti:
“Společnost Electromobiles Manufacturing Rus byla založena v červnu 2021 s pouhými 10 000 rubly (tehdy 139 dolarů). … na rozdíl od Moskviče tato společnost nikdy předtím nevyráběla auta (natož aby vyvíjela elektromobil)…”
“…vzhledem k nedávnému zařazení společností Moskvitch a Technopolis Moskva na americký sankční seznam “speciálně určených osob a blokovaných státních příslušníků” (SDN). Tento seznam zakazuje osobám a společnostem v jurisdikci USA uzavírat transakce se subjektem, na který se vztahují sankce, a vystavuje společnosti ze třetích zemí rovněž riziku sekundárních sankcí a dokonce trestního stíhání. Tato rizika se týkají především společností z Číny…”
“Čínská automobilka JAC, která dodává díly do Moskviče, leží v hledáčku sekundárních sankcí. Společnost se proto musí rozhodnout, zda je připravena převzít sankční rizika a vystavit svůj globální byznys perspektivě krachu kvůli výrobě několika tisíc automobilů v Rusku.”

30. 11. 2023 08:31
Odpovědět  primak

Pokr.  Každá společnost, která dodává zařízení a technické komponenty, se nyní dostává do hledáčku amerických sankčních orgánů.
Například Norsko se v roce 2016 rozhodlo zakázat od roku 2025 prodej osobních automobilů se spalovacími motory. V roce 2022, tři roky před tímto termínem, tvořily elektromobily 88 % celkového prodeje automobilů v zemi.

V Rusku to funguje jinak. …vyvstává otázka, zda má smysl vynakládat na něj čas a prostředky za současných sankcí.”

A zde se dostáváme k jádru věci. Ano, autor švýcarského článku měl pravdu, jen tam vypadlo, že mluvil o E-autech. A ty teď jsou dominovány čínskými auty, tak jak je vidět i v mnoha asijských státech.

30. 11. 2023 08:51
Odpovědět  primak

Vedle výše uvedených faktů je jistě nutno zohlednit i jiný fakt, že ta prvotní světová euforie E-aut je nutna brát s rezervou. Nejen s ohledem na možné el. zdroje, ale také na nebezpečí požáru, který se špatně dá hasit. Některé státy už zakazují parkovat v hromadných garážích, pod obytnými byty atd.

Nechápu poznámky o autorovi. Zřejmě Rus, píše pro Švýcary, asi ve Švýcarsku. Píše o vlastním gólu, co si EU štědře uštědřila. Co napsal špatně? Proč hned psát o drogách, o Kozách, atd? Nepochopuji…

Autor
30. 11. 2023 08:46
Odpovědět  primak

Pozadu? V Elektroautrech? Tak si to dejme dohromady. Na Západě se výrobci moc nehrnou do a odkazují se od jejich výroby, že se jednak moc neprodávají a jednak k tomu potřebujete širokou škálu surovin., Západ to nemá v dostatečném množství.
Rusko jednak může a má e-auta z Číny a jednak např. zavádí výrobu nákl. tahačů – tj. jak se dříve říkalo “tiráků” v el. verzi a navíc bez řidiče! Pak např. obnovují výrobu Moskvičů, to jste si možná přečetl, a jedna verze bude elektrická. Navíc EU, když už, tak bude mít i bez těchto aut obrovské potíže s el. energií. Rusko má sice své problémy, především s rovnoměrnoiu distribucí této energie, ale má ji a bude jí mít tolik, že ji může v klidu i exportovat. Tam svcoje el. auta “utáhnou”.
Pokud se týče dílů do aut, dodávky z Číny jsoou dočasné řešení, protože se znovu otevírají zavřené továrny po těch, co odešli z Ruska. Málokdo ví a věděl, že se tam vyráběla kompletní auta a ne jako u nás “jako skládačka”. “Nenahrraditelných tajných” dílů bylo velmi málo dováženo.
Ostatně Rusko spolupracuje i s Íránem a tam si dokázali s výrobou aut poradit i za de facto kompletních sankcích na ně.

Autor
30. 11. 2023 08:57
Odpovědět  Peter 008

Ne vše se samozřejmě dá použít pro výrobu el. aut, al evelmi mnohé.
Co se týče Číny, pak co nevidět už ji opřestane definitivně zajímat, co Američanmé říkají a co si přejí. Amerika může – pardoxně – dopadnout posdobně jako dnes Rusko pod sankcemi, že totiž bude muset potřebné zboží nakupovat prostřednictvím třetích zemí … zapamatujte si tohle! Jediné, co by to mohlo změšnit je totiž “jakýsi” americký “Putin”. JInak ať vyhraje Biden, nebo ti za ním, či Trump, tak to do toho dospěje!

Navíc jste “zapomněl” na jednu zásadní věc, že totiž tento pohon za současných technických možností nemá smysl jako náhrada nafty a benzínu. Prostě je nerentabilní. A tato auta mají tendenci díky svým bateriím explodovat a velmi kvalitně hořet, v některých zemích již dnes je pojistné na ně velmi vysoké (a to i pokud jsou v daném státě na ně dotace), protože se při vzplanutí nedá nic moc zachránit a hrozí to jen rozšiřováním požáru …

Autor
30. 11. 2023 09:07
Odpovědět  Peter 008

Víte, bych začal cokoliv vyrábět i ze svého oboru, věděl bych, že zdaleka nemám ani šajn, co všechno vlastně potřebuji, pokud bych si vše měl vyrábět sám. Důležité je najít si kvafikované a schopné lidi na správné posty. Na té nejvyšší úrovni JE TOHLE TO TAJEMSTÍ úspěšného a správného řízení. Teda pokud chcete vyrábět.
Nikdo, ani Putin, netvrdil, že v Rusku jsou bez problémů, ba spíše mluví o velkých problémech. ALE, ALE ONI je mohou a chtějí řešit, teda mimo liberálních zrádců, a postupně je řeší.
Zopakuji jinak:

kde jsou el. náklaďáky a bez řidiče v prosvětlené Evropě?proč se výroba el. aut rozvíjí především mimo západní svět?kde vidíte zajištění elektrické energie pro potřeby el. aut tady u nás v EU, USA a tak podobně?učíte se skákat, aby jste mohl náležitě oslavovat naši “převahu”?A teď si položte otázku, kdo ve skutečnosti zaostává, proč jste si zvolil ZROVNA tohle téma, které i tak není až tak důležité, a kde mají SKUTEČNOU perspektivu dosáhnout aspoň nějakého využití el. aut?

Jste zákeřnější než ten novinář. Jste totiž MANIPULÁTOR.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 11. 2023 10:17
Odpovědět  Peter 008

Nepochopuji ten komentář. Na koho je to mířeno? Manipulátor? Já nic, já muzikant, jen kopíroval článek https://www.themoscowtimes.com/2023/11/01/why-moscows-electric-car-revolution-is-doomed-to-failure-a82968

Což vlastně potvrzuje tu hořejší připomínku Velitele (ponechám stranou jeho pejorativní poznámky), že Rusko ty E-auta vlastně nepotřebuje.

Autor
30. 11. 2023 11:32
Odpovědět  primak

Někdy i jen kopírování něčeho je TA manipulace. Kromě toho, sledujete jistě i jiné deníky a ne vždy se shodují. A nemám na mysli nějaké ty liberální ruské. Mimo to je v ruském internetu dost článků odborníků a ne jen novinářů, kteří mluví podobně, jako jsem to naznačil já a Velitel svou poznámkou o tom, že je nepotřebují.
Ale zase je tu ten fakt, že asi jako jediná velká země je a hlavně s největší možnou pravděpodobností bude Rusko schopno si zajistit dostatek elektické energie. Mimo jiné – pokud je to pravda – pracují na bateriích na jiném, novém principu, z jiných materiálů. Pravdou také je, když energie bude vyráběna skutečně bez emisí, pak i ty e-auta dávají určitý smysl. Ale já osobně to vidíám jako slepou a ryze politickou kampaň. Podobně jako 3D televizory. Kde jsou? Kde jsou 3D pořady jak slibovali?
Je to podobně jako s čipy. V Rusku vytváří nový materiál – místo křemíku – který už teď je levnější a po zavedení do výroby cena čipů může klesnout až dokonce 10x. Navíc vytváří i jiný způsob nanášení a vytváření schémat čipů, rovněž levnější. Nějakou dobu to bude trvat, ale pak už Rusko nebude závislé ani tady ani na Západu, ani na Thajwanu, ani na Číně.

Autor
30. 11. 2023 11:35
Odpovědět  Peter 008

Ještě dodatek – ta manipulace je v tom, že odbíháte od tématu a odebíráte pozornost čtenářů od poselství v článku. Třeba to ani nemusíte myslet zle, ale fakt zůstane faktem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 11. 2023 15:32
Odpovědět  Peter 008

Někde došlo k nějakému nedorozumění. Že odbíhám od tématu? Vždyť jsem komentoval připomínku Velitele: “Nejvíce mě dojaly ony pohádky jak v Rusku, kde je všude daleko a benzin stoji 15Kč/litr trhu s automobily dominují autíčka na baterky, co autor této myšlenky bere za drogy?”

(Proč hned drogy?) K tomu tedy bylo mé vysvětlení a moje “manipulace” zkopírováním aktuální situace v Rusku, hlavně v Moskvě (tam asi není “všude daleko”. (doufám, že jsem čtenáře nepoškodil tím mým laskavým zkopírováním a překladem),

Nevím tedy, co jsem zmanipuloval, v Moskvě moc E-aut opravdu není, neb je Rusové nevyráběj – proč taky? – a ty co tam jsou, jsou čínské “mikrovlnky na kolečkách”.

Tomu rozumím, vedle soused jedno takové čínské E-autíčko má.

pedro
30. 11. 2023 09:48
Odpovědět  Peter 008

Hlavně vzplanou v řádu milisekund, posádka nemá šanci uniknout a uhoří. Ani zadarmo. Jo a i malá nehoda je riziko požáru.

Silver1
30. 11. 2023 20:41
Odpovědět  primak

Ekologickejsie a ekonomickejsie obory. Rozmyslam, co su to za ludia, co si myslia o Rusoch ze su blbci…

Eva
29. 11. 2023 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin, Orbán, Fico, Foldyna, Konečná!!! 👍

Putinovec
29. 11. 2023 21:24
Ohodnotit příspěvek :
     

A zase se to všechno stalo , tak nějak samo . Nikdo ty procesy degradace nepřipravil , nespustil a neuvádí stále do praxe .
Tomu věří všichni bioroboti , napojení kapačkou na ČT geblsovku .
Ti ostatní začínají nakukovat za oponu , Kdo a jak to vlastně dělá .
Až to pochopí , tak Ten , kdo takto řídí procesy , už je řídit nebude . Bez užitečných idiotů , kdykoliv připravených bezmyšlenkovitě skákat , to nejde .

Albi
29. 11. 2023 23:38
Odpovědět  Putinovec

Pokud se skákání často a pravidekně trénuje, děje se tak automaticky a myšlení není potřeba..
Posilují se hlavně svaly (ty jsou vidět a taky se předvádějí), zatímco mozek/myšlení vidět není a tedy ani ty výsledky “mozkových cvičení”.

A co nevidíme, snadno přehlédneme.

Albi
29. 11. 2023 23:51
Odpovědět  Albi

Ukázka:
Úhradová vyhláška je tichou cestou ke státnímu zdravotnictví
Úhradová vyhláška je, jak známo, dokument, kterým Ministerstvo zdravotnictví určuje rozdělení peněz z veřejného zdravotního pojištění mezi poskytovatele zdravotní péče. V posledních letech se ale stále více stává symbolem pozvolného, plíživého posouvání českého zdravotnictví od pluralitního modelu s několika soutěžícími zdravotními pojišťovnami směrem k centralizovanému systému „státního zdravotnictví“, jak jej známe v lepším případě z Velké Británie, v horším z dob komunistického režimu.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nazory-komentare-vizita-uhradova-vyhlaska-je-tichou-cestou-ke-statnimu-zdravotnictvi-240583#
Myslela jsem, že zdravotnictví jako celek, se má zabývat hlavně zdravím národa – a ona cílem je konkurence,
Takže rychle dokončeme likvidací zbytečku toho horšího “komunistického” a radostně a se zpěvem vzhůru k lepšímu britskému modelu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
30. 11. 2023 09:10
Odpovědět  Albi

SKVĚLÁ IRONIE!!
Zvláště pokud znáte aspoň něco pro britsko-anglické zdravotnictví (název je zkomolenina a urážka)

Pavel z Moravy
30. 11. 2023 09:37
Odpovědět  Albi

Mladíci a mladice, mám pro vás radostnou zprávu- vše co potřebujete k životu se bude platit. Tak funguje správný buržoazní systém dle poptávky trhu. Šetřete si na stáří, neb od této kolonie nic nedostanete, neb kde je houno, ani čert nebere. Zbytek vám sežere inflační tunel, kterým s takovou hrdostí budete procházet oblečení a najezení a vyjdete jako ten známý císař bez šatstva s bříškem ve tvaru obráceného lavoru. Alespoň shodíte ta nadbytečná kila. Holt už je to tady. Vaši guruové se chechtají a po kýtách se plácají jak s troubelíny vyběhli. Tak běžte a zvolte si je zas, neb přemýšlet nemusím Pepane, že ne. Nemusíš Jarouši, Milouši, Jiřinko, Haničko. To my zvládneme za vás. Svého času tak také podobně mluvil jeden z těch chytrolínkových premiérů z ODS, mistr Topol. Ó, kde je ten ráj, který zde měli kapíci nainstalovat? Oni neřekli, že si budete vše platit, to byli ale mrzáci mrzáčtí. Tak ještě jednou si kopněte do socíku a potom alou do žumpy. Toto je psáno pro mladou čummobilskou generaci, která má před sebou ty světlé zítřky, většina zdejšího osazenstva pokecu o této situaci ví, není ji zapotřebí školit, ani bych si to nedovolil. Tak se všichni mějte fajn.

připravený
30. 11. 2023 11:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

pardon, musím vás opravit
od kolonie dostanete zdarma vrahcínu

Pavel z Moravy
30. 11. 2023 12:59
Odpovědět  připravený

Já odmítl testy i vrahcínu, neboť už jsem příliš stár na to, aby mi někdo říkal co je pro mne dobré a co ne. To si skutečně rozhodnu sám, i toho koho mít rád a koho nemuset. Úmyslně říkám nemuset, protože trvale nenávidět vás oslabuje. A když někoho nemusím, tak ho ignoruji, pokud mne tedy ten dotyčný nechce knockautovat, to už se potom jeden musí bránit. S těmito škůdci k tomu ještě možná dojde.

Markýza
30. 11. 2023 09:09
Odpovědět  Putinovec

Když se na to podívám z jiného úhle – mluví z vás nekonečná pýcha. Přesvědčení, že lidi (někteří) můžou řídit přírodní a sociální procesy, řídit evoluci, řídit vesmír……toto je ta pýcha, která nás přivedla tam, kde teď jsme. Trochu úcty k přírodním dějům bych prosila, ano?

Putinovec
30. 11. 2023 19:00
Odpovědět  Markýza

Mohou to řídit a nebo jen využívají možnosti tam , kde jsou ? Takovéhle řízení nespočívá v tom , že Někdo má Božskou moc . Odvíjí se od nedostatečného myšlení všech ostatních .
Můžete si krok po kroku projít ideologické agendy , za posledních 10 let . Nenajdete tam Božský zásah , najdete tam tupý ovládaný dav .
Takže jste v podstatě popsala , stav svého nepochopení procesu , jak je lidstvo klamáno .
Ale i to je krok kupředu , protože člověk se učí ze svých chyb . Nebo by měl .

Markýza
30. 11. 2023 19:50
Odpovědět  Putinovec

Nemluvila jsem o Bohu, ten ve své rozlehlosti o nás nejspíš nemá tušení. Mluvila jsem o zákonitostech – ale vaši paranoiu vám zase brát nebudu. Víte jak to je – že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou 🙂 Po mně nikdo nejde (to jsem si zatraceně pečlivě zařídila) takže já nemusím být.

Putinovec
30. 11. 2023 20:13
Odpovědět  Markýza

Popravdě řečeno , Vám nerozumím . Píšete o něčem , co v příspěvcích není a vzápětí dáváte diagnozy a hned je i potvrzujete .
Jste si jistá , že jste nepřeskočila z jiné roviny vnímání ?
Když už vytahujete zákonitost , jste si vědoma toho , co je pevně s touto objektivní zákonitostí navzájem svázáno a co dělá ze zákonitosti objektivní zákonitost ?

Pavel z Moravy
1. 12. 2023 09:44
Odpovědět  Putinovec

Tak nějak to vnímám i já a souhlasím.

Spam Gaheris
29. 11. 2023 23:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti mamlasové jsou schopní humanitárního bombardování klidně na Karlovy Vary, aby ti ruští vlastníci věděli že to myslíme vážně!

Kelly
30. 11. 2023 02:16
Ohodnotit příspěvek :
     

a jak dopadli ti, co měli prachy u Sberbanky? Mně tato vláda ukradla 3 mil. Kč Sberbanky, prý z důvodů humanitárních.

All
30. 11. 2023 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlastní goly dostávají i přes vývoj počasí,stačí se podívat jaký hyc a horko je dnes v usa,ten sníh a vánice tam přišly omylem,jen náhodou

Slovan
30. 11. 2023 07:20
Odpovědět  All

To se tam děje už dlouho, a jestli ten systém H.A.R.P. nebo jak se to jmenuje dokáže rozházet ty proudy vzduchu a já nevím co ještě všechno, tak se není čemu že čemu. Třeba je to i cílené.

Albi
30. 11. 2023 09:08
Odpovědět  Slovan

Jestli on ten systém HARP nemá nějaký vliv i na počasí politické.
Dnes se dějí věci skoro nečekané. A začíná to být vážné.
SeznamZprávy hlásí:
Česko mění diplomatický přístup k Číně. Ústřední postavou bude Fialův muž“… v souvislosti s ekonomickým a geopolitickým děním, válkami na Ukrajině a na Blízkém východě, Fialův kabinet přehodnotil „nulovou“ politiku vůči Číně a vydal se na konstruktivnější cestu, jejímž cílem je zjednodušeně řečeno „aspoň nějak s Čínou mluvit“.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-cesko-se-zase-zkousi-bavit-s-cinou-fialuv-muz-nechce-podlezat-jako-zeman-240651#
V Africe neuspěl, tak udělá gesto smerem k Číne, od které zřejmě očekává, že bude unešená štěstím takovou prokázanou laskavoctí 🙂

Nebo že by se chtěl nějak “vecpat” mezi budoucí lídry světa?

Slovan
30. 11. 2023 09:41
Odpovědět  Albi

Jj dějou se věci, však to tuna probíráme a budeme alespoň částečně připraveni. Já se konkrétně těším až praskne skandál jak to je s tou naší elektrikou. Mám tamtamy, že prý jen 10% dojde do Lipska a zbytek je prý jen JAKO a někdo si mastí peněženku. A my cálujeme jako diví.

Gales
30. 11. 2023 18:34
Odpovědět  Slovan

Jo jo.Zbytek se neobchoduje přes burzu a kdovíkdo to odkloňuje.Za to by měli padat hlavy.A ne imaginárně.

Slovan
30. 11. 2023 18:54
Odpovědět  Gales

Díky, jsem rád že si toho někdo všimnul co jsem napsal. 👍🙋‍♂️

Putinovec
30. 11. 2023 19:06
Odpovědět  Slovan

Drtivá většina u Nás vyrobené el. energie , zůstává doma . Takové dráty , které by dokázaly toto množství přenášet , u Nás nejsou nataženy . Všechno je to jen papírová operace . Tak jako například zisky v bankovnictví , které reálně nejsou podloženy , žádným hmotným vývojem . Je to oslíčku otřes se , bez oslíčka .

Slovan
1. 12. 2023 09:31
Odpovědět  Putinovec

Tak jasně, že tomu zas tak nerozumím tak proto jsem se blbě vyjádřil. Ale vy jste mě určitě pochopil. A shodnem se že si na nás NĚKDO hezky mastí peněženku.

Pavel z Moravy
30. 11. 2023 12:52
Odpovědět  Albi

My jsme absolutní nuly, Albi. A s těmito škůdci je zbytečné ztrácet čas, ti nemají naší zemi co dát. Myslím, že tahle čtení ze seznamu a odjinud z té jejich profláknuté mediální sféry jsou zbytečná. A abych byl v obraze, stačí se mi projít po ulici a dívat se v obchodě jak většina hledá to nejlevnější co tam je i kdyby to byla totální sra.čka. Třeba sýr, kde je plno škrobu a jiných pochutin a je za cenu jako kdyby byl ze smetany. Tohle mi přesně stačí k odhadu kde jsme a co jsme. Tak se měj.

Albi
30. 11. 2023 14:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Souhlasím, ale když si představím, jak je premiér po všech těch svých sebevědomých prohlášeních okolnostmi donucen přilísat se (zatím) k Číně a až vysonduje nějakou možnost – dokonce i k Rusku, tak mi to připadá víc než zábavné.
A nejlepší by bylo, kdyby mu Si vzkázal, že bohužel nemá čas a odjel za Putinem na daču.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 11. 2023 19:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Možná jsme nuly. Ale víte snad, jak strašnou moc má nula, ne?

katango
1. 12. 2023 14:39
Odpovědět  Markýza

Občas dost záleží na tom, co je před ní.

katango
30. 11. 2023 13:11
Odpovědět  Albi

Asi chce vědět, jak vypadají čínský záchody zvenčí, za dveřma.

Frank1
30. 11. 2023 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle vas potesi.
Rusko mistrnymi sachy ovladlo suroviny Iraku a Kurdistanu. Vysledek vrazdeni skrze US Army v Iraku a okoli k ovladnuti surovin tamtez je vynulovan!
https://www.michalapetr.com/

Nasi nadeji je silne Rusko:
https://cz24.news/video-ukrajinske-vojaky-kazde-rano-budi-gazmanovova-pisen-vpred-rusko/

katango
30. 11. 2023 13:11
Odpovědět  Frank1

Četla jsem a moc potěšilo.

Pavel z Moravy
30. 11. 2023 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Geniální Putin včera KO deklasoval Washington a převzal úplnou kontrolu nad Irákem. Rusko přebírá úplnou kontrolu nad iráckým ropným průmyslem. To jsou skutečně mistrovské šachové tahy. Už to tam patří Lukoilu. Přečtěte si to na michalapetr.com.

Pavel z Moravy
30. 11. 2023 12:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Ramzan Kadyrov to řekl jasně. Teď potřebujeme dostat Oděsu a Charkov a potom můžeme jednat o absolutní kapitulaci Kyjeva. Chlapci, bojovat a bojovat pravil. Jo, kde je strategie, odhodlání, pevné vedení a jednolitá síla, tam je vítězství. Škoda, že také nemáme nějakého našeho Ramzana, ale pouze samé uplakané chytrolínky.

katango
30. 11. 2023 13:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

I Alaudinov by se hodil, o Surovikinovi nemluvíc.

Miro 2
30. 11. 2023 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

My můžeme jen z plna hrdel volat. “Ať žijí naši prozápadní debilové!!!”

PENNYS
30. 11. 2023 14:53
Odpovědět  Miro 2

ANO AT SCHNIJÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ URÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Markýza
30. 11. 2023 19:54
Odpovědět  PENNYS

Včera jsem poslouchala Rittera, který na plnou hubu a několikrát prohlásil, že Ukrajina bude mít jedinou volbu – a to naprostou kapitulaci. Prý ať si vyhodí z hlavy všechny jiné varianty. On ovšem říkal, že by to mělo být už teď – ale já si taky myslím, že až bude ruská i Oděsa. Pak teprve bude čas.

Boomer
30. 11. 2023 20:21
Odpovědět  Markýza

.. kapitulace znamená také odevzdání zbraní a ztrátu kontroly nad vlastním územím. Na nějakou demarkační linii, dejme tomu v pozicích k okamžiku podepsání kapitulačního aktu, si nimi nikdo hrát nebude.

PENNYS
1. 12. 2023 17:33
Odpovědět  Markýza

I JA JSEM HO POSLOUCHAL U ” R.KIRSCHE” vynikající odhad a hlavne od specialisty ,pravdivé.Co by stoho mělo Rusko kdyby přistoupilo na mír??? bylo by na tom jeste hureji nezli pred valkou. jinak zdravím vsechny dobré lidicky. Vivat Rossia