blog

Vyděste je!

Přátelé, v poslední době jsem přímo zavalen dotazy, čeho se vlastně snažím dosáhnout. Jestli jsem se nechal koupit – tu od Rajchla, tu od SPD… jestli mě neplatí Babiš, Putin… Jestli jsem ideolog nebo politik, jestli mě brzy uvidí za někoho kandidovat, abych se konečně domohl odměny za své reklamní služby… K tomu dostávám spoustu přátelských i méně přátelských varování před tím či oním, ale také dostávám spousty díků a hezkých přání.

Snažím se pisatelům odpovědět, ale upřímně – už to nejde. Je toho na jednoho Vidláka trochu moc. Můj šafář se mi s tím snaží pomoci, ale za chvíli to bude moc i na něj. Předem se tedy omlouvám všem, kteří mi napíší a nedočkají se odpovědi. Snažím se všechno přečíst, jsem za to rád, ale musím také obsloužit grunt, nakrmit dobytek, pohrát si s dětmi, být milý na manželku, chodit do práce a alespoň občas si popovídat s přáteli… prostě prosím o shovívavost. V dnešním textu se pokusím alespoň nějak obecně odpovědět.

Cítím, že se blíží vyvrcholení mých blogerských snah. Vidlákovy kydy píšu už víc než pět let. Po celu dobu propaguji soběstačnost a drobné zemědělství, snažím se široké veřejnosti ukázat, jak se dneska skutečně na polích hospodaří a co se s tím dá dělat. Pět let také komentuji politiku a světové události a snažím se při tom dodržovat své krédo – neřeším, kdo je hodný a kdo je zlý, ale kdo vyhraje a kdo prohraje. Zároveň tvrdím, že v politice je důležitější, jak se věci jeví, než jaké doopravdy jsou. A pak jsem také apoštol apokalypsy, vidím situaci vždycky spíš tím podělaným navrch a ačkoliv nejsem prepper, píšu o tom, jak se zabezpečit, protože na obzoru jsou temné mraky.

Hele, a teď se to všechno stalo. Přišla bída na EU i na naší zemi, přišel účet za všechny chyby posledních třiceti let. Zároveň se mi přímo před očima zhmotňuje moje volání po národním probuzení a semknutí. Já o tom dlouhá léta psal, já se na to snažil připravit a burcoval jsem lid, aby se také připravil.

Nádavkem se mi poštěstilo sledovat zrod nové politické strany a nového lídra, kterého jsem měl doma a mohl jsem si oťuknout i jeho letoru. Takřka v jednom okamžiku do mého života vstoupila realita, kterou jsem si nepřál, ale kterou jsem předvídal. Teď se ukáže, zda jsem i správně předvídal, co je třeba udělat. Bude záležet na tom, co máme doma a co umíme. Dále bude záležet na tom, jak se spojíme a bude záležet, koho postavíme do čela. Bude záležet, jestli nás rozpráší a nebo jestli se semkneme.

Když jsem se na tuto situaci dlouhá léta připravoval, tak bych si rád i zdokumentoval, jak to dopadne. Chci u toho být. Od začátku do konce. Naše země vklouzla do času velkých změn. Jen máloco zůstane na svém místě a málokdo bude stejný, jaký byl před rokem. Chci to celé popsat – euforii, snahu, celé to probouzení národa, ale také chci vidět, kde to bude drhnout, kdo tomu bude házet klacky pod nohy, kdo se nechá koupit, kde budou největší rozpory, co se snese jako kompromis. Chci zdokumentovat úlohu EU, USA, Německa i Ruska, chci se z co největší blízkosti dívat na všechny aktéry, chci to komentovat, chci psát, co si o tom myslím a chci vám čtenářům dál ukazovat jiné úhly pohledu, které by se vám při vašem rozhodování mohly hodit. Budu se snažit popohánět národní sebeuvědomění, budu tomu odstraňovat z cesty kameny úrazu, ale nebudu mlčet, když uvidím stíny v ráji.

Proto si myslím, že byste toho 28. září na další demonstraci měli přijet.

Podívejte se, co už se stalo – jednou jsme zahulákali „vládě do oken“ a už jde zastropovat cenu energií. Půl roku to nešlo, bo minoritní akcionáři a další zákonnné důvody. Jednou zamáváte vlajkami a ejhle, najednou je lid víc než akcionář. Jestli si někdo myslí, že by vláda zastropovala ceny i bez demonstrace, tak ať se nechá vyšetřit. Lid vládu vyděsil k akci.

Jenže je to jen taková vějička. Oni se ještě svého lidu nebojí dost. Cena elektřiny kolem deseti korun za kWh a plyn přes 50 Kč za kubík – to je pořád likvidační cena. Oni prostě chtějí zkusit, jestli nás tímhle nerozdělí. Pokud je teď necháme vyhrát, můžeme si být jistí, že během dvou měsíců nám všechny ty žebračenky zase vezmou nějakým jiným způsobem. Lekli se nás a začali proti nám bojovat. Po původních panikářských prohlášeních, že jsme všichni ruští trollové, začali bojovat poněkud efektivněji. Dostali jsme první kost a oni zjišťují, kdo se nechá vylákat ven z hradeb. Udělali jsme první krok a hned nás chtějí rozdělit. To se dalo čekat.

Ale než půjdeme na tu demonstraci, můžeme udělat ještě jednu věc. Můžeme jim ukázat, že máme i jiné možnosti. Pojďme je řádně vyděsit. Ještě víc, než první demonstrací. Pojďme je zasáhnout v samotném jádru.

Blíží se nám komunální a senátní volby. Podle mě se minimálně do jejich skončení nedá na naší politické scéně čekat žádné zemětřesení. Nikdo z politiků nebude deset dní před volbami riskovat nějakou velkou roztržku, protože je to příliš nebezpečné. Všichni dělali kampaně a fakt nikdo nestojí o to, aby volby nakonec rozhodovalo nějaké výbušné téma, které přišlo těsně před otevřením hlasovacích místností. Třeba pád vlády. Všechno se může stát až po volbách.

Chcete demisi této vlády? Chcete, aby se něco změnilo? Přijďte k volbám a nevolte je. Nevolte je ani přímo, ani v koalici a to ani tehdy ne, když budou koalovat s nějakým místním uskupením, které má normální lidi. Nevolte je vůbec. Jakmile uvidíte někde napsáno ODS, KDU, TOP, STAN nebo PIR, prostě jim to neházejte, i kdyby měli za místního lídra někoho zcela přijatelného. Přijďte k volbám a hoďte to komukoliv jinému.

Tam, kde teď nějaký modropták starostuje, tam se musíte obzvlášť snažit, aby se mu nezadařilo. Bez ohledu na jeho schopnosti. Tentokrát košile nesmí být bližší než kabát. Starosta vám levnou energii nezařídí a nezachová vám pracovní místa.

Tihle partajní šíbři, kteří díky vaší volbě vyletí z funkcí, to budou vaši vyslanci, kteří vládu zaříznou. Ty stovky a tisíce lidí, kteří budou nade vší pochybnost vědět, že neprohráli kvůli své neschopnosti, ale kvůli neschopnosti Fialy a Rakušana. Tohle musí z letošních komunálních voleb trčet jako výhružné memento. Jsme v takové situaci, že je úplně jedno, jaká je místní situace. Musí být úplně putna, jak schopný je místní pětikoaliční politik, ale prostě musí být odejít, protože před časem na nějakém kongresu zvolil za šéfa strany úplného kreténa, který ničí tuhle republiku.

V každém straníkovi od Starostů musíte vidět toho, kdo zvolil Hýkelu s Rakušanem do předsednictví. V každém ODSákovi musíte vidět toho, kdo zvolil Fialu do čela strany a dopustil tu dnešní katastrofu. Dejte jim ochutnat odpovědnost, třeba i dávnou. To oni jsou vinni, že dopustili takové magory.

Zařiďte stávajícím vládním stranám debakl, který povzbudí jejich vnitřní opozici. Všem a všude. Zařiďte, aby všichni viděli, že prohráli kvůli Fialovi, Rakušanovi, Jurečkovi, Pekarové a Bartošovi. Mluvte o tom ve volební místnosti… že prostě nemůžete volit ODS, protože Fiala. Že nemůžete volit Starosty, protože Rakušan. Ve volebních místnostech sedí zástupci všech stran, aby byla kontrola. Oni to uslyší a svým šéfíkům to řeknou.

Určitě nemusím zdůrazňovat, že totéž platí i pro volby do senátu. Tady mám ještě jeden vysloveně osobní zájem. A tím je současný předseda senátu Miloš Zastrčil. To je ten, který zničil byznys Škodovky v Číně, který nechtěl počítat grošíky, ale chtěl rovně stát. To je ten, který tuhle republiku zařízl ve větší půlce světa. Jestli tenhle chlap bude znovuzvolen, tak to budu brát jako osobní prohru.

Tímto nabízím reklamu kterémukoliv kandidátovi ze stejného obvodu v Jihlavě. Ať si mi ohlásí a přijede za mnou. Popijeme, pokecáme, řekneme si, jak to vidí, já mu pak vycajchnuju článek a dám prostor. Pokud přijede víc kandidátů, pustím víc článků. Kdo přijede, ten dostane reklamu. A dám si fakt záležet.

Oni tam na vládě fakt věří ve své fantasmagorie, jako že ty protesty řídí Putin. Myslí si, že to spraví tou správnou kampaní, když použijí správná slova a kdyby to nestačilo, tak nasadí cenzuru. Myslí si, že buranům stačí zamávat před nosem trochou robotních úlev a oni budou držet hubu. Dejme jim ochutnat naší sílu u voleb. Ještě pořád se hlasuje vhozením obálky do urny, ještě pořád se to přepočítává ručně a ještě pořád na to přepočítávání kouká hodně lidí z různých stran. Žádné počítačové přepočítávání zatím neexistuje. Tak jim ukažte, že v této zemi vládne český občan. Udělejte jim z voleb zabíjačku. Ukažte jim, kolik lidí hlasuje pro Českou republiku.

To bude ještě před demonstrací. Bude to taková generálka. Letos platí, že i ti největší nevoliči musejí k urnám a musejí to hodit komukoliv mimo stávající pětikolku. Nepusťte SPOLUkoalici k ničemu. Zlikvidujte jim kariéry. Udělejte jim z jejich plánů a vizí kůlničku na dříví. Zařiďte, aby si vzpomněli, kdo tady skutečně vládne. Shoďte je takovým způsobem, aby proti tomu dávné oranžové tsunami bylo jen slabý odvar. Kdekoliv se objeví nápis ODS, KDU, TOP, STAN a Piráti, od toho ruce pryč.

Nevoličů je skoro 40%. Vy dokážete zničit kteroukoliv politickou kariéru jen svou přítomností u voleb. Tak pojďte a hoďte to komukoliv, kdo není od Pětikolky.

A až bude po volbách, až budou demoralizovaní a rozložení, až na sebe budou křičet a obviňovat se za ten debakl, pak jim znova na demonstraci zahulákáme do oken. Bude nás víc a budeme silnější. A buďte si jistí, že se z toho poserou.

Ukažte jim, že nás není jen 200 tisíc z Václaváku. Ukažte jim, že hodně starších lidí nemohlo přijet, ale chtěli tam být. Ukažte jim, že hodně lidí muselo do práce, ale chtěli na Václaváku být. Ukažte jim, že hodně lidí mělo jiné starosti, ale v duchu byli s námi. Ukažte jim, že nás není jen 2,5% voličů. Ukažte jim, že jsme se semkli i jinak než s českou vlajkou pod koněm. Volby ukáží, kolik nás doopravdy je. Ukažte jim, že jste nemohli být na Václaváku, ale do volební místnosti dojdete. Udělejte z letošních komunálek volby s největší účastí, které pohřbily Pětikolku.

A šiřte tento článek. Udělejte vše pro to, aby ho v republice četl úplně každý. Ukažte, že mééédia k ničemu nepotřebujeme. Že to budeme my, kdo budou motorem budoucnosti a že si tentokrát dohlédneme na to, kdo bude u kormidla. Teď začneme v podpalubí a zbavíme se všech jejich nižších důstojníků. Pošleme je za Fialou, ať mu to otlučou o hlavu.

Především vy, kluci politický, co chcete teď uspět proti Pětikolce, vy byste tento text měli šířit jak stepní požá v podstatě povinně. Pomozte tomu, aby na Pětikolku tento text vyskakoval úplně odevšad. Uvidíte, že se jim pěkně stáhnou půlky.

Jo a doufám, že nemusím zdůrazňovat, abyste nevolili ani sympatizanty dnešní vlády ať kandidují pod jakoukoliv hlavičkou.
autor: Vidlák

spolu
spolu

sdílet na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
14. 9. 2022 17:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevoličů je skoro 40%. Vy dokážete zničit kteroukoliv politickou kariéru jen svou přítomností u voleb. Tak pojďte a hoďte to komukoliv, kdo není od Pětikolky.

Po volbách a to jakýchkoliv důležitých se většinou vytváří tzv. koalice, to znamená, že by musela vyhrát politická strana nebo hnutí, která/é by sama/o o sobě mělo nadpoloviční většinu!!!

Trošku pro připomenutí, při krajských volbách v několika krajích hlásili, že mají už sestavenou (nadpoloviční) koalici, ikdyž volby vyhrál zcela někdo jiný. A pak třeba Zemanova opoziční smlouva s Kalusem, kdy vyhrála ČSSD, ale vládla ODS!

Pouze pro připomenutí!

A o tom, zda mohou politické strany a hnutí řídit českou republiku se zabýva zdeněk mojmír ponnert
přehled jeho videí
https://www.youtube.com/channel/UC95XdpkHsHM4BVsyKiGdR_w
viz příslušné zákony, které zmiňuje ve svých videích…..

Pro šťouravé – nejsem jeho příznivec !

Bergi
14. 9. 2022 17:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrý den, děkuji za čtivo……malý dodatek, co nevolit>
Jsou ovšem i různá hnutí, straničky- na kandidátkách mají s podporou Topkokotů nebo STANmafiánů, také Piráti jsou rozhozeniv nich. Letos jsem vybral žlutý lístek i zaškrtl na plachtě SPD, bez ohledu na závěry jisté aná(l)ityčky z ewropských hownot, že SPD podporuje proruské nálady.
S pozdravem
Bergi.

Pavel K
14. 9. 2022 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Okamuru volím už dobře 15 let, i když mě občas sseree jak to někdy mele dokolečka a prodlužuje hovor, ale myslím si že je čestný. Jestli se pletu moje smůla.

Lev Prch
14. 9. 2022 20:00
Odpovědět  Pavel K

SPD volím taky léta,snad to bude k něčemu i tentokrát.

Ladislav
14. 9. 2022 20:59
Odpovědět  Pavel K

💤U nás jde jeden hlas SPD druhý vždy KSČM! Ale budu asi PRO! Jsou tvrdší vlastenci! 🇨🇿

Lev Prch
14. 9. 2022 21:07
Odpovědět  Ladislav

Že jsou slyšet teď nic neznamená, odpracováno ještě pořádně nemají.To ovšem neznamená, že jim nefandím 👍

Masunta
14. 9. 2022 18:11
Ohodnotit příspěvek :
     

https://email.seznam.cz/imageresize/?width=1853&height=983&mid=110601&aid=6&uid=94058822&default=%2Fstatic%2Fwm%2Fimg%2Fdefault-image.svg

Především ani na demonstrace, ani na funkce nesmějí být vpuštěni psychopaté – někteří psychiatři je považují za nelidi. Tito chtějí jen lézt vejš po zádešch jiných. Dokáží hodně předstírat a manipulovat – někteří dokonce i se svým psychiatrem. Také ne sprosťáci. Taková verbež může být – ale třeba zde na pokecu24 nebo na uzavřených částech psychiatrických léčeben. A bude líp.

Pavel z Moravy
15. 9. 2022 10:22
Odpovědět  Masunta

Koukolík by vás za ty podtržené věty a chyby nepochválil. Co sledujete napadáním toho jedince pod nickem Lev Prch. Je vám to zapotřebí, takto se chovat. Znalosti máte, to vám nikdo neupírá. A názor můžeme mít každý různý, nesnáším ale ponižování a napadání druhých. Pište si své, dostanete možná mínus pacičku a toť vše. Sakra, nebudeme se přece chovat jako malá děcka na pískovišti. Mně je kupříkladu pan Lev Prch sympatický a vůbec mi jeho komenty nevadí a to mám úplně jiný styl komentářů. Leonardo da Vinci řekl krásnou větu – chválíš li něco čemu nerozumíš, je to chyba, ale ještě horší je když to haníš.

Lev Prch
15. 9. 2022 10:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj 🙋😊 Moravo
napsal jsi to báječně, ale on je mimo mísu už dlouho. Zablokovali ho všude, kam cpal své příspěvky, takže nemá cenu mu něco vysvětlovat.

BB Rad
14. 9. 2022 18:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Josh-xy, díky , vždy jsem vám věřil. Nyní v diskuzi se vyjeví ,kolik těch trollů se živí B/S ,kterými nás krmí masová média Goebbels News corp.včetně většiny médií ČR . Dokud nebudou ti nedoukové z ERASMU vyvoleni do autu (pryč z politiky/víceméně do tepláků),tak se zde určitě nezmění vůbec nic. Takže vzhůru na volby a pryč z očí .

Brno pvc pc
14. 9. 2022 18:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Trikolora je taky směsný hnůj z Věcí veřejných … 😀

Ladislav
14. 9. 2022 21:00
Odpovědět  Brno pvc pc

💤Souhlas! Je to klon odSS!

ijn
14. 9. 2022 18:16
Ohodnotit příspěvek :
     

strop ČR = 240euro/MWh oproti 180euro v EU tj. 240/180=1,3333 naši politici rozhodli o +33% vyšší ceny elektřiny a naše mzdy i důchody sotva 50%,,,kdo to chápe jinak než zrada na vlastním národě??? je pacient, nebo jejich spolupachatel!!!

jar
14. 9. 2022 19:30
Odpovědět  ijn

To není jen obyčejná zrada.To je cílená destrukce,spojená s cílenou likvidací lidí,občanů Českého státu.Vše se děje plánovitě pomocí těchto psychopatů bez svědomí,bez znalostí a bez jakýchkoliv kladných emocí.Tahle ,,tlupa” bezduchých poskoků se natolik odvrátila od člověka,že je nelze ani považovat za lidské bytosti. Ne-lidé.

Lev Prch
14. 9. 2022 20:37
Odpovědět  jar

Hlavně, že banderopijavicím cpe ten fyjalovej bezpáteřní sliz horem dolem👎👎👎🤮🤮🤮🤮

Pavel z Moravy
15. 9. 2022 10:30
Odpovědět  jar

Nu, je to jednoduché, zrádcové, kteří za jidášský groš prodají kohokoliv. To nejsou naši občané, to jsou skutečně zaprodanci toho největšího kalibru. Nejvíce mne baví ta tzv. strana TOP, oni se sami vidí jako vrcholek a špička. Já bych jim ale řekl, čeho jsou vrcholem, ale raději si to nechám pro sebe, že Mirdo Kalousku?

jar
14. 9. 2022 19:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Jít k volbám ,abychom rozprášili tu ohavnou lůzu sloužící cizincům,cizím pánům za ůplatu.Aby odešla ta bezduchá cházka ne-lidí fialových psychopatů,kteří klidně zcela zničí náš národ,podle plánů svého pána,kterému slouží.Protože jinak vůbec nic jiného neumí,než olizovat zadek svému pánu,globální,nadnárodní bestii živící se lidskou krví,bestii,co vytvořila satanismus a sama satanismus uctívá pro své nízké choutky,zvrácenosti bestie. Jít k volbám a nevolit psychopatické poskoky ODS,TOP,KDU,STAN,PIRATY.Udělat ten první krok a jít dál,tvořit novou,spravedlivou společnost.Musíme začít a musíme to udělat,abychom mohli dýchat a pracovat a očistit náš životní prostor od zla,které se rozplázlo do škol,soudnictví,dokonce poničilo i zdravotnictví.Musíme to udělat.Pro naše děti a naše předky,kteří to taky dělali pro nás.

Misa z Moravy
14. 9. 2022 20:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Aby to nedopadlo, jak na Staromáku. Tak moc lidí nebylo.

Lev Prch
14. 9. 2022 20:38
Odpovědět  Misa z Moravy

A kolik jich je podle tebe dost, když se jich na Stromák nevejde tolik,jako na Letnou?!

Ladislav
14. 9. 2022 21:03
Odpovědět  Lev Prch

💤Dobřé jakékoli množství! A to ještě všechna media broji a štve proti vlastnímu narodu! Podvraťáci!

Lev Prch
14. 9. 2022 21:10
Odpovědět  Ladislav

Přesně,v jednotě je síla 👍👍👍👍 Stačí vzpomenout na tři pruty Svatoplukovy…..spolu je nezlomila žádná lidská bytost,ale jednotlivě bylo hotovo do minuty👎

Jan Kafka
18. 9. 2022 23:13
Odpovědět  Lev Prch

Pětikolce hlas nedáme a na Václaváku jim to ještě nandáme !