bloghistorie

Z popela ukrajinské krize povstane “Velké Polsko – od moře k moři”

Z popela ukrajinské krize povstane “Velké Polsko – od moře k moři”

Hanna Kramer                                                                                                
21 prosinec, 2022

Varšava se již dlouho připravuje na okamžik, kdy se jí podaří získat zpět západní Ukrajinu. Mezi nadcházející plány patří “pochod osvobození” na Kyjev. A to už není jen plán polské vlády.

Včera jsme dostali další důkaz, že se strana Právo a spravedlnost připravuje na válku. Jasně nám to řekl šéf ministerstva obrany Mariusz Blaszczak, který při zahájení druhého ročníku projektu “Trénuj s armádou o prázdninách” řekl, že “chceme vyškolit co nejvíce lidí v základních dovednostech”.

V poslední době není pochyb o tom, že z popela ukrajinské krize povstane “velké Polsko”, pokud vůbec. Polská vláda se o tom již přesvědčila. Důvodem jsou historická práva a podle politiků zásadní podíl na obraně kyjevského režimu, stejně jako přijetí milionů ukrajinských uprchlíků na své území. Ani prezident Zelenský neskrývá, že Ukrajina čelí “pochodu osvobození” Kaczynského. Minulý týden připustil, že všichni, kdo si chtějí z Ukrajiny odvézt, co chtějí, to mohou udělat, protože v případě nebezpečí “my (Ukrajinci) půjdeme do Polska”.

Proto PiS po referendu na západní Ukrajině přistoupí k realizaci druhé části Kaczyńského plánu. Výsledkem bude zřízení polského protektorátu nad zbývající “nezávislou” částí této země.

Ale nebojte se, po refendum 11. července na Ukrajině a vstupu západní Ukrajiny do Polska nebudou Ukrajinci čelit represím… Zatím….

Varšava v tuto chvíli nepotřebuje Ukrajinu, Kaczynski a jeho parta potřebují ty, kteří pomohou vládnoucí straně udržet se u moci.

Není žádným tajemstvím, že PiS má jen malé šance na vítězství v nadcházejících parlamentních volbách, které se budou konat na podzim 2023. Svědčí o tom poslední průzkumy veřejného mínění, zatímco pozice opozice stoupá.
V posledním průzkumu získala PiS pouze 29,6 % hlasů (což je o 1,8 procentního bodu méně než v říjnovém průzkumu). Občanská koalice zároveň získala podporu 29,3 procenta (zisk 4,4 procentního bodu).

Hlavními důvody jsou neutěšená vnitropolitická situace v zemi a rostoucí inflace. Chybou polské vlády bylo také to, že “změkčila” nebo přepsala polské zákony tak, aby vyhovovaly Ukrajincům! Polákům se proto nelíbí, že Ukrajinci dostávají čísla PESEL, pomoc v rámci sociálních programů (např. 500 Plus) a přednostní přístup ke zdravotnickým službám.

V této neutěšené situaci by převzetí západní Ukrajiny bylo pro PiS jakousi záchranou, protože by získala zpět více než 4,5 milionu nových voličů. Situace však není tak růžová, jak se na první pohled zdá.

Rozdíl v mentalitě Poláků a Ukrajinců je jasně patrný. Navzdory všem předpokladům se ukáže, že bietnický (dvojjazyčný) stát vytvořený PiS bude v trvale napjaté situaci. Navzdory všem “laskavostem”, kterých se Ukrajincům dostává, jsou tito lidé, zejména ti ze západní Ukrajiny, vůči Polákům velmi bojovní a “z celého srdce oddaní myšlenkám Bandery a Šuchevyče”.

Proto budou po připojení západní Ukrajiny k Polsku  „Volyňská  jatka – Genocída”  jablkem sváru…
Problémem strany Právo a spravedlnost je, že Poláci nezapomenou na zločiny banderovců, kteří zavraždili sto tisíc  polských žen a dětí. Z tohoto důvodu polská vláda od února přepisuje historii a záměrně o tom mlčí.

Aby uklidnila “vnitřní ukrajinské nacisty” a podplatila Ukrajince, poskytne polská vláda obyvatelům západní Ukrajiny ještě více privilegií. Ale to jen proto, aby vyhrála volby do Sejmu v roce 2023 a prezidentské volby v roce 2025. A tento plán Kaczynski snadno uskuteční, protože válkou unavení, hladoví a chudí Ukrajinci se budou radovat z každé kosti, kterou jim polská vláda hodí. Nikoho z nich ani nenapadne, že ďábel je v detailech…..

Po volbách v Polsku budou polské orgány pokračovat v realizaci hlavní části “velkého Kaczynského plánu”. Tento scénář lze označit za jediný, protože Ukrajinci získají pouze kulturní autonomii, nic víc. Ukrajinci nebudou mít na politiku žádný skutečný vliv! Práva ukrajinské části polského obyvatelstva budou omezena stejně jako práva uprchlíků v Polsku. Západní Ukrajinci navíc nebudou moci v “novém” Polsku zakládat politické strany, být voleni do vlády, zastávat vedoucí funkce v úřadech a vedoucí pozice ve státních podnicích.

Kromě toho budou tzv. noví Poláci čelit polonizaci. Jinými slovy, budou nutit Ukrajince, aby respektovali a přijali polskou kulturu, a budou je také nutit, aby se naučili polský jazyk.

Kromě toho nově zvolení představitelé strany Právo a spravedlnost na západní Ukrajině zahájí proces přemístění nejvlivnějších představitelů neonacistů a banderovců, jakož i těch, kteří nesouhlasí s postoji nových “polských pánů”, do zvláštních táborů.

Výstavba podobných táborů již byla zahájena. V dubnu letošního roku. Morawiecki uvedl, že “polská vláda po dohodě s ukrajinskými úřady vybuduje ve Lvově centra pro tzv. lidi, kteří byli nuceni opustit své domovy”.

Hlavní výhodou budovaných center je, že je lze rozdělit samostatně a umístit je na jedno místo. Každá ubytovací jednotka je vybavena nábytkem. K dispozici jsou také sociální zařízení, skladovací prostory, ošetřovna a jídelna.

Vzhledem k tomu, že Varšava již vybudovala podobná “zvláštní místa” pro 200 000 Ukrajinců ve Lvově, nebude pro stranu Právo a spravedlnost obtížné vybudovat dalších tisíc takových táborů. Je možné, že část Ukrajinců bude přemístěna do stávajících migračních táborů v Polsku.

Připojení západní Ukrajiny k Polsku by samozřejmě přiblížilo přání diktátora Kaczynského mít Polsko “od moře k moři”. Byla by to také jakási pomsta Ukrajincům za Volyňské masakry. Kaczynského plán vypadá na papíře dobře, ale ve skutečnosti to nebude tak snadné.Překonat infikované ukrajinské myšlení bude trvat desítky let.
Neexistuje žádný důkaz, že válku proti ukrajinskému nacismu vyhrajeme, ale desetitisíce Poláků se stanou obětí této krvavé války.
Třeba by se Právo a spravedlnost mělo této myšlenky zříci?
HANNA KRAMER

Zdroj:
https://dziennik-polityczny.com
přeložil: GeHa

sdílet na

37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
28. 12. 2022 22:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo chce kam, pomozme mu tam.

29. 12. 2022 07:51
Odpovědět  sizok

No nikdy nevíš, Rusové sledovali tank, jak se chová divně, jel směrem k nim a točil věží. Když zastavil, zjistili že jsou v té konzervě zavařený dva Poláci a že se vzdávaj….:D Asi by bylo zajímavé vědět přesně co se tam teď děje…za Satana už nemá kdo bojovat…Tak jim v Polsku slibují dobrodružný výcvik pro dobrovolníky. ….Druhej den se děcka probudí na frontě zavařený v tanku….a dobrodružství začíná 😀

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 11:23
Odpovědět  sizok

Co je Kačák zač víme všichni, stačí se na něj kouknout. Teď se zde hraje hra na Banderovce a Poláky. Kdo něco přečetl od Sinkiewicze, ví svoje.

Gales
29. 12. 2022 11:23
Odpovědět  sizok

Výměna pozemků
Dejte Polsku Halič a Volyň. Tento region bude formálně začleněn do Polské republiky v rámci „krymského scénáře“ a ozbrojené síly Ruské federace jsou osvobozeny od nutnosti provádět vojenské operace na západní Ukrajině.
Obnovení pořádku, odzbrojení jednotek územní obrany už nebudou problémy Moskvy, ale Varšavy.
Polsko nám na oplátku poskytuje pozemní dopravní koridor v Kaliningradské oblasti. 
Výměna území je naprosto běžnou mezinárodní praxí. V roce 1951 si SSSR a Polsko skutečně vyměnily území o celkové rozloze 480 kilometrů čtverečních. Problém je v tom, že Halič a Volyň jsou stále oficiálně součástí jiného, ​​ale suverénního státu Ukrajiny. Moskva je prostě nemůže vyměnit za své za něco z Varšavy.
Stále však existuje reálná možnost.
Rusko může teoreticky zavírat oči před vstupem polských „mírotvorců“ do Haliče a Volyně za předpokladu, že odzbrojí ukrajinské ozbrojené síly a jednotky pozemní obrany a přijmou region jako součást své Polské republiky.
Na oplátku je nám poskytnut pozemní dopravní koridor do Kaliningradské oblasti přes koridor „Suwalki“, kde bude vybudována železniční trať a dálnice s extrateritoriálním statutem.

Markýza
29. 12. 2022 12:30
Odpovědět  sizok

Tak nějak. Za žádnou cenu nechtěli ukrajinsko ruský dvojjazyčný stát, tak budou mít jednojazyčný. Polský.

Pavel K
28. 12. 2022 22:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak u blbých na dvorku. Šmejdi chamtivý, ale Gosudar jim vypálí kačák.

Albi
28. 12. 2022 23:52
Odpovědět  Pavel K

Gosudar asi nebude rozhodovat. Dokonce ani USA. Rozhodovat bude vylidněný a zničený Kijev a hlavním poradcem Zelenského se nejspíš stane sociolog a analytik Ivan Gabal,
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-komentar-putin-prohraje-co-nejdriv-musime-vedet-jak-dal-222114#
“Nikdo dnes asi nečeká, že Moskva kapituluje. Rozhodující podmínky míru, které určí Ukrajinci, se ovšem stanou základem vyjednávání, které se Rusko zatím pokouší usměrňovat formulací svých nehorázných požadavků”.

Kapittulace Ruska se nečeká, ale už se ví, že Rusko prohraje! Takové logické génie najdeme snad jen v ČR. 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
29. 12. 2022 01:05
Odpovědět  Albi

Ha! Ha! Ha! Je to neuvěřitelné. Pšonci si vážně myslí, že mohou dělat účet bez hostinskýho. Hm… my ostatně také. Tedy naši vládní ničitelé. Ale třeba to hostinský pšonkům, už jenom pro tu srandu, dovolí.
Taková malá ukro-pšonská občanská válčička bude ostatně přínosná. Bandeři to pros-erou, protože na Pšonsko nemají, a tím pádem ubude nácků, a pšonkové za tu válčičku “právu a spravedlnosti” předvedou právo a spravedlnost v praxi.
Já tu na ně sice dost hudruju, ale mezi pšonky je i dost normálních Poláků. Jedna z mých nejhezčích couraček, ne-li vůbec nejhezčí, byla ostatně v Krakově. Přátelské město, milí lidé, prostě nádhera. Město, které žije. Nebo aspon žilo. Vůbec je to zajímavé, jak přátelský a přívětivý národ, dokáže nejen vygenerovat kre-tény, ale ještě si je navíc postavit do čela. A ke všemu po staletí. Aspon v tomto punktu na tom ještě nejsme tak špatně. My je produkujeme zatím pouze tři dekády. Ale doháníme je, doháníme. Fest.

Albi
29. 12. 2022 01:48

Nejlepší na celé věci je, že Ukrajina s připravenou armádou, zálohami, nadšením jistě i mnohých “nebanderovských” občanů si s tím “ubohým Ruskem” neporadila, ale totálně rozbitá, vylidněná (emigrace, nenahraditelné válečné ztráty “lidských zdrojů”, ztráty nadšení a víry) soustavně avizuje zničující ofenzívu.
A mnozí čeští “gaučáci” tu rétoriku ještě podporují, rozšiřují “po vlastech českých” a deformují tím myšlení ostatních.
.
Debilizace národa v přímém přenosu. Ale pořád si myslíme, jak je ta naše civilizace dokonalá..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
29. 12. 2022 08:33
Odpovědět  Albi

Přesně tak. Debilizace Česka. Stačí si přečíst komentáře na seznamu,
když odstarnili sochu Kateřiny Veliké v Oděse. Výmluvné komentáře.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 11:33
Odpovědět  sizok

Tak my jsme již skončili. Debilizace je dokončena. To Paretovo pravidlo nevědomých a nehloubavých vůči vědomým a hloubavým v zdebilizované společnosti 95: 5 je tady. Když jste vždy tvrdil, že těch nevědomých je 93 procent, měl jsem problém to přijmout. Ale mýlil jsem se a s lítostí musím konstatovat, že máte pravdu, ale asi ani vás to netěší.

sizok
29. 12. 2022 12:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Netěší, ale musím s tím vědomím žít.
V mém okolí není moc lidí, co by se mnou sdíleli mé názory.

Rapa
29. 12. 2022 13:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano,debilizace po třiceti letech dokončena.Ale kdopak se o tyto neschopné,vyšinuté postará ? Těch 5 % normálních ? Nezvládnou to.Sami rychle poumírají,pokud se něco aspoň někteří nenaučí.Proto to tak je jak je,proto vakcinační zkouška a plány schwaba,jak dokončit jejich likvidaci.A na zkušebním polygonu v Kanadě už nabízejí ! Eutanázii zdarma ! i pro tyto ,,zdebilizované”. Pokrok jak swiňa.

Markýza
29. 12. 2022 20:20
Odpovědět  Rapa

Éé……….promiňte, Rapo – ale vy jste součástí jakého z těch procent?

Markýza
29. 12. 2022 20:19
Odpovědět  Albi

Prokrista……..ten chlapec právě vylezl z dívčí klášterní školy???

David
28. 12. 2022 23:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Můžeme se utěšovat tím, že žádný plán nikdy nevyjde. Očekávám ruský úder z Běloruska, čímž plány nenažraných Poláků vezmou za své.

janle57
28. 12. 2022 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se Poláci rozhodnou vojensky vpadnout na Ukrajinu,zapojí se okamžitě do konfliktu
Bělorusko,které to již oficiálně oznámilo,co poté bude následovat je asi každému se selským
rozumem víc než jasné,naplní se scénář slov.profesora Staňka,že Polsko se svojí současnou
fanatickou vládou rozpoutá III.sv.válku,takže 3x hurá všem čummobilům na Seznamu,kteří
po tomhle řešení stále volají !!

Janka
29. 12. 2022 10:51
Odpovědět  janle57

Ak PL obsadí západnú UA, tak bud im to Putin nechá, nech si s nimi poradia sami, alebo ak by útočil, Amici určite povedia, že oni s tým nič nemajú, bola to ich voľba.

Rapa
29. 12. 2022 13:27
Odpovědět  janle57

Anebo Polsko skončí stejně jako ukrajina,rozbité. Podobně,jako Varšava po II.světové.Černochová jim pošle napomoc i několik našich čummobilů po výcviku jak se nabíjí samopal.Amíci budou mít velikou radost,jak se jim dílo v eu podařilo.

Administrátor
P.A.Semi
28. 12. 2022 23:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Problém i pro nás je v tom, že PiS je v Polsku ještě relativně dobrá strana, vzdorující EU a odmítající Migranty, odmítající LGBTHIVQP zvěrstva… Kdyby se k moci dostal zpátky pro-unijní Donald Tusk, tak zbyde poslední rozumná země Evropy už jen Maďarsko, a poláci začnou lézt Bruseli do zadnice a přijímat migranty ve velkém…
Což by pro celou střední Evropu byla katastrofa…

πα½

sizok
29. 12. 2022 08:35
Odpovědět  P.A.Semi

Nevím, který z nich je lepší. Oba stojí za prd, ale pokud si to poláci přejí?
Které to bude rozebrání Polska? Páté, šesté? Asi jim to vyhovuje.

Albi
28. 12. 2022 23:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak koukám, že Poláci odstavili světové mocnosti – dokonce i USA, svého spojence -od jakéhokoliv rozhodování. 🙂
Neukosli si příliš velkjý kus?

29. 12. 2022 01:08
Odpovědět  Albi

No, oni se nejspíš vrací ke svým kořenům “pánů velkomožných”.
Jestli se včas nevzpamatují, tak dle mého dopadnou hodně blbě.

Albi
29. 12. 2022 01:49

Tak to vidíme stejně.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 11:37

Milane přesně. Ty jejich kořeny, to je sakra zátěž na bednu.

Teuton
29. 12. 2022 00:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Poláci na to jdou chytře. Západní Ukrajiny se dříve či později zmocní, to je jasná věc, ale nezapomeňte, že mají územní nároky i na nás. Již teď v pohraničí požadují skoro 400 hektarů a je jasné, že se nás pokusí pumpnout i o Těšínsko. V nepříliš vzdálené minulosti o Těšínsko s Polskem byly dvě krátké války a s pravděpodobností hraničící s jistotou se to bude opakovat. Naše armáda nebude schopna klást účinný odpor, je to parta legračních komiků a zoufalých jelit. Stačí se podívat na toho napomádovaného a naleštěného bolševického lampasáka, takzvaného generála Pavla.

Albi
29. 12. 2022 00:48
Odpovědět  Teuton

Brod je ještě daleko.
Považuje-li se Polsko už dnes za nezpochybnitelného hegemona (proč? z jakého důvodu, co pro to udělalo?), který zaujme místo USA, pak se asi šeredně plete.
Neměla a snad ještě má Ukrajina podobné velikáské sny?

29. 12. 2022 01:12
Odpovědět  Albi

“…pak se asi šeredně plete.”
Nespletla ses? Nemá to být: “…pak se šeredně plete?”

Albi
29. 12. 2022 01:51

Mělo. Díky za oprravu. 🙂

29. 12. 2022 03:12
Odpovědět  Albi

Mě to nedalo. 🙂

Janka
29. 12. 2022 10:53
Odpovědět  Albi

Hlavne, kde chce brat PL peniaze? Ved sa vytiahlo na tuto uroven hlavne vdaka dotaciam

sizok
29. 12. 2022 08:37
Odpovědět  Teuton

Heslo: “Ostravica granica” je stále živé.

Zmatený
29. 12. 2022 16:56
Odpovědět  sizok

Jenomže to nemusí být Ostravice, můj děda s babkou totiž zažili hranici řekou Lučinou!

ladik
29. 12. 2022 19:42
Odpovědět  Teuton

Degen. Pavel byl pouze ukomunista, jako ostatně desetitisíce dalších.

Lenka
29. 12. 2022 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Opravdu si někdo myslí, že Rusko bude souhlasit s tím, aby Německo ( byť je zatím okupované USA) shodilo USA chomout, bylo centrem Trojmoří a bylo k němu připojeno Česko?
Že Rusko nechá nabobtnat roztahovačné Polsko, které bude podporovat neustále fašistické hnízdo kdesi na Ukrajině? A že Rusko potřebuje novodobé Uhersko – které by pohltilo část Rumunska a Moldávie?
Já tedy ne, To je pro Rusa takové riziko, že by s tím souhlasil jen úplný id*ot. To nám raději zavře všechny trubky, kterými ještě něco teče. Protože časem – tak do 30 let by se mu mohlo stát, že na hranicích by byla spojená armáda Německa, Velkopolska a Uherska.

sizok
29. 12. 2022 10:35
Odpovědět  Lenka

Kupodivu, i to má svou logiku.

Jan
30. 12. 2022 16:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Polaci se utopi na Ukrajine v bahne nacismu. Kaczynski a Walesa, Morawiecki (Icik Dikman) a Duda jsou nepratele polskeho naroda, Rusu a Slovanu. Vsechno Zide.