blog

Vlastně mu rozumím…

autor: vidlák

Já vím, že se budu trochu opakovat, ale v zájmu nových čtenářů je to nutné. Já dám na osobní dojem. V dnešním světě mediálních lží, faulů, klamů a polopravd existuje podle mě jediná cesta, jak se nezbláznit. Pokud chci zjistit, jaký někdo doopravdy je, prostě se s ním musím setkat a mít možnost nerušeného soukromého rozhovoru. Už hodněkrát jsem se přesvědčil, že i krátké setkání dá jinou perspektivu a vždycky přinese nový úhel pohledu. Vždycky po takovém setkání vznikne článek, který se snaží zachytit to nejpozitivnější, co jsem si z rozhovoru odnesl. Ani tentokrát to nebude jinak.

Jak jsem vám avizoval, vše se podařilo a v tomto týdnu jsem se setkal s Andrejem Babišem, kandidátem na prezidenta, bývalým premiérem i ministrem financí, který v posledních deseti letech dělá našim vždy pravdomluvným mééédiím přinejmenším polovinu čtenosti. Klikací jistota. Jméno Babiš táhne. Všichni ti Šafrové a Kmentové by bez něj umřeli v bídě, protože by neměli o kom psát knihy a nikdo by jim jejich obskurní Fóra 24 neplatil. Kdyby Babiše nebylo, museli by si ho vymyslet.

Možná jste zaznamenali tiskovku, kde Babiš novinářům České televize říkal, že má ještě celou řadu schůzek, mimo jiné s jedním blogerem… tak to jsem byl já…

Chtěl jsem čas na nerušený rozhovor a dostal jsem ho. Od první do poslední minuty. Tentokrát jsem nenechal nic náhodě a přinesl jsem si manuál se spoustou bodů, které jsem chtěl probrat. Ano, přesně to všechno, co Andrejovi nemůžete zapomenout a z čeho ho pořád obviňujete. Jeli jsme to bod po bodu. Probrali jsme všechno. Domácí situaci, politiku, energie, Evropskou unii, grýndýl, Čapí hnízdo, prasárnu novinářů s jeho synem, ba i na covid zbyl čas. A protože s Babišem se mluví rychle a k věci, mohli jsme chvíli i jen tak nezávazně hodit řeč o minulosti i budoucnosti.

Hele, mluvil jsem s jedním z nejvytíženějších lidí v této zemi, fakt nevím, kdy budu mít znovu takovou příležitost, takže si nehodlám vystřílet všechnu munici jedním článkem. V příštích dnech uvidíme věci nevídané a uslyšíme neslýchané, tak ať si užiju také trochu překvapení.

První věc, která by asi měla zaznít… už vím, proč dokázal vybudovat Agrofert. Dokáže rychle vyhmátnout jádro pudla a od formálních řečí o počasí přejde za chvíli k věci. Velmi rychle se zorientuje, kdo rozhoduje a kdo je jen stafáž. Ano i k byznysu patří úvodní zdvořilosti a různé tanečky či čechrání peří, ale nakonec vždycky dojdete k té smlouvě a tam je to „má dáti – dal“. Nakonec si musíte říct, kdo, komu, co, za kolik a kdy. Vždycky velmi rychle rozpoznal, kdo je jeho partner, případně soupeř a kdo je jen podržtaška, co machruje a jednání s ním je ztráta času.

On to tak dělá i v politice a z toho plyne dobrá půlka věcí, které se vám na něm nelíbí. On prostě neřeší nic, co podle něj není podstatné a vždycky se snaží, aby to bylo win-win, protože dohoda, kde nejsou spokojené obě strany, ta prostě nevydrží. On řeší, co považuje za důležité a neřeší to, co chce opozice nebo novináři. A tím je vytáčí.

Jeho přístup ke grýndýlu vypadal tak, že spolu s Poláky vyjednal pro naší republiku, že sice budeme snižovat emise (aby se vlk nažral), ale nemáme žádný konkrétní závazek na snižování emisí (ale koza zůstala celá). Seděl proti mně a říkal: „Ano, chceme snižovat emise, ale ne za cenu zničení průmyslu. Přidali jsme se k závazku, ale nemuseli jsme dodržet žádná procenta.“ Prostě maximum možného v té chvíli.

Babiš nereaguje na novinářské nedouky, kteří tu dlouhatánskou úmluvu, ve které je ještě dvacet dalších věcí, nečetli ani z rychlíku. On prostě řeší, co je v té úmluvě přesně napsané a co je podle něj podstatné pro ČR. Řeší jaké jsou tam podmínky, výjimky, co za to bude a co to bude stát. A neřeší to ani s fialovými politiky ani s tupými intervjuky, ale naopak to řeší s právníky.

Porovnejte si to se současnou vládou… ti hladce a bez boje odsouhlasili zákaz aut se spalovacími motory + emisní povolenky i pro domácnosti… Se nedivte, že jsou v Bruselu oblíbení. Jdou jim na ruku a nic nechtějí.

Když pak Babiše novináři tepou, proč podepsal grýndýl, tak prostě ucedí mezi zuby, že nic takového nepodepsal. Posmívají se mu za obecný závazek snižování emisí a samozřejmě si nenechají vysvětlit, že tam žádné konkrétní číslo není.

Ptal jsem se ho na jednu nejmenovanou vysoce postavenou dámu, která to v evropské hiearchii dotáhla hodně vysoko… S tou, co máme problém. Řekl mi, že z jeho pohledu jsou evropští komisaři vlastně úředníci. Jsou nevolení, dosazení členskými státy a jejich práce je úřednická. Připravují podklady. Bohužel si osobují víc moci než by měli a kecají do vnitřní politické situace v jednotlivých členských státech. „Vidláku,“ říkal, „rozhodování se v EU musí dělat hlavně v Evropské radě kde jsou premiéři a prezidenti. Tam se doopravdy přijme nebo nepřijme to, co chystá komise a evropský parlament. Tam se předseda Evropské rady ptá, jestli se k textu ještě něco má přidat… a jde o to, jestli se premiér ještě s něčím přidá.“

Takhle Babiš vyjednal zrušení migračních kvót a vyhádal těch hentěch 42 miliard peněz navíc, jak se o tom pořád mluvilo. Prostě byl tam, kde se to rozhodovalo, místo aby se venku fotil. Fialovi se do takové práce nechtělo a tak si na to udělal naprosto neviditelného ministra pro evropské záležitosti, který svojí práci pochopil tak, že má mlčet a kývat.

Babiš prostě neřeší úředníka. I kdyby ten úředník měl pocit, že je ředitelem zeměkoule. To jen blyštivý Péťa se nechá grilovat od unijního nýmanda, kterému dali post vyjednavače, který si myslí, že má moře po kolena. My tady z toho děláme vědu, ale Babiš ne, protože ví, kde se doopravdy něco řeší a co je jen záře reflektorů. Babiš chodil tam, kde se skutečně dodělává výsledek, kde se skutečně rozhoduje a kde je možné něco získat a nebo něco ztratit. Na Evropskou radu, kde sedí všechny hlavy pomazané. A to je náhodička… přesně o to se žádný intervjuk nezajímá, protože ten potřebuje ty fotečky, fangličky, ten ruch a cvrkot.

Babiš chce zájmy České republiky táhnout dohromady především s V4. „Chápete Vidláku, že 65 milionů lidí pro náš region prosadí víc?“ Chce, aby se v tomto formátu pokračovalo. Fiala se vyhřívá v záři blesků z fotoaparátů a je pochválen Timmermansem, protože během předsednictví nic nechtěl, všechno odkýval a ještě dělá všechno pro to, aby se V4 rozpadla a ztratila společnou vyjednávací sílu. Jasně, že se to papalášům v Bruselu líbí.

Ono je to tam v Unii stejné jak tady – ono je tam prostě štve, že Babiš místo aby mlčel, tak požaduje úpravy. O EU jsme se bavili vlastně nejdéle…

Co se týče covidu… Na začátku byla celoevropská hysterie a Babiš se nějak rozhodnout musel. Pak se toho chytli různí šizuňkové, protože to vypadalo jako velmi dobrý kšeft… a teď si Babiš píše s profesorem Beranem. Ukazoval mi to v mobilu… Za víc slov to zatím nestojí, ale k tomuto tématu se ještě vrátíme.

Pak jsme se dostali k vládním nápadům, jak naplnit děravý rozpočet. Tady Babiš zcela jednoznačně a natvrdo řekl, že nepodepíše žádné zvýšení daně z nemovitosti, které chce teď vláda zavést. „Napište tam Vidláku, že jsem za svého za svého působení zrušil daň z převodu nemovitosti, aby se na to nezapomnělo.“ Ohledně českého snu – mít vlastní domeček, tady jsme oba dva byli na stejné vlně.

Co se týče války na Ukrajině… Babiš chce mír. Tečka. Chvíli jsem kolem toho kroužil, ale vždycky mě vrátil k tomu stejnému. Chce mír a má plán, jak na to půjde. Jo… Babiš není ani trochu proruský. Ani trochu! Však jste to v posledních dnech slyšeli sami.

Když jsme se krátce bavili o budoucnosti, tak byl kupodivu docela optimista. Vidí leckde nové příležitosti, vidí spoustu možností, co by se dalo dělat a hlavně, co se v posledním roce udělat mělo a neudělalo. On by ceny energií řešil odkupem akcií minoritních akcionářů ČEZu. „Řekněte Vidláku lidem, že kdyby byl ČEZ ze 100% státní, mohla by být cena elektřiny 1.500,- Kč/MWh. Kdybych byl premiér, udělal bych to takhle.“ V tomto ohledu počastoval fialovou vládu nepublikovatelnými slovy. Od této chvíle už jsme si v podstatě notovali. Já ztratil trému a Babiš trochu roztál.

Kdo je Babiš?

Babiš je realita možného. Chce aby se EU vrátila k původnímu určení, protože v takovém světě začínal podnikat. K základním čtyřem svobodám – aby lidi mohli cestovat, pracovat a obchodovat. To je podle něj cesta k prosperitě. Volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu. Bez omezování našich firem. „Štve mě Vidláku, že jsme v Unii už tak dlouho a pořád jsou naše firmy na trhu v západních zemích znevýhodněné.“ Tomu se chce věnovat.

Ne, Babiš nebude z EU vystupovat, ale bude chtít, aby se vrátili k tomu, co fungovalo. Nechce, aby nám z Bruselu kecali do domácích věcí. Obzvlášť ne ti v Evropské komisi. Chce, aby české zboží mohlo na západ stejně hladce, jako západní sem. To je jeho cesta. A považuje to za dosažitelnou metu.

S Babišem dostanete prezidenta, který bude tam, kde se doopravdy rozhoduje a kterého vždycky bude víc zajímat znění smluv, než pochvala od Uršuly van der Leyenové. Se vším, co toto sdělení obnáší. A bude jednat podle geopolitické reality. Žádná těšínská jablíčka v tom nikdy nebudou. Ví, jaká je ekonomická realita naší země a nebude ji přeceňovat.

Zeman novináře štval, protože je prostě cíleně provokoval. Babiš je bude štvát tím, že se s nimi bude v podstatě míjet. Oni nikdy nepochopí, jak Babiš přemýšlí, protože chtějí řešit jen to pozlátko. To je jednoduchá a laciná práce. Nikdy si s ním nesednou nad smlouvu, co má dvacet stran a nenechají si vysvětlit, co který paragraf vlastně znamená. Babiš na Hradě bude znamenat prosazování reálně dosažitelných českých zájmů, k čemuž je zapotřebí, aby ztichly kanóny a existovaly oboustranně výhodné dohody. Vždycky bude politiku chápat především jako umetání cestičky pro naše podniky a naše zboží. To jsou zbraně, kterým rozumí.

Když jsem se ho ptal, jak by sám sebe charakterizoval, tak řekl: „Když vidím tu mediální nenávist proti mě, když proti mě poštvou nemocného syna, tak napiště, že Babiš je debil, který neměl lézt do politiky. ” Když jsem viděl ten cvrkot kolem něj a nahusto popsaný kalendář, tak jsem mu vlastně naprosto rozuměl.

Tolik na první dojem. V následujících dnech se k němu ještě několikrát vrátíme.

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan1
20. 1. 2023 10:49
Odpovědět  josh-xy

At si volici spenata to video pusti. Prestal odpovidat, kdyz nemel argumenty, zacal mluvit s jinymi! Tohle hovado chcete volit?

Václav
20. 1. 2023 12:42
Odpovědět  Jan1

A ty si nepochopil z článku nic,bohužel. Každý člověk je nositelem kladých vlastností i těch s opačným znaménkem.Záleží na jejich poměru. Někdy trvá déle než uvidíme jeho “noty”! Takové ty závěry rychlonovinářů ap.jsou k ničemu !!

Jan1
20. 1. 2023 14:02
Odpovědět  Václav

Zastavas se arogantniho hovada, debile!
Zadny rychlonovinar, byly to otazky, ktere kazdeho zajimaji. Kdyz nema odpoved, prejde k jinymu. Ze se s nim nebude bavit!
Tech zabitych civilistu a deti na Donbase pri ostrelovani z NATO a USA houfnic a raket je uz 20000!

Pijack
20. 1. 2023 11:35
Odpovědět  josh-xy

Mě se navaluje z těch lidí, co za lampasákem lezou a žadoní od něj podpis. Místo aby mu rozbili tu nevymáchanou držku.

Boomer
20. 1. 2023 11:47
Odpovědět  Pijack

Tak to chodí na tom světě
každou chvíli jinák,
dneska ctí tě za svatého,
zítra budeš sviňák.

 Karel Havlíček Borovský

.. jednou se možná zase budou pálit památníčky, mazat posty na sociálních sítích, odebírat čestná občanství. Červenat se bude ovšem málokdo.. lidičky, pochopte, byla jiná doba!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
orinoko
20. 1. 2023 12:00
Odpovědět  Boomer

Aktivista Letecký už teď chystá nový muzikál – Není Sem Tele bez pruhů a hvězd. Příběh se bude týkat několika celeBRIT. … Jak Cvancarove unikla MOC i MOČ, Čtvrtníčka trefil desátý booster od Black Sabbath, jak Sveracovi unikl Jára Cimrman kolem zlaté žíly, jak Letecká sjížděla Elbrus s žumpou na zádech a jak smradum nesmrdí ani sametová lež a nenávist. To jsou dny!!!! Plicní ventilátor rotuje jak zběsilý.

ANTIUKRAJINEC
20. 1. 2023 11:52
Odpovědět  Pijack

Skvěle napsáno!!!!!!

Jan1
21. 1. 2023 09:25
Odpovědět  Pijack

Mam pritele, se kterym se nemohu bavit o politice. Ten by si sel taky rict o autogram. Je to vysledek 33 lete lzive a cenzurovane masaze obcanu medii a politiky.

orinoko
20. 1. 2023 11:42
Odpovědět  josh-xy

Bacha, po volbách budeme všichni svezeni na Strahov, kde nás jurska chunta v čele s Pinochetem bude soudit za pomoci armádního střeliva. A kripl Ledecký v atombordelu a vývodem z ducha bude pět – Sliby se maj plnit aspoň o Švábocich.

Petr
20. 1. 2023 16:41
Odpovědět  josh-xy

Hlavně , že ho obletujou slepice co kvokai to co chce ten komouš slyšet !!!!

Jan1
20. 1. 2023 10:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Umiracek za Petrodolar:
https://www.badatel.net/operacia-sandman-saudska-arabia-prave-ukoncila-dominanciu-petrodolara-domino-sa-zacina-rucat/

K clanku: Tentokrat davam 5 hvezd.
Babis for president!
Proc? Je mensi zlo jak vypatlanej NATO oficir, ktery nic neumi z toho, co rizeni vlady a statu vyzaduje. Babis byl uspesnym premierem pres pressing Fialy, Kalouska, kavarny a Havloidu. Vydrzel ponizovani a tlak justice a parlamentu behem jobu premiera. To je pro ne jednoznacne rozhodujici!
Fesacka uniforma spenata a jeho zjev muze okouzlit jedine ceske blbce a blbenky. Jeho impresariem je Kolar, zaprodanec a stejny chameleon, vyslanec v USA a SSSR. Jeho syn jako starosta Prahy x nechal demontovat pmnik Koneva.
Volba vojaka posle nase kluky do strojku na maso na Ukrajine!

Administrátor
P.A.Semi
20. 1. 2023 12:36
Odpovědět  Jan1

Já jsem si to říkal, že vám Generál pomůže pochopit pojem Menší Zlo
πα½

Boomer
20. 1. 2023 11:05
Ohodnotit příspěvek :
     

.. ano, rozhodujícím politickým orgánem v EU je zatím Evropská rada, a proto ten neustále sílící tlak na zrušení principu jednomyslnosti rozhodnutí a nahrazení rozhodnutím většinovým

Jan1
20. 1. 2023 14:05
Odpovědět  Boomer

Pak uz si budou delat co chteji. Platy poslancu nastavili tak vysoko, ze si je koupili. Jinde se tomu rika korupce!

me2d44
21. 1. 2023 14:52
Odpovědět  Boomer

Jinými slovyy: Pokud Evropská rada předá svoje pravomoci Evropské komisi, tak ze z EK stane kolektivní císař – proto ten tlak na zrušení většinového rozhodování – a pak budou schopni prosadit i dědičné vládnutí. A ten generál, který v 1988 dostal kapitána (a současně byl vyhlášen za neschopného velitele roty). Já byl na kpt. povýšen až v roce 1989, ale že jsem neobrátil kabát, tak mě dali na vidlici: kapitán/ praporčík (byl jsem jediný politruk u brigády, co chtěl zpátky na techniku – ostatní skončili u policie) – já bez nároku na další povýšení – neberte to, já jen chtěl dosloužit přísahu a závazek. Naštvali mě až v 1995, když začali likvidovat PVOS (mašinu po generálce za 5 mega jsem musel odvézt na zrušení – než jsem se vrátil, byla rozkradena půlka mého skladu) – tak jsem šel do civilu (ale náhradní volna za 24 hod. služby jsem si vyčerpal do posledního dne – byl jsem doma půl roku – krom dnů, kdy jsem si jel pro výplatu).

Gales
20. 1. 2023 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel jsou to jenom řeči.Slibem nezarmoutíš.Kdyby měl prezident více pravomocí,tak ano ale s těmi co má v současnosti,tak ne. Pokud bude vládnout Fialova horda,tak ho budou dusit na každém kroku. Ale je to pořád lepší volba než generála pod vedením klanu Kolářovců. Holt musíme začít bojovat za lepší zítřky.Nic jiného nám nezbývá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
20. 1. 2023 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Vidlák je vždycky dlouhý jak 14 dní. Za sebe to říkám stručně – se skřípěním zubů budu volit Babiše. Ne kvůli tomu, že bych ho měl rád, ale kvůli odpudivému lampasákovi PP. Ten sebou přitáhne na Hrad i majorku Hulihenovou, vystudovanou politruka. To je děs.

20. 1. 2023 11:42
Odpovědět  Pijack

Myslím, že máme, aspoň my dva, víc než jasno, co je Vidlák za šmejda.

20. 1. 2023 14:42

Jen do mě minusáci, ať mám přehled o bezmozcích.

ANTIUKRAJINEC
20. 1. 2023 11:55
Odpovědět  Pijack

a další věc:na Monike jako první dámu by se dívalo určitě líp,než na tu bolševickou politručku s kastrólem na hlavě

orinoko
20. 1. 2023 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jsem viděl hodně… Hada chc@t, koně blejt, převrácenou cikánskou maringotku, čerta v luftu sr@t …. ale takový mezinárodní hon na občana Babáka jsem ještě neviděl.
Orwel by nestačil žasnout. A to všechno jen proto, že občan Babák vadí jedné… nebo několika… bandě sejdiru a kradaku, kteří se domnívají, že místní banánovka je jen jejich. A jen jejich je i emericka řiť, kde se tísní s různými obskurnimi existencemi z celého světa. HIS master’s voice.
Kaprál Sem Tele má svého bednaka Koláře a smrada z pražské žumpy. Má svoje svíčkové báby , čeřen zaplněný kvalitními českými idioty, juvenilnim sajrajtem pak nejvíce.
Občanu Babakovi ten parforzni hon nezávidím. Nicméně okolnost, že světové idioty dovádí k šílenství, je pozoruhodná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
20. 1. 2023 11:43
Odpovědět  orinoko

.. na občanu Babákovi vadilo, vadí a bude vadit hlavně to, že jeho politické snažení se dokáže obejít bez kmotrů sponzorů, kterým by potom dlužil protislužbičky.

A teď si vás kúpím všecky..

Pijack
20. 1. 2023 12:41
Odpovědět  Boomer

O tom to je – že drtivá většina mladých (u žen bych to ještě chápal) vůbec netuší jak funguje vojenské myšlení. Netuší, co to je subordinace z pohledu názoru…Tedy že o tom, co řekne (rozhodne) někdo výš postavený se už prostě nediskutuje, nepřemýšlí se o tom a jakýkoliv jiný názor se nesmí vůbec presentovat. ..a že civilisti jsou pro vojáky pouze banda blbů, co ničemu nerozumí a proto nemají právo do ničeho kecat. A že lidi pocházejícího z takového prostředí tyto “normy” prostě přenášejí i do civilního života (počínaje rodinou a presidentským úřadem konče). Ne nadarmo 90% diktátorů pocházelo z vojenského prostředí…či vojenské prostředí formovalo jejich názory. Nechápou, že člověk, který celý profesní život fungoval v prostředí nezpochybnitelné subordinace, je ten úplně poslední, který by dokázal spojovat lidi, poslouchat jiné názory, diskutovat… on bude jenom rozhodovat. Jestli si u Zemana stěžovali, že si presidentské pravomoce vykládá po svém, tak to teprve uvidí, co to je, když si lampasák (postižený představou, že nadřízený má vždycky pravdu), začne vykládat presidentské pravomoce !!!

Boomer
20. 1. 2023 14:04
Odpovědět  Pijack

.. lampasák rodem i povahou nám ovšem bude klidně tvrdit, že ty pravomoce jsou takové jak je vidí on, nikdy ani jiné nebyly a jen my si je vykládáme špatně!

A nediskutujte se mnou, když se mnou mluvíte!!!!! © pplk.Glogar

20. 1. 2023 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Vidláku, mám tě už plný kecky. Běž už do…
Jo. Přesně tam.

20. 1. 2023 14:44

No vida, tady už je 15 vovčanů. Jen chutě do toho minusáci, ať mám přehled.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
20. 1. 2023 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Americká ministryně financí Janet Yellenová oznámila politikům kongresu, že dluhový limit USA ve výši 31,4 bilionu dolarů byl ve čtvrtek dosažen a je zapotřebí jej zvýšit.
Co myslíte, jak se takový dluh dá reálně splatit? Ať žije válka, zvláště když za nás krvácejí jiní!

orinoko
20. 1. 2023 12:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Generálův Vrabel jde do exekuce. Kanimura Danuše dorazila svoje bývalé působiště do kroniky prikulovaneho Sametu a kreativní katolík Pithart /kdysi fanatický komous/ už zaujal svoje místo na pódiu sudetackych aktivit.
Přehled nejhorší české spodiny se do druhého kola showbyzhnisu zkompletuje.

Administrátor
P.A.Semi
20. 1. 2023 12:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Mně Babiš až do Covidu nevadil…
Covid podělal, ale stejně nebo spíš hůř na tom byla celá Západní Evropa…

Jen když vidím ty procenta, asi to nedopadne… Uvidíme…

Myslím, že Babiše by na Prezidenta byla škoda, protože tam nemá moc pravomocí… Bude o dost lepší Premiér, až se podaří odstavit Fialovou mafii, buď předčasně, nebo při dalších volbách… Protože reálně je ANO nejsilnější strana v opozici k současným mafiánům a bez ANO to nepůjde…

Babiš se především umí poučit… Převzal částečně témata od Okamury, aby mu Okamura neodlákal voliče – a šel proti Kvotám na migranty… Nyní převzal témata od Bašty – snaha odstavit Vládu a snaha o Mír na Ukrajině… (Takže to, co jsme chtěli od Bašty, tak trochu převzal, a kdybychom to od Bašty tolik nechtěli, tak by to nepřebíral, takže nějaký smysl ta naše kolektivní snaha předtím měla…)

Takže do Parlamentu jsem volil a zřejmě i budu volit Okamuru a SPD jako důležitého Kibice, který vládu tlačí tím správným směrem… A Babiš se umí poučit a zvolit nějaký Kompromis, narozdíl od současné SPOLU, která opozici prostě ignoruje a jede jak tank špatným směrem na všech frontách…

πα½

orinoko
20. 1. 2023 13:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Do hitparády míří zbrusu nový opus hnědáka Leteckého, věnovaný khaki moulovi ze smíry – Slipy se maj plnit o vánocích.
” Není všechno jenom štěstí
na hradě jsem dostal pěstí,
Pavle, co s tím vyvedem? “

unor 2022
20. 1. 2023 16:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Volba podnikatel vs zkrachovaly mnohobarevny lampasak je naprosto jasna.
Klidne jeste dve tri Capi hnizda jak ukrajinske zakopy a podil na bezutesnosti nejen Ukrajiny ale i cele Evropy.

Standa
20. 1. 2023 17:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Když tu píšeme o naší podpoře nacismu nebo gumoiního jenerála.
Udělejme si sami takový předvolební průzkum.
Kdo volí Babiše ….je palec nahoru , kdo P.P…. palec dolů.
P.S. Jde pouze o symboliku a ne o palce.Klidně bych to mohl udělat obráceně. Nejsem Kantar z Kajman.

unor 2022
20. 1. 2023 17:58
Odpovědět  Standa

Babis nebo general neni ani tak o palcich, jako o rozumu. Ovsem rozumu palec nahoru se neda nic vytknout. Takze Babis.

sergej
20. 1. 2023 20:17
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 Tady už to nikdo nedá do kupy již s dědičnými nosně primárními normovači soustruhátu asi už v genech na 3 000% čt orwell od vztyčení vysílacího stožáru. Paraziti se přemnožili.

Jan1
21. 1. 2023 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Rus: Maji jenom silacke kecy. Ve skutecnosti se nas boji az serou do kalhot a pri prvnim stretu utecou jako z Afghanistanu a z Vietnamu.