blogpolitika

Zákaz chovu a využívání koní jako další krůček…

ze sítí: MUDr Ivan David

Zákaz chovu a využívání koní jako další krůček…

Dne 24. března 2023 se Evropská komise rozhodla zaregistrovat Evropskou občanskou iniciativu (ECI) s názvem „End The Horse Slaughter Age“ – „Ukončit věk porážek koní“. Organizátoři iniciativy vyzývají Komisi, aby navrhla zákon zakazující chov koní, jejich nadměrnou práci a tvrdý trénink. A také porážku koní, jejich vývoz pro výrobu kožešin, kůže, masa nebo pro výrobu léků či jiných látek. Požadují také zákaz přepravy koní na velké vzdálenosti po Evropě.

„Rozhodnutí o registraci má právní povahu a nepředjímá konečné právní a politické závěry Komise týkající se této iniciativy a opatření, které zamýšlí případně podniknout v případě, že iniciativa získá potřebnou podporu. Jelikož evropská občanská iniciativa splňuje formální podmínky, Komise se domnívá, že je právně přípustná. Komise v této fázi neanalyzovala podstatu návrhu.“, konstatuje oficiální sdělení Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova EU.

Iniciativu určitě podpoří frakce Zelených (včetně Pirátů), Socialisté a demokraté“, „Levice“ a část liberálů (Renew), dost na to, aby to v příštím volebním období protlačili.

Ne, zatím je to jen záměr neziskovky zaregistrované Evropskou komisí. Zatím se jen otevřelo “Overtonovo okno”, pochod institucemi teprve začíná, ještě chvíli potrvá než bude úspěšně završen. Je to jen další součást na Západě vítězící kultury rušení (“Cancel Culture”). Těm aktivistům je zvykem říkat liberálové. Je to zmatečné, odvozeno od slova “libertas”, tedy svoboda. Ale oni vymýšlejí co všechno zakázat a omezit, ale sami svobodně vnucují ostatním desítky pohlaví, feminismus místo rovnoprávnosti, svobodu kouřit konopí nebo nepracovat, ale mít nárok na “základní příjem”. A mnoho dalšího. To vše je pozvolný útok na soudržnost společnosti a její fungování, na sdílení odpovědnosti.

Nejdřív svobodně protestují proti využívání zvířat ke zkoušení léků. Protestují proti klecovým chovům slepic. Vůbec jim nevadí, že o zkoušených lécích budeme vědět méně, protože živý organismus nelze nahradit buněčnou kulturou, matematickými modely a “předběžnou opatrností”. Vůbec jim nevadí, že slepice trpí mnohem více v tisícových hejnech na podestýlce, kde jsou ty nejslabší uklovány, než v malých skupinách v obohacených klecích. Tito “liberálové” těží ze strachu jim oponovat, neboť platíme jejich vlivné neziskovky.

Cancel culture se fakticky neomezuje na ostrakismus proti jednotlivcům a jejich názorům (blokování na sociálních sítích, cenzura). Dosud máme nejen povinnost ale I možnost se vzepřít omezování svobody. Jestli tak neučiníme, ztratíme i tu možnost. Řečníci na Václaváku brojící proti vládě, ale zastávající se EU a NATO, o než se vláda opírá, to nezachrání.

Odvaha politiků je často špatně plněnou povinností. Odvaha tváří v tvář nemožnosti už bude zbytečná. Politici jsou advokáti voličů, mohou zasáhnost. Dělník nemá starch, že ho vyženou od lopaty, politici mají povinnost odvahy, ale bojí se o židli. „Tomu se to mluví“, řeknou si, “ale já mám tři děti a hypotéku”. Ale, když se budou bát politici, prohrají všichni.

Budou-li politici příliš opatrní nebo vstřícní ke Cancel Culture, stanou se sluhy sluhů nebo oběťmi perzekuce, prohrají oni i jejich voliči. Je těžké porazit „mejnstrímová“ media spojená s neziskovkami a neziskovky spojené s médii, ale je nutné se o to pokusit.

Bez svobody ztrácí Západ svůj smysl. Už není ani neporazitelný, formální ani neformální autoritou, prohrává i v kulturní a hospodářské soutěži, a stává se světem úpadku, abnormalit a perverzí. Nelze-li už zachránit západní část Západu, pokusme se zachránit Střední Evropu!

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
28. 4. 2023 14:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Ona byla někdy na “Západě” svoboda?
Maximálně hra na svobodu a to ještě jen pro někoho!! Jen se o tom žvanilo a skutek vždycky utek´. My sami jsme to mohli zblízka sledovat posledních 33 let … jak krok za krokem se odebírala jedna svoboda, jedna “normálnost” za druhou.
Ostatně, to o těch koních není nic jiného než “pokusný balónek” a za tím budou následovat ještě další pokusy takových neziskovek z AMERIKY o další a další omezení.
Prostě a jednoduše – v nadcházejícím multipolárním světě dělá “Západ” všechno proto, aby prohrál definitivně a se vší “parádou”. Jestli někdo věří v “obnovu” “Západu”, tak marně. Svět se chce už jednou provždy zbavit otroctví, kolonizace a vydírání. A “Západ” se může obnovit pouze tehdy, když bude mít zase prakticky celý svět jako zdroj všeho. Zkrátka když bude mít kolonie, jako byla třeba Indie, africké země atd.
Mimochodem, na chystanou daň de facto jen za to, že si budete moci doma zatopit, či jezdit i jen autobusem někam, se většina zbytku světa prostě a jednoduše nakonec vykašle a bude to ignorovat. Na co obchodovat s někým, kdo vás chce jen vydírat, když to můžete bez takových idiotských podmínek prodat ve většině světa. A pokud někdo spoléhá na Ameriku, tak ta se nakonec nezvedne – pokud to bude dělat správně – dříve než za 30 – 40 let na aspoň domácí soběstačnost a základní zabezpečení.
Řím se také nějakou dobu ještě pokoušeli zachránit, vznikla sice funkce římského císaře, ale to bylo spíš označní pro funkci … a Řím stejně padl.

Administrátor
P.A.Semi
28. 4. 2023 19:14
Odpovědět  Peter 008

Máte krátkou paměť… Začátkem 90-tých let tu byla svoboda výborná… Na západě v 60-70-tých letech také… Je to dnes o hodně horší, a je to s čím srovnávat…

πα½

Autor
28. 4. 2023 22:27
Odpovědět  P.A.Semi

Skutečně? Právě v tu chvíli se ničily osudy milionů obyvatel. A vůbec nemám krátkou paměť, protože tehdy jsme spolu s několika dalšími se snažili – v té skvělé atmosféře, že? – zachránit školství a vzdělávání, a také výdobytky odborů za sta let, – nebyli jsme politická strana – ale bylo nás málo a kde byli ti, co dnes si stěžují na ty tehdy ještě jen nevinná děcka, která jsou dnes v politice a která často podporují to, co se děje dnes? Mlčeli! Tancovali na vlastním pohřbu! Nám říkali – DRŽTE HUBU!! A nekažte zábavu!
A co jste dělal vy – a nemyslím to ani jako urážku, ani jako ironii, jen se řečnicky ptám. Odpovědět si musí každý sám sobě. Jedině poctivá odpověď sama sobě má cenu. Ani to nechci vědět, je to vaše … věc.
Každý si o mne může myslet co chce, nebráním mu, stejně to nezměním, ale vždy jsem chtěl zůstat aspoń sám před sebou čestným a poctivým. Dobře vím, co se o mne (v sousedství) povídalo, povídá a nejspíš bude povídat,a bylo je a bude mi to fu(c)k.
Jeden tátův známý v tu dobu, kterou vy adorujete (oslavujete) a to v obou termínech, nazýval jinak, i když opravdu ji nazýval svobodou – svobodou chcípnout pod mostem, aniž by po tobě štěkl pes.

Administrátor
P.A.Semi
29. 4. 2023 08:40
Odpovědět  Peter 008

Kde jsem byl? Užíval jsem si tu Svobodu po svém… (a to občas i pod tím mostem)

To, že je Svoboda, a že se při tom “ničí osudy obyvatel” se nijak nevylučuje… Bohužel Svoboda i pro Dravce není příliš přínosná, podobně jako Svoboda pro Dekadenci není v dlouhodobém důsledku nijak přínosná, a takhle když jdete dál, zjistíte, že skoro žádná Svoboda přes míru není moc přínosná, nebo jak pro koho…

πα½

Boomer
29. 4. 2023 10:05
Odpovědět  P.A.Semi

.. inu, jsou tací, pro které je svobodou právo nekonat když nechci, jiní to mají zase jako právo konat kdykoli cokoli, co se jim zlíbí. Ano, problém spočívá v míře uplatňování konkrétní vize svobody..

Gales
28. 4. 2023 14:47
Ohodnotit příspěvek :
     

A kdy zaregistrují v EU nějakou ,,iniciativu” na ochranu lidí před blbostí úředníků a vlád?

Standa
28. 4. 2023 20:40
Odpovědět  Gales

Spíše počítejme s tím , že ouředníci a vlády založí nějakou ,, iniciativu” proti blbosti občanů a voličů! A myslím , že je už založena.
Co, kdyby voliči volili jinak, že?

Autor
28. 4. 2023 22:29
Odpovědět  Standa

Ano, už dokonce dlouho existuje a jmenuje s LIBERALISMUS.

Pavel z Moravy
28. 4. 2023 15:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Jede se prostě agenda 2030, dnes je dobrý článek od Jindry Kulhavého na http://www.inadhled.live k těmto tématům. Pokud nevystoupíme z EU a NATO, nic se nemůže změnit. Zůstaneme bezvýznamnou kolonií v rukou domácí zaprodanecké šlechty a jejich loutkovodičů z venku.

Pavel z Moravy
28. 4. 2023 15:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ty generace, kterých se to nejvíce týká drží hubu, jak by také ne, vždyť jsou přeformátované a zombifikované. Tak si užijte, budete vládcům sloužit a oni vás možná někdy pohladí po hlavičce. Oni jsou určeni pouze k slouhovství v digitálním otroctví. Já je ale nelituji, chtěli to, mají to. Budoucnost vás nezajímá, tak si to užijte. My staří pardálové to máme za pár, přece se o vás nebudeme pořád obávat. Nas.rat.
.

zuza
28. 4. 2023 17:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

nás sa to týka tiež, môžme byť naštvaní na naše zombifikované deti, najviac na to doplatia naši vnuci, prípadne pravnuci, ktorí sú v tom nevinne. A za veľa zla nesie vinu aj naša generácia – dnešní šesťdesiatnici a najmä sedemdesiatnici až osemdesiatnici. Tí boli v r. 1990 na pozíciách, kedy sa rozhodovalo o našej budúcnosti. Aj keď to bola taká tsunami, čo prevalcovala celý bývalý socialistický tábor, neviem, či by to ustál niektorý národ, ktorý by sa postavil tej vlne.

zuza
28. 4. 2023 17:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

z pekla sa len tak odísť nedá a rovnako ani vystúpiť z EU a NATO. Nedovolia to tí bábkovodiči, čo držia na špagáte tie naše zapredané “elity”. Ak by sa podarilo referendum o vystúpení z EU v Holandsku, možno by to vyvolalo dominový efekt. Ale to je len EU, z NATO vystúpiť je nemožné. Možno budú mať Maďari a Turci šťastie a vylúčia ich, aspoň sa im nejakí EU kreténi tým vyhrážali.

Janaz
28. 4. 2023 18:44
Odpovědět  zuza

Blbosť, práveže z NATO ide vystúpiť oveľa ľahšie ako z EU. Spravili to už kedysi Francúzi . Vystúpenie z NATO je aj po právnej stránke oveľa jednoduchšie , a to ešte nie je v hre aj neplatnosť našej zmluvy, keďže podľa ústavy bolo potrebné referendum.

Jaris
29. 4. 2023 02:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle z Moravy, napiste jaky plan byste mel po vystoupeni z EU pro obnovu republiky. Samozrejme, ze bych si take prala, aby CR nebyla pod jhem zparchante EU.
Jenze to neni tak jednoduche. Vsechny dulezite fabriky byly prodany nebo zbourany.CR zije vetsinou z dovozu a navic ma silene dluhy, ktere se musi splacet. Zahranicni obchod s jinymi zememi byl temer anulovan a nahradily ho rychle jine staty. Vystoupit z EU je dle meho nazoru ta nejjednodussi vec, ale co potom? Ze by EU bojkotovala vsechny snahy na vybudovani prumyslu, je vic nez jiste. Svetovy trh je obsazen.

Standa
29. 4. 2023 06:35
Odpovědět  Jaris

Jari ..,,Vsechny dulezite fabriky” znárodnit!Řetězce do českých rukou….Ovšem , kde na to vzít nezkorumpované lidi.???? Kvalitní obchodníky v této konzumní společnosti……?
Když se ,, západu” podařilo propasírovat na Hrad válečného zločince, v Parlamentu je kráva od Adama ,premier je debil,v Senátu někdo Vystrčil zadek na RF, Čínu atd.
Orientovat se na Asii!My totiž , jako střed, můžeme naopak zablokovat celou slavnou EU.Včetně produktovodů.Čez do vlastních rukou.Ve čtvrtek jsem byl v Sellier @ Bellot-Vlašim jsou nadšeni z toho , že ten válečnej šílenec , co je s Čaputkou na Ukr. slíbil, že naše válečná -zbrojní výroba se částečně přestěhuje na Ukr. die ….Šaize.
P.S. Byl jsem v kuchyni, personálním, náměstka a v jednou bunkru a podíval jsem se na pásy , kde ukrajinky plní ručně náboje do krabiček.Čechy a Češky neberou!!!!

Jaris
29. 4. 2023 02:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak, ze jsou kone jedny znejneuzivanejsich zvirat, je naprosta pravda. Obzvlaste v dnesni dobe, kdy se pestuji pro zabavu lidi a hlavne pro penezni zisk. Dostihy jsou tvrdym dukazem. Konicek, ktery se dostatecne neosvedcil v dostizich, konci svuj zivot i ve trech letech na jatkach, pokud ho nekdo za babku nevykoupi. Parkurove a drezurni jezdeni vetsinou vyuzivaji rozcapeni bohati lidi jako treba Prdelka, pardon Kordulka od megery Zilkove.
Velka Pradubicka je proslula Taxisovym prikopem, kde udajne musi kun vyskocit 2m do vyse a 8m do dalky. Pravidelne se stava, ze si kone na nem zlomi nohu a jsou na miste odstreleni.
Velka Liverpoolska je to same v modrem. Je to perverzni zabava.
Kun je uslechtile zvire a pokud si ho nekdo poridi, mel by se o nej dobre starat. Je to zavazek na mnoho let.

Standa
29. 4. 2023 06:10
Odpovědět  Jaris

Při současných cenách přejdou brzy zemědělci na koně a potahy a my místo elektroaut na jízdu ¨na konském hřbetu.Kdo měl dříve na vesnici koně( a krávu) byl vážený.