blogKrize UKRAJINA

Vladimír Zelenský – hrdina Ruska

Vladimír Zelenský – hrdina Ruska

Dmitrij Orlov

Během svého působení ve funkci prezidenta toho, co zbylo z Ukrajinské SSR, Zelenskij sice zemi zničil, ale dosáhl mnohého … pro Rusko. Zde jsou jeho hlavní úspěchy bez udání pořadí:

– Tím, že byl zvolen na základě slibu ukončit válečné akce a poté okamžitě přistoupil k eskalaci konfliktu v Donbasu, důkladně zkompromitoval zbytky ukrajinské demokracie. Dále zničil ukrajinskou občanskou sféru tím, že zakázal všechna média kromě jednoho vládního kanálu, zakázal veškerou opozici a všechny ruské zpravodajské zdroje a v podstatě zavedl totalitní diktaturu.

– Bezohledným ostřelováním civilistů v nyní ruských Doněcké a Luhanské lidové republice a následnou hrozbou vojenské invaze a genocidy na jaře 2022 poskytl Rusku dokonalou záminku k zahájení speciální operace: záchrana životů civilistů. Přitom pomohl rozšířit ruské území o čtyři velmi cenné oblasti a připravil půdu pro možné připojení mimo jiné oblastí – Mykolajiv, Oděsa, Charkov a Kyjev.

– Promrhal 150 miliard dolarů (minimálně – pozn.překl.) zahraniční pomoci (velkou část z nich prostě ukradl), vyplýtval obrovské množství vojenské techniky a munice, aniž by něčeho dosáhl, a přišel o 350 000 zabitých ukrajinských vojáků (mezi nimiž bylo mnoho válečných zločinců) a možná ještě dvakrát tolik zraněných.

– Počet obyvatel své země snížil téměř o polovinu. Část z nich se přestěhovala do Ruska, stala se ruskými občany a splynula s ruským obyvatelstvem, zatímco zbytek odešel do Evropské unie a stal se vážnou zátěží pro rozpočty EU.

– Tím, že nařídil ukrajinským jednotkám ostřelovat školy, školky, nemocnice a obytné domy ve všeobecně uznávaných oblastech Ruska, jako je například Belgorodská oblast, a pokusil se o údery bezpilotními letadly přímo na Kreml, prohlásil svou vládu za teroristickou organizaci a vyloučil jakýkoli pokus donutit Rusko, aby s ním jednalo o míru.

– Demonstroval převahu ruských zbraní a vojenské techniky nad zbraněmi a technikou NATO, naposledy tím, že umožnil Rusku zničit jeden z nejcennějších, ale vysoce neúčinných systémů protivzdušné obrany Patriot, které poskytly USA. Všem bylo jasně prokázáno, že téměř veškerá technika, kterou Západ dokázal Ukrajincům poskytnout, je ve srovnání s ruským protějškem horší co do bojového výkonu, ale v žádném případě ne co do ceny.

– Ruské armádě to poskytlo dostatek příležitostí ke zdokonalení metod boje se silami NATO, a to osvojením si nových oblastí bojových operací s využitím bezpilotních letounů a nepřetržitého pozorování bojiště z geostacionárních družic. To bude nepochybně velmi užitečné jak v boji proti silám NATO, tak při zvyšování budoucího prodeje zbraní nezápadním zemím, které se chtějí vymanit z útlaku a vměšování Západu.

– Některé zbraně, které od USA obdržel, prodal mexickým drogovým kartelům, takže americkým představitelům nezbývá než přivírat oči a předstírat, že se to neděje. Možná budou také nuceni odvracet zrak, až tyto kartely použijí tyto zbraně k ovládnutí dalších a dalších měst uvnitř USA.

– Hostil mnoho vysoce postavených západních představitelů, kterým během jejich návštěvy Kyjeva dával štědré dary, například kufry s penězi ze zahraniční pomoci, které si pak tito představitelé pašovali domů ve svých diplomatických zavazadlech. Tímto způsobem na ně sbíral cennou špínu.

– Dal příklad ostatním ruským Židům, kteří neměli to štěstí být na Ukrajině mimo svou vlast, a přestěhoval své rodiče do módní čtvrti v Izraeli. Svou ženu si však drží po boku a ta odvedla skvělou práci při demoralizaci ukrajinského obyvatelstva, když za jeden evropský nákupní výlet utratila víc peněz, než většina Ukrajinců uvidí za několik životů, a to vše za peníze amerických daňových poplatníků. Také vytrvale klame západní úředníky tím, že je nutí přijímat za bernou minci a opakovat směšné historky, jako je ta o tom, že ruští vojáci dostali Viagru, aby mohli ještě vytrvaleji znásilňovat ukrajinské ženy.

– Zelenskij je někdy neopatrný. Byl například obviněn z toho, že na důležité posty v ukrajinském obranném aparátu jmenoval agenty ruské Federální bezpečnostní služby, ačkoli není jasné, zda to, co zbylo z ukrajinského soudního systému, ho dokáže postavit před soud.

– Jedním z jeho největších úspěchů bylo, že dostal USA a NATO do zugzwangu: USA a NATO mohou buď pokračovat v podpoře Ukrajiny, nebo ji přestat podporovat; v obou případech prohrají.

– Snad největším úspěchem bylo, že pomohl Rusku odvrátit se od nepřátelských sousedů na Západě a zaměřit svou pozornost na přátelské a neutrální země v Asii, na Blízkém východě, v Africe a Latinské Americe, přerušit hospodářské, finanční a kulturní vazby se Západem a vymanit se z jeho vlivu. Neochvějná podpora ukrajinských nacistů, jejichž znaky, insignie a hesla byly stylizovány podle nacistického Německa a jejichž hrdiny byli nacističtí kolaboranti, v kombinaci s velkorysou podporou, které se jim dostávalo ze Západu, jehož představitelé se rozhodli zavírat oči před jejich fašistickými tendencemi, posílila v Rusech přesvědčení, že Západ je jejich existenčním nepřítelem: Fašistická a rasistická entita, která je odhodlána zničit Rusko, ale je příliš slabá a zbabělá na to, aby se o to pokusila sama.

To vše vyvolává otázku: komu slouží Vladimir Zelenskij? Odpověď se zdá být zřejmá: Vladimir Zelenskij slouží Rusku. To je samozřejmé, vždyť je to v podstatě Rus. Přesněji řečeno, je to ruský Žid, ale jako ruský Žid je, stejně jako všechny ostatní početné národnosti v Rusku, v první řadě Rus a teprve potom Žid. Jeho rodným jazykem je ruština a ukrajinsky (stejně jako anglicky) se naučil až poté, co se stal prezidentem, a to v rámci své pracovní přípravy. Kulturně je Rus a předtím, než se stal prezidentem, byla jeho komická čísla mezi Rusy docela populární, a to jak na (bývalé) Ukrajině, tak v samotném Rusku. Ale v ukrajinštině (kterou mluví s drilem) není zdaleka tak vtipný jako v angličtině (kterou ovládá průměrně a neochotně). Jeho duše je zjevně s Ruskem.

Za jeho hrdinské činy ve službách Ruska bych ho rád doporučil k udělení řádu Hrdiny Ruské federace… možná posmrtně, ale to je častý osud ruských hrdinů – hrdinně zemřít ve službě vlasti.

Použité zdroje a inspirace:

https://boosty.to/cluborlov/posts/9f2d86f1-fcaa-4877-8e56-cf6ab7a8d3cc

https://aftershock.news/?q=node/1250989

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
aamater
7. 6. 2023 23:17

Zelenskyj dopadne veľmi zle. Tik, tak, tik, tak …

Jaris
8. 6. 2023 01:48

Divim se jen, ze zidaka Zelenskeho po tech vsech masakrech jeho vlastni lidi neodstreli jako skodnou zrudu.

Mike
8. 6. 2023 05:54
Odpovědět  Jaris

Všeho do času.

Pavel K
8. 6. 2023 06:34
Odpovědět  Mike

Ale čím více času, tím více nebožtíků. Ne nadarmo se říká, co můžeš udělat hned neodkládej na zítřek. No a my jsme toho zářným příkladem.

Pijack
8. 6. 2023 08:02

Tak to dopadne vždy, když se do politiky a pozice presidenta nainstalují herci. My už s tím máme zkušenosti. Ukrajinci si to chtějí taky vyzkoušet 🙂

Pavel z Moravy
8. 6. 2023 09:56
Odpovědět  Pijack

Nu, ono je herec a herec. Ne každý může být herec jako Gabin, Radfford nebo Bondarčuk, abych to umocnil mezinárodním složením. I my jsme měli herecké špičky a to bezpochyby. Pak je tu ta nelichotivě jmenovaná šmíra, která udělá vše za trochu stříbrných, i když herecké umění je jaksi na vedlejší koleji. Stačí pouze svými srágorovinami opíjet to svoje obecenstvo nechutnostmi na které se povětšinou nejde dívat. Největším úspěchem Zelenského je fakt, že pomohl Rusku odvrátit se od zparchantělého západu. To bezpochyby pro Rusko je největší přínos. Je důležité rozejít se s dacany a najít si nové přátele i když i z nich se časem mohou stát dacani, ale to si již musí pohlídat sami.

Markýza
8. 6. 2023 08:47

Hm…..satira, a jak strašně je to pravdivé. Nejpravdivější je zřejmě ta pasáž o zúčtování se Západem.

Vlastimil Čech
8. 6. 2023 13:27

he,he,he…. bezvadné. Ještě bych ohodnotil jeho příspěvek k technice hry na piano…
https://www.youtube.com/watch?v=oua0Puihrkc&t=76s

Markýza
8. 6. 2023 14:25
Odpovědět  Vlastimil Čech

Njn. Jak kdesi pravil VVP – něco jiného je hrát si na prezidenta a něco jiného je být prezidentem.

Helena
8. 6. 2023 14:12

Konec Zelenského se blíží….

Pavel z Moravy
8. 6. 2023 14:49
Odpovědět  Helena

Ono se blíží konec celé této Evropy, naoko se ještě všichni tváří srdnatě, ale myslím, že mají naděláno ve spoďárech. Až to tady po Evropě všude vypukne a bude to z různých důvodů, ne jenom kvůli ukrošům, bude vesele. Také většina té honosné bruselské elity už má určitě ty svoje chaloupky z porcelánu někde daleko od břehů Evropy zakoupené pro okamžitý únik. Jestli je pravda to co jsem četl, že kupříkladu v Irsku míní vybít 200 000 kusů hovězího skotu, co se dá předpokládat, že lidé udělají. Nu, stát se může, že také nic, ale to by jim asi museli vyplatit nehorázné prašule, aby byli klidní. A my, řítíme se do strže nevídanou rychlostí, brzy budem rýt čumáčky v zemi.