Významná šance

V uplynulých týdnech jsem se poměrně hodně snažil burcovat Alternativu, aby se sjednotila. Napsal jsem na toto téma celou řadu článků, nastínil různé možnosti… ale také jsem sám za sebe odmítl dělat z Kydů jedenapadesátou politickou stranu, která by těm ostatním jen užrala pár hlasů, ale jinak k ničemu nebyla.

Tvrdil jsem, že je nutné zapomenout na minulost a není už možné poměřovat spojence podle toho, co dělali před deseti lety. Tvrdil jsem a tvrdím, že jediné, co zde máme společné, je právě tento blog a každý, kdo sem přijde s dobrou vůlí, ten je spojenec. Tvrdím, že spojenectví je třeba budovat přes další blogy a blogery.

Dneska bych chtěl popsat, proč jsem tak říčnej do hentoho sjednocování, odpouštění a urychleného formování skutečné politické síly, která by se opírala o skutečně masovou podporu voličů. Chci popsat, proč je na místě spěch. Podle mě máme totiž šanci, která do Kotlinky přijde jednou za 500 let.

Doba se fakt změnila. Přečtěte si něco od Ivana Davida a Miroslava Macka. Oba mají svůj mediální dosah a není problém si o nich udělat obrázek. Oni jsou už v podstatě stejní. Přitom jeden byl ČSSD a druhý byl ODS. Tváří v tvář největší krizi za třicet let se původně akademické debaty poměrně hodně zkonkretizovaly. Stejně jako se ve dvacátém století vyzkoušely takřka všechny utopické vize filozofů století devatenáctého. Vyzkoušel se Marx i Nietsche. Masaryk i Smith. Stejně tak už dneska víme, jak dopadly vize Klause i Zemana. Víme, jak si politici představují svobodu slova, víme, jaká je globalizace, vyzkoušeli jsme evropskou solidaritu, neviditelnou ruku trhu, vyzkoušeli jsme liberální demokracii i své transatlantické přátele. Rozdíl mezi Miroslavem Mackem a Ivanem Davidem se víceméně setřel a protože jsou oba dva chytří a a inteligentní lidé, není divu, že došli k velmi podobným závěrům.

Zároveň se také ukázalo, že u nás v republice prakticky není žádná proruská kolona. Není tu žádné hnutí starostů či politiků, kteří by bránili dodávkám zbraní na Ukrajinu. Nejsou tu stovky ruských neziskovek, které by učily ve školách, že jsou jen dvě pohlaví a Putin je frajer. Není tu žádná strana, která by chtěla přijmout jako měnu rubl. Neběží tu žádný stipendijní program pro tisíce českých studentů na Lomonosově univerzitě. Vrcholem proruskosti je konstatování, že Putin je pro Rusko dobrý prezident a vrcholem ruského vměšování do naší zemičky je Puškinova cena pro Nohavicu.

Mnohem víc lidí by si u nás přála českého Orbána než českého Putina. A toho ruského Putina tu nechce prakticky nikdo a málokdo si dělá iluze, že spojení s východní velmocí by bylo nějak kvalitativně lepší než spojení s velmocemi západními. Vítek Rakušan musí vyrábět ruské šváby z lidí, kteří si přejí korektní vztahy s Ruskem.

Nedávno jsem psal, že se tomu vlastně nedivím. Proč by Putin korumpoval Zemana, Salviniho nebo LePennovou, když se domluvil s indickým Módim a saúdským Salmánem? Tihle jsou terno, a ne nějací pofidérní politici, kteří už deset let nejsou schopni uchopit reálně moc. K čemu se zabývat Vyvadilem, když nic nezmůže a nikdy se to nezmění? Módi zařídí nákup ruské ropy. Vyvadil neudělá vůbec nic. Kamarádit s Chameneím, to je terno. Mít telefon na Erdogana, to je super. Ale k čemu je kamarádšoft s Marinou, která neustále prohrává prezidentské volby?

Zároveň sledujeme v přímém přenosu, jak se nám všechny ty západní neziskovky i se všemi Sorosy, Římskými kluby, Aspeny, politiky, novináři i Evropskými hodnotami, historicky znemožňují. Jak dokázali uvalit protiruské sankce na nás samotné, místo na Rusko, jak dokázali odzbrojit Evropu i USA v ohni ukrajinské války, jak nás zadlužují nad jakoukoliv míru a jak umějí jen mávat rukama a vysílat signály.

Celá ta obrovská síla soft power, kterou naši bratři USáci třicet let budovali, najednou generuje jeden průser za druhým.

Jasně, mají zatím všechno v rukách, ale nejsou schopni ničeho. Nejsou schopni dosáhnout ruského pádu, nejsou schopni snížit ceny energií a benzínu, nejsou schopni ani pořádně vypnout dezinformační weby. Nejvíc se jim teď daří vzbuzovat proti sobě nenávist a nedůvěru. Novináři, politici, Pánkové, Jandové, Kartouzové… mají fůru peněz, mají moc nad sociálními sítěmi, ale už jim to k ničemu není, protože nemají schopnosti. Rusko tváří v tvář Západu dokázalo přesněrovat dodávky ropy a plynu, dokázalo se domluvit na všech stranách, snížilo dodávky, vytvořilo nejistotu a Gazprom se topí v penězích. Nám naši politici doporučili, abychom se nemyli.

Tihle všichni teď dělají všechno pro to, aby se definitivně zdiskreditovali. Aby ukázali beze vší pochybnosti, že jsou neschopní, neznalí, hloupí, neschopní plánovat a vnímat souvislosti. Děje se to přímo před očima. Mávající premiér je už naprosto ikonický a dávno překonal Milouše Jakeše. Ale krásně zapadá do společnosti Leyenové, Trussové, Bidena a jim podobných.

Přátelé! V této zemi není žádné Putinovo bratrstvo, které jen čeká, až americkým neziskovkám a jejich českým přisluhovačům zakroutí krkem! Není tady nic. Pusto a prázdno. Rusko se zaměřovalo na jiné, důležitější hráče. Není tu ani žádná orbánovská neziskovka! Je tu jen hafo západních kašparů, kteří tu teď hromadně přicházejí o kredit! Rusko s budováním svého podhoubí ještě ani nezačalo! Čína se také moc neangažuje, zřejmě jsme pod její rozlišovací schopnost.

Je tu jeden Babiš, jehož ANO nejvíc připomíná politickou sílu, ale on má s Německem a USA společného víc, než je zdrávo. Spíš to vypadá, že ho do své zkázy strhnou sebou, než aby se od nich oddělil.

A pak je tu Okamura, pro kterého bylo před posledními volbami důležitější zabezpečit teplá místečka, než se pokusit ty volby vyhrát.

A pak nějaké nové (a možná i nadějné) strany.

Toť vše. Nikdo a nic víc.

Když končil Sovětský svaz, tak tady už dávno měl Západ svoje želízka v ohni. Dobře zaplacená želízka. Ale teď, když končí Západ, tak tady nikdo svoje koně nemá. Nikdo! Fakt nikdo! Není tu proruská kolona, není tu pročínská kolona, není tu nic a nikdo, kdo by chtěl ve jménu svého impéria uchvátit moc. Dokonce tu není ani žádná pročeská kolona. Ta se zatím hádá o detailech a pečlivě lustruje, kdo je dobrý Čech a kdo není.

Kdy byla v této zemi tak jedinečná příležitost, abychom se moci chopili my sami? Abychom předběhli všechny protektory z Arábie, Ruska, Číny nebo globálního byznysu? Až se Západ definitivně znemožní, vznikne krátké vakuum. Noví rektální alpinisté se brzy najdou a poběží na Moskvy, Dubaje i Pekingu, aby si nechali naší zemi udělit v léno. Ale při trošce štěstí by to nemuseli stihnout.

Jak často máme my tady uprostřed Evropy takovou šanci? Jednou za 500 let? Jak často jsou všichni naši sousedé tak slabí nebo nevšímaví, aby dali alespoň chvíli pokoj? Jak často se stane, že jde jedna velmoc do prdele a druhá má úplně jiné starosti v jiné části světa? Kdy naposled se impérium kymácelo, aniž by bylo nutné zařídit to pomocí cizích vojsk, přecházejících naše území?

V brzké budoucnosti nás čeká krátké období bezvládí. Západ bude na huntě a Východ bude mít jiné starosti. Máme šanci tu udělat Střed. Náš Střed. Budeme mít krátkou šanci na českou cestu dějinami. Už dvakrát nám nevyšla. Nepodařilo se husitským hnutím a nepodařilo se nainstalovat ani socialismus s lidskou tváří. Budeme mít novou příležitost.

A já bych chtěl, aby se jí tento národ chopil. Bez ohledu, že je to jen malá šance. Proto volám po sjednocení. Je to třetí či čtvrtá šance za celé naše dějiny. Tak ať to neprosereme.
https://bit.ly/3cPxZdH

3.1 16 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.1 16 hlasy
Ohodnotit příspěvek
93 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
29. 7. 2022 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Je tam hodně dobrejch fórů, doporučuji přečíst. Myslím ale, že SPD jde o naše dobro, ne kšeft.

Pavel K
29. 7. 2022 10:52
Odpovědět  Lev Prch

Jo vypadá to že ju. Kdyby na ně za ta léta něco měli už by s tím dávno vyrukovali a to by byl pofírunk. Okamura je jim hodně vadí, ale už dlouho právě přemýšlím nad tím, že dle osvědčených metod ještě neměl nehodu. Tato logická metoda se používá, co je listsvo na této zemeguli.

Helena
29. 7. 2022 10:56
Odpovědět  Pavel K

Proč by se měli crcat s kašírováním nehody, když Rychetského tahem mu odebrali veškerou moc.

Pavel K
29. 7. 2022 11:34
Odpovědět  Helena

Tak to ano, ale je-jsou vidět a to je na myšlení lidí nebezpečné i když ne pro všechny. Si jen vezměte, jak do nich pere ve PS, to se kolikrát chytám za hlavu. To musí hodně ssráátt ty, co to musí poslouchat.

Albi
29. 7. 2022 11:36
Odpovědět  Lev Prch

Přečíst – proč ne? Ale – napsal něco objevného? Pokud ano, co to bylo?
„….poměrně hodně se snažil burcovat Alternativu“? Vidlák se cítí být zodpovědný za celou alternativu?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VAL
29. 7. 2022 12:01
Odpovědět  Albi

Přece to, že hochštapler a skoroasociál viditelný Macek je dvojčetem čestného a empatického doktora Davida. Je objevné. Akorát bych rád viděl toho de-menta s IQ vyšším než 75 který by to sežral. Vlastenec to asi jó, to možná Macík je, ale v podstatě stejní skromný čestný muž a sebestředný zloděj?

Albi
29. 7. 2022 14:30
Odpovědět  VAL

To asi záleží na sympatiích/antipatiích, ale mě by zajímala jiná věc.
Vidlák nijak nepřiblížil, co konkrétně UDĚLAL v tom burcování ke sjednocení alternsativy a jaké má výsledky, co udělal konkrétního pro realizaci svých návrhů – mimo planých řeč typu – „kdyby“ a „mělo by se“!
Jsou to jen takové řeči, které by uměl napsat každý z nás, jenže se tím nevyhatuje a nezviditelňuje, to je celé.

VAL
29. 7. 2022 22:34
Odpovědět  Albi

Především je tam, a všiml jsem si toho už ve více jeho výtrusech, nenápadně zasunutá hlavní sdělná myšlenka celého toho bla… bla… bla.. výpotku:
„Nevěřte Okamurovi, jde mu jen o prebendy a teplá místečka!“
Ne náhodou ji sice zasunul do jakoby analýzy, přesto jí však vyhradil samostatný odstavec, aby to manipulační poselství nikdo nepřehlédl. Jenom čekám kdy se natolik odkope, že si ujasním za koho hraje. Zatím si konspirativně myslím, že je to skryté v onom: „A pak nějaké nové (a možná i nadějné) strany.“ Tož uvidím, za jakou tu novou a možná i nadějnou stranu začne lobovat, bychom se kolem ní sjednotili.

VAL
30. 7. 2022 09:23
Odpovědět  VAL

Hm… tak jsem dumal, a moc bych za to nedal, že ta „nová nadějná strana“ by mohla být strana PRO – Právo, Respekt, Odbornost založená, s těch známějších, pány Beranem, Nielsenem Rajchlem, Ledeckým, Hnízdilem, Semeckým, Vránou a dalšími. K ní mám popravdě řečeno „předběžně opatrný postoj“. Za prvé při jejím zakládání si od pana Skály nechali podepsat jakousi Chartu 2022, ale jaksi mu upomněli říct, že je to de fakto zakládací listina nově vznikající strany, za druhé mám dílčí výhrady ke všem těmto pánům, jakkoli s nimi v mnoha oblastech souhlasím, a za třetí je to strana, abych tak řekl, pro sociální bublinu lepšolidí, ne pro všechnolidi. Ale třeba se mýlím. Ve Vydlákových

VAL
30. 7. 2022 09:38
Odpovědět  VAL

úmyslech, mám na mysli, ne ve výhradách k PRO. Kdyby nic jiného, varuje mě už jen ten vý-jeb s panem Skálou. Kdo jednou vyj-ebe, vždycky vyj-ebe, dalo by se také říct. Krom toho konspirativně nevylučuji, a nejen vzhledem k tomu výjebu otců zakladatelů, ani to, že se jedná o stranu „řízené opozice“. Vlastně mám mnohé ty pány „otce“ už z dob řádění „pandemie“ za nové kádry, za kluky číhající za bukem na škatulata hejbejte se. Jsem se nějak rozkecal. Takže tak. Co se týká Vydláka uvidíme…

VAL
30. 7. 2022 09:54
Odpovědět  VAL

Sakra! Mimo osobu pana Ivana Semeckého. Ty dílčí výhrady.

Helena
29. 7. 2022 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

KECY V KLECI !!! Nečeká nás žádné bezvládí! Tyhle mafiánský zmr.dy bude USA a germán držet u koryt tak dlouho, jak bude potřebovat. Pak bude následovat totální krach a výprodej ČR an blok. Jediný kdo je té mafiánské smečce nebezpečný je SPD/SPD není jen Okamura-je tam mnoho rozumných lidí s rozumnými názory/. Všechno ostatní slouží jen k rozdrobení hlasů, aby SPD nemělo většinu. Proto je mafie nálepkuje jako extrémisty…atd.
Proto znovu apeluji: zapojte trochu rozumu, zapojte se do dění ve vašich obcích, městech – tam má ta mafiánská chobotnice svoje chapadla-to je to nejmenší, co můžete udělat. Choďte na zasedání zastupitelů. A volte SPD. A kdo může 3.9. přijďte.

Pavel K
29. 7. 2022 10:45
Odpovědět  Helena

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Miroslav
29. 7. 2022 11:32
Odpovědět  Helena

Stoprocentni pravda. Prijdte 3.9. a volte SPD, panove a pani Slachta, Brych, Hajek, Semin, L.Prochazkova, Zahradnikova, Vitaskova, atd, atd, domluvte se proboha s panem Okamurou na SPOLECNEM postupu.

VAL
29. 7. 2022 22:39
Odpovědět  Miroslav

No, tak zrovna Šlachtu považuji za trojského koně voleb, který měl za úkol svojí Přísahou, stejně jako Volný blok, odčerpat hlasy SPD.

VAL
29. 7. 2022 11:35
Odpovědět  Helena

PŘESNĚ TAK !!!
Za sebe dodávám – volte vlastenecké strany, to jest buď SPD, nebo KSČM, jinak opět všechno pros-erem! Primární je nyní vlastenectví a nic než vlastenectví, vše ostatní musí jít nyní stranou.

Lada
29. 7. 2022 11:45
Odpovědět  VAL

KSČM akorát poslední léta držela u moci Green Dealistu Babiše. Za vlasteneckou stranu bych je nepovažoval.

VAL
29. 7. 2022 12:05
Odpovědět  Lada

Věc názoru. Toť vše.

Václav
29. 7. 2022 16:26
Odpovědět  Lada

KSČM není špatná,jen je málo bojovná,jsou vidět jen Konečná a Dr.Skála ! Ale co mne nejvíc vadí je neschopnost Alternativy shodnout se alespoň na jednom,hlavním tématu( i když uprchlická krize,zelený úděl,koroňák i Ukrajina jsou jedno téma)

Pavel K
29. 7. 2022 18:08
Odpovědět  Václav

Tak Skála je borec, Konečná se snaží celkem dobře, ale na druhou stranu nechápu pak její některé hlasováná v EP.

VAL
29. 7. 2022 22:42
Odpovědět  Pavel K

Tak to jsme dva, kdo nechápe její hlasování. Tedy možná tuším, ale to si fakt raději nechám pro sebe.

me2d44
30. 7. 2022 12:12
Odpovědět  Václav

Malá nápověda: KSČ (a dneska i KSČM) vždy měla – tak jako KSSS dvě křídla. V jejich vedení VŽDY byla spousta prospěchářů – někdo jim říkal revizionisti, ale byli to Trockisti – zadkem doma, hlavou v Americe. Je škoda, že se do čela KSČM nedostal pan Skála (jako kandidát na prezidenta na stejně musel odejít, ale ztratili jsme čas!). Posledním bolševikem byl Gottwald – a ten dokázal zajistit vznik nejprve prvního Československého praporu v SSSR, pak i armádního sboru – a na rozdíl od Anglánů nás sověti vyzbrojili a nic za to nechtěli – vždyť naši umírali za ně!!!!! (Britové si nechali od nás zaplatit i tkaničky do bot – i pro naše padlé letce).

me2d44
30. 7. 2022 12:19
Odpovědět  me2d44

Jenom doplním: po „sametu“ (jinak obecně – zradě vedení u nás, na základě zrady v SSSR) jsme dovolili převést ŠKOLSTVÍ na americký systém – od té doby si systematicky vychováváme blby s titulem. Já mám školy ještě ze sedmdesátých a osmdesátých let. Když mi po půl roce známosti doma vypadly vizitky, tak partnerka vytřeštila oči: „Ty jsi inženýr?, Vždyť jsi úplně normální!“. Do té doby se držela hesla: „Čím větší studovanec, tím větší pablb!“

VAL
30. 7. 2022 14:45
Odpovědět  me2d44

Ne e. Málo kdo o tom ví, ale na první tank se musel sbor složit a od Báťušky si ho koupit. Asi měl na něj Báťuška vzteka, kvůli těm čs. legiím, že od nich dostávali rudoarmějci na prdel. Však mu je taky vyčetl. Měl jsem uložené vzpomínky pamětnice (Josifova sekretářka) kde na první rozhovor mezi Ludvou a Josifem vzpomíná, ale kurwy to vymázli, jak jsem právě zjistil. Chtěl jsem vám (nebo ti? už jsem z toho blbej) sem šoupnout odkaz, bylo to docela zajímavé. Jen tolik – Ludva se z něj nepos-ral a nemusíme se za něj stydět. Že pak „vyl s vlky“ je jiná věc. Jen tak totiž mohl „své hochy“ ohlídat před Rejcinem a brzdit bolševizaci armády – ono ne všechno bylo v sovětské armádě dobré.

VAL
30. 7. 2022 15:04
Odpovědět  VAL

A jak to vím, s tím tankem? Přímo od pramene. Od generála. Před asi 15 roky jsem si totiž půjčil v knihovně „Z Buzuluku do Prahy“ a knihovnice pro něj musela do skladu. Tak jsem si knihu půjčil a pak ji jako zapomněl ve vlaku, protože aby plesnivěla ve skladu, to ať ji mám radši já a můžou si ji přečíst i děcka a pak třeba jejich děcka. Stálo mě to dvacku, že nová stála 19,50 Kčs. Mimochodem, už 15 let sháním od Svobody knihu „Cestami života“ a nikde ji nemají. Jo, měli ji v té knihovně ve skladu, chtěl jsem tenkrát oba díly cest a Buzuluk, ale prej jim tam oba díly zplesnivěly. Proto jsem taky ten Buzuluk radši zapomněl ve vlaku. Nevíte, kde ty cesty sehnat?

Milan
30. 7. 2022 15:12
Odpovědět  Václav

Skála se vyšplhal po okupaci 1968, klasickej normalizační kádr. Sám s láskou vzpomíná, jak tady sovětské „osvoboditele“ vítal. Prostě typickej zrádce českýho národa. A Konečná? Už toho asi moc nespraví, zvlášť ne v europarlamentu. Ale slušnej plat a výhody lepší než v Sojuzu. Dělat nic nemusí. Neber to.

VAL
31. 7. 2022 13:09
Odpovědět  Milan

Kdybych v osmašedesátém věděl co vím teď, také bych je vítal.

Pavel K
31. 7. 2022 13:21
Odpovědět  VAL

I já, i já.
Kdo chce tak už si dávno sehnal info a poskládal si mozaiku, pačemu éto bylo. Kdyby se jim to povwdlo už tenkrát, tak jsme tu promultikulovaný, že by se nám tu negři s arabáči proháněli jak na té jejich Brodweji. Kdo chce vidí.

Helena
29. 7. 2022 12:00
Odpovědět  VAL

Nikdy jsem si nemyslela, že něco takového řeknu: KSČM JE vlastenecká strana !! SPD JE vlastenecká strana. Nevolit pidistrany-ty jsou zlanařené jen pro rozdrobení hlasů SPD, ty nikdy s SPD nepůjdou. Nemají to dovoleno jejich pasáčky. Takže jen SPD a KSČM.

VAL
29. 7. 2022 12:30
Odpovědět  Helena

Já bych zase do sebe nikdy neřekl, že komáry budu někdy někomu doporučovat. Půl života se mi snažili znepříjemnit jak se dalo, půl života jsem s nimi byl ve válce, a teď tohle. Nojo, no. To jsou holt ty paradoxy, pane Vaněk. Sice bych v jejich čele viděl raději doktora Skálu, ale on už si teď Konečnou ohlídá. Bejt ale v jejich čela dál plantážník s filipem, sichr bych nenapsal co jsem napsal. To byl nezkoustnutelnej par-chant. Dva hrobaři. Ozubená Pleš, hrobař ČSSD, a Plantážník s filipem, hrobař KSČM. Hlavně aby pánbů dal a lidi se včas vzpamatovali.

ZMann
30. 7. 2022 12:02
Odpovědět  VAL

Tato chazarská pakáž si stejně volby zfalšuje podle svého.

Helena
29. 7. 2022 14:21
Odpovědět  Helena

Přijdeme!

Teuton
29. 7. 2022 10:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Zítra jest výročí takzvané 1. pražské defenestrace z 30. července Léta Páně 1419. Husiti se s tím tenkrát nemazali. Hezká česká tradice, respektive neříkejte mi, že vás také nenadchla představa, jak fialoví pětizmrdi letí z oken a končí na nastavených kopích. Ale jsme demokraté a raději budeme preferovat předčasné volby. A pak soudní proces. S fialovými pětizmrdy.

ZMann
30. 7. 2022 12:04
Odpovědět  Teuton

A pak jim bude slušet třeba Vorkuta nebo Petak.

sizok
29. 7. 2022 10:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Problém, přátelé, spočívá v jedné věci. Fiala za nějakou dobu samozřejmě kvůli
neudržitelnosti situace odejde. Zanechá za sebou ale spoušť. Odejde se sklopenou
hlavou, s brebendy končícího premiéra, a bude žít dál, tak jako žil. Po něm tady zůstanou
tisíce, neli statisíce, ožebračených rodin, důchodců, postižených atd. Lidí, kteří ztratí bydlení, protože nebudou mít na splátky, lidí, kteří, přijdou kvůli inflaci o své úspory,
lidí, kteří skončí v exekucích a insolvencích. Lidí, kteří přijdou o práci a nemálo těch,
kteří se stanou bezdomovci. Tito lidé se nebudou mít jak, vrátit se do doby před nástupem
Fialy, Před tím, než to všechno zadupal. Už v exekucích zůstanou. Doufám, že se to stane co nejmenšímu počtu lidí v tomto státě. Krom toho nám tady zanechá obrovskou diasporu
lidí, načichlou těmi nejnižšímu nacistickými pudy, kterou nebude jak dostat pryč.
To chceme, přátelé? Tak si představujeme naši budoucnost?

Pavel
29. 7. 2022 10:57
Ohodnotit příspěvek :
     

no dost jsem se nasmál vyzdvihovat zrovna husity a 68 jako šanci to bych opravdu nedoporučoval jako vzor – husiti tzv náboženské hnutí ve kterém šlo hlavně o prachy a pozemky a moc ve státě všichni se zrazovali navzájem / doporučuji p. čornej/ šlo o koryta o nic víc o nic mín a rok 1968 tam šlo v podstatě že dorostla nová generace komunistů co se drala ke korytům a staří je k nim nechtěli pustit tak běželi žalovat do moskvy aby je ochránili ještě se divím že ten autor se neohání třicetiletou válkou jako bojem za národ to už bych se smíchy asi počůral – jinak vždy jde o prachy a moc lidi nikoho nezajímají ty jsou pouze čísla

Pavel
30. 7. 2022 00:07
Odpovědět  Pavel

koukám co jsem dostal mínusů tady je to už jako na seznamu jakmile se nehodí ten správný názor jsem špatnej ano většina lidí nezná dějiny a ani je nechce znát prosím ty co dávají mínusy aby opustili jiráska dubčeka a spol a začali se věnovat reálnému studiu dějin a divili by jste se co je pravda ohledně našich dějin od tatíčka karla přes havlíčka němcovou dobrovskýho až po masaryka beneše vznik republiky mnichovskou dohodu atd chce to jen číst a číst

VAL
30. 7. 2022 05:30
Odpovědět  Pavel

Že minusy? No a? Aspoň je přehled o názorech pokecálistů.

Bety
31. 7. 2022 12:23
Odpovědět  Pavel

Ono je to tak, že dějiny píší vítězové. Pokud jste si to při svém čtení neuvědomil, vaše chyba. Nebo je vám to jasné a jen přikládáte polínko do:
Tak to vidíte, že ten český národ nemá vůbec nic, na co by mohl být hrdý, proto konečně uznejte, že nejlepší pro něj bude se úplně rozplynout. Celá staletí se pitomě bránil germanizaci a tím i do ponoření do sladkého čirého jezera západní Evropy, kde dělali
vždycky všechno bez chyb a chybiček a nemysleli na nic jiného, než na naše dobro.
Děkuju, nechci!

ZMann
30. 7. 2022 13:51
Odpovědět  Pavel

Kdyby tenkrát 68 vyšel, tak ten svrab co je tady nyní by byl už o dvacet let dříve.

Drak
29. 7. 2022 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Vytvořme Národní frontu, do které se mohou včlenit všechny strany a straničky, které myslí vlastenectví ,českou státnost, svrchovanost a suverenitu vážně.

Helena
29. 7. 2022 11:08
Odpovědět  Drak

Organizace proti mafii už tu je. 3. 9. přijďte.

Lada
29. 7. 2022 11:37
Odpovědět  Helena

To říkal Babiš taky, jak to dopadlo. Nejvíc mne štve, jak šel na ruku EU. Green Deal apod.

Helena
29. 7. 2022 11:58
Odpovědět  Lada

Babiš byl připuštěn ke korytu jen proto, že navenek jako vystupoval proti ODS a spol, ale ve skutečnosti dělal to, co dělají oni. Babiš a spolek Spolu jedou podle stejných not.

Pavel K
29. 7. 2022 18:11
Odpovědět  Helena

Kdyby Babiš by za něco stál a myslel to s republikou a s občany tohoto státu dobře, tak se rozhodl jít do vlády s SPDé. Neudělal to, proč asi?!!!

Pepa
30. 7. 2022 09:56
Odpovědět  Pavel K

Asi mu Vochomůrka málo lezl do řiti.

Jan Bitt
30. 7. 2022 11:04
Odpovědět  Pavel K

Já si myslím, že se na vládu s SPD chystal, ale pak mu to zakázala Mutti Merkel…… Proslýchá se to. Což však svědčí o naší „suverenitě“.

Pavel K
30. 7. 2022 12:26
Odpovědět  Jan Bitt

Ale jó, i to je jedna z variant. Však ho s těma dotacema drží dostatečně za koule že?!!🙋‍♂️

Pepa
30. 7. 2022 09:55
Odpovědět  Helena

Ano, jmenuje se NCOZ.

Pepa11
30. 7. 2022 09:54
Odpovědět  Drak

Tak Národní fronta tady už byla. Kam to soudruzi dovedli, víme taky.

VAL
30. 7. 2022 15:27
Odpovědět  Pepa11

Jo. Hanba jim! K olbřímímu dluhu pár miliard a bydlení a práci pro všechny, když už vynechám přehrady a fabriky a zemědělství na světové špičce a podobné triviality. To soudruzi dovedli. Zato teď si medíme. Co je to nějaký pos-raný dva biliony dluhů, však to naše vnuci zacvakaj. A z těch pár desítek tisíc bezďáků a pár set tisíc parazitů přisátejch na erární cecek se taky nikdo nepos-ere. Ani z nevzdělenejch blbečků jaké produkuje současné školství, neb blbým se lépe vládne. Jen více takových jako jste vy! Vláda vás potřebuje, vláda vás ocení, vláda se raduje, jak se vám a vám podobným dobře vládne, neb blbým se lépe vládne.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
29. 7. 2022 11:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Já to beru jen jako povídání. Spojení vlastenců je ale potřebné. Ale už jsem to psal v předcházejícím příspěvku, zapomíná se na těch 75% přeformátovaných lidí z mladé a střední generace. Jak chcete, aby změnili své názory, když byli přes 30 roků pod těžkou dělostřeleckou palbou na jejich mozkovny. Jediná možná změna je v tom, že alespoň 60% národa pochopí co s námi tito zákeřní škůdci zemští provádějí a postaví se jim. Jedině statisíce lidí v ulicích a to třeba každý vhodný den, mohou uspíšit pád těchto škůdců. A nemusí to být jen v Praze, ale i ve všech menších městech. To je úkol pro vlastence z SPD, Hnutí PES, Národní demokracii a jiné.

VAL
29. 7. 2022 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo. Okamurovi jde o prachy, nadějným (novým) stranám půjde o obecné blaho (už jsou někde nachystaný, jako byla nachystaná kupříkladu Přísaha, nebo Volný blok a další, aby tu historickou šanci páchání dobra po 500 letech nepropásli?), bezvládí na obzoru, a já mám za uchem hoblík, po zádech mi jezdí buldozer, mezi velkým a malým mozkem mám cihlu, a když mi někdo chči-je na lopatky, tak si myslím, že mi prší na záda.

Pavel K
29. 7. 2022 11:38
Odpovědět  VAL

Tak tady si třeba dotyčný chtěl hrát jen na mlýnské kolo, no. 🤣🤣

VAL
29. 7. 2022 13:24
Odpovědět  Pavel K

Od jisté doby jsem Vydlákovi přestal věřit. Podobně to mám s Hamplem.

Albi
29. 7. 2022 14:33
Odpovědět  VAL

Safra – už zase „jedeme na stejné vlně“! I s tím Hamplem. Čím to? 🙂

Pavel K
29. 7. 2022 18:12
Odpovědět  Albi

Albi má moc veliký nos.

VAL
29. 7. 2022 23:18
Odpovědět  Albi

Asiže „jsme jedné krve ty i já,“ jak by řek Mauglí. A Banghíra by k tomu dodal: „Nuž pamatuj, zde platí zákony džungle a pražádné jiné. Živ bude kdo ctí je, kdo nezachová je, ten bídně zhyne.“
A tak to může lehce dopadnout, jestli zákony džungle budou porušeny a to atomharašení včas neskončí. Potom:

V čase předurčeném
zaroste vše bílí
a my zapomenem
že tu lidé byli.

Popel na oltáři
spláchnou vlahé deště
srnec nelekne se lidských tváří,
z pole neuteče, strachem třeště.

Co tu zbylo z domů ještě,
džungle smete, pohltí a zmaří…

VAL
30. 7. 2022 15:30
Odpovědět  Pavel K

Kyš… kyš…, vedu o třiadvacet mínusů, heč! Vostudo.

Lev Prchala
29. 7. 2022 12:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Koukám,že havlolejnolahvárenská stoka kopíruje nejen VALa,ale i mě(10,36)nebyl můj příspěvek.

VAL
29. 7. 2022 13:25
Odpovědět  Lev Prchala

Také Ladislava.

Ladislav
29. 7. 2022 14:32
Odpovědět  VAL

Přesně, jen nějakej podrazáckej vandrák!

Lev Prchala
29. 7. 2022 14:46
Odpovědět  Ladislav

Jooooo,když mu to prochází……

VAL
29. 7. 2022 23:23
Odpovědět  Lev Prchala

Není obrana. To by musel admin nějak udělat, aby to bylo vyloučené. Jak, to nevím, nejsem ajťák, ale nějaký způsob určitě existuje.

Albi
29. 7. 2022 14:45
Odpovědět  VAL

Takové manýry byly před pár léty oblíbené na Pravém prostoru. Dnes nevím, ale je to taková dětinská zábava těch, kteří nemají dostatek resp. nemají žádný argument, kterým by obhájili svůj opačný názor (tedy mimo nadávek).
To znamená, že pořád ještě nepochopili, že neobhajitelnbé prostě nelze obhájit. Tak se místo argumentace nadává. Podle toho se celkem spolehlivě dají identifikovat.

Pavel K
29. 7. 2022 18:26
Odpovědět  Albi

Tak jednoduché to zas není, záleží co proti vám stojí za SSwyni!!! Jestli je to normální řadový občan a nebo vycvičená Cemperova opička, proškolená právě proti diskutujícím. Jak jinak byste si vysvětlila, že tam (PP) jsou x diskutujících, kteří rozumí všemu a to od sázení brambor po jadernou fyziku. Nebo že dotyčný nachází de-facto 26 hodin na webu. Stíhá odpovídat 2/3 diskutujících. Jo a tyhle manýry se tam rozmohly až v poslední době. Je to tam samej fízl a ti budou i zde. Jsou fšude.

VAL
29. 7. 2022 23:38
Odpovědět  Pavel K

On si každý myslí, že když řeknu trolí farma, myslím to jako řečnický obrat. Jenže já to myslím jako terminus technicus! Ježíšmarjá, i na té přiblblé tetce Wiki si může každý lehce zjistit že to není řečnický obrat nějakého poťapaného konspirujícího dědka, ale zcela reálná hrozba, součást hybridní války ve které vězíme až po krk! Kurwa, vždyť přece stačí nagúglit si „trolí farma“ a mělo by být každému jasné co tu probíhá.

pavelpe
29. 7. 2022 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

No sleduji politickou scénu a vidím minimální šanci pro vznik silného vlasteneckého subjektu, který by byl schopen čelit mainstreamu a eurobruselskému řiťolezci – tedy šestidemolice. Považuji pětidemolici a Babiše za jedno a totéž. V SPD je pár inteligentních a schopných lidí, ovšem Okamuru tak nevidím.
A co se týká mimoparlamentních stran – ČSSD a Zelení jsou jasně zalezlí v bruselských zadcích, KSČM se potácí na pomezí zapomnění, ostatní partičky si založili lidé, jejichž egoismus jim nedovoluje spolupracovat s kýmkoliv, kde by nebyli „lídry“. Ti lidé nejsou schopni odhodit ego a spolupracovat i za cenu, že nedostanou vedoucí pozici v čemkoliv a kdekoliv (viz Šlachta, Rajchl a desítky dalších).
Co je horší, já nevidím žádnou osobnost typu Kubery, Klause, Zemana… Já s těmi lidmi nemusím souhlasit, mohu k nim mít odpor, ale byli to osobnosti – jakkoliv negativní, ale osobnosti.

pavelpe
29. 7. 2022 13:02
Odpovědět  pavelpe

Ještě bych dodal jednu podstatnou věc. Jsme malá zemička v koloniálním postavení. Dokud se koloniálních okovů nezbavíme – byť za cenu občanské války (pochybuji že s Bruselem a USA v zádech je jiná možnost) – je jakákoliv změna nereálná.

jiří
29. 7. 2022 13:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Bývalý prezident Ruské federace a dlouholetý premiér zveřejnil dvě mapy, na kterých je zobrazena budoucí podoba Ukrajiny.

Medveděv nabízí Kyjevu obraz nejhoršího možného scénáře. Je pravděpodobnější, že Ukrajina se zredukuje na Kyjev a jeho okolí, než že by někdy znovu získala Krym a republiky Donbasu, uvedl ve středu na svém kanálu Telegram bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv.

https://www.infovojna.bz/article/rusky-exprezident-medvedev-predstavil-buducu-mapu-ukrajiny

sizok
29. 7. 2022 17:04
Odpovědět  jiří

Ano, tak jako ukrajina vznikla, tak zanikne. Nevážila si své státnosti.

Tonda11
30. 7. 2022 10:03
Odpovědět  sizok

Nelezla Vladolfovi do zadnice jako Bělorusko, tak se jí snaží upřít právo na existenci.

Albi
29. 7. 2022 17:09
Odpovědět  jiří

Medvěděva bych brala s velikou rezervou. Před časem jsem na OutsiderMédia četla, že u něho došlo k obratu o 180 st. protože se Putinův mandát blíží ke konci a pokud se situace „vyvrbí“ tak, že by mohl na premiérský post aspoň pomýšlet, musel změnit rétoriku. Jestli i skutečné názory, o tom by se dalo s úspěchem pochybovat. Dost to vypovídá o skutečném smýšlení obyčejných Rusů – najednou se ze“škodiče“ Medvěděva musel stát Putinovým věrným spolupracovníkem! Prezidentský post mu za to stojí.

VAL
29. 7. 2022 23:44
Odpovědět  Albi

Další je Peskov. Tedy z těch známějších z Putinova okruhu. Dost jsem se svého času nadumal o tom, proč je Putin už dávno nevymetl, než mi došlo, že se řídí přesně tím, čím se tu občas sám oháním: :“Přítele si drž blízko. Nepřítele ještě blíž.“
.

Pepa
30. 7. 2022 09:59
Odpovědět  jiří

Medvěděv byl celkem normální Rus, ale po tom blbnutí v Kremlu už je z něj taky tlučhuba.

VAL
30. 7. 2022 15:38
Odpovědět  Pepa

Vynikající postřeh! Ale buďte rád, že nejste na jeho místě. Aspoň nemusíte být ve stresujícím styku s tím odporným Putinem a jste na tom stejně jako Medveděv.

Lenka
29. 7. 2022 13:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Volat o sjednocení můžete jak chcete. Lidé se bojí neznámého. Bylo by dobré vědět. o „co se vlastně hraje. Jak by měla budoucnost vypadat?
Moje generace (do 60), vzpomíná na socík. Jistoty, klid, pohoda.
Jak si vlastně představujete budoucnost. Národovectví – to je jasné. Co ale např školství, soukromé vlastnictví, státem vlastněné firmy – které pracují bez zkorumpovaného výběrového řízení. Co s VZP a nemocnicemi ( lékařům je v hlavě jen miklují peníze a počítají, zda Vás mají poslat např. na rentgen nebo ultrazvuk a nemají čas léčit. ) Co s vodou? Co se zemědělstvím. Alespoň nějaký nástřel myšlenek
Lidmi hnete v okamžiku, když jim ukážete „o co se hraje“. Musí to chtít. Chybí „plán“.
Ideologické kecy, posloucháme všichni už 33 let. Vlastencem může být zarytý komunista nebo i kapitalista Baťova formátu.

Helena
29. 7. 2022 14:02
Odpovědět  Lenka

A právě proto je nutné s lidmi v okolí mluvit o tom co se děje, dát jim odkazy, kde si můžou najít i jiný úhel pohledu na věc. Účastnit se veřejného života. Někdo se bojí, že se ztrapní, ale koukněte na tu mafiánskou ubohost, ti se ztrapňují, kecají blbosti 24/7 a klidně si vlezou před kameru. Tak se nebojte říkat svoje názory. Víc trapní než ti vládnoucí panáci nikdo být nemůže. Mluvte o tom i s dětmi a mladými – i když se budou možná ofrňovat a dělat ksichty – věřte, že o tom budou přemýšlet a nejspíš brzy svoje názory změní/vlastní zkušenost/.

Lev Prchala
29. 7. 2022 14:47
Odpovědět  Lenka

O Baťovi se říká,že byl pěkná sfiňa.

VAL
29. 7. 2022 23:57
Odpovědět  Lev Prchala

Tak bych to neřekl. Tvrdý kapitalista to ano, ale sfiňa ne.

VAL
29. 7. 2022 23:55
Odpovědět  Lenka

Primární teď je udělat první krok a zbavit se společnými silami eurohujerů a agentů Pentagramu jako jsou například aspeňáci, BISska, všechny politické politické neziskovky atd. Pak teprve můžem udělat druhý krok. Dokud ale nevykročíme a ten první krok neuděláme, nebude ani druhý a další kroky.* Plán nechybí. Přečtěte si program SPD. SPD není Okamura, SPD je program!!! Mě také Okamura nesedí a přesto volím opakovaně SPD.

Láďa
30. 7. 2022 11:00
Odpovědět  VAL

Okamura není hloupej, program mu přípravovali profíci. PR taky.

PENNYS
29. 7. 2022 14:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Když si každý občan (myslím který není ovlivněn 4T24)uvědomí co se děje v této malé zemičce, musí se z toho POZVRACET!!! OD 89, vládnou ty samé strany které občan dobrovolně i ne zcela, MUSÍ volít. A co pak se to děje?OPĚT SE TU KRADE VE VELKÉM! Občan dává hlasy politické straně která stejně si dělá co chce! Všichni jsou tam skoro 30 let. Za těch třicet roku co dokázali???? Rozkrást a rozprodat absolutně vše!! To znamená, svou práci neodvádí dobře ani jedna politická strana, je třeba s okamžitou platnosti těmto PROTILIDOVÝM stranám ZAKÁZAT ČINNOST!!!

PÍCUSOVÉ.jpg
Ladislav
29. 7. 2022 15:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak pana Putina bych bral za prezidenta všema deseti! Ten se o svůj lid umí postarat a ne jak ty naše zrádné onuce!

Pavel K
29. 7. 2022 15:47
Odpovědět  Ladislav

Taky jsem to už napsal párkrát na netu a v tu chvíli jsem byl olepený jak stěna na plakáty. Bolševík, komouš, ruská rohožka….a další. 🤣🤣🤣

VAL
30. 7. 2022 00:09
Odpovědět  Pavel K

To, co se snaží Putin vybudovat je opravdu SSSR, v tom mají trolové pravdu.
Akorát že ne Svaz sovětských socialistických republik, ale Svaz sociálně spravedlivých republik. To myslím vážně. To je totiž to, o co usiluje. Ne o socialismus. Ne o kapitalismus. Ale o vyváženost. O sociální spravedlnost. Ale to by bylo nadlouho.

JanKrbec
30. 7. 2022 11:02
Odpovědět  VAL

No jo, to tvrdil Mussolini a Hitler taky.

Asi těžk
29. 7. 2022 16:20
Odpovědět  Ladislav

No, když si člověk uvědomí ty dluhy, které budoucí moc zdědí… třeba jen kolik budou stát ty letadla? A pak, kolik výroby padne na hubu?
Na Ukrorujně to je snadné – tam vládnou pučisti, nezákonná vláda, na kterou nová moc všechno schodí a právem – pučisti neměli právo zadlužovat Ukrajinu, protože se zmocnili vlády neústavně, násilím a ti, kdo jim půjčovali, si to měli dobře rozvážit.

Asi těžk
29. 7. 2022 16:21
Odpovědět  Asi těžk

Kdežto Česko? Tady jsou všechny dluhy legální! Leda že by… ano, já bych doporučoval skamarádit se s Ruskem a pod jeho křídly se možná dá hodně těch dluhů škrtnout.
A ještě tady máme jednu šanci – německé reparace, ale získat je – k tomu potřebujeme silnou podporu… Rusko přátelé, bratrské slovanské Rusko!!! Jinak to nevidím.

Ladislav
29. 7. 2022 16:47
Odpovědět  Asi těžk

1* přesně! To je záruka míru a nikdo mi to nevyvrátí!

Tonda11
30. 7. 2022 13:32
Odpovědět  Ladislav

A ty, co o to náhodou nestojí, buď utečou, anebo skončí v base.

Gales
29. 7. 2022 15:26
Ohodnotit příspěvek :
     

To se měli spojit už před volbama.Byla by dvě velká uskupení a situace by byla přehlednější.

Jiří
30. 7. 2022 09:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Má vzniknout něco mezi? USA a Ruskem s Čínou? V ČR jede okrádačka s rozkrádačkou . Moc mají ti kteří ovládají mínění přes TV. ODS je mafie ve všech strukturách ,proto nemůže zaniknout demokraticky.Holt nevznikne nic nového ,jen utužení toho zlého.