blog

Vláda Petra Fialy (ODS) chce zrušit podporu stavebního spoření.

Ze sítí

Dnešní aktuality 16.8.2022 – 1. Vláda Petra Fialy (ODS) chce zrušit podporu stavebního spoření. Řekl to ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Tuto změnu podporuje i premiér Petr Fiala a také předsedkyně TOP09 Pekarová Adamová. Hnutí SPD zásadně odmítá ukončení státní podpory u stavebního a důchodového spoření. Fialova vláda jde přímo proti slušným občanům a je to další asociální krok proti lidem, kteří si plánují pořídit vlastní bydlení. Vláda odmítá řešit dostupnost bydlení pro naše občany a ještě navíc hází lidem klacky pod nohy. Stavební spoření využívají víc než 3 miliony lidí. Stát jim přidává 10 procent, maximálně 2 tisíce korun ročně.

2. Jelikož Fialova vláda nadále odmítá řešit drahé energie a pomoc lidem, tak dnes SPD s ANO podalo ve Sněmovně další mimořádnou schůzi Sněmovny, kde budeme opět požadovat na vládě, aby řešila energetickou krizi, zdražování a hrozící růst nezaměstnanosti. Vláda Petra Fialy totiž na naše občany úplně kašle. A ministr průmyslu Jozef Síkela (STAN) navrhuje novou závaznou vyhlášku pro občany stanovující pravidla pro vytápění a dodávky teplé vody – tedy aby si místo topení vzali lidé svetry. Síkela tyhle ůspory navrhuje pro “případ, že by ruský diktátor Vladimir Putin dále eskaloval svou energetickou válku”. Prosím, aby pan ministr nelhal. Putin nám rád prodá plyn i ropu a za výhodné ceny, jak vidíme na příkladu Maďarska i jiných států. Stačí, když Fialova vláda a EU přestanou dělat vše, aby nefungovaly plynovody a ropovody a aby nebylo možné za suroviny Rusku zaplatit. Pokud bychom zítra oveřeli kompletně dokončený plynovod Nordstream 2, tak ceny plynu násobně klesnou z minuty na minutu a s ním i ceny elektřiny, potravin, hnojiv a tisíců dalších produktů. Ptejme se Fialovy vlády a západních politiků, proč tohle nechtějí. Kvůli sankcím rekordně chudnou občané České republiky, zatímco Rusko má rekordní zisky. To SPD nechce. My v SPD chceme, aby měli naši občané co nejvyšší životní úroveň v bezpečné zemi. Měli bychom vědět, že bez levných surovin, bez levné energie, nebude Evropa konkurenceschopná. Už dnes hrozí, že 30 procent našich zemědělců a na ně navázaných producentů může zkrachovat díky nerovným dotačním podmínkám oproti zahraničí, které současná Fialova vláda ještě prohlubuje. Krach každého zemědělce znamená další zdražení potravin, další ožebračení českých domácností. Není třeba omezovat teplotu v nemocnicích a v domácnostech, stačí nakoupit plyn a je po problému. Plynu je dost a Gazporm nemá problém prodávat. Problém jsou dnes plynovody, kdy opravu zpoždují unijní sankce. Tak buď zrušme sankce nebo zprovozněme Nordstream 2 a plynu bude víc než dost. A pokud to vláda odmítá, tak je viníkem drahoty Fialova vláda. Ukazuje se, že bohužel největším nepřítelel republiky a občanů je neschopná a nekompetentní vláda Petra Fialy (ODS).

3. Soud pravomocně zamítl nároky europoslanců KDU-ČSL Zdechovského a Svobody, abych se jim omluvil skrze televizi, noviny a na půdě Poslanecké sněmovny a rozhodl tak, že mám na svém FB profilu uveřejnit, že pro sankce vůči České republice nehlasovali. Nadále tedy platí, jak už jsem říkal, že oba pánové hlasovali pro to, aby Česká republika a další země EU přijaly odpovědnost za přesidlování a přijímání uprchlíků👎🏻

A europoslanec od lidovců Zdechovský je opravdu pěkný vykuk. „Chlubil se, že chrání peníze Čechů. Před lety však Zdechovský špinavé kšefty obhajoval“. „Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ještě před pár lety pracoval pro společnost, která doslova obrala o peníze desítky lidí“. To jsou titulky článků v médiích. Konkrétně šlo o půjčky. Na půjčkách by nemuselo být nic špatného, kdyby u firmy, kterou zastupoval Zdechovský, vše neobsahovalo jeden „drobný háček“, který lidem peníze z kapsy pouze vytáhl, než aby jim jakoukoliv půjčku zajistil. Případem se zabýval i pořad ČT Černé ovce, který natáčel i se Zdechovským, jenž podivné praktiky společnosti CPE Credits of Private Equity, a. s. obhajoval. CPE si u svých klientů vyžádala poplatek za zprostředkování půjčky, lidé firmě zaplatili, ale přesto se nikdy své půjčky nedočkali.

4. Prosazujeme vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy. Tato neschopná a škodlivá vláda musí skončit! Předseda hnutí ANO Andrej Babiš minulý týden připustil možnost vyvolání hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy (ODS) ve Sněmovně. Hnutí SPD tento názor prosazuje od samého začátku jmenování této vlády prezidentem republiky v prosinci loňského roku a nyní hnutí ANO konečně tento náš požadavek sdílí také. Pro svolání schůze Sněmovny pro hlasování o nedůvěře vládě je potřeba podpisy minimálně 50 poslanců a hnutí SPD má poslanců 20, což ke svolání této schůze nestačí. Hnutí SPD tento návrh na svolání schůze o hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy samozřejmě podpoří. Tato vláda není vládou odborníků, dávno ztratila důvěru veřejnosti a nemá schopnosti řídit zemi v době ekonomické a potravinové krize. Vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor občanů, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem jak firem, tak domácností, vysokým cenám pohonných hmot, energií, bydlení a potravin, je potřeba říct Fialově vládě jasné NE a bylo toho dost, protože široká veřejnost kromě plamenných projevů členů vlády, jak to zvládneme, nezaznamenala jediný hmatatelný krok tohoto kabinetu kromě korupčních skandálů předních koaličních politiků.

5. Premiéru Fialovi nedůvěřuje 70 procent občanů. Zářijové volby budou referendem o Fialově vládě. Premiérovi Petru Fialovi (ODS) důvěřují jeho vlastní spoluobčané nejméně z premiérů či prezidentů světových demokratických států. Petr Fiala jako předseda vlády dopadl dokonce nejhůře ze všech sledovaných světových státníků. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu společnosti Morning Consult, který zveřejnila minulý týden TV Nova. Fialovi nedůvěřuje 70 procent našich občanů a má důvěru pouhých 23 procent. Společnost Morning Consult zároveň sleduje, jak lidé vnímají směřování své země. I v tomto ohledu je na tom Česko špatně. Na správné cestě je jen podle 20 procent občanů. Tím se pouze potvrzují názory SPD, že premiér této země není muž na svém místě a veřejnost je o tom přesvědčena. Přijďte proto prosím ve dnech 23. – 24. září k volebním urnám, které budou zároveň referendem a vysvědčením stávající vládě, a dejte svůj hlas kandidátům hnutí SPD. Jsme jediné vlastenecké hnutí zastoupené ve Sněmovně a pokud chceme, aby nás bylo více slyšet, potřebujeme právě Vaše hlasy. Děkujeme!

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
17. 8. 2022 13:57

Vše jenom zástupné problémy politické komedie s tragickým koncem pro normální lid, ………
namísto řešit ceny elektřiny Lipsko M11/22 za 603,- Euro/MWh!!!!!!!!! Demolice rodin ČR !!! A řešíte v PSP ptákoviny…!!!

Helena
18. 8. 2022 08:13
Odpovědět  ijn

Přesně, stavebko není – tedy nebylo – ani tak na nějaké horentní sumy, ale hlavně pro přístup k jakéstakés hypotéce. To co dělá “vláda” dnes je zase jen a jen o znepřístupnění bydlení pro české lidi. Hlavním programem této “vlády” je totiž: znepřístupnění vlastního bydlení, a ty co vlastní bydlení už mají, tak jim ho skrze astroceny energií exekučně sebrat. Protože byty a domy chtějí vlastnit oni a jejich pasáci/kdo jsou dnes investoři do bytových staveb – většinou američané, skopčáci a ukroši/ – ti chtějí mít plynulé zisky po dlouhá léta z nájmů.

Ladislav
17. 8. 2022 14:00

💤♎1* ****************** Jako vždy souhlas. Pane Okamuro, bijte do nich den co den až do demise! Přátele, nevím jak vy, ale znovu jsou příspěvky – čeká na schválení!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Václav
17. 8. 2022 19:53
Odpovědět  Ladislav

Tak, správně zrušte všechno, hlavně začněte u sebe kůže líné, zaprodané a tupé.Nečekejte až vás zruší lidé, to nebude hezké.

Gales
17. 8. 2022 14:06

Ať zruší.Většina to stejně má místo spoření.

sizok
17. 8. 2022 15:45
Odpovědět  Gales

Máš v mozku aspoň jednu zauzlinu, hlupáku?
Ono to spoření je.

UFF UFF
17. 8. 2022 16:21
Odpovědět  sizok

Pokračov.
—–
Jen pro rychlou představu:
6 (let) x 20tis ročního vkladu +2 tis. státního příspěvku = 132 tis. Kč
Při smluvním úroku 1% je z této částky v 6-tém roce z této částky hrubý úrokový výnos 1320,- Kč! Připočtením 2.000 Kč státního příspěvku je výnos v 6. roce celých 3.320,- Kč.
(Pozn.: Dnes už některé banky zvedly uročení na 2-2,5-3%, ale co je to proti inflační ztrátě za tentýž rok, že?)
Z tohoto VELEVÝNOSU 3.320Kč odečtěte kromě daně 198,- Kč rovněž 325 Kč za vedení účtu a 83,- Kč (tj.1/6 z poplatku “za sjednání spoření” 500 Kč. (Kdysi z tzv “cílové částky” to bylo násobně víc!!! No a samozřejmě by se asi našly i další almužny, které si bančička z klienta ráda promyšleně vyždímá! – viz sazebníky poplat

UFF UFF
17. 8. 2022 16:15
Odpovědět  Gales

Kdyby byly české vlády FINANČNĚ GRAMOTNÉ A NELOBOVATELNÉ, tak tzv. stavební spoření bylo zrušeno již nejméně 20. let . V žádném případě se nejedná o podporu občanů ale o lití peněz ze státního rozpočtu ve prospěch čistého zisku bank!!!
Kdo mi chce oponovat, (a je trochu finančně gramotný) ať hezký spočítá výši reálného čistého výnosu v 6. roce spoření např. u naší rodné ČESKÉ SPOŘITELNY (6 let je podmínka pro statní dotaci). V dalších létech míra výnosu samozřejmě setrvale klesá.
—–

UFF UFF
17. 8. 2022 16:35
Odpovědět  Gales

ZÁVĚR: z pracně nastřádané částky 132 tis Kč zahrnující 6 let úspor důvěřivého občana a státní rádoby pomoc ve formě příspěvku finančně negramotného/zlobovaného? státu střádatel v šestém roce reálně zbohatné o cca 2700 Kč – t.j. o celá “2+chlup” procenta. Raději nemyslet, kolik by to bylo bez těch státních 2tis. :o( Takže za to, že u ní máte dlouhodobě vázaných 132tis. se bančička plácne přes kapsu a dá Vám třetinu toho co negramotný stát u něhož nemáte nic, a který si na to musí půjčit dráž. No nevemte to – Už jen ten dobrý pocit u jak finančně gramotné instituce to máte uložené musi jednoho blažit – že? ! ufff

Lev Prchala
17. 8. 2022 14:41

Úkol a zadání po zfixlovaném vítězství fyjakový pětikloky zněl jasně…..
ZNIČIT FUNGUJÍCÍ ZBYTEK EKONOMIKY A VEŠKERÉ SOBĚSTAČNOSTI OBČANŮ V ČR A UDĚLAT Z NICH DRUHÝ BANDEROSTÁN!

Pavel
17. 8. 2022 16:18
Odpovědět  Lev Prchala

To, že jsou nekompetentní to je jasné. Ale oni to vše dělají vědomě, protože ten úkol zlikvidovat tuto zemi dostali od globálu jako zadání. Protože ať jsou tito škůdci jací jsou, nikdo nemůže být takový hlupák aby prováděl takovou protinárodní politiku. Nikdo !!. Myslím, že to si nedovolil ani Hácha i když jsem ještě na na světě nebyl. Toto vše provádí úmyslně. Jen ti nejhorší zlořádi upřednostňují příslušníky cizí země před svými občany. Toto je jasný důkaz zrady.

Lev Prch
17. 8. 2022 17:43
Odpovědět  Pavel

Jsem pro návrat trestů z doby Otce vlasti týkající se ZEMSKÝCH ŠKŮDCŮ!

Milan ze Zahrady Čech
17. 8. 2022 18:43
Odpovědět  Pavel

Bingo!

Pavel K
17. 8. 2022 20:09
Odpovědět  Pavel

Jsem rád že mám v ČR alespoň jednoho člověka, který má úplně totožné názory. Pavle, tohle jsem na PP psal čtyři roky. Že to co se zde v ČR děje je absolutně vylučitelné, že vše to co politici činí má úmysl a je konáno cíleně.

janle57
17. 8. 2022 14:57

Zrušme stavební spoření,omezme bezplatnou zdravotní péči v rámci zákonného
zdr.pojištění,zrušme seniorské slevy ve veřejné dopravě ……. říká soudruh Fiala
a jeho věrní !! …hned budeme mít více peněz pro zbědované Ukrajince a něco málo
zbude i na nové aeroplány F-35 !!

Lev Prch
17. 8. 2022 15:45
Odpovědět  janle57

S hospodářskou politikou fyjalový pětikloakloaky zbyde na ty éra akorát na papíře, naštěstí 😁

zdena
17. 8. 2022 17:39
Odpovědět  Lev Prch

však oni je dostanou na dluh – stejně jako zelený šašo….

Lev Prch
17. 8. 2022 18:51
Odpovědět  zdena

Nebudou mít čas, už NEBUDOU!

sizok
17. 8. 2022 15:47
Odpovědět  janle57

Vše pro ukrajince! Vy chcípněte hlady.
Pryč s fialou a jeho nacistickou bandou.

Lev Prch
17. 8. 2022 17:47
Odpovědět  sizok

Přesně, Banderostán budiž nám ve všem vzor….. zvlášť v chudobě a v nenávisti k Rusku!
Ale že z nás na úkor těch nacistů dělají “””negry”””doby války Severu proti Jihu, že máme jen právo DRŽET HUBU A BANDEROSVOLOČ FINANCOVAT,TO HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKÁ STOKA VIDĚT NECHCE, TLESKÁ VE STOJE
😡😡😡😡😡
FYJALOVÝ VLASTIZRÁDČE POSLOUCHEJ A PAMATUJ,
JSME POTOMCI JANA ŽIŽKY,JANA ROHÁČE JANA HUSA…..NE udavače Havla 👎

UFF UFF
17. 8. 2022 18:02
Odpovědět  janle57

ad 1
GRAMOTOVÉ – PROBŮH!!!
Vemte si třeba dobu 10 let. Tipněte si kolik by Vám bančička vycálovala po deseti létech, když při ročním vkladu 20 tis. Kč nastřádáte 200tis a stát vám k tomu přispěje 10 x 2tis. Kč, tj. celkem 20 tis. Kč. – tj. dohromady do toho bylo vraženo 220 tis. vkladů, 3250 Kč poplatků za vedení úctu, dnes 500, kdysi několik tisíc Kč za sjednání spoření a event spousta dalších kdenic-tunic průběžných plateb. (Na internetu je sazebníků spousta – usměvnější jsou především ty několikaleté). Teď už bída naučila i bančičky houstí, ale vono jim to furt stojí zato a bankovní lobby určitě zrušení stavebka nedopustí!!!

UFF UFF
17. 8. 2022 18:03
Odpovědět  janle57

ad 2
Naštěstí teď se snád trochu bude muset naučit houstí i “negramotný??? stát”! Jenom detail – ten blbý totalitní stát z “naších-rozpočtových” peněz přiszpíval občanům na vrátné-nevrátné půjčky poté co splnili stanovené podmínky! Do doby splatnosti pomoci občanům stát své, nebo dokonce vypůjčené prachy do bančičky zbytečně neposílal. Dnes, i když je jasné, že si na ty dary (třeba u stavebka, důchodového připojištění a pod.) nebude moci ofčánek po dlouhá léta šáhnout aby neporušil smluvní podmínky, stát se zadlužuje jako mourovatej, jen aby mohl udělat radost bančičkám, a peníze, které prý budou jednou vyplaceny Vám jim dáva léta napřed. To asi aby si od nich mohl průběžně půjčovat a v případě krachu poskytovat obětem více kompenzací!!! A taky aby měly vyšší zisk a dividendy pro matinky…. ALEVOTOMTOURČITĚNENÍŽE,

Albi
17. 8. 2022 15:48

Sama stavební spoření nemám a nikdy jsem neměla, ale tady je zkušenost kupodivu “mainstreamová” z diskuze na Novinkách, která se mi zdá rozumná. Posuďte sami.

Miroslav Vala
Budu zcela konkrétní. Mám stavební spoření u Allianzu 20.000 Kč ročně. Mám ho v této chvíli tři roky a na svém účtu u Allianzu mám 66.000 Kc. Tři krát jsem jsem tam dal 20.000 a třikrát mě tam dal stát podporu 2.000 Kč. Úroky, které dává Allianz jsou prachmizerne, stačí akorát na jejich poplatky. Ty jsou 80 Kč každý kvartál. Je zcela bez jakékoliv debaty, že stavební spoření není výhodné ani pro střadatele ani pro stát. Je výhodné jenom a pouze pro stavební spořitelny, v mém případě pro Allianz, který vlastně naprosto bez rizika a bez svých nákladů používá 6 let peníze, které nejsou jeho.

Albi
17. 8. 2022 15:54
Odpovědět  Albi

A tady zdroj diskuze, článek je celkem jasný, ten ani není třeba číst.
https://www.novinky.cz/ekonomika/diskuze/zvyhodnene-stavebko-je-v-ohrozeni-40405909

Kuks
17. 8. 2022 16:09

A já se zrušením podpora stavebního spoření souhlasím také. V součtu to znamená obrovskou zátěž pro státní rozpočet, ale ve výsledku na jednotlivce je to naprosto směšná částka. Kdyby lidé namísto spoření ty peníze investovali, nebo je alespoň spořili trochu lépe. (I měděné kabely v klubku jsou lepší.)

Takto je to jenom penězovod pro těch pár spořitelen.

Myslím si, že ty peníze by šly využít mnohem lépe. Na druhou stranu, tenhle stát podporuje žlutomodré…

Kuks
17. 8. 2022 16:09

A já se zrušením podpora stavebního spoření souhlasím také. V součtu to znamená obrovskou zátěž pro státní rozpočet, ale ve výsledku na jednotlivce je to naprosto směšná částka. Kdyby lidé namísto spoření ty peníze investovali, nebo je alespoň spořili trochu lépe. (I měděné kabely v klubku jsou lepší.)

Takto je to jenom penězovod pro těch pár spořitelen.

Myslím si, že ty peníze by šly využít mnohem lépe. Na druhou stranu, tenhle stát podporuje žlutomodré…

zdena
17. 8. 2022 17:35

Potřebujou teď peníze na zastaralé a poruchové vojenske letouny od ušáčků , když jim gripeny po splacení už zdarma a se servisem nešmakujou… jo…jo….jakto , že smějí republiku takhle ožebračovat a zadlužovat ? Tohle mi hlava nebere…. pár patlalů takhle zničí na co sáhne……

Milan ze Zahrady Čech
18. 8. 2022 01:14

A pak že být majitelem věčného howna nemá své výhody. Že signálovi nedůvěřuje 70% občanstva mě nepřekvapuje – rád bych ale viděl do hlavy těm zbývajícím 30%. Nebo jim ji z pokusných důvodů aspoň otevřel krumpáčem. Co vy se na mě vyvalilo? Howna, řezanka, piliny, nebo by to jen táhle zasyčelo jako když když se najede na hřebík?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$