blog

Žádný strach, bát se musejí ti druzí!

Žádný strach, bát se musejí ti druzí!

Mudr. Ivan David: sítě

Otravuje mě stále poslouchat děsivé prognózy budoucího vývoje pod touto JEJICH pětikoaliční vládou. Ta se vlastním neumětelstvím a službou cizím zájmům dostala do patové situace. Ať povolí nebo přitvrdí, ať už nadále učiní cokoli, bude to pro ni špatně. Jestliže se snaží nějak narovnat to, co sama zkřivila, dopouští se dalších zvěrstev. Ano, jsme v tom s ní, ale jen do času.

Panika z rychlého zhoršování hospodářské a sociální situace a hrozba zapojení České republiky do britsko-americké války proti Rusku, v níž Evropská unie ,hraje roli užitečného idiota, vede k zoufalým výkřikům, že zítra bude pozdě. To nahrává falešným mesiášům předstírajícím vliv typu Rajchla. Ano, škody se budou ještě nějakou dobu prohlubovat. Defenestracemi, atentáty a vojenskými převraty není možné dostat od moci demokraticky zvolené gaunery a hlupáky. Škoda, že se lidé nepoučí, nebo jen velmi pomalu a sotva na jednu generaci.

Společnou vinu nesou dezinformační média hlavního proudu a povrchní lidé, kteří jen pasivně přejímají ideologické žvásty redaktůrků, kteří se chtějí zavděčit šéfredaktůrkům, a ti současné dočasné moci.

Pětikoaliční vláda rychle ztrácí poslední zbytky neformální autority. Jsou stále častěji předmětem čím dál drsnějších vtipů. Nemohou uplatnit paragrafy o urážce majestátu, stanné právo nebo policejní šikanu. Ale proti nim by měl být uplatněn paragraf o“ porušení povinnosti při správě cizího majetku“. To myslím naprosto vážně. Proč může být trestán ředitel malé firmy za statisícové přehmaty a ne ministr za škody v desítkách miliard? Tato země není jejich, patří lidu. Oni ji jen spravují, jako by byli sebevědomými dobyvateli na cizím území.

Oni se bojí, věřte tomu, i když to na nacvičené grimase suverénů není znát. Ti inteligentní už dnes hledají východisko, aby zachránili vyhlídku na další kariéru. A jsou zoufali z blbců, kteří je obklopují. A média už zřetelně začínají psát alespoň pravdě podobně. Nemohou si dovolit trvalou ztrátu čtenářů, posluchačů a diváků. Je to odvaha plynoucí ze strachu.

Netřeba se bát výhrůžek a dalších politických procesů s podmíněnými tresty. Bojí se i státní zástupci a soudci. Kariéra budovaná za doby nenáviděné vlády nemusí mít dlouhého trvání. Není ani důvod se ohrazovat proti ubohým nálepkám typu „dezinformátor“. Jakou autoritu a vliv na veřejnost mají tito nálepkovači? Jak skončí dnešní cenzoři? Ubylo i provládních anonymů na sítích. Jourová nepotřebuje další kariéru v zemi, proti níž pracuje. Ale co ty tisíce drobných kolaborantů?

Netřeba se bránit nálepkám „extrémista“ a „populista“. „Extremus“ znamená nejvzdálenější od středu či normy. Jestli oni jsou normou, pak je věcí cti být od nich co nejdále. Je-li ideální nornou vláda sloužící lidu své země, pak jsou oni od této normy extrémně daleko. Slovo „populista“ má v Itálii pozitivní konotaci. Je to ten, komu lidé věří, protože přichází s pravdou a dobrými projekty. Tato vláda taková není, ubývá těch, kteří by ještě měli tu drzost ji veřejně chválit.

Tato vláda je jejich poslední.

Siracusa, Itálie, 19. srpna 2023

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
19. 8. 2023 14:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Skoro to vypadá, že Fialova vláda chce s Ukrajinou a Ukrosarančatama vytvořit nějakou neoficiální a časem snad i oficiální unii či federaci. Za sebe říkám, že s těmahle divnejma a přismrádlejma Vasilama a Vasilisama od Dněpru žádnou federaci teda ani omylem tvořit nechci. Se Slovákama to taky krachlo. A k nim máme neskonale blíž než k těmto přismrádlíkům.

Gales
19. 8. 2023 14:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať sípnou.

Autor
19. 8. 2023 16:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Na to už jiný našel adekvátní odpověď:

comment image

Gales
19. 8. 2023 19:32
Odpovědět  Peter 008

Přeloženo – To co má Fiala v hlavě,já mám v pr.deli.

Jaris
20. 8. 2023 09:44
Odpovědět  Peter 008

😀 😀 😀 To se mi libi! 😀

Pavel z Moravy
19. 8. 2023 17:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Mají sloužit lidu, proto tam jsou. Ale ta většina lidu si to asi ani neuvědomuje, jinak by to škůdcům zemským nemohla dovolit. A více k tomu nemám co říci.

Pavel z Moravy
19. 8. 2023 17:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropští grázlové se již od 25.8. chystají na tvrdou cenzuru. Takže se již asi nedozvíme jako třeba teď, že někde již zkouší dát do mléka nebo masa ten sajrajt, aby tím lid naočkovali. Info jsem dnes získal z necenzurovanapravda.cz. U mně je to jednoduché, já vím, že ti zmr.di dělají vše proti člověku. Takže když něco vyhlásí a už nebude moci být žádná protireakce, jedou v tom největším podvodu a svinstvu. Stačí říci, já vím, že jste prodejné ču.by a nemusí mi nikdo nic ani vysvětlovat.

Albi
19. 8. 2023 18:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

Souhlasím s MUDr. Davidem. Taky se mi už nějaký čas zdá, že MAJÍ STRACH!
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-protiukrajinsky-protest-v-plzni-tahnete-domu-vykrikovala-zhruba-stovka-lidi-40441132#
Centrem Plzně prošel v sobotu odpoledne za asistence policie neohlášený protiukrajinsky i protivládně zaměřený pochod. Na místě se sešla zhruba stovka lidí. K žádným incidentům nedošlo a okolo půl čtvrté se protestující rozešli.
xxx
Je tam krátké video. Žádná masivní demonstrace, ale jen “zhruba stovka lidí” taky ne. To vypadá jen v prvním záběru. Ovšem ty výkřiky tam zaznívají jasně, víc než hlasitě a policie nic. Nekoná.
To zřejmě znamená, že nedostala pokyn. Proč? Nu státní moc na všech stupních se už opravdu začíná BÁT!

A ne, že to nejde. Tak to nevzdiávejme. Nemusíme hned střílet, věšet, vyhazovat z oken…. stačí dát na vědomí, že je vidíme. Že si pamatujeme a taky si pamatovat – dva roky do veleb není zas tak dlouho, abychom si pamatovat nemohli.
A strach o koryta je taky strach. Když se k tomu přičte strach z lidí….co myslíte ?
Jsou taky jen lidi a neusou všemocní..

19. 8. 2023 21:09
Odpovědět  Albi

PJAKIN ZE 14. 8. – TITULKY – ZDE:

https://vk.com/irenaaneri

Albi
20. 8. 2023 13:05

Děkuji za odkaz.

jirik
20. 8. 2023 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

ak toto je pravda, tak je to v „háji bruselském“. Neviem už, ako dostať ľudí von, aby sa bránili a tu bandu sme si upratali 😡
https://vk.com/public201672071?w=wall-201672071_53830