blog

Záchranná agentura odhaluje, že izraelský nálet zabil během operace Al-Aksa Flood více než 260 izraelských civilistů; zprávu potvrzují záběry z dronu

podobné informace jsme nedávno uveřejnili:

Belle Carter – Natural News 17. listopadu 2023

Izraelská záchranná agentura nedávno odhalila, že izraelské vrtulníky zahájily palbu a během prvního útoku Hamásu zabily více než 200 civilistů. Dále to podpořily izraelskou armádou zveřejněné záběry z dronů, které ukázaly stovky ohořelých automobilů přesunutých z hudebního festivalu Nova — důkaz, že izraelské síly možná zabily mnoho vlastních lidí během zahájení operace Al-Aksa Flood 7. října.

Podle článku RT z 6. listopadu byli z masakru podezřelí izraelští vojáci, protože pátrací a záchranná služba Zaka oznámila, že z místa konání festivalu odvezli 260 mrtvých. Mezitím nedávno zveřejněné video poskytlo letecký pohled na ohořelá vozidla odstraněná z areálu festivalu a uspořádaná na provizorním smetišti na prašném parkovišti.

Festival Nova se konal poblíž kibucu Beeri, asi pět kilometrů od zdi rozdělující Gazu. Když palestinští odbojáři vyšli v 6:30 ráno z Gazy, zaútočili na vojenské základny a osídlení, toto byl jeden z jejich prvních cílů. Palestinští teroristé během útoku zajali asi 240 Izraelců, včetně cizinců, osadníků a vojáků. Izrael tvrdil, že v hodinách následujících po úderu Hamásu vtrhli civilní palestinští lupiči a bojovníci Hamásu přes nestřežený hraniční plot v Gaze a povraždili je.

Videozáznam zřejmě potvrdil dřívější tvrzení, že izraelští piloti obsluhující vrtulníky Apache zahájili v reakci na útoky palbu na Izraelce a bojovníky Hamásu. Podle zpráv deníku Yedioth Ahronoth zveřejněných 15. října, přistály první vrtulníky v pásmu Gazy asi hodinu po zahájení bojů

Hebrejské noviny uvedly, že účelem ozbrojených dronů Zik a bojových vrtulníků bylo zastavit příliv bojovníků Hamásu a lupičů na izraelské území vnikajících skrze otvory v hraničním plotu v Gaze. Izraelský ministr obrany Yoav Gallant uvedl, že izraelské jednotky během této doby uvěznily vůdce Hamásu Yahyu Sinwara v bunkru. Bylo to však obtížné, protože piloti nebyli schopni rozlišit Izraelce od palestinských lupičů civilně oblečených a bojovníků Hamásu.

“Tento klam fungoval po značnou dobu, až do doby, kdy Apaches museli vynechat veškerá omezení. Teprve kolem deváté hodiny ranní začali někteří z nich střílet na teroristy z kanónů na vlastní pěst, bez povolení nadřízených,” poznamenal zpravodajský portál. “Rychlost palby proti tisícům teroristů byla zpočátku obrovská a teprve v určitém okamžiku začali piloti útoky zpomalovat a pečlivě vybírat cíl.” Ale navzdory zmatku 28 bojových vrtulníků stále maximálně využívalo svou munici, včetně střel Hellfire a stovek nábojů do 30 mm kanónů.

O hodinu později velitel letky 190 požádal ostatní piloty, aby “stříleli na vše, co uvidí v oplocené oblasti”, která oddělovala Izrael od Gazy. Tentýž velitel také zahájil palbu poblíž domů v kibucu na podporu důstojníka ze sinajské divize, který seskočil padákem do boje proti bojovníkům Hamásu a zaútočil na izraelskou vojenskou stanici s uvnitř obklíčenými vojáky a tak pomoci izraelské armádě získat ji zpět od Hamásu. Podle jejich letectva bylo během prvních čtyř hodin boje zasaženo vrtulníky a stíhačkami asi 300 cílů, většinou na izraelském území.

Mluvčí izraelské armády kontradmirál Daniel Hagari naznačil reakci Izraele na útok Hamásu a situaci se zajatci vysvětlením, jak izraelská armáda používá jak letecké údery, tak pozemní síly k řešení “situace s rukojmími”. Dodal, že v jižním Izraeli “neexistuje žádná obec, kde bychom neměli jednotky, a to ve všech městech”. Hagari se dále pochlubil, že došlo k úderům izraelského letectva na “několika místech”, což mělo za následek stovky mrtvých, včetně mnoha teroristů. Podle něj, hlavním cílem bylo zlikvidovat všechny, kteří pronikli do Izraele a pokoušeli se vrátit do pásma Gazy. “Nejdříve provedeme letecký úder, po němž bude následovat těžký pozemní úder,” varoval.

Přeživší: Izraelské síly zlikvidovaly i rukojmí

Yasmin Poratová, která přežila útok Hamásu na Beeri 7. října, řekla izraelskému oficiálnímu rozhlasovému vysílání, že izraelské bezpečnostní síly zabily i civilisty. “Zlikvidovaly všechny, včetně rukojmích,” uvedla matka tří dětí. “Došlo k velmi, velmi silné křížové palbě.”

Mezitím článek v liberálním izraelském deníku Haaretz popsal, jak izraelský velitel brigádní generál Avi Rosenfeld učinil obtížné rozhodnutí a povolal letecké útoky na svou základnu, když ji obsadili bojovníci Hamásu, kteří zajali a zavraždili mnoho jeho vojáků uvnitř. Rosenfeld byl uvězněn v podzemním válečném bunkru divize. Zůstal tam s jen několika málo vojáků a vojákyň, zatímco venku bylo mnoho vojáků zabito nebo zraněno.

Čínská novinářka Stephanie Freidová z CGTN navštívila Sderot, kde se podobný incident stal o týden dříve. Sderot “byl městem, které převzali bojovníci Hamásu”, uvedla reportérka. Trosky policejní stanice posloužily jako důkaz násilné akce. Když izraelští vojáci zahájili na stanici palbu z tanku, zjistilo se, že bojovníci Hamásu a jejich policejní rukojmí byli zabiti. “Toto místo bylo dobito. Zahynulo zde až dvacet osob včetně vězňů umístěných na stanici,” dodala. (Související: Izrael v Gaze zabil již 88 úředníků OSN).

Zdroje pro tento článek zahrnují:

GreatGameIndia.com

Ynet.co.il

Haaretz.com

Zdroj email: JaM

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
20. 11. 2023 14:23

Omlouvám se čtenářům, ale je mi úplně šumák, kolik lidí z obou kmenů chcípne. Ať se klidně pomlátí mezi sebou. Možná pak bude o něco lépe 🙂
Píšu to proto, že těm krysám v Anglosaské “civilizaci” taky nevadí, že se Slované zabíjejí mezi sebou, protože tam strkají ty své nabubřelé držky.

primak
20. 11. 2023 17:41
Odpovědět  Pijack

Dosti cynické od tebe. (Máš kliku, že ses tam nenarodil.)
O tom přece ten článek není. Ten je o tom, jak se lže. Ten jediný důvod, čím se Izrael zaštituje – a jemu podřízené s ním: “oni maj nárok na obranu”, je že byli napadeni, jejich festival byl zdecimován…

Teď se klube, že vše byla lež. Tak jako jiné lži u všech těch válek.
Ale co, tisíce budou zabity, i vlastní lidi a nejen náhodou, města zbombardována, kdo to všechno přetočí zpátky, jako pásek u magnetofonu?

Pijack
20. 11. 2023 18:01
Odpovědět  primak

Chápu tě za označení cynika. Ale pokud se vůči těmto kulturám bude neustále ustupovat s projevy útlocitnosti, pořád to budou považovat za naši slabost. Tohle už přece víme. nelze se nad nimi smilovat. To by byl náš konec. Jim náš konec vadit nebude. Uvítali by ho s nadšením.

Tupý hulvát
20. 11. 2023 14:32

Oni mají údajně v Izraeli dokonce zákon,že není li zbytí je v pořádku s únosci zabít i rukojmí.Má to logiku.

Vladimír
20. 11. 2023 14:35

Říká se, že když se kácí les, létají třísky. V tomto případě se zdá, že létají třísky, ale les vidět není…

Vaska
20. 11. 2023 19:10

z domácí scény (nevěděl jsem, kam to strčit) něco o elektřině
https://t.me/selskyrozum/63402