blog

Zaměstnanci ukrajinské „zbrojní firmy“ společně s úředníky tamního MO zpronevěřili téměř 1,5 miliardy hřiven.

Jaroslav Štefec

Podle informací na serveru Novinky.cz zaměstnanci ukrajinské „zbrojní firmy“ Lvovský arsenál společně s úředníky tamního ministerstva obrany zpronevěřili téměř 1,5 miliardy hřiven (cca 910 milionů korun), určených na nákup 100 000 minometných granátů. Informace pochází od tzv. Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU), což je (přibližně) ukrajinská obdoba české BIS. SBU údajně v této věci vyšetřuje pět lidí a uvedla, že peníze byly zabaveny a budou vráceny do státního rozpočtu.

Pominu fakt, že „Lvovský arzenál“, namočený v tomto případě, není známá lvovská památka, fortifikační prvek, postavený v polovině 16. století, ale překupnická firma, pevně „přicucnutá“ na penězovody ukrajinského ministerstva obrany. Naprosto stejně, jako je několik kšeftař … pardon, obchodních „zbrojních“ firem pevně přisáto na penězovody ministerstva obrany ČR.

Znám strukturu a prvky korupčních sítí, spojených s českým ministerstvem obrany, a vím, jak fungují korupční mechanismy, spojené s nákupy zbraní, munice, výstroje, technologií, IS a dalších komodit za peníze českého státu. Vím také, že všichni „zapojení do systému“ se už tetelí blahem při pomyšlení na potoky peněz, které se chystá ve jménu nesmyslných válečných příprav bezuzdně a mimo jakoukoliv kontrolu veřejnosti utrácet pár šílenců, kteří se podivnou souhrou náhod ocitli v čele našeho státu. Peněz, o které stále bezostyšněji okrádají nejen důchodce, ale i naprostou většinu pracujících lidí, české firmy a zemědělce.

Když už tedy má český stát vyhazovat peníze za nákupy zbraní a výstroje, ať už za ně aspoň utrácí jen tolik peněz, kolik je nezbytně potřeba. Samozřejmě, že když za kulomet místo 230 000 zaplatíte 1,27 miliónu, lépe se naplňuje fiktivní a nesmyslný „závazek vůči NATO utratit 2 % HDP“. Navíc nemusíte na konci roku vracet žádné peníze. A že se ten zbytek „zadřel“ někomu za nehty? Co na tom záleží, ne?

Myslím si ale, že by na tom záležet mělo. Žádám proto BIS, aby udělala totéž, co SBU. Aby rozkryla korupční síť v resortu obrany, tentokrát českém. Aby místo sebechvalných elaborátů na téma „jak jsme byli skvělí v minulém roce“ oznámila, že ve spolupráci s policií ČR zatkla konkrétní lidi, zapojené do rozkrádání peněz, určených k zajišťování obranyschopnosti ČR a bezpečnosti nás, občanů. Námětů je skutečně spousta.

Nákupy pasivních radarů, kulometů MINIMI, pandurů, vozidel Dingo II, odstřelovacích pušek, neprůstřelných vest, protiletadlových kompletů RBS-70 a RBS-70 NG, modernizací vrtulníků, stavby komunikací ve vojenských újezdech a desítky dalších. Co nákup, to stovky, nebo aspoň desítky miliónů “provizí” a úplatků generálům, politikům, politickým stranám, kšeftařským firmám. To vše započítáno do “v čase a místě obvyklých” cen, pro český stát nadhodnocených mnohdy o celé stovky procent oproti cenám, za které nakupují tytéž komodity jiné státy.

Boj s korupcí, rozkrývání pohybu ilegálních migrantů a zbraní, pocházejících z míst konfliktů včetně Ukrajiny, nebo podrobné mapování aktivit radikalizujících se islamistických skupin na území ČR je BIS i dalších zpravodajských služeb v ČR rozhodně daleko hodnější, než snahy o přepisování učebnic dějepisu, nebo dehonestace lidí, nepohodlných aktuální politické věrchušce. Je to v zájmu všech občanů tohoto státu. Mělo by to být i v zájmu jejich vedení.

Politické garnitury přicházejí a odcházejí, ale zpravodajské služby by mohly a měly být jedním z pilířů stability a profesionality v turbulentním prostředí české pseudodemokracie. Ke škodě českého státu i jich samotných tomu tak není. Změna tohoto stavu je jednou z věcí, kterou bude muset budoucí vláda prioritně řešit. Ta současná nedokáže vyřešit ani toho Jurečku.
fb

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
30. 1. 2024 18:29
Ohodnotit příspěvek :
     

A mezi tou banderovskou zlodějnou jsou i naše důchody!

sergej
30. 1. 2024 18:47
Odpovědět  Ladislav 💤

Gijew mají jako průtokový ohřívač, prý 80% z půjček vozí diplomatkami od tamních oligarchů u kterých to do času parkuje a šup odlet do pindostanu. 🙂 Ale třeba to bylo odvážné tvrzení.
https://www.youtube.com/watch?v=cKRnu9mKF-Q

Pravdomluvny
30. 1. 2024 19:00
Ohodnotit příspěvek :
     

A proto…..ani špínu z chodníku do Banderonacistánu!!!!!

PeterStuyvesant
30. 1. 2024 19:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Co je to proti asi 200 mld CZK zpronevěřených americkou čubkou černochovou.

Pravdomluvny
30. 1. 2024 19:43
Odpovědět  PeterStuyvesant

250 mld o kterých se ví,ale o těch ostatních…..?

Kolemjdoucí
30. 1. 2024 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono to má vícero tváří, a nás by měla zajímat velmi pravděpodobná až jistá Česká stopa jak v defraudacích v ukrostánu, tak v tom samém v Bohemii, včetně vládou, státem organizované defraudace eráru a zdrojů zde, okrádání vlastních daňových poplatníků, zneužívání moci, a podíl na temnějším zločinném spolčení, včetně toho samého v tuzemsku. Dále je nutné rozšířit pátrání o roli zdejších médií v posledních 3 dekádách … Samozřejmě to nemá jakoukoliv šanci na úspěch, obzvláště v zemi plné zfanatizovaného, nacifikovaného, podlého a zuřivě protiruského plebsu …

Pavel z Moravy
31. 1. 2024 11:09
Odpovědět  Kolemjdoucí

Pěkně jste to ukončil, jen co je pravda. Trefil jste to přesně na komoru.

Jura S
31. 1. 2024 16:23
Odpovědět  Kolemjdoucí

No myšlenka krásná, jo tatíček Masaryk či opravdový armádní generál Ludvík Svoboda by se nezopakovali srát se ze “Škůdci národa” …. ale co tady máme teď ? všichni vylezli z Aspen řiti a políbili kozlovi “kopyto” ….

Putinovec
30. 1. 2024 20:09
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou všechno jen drobné , vzhledem k tomu , na co se zde zadělává .
Představte si ten počet běsných fašistických psů , dostatečně vybavených množstvím zbraní , díky podpoře banderstánu .
A teď si představte , až to bude utíkat , před Ruskou armádou .
Kam to bude utíkat .
A jak se tam ta sebranka bude chovat .

vavi
30. 1. 2024 20:34
Odpovědět  Putinovec

Putinovec, tohto sa obávam seriózne aj ja ! Potom som zvedavá, že čo budú robiť “naši” slniečkári, ktorí oduševnene podporujú všetku tú banderovčinu…!

Kolemjdoucí
1. 2. 2024 04:30
Odpovědět  Putinovec

S tím máme historickou zkušenost ( viz konec II.WW a přítomnost skupiny armád Střed s jistým náckem v čele ), a pražská kavárna nostalgicky na své vzory nikdy nezapomněla – pořídila si společně s vládní soldateskou cca polovinu tehdejšího množství “prý civilistů” stejné ideologické krevní, jakou měli v minulosti zde zdržující se “elektrikáři” .
Je třeba si uvědomit, že to cca více než 1/3 místního plebsu – prý národa, jenž je ostře nacifikovaná, vyhovuje. Někdo by za ně udělal “špinavou práci”, na kterou sami nemají. Prostě je téměř polovina plebsu silně náckoidní, a dalším cca 25 až 30% to vůbec neva – nemají s podporou fašounství a náckovství problém. Je fakt, že existuje velké procento těch, kteří jsou mentálně slabí, a kterým stačí říci, že jde o tzv.obranu demokracie, a demokratického uspořádání, ač je to v reálu náckovská medicína jako řemen. Zbytek by vlastní, domácí “demokraté” bez mrknutí oka eliminovali už dnes, a s 25% by se nespokojili, počítejte s vyšším číslem. Jako téměř vždy v dějinách Bohemie, jsou největší, nejhladovější a nejpodlejší s.v.i.n.ě domácí provenience.

Velitel
30. 1. 2024 20:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaměstnanci MO ČR nakupují kulomet za 1M Kč , reálná cena je kolem 100.000 Kč na kolik kulometech zpronevěří stejnou sumu jako ukroši s spočítejte sami, kupodivu je zatím nejen nikdo nezavřel , ale dokonce se všichni tváří, že je vše OK. Stejné to je prakticky u všeho co zelený zmrdi kupují.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
31. 1. 2024 16:53
Odpovědět  Velitel

Díval jsem se na ty ceny u myslivců- jako ti co střílejí SLONY, lvy, buvoly v Africe a mají tři perdele hraběcích titulů :

  • vlastní “odstřelovací” kvér supr” opakovačka “dojč” kvality 160 tis. Kč i s vyglavírovaným jelenem, pozlaceným kohoutkem, ve vyšívaném futrálu.
  • optika denní + noční (KURWA- POZOR!!) denní optika funguje jako čočky dalekohledu, tedy má vysoké rozlišení. Noční optika (termovize) je digitální) – 140 tis.
  • “pytlík” na zbraně, opasky na zásobníky a jiné píčociny v luxus provedení do 50 tis…

Sakum pikum – do 500 tis Kč se zdobením rytím, vyzlacením, pažbou z luxusních dřevin, bohatě zdobenou, nejlepší na světě dostupná optika…. Vše v furtálech z pravé kůže, třeba krokodýla… pozlaceno…

ARMÁDA – do pole, do bahna : 1 200 tis… ???!!! kvéry v kompozitní-plastové pažbě za pár “šustů” – jak násaha na motyku. Vlasní “lulomet” – tuctovka, co se mele po staticících, lis, vojebat trochu na fréze, pár plechů… Optika stějná jako u těch kvérů pro “hrabata” akorát né glavírování ale sprostý černění…. Futrál ze silonu…

NENÍ TO SAKRA DIVNÝ ????

Frank
30. 1. 2024 22:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Proto je potřeba navýšit platby banderovskému režimu. Lejno to zcela jistě zařídí a náš zastupující říšský protektor rád uposlechne. My se rádi uskrovníme, aby se ukrajinská pakáž nabalila.