„Západ je ve válce s Ruskem“ a „Současný politický systém v Evropě se zhroutí“, říká Viktor Orbán

„Západ je ve válce s Ruskem“ a „Současný politický systém v Evropě se zhroutí“, říká Viktor Orbán

Nejedno drsné prohlášení maďarského premiéra Viktora Orbána zaznělo během exkluzivního rozhovoru s šéfredaktorem rakouského Exxpressu Richardem Schmittem v Budapešti: „Ukrajina je nynější Afghánistán. Země nikoho.” A: „Západ má velké potíže. Čas pracuje pro Rusko.”

Ví, že je „černá ovce“ EU, a tak mu na vyslovení tvrdé pravdy moc nezáleží. Viktor Orban (59) to sám řekl ve své rezidenci v bývalém karmelitánském klášteře v Budapešti. Maďarský premiér si vyhradil dvě a půl hodiny na velmi zajímavou diskuzi s několika zahraničními novináři, kteří byli v Budapešti jako přednášející na Mathias Corvinus Collegium.

„Jsme ve velkém, velkém průšvihu,“ začal maďarský premiér mluvit o válce na Ukrajině: „Západ už válčí s Ruskem, taková je realita. A Západ se do této války stále více zapojuje.“ “Mainstream” to vidí velmi jednoduše, řekl Viktor Orbán: “Rusko je agresor, proto je válka.” Nikdo v Evropě se už neptá: “Počkejte, existují jiné možnosti?”. A maďarský premiér pak žertuje: “Bohužel nás Maďary už v EU neberou vážně, považují nás jen za ‚blázny‘.” Celková situace v Evropě je však velmi vážná“, zdůrazňuje Viktor Orbán v této exkluzivní přednášce: „Pokud bude jarní ofenziva Ruska úspěšná – co pak budeme dělat? Ukrajině docházejí vojáci. To je fakt, to říkají tajné služby. Vyšle pak NATO také vojáky? I kdyby tomu tak bylo, Rusové by pak zdvojnásobili počet svých vojáků, nemají žádný limit na lidi.“

A maďarský premiér připomněl další fakt: „Vladimir Putin má příští rok prezidentské volby. Určitě nebude chtít jít do volební kampaně jako poražený, to určitě ne.“

Další prohlášení premiéra vládu v Kyjevě opravdu nenadchlo: „Válečným cílem Ruska je proměnit Ukrajinu v neovladatelnou trosku. Západ pak nebude moci slavit její záchranu. Už to úspěšně funguje: Ukrajina je jako Afghánistán. Země nikoho. Maďarsko proto chce okamžité příměří. Nemáme na stole ještě řešení pro mírovou smlouvu, to bude dlouhá práce,” řekl Orbán.

A znovu varuje: „Čas tiká pro Rusko. Neměli bychom se mýlit a myslet si, že Rusové uvažují jako my. Historie ukazuje, že čím více se tlak na Rusko zvyšuje, tím jsou lepší. A teď už můžete vidět, na Ukrajině jsou stále lepší a lepší.“

Maďarský premiér hodnotí skutečnost, že by Rusko mohlo využít příměří k reorganizaci své armády a k dalšímu přezbrojení, takto: „Ano, příměří tuto možnost samozřejmě nabízí. Ale buďme upřímní: jsme my Evropané na cestě k vítězství v tomto konfliktu, na cestě k úspěchu? To prostě nevidím.”

V exkluzivním rozhovoru s novináři, kteří byli přítomni na kongresu v Budapešti jako řečníci na Mathias Corvinus Collegium, hovořil Viktor Orbán také o nebezpečí další nebezpečné eskalace ukrajinské války. Je možné, že ruské ozbrojené síly zareagují použitím taktických jaderných zbraní v případě, že Ukrajina dostane rakety dlouhého doletu a vystřelí je na ruské cíle? To je další důvod, proč Orbán radí jednání o příměří: “Pokračovat v konfliktu s Ruskem, aby se také posílila evropská jednota – nevím, jestli je to opravdu dobrý nápad.”

Z rozhovoru vyplynulo také, že maďarský premiér je přesvědčen, že současný politický systém v Evropě se během tohoto desetiletí zhroutí. A na otázku, zda je stále pro setrvání Maďarska v EU, Orbán odpovídá: „Trvale ne. Ale nyní ještě musíme.”

„Normální lidé s normálními názory nejsou pro setrvání v EU. Propast se zvětšuje, odcizení mezi Maďarskem a EU postupuje. Vím, o čem mluví šéfové vlád ve Francii a Německu: o větší migraci. A o „genderování“. My Maďaři máme tradiční rodinný model – ale oni už jsou jinde.“ Orbán několikrát zdůraznil: “Oni chtějí ‘Spojené státy evropské’ – my rozhodně ne.”

A maďarský premiér se skupiny novinářů ve své kanceláři na Hradním vrchu zeptal: „Jak to bude pokračovat? Současný politický systém v Evropě nemůže déle přežít, zhroutí se. Pak je to jako ‚Zpět k tradici‘.“ Kdy že si myslí, že se to stane skutečností? „V tomto desetiletí. A evropští konzervativci potřebují někoho, kdo by tento návrat symbolizoval.“

Současná válka v Evropě zničí mnohé, říká Viktor Orbán: “Tím trpí i naše předchozí spojenectví se Slovenskem, Českou republikou, Rakouskem a Itálií.” Novou italskou premiérku Giorgiu Meloniovou však považuje maďarský premiér za „toho, kdo změní hru – game changera“: „Ona musí přežít do března jednání s vedením EU o platbách z Fondu obnovy. Itálie potřebuje peníze.”

Kvůli kritice současného vedení EU pak byl Viktor Orbán jedním z novinářů dotázán, zda je stále pro setrvání Maďarska v EU. Odpověď: „Normální lidé s normálními názory v této EU zůstat nechtějí. Problém mainstreamové Evropy s námi Maďary je: Jsme úspěšní.“

Premiér pak také řekl: „Samozřejmě, díky tomuto postoji jsem okamžitě napadán jako ‚fašista‘ nebo ‚homofob‘. Teď už to vím: já jsem bastard na všechno. Ale na čem skutečně záleží? Na voličích. Ale ani volební vítězství nestačí – ani vaše okolí nesmí být vůči vám nepřátelské. Ano: Jsem pro vlastenecké křesťanské Maďarsko.“
fb

sdíletj na

4.7 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
30. 1. 2023 18:42

Ubohý ubožák Pavel.

Pedro
30. 1. 2023 20:26
Odpovědět  ladik

Podvod a co dál?

Albi
30. 1. 2023 22:35
Odpovědět  Pedro

Otevřela jsem si ten obrázek zvětšený v jiném okně a špatně vidím, nebo na té zadní straně medaile není znak českého království, dnes státu? Už ho taky odstranili podobně jako republiku z názvu?

Pavel z Moravy
31. 1. 2023 09:54
Odpovědět  Albi

Když jsem včera viděl od paní Markýzy to srovnání výsledků voleb Macrón, Čaputová, Pavel , ty téměř shodná procenta skoro na desetiny, začínám si myslet, že všechny ty volby jsou opravdu cinknuté. Je to jako kdybych si hodil hrací kostkou a ona mě třikrát nebo vícekrát za sebou vyšla šestka. To moc pravděpodobností nemá, ledaže by ta kostka byla upravená. Tohle není v žádném případě můj president, tak jako škůdci zemští nejsou mými vládci, i když věřím, že jsou velice rádi, že nám mohou ničit život, že mistře Rychetský. Sám sobě jsem presidentem a předsedou vlády.

Markýza
31. 1. 2023 15:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Třeba to byl blbej vtípek, Pavle. To bychom se museli kapku namáhat a zjistit oficiální statistiky.
Anebo – to je taky varianta – to opravdu tak dopadlo, není to výmysl a dopadlo to tak prostě proto, že se to tak samo….i to se stane.

Jan
31. 1. 2023 19:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

To je tzv. diamantovy rez. Nekde je o tom clanek. Shoda vysledku voleb, kde zvitezil kandidat chazaru ma lidem vzkazat:
Mame va nekde. Bezte si volit, vysledek urcime my!

ANTIUKRAJINEC
30. 1. 2023 23:42
Odpovědět  Pedro

Fake to není,ověřil jsem si to na těch stránkách a mají to skladem

Vaska
30. 1. 2023 18:53

chcete tank no problém – https://t.me/casusbellilive/90676

Aleš
30. 1. 2023 18:58

Orbán za 1.

josef
30. 1. 2023 19:19

Jestliže nebudou Maďaři zlomeni, stanou se velmi důležitým, malým kolečkem v mírovém soukolí. A kdo pochopí … – no tohle nám s našimi vrchlnými představiteli nehrozí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 1. 2023 19:43
Odpovědět  josef

Ano, tím rozhodujícím.

Milan ze Zahrady Čech
30. 1. 2023 22:33
Odpovědět  Markýza

Pro vznik Trojmoří. Akorát to nebude Rakousko-Uhersko, ale Uhersko-Rakousko.

Markýza
31. 1. 2023 15:15

Jo, taky mně připadá. A akorát nebude pod patronátem Amíků, jak si oni myslí…………. co ale s tím nešťastným Polskem?

Gales
30. 1. 2023 19:23

No tak musíme ještě nějakou chvíli žít s jenerály,signalisty a ostatní chamradí. Než nás někdo od nich osvobodí.Budeme to muset být my.Jiné řešení není.

Albi
30. 1. 2023 22:40
Odpovědět  Gales

Nemuseli, kdybychom tu měli nějaké potomky husitů a ne většinu Quislingů.

Vaska
30. 1. 2023 19:43

https://t.me/selskyrozum/24366
no jo máš pravdu nácku a co těch 8 let ostřelování Doněcka a 14 000 zabitejch civilistů včetně 300 dětí to je košer ?

Autor
30. 1. 2023 20:19

Nyní, těsně po eskalaci v Íránu, se znovu objevilo proroctví, které Žirinovskij vyslovil v roce 2019. V politickém diskusním pořadu, jehož se účastnili i ukrajinští experti, pak řekl:

– Tyto volby jsou poslední, které máte (na Ukrajině. – pozn. red.). V roce 2024 nebudete mít volby, protože žádná země s názvem Ukrajina nebude! Nezohledňujete situaci na Blízkém východě. Tam se odehrají takové události, že všichni zapomenou, co je to Ukrajina. Může to dojít až do třetí světové války. A Írán není Vietnam, Severní Korea ani Kosovo. Dojde zde k těm nejstrašnějším událostem! – předpověděl Žirinovskij .
“Hlavním hráčem je Izrael, který se bojí Íránu. Aby se však vojska přiblížila k íránským hranicím, musí zničit Sýrii. Asadův režim nepustí izraelské jednotky do Íránu, a proto se Izrael rozhodl Asadův režim zničit.”
Pouze ruská intervence v syrské válce v roce 2015 zabránila naplnění Žirinovského předpovědi. Je nepravděpodobné, že by si Bašár Asad bez ruské podpory dokázal udržet kontrolu nad zemí.
Nebezpečí pro Írán však nikam nezmizelo. V noci na 29. ledna byly provedeny údery na íránskou továrnu na drony v Tabrízu, vojenské zařízení v Isfahánu a muniční sklad v Mallardu. Teherán se zatím vyjadřoval jen velmi střídmě. Není však pochyb o tom, že se připravuje odpověď.
– pokr. –

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
30. 1. 2023 20:22
Odpovědět  Peter 008

V roce 2021 Mossad zavraždil Mohsena Fakhrizadeha, významného íránského jaderného fyzika. Mimochodem, tento příběh je dobrou ukázkou západní politiky dvojího metru. Po pokusu o atentát na Skripala Spojené království a Evropa uvalily na Rusko sankce. Když Jeruzalém vědce téměř beze stopy odstranil, nikdo na Západě nehnul brvou.
Mimochodem, Moskva potřebuje stabilitu v Íránu a Sýrii nejen kvůli nebezpečí vypuknutí třetí světové války. Žirinovskij také varoval před možnou humanitární katastrofou, která by Rusko mohla postihnout.
“Pak se uprchlíci vydají ne do Evropy a ne na jih, ale na sever, kde se nachází Ázerbájdžán, Arménie, Gruzie – tam se také všechno zhroutí, na severní Kavkaz, a může dosáhnout až do Rostova, Voroněže,” varoval Žirinovskij v roce 2017.

https://www.kp.ru/daily/27458/4713495/

Frank
30. 1. 2023 20:37

Zhroucení eurobordelu? Včera bylo pozdě.

Albi
30. 1. 2023 22:49
Odpovědět  Frank

Jen aby eurobordel nenahradil islámský pořádek. “Uprchlíků” do Evropy už natahali dostatek a pořád ještě je odlovují a dodávají. Jen pro tu válečnou hysterií se tomu nevěnuje pozornost. A to se někomu moc hodí. Dostat Evropu ne z deště pod opak, ale zpod okapu do průtrže mračen!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
31. 1. 2023 10:17
Odpovědět  Albi

Albi, všechno je to propojené, evropané již skončili, jsme na černé listině určeni k výměně populace. Našim mladým to ale nevysvětlíte, ti skutečně nemají čím to chápat. Oni musí padnout na úplné dno. A varování oni nepochopí. Je to smutné, ale je to tak. Nemá li problém řešení, starosti opravdu nepomohou.

Standa
31. 1. 2023 20:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jak jsme si je vychovali( omluva—-( režim, co na tom pracuje 30 let), takové je máte!
KDE JE DNO?

Pavel z Moravy
31. 1. 2023 10:11
Odpovědět  Frank

Tato evropská žumpa těm co si tam zajistili krásná teplá místečka naprosto vyhovuje. Tito zaprodanci v EU parlamentu a všech těch komisích nejsou jako naši nemyslící lidičkové, kteří si pod sebou řežou větev. Těm se tam nadmíru dobře vegetí. Co se tak zeptat úspěšné paní Jourové, zdali by nebyla spokojenější třeba na pozici dělnice u pásu v některé té skvělé montovně vlastněné nadnárodním kapitálem za podmínek jaké tam panují. Co kdyby se tak postarala, aby to dělnické osazenstvo bylo chráněno řádnou odborovou organizací. Na to ale nemá čas, chápu. Takže proč by si měli tito kosmopolité v EU pod sebou řezat větev, když je blbouni stále volí.

Standa
31. 1. 2023 20:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Beru.
A, co na to Češi?

Jan
31. 1. 2023 19:42

Diky Orbane!

Jan
31. 1. 2023 19:47

Rusove se zakopali. Musi pockat na synchronizaci procesu rizeni v USA a EUhnii. Pak pujdou dal po rozpadu EUhnie a rozkladu USA. Do Ukrajiny neposle nikdo ani petnik.