Začneme po aplikaci Sputniku opravdu psát azbukou?

Válka Ruska proti Evropské unii má mnoho podob. Dodávky plynu a ropy, stavění jaderných elektráren, nechuť mít NATO na dohled od Moskvy a tak podobně. Nejnověji Rusko zaútočilo vakcínou.

Můj úvodní názor je ten, že všechny věrozvěsty „schválených vakcín“ úplně nejvíc popouzí už jenom ten fakt, že „carské“ Rusko, kde se podle nich dosud žije v zemljankách a platí kožešinami, vyvinulo a vyrobilo něco, o čem si hi-tech západní Evropa může nechat leda zdát.

Pojďme si krátce shrnout jejich hlavní argumentaci. Zaprvévakcína Sputnik dosud nemá bruselské razítko zaručující nezávadnost a s takovou vakcínou nelze očkovat, protože by to mohlo být nebezpečné. Moje reakce: Gamelejův ústav je, na rozdíl například od výrobce plínek Johnson and Johnson, který se v oboru uvedl velkolepou kontaminací milionové série vakcín, světově renomované vědecké pracoviště. V desítkách zemí se Sputnikem očkuje a jsem si opravdu jist, že kdyby po jeho aplikaci dostal pupínky byť jen jeden jediný člověk, že by se tady čtrnáct dní o ničem jiným nemluvilo. Ale je hrobové ticho, takže asi bude bezpečná dost, ne ? Navíc ve světle opravdu turbulentního vývoje událostí kolem vakcíny AstraZeneca, která ono razítko má a půlka EU s ní kvůli „nezávadnosti a bezpečnosti“ střídavě zakazuje očkovat jednou staré a podruhé zase mladé, případně s ní radši neočkuje vůbec se ptám: už se můžu začít smát?

Zadruhéprotože v carském Rusku negramotní nevolníci stále orají s volky a dřevěným pluhem a kola továren roztáčí pára, není zaručena řádná technologická úroveň výroby. Moje reakce: Hm. Takže Ivan Ivanovič by mohl svou umolousanou rukou lahvičku kontaminovat, ale umolousaný Patel v Indii, která fakt není světovým vzorem úrovně hygieny a kde je největší světová vakcínová fabrika, ne ? A hádejte, která vakcína se tam vyrábí? Správně, AstraZeneca. Takže když v strážcích našeho zdraví nevyvolává obavy vakcína vyrobená v Asii potom nějak nechápu, proč se děsí vakcíny vyrobené v Evropě.

Zatřetí, Sputnik je součástí ruské hybridní války a Rusko ho používá k posílení svého vlivu. Moje reakce:Ptákovinu s hybridní válkou úplně vynechám a jdu na ten vliv. Samozřejmě, že stát, který vám promptně a bez cavyků dodá něco důležitého, co nemáte a zoufale to v kritické situaci potřebujete, u vás tím posílí svůj vliv. Svůj vliv tu proto ze stejného důvodu posílily i USA. Hroutí se kvůli tomu někdo ? Nejsme snad pod totálním vlivem Německa ? Je to naprosto přirozené, nelze tomu zabránit, na funkci to nemá žádný vliv a vážně argumentovat s tím může jenom mameluk.

Můžete namítnout, že problém ale spočívá v tom, že Rusko „není demokratické“ a bla bla bla ty obvyklé bláboly o caru Putinovi. Ano, v Rusku skutečně není demokracie západního typu. Ale ta zaprvé není v mnoha zemích se kterými vesele obchodujeme a plácáme se po zádech a zadruhé, žádný režim to nikdy a nikde nemá jisté. Vliv USA taky rozhodně nepřináší všude jen růže a letní vánek. A i USA se klidně mohou ještě za našich životů změnit v „nedemokratický“ socialistický stát s vládou jedné strany. Co potom s jeho vlivem tady všude kolem? Všeho moc škodí a vlivy by se měly navzájem vyvažovat, říkám já.

za čtvrté, ze všech stran slyším, že rychlé naočkování co největšího počtu lidí je otázkou života a smrti. Ovšem díky Bruselu a díky naší vládě odborníků není dostatek „schválených“ vakcín a „neschválenými,“ kterých dost je, se očkovat nesmí. Protože politika.

Moje reakce: Všichni ti televizní zaklínači se zaklínají mým zdravím, ale než by mi dopřáli ruskou vakcínu, radši mě nechají chcípnout při čekání na indickou. Jsem asi divnej, ale postrádám v tom logiku.

Kromě toho „neschválený“ Sputnik už objednala půlka Německa a budou ho i vyrábět, jen my zas furt nasupeně sedíme v koutě, trucujem a vřískáme něco o razítku, aby z nás měli v Bruseli a Wašingtónu, co tady „vakcínovou diplomacii“ rozhodně neprovozují, radost.

A mimochodem, jsem si celkem jist, že Sputnikem by se nechali napíchnout i spousty „popíračů“ a „ruských trolů,“ co by se jinak třeba tím britsko-švédsko-indickým sajrajtem, co sice má evropské razítko, ale tak trochu ucpává žíly, očkovat nikdy nenechali. Takže by se významně zvýšila – odhad je 15 až 20 % – celková proočkovanost. A o to jistě každému jde především, nebo ne ?

S nevšedním zájmem budu sledovat, jak se k tomuto zajímavému paradoxu postaví nový ministr zdravotnictví. Jsou tady indicie naznačující, že snad v tomto směru nebude tak ideologicky pevný jako jeho nezapomenutelný předchůdce a před politikou upřednostní zdraví a životy.
https://bit.ly/3fXFH54

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
9. 4. 2021 15:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Chápu vaší touhu očkovat se Sputnikem, páč u nás máme rádi spíš ty zakázaný věci, dřív byly americký a teď jsou to zas ty ruský. Navíc ty statistiky porovnání vakcín a jejich vedlejších účinků hovoří jasně. Nicméně očkování, které řeší jeden virus není komlexním řešením zdraví. Navíc lidé, očkovaní proti chřipce, nedostali pravou chřípku (smrtelné onemocnění, nechápu pojem chřipečkáři), ale zato X jiných nemocí, snížilo jim to imunitu.
Jsou průkazné studie, které ověřily, že denní dávka vitamínu D v našich zeměpisných šířkách sníží procento respiračních chorob o 70% a má vliv i na kardiovaskulární systém (rozpustný v tucích, obézní si ho tudíž v těle deaktivují). https://youtu.be/W5yVGmfivAk, https://youtu.be/ha2mLz-Xdpg
Čínští doktoři podívali zinek + selen. Kubánští doktoři – Interferon alfa. Afrika, Jižní amerika – hydroxychloroquine. Navíc změna ministra u nás asi taky věc posune https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ministerstvo-zmirnilo-podminky-pro-podani-leku-na-covid-19/2017836. To, že u nás umřelo tolik lidí je zřejmě i 30 bídačené zdravotnictví + doktoři směli jen připojovat na kyslík, ne léčit + zveličená statistika (úmrtí starších doma, autonehody – píšou bez testů covid).

Pavla
10. 4. 2021 10:50
Odpovědět  Pavla

Jasně, možná mi jen vadí, že se v médiích dává na výběr západní smrtící vakcína nebo východní vakcína ve smyslu toto přece řeší pouze nějaká vakcína a bez kovid passu je ta republika dost malá :-D.
To, jestli se Rusko na tom napakuje a udělá PR mi nevadí, zaslouží si to a pomůže to nám, pokud rusové budou schopní pochopit, že v nich agenti Britské koruny pěstují slušný nacionalismus, který světové unii příliš nenahrává :-). Pořád je někdo osekává, tak se stahujou do sebe někteří.
Jinak, co jsem zatím zjistila o NATOpýřím séru je to (ještě to nemám ověřené), že vakcína se vlastně tiskne a jde tedy o nějakou sekvenci – informaci intergrovanou do těla, něco jako telefonní číslo, která se dá „vytočit“ a třeba spustit nějaký proces v těle, který nebude pro volaného vůbec příjemný.
Jinak sem chodím ráda, zajímavý odkazy.

Hantek
9. 4. 2021 23:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Krásně napsáno… Netoužím notoricky se očkovat Sputnikem, ale štve mě okolo toho ta hysterie… Ta je přízemní… Když do všeho tahali komunisti politiku, tak všichni na to ukazovali. Lidi řvali, nejsme jako oni, ale jsme horší nežli oni… Dělá se z toho zbytečné drama.. Na Slovensku se rozpadla vláda… Nejsou a nejsme idioti? V Rakousku, Maďarsku, Izraely padla vláda? Né, protože nejsou idioti. Jenom tady řešíme kraviny. Musíme být vždy odezdi ke zdi..
Jinak pro velké oponenty. Dejte v Googlu hledat Pfizer a Johnson a Johnson slovo pokuta… A kdyby vás reklama a humbuk okolo nehnal do očkování, tak zjistíte, že obě firmy mají tak špatnou pověst , jak z podplácení, z vadných výrobků, že nemáme ani jistotu že nejsou tyto vakcíny třeba u EMA i cinklý… Dnešní doba je jen o zisku za každou cenu… Taková Astra Zeneca možná cinklá byla…? Je jasné, že krátký čas na zkoumání a ověřování nesvědčí žádnému výrobku… Ale tak to musí být tedy z akutních důvodů být tolerováno… Pravdou je, že nikdo nepřebírá zodpovědnost za vedlejší účinky či smrt..