blog

Vstup do kubánského skladu 

Ruské rakety 180 km od hranic USA: Tajná skrýš zbraní byla objevena v podbřišku Ameriky, čekající na   svůj čas 

Američané reagovali překvapením a hrůzou na to, jak se Kuba zachovala. Faktem je, že oficiální úřady této země přátelské k Rusku umožnily novinářům z jednoho z našich televizních kanálů navštívit tajná podzemní skladiště. A musím říct, že se z toho stala skutečně velká senzace.

Novináři ostatně na vlastní oči viděli, co tam bylo dlouho uloženo. Jak se ukázalo, zbraně sovětského typu jsou stále v podzemních skladech a jsou v dobrém stavu. Patří mezi ně tanky, obrněné transportéry, dělostřelecké systémy, MLRS a obrovské množství munice.

Hloubka ražby v těchto skladech je asi 100 metrů. Podle novinářů je tam sucho a čisto a všude vládne dokonalý pořádek. Okamžitě je jasné, že kubánské úřady po celou tu dobu zacházely se sovětským dědictvím opatrně. A co je zajímavé, že udělali bezprecedentní krok, aby předvedli svůj působivý arzenál. 

Mezitím se skladovací prostory nacházejí 180 km od pobřeží USA. Takže chápete, co to může znamenat? Američané se k této otázce již vyjádřili ironickým tónem. Uvedli, že zatím nemají schopnost tato skladovací zařízení zničit. Jinými slovy, kdyby mohli, přikryli by je měděnou mísou.

Ještě z ruské zprávy 

Z toho vyplývá, že Kuba z nějakého důvodu pozvala ruské novináře, aby se podívali na podzemní skladovací prostory. Nemluvíme o nějaké banální exkurzi. S největší pravděpodobností Havana vedla určitá jednání s ruským vedením. A rozhodli se tuto akci propagovat. 

Jako verze, mediální efekt, který má Spojeným státům ukázat, že mají na dosah ruky zbraně připravené k použití. Kubánci se navíc stále vyrovnávají s negativními důsledky katastrofální americké demokracie. Jen díky SSSR se dokázali své závislosti nějak zbavit. Problémy v ekonomice a sociální sféře přitom nezmizely a je třeba je v rámci možností řešit. 

Další záběr z reportáže 

Je jasné, že s takovým arzenálem se Kubánci pravděpodobně nedokážou vyrovnat s Američany. Ale jako možnost mohou souhlasit s tím, že Rusku pomohou ze starého přátelství. Výzbroj je sovětského typu, což znamená, že nebudeme muset nic měnit. Nejdůležitější je úspěšně to vyjednat a nějak bezpečně vše převézt. V tomto ohledu bude vyžadována určitá interakce mezi ministerstvy obrany obou zemí.

Nyní Západ na vlastní oči vidí, jak nám nejpřátelštější země pomáhají. Vzpomínají, jak Sovětský svaz pomáhal v minulých letech jim. A nezapomněli na laskavost, platí stejnou mincí. Totéž nelze říci o některých sousedech, kteří, sotva získali nezávislost, okamžitě upadli do chaosu. A stále ohrnují nos, jako by se stali plně bohatými zeměmi. Ne, to se nestalo, ale postoj k nim se radikálně změnil. 

Kubánský vůdce Miguel Díaz-Canel a Vladimir Putin 

Mezitím, vzhledem k senzační povaze této události, můžeme s jistotou říci, že Kuba je připravena jít s Ruskem až do konce. A bude-li to nutné, riskne vše, co má, zvláště když kubánští přátelé také bojují na bitevním poli bok po boku s našimi bojovníky. Chápou, k čemu je boj, a nepochybují o tom, že říše zla musí být potrestána. Navíc, na kubánské poměry, peněžní příspěvek od našeho ministerstva obrany má astronomickou velikost.

Po mnoho desetiletí k tomu směřuje celý svět, a to bez nadsázky. Můžeme říci, že mnoho států by s velkou chutí chtělo usadit Západ na jeho místo. Ale kvůli nedostatku politické vůle, a co je nejdůležitější, vojenských sil, byli nuceni mlčet a pokorně se vším souhlasit. Rusko se ujalo role osvoboditelky a při pohledu na ni se zbytek konečně vzchopil a přičichl k dlouho očekávané svobodě. 

Velikoross

https://dzen.ru/a/ZVyCHFwJGmzdeRfN?referrer_clid=1400&

Překlad Peter 008

sdíletj na

Souhlas
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Eva
21. 11. 2023 22:25

Pamětníci si vzpomenou:
Kuba sí, Yankee no, Kuba neprodá svou kůži lacino.
Yankee no, Kuba sí, ať se blýská na časy !!!

ijn
21. 11. 2023 22:44

nádherný a nadějný závěr:

“Po mnoho desetiletí k tomu směřuje celý svět, a to bez nadsázky. Můžeme říci, že mnoho států by s velkou chutí chtělo usadit Západ na jeho místo. Ale kvůli nedostatku politické vůle, a co je nejdůležitější, vojenských sil, byli nuceni mlčet a pokorně se vším souhlasit. Rusko se ujalo role osvoboditelky a při pohledu na ni se zbytek konečně vzchopil a přičichl k dlouho očekávané svobodě”….!!!

janle57
21. 11. 2023 22:46

Ukázali zbraně ze 60.let,Kinžaly a Zirkony jsou schované někde úplně jinde,
ale že tam jsou,na to můžou vzít hotdogové zcela jistě jed.

Kobliha
21. 11. 2023 23:46
Odpovědět  janle57

Tak pokud tam jsou, tak je třeba nějakého ruského vojáčka řádně vytahat za uši. Protože jsou tam vzhledem k charakteristikám daných zbraní naprosto k ničemu a jako poslední výkřik techniky jsou velmi drahé jak finančně výrobou, tak a v případě ztráty v důsledku zrady.

Janaz
22. 11. 2023 08:03
Odpovědět  Kobliha

A čo tým chcel blbeček povedať?

Putinovec
22. 11. 2023 07:00
Odpovědět  Peter 008

Koneckonců , ono jde přesně o to , co se děje . Zrychleně fašistický západ finančně , politicky , vojensky a morálně , dovést do viditelného krachu . Dnes už na ně každý plive naprosto veřejně .
Ona je ta bezradnost vidět z vřeštění užitečných idiotů , viz maskot Řehka , který hrozí válkou jaderné mocnosti . A s čím chce RF ohrozit , když ani spojené síly fašistického západu podporujících benderstán , nejsou sto uhrát ani remízu . Ve chvíli , kdy poslechnou rozkaz a zkusí Čechy hnát do války , tak zdechnou .
To tlučení mezi Globalisty a jejich nástrojem státní elitou hnUSA , je z hlediska řízení globálních procesů velice zajímavé , protože Globalistům velice účinně hází klacky pod nohy a jejich projektované ideologické projekty , závratným tempem pohřbívají . Všechny ti ideologie , které hnUSA elita sype plnou hrstí do světa , by v případě jejich postupného generačního nasouvání do supersystémů a to i v jejich jednotlivosti , bylo podstatně horší , než jaderný konflikt .
Nejstrašnější na ideologickém fašismu je to , že se může stát generačně přijímaným jako samozřejmostí . V tom jsou Globalisté nejsilnější a právě proto jsou teď nejslabší .

Standa
22. 11. 2023 07:49
Odpovědět  Putinovec

Malý protimluv!!Naší ,,vlády “a koaly…,,V tom jsou Globalisté nejsilnější a právě proto jsou teď nejslabší “.Kec…
vládní mluvčí cit:,, To je ale svým způsobem zavádějící tvrzení, protože v tomto smyslu je každý zločin selháním jednotlivce. Kdyby takto argumentoval policejní ředitel u statistiky vražd, jistě by nám to v pořádku nepřišlo.
Nicméně pravidelnost, s jakou se zpronevěry a podvody i přes opatření dějí, napovídá, že se jedná o systémový problém, a dále také, že k nim bude docházet i v budoucnosti”!…
Konec cit? Je to omluva nebo …záměr?
Co tím chtějí koalové říci?Plán, omluva,řízená destrukce globalistů?
Co to je globalista?Jednotlivci nebo ,,systém”?

Albi
22. 11. 2023 08:26
Odpovědět  Peter 008

Peter:
Podtrženo a sečteno = proto Západ a hlavně hegemon tak vztekle kope kolem sebe hlava nehlava.

Možná si to ještě plně neuvědomuje (nechce!), ale v podvědomí jistě dobře ví, že odchází (a jak neslavně a bez potlesku) ze scény.

José
22. 11. 2023 07:25
Odpovědět  Peter 008

SSSR se naučil logistice a mohl tanky T-34 rychle opravovat, což na německé straně nebylo možné.

Rattus
23. 11. 2023 11:01
Odpovědět  Peter 008

Sověti se s King tiger nikdy nesetkali.Bylo jich málo a sloužily na západní frontě.
Např. vbitvě o Ardeny ,kde jich byla většina ztracena-

Boomer
23. 11. 2023 11:15
Odpovědět  Rattus

.. budu oponovat, tanky Tiger II. byly nasazeny také do bojů na Východě, 501. těžký tankový prapor, operace Bagration, Sandomierz, Polsko…

Albi
21. 11. 2023 23:31

…můžeme s jistotou říci, že Kuba je připravena jít s Ruskem až do konce“.
Jak jinak, když mají “hegemona” už deítky let usalašaného téměř za domovními dveřmi. A možná i cinká klíčemi.

Kobliha
21. 11. 2023 23:49

Nemyslím si, že by ty zbraně chtěli převést do Ruska a do SVO. Spíš je to psychologická akce zaměřená na jisté části populace USA.

Možná se nějak snaží zvýšit amplitudu rozporů mezi Trumpovci a Bidenovci. (A jinou podobnou havětí.) Ať se pobijou.

Putinovec
22. 11. 2023 07:10
Odpovědět  Kobliha

Je to součást informační války . Jak bojují proti lidem , to máme před očima , jako na talíři . Používají nekonečné strašení . Čím víc se telátka nechají vystrašit , tím snadnější je srazit je do houfu a hnát je kamkoliv . Třeba i na jatka , jak to vidíme v benderstánu .
Loňská zkušenost ze Slovenka i ostatních zemí bývalého východního bloku jim ukázala , ž v případě nucených vojenských odvodů dojde k sociálnímu výbuchu a tím ztratí možnost řídit procesy , ve východní a stř. Evropě .
A je zde i faktor strachu jejich dosazených užitečných idiotů do protektorátních lágrů , kteří moc dobře chápou , co je čeká a čemu se nevyhnou .

Standa
22. 11. 2023 08:09
Odpovědět  Putinovec

…cit:,,protektorátních lágrů” jakých ? Nějaký Honza zde tvrdí(66) nebo spíše ( 69 na to bych ho hádal), že zde nic takového v EU neexistuje.A, že trest smrti neexistuje a to je výhoda demokracie.At se podívá do USSA! Demokracie…Sociální výbuch bude 27.11.23. Doufám. …Ovšem Fiala řekne , že jsou všichni,, ruští ,, trollové”!,,Faktor strachu”?Polovina lidí budou tajní!Byl jsem u klienta, který měl problém, na demonstraci ,když někdo vykřikoval, že židé zažili holokaust a , že jich zemřelo 7mio. a on ,klient, řekl,,, že jich bylo ještě málo , tiše mezi kamarády a měl smůlu. Okolo bylo několik tajných v civilu v průvodu. Hned ho odvedli!
AT žije demokracie a Svoboda slova!
Policie bude všude…a je…

Tupý hulvát
22. 11. 2023 07:36

Opět tomu nerozumím,on si někdo doteď myslel,že Kuba NEMÁ ARMÁDU?

Standa
22. 11. 2023 18:31
Odpovědět  Tupý hulvát

Jak se jmenovala ta kubánská zátoka , když Ami lezli po palmách po výsadku , aby je nesežrali krokoddíli? Chicht…A, co barakudy…?

Frank1
22. 11. 2023 09:17

Ze ted najednou tahle zprava! Informacni pole dostalo dalsi potravu.

Frank1
22. 11. 2023 09:31
Vladimír
22. 11. 2023 10:08

Fakt se Američanům nelíbí, že Rusko má své zbraně tak blízko? Američanům? Ti přece nemají své základny po celém světě a nesnaží se je umístit co nejblíže k Rusku. A už vůbec ne i kvůli jejich plánované základně na Krymu se nevede konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Jen ať ochutnají svůj recept na “mír”. Doufám, že přibydou další protiamerické základny, třeba ve Venezuele:

Gales
22. 11. 2023 12:28

Můžeme jim je jenom závidět.My máme,díky afrokrávě ho*no a musíme s tím žít. Kdyby nás někdo napadl ať už zevnitř nebo zvenku,tak budeme muset zdokonalit vozovou hradbu a cepy. Díky vládo za ochranu obyvatel.

Pavel z Moravy
22. 11. 2023 12:32

Jo, Kubánci jsou obdivuhodní. Kdo umí španělsky a mohl by si přečíst knihu BIOGRAFÍA A DOS VOCES od španělského novináře a spisovatele Ignácia Ramoneta, v překladu Životopis ve dvou hlasech, věděl by o Fidelovi, jeho barbudos, ale hlavně o myšlení a chování Kubánců téměř vše. Celý Fidelův život a jeho myšlenky od dětství až do stáří s popisem všeho co se na Kubě dělo tam máte jako na dlani. Nevím, jestli vyšla v překladu, je to docela bichle.

Frank
22. 11. 2023 13:10

Od zločineckých USA se odvrací stále více zemí.

Boomer
22. 11. 2023 17:49

..tohle nejsou zbraně prvního úderu. Ale dovedu si představit jejich sekundární nasazení pro dočištění oblasti, po bodových zásazích strategických zbraní…