VIDEO: Svědek natočil exkluzivní záběry útoku ukrajinského dronu na Senátní palác v Kremlu zrovna ve chvíli, kdy na kopuli paláce lezli dva neidentifikovaní muži! 

VIDEO: Svědek natočil exkluzivní záběry útoku ukrajinského dronu na Senátní palác v Kremlu zrovna ve chvíli, kdy na kopuli paláce lezli dva neidentifikovaní muži! Dron odpálil výbušninu několik metrů za stožárem s prezidentskou vlajkou, podle všeho ji chtěl zapálit! Nakonec začala hořet jen střešní krytina. Ukrajinský útok na Kreml potvrzuje tezi ruské rozvědky o plánu Pentagonu na transformaci ukrajinské války z otevřeného konfliktu, na který Kyjev už nemá peníze a ani vojáky, do podoby partyzánské války a terorismu!

Jak Aeronet píše, tak se záhy děje. Před dvěma dny v pondělí jsme publikovali zásadní článek [1] o tom, jak ruská zahraniční rozvědka (SVR) pod vedením Sergeje Naryškina varovala Kreml, že Pentagon hodlá změnit angažmá Ukrajiny ve své proxy válce proti Rusku a chystá se změna válečného zapojení ukrajinské armády, která už bez peněz a dostatku vojáků nemá kapacity na vedení otevřené války na válčišti a bitevním poli. A právě v noci z úterý na středu došlo v Moskvě k dosud nejodvážnějšímu útoku ukrajinského dronu, a to přímo na Senátní palác v Kremlu, na jehož vrcholu vlaje standarta ruského prezidenta. Video máte níže.

Americkým sponzorům začalo docházet, že porážka Ruska, kterou měly zařídit sankce, se konat nebude a ani Ukrajinci nemají potenciál a sílu vyvolat na bojišti kolaps ruské vlády v Kremlu, což bylo a je hlavním cílem USA v této vyprovokované válce na Ukrajině. Ukrajina neměla nikdy mít za úkol Rusko porazit, a pokud si to někdo myslí, tak je neskutečně naivní. Ukrajina měla jediný úkol, a to zatáhnout ruského medvěda do války na svém území, a to se Kyjevu nakonec povedlo. Neplněním Minských protokolů, přijímáním zákonů proti ruskému jazyku na Ukrajině a snahou o získání jaderných zbraní se Kyjevu povedlo přesvědčit Kreml o své nebezpečnosti pro Rusko a Moskva provedla invazi.

Tím došlo k naplnění amerických cílů na Ukrajině. Bylo možné v tom okamžiku odříznout celou Evropskou unii od Ruska, a to úplně ve všem, nejen v oblasti energií, ale i v oblasti bankovního sektoru a bylo rovněž možno přijmout a vrhnout na Rusko úplně všechny myslitelné a nemyslitelné sankce, které měly položit ruskou ekonomiku v těch úplně nejzákladnějších oblastech občanského života. Regály ruských obchodů měly být znovu prázdné jako v letech 1990 a 1991 těsně před rozpadem Sovětského svazu.

Naryškin už několik týdnů dopředu varoval Kreml, že Ukrajina chystá změnu svého válečného angažmá na asymetrickou válku vedenou napůl jako partyzáni a napůl jako teroristé

Ekonomika Ruska se měla zhroutit, Rusové měli vyjít do ulic a v obrovských masových nepokojích mělo dojít k vynucení rezignace Vladimira Putina, anebo k jeho násilnému sesazení. Takový byl plán kolektivistů na Západě. Jenže, plány jsou jedna věc a realita je věc druhá. Nic z tohoto se nerealizovalo. Naopak, Čína se začala sbližovat s Ruskem v plánu na odchod od amerického dolaru. A proti tomu nedokáže nic zmoci ani deset ukrajinských ofenzív, ani sebevíce západních tanků a stíhaček dodaných Kyjevu, protože to je proces, který proxy válkou na Ukrajině nejde zastavit. Jinými slovy, Ukrajina splnila svoji úlohu pouze tím, že zatáhla Rusko do války na svém území, v čemž vydatně pomáhaly západní vlády. Jenže to je maximum, co bylo možné realizovat s pomocí Ukrajiny.

Sergej Naryškin, ředitel ruského zahraničního zpravodajství (SVR)

Samotná Ukrajina spadá do sféry nezadatelného vlivu Ruska a to tak zůstane i po válce. Jenže Rusko nepadne, nepadne ani vláda Vladimira Putina, protože sankce na Rusko nezafungovaly a ani vlekoucí se válka na Ukrajině v Rusku nespokojenost v nějakém markantním měřítku nevyvolává. Proto se největší sponzor Kyjeva rozhodl ke změně taktiky. Již před časem o tom informoval Sergej Naryškin, ředitel ruské zahraniční rozvědky (SVR) z informací získaných z Pentagonu, že Bílý dům si již nepřeje otevřenou válku na Ukrajině proti Rusku a nově tlačí na Kyjev, aby přistoupil na myšlenku asymetrické války.

VIDEO: Dron s výbušninou byl podle prvních informací vypuštěn z Moskevské oblasti, zřejmě z okraje Moskvy

Ta by měla spočívat v tom, že Ukrajina, která ekonomicky a personálně již nemá zdroje na vedení otevřených bojů proti Ruské armádě, uzavře s Ruskem dočasné příměří, přičemž boj začne být veden uvnitř Ruska formou sabotáží, partyzánského odboje za pomoci vnitřních ruských sil nepřátelských Kremlu (skupiny jako západem podporovaná a v Rusku nelegální Ruská osvobozenecká armáda jdoucí ve šlépějích generála Vlasova) a rovněž za pomoci státem financovaného terorismu. A právě takovým útokem byl nálet ukrajinského dronu na Senátní palác uvnitř Kremlu.

Malý dron zatím neurčeného typu, který samozřejmě nemohl letět z Ukrajinského území, ale byl vypuštěn sabotéry někde v Moskvě, případně na okraji metropole, měl podle prvních informací naší redakce za úkol zapálit prezidentskou vlajku na kopuli Senátního paláce. Operátor dronu to ale nenačasoval úplně přesně, nebo došlo k lehkému zpoždění zápalu roznětky, ale dron odpálil výbušninu se zápalnou směsí až několik metrů za stožárem s vlajkou, takže vlajku se nepodařilo zapálit a místo toho začala hořet jen krytina střechy kopule. Kyjev chtěl natočit podle všeho propagandistické záběry hořící ruské vlajky nad Kremlem, což by pro účely ukrajinské propagandy bylo opravdu působivé, uvážíme-li načasování, kdy už za pár dnů 9. května má proběhnout hned vedle na Rudém náměstí vojenská přehlídka ke Dni vítězství.

Ruské sociální sítě jsou ve varu a chtějí hlavu toho, kdo je zodpovědný za PVO ochranu Kremlu

Během několika málo dnů je to už několikátý sabotérský útok Ukrajinců v hloubi Ruska, což se po celou dobu války dosud nedělo. Jde o zjevnou změnu taktiky Kyjeva, který nechce přijít o americké peníze a musí tak přání Bílého domu vyhovět. Ukrajina prostě míří k příměří, bez ohledu na řeči o ofenzívách, tento útok potvrzuje slova Sergeje Naryškina, že Ukrajina se rozhodla pro změnu svého angažmá ve válce proti Rusku.

Už ne velkolepé úspěchy na otevřeném bojišti, které se dosahují velmi těžko za obrovské peníze a cenu obrovských ztrát, ale za málo peněz hodně muziky, škození Rusku zevnitř, s malými náklady, ale s velkým mediálním úspěchem a s obrovskou fackou Ruské armádě, která je tímto vykreslena jako naprosto neschopná, že nedokáže ochránit ani sídlo ruského prezidenta.

Kopule Senátního paláce v Kremlu se standartou prezidenta RF

Na sociálních sítích se už šíří křik na ruské generály, hledá se už viník, kdo je zodpovědný za PVO obranu Moskvy a jmenovitě Kremlu, což jsou dvě různé věci. Ochranu Kremlu má na starosti přímo Bezpečnostní služba Kremlu, která spadá pod prezidenta, zatímco PVO ochranu Moskvy jako města má na starosti 1. Gardový PVO raketový pluk, který chrání Moskvu. Kyjev navíc ve středu publikoval mapu svých dosavadních útoků na ruské vnitrozemí provedené bezpilotními drony.

Ukrajinci publikovaná mapa útoků jejich dronů uvnitř Ruska

Rusové rovněž na sociálních sítích kritizují mlžení Kremlu, že oba drony (nebyl prý jeden, ale byly rovnou dva) byly sestřeleny a nezpůsobily škody. Jak ale dokazuje uniklé video, minimálně v jednom případě to není pravda, jeden z těch dronů úspěšně doletěl až nad střechu dominanty Kremlu a odpálil zápalnou výbušninu. Kreml označil útok za terorismus a vyhradil si právo na tvrdou odvetu Kyjevu. Dá se očekávat, že dnešní noc ze středy na čtvrtek bude v Kyjevě rušná a možná právě proto Alzák oznámil, že si prodlouží pobyt ve Finsku.

Zelenský překvapivě navštívil Finsko a neplánovaně oznámil, že se dnes nevrátí na Ukrajinu, prodlouží si návštěvu Helsinek

Ano, Volodymyr Zelenský po útoku na Kreml překvapivě prohlásil, že se ve středu nevrátí do Kyjeva, že si pobyt ve Finsku prodlouží [2]. Hádejte, co je asi důvodem odložení návratu na Ukrajinu? Obavy z ruské odvety na Kyjev! Situace s útokem na Kreml je o to více bizarnější, že svědecké video natočené člověkem z horního patra protější budovy nákupního centra na Rudém náměstí zachytilo nálet dronu právě ve chvíli, kdy po požárním schodišti na střeše kopule Senátního paláce lezli dva muži.

Finská televize oznámila, že Zelenský si návštěvu Finska neplánovaně prodlouží, do Kyjeva se tak dnes ve středu večer nevrátí

Byli oblečeni v něčem, co vypadalo jako bílé a v noci jasně viditelné kombinézy, podobné zimnímu maskování. Mohlo jít o servisní techniky, kteří připravuji Kreml k slavnostnímu osvětlení ke Dni vítězství. Pokud by ale dron přiletěl o 20 nebo 30 sekund později, exploze z dronu je mohla oba dva zranit nebo dokonce zabít, pokud by je tlaková vlna shodila ze schodiště.

Dmitrij Medveděv: Nezbývá už nic jiného než fyzická likvidace Zelenského a jeho kliky

Na ruských sociálních sítích se už rozjela konspirace, že jde o false flag, kdy dron měl zabít dva techniky na střeše a hořící vlajka by symbolizovala teroristický útok na Rusko ze strany Ukrajiny. Těmto dohadům přispívá bohužel i nejednoznačnost oficiálních informací, které mluvily nejprve o sestřelu obou dronů, poté se verze změnila, že trosky jednoho ze sestřelených dronů dopadly na střechu v Kremlu a zapálily ji. Na útok již reagoval i Dmitrij Medveděv, který otevřeně naznačil [3] možnost fyzické likvidace Zelenského.

Po dnešním teroristickém útoku nezbývá jiná možnost než fyzické odstranění Zelenského a jeho kliky. Není ani třeba, aby podepsal akt bezpodmínečné kapitulace. Jak víme, nepodepsal ji ani Hitler. Vždycky se najde nějaký nástupce jako byl dosazený prezident-admirál Dönitz…

Svědecké video ale dokazuje, že moskevský gardový pluk minimálně jeden dron nesestřelil vůbec, a to ten, který téměř trefil stožár s prezidentskou vlajkou Vladimira Putina. Moskva již zareagovala vyhlášením zákazu veškerého provozu dronů nad městem, s výjimkou registrovaných dronů. Přitom provoz dronů nad Kremlem je zakázán už řadu let, platil ale pouze pro samotný Kreml a nejbližší okolí, nikoliv pro celou Moskvu.

Příště by dron mohl nad Kremlem odpálit špinavou radiační bombu a zamořit tím Kreml radiací, varují už odborníci v ruských médiích

V Rusku se už na sociálních sítích od rána řeší, jak je možné, že dron doletěl až nad Kreml? Doletěl by až k Putinovi do ložnice bez povšimnutí PVO? Ten podle informací v té době v Kremlu vůbec nebyl, nacházel se v pracovní rezidenci na okraji Moskvy, ale představte si situaci, že by dron nesl špinavou jadernou bombu, prostě konvenční bombu naplněnou radioaktivním materiálem a izotopy těžkých kovů. Celý Kreml by musel být evakuován na mnoho let, a to kvůli radiaci, podle velikosti nálože by došlo k zamoření celého okolí, centra Moskvy. To by vyvolalo paniku a nepokoje. Začal by narůstat odpor proti Vladimiru Putinovi, že není schopen ochránit už ani Moskvany před ukrajinskými útoky.

Cedule se zákazem provozu dronů v blízkosti Kremlu

Tyto průniky dronů přitom nelze nikdy úplně vyloučit, protože protivzdušná obranu pracuje s určitou limitací výšky radarového louče od země kvůli interferencím a když dron letí nízko, nad střechami, tak prostě jej nejde zaměřit. Představte si, jestli dojde k podobnému útoku dronu příští úterý během vojenské přehlídky na Rudém náměstí a dron shodí bombu nebo vletí do šiků pochodujících vojáků na přehlídce a několik jich zabije.

Nebo ten dron vletí na tribunu s hosty. Rusko by to sice označilo znovu za terorismus, ale fakticky by to znamenalo, že Moskva nedokáže ochránit před partyzánskými a sabotážními drony vůbec nic, ani Kreml, ani přehlídku vojáků. Pro Kyjev by to bylo potvrzení, že tato taktika funguje. Rusko nelze porazit na frontě, ale lze jej bezpečnostně rozkládat těmito útoky zevnitř. Exploze dronů v Moskvě, na náhodných místech, teror proti obyvatelstvu a postupný nárůst strachu a nárůst nespokojenosti Rusů s Vladimirem Putinem. Situaci budeme v redakci nadále sledovat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

sdíletj na

4 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
76 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pan Tau.
3. 5. 2023 23:01

Ti na kopuli byli jistě školeni ztohovnama

Pozor
4. 5. 2023 00:30
Odpovědět  josh-xy

Ten druhý dron sa asi niekde v uliciach Moskvy zatúlal a nedorazil do cieľa.

Janaz
4. 5. 2023 05:09
Odpovědět  josh-xy

A je to video pravé? Je v dnešnej dobe ešte vôbec možné veriť takémuto videu, keď sa dá pomerne jednoducho upraviť obraz a dodať tam dve fiktívne osoby? Mne to pripadá ako plán zosnovateľov útoku /čo určite neboli ukroši/, aby vyvolali hnev a nedôveru voči vedeniu Ruska.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
4. 5. 2023 07:39
Odpovědět  Janaz

A ta náhoda, že zrovna v tu dobu, kdy na kupoli lezly ty dvě osoby byl (v noci!) někdo u okna s kamerou pohotově v ruce.

Boomer
4. 5. 2023 08:48
Odpovědět  Albi

.. mnoho náhod najednou, podobně začal i aféra Watergate. A já na takové shluky náhod nevěřím..

primak
5. 5. 2023 06:22
Odpovědět  Boomer

A proč by měli úplně jet 100% s pravdou? Za ty mraky lží a podvodů, co se proti nim dějou?
Najděte si čerstvé rozhovory s RFK jr., co nedávno vyhlásil svou kandidaturu na prezidenta. Ten si nebere ubrousek, říká na rovinu, jak to je (i s Ukrajinou a jak k tomu došlo) a jak to bylo s jeho otcem RFK a strýcem JFK.

Gales
4. 5. 2023 09:24
Odpovědět  Albi

Mohla to být bezpečnostní kamera.

Albi
4. 5. 2023 10:37
Odpovědět  Gales

Mohla. Mohlo to být ledacos. Všichni lžou. Už nevěřím ani sama sobě. Pro jistotu. 🙂

Pavel K
4. 5. 2023 10:53
Odpovědět  Albi

Taky jsem před nějakým časem tuna napsal, že je toho tolik, že už nevěřím ani tomu chlapovi co na mě každé ráno zírá v koupelně, když čumím do zrcadla. Bych mu ji nejraději pustil. 🤣
Albi furt je naděje pokud si z toho ještě děláme (!). Pořád se nacházíme v desátém patře, jen mám obyvy z toho dopadu, nemám rád trápení. 😥🙏

krpo
4. 5. 2023 13:32
Odpovědět  Pavel K

Přiznám se,já se toho trápení přímo bojím!

Pavel K
4. 5. 2023 10:48
Odpovědět  Albi

Tak jestli byli domluvený tak proč ne. 😆🙋‍♂️

Albi
4. 5. 2023 15:50
Odpovědět  Pavel K

Bojím se to zakřiknout, ale nedá mi to.
Dnes po poledni na Seznamu:

“Fotky: Rusové překazili ukrajinskou misi dřív, než začala”Je tam jen pár fotek, text minimální, asi páni redaktoři nedostlki včas instrukce. Tak možná to bude začátek dobrých zpráv. 🙂

“Ukrajinští vojáci se vydali kopat zákopy nedaleko Bachmutu, o který svádějí s okupanty urputnou bitvu. Doprovázel je fotoreportér agentury AFP Dimitar Dilkoff. Než stihli začít pracovat, Rusové zahájili útok.”
Toť vše, další slova nenašli. 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-fotky-rusove-prekazili-ukrajinskou-misi-driv-nez-zacala-230374#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&

Pavel K
4. 5. 2023 17:00
Odpovědět  Albi

😆 🤣 😆
Jó teď jsem tam na to koukal. Já mám otevírací stránku Seznam, abych dostal facku sotva se probudím, to pomáhá, vřele doporučuji. 🙋‍♂️

All
4. 5. 2023 00:28

Odveta bude jistá.Ale jaká ? Má už Putin dost sil a prostředků i na vypořádání se a skoncování s kolaboranty a vlastizrádci uvnitř Ruska ? Mohl by vyhlásit válečný stav a konečně většinu z nich zlikvidovat. Ten čas asi ještě nedozrál,tohleto si zatím určitě přejí pouze anglosasové,aby byla vyvolána válka uvnitř RF ve velkém,včetně občanské. Rusko se v těžké chvíli dokáže sjednotit a bojovat. A každý prostý Rus umí uvažovat po svém a je vlastenec.Bylo to tak vždy.A hlasy z tajgy a sibiře se již ozývají a mají sevřené,zaťaté pěsti.Jde o načasování a správný okamžik stratéga udělat,co bude nutně potřeba.Těžká rozhodnutí,ale ta správná.Rusko bude.A kdyby ne,pozemský ráj končí,přestane existovat.

Gales
4. 5. 2023 09:27
Odpovědět  All

I kdyby se z toho naši vládní pazouři pos.rat měli.

Albi
4. 5. 2023 10:37
Odpovědět  Gales

A raději dřív než později.

Pavel K
4. 5. 2023 10:56
Odpovědět  All

Autor článku to tuna myslím že doleji hezky popsal, Gosudar je v hrozném presu a pes aby to vydržel, ale on to dá, byl vybrán Universem. ❤🍀👍

Markýza
5. 5. 2023 15:09
Odpovědět  Pavel K

To byl, má to ve hvězdách.

Pozor
4. 5. 2023 00:29

Kto sa zahráva s ohňom ten sa zvyčajne popáli. Rusko sa už od samotného začiatku vojny zahráva s ohňom a rukojemníkmi sú samotní občania Ruska. Rusko už dávno mohlo ukončiť vojnu na Ukrajine, keby bolo hneď na začiatku zamedzilo dodávkam zbraní a munície na Ukrajinu z EU. Stačilo len zničiť železničné a cestné prechody z EU na Ukrajinu a zničiť strategické železničné uzly na západnej Ukrajine, k tomu zničiť zopár strategických mostov a tunelov na západnej Ukrajine a dodávky zbraní na Ukrajinu zo západu by sa znížili o 99% a dnes by už bolo dávno po vojne. Do dnešného dňa je to najväčšia záhada aj pre samotných Rusov, prečo to Kremeľ neurobil a nechával radšej zomierať svojich vojakov a dnes už aj civilistov. Len Boh a Putin to vedia prečo to Rusko do dnešného dňa neurobilo. Dnes Rusko žnie plody svojho konania resp. nekonania na Ukrajine.

Radek5
4. 5. 2023 00:35
Odpovědět  Pozor

Můžeme si o Jelcinovi myslet, co chceme (a já si nemyslím nic moc dobrého), ale v závěru měl koule odejít a jmenovat svého nástupce, který byl pro Rusko neporovnatelně lepší. Z toho důvodu ho lze považovat za vlastence.

Putin by měl mít stejnou míru sebereflexe.

Albi
4. 5. 2023 01:11
Odpovědět  Radek5

No – měl koule odejít – možná to byl poslední záchvěv pudu sebezáchrany organismu alkoholem zničeného.
Chlastat byl sice zvyklý, ale to ještě neznamená, že byl alkoholem konzervován “na věčné časy”. K tonu se používají jiné látky a jiné metody.

A Putin? To by měl jako zdrhnout? Uprostřed boje? Před odpovědností? To snad ne!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
4. 5. 2023 02:24
Odpovědět  Pozor

Take jsem toho nazoru. Strelkov mel pravdu, ze se Zapadu a specielne EU s USA neda verit ani slusny pozdrav. Vzdycky to byli lhari a podvodnici.Nakonec to prozradila i zidacka cuza Merkelice. Zapad si z Putina a RF udelal fackovaciho panaka. Jak jeste dlouho bude Rusko ustupovat a trpet ponizovani? Kazdy ustup a dobra vule Ruska je brana jako slabost.

Pozor
4. 5. 2023 09:30
Odpovědět  Jaris

Súhlas, plk. Strelkov mal od samotného začiatku pravdu a Kremeľ ho namiesto počúvania démonizoval.
Aj tu sú plody nekonania Kremľa:
V závode na výrobu ropných produktov v Rostovskej oblasti vybuchol dron https://avia-pro.translate.goog/news/v-rostovskoy-oblasti-na-zavode-nefteproduktov-vzorvalsya-dron?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc Dron zaútočil na ropnú rafinériu Ilsky https://avia-pro.translate.goog/news/bespilotnik-nanyos-udar-po-ilskomu-neftepererabatyvayushchemu-zavoda?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

Pavel z Moravy
4. 5. 2023 10:14
Odpovědět  Pozor

Hlavně, že my kecálkové radíme a sami jak Slováci tak Češi si poradit s těmi co nám ničí vlast neumíme. Klidně si zde necháme nainstalovat cizí základny US Army a mlčíme. Už mně se.re kritika jiných, když sami máme v gatích bláto. Co kd,bychom se tak soustředili na to co globál provádí s námi.

Albi
4. 5. 2023 10:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Omyl Pavle.
Poradit – to umíme. Ale udělat to musí jiní. Nerjlépe by se k tomu hodili Rusové.

Pak jim postavíme pomníky. aby řeporyjci měli později co bourat.
Nejlépe by se hodily z polystyrénu, jednak by to nedalo moc velkou práci (léta nikomu energie a síly nepřidají) a taky by to vyšlo levněji.
Ušetřené peníze je kam posílat (a důchodci a nemocné děti to nejsou). 🙂

Pavel K
4. 5. 2023 10:59
Odpovědět  Albi

Tak tady je něšco špatně né?!! 👎👎🙄🙄

Pavel K
4. 5. 2023 10:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Neblbni co to píšeš za kraviny, budeš na černé listině. To se říkat nesmí. Kolikrát já už narazil. 😥

krpo
4. 5. 2023 13:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kujva,tak přesný zásah jsem už dlouho neviděl!

Albi
4. 5. 2023 16:10
Odpovědět  krpo

Ne? Moravák Pavel se trefí vždycky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
4. 5. 2023 17:03
Odpovědět  Albi

On má na to mustr z té tkalcovny, tady není o čem pochybovat. 😲😲😁😁😅

Velitel
4. 5. 2023 06:08
Odpovědět  Pozor

Další stratég, který o SVO ví kulové. Pro vaše info, například železniční dopravu z Rumunska snížili rusové o cca 90 % právě zničením dvou železničních mostů. Z Polska to takto nejde, mosty tam nejsou a útoky na železniční tunely v Karpatech jsou problém, tunel je díra v zemi , můžete jí za cca 1M$ zničit rakerou, ale oni jí za týden opraví tedy vyvezou suť a vymění trochu koleji, Kromě toho rusko prakticky vyplo elektrickou trakci na Ukrajině, Tím získali kontrolu nad železnicí ukrajiny, ted vlaky táhne jen dieselová trakce a Ukrajina má jen tolik lokomotiv, kolik má a EU ji žádné poslat nemůže.
Zbraně z Polska jedou prakticky hlavně po silnici, naloží se to do civilního kamionu a tradá, Zničit silniční sít je pomocí raket prakticky nemožné. Zarazit to by šlo jen vpádem expedičního sboru z Bělorusko podél Polských hranic, to by vyžadovalo tak milion lidí a muselo by byt spojeno s obsazením Kyjeva a Lvova,

Velitel
4. 5. 2023 06:08
Odpovědět  Velitel

To nejpodstatnější, válka je opotřebovávací a v té jde hlavně logistiku, čím delší zásobovací trasy tím hůře pro vás a lépe pro nepřítele. Proto Rusové sedí na vlastním dvorku a umožnují nepříteli na dvorek kde ho zničí dojít a jen řídí rychlost s jakou tam dojde. Proto celá ukro armáda jede na ruskou naftu, kterou ruský Lukoil vyrábí z ruské ropy v rafinerii u Varny a rusové ukrošům nechali stát železniční most po kterém se vozila na frontu. Vysledek, zničená ukro armáda 15000 mrtvých ukrošů měsíčně, odzbrojené NATO, co více by si Rusové měli přát?
Pokud by v ČR díky zpomalení dodávek tanků ještě nějaké byly, tak by je teď Filalenko táhl na ukrajinu i kbyby je tam měl tlačit s pekari a afroameričankou osobně a jen by to SVO prodlužovalo, takhle už Fialenko může vyvážet jen blbé kecy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
tupý hulvát
4. 5. 2023 07:24
Odpovědět  Velitel

Jsem dajaký zmetěný.Jiný údajný expert,také z alternativy, tvrdí,že na protiofenzivu je připraveno půl milionu plně vyzbrojených, municí plně zásobených a v jednotkách zorganizovaných vojáků.Myslí komplet včetně logistiky a zabezpečení,ne jen bojové jednotky.To je podivné,že by je také chtěli Rusové “opotřebovat”?
Netvrdím,že nemáte pravdu,ale jak říkám,jsem nějaký zmatený.Vy máte nějaké speciální informace přímo z Ukrajiny???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
4. 5. 2023 09:28
Odpovědět  tupý hulvát

.. logistická kapacita se po zahájení ofenzivního boje velmi rychle vyčerpává. Nějaké masivní koncentrace zásob jsou velmi rizikové, sledování stop/aktivovaných logistických řetězců přivede kočku až k myší díře. Každý plánovací tým má systém propočtený na různé variace možného poškození jednotlivých bodů/segmentů, ale totéž dokáže tým protivníka. Při dnešní úrovni zpravodajských prostředků toho moc neutajíte a výsledný efekt narušení systému je závislý na správném načasování. Ojedinělé narušení protivníkovy logistiky v době relativního klidu zbraní je sice pěkné na pohled, ale protivník má dost času na rekonstrukci. V průběhu ofenzivy může stejná akce znamenat zhroucení segmentu a následně i celku. Tzv. pohyblivé zásoby materiálu bývají plánovány na 3-5 dnů boje a pokud do té doby nedokážete rozvinout a stabilizovat polní zásobovací systém.. jste v pr*eli. A v tomto směru jsou výhody na straně bránící zabezpečenou linii.

Markýza
4. 5. 2023 08:13
Odpovědět  Velitel

Díky za podrobnosti – v hrubých rysech jsem tento plán četla už loni a zdá se, že předpokládali správně.
Je to logické – jestliže Rusové nedokázali přimět Západ k vytvoření nárazníkového pásma, nezbývá jim, než si to pásmo vytvořit sami, což znamená odříznout Ukrajinu od moří (na to ovšem potřebují zlikvidovat ta důkladná opevnění, jestli hádám správně?) a to zcela komplet. A uzbrojit Západ, jinak jim tam pořád bude strkat rypák.

tupý hulvát
4. 5. 2023 08:39
Odpovědět  Markýza

Uzbrojit západ není možné,to jde jen teď,BĚHEM války,jejich ekonomice to po válce pomůže,bude vyrábět zbraně nové.Jedině strach je může zastavit.

Janka
4. 5. 2023 10:15
Odpovědět  tupý hulvát

ale zapad je mozne ekonomicky znicit. Vsetka ta produkcia zbrani bez hmatatelneho prinosu “odmeny” znamena inflacny tlak na krajiny, ktore ich produkuju, ktory sa najneskor po vojne prejavi vyrazne….preto byvali po vojnach nutne menove reformy. Aj Rusku to hrozi, ale to vie velmi rychlo inflaciu utlmit naviazanim na zlato a ropu (tak ako to vyriesili pred rokom, ked hrozil krach rubla)

Albi
4. 5. 2023 10:55
Odpovědět  Janka

Zničí se sám – svými blbými nápady, jako je vytváření podivných bytostí člověku jen vzdáleně podobných (ani ryba ani rak, ani žena ani muž a děti miš-maš, vyrobené snad v 3D-tiskárnách) a soustavným šťoucháním tu prstíčkem, tu větvičkou do “matky přírody”.

Až ji definitivně namíchnou! Pak jim to (bohužel i nám) spočítá i s úroky..

Pavel K
4. 5. 2023 11:00
Odpovědět  Janka

👍 👍 👍 👍

Boomer
4. 5. 2023 09:46
Odpovědět  Markýza

.. a z toho lze dovodit, že obě strany se na konflikt připravovaly dlouhodobě a velmi pečlivě. A obě se také do značné míry spoléhaly na pomoc páté kolony [sic]  na území protivníka. Za současného stavu věcí se jako zásadní a rozhodující faktor jeví schopnost efektivního(!!!) doplňování zdrojů, tzn. kolik toho dokážete sehnat a hlavně za jakou cenu. Donekonečna nikdo nikomu půjčovat nebude, každý dluh musí mít nějaké zajištění – nejlépe majetkovým vztahem, jináč věřitel hází prachy do kanálu.
Sázku na vítěze už nechávám na Vás.. já sám za sebe vsazeno mám.

Markýza
4. 5. 2023 13:42
Odpovědět  Boomer

Já se neszázím, když je vítěz dán, ať už to bude trvat jak chce dlouho. Jak jste podotkl – zdroje, zdroje a zase zdroje…..efektivní doplňování už je jen logistika. A Rusko má zkrátka kompletní zdroje a nadto výdrž, odvahu a tvrdost svých obyvatel.
Jak se připravovalo Rusko samozřejmě netuším, ale zřejmě taky důkladně; jedním okem sleduju to šťourání do oka medvědovi už od toho jejich Majdanu a celou tu dobu si říkám, že to nemůže dopadnout dobře.
A nakonce Západ to přeci přiznal, že Ukrajinu trénuje a zásobuje celá ta léta.
Čím dál méně si ale umím představit, že nějaká Ukrajina vůbec zbyde; když odhlédneme od té neschopnosti vést vlastní stát – je tam ještě něco jejich?

Markýza
4. 5. 2023 08:06
Odpovědět  Pozor

Len Boh a Armádny magazín – pokud si dobře pamatuju zdroj 🙂

Boomer
4. 5. 2023 09:54
Odpovědět  Markýza

.. tož já mám v tomto směru několikanásobnou výhodu, penzionovaní vojáci mého věku, vesměs vyšší šarže a mají cosi odslouženo ve dvou režimech/armádních systémech. Nejsou nijak hmotně zainteresovaní na současném dění, tudíž jsou nestranní a naše porady mají velmi uvolněný ráz, začínají i končí přátelským přípitkem..

Markýza
4. 5. 2023 13:43
Odpovědět  Boomer

Eé? Jakože to oni jsou váš zdroj, jo?

Boomer
4. 5. 2023 20:05
Odpovědět  Markýza

..optimálním zdrojem je člověk z osobních zkušeností znalý problematiky, který není k systému vázán ekonomicky. Takový vám otevřeně řekne co ke konkrétní věci ví a co si tom myslí. A když plukovník v.v. prohlásí, že to “někdo” nemůže vyhrát, tak mu věřím. A nějaký bezpečnostní analytik, podšprajcovaný pouze diplomem se sotva zaschlým štemplem je potom jen k smíchu.

Markýza
4. 5. 2023 20:56
Odpovědět  Boomer

Tak to vám závidím, takové zdroje. A samozřejmě souhlasím, že jsou nejpoctivější.

Herodes
4. 5. 2023 08:14
Odpovědět  Pozor

Není rok 1943, kdy Hitler a jeho company za vidinou vítězství zdecimovali z 800.000 občanů Stalingradu jejich počet na 50.000. Dnes takto bojovat nelze. USA měli ve Vietnamu v letech 1967 a 1968 až 450.000 vojáků, a taky se museli nedůstojně zdekovat – v Afghánistánu ještě potupněji – a stejně nevyhráli. Dnešní války jsou většinou hybridní a udržovací..

Albi
4. 5. 2023 11:01
Odpovědět  Herodes

Za vidinou vítězství???
SSSR šlo “o život” – doslova a do písmene!
Vy byste o ten svůj nebojoval? Byl byste se nechal pokojně zavrnaždit i s celou rodinou?

Dnes taky – myslíte, že Rusko má málo území? Málo zdrojů. Přebytek nebo aspoň dostatek občanů? MYSLETE proboha!

Markýza
4. 5. 2023 13:44
Odpovědět  Albi

Hitler měl tu vidinu vítězství 😀

Albi
4. 5. 2023 16:19
Odpovědět  Markýza

A dnes by měl Putin jednat jako Hitler – a zdecimovat své ukrajinské bratrance a sestřenice?

Markýza
4. 5. 2023 21:00
Odpovědět  Albi

Přešlápni si, holka 😀 Dnes takto bojovat nelze – pravil Herodes. Jakože nelze podle muštru Hitlera: pod vidinou vítězství tam namrskám všechno, co mám – a pak jen čumim.Čili se to nedá čekat ani od Putina.
Mimochodem, reagoval takhle na Pozora, na to, co ten psal až nahoře – a polemizuje s ním.
Jestli jsem Heroda přeložila špatně, tak mě snad opraví.

Janka
4. 5. 2023 10:12
Odpovědět  Pozor

ale no tak….mosty sa nahradia pontonovymi (vcera som citala, ze Zapad uz ich poslal dostatok pre pripad bombardovania vsetkych dolezitych mostov), zelezniciari potvrdili, ze znicenie kolaji znamena prerusenie na jeden den. Ceny rakiet su vysoke, musia sa pouzivat ucelne a Rusko je v boji s celym NATO a nie len UA, úreto si nemoze dovolit sa efektivne odzbrojit v boji s UA.
Operacia a la Irak by sice znamenala ukoncenie vojenskych operacii za par mesiacov, ale tiez efektivne zvalenie problemov s ukrajinskou ekonomikou na Rusko. Takto plati Zapad, znasa nasledky Zapad, odzbrojuje sa Zapad, inflaciou trpi Zapad…..plus samozrejme UA. Da sa predpokladat, ze Rusi pojdu cestou a la 2.sv.vojna, kedy nakonci sami Nemci si zelali pokoj a mier aj za cenu porazky. A touto cestou budu musiet ist aj UA a aj Zapad (pri troche stastia). Inak za par rokov sa nam cela situacia obnovi s tym,. ze Zapad bude mat lepsie pripravene mnozstvo municie a v Kremli nebude Putin, ale niekto iny. A ten moze byt bud tvrdsi s dosledkom 3 sv.vojny alebo maksi, ktoreho Zapad zasa nejak oklame

krpo
4. 5. 2023 13:40
Odpovědět  Pozor

A nezapomínáte na ty klacky pod nohy od oné páté kolony?

Jaris
4. 5. 2023 02:13

https://gloria.tv/post/Js7ptVEh3SHy1J1rGDm38rbsq
Prosim, prectete si tento text Mnislava Zeleneho, ktery vystizne popsal charakter zrudnych USA.
Ctela jsem cely text preposlat v originale, ale nevesel se. Pry to byl rozhovor s chazarkou Drtinovou, ktera lapala po dechu, koktala a nevedela, co na to rict.

Albi
4. 5. 2023 07:55
Odpovědět  Jaris

Díky za odkaz – velmi emotivní a taky 100% pravdivý.
“Drtinovoá, ktera lapala po dechu, koktala a nevedela, co na to rict”.
Není divu. Na to se dá opravdu jen mlčet.

Markýza
4. 5. 2023 08:33
Odpovědět  Albi

Hledala jsem, hledala, ale nenašla – myslím celý ten rozhovor. Na netu je několik rozhovorů s Atapamou, ale tenhle ne, takže váhám. Vypadá poměrně jako pravý – ale ráda bych to i slyšela.

Albi
4. 5. 2023 11:08
Odpovědět  Markýza

Já četla jen ten text rozhovor jsem taky nenašla. Ale pokud se odehrál v duchu těch slov, nepřekvapuje, že nejen Drtinová, ale kdokoliv by mohl jen lapat po dechu a koktat. Ti schopnější (lépe v zákulisí připravení) jedině otázky ignorovat a pořád žádat odpověď na jednu a tu samou nesmyslnou otázku.
Však jsme to už mnohokrát viděli/slyšeli a ještě mnohokrát uslyšíme.

Pavel K
4. 5. 2023 12:56
Odpovědět  Albi

Dámy nevím jestli je to ten samý pořad, není u Drtinky ale u jiné potvory u Tachecí. Nemám to naposlouchané, tak jak říkám nevím jestli je to to samé. tak tady:

Mnislav Zelený: Západní společnost z podstaty nikdy nezvolí nejlepšího kandidáta – YouTube

Markýza
4. 5. 2023 13:45
Odpovědět  Pavel K

Taky mě to napadlo, ale momentálně tu mám soplající vnoučata, tak jsem si to jestě nestihla poslechnout.

Pavel K
4. 5. 2023 17:13
Odpovědět  Markýza

Buďte štěstím bez sebe a modlete se za lepší zítřky ať je klid zbraním v Evropě. Naše malá hapruje už delší dobu a dcera s ní nestačí běhat po doktorech. Věčně opratě, pokašlávání a blbý horečky. Je to dva dny měla snad i přes 40. A druhý den celkem ok. Uši taky a má snad jít na mandle ale dlouho to trvá.

Markýza
4. 5. 2023 21:02
Odpovědět  Pavel K

A to já jsem – a modlím se, nebojte.

Markýza
4. 5. 2023 21:02
Odpovědět  Pavel K

Tak tenhle rozhovor to není – Tachecí s ním mluví inteligentně a sice polemizujou, ale konstruktivně.

unor 2022
4. 5. 2023 06:15

Vypada to, ze nekteri zdejsi vi vic jak samotny V. Putin. A nejen ze vi vic, ale ze jsou i chytrejsi a rozhodnejsi.
Asi nikdy nekraceli po stole plnem porcelanu jak to musi delat on. Ovsem podle jinych kraci tak, ze toho zatim rozbil co nejmene na to, kam az dosli. On a Rusko. A s nimi neprimo i dalsi. Zaslouzi si uznani.

tupý hulvát
4. 5. 2023 07:42
Odpovědět  unor 2022

Ano,zdá se mi spousta informací podivných,ale musím s vámi hluboce souhlasit!

Autor
4. 5. 2023 06:38

Je to stále dokola. Je třeba si uvědomit několik věcí.
Proti Rusku stojí obrovská přesila, která se sama rozhodla ho vyprovokovat. Protože se snažili uskutečnit NWO.
Rusko je pod tlakem, který by sotva vydržela i Čína, kdyby byla sama. Rusko má sice možnost do určité míry sankce obcházet, ale nemůže si být jisto. Proto se snaží za každou cenu svoje závazky vyplnit včas a v plné výši (i u nepřátelských států, pokud to ty samy nezmaří).
Rusko šlo do boje, který mělo být povinno prohrát, protože – a to si málokdo uvdomuje – proti němu stála největší armáda Evropy. Rusko nejen zmařilo plány na boje na jeho území (Krym), ale přesunulo hlavní těžiště na území Ukrajiny. Na tento boj nemohlo být připraveno dokonale, protože vojenští velitelé AFU a NATO a US Army vytvářeli taktiku tak, aby eliminovali převahu Ruska v některých směrech výzbroje. Rusko tyto plány servalo a dokázalo se učit za pochodu.
Mobilizaci, kterou Rusko provedlo, zakončil výcvik až asi v těchto týdnech – copak každý, kdo řval o tom, že zítra vyrazí už na Kyjev, by chtěl jako mobilizovaý sám jít druhý den do bojů? A Rusko sice bralo jen ty se zkušenostmi, ale nejsou hlupáci a nepotřebovali jen potravu pro děla.
Jejich rakety prý proti AFU nejsou dostatečně účinné. V podstatě hrstka ruských vojáků a dobrovolníků po celou dobu úspěšně zadržovala obrovskou přesilu. Surovikin jen správně ušetřil mnoho životů a vzal na sebe zřejmě nejhorší odpovědný krok v těchto bojích. Dnes krůček za krůčkem ruské oddíly tak jako tak postupují vpřed.
Rusko po letech “námluv” se západem, vynuceného dědictví po Jelcinovi a Gorbačovovi, má spoustu vnitřních nepřátel a např. málokdo si uvědomuje i dnes jak velkým nebezpečím byl a je Navalný, který sice nezískal nikdy podstatnou část ruské společnosti, ale jeho příznivci jsou vysoce potenciálními spolupracovníkynejen tajných západních služeb, ale také především potenciálními diverzanty proti své zemi. Atd. Atd.
Chce to jen myslet.

Autor
4. 5. 2023 06:43
Odpovědět  Peter 008

A Putin?
Uvědomte si jednu jedinou věc: Pokaždé když se stát – jakýkoliv – zvedl na vysokou reálnou úroveň, stálo za tím vždy velice málo lidí, často vize jen jednoho člověka. Nebo program, který byl plněn. Vím, že se to nebude líbit, ale v naší vlastní “oficiální” historii byly takoví jen dva – Karel IV. a komunisté. Nikdo jiný nedokázal pozvednout naše země nad jejich “obvyklou” hranici. Průmysl za Rakouska byl dán především levnější pracovní silou než v samém Rakousku a nebyl doprovázen “jak se říká sytým životem”.
A JEŠTĚ DODATEK. NIKDO SE NECHYSTÁ A NEBUDE ZACHRAŇOVAT NÁS. TO SI MUSÍME VYŘEŠIT TAK, ČI ONAK MY SAMI.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
4. 5. 2023 09:52
Odpovědět  Peter 008

Souhlasím s Vámi.Nejvíce mne ale bolí,že většina vlád světa,zejména taky ta naše vede válku proti vlastním lidem,nejsou s námi,ale proti nám,občanům.Tuto válku vedou i nadnárodní společnosti,i EU a dokonce se přidává i WHO.Stát nás ekonomicky ničí,zamlčuje pravdu a je sám dezinformátorem a podporovatelem války,sám se tedy chová jako terorista proti vlastním občanům.Dezinformační válka politiků a vlády je už dnes silně destrukční a lidé jsou otupělí a zmatení. Ale stále jsou lidé,kteří jsou i u nás nepoddajní a vytváří alternativu a svůj paralelní svět, nejsou ochotni se nechat zotročovat,kupovat jedové potraviny,neničí stromy,ale sází a pečují o ně,mají i své zahrady a farmy a nenechají se oblbovat. Tato paralela je nutná a mám z ní radost a dává naději.

Markýza
4. 5. 2023 21:05
Odpovědět  All

Na tohle téma jsem právě doposlouchala báječného Robejška u Lukavce. Hele tady: https://www.youtube.com/watch?v=9NS2KXt7GUI

Pavel z Moravy
4. 5. 2023 10:27
Odpovědět  Peter 008

Samozřejmě, proč by nás nyní měl někdo zachraňovat. Rusové to určitě nebudou, proč by to dělali?

Pavel K
4. 5. 2023 11:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak jak jsme se k nim zachovali by nám měli ještě naložit pěkných ran na záda a ještě si přitom zpívat, jó to by byla nádhera.🤣🤣🙋‍♂️

Vanja
4. 5. 2023 06:59

Změna taktiky vysílené ukronacistické bandy: přechod k partizánské a teroristické činnosti v Rusku, a dále vystupňovaná mediální psychologická válka, a konečně intrikování ve stylu TROJSKÝ KŮŇ

Boomer
4. 5. 2023 09:02
Odpovědět  Vanja

..s partyzánskou válkou na území Ukrajiny po roce 1945 má Rusko svoje zkušenosti. Stejně jako s potlačováním vnitřního nepřítele na celém území bývalého Sovětského svazu. Tak uvidíme, jestli se současné vedení dokázalo poučit z chyb minulosti. Bude to souboj technologií proti technologiím. Malý systém proti velkému systému..

Unter
4. 5. 2023 12:20

S tou vlajkou to asi Zelenskému poradil náš PePa Pávek, když tam byl teď s Čaputem na návštěvě.

aamater
4. 5. 2023 12:55

Uvidíme čo bude, až to bude. Treba si už iba počkať. RF to istotne iba tak neponechá. Myslím, že všetko má svoj čas.

Trubkar
5. 5. 2023 04:55

zijeme v dobe, kedy uz v mediach dostava priestor AI a tak nevieme ci: fotka,video,hlas,pismo nebolo upravene,vyrobene na zakazku