VIDEO: Samozřejmě, že pošleme slovenské vojáky do války, samozřejmě! Slovenský premiér v demisi Eduard Heger

VIDEO: Samozřejmě, že pošleme slovenské vojáky do války, samozřejmě! Slovenský premiér v demisi Eduard Heger jako první premiér v Evropě prohlásil, že pošle slovenské vojáky do války kvůli Ukrajině, pokud o tom rozhodne aliance! Slovensko prý o tom nerozhoduje, uklouzlo Hegerovi z úst, ale rychle to na evropském výboru Národní rady zamluvil, aby si toho nikdo nevšiml! Europoslanec Milan Uhrík se přitom premiéra jenom ptal, kde jsou limity slovenské vlády a jestli kromě zbraní bude Hegerova vláda na Ukrajinu posílat i vojáky!

Ve středu 8. února 2023 proběhlo v Národní radě SR v poslaneckém evropském výboru jednání členů výboru, premiéra v demisi Eduarda Hegera a pozvaných hostů, které se týkalo i dodávek zbraní a především stíhaček MiG-29 z výzbroje slovenské armády na Ukrajinu. Mezi pozvanými hosty k jednání byl i europoslanec Milan Uhrík za hnutí Republika , který položil Eduardu Hegerovi otázku [1], kde jsou vlastně limity pomoci Ukrajině.

Kde je ta hranice, kdy už slovenská vláda nebude moci Ukrajině vyhovět, protože by to ohrozilo slovenskou bezpečnost? Milan Uhrík se Hegera ptal, jestli to skončí posíláním tanků a stíhaček na Ukrajinu, anebo jestli to bude pokračovat i vysláním slovenských vojáků na Ukrajinu do války, když Kyjev zjistí, že má málo vojáků. Kde je ta limita, ptal se europoslanec premiéra, a ten mu nakonec odpověděl způsobem, že Hegerova odpověď doslova šokovala slovenské domácnosti.

Eduard Heger totiž Milanu Uhríkovi odpověděl, že samozřejmě! Samozřejmě, že Hegerova vláda pošle slovenské vojáky do války, myšleno kvůli Ukrajině, protože o tom prý na Slovensku nerozhodují. Hegerovi tento výrok omylem vyklouzl z úst a vzápětí si uvědomil, co udělal, takže se opravil a začal mluvit o zodpovědnosti a o závazcích Slovenska vůči NATO a závazcích vyplývajících z mezinárodních smluv. Jinými slovy, pokud o tom rozhodne aliance, že NATO zasáhne do bojů na Ukrajině, Slovensko vyšle vojáky do války. Ale nejen NATO. Žádost z Kyjeva může být bilaterální, tedy žádost o vojáky slovenské armády adresovaná slovenské vládě, nikoliv NATO.

Na ruské televizi se Hegerův výrok dává do souvislosti s posledními výroky polských politiků, kteří se netají svým odhodláním poslat svoji armádu na Ukrajinu, čímž by Polsko zatáhlo do války s Ruskem celé NATO. A pokud by Polsko přišlo do konfliktu s Ruskem, potom se dá očekávat, že Rusové by provedli údery i na polské vojenské základny, pokud by na ukrajinském bojišti začali třeba polské stíhačky útočit proti ruským pozicím.

My tady nerozhodujeme… o vyslání našich vojáků totiž rozhodují závazky vyplývající z mezinárodních smluv

Daleko větším zděšením je ale Hegerovo uřeknutí se, že o tom se na Slovensku nerozhoduje. To sice není tajemství, ale v této souvislosti ten výrok působí jako odhalení stavu a skutečnosti, kdo bude rozhodovat o vyslání slovenských vojáků na Ukrajinu. Nebude to slovenská vláda, bude to NATO a Brusel. Heger se vyhnul místopisnému určení války, řekl pouze, že samozřejmě, že pošle slovenské vojáky do války, pokud půjde o plnění aliančního závazku a plnění mezinárodních smluv.

Jenže pozor, Heger mluvil neurčitě o NATO, ale také o mezinárodních smlouvách a o závazcích z těchto smluv vyplývajících. A Slovensko má podepsané mezinárodní smlouvy s USA o amerických základních na Slovensku, a stejně tak má mezinárodní smlouvy s Ukrajinou. Nikde není garantováno, že slovenská vláda nepošle v rámci těchto závazků na Ukrajinu vojáky, a to i bez účasti NATO, protože to zkrátka vyplyne z jiných smluv, než je Washingtonská smlouva o NATO.

Europoslanec Milan Uhrík (hnutí Republika)

Heger si dával v odpovědi Uhríkovi velký pozor, aby neřekl nic o Ukrajině, ale pouze jen obecně o tom, že Slovensko vyšle vojáky do války, pokud to bude vyplývat z plnění mezinárodních smluv a závazků. Ruská média jsou přesvědčena, že odklad předčasných voleb na Slovensku až na září tohoto roku má souvislost se “závazky” Hegerovy vlády vůči NATO a Ukrajině v případě vyslání vojska NATO na Ukrajinu. Američané mají obavy, že po volbách dojde na Slovensku k obratu politiky a k neochotě posílat dál na Ukrajinu zbraně, takže Američané potřebují, aby Hegerova vláda na Slovensku v demisi vydržela, za pomoci pro-americké prezidentky, u moci co nejdéle.

Historie se opakuje a Slovensku hrozí, že jeho vojáci opět potáhnou do války společně s Euro-Wehrmachtem na Rusko

Vláda v demisi již nemá žádné mantinely a může dovést Slovensko do války s Ruskou federací velmi efektivně a rychle, protože na Ukrajině je zoufalá situace a odvodové komise už chytají Ukrajince dokonce i na sjezdovkách v lyžařských resortech na západní Ukrajině [2]. Rusové zničili na frontě už 8 ukrajinských mobilizačních vln a tato 9. vlna už čerpá nové mobíky z ničeho.

Kyjev nutně potřebuje 500 000 až 1 milion nových vojáků, a ty prostě doma už nesežene. Ukrajina bez vojáků členských zemí NATO tento rok už nepřežije. Slovensko se v roce 1941 účastnilo tažení vojsk Wehrmachtu a dalších zemí Evropy do Sovětského svazu v rámci operace Barbarossa. Tehdy se jednalo o stejný narativ jako dnes, tedy snaha o rozbití a rozparcelování SSSR na menší části, tedy na systém “Rozděluj a panuj” ve smyslu tehdejšího plánu budování velké a mohutné Říše.

Leopard 2A4 dodaný slovenské armádě jako demonstrační stroj pro média a novináře

Po skončení války se měla jmenovat Germania a měla se rozprostírat od Britských ostrovů, přes celou Evropu, Skandinávii a severní Afriku, až po Kavkaz a po Ural. Tento ambiciózní plán má dnes zmenšenou podobu s názvem Evropská unie, která je řízena vnuky, pravnuky a vnučkami a pravnučkami vysokých esesáků a důstojníků Wehrmachtu, kteří se dnes etablují jako neomarxističtí liberálové, ale co je úsměvně, že se chovají pořád postaru, jako jejich prarodiče.

Tedy jako fašisté s diktátorskými manýry nad celou Evropou. A celých 78 let po II. sv. válce, tito vnuci esesáků znovu posílají tanky a zbraně na Ukrajinu, do války proti Rusovi, jako jejich dědečkové. A vazalské země Říše, dnes Evropské unie, znovu slibují věrnost a slib plnění závazků svých vojsk v případě, že Říše povolá vojáky těchto zemí do společného tažení proti zemí Sovětů, dnes proti Rusku.

Polská armáda čeká na vhodný okamžik pro vtrhnutí na západ Ukrajiny pod záminkou obrany Ukrajinců s polským etnickým původem před Ruskou armádou

Je třeba se chystat na všechno, protože politici válku chtějí a o válce již je podle všeho rozhodnuto, jen se hledají záminky a vyčkává se na příhodný krok. Povolání vojsk NATO na pomoc Ukrajině bude překročením rubikonu a politici to vědí a obávají se toho. Lidem budou z rukou vytrženy nákupní vozíky a do ruky dostanou povolávací rozkazy a hned potom zbraně bez nábojů, protože náboje dostanou z bezpečnostních důvodů až na Ukrajině na frontové linii v zákopech. Stejně tak to probíhá při odvodech na Ukrajině. A proč to všechno? Polská armáda tento rok s vysokou pravděpodobností vstoupí na Ukrajinu a zatáhne tím NATO do války s Ruskem.

Andrzej Duda a jeho záminka pro bratrskou pomoc

Ruští pozorovatelé v ruských médiích toto považují už prakticky za jistotu, protože na polských hranicích s Ukrajinou se shromažďují polské útvary již od prosince a čekají na to, až ukrajinská armáda bude na Donbasu rozdrcena, aby se polská armáda nesetkala s odporem při obsazování západu Ukrajiny. V této věci potřebuje paradoxně polská armáda spolupráci Ruské armády.

Rozborka Ukrajiny je v plném proudu a šílený Andrzej Duda společně s premiérem Mateuszem Morawieckim v posledních dnech vypouští neuvěřitelné výroky, jako třeba ten, že Polsko vzniklo kvůli tomu, aby se stalo hrází proti rozpínavému Rusku, a že Polsko je předurčeno k této úloze. Tyto patetické výroky deluzorních polských politiků pouze ukazují, že se doslova zbláznili a chtějí si na Ukrajině realizovat sen o vzniku Velkopolska, prostě je to snaha o oprášení představ generále Pilsudského neblahé paměti.

Ruská média: Země NATO nakonec pošlou Ukrajině i své vojáky, je to jen otázka krátkého času

Ovšem ještě nikdo z evropských politiků dosud neřekl narovinu a nahlas to, co řekl Eduard Heger. Ujistit europoslance slovy o tom, že samozřejmě, naše vojáky do války pošleme, to si dosud nikdo z politiků v EU netroufl, ani Petro Fialenko, kterého to teď bude mrzet, že nebyl první. Milan Uhrík se ptal zcela jasně, jestli je slovenská vláda ochotna poslat na Ukrajinu i slovenské vojáky do války, a premiér Heger na to odpověděl, že samozřejmě ano. Je úplně jedno, že Ukrajina není členskou zemí NATO, protože má podepsané s evropskými zeměmi jiné mezinárodní smlouvy, bilaterální dohody, které mají stejnou závaznost jako závazky NATO.

Ukrajinský MiG-29

Tento názor zazněl v jednom z posledních pořadů Vladimira Solovjeva na ruské televizi. A na to se zapomíná. Nejde jen o NATO a jeho článek 5 kolektivní smlouvy. Jde totiž i o bilaterální smlouvy mezi Ukrajinou a jednotlivými zeměmi NATO. Dodnes nevíme, jaké tajné smlouvy byly podepsány mezi Kyjevem a zeměmi EU v poslední době. Je jasné, proč Fialova vláda usiluje o změnu ústavy, aby mohla bez souhlasu parlamentu až na 60 dnů vysílat české vojáky do ciziny.

Jenže, pokud takové mezinárodní smlouvy o poskytnutí pomoci existují, potom je nutné změnit i ústavu, potichu, aby se gumové hlavy voličů nevylekaly. Takže Slováci už vědí, že půjdou na frontu na Ukrajině, pokud o tom rozhodne NATO nebo Kyjev, protože na Slovensku se o tom nerozhoduje. Dobré vědět a podle toho se zařídit, a to zavčas a dopředu! Pro Slováky je Hegerův výrok první signální, prvním varováním, že tohle už není žádná sranda.

-VK-

Šéfredaktor AE News: https://aeronet.news/

sdíletj na

3.6 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tom
12. 2. 2023 23:57

Otazkou bude, jestli vojaci ten rozkaz uposlechnou anebo se vzbouri? Pokud uposlechnou, tak at si potom vykopou svuj vlastni hrob!

Albi
13. 2. 2023 00:14
Odpovědět  Tom

Nejsem voják, nebyla jsem na vojně, ale tolik vím, že voják musí nejdřív splnit rozkaz a teprve potom si může stěžovat..
To platí i na vojně, ve válce tím spíš.
Vojna, natož válka není bojovka na skautském táboře.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
13. 2. 2023 01:47
Odpovědět  Albi

Tak to je pravda. Dokonce ve válce občas odbácnou příliš aktivistického velitele. Pravda, to by naši kluci nemohli, neb by je zezadu odbácli ukři, udržující bojovou morálku. Leda by napřed ty morálku hlídající ukry postříleli, jako už se to sem tam děje v ukroarmádě. Naposled to byli tuším polští žoldáci, co moralisty postříleli. Škoda že jsem si nezaložil odkaz.

P.S. Jen tak kecám. Ve skutečnosti můžou z důvodu svědomí či náboženství zařazení do armády odmítnout, což Tomovi jaksi uniklo. Co vím, tak zatím ten zákon furt platí. Takže k čemu odmítat rozkaz co voják, když se co člověk můžu na válčení z vysoka vys-rat?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
13. 2. 2023 07:38

Kecáš, ale dobře KECÁŠ!
Můj ateismus je také důvod k odmítnutí? Prý JE TO také svým spůsobem náboženství.
Nebo, že,,schvaluji”! Vlastně coko-liv……( aby bylo jasno orgánům činným v tr. řízení).
SCHVALUJI.

Boomer
13. 2. 2023 11:19
Odpovědět  Standa

Branný zákon
585/2004 Sb.

§ 6Odmítnutí mimořádné služby z důvodu svědomí nebo náboženského vyznání
(1) Voják v záloze může odmítnout vykonávat mimořádnou službu z důvodu svědomí nebo náboženského vyznání
a) do 15 dnů ode dne předání rozhodnutí o schopnosti občana vykonávat vojenskou činnou službu vydaného při odvodním řízení,

b) do 15 dnů ode dne účinnosti vyhlášení stavu ohrožení státu nebo válečného stavu.

(2) Odůvodněné prohlášení o odmítnutí výkonu mimořádné služby se podává písemně příslušnému krajskému vojenskému velitelství. V prohlášení se uvede jméno nebo jména, příjmení, rodné číslo a adresa místa trvalého pobytu vojáka.

(3) Krajské vojenské velitelství předá odůvodněné prohlášení o odmítnutí výkonu mimořádné služby do 10 dnů od jeho podání obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností příslušnému podle místa trvalého pobytu vojáka v záloze.

(4) Voják v záloze, který odmítl vykonávat mimořádnou službu, podléhá pracovní povinnosti podle zvláštního právního předpisu.

Boomer
13. 2. 2023 11:21
Odpovědět  Boomer

Mimořádná služba
§ 15
(1) Voják na vojenském cvičení, na výjimečném vojenském cvičení nebo ve služebním poměru vojáka z povolání vykonává ode dne účinnosti vyhlášení stavu ohrožení státu nebo válečného stavu mimořádnou službu.

(2) Voják v záloze vykonává mimořádnou službu ode dne nástupu k vojenskému útvaru na základě povolávacího rozkazu nebo veřejné vyhlášky, vydanými krajským vojenským velitelstvím, anebo na základě mobilizační výzvy.

(3) Voják v záloze je povinen dostavit se na stanovené místo v době uvedené v povolávacím rozkaze, který se dodává jako poštovní zásilka do vlastních rukou; pokud mu povolávací rozkaz nebyl dodán, je povinen se dostavit na stanovené místo v době uvedené ve veřejné vyhlášce nebo v mobilizační výzvě. Do mimořádné služby se může u příslušného krajského vojenského velitelství dobrovolně přihlásit i voják v záloze, který k jejímu výkonu povolán nebyl.

(4) O nastoupení výkonu mimořádné služby, není-li stanoveno jinak, platí obdobně ustanovení § 13 odst. 2.

Boomer
13. 2. 2023 11:22
Odpovědět  Boomer

§ 1Obsah branné povinnosti a druhy vojenské činné služby
(1) Branná povinnost je povinnost státního občana České republiky (dále jen “občan”) plnit úkoly ozbrojených sil České republiky (dále jen “ozbrojené síly”); zahrnuje povinnost občana podrobit se odvodnímu řízení, vykonávat vojenskou činnou službu a plnit další povinnosti stanovené tímto zákonem.

(2) Vojenskou činnou službou mimo stav ohrožení státu nebo mimo válečný stav je služba vojáka z povolání ve služebním poměru podle zvláštního právního předpisu a vojenské cvičení nebo výjimečné vojenské cvičení.

(3) Vojenskou činnou službou za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu je mimořádná služba.

Mikelo
13. 2. 2023 15:44
Odpovědět  Boomer

Vážně myslíte, že v nějaké pindosácké kolonii se po vyhlášení válečného stavu bude někdo zdržovat čtením zákonů?

Boomer
13. 2. 2023 15:57
Odpovědět  Mikelo

.. čtení zákonů doporučuji vždy a zásadně předem, s dostatečným předstihem, aby čtenář mohl včas přijmout pro sebe vhodná a přijatelná opatření. Princip předběžné opatrnosti..

Mikelo
13. 2. 2023 18:30
Odpovědět  Boomer

I v koloniích, kde žádné zákony neplatí?

Boomer
14. 2. 2023 14:15
Odpovědět  Mikelo

.. no s vámi je to jak o Červené punčošce.
Ale budiž.. když znám dikci zákona a znám místní nestandardní poměry stran uplatnění téhož, mohu si předem připravit nestandardní protiopatření k jejich eliminaci.
Co udělám, to vám ovšem neprozradím, zachovám se stejně tajuplně, jako to děláte vy.

Mikelo
15. 2. 2023 15:25
Odpovědět  Boomer

Já a složitě? Jednodušeji to už nejde.
Že vezmete těch hajzlů s sebou kolik to půjde než vás dostanou mi sem psát opravdu nemusíte.

Boomer
15. 2. 2023 16:20
Odpovědět  Mikelo

.. inu, je od vás nepřekvapivé, že mi podsouváte vaše představy, to vy rád v argumentační nouzi, ale vězte.. mám život rád a nic takového neplánuji. Dumejte dál..

Pavel
13. 2. 2023 07:13
Odpovědět  Albi

Samozrejme ze my posleme ty jiny , cim vice jich zabijou tim vice penez a medaili ,my dostane.
Budeme ,my co je posleme ,zit v prepychu a bez starosti i s nasima rodinama….
/Jiny, nez my ,zadny rodiny ani syny ,samozrejme nepotrebujou/.
Vojak musi hovno , akorat , nasi odesli do Ruska a tam vytvorili na germany Legie.
Masaryk ,kdyz byl poslanej , musel pospichat do Ruska , aby nas nahodou nase Ceske Legie , beda ,neosvobodily doopravdy..
Vod habsburskych a wilhemovskych fasistu.
Osvoboditel na ne ihned nasadil francouzskyho generala.
/Na zadnyho ceskyho samozrejme a daleko lepsiho generala, nebyl spoleh/..
Francouzsky generalove proserou, vzdycky vsecko.
Ale sou vo to vic poslusny, s vyjimkou De Gaulle..

Pijack
13. 2. 2023 08:01
Odpovědět  Albi

Civilisté, kteří nechtějí narukovat, nebo ještě nenarukovali, nejsou vojáci a tudíž žádné rozkazy nemají a ani nesmí plnit. Takže než budou odvedeni, mohou podávat žaloby, odvolání, ignorovat a pod… Pokud je takový civilista vystrašen do běla a na každé písknutí generality radostí poskočí, pak je za svůj život odpovědný sám. Ještě totiž neexistuje obnovená branná povinnost, takže si zelení mozkové mohou trhnout. Nemají žádné právo porušovat ústavní pořádek. To platí i u nás. Pokud někdo uposlechne a narukuje na rozkaz k mobilizaci, což je protiústavní, je to idiot a nezaslouží lítost. Sám svým činem ústavní pořádek narušuje. Dobře mu tak. Ať si v zákopech klidně chcípne.

Albi
13. 2. 2023 10:25
Odpovědět  Pijack

“Ještě totiž neexistuje obnovená branná povinnost” – to je maličkost, nehodná pozornosti. Pětihlavá saň má většinu.

“Pokud někdo uposlechne a narukuje na rozkaz k mobilizaci, což je protiústavní”.
Nevěřím, že to myslíte vážně. Ne v této době a v této vládní sestavě.

Boomer
13. 2. 2023 11:30
Odpovědět  Pijack

..pozor, má to jeden háček, jste-li vojákem v záloze, právo odmítnutí mimořádné vojenské služby z důvodu svědomí nebo náboženství musíte uplatnit do 15 dnů ode dne účinnosti vyhlášení stavu ohrožení státu nebo válečného stavu.

Pavel
13. 2. 2023 09:08
Odpovědět  Albi

Možná v US armádě, ale i voják je člověk( pokud již na to díky drilu nezapomněl) .Alespoň za mých vojenských časů bylo v základním řádu stanoveno, že voják není povinen uposlechnout nezákonný rozkaz.Dnes je mi jasné ,proč byla u nás zlikvidována základní vojenská služba! Ti kluci totiž i po těch dvou letech výcviku zůstali lidmi, ne nemyslícími a vraždícími stroji, jako dnes soldateska na Ukrajině!!! Ti by nešli proti vlastním lidem, jako možná zítra půjdou naši”hrdinové” na Rusa nebo i na nás, pokud dostanou rozkaz z NATO!

Gales
13. 2. 2023 10:13
Odpovědět  Albi

“Boj o Ukrajinu -Slovak WW2 Song”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
13. 2. 2023 11:08
Odpovědět  Albi

..Slováci se mohou rázem ocitnout ve stejné situaci, jaká nastala v období Slovenského štátu, na východní frontu prostě rukovali bez rozdílu názorů a osobních postojů k Rusům. Neměli na vybranou, fronta nebo soud.

Vojenský soud to je samec, soudí jen se práší, on má všechny paragrafy v jedné patrontaši. © K.Havlíček Borovský

Helena
13. 2. 2023 09:17
Odpovědět  Tom

No, být vojákem, policajtem či celníkem, možná i hasičem nebo vojenským zdravotníkem, asi hodně rychle od tama utíkám. Protože ti půjdou položit své životy za americké zvrácené zájmy na ukrajinu zcela určitě. Vzpomínám, jak pár vojáků z povolání dostalo zčistajasna povolávák do Iráku, bylo to tak rychlé, že nestačili ani utéct. Po 3/4 roce se vrátili, okamžitě z armády utekli.

Boomer
13. 2. 2023 11:35
Odpovědět  Helena

..do operace Pouštní bouře šli dokonce i vojáci základní služby, pro tento účel přechodně převelení do tzv. další služby

Gales
13. 2. 2023 10:08
Odpovědět  Tom

Náboje do zbraní dostanou až na frontě.

Rattus
13. 2. 2023 11:41
Odpovědět  Tom

Dle textu necht’ každý zauvažuje sám.

Pavel z Moravy
13. 2. 2023 13:47
Odpovědět  Rattus

Odporná společnost sama se hlásící do otroctví.

jiří
13. 2. 2023 12:11
Odpovědět  Tom
All
13. 2. 2023 00:36

Celé NATO může jít do prdele,nebo rovnou do řiti,nemají co rozkazovat,protože je falešné,prolhané,je to organizace podvodníků .

unor 2022
13. 2. 2023 08:41

Svet je snad chluchy a slepy. A neskonale hloupy.
Hospodar prohlasil ..
.. k cemu mu je svet, kdyz mu sousede seberou staveni, pole, kravku, znasilni viru, zenu a dceru a zabiji syna..
Hospodar, ktery ma nejvetsi cep na planete Zemi.

unor 2022
13. 2. 2023 08:51
Odpovědět  unor 2022

Hospodar, ktery mozoly od motyky a hrabi a ne tlacitek tiskarny na penize.

Helena
13. 2. 2023 08:52

Ti naši prasáci s amíky udělali “smlouvu o spolupráci” – mimo jiné je tam i toto: Smlouva nastavuje podmínky možné spolupráce s americkými ozbrojenými silami NA ÚZEMÍ Česka, zabývá se například ochranou životního prostředí, provozem motorových vozidel americkými vojáky a jejich rodinami nebo třeba postavením dodavatelů amerických ozbrojených sil, bezcelním provozem americké logistiky. – na Slovači už jim to čaputice dávno podepsala – a tak tam mají co tam mají. U nás mají Pávka, a ten jim to spolu s pyjalou radostně odklepne a pochválí. Přemýšlejte, co to v důsledku znamená.

unor 2022
13. 2. 2023 09:02
Odpovědět  Helena

Na Slovensku, v Cesku a nakonec i jinde v Evrope jsou v provozu jaderne elektrarny. Nemci uz dopredu vedeli a odstavili je.
To budou pekne ‘Cernobyly’. I bez jadernych zbrani.
Vsichni pak budou hodni.

All
13. 2. 2023 10:02
Odpovědět  Helena

Vlastizrada jak vyšitá od kolaborující vlády,která podporuje nejen okatě ,ale už přímo i nacismus,chce válku,podporuje válku,chce ničit a zabíjet nevinné,včetně našich občanů . Naše vláda chce vyvolat a vyvolává válečný konflikt a III.světovou válku.Proboha,co to máme za imbecily,nelidské zrůdy,co chtějí mermomoci zničit planetu a odevzdat duše nejnižšímu astrálu,peklu,skrze satanisty na Zemi. Taková sebranka,vše pro koryta a hovnodělání,kopnout je do zadku a poslat je do války,ať si válčí sami a ukáží co umí.Tady v ČR už nemají co pohledávat,Fialo !

Aleš
13. 2. 2023 08:59

Ukrajina je porazena a tedy jejich loutkovodiči USA a EU taky. Výprask v Afghánistánu, teď na Ukrajině, předtím v Sýrii, nějak ten Západ kromě krádeží a vražd nic jiného nezvládá.

Jan
13. 2. 2023 09:01

Pucista zkousi novou hypersonickou stihacku:
ZelPipelineMW.jpg

Pavel z Moravy
13. 2. 2023 09:57

Přátelé, tady jde o úplnou kolonizaci našich zemí v rámci Drang nach Osten. A to se jim daří nadmíru, Ukrajina je jen taková nádherná záminka, která má posloužit k tomuto procesu. On tu vlastně ten ekonomický model již roky funguje, teď je potřeba ještě silné politické podpory k tomuto plánu a toto se nyní děje. Vždy je zapotřebí vidět to, co je jakoby skryto v pozadí a za kulisami. Takže naše slavná Libuše, ano národ prozatím nezhynul, ale již nebude v péči vlastních občanů, bude pod řízením jiných, těch, kteří se cítí býti pány tohoto prostoru. A o to tu jde. O nic více a o nic méně.

Helena
13. 2. 2023 10:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano, přesně. Je třeba přemýšlet a domýšlet co je v pozadí, a to poznáme podle toho, kdo má a bude mít z této situace tučný zisk v podobě např. nemovitostí, fabrik a jejich zařízení, nebo zisk území. Proto přemýšlejme a domýšlejme.

Pavel z Moravy
13. 2. 2023 11:12
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, já vím, že vy to vidíte přesně a jasně. Máte prostě ten vnitřní dar toho poznání. Z vašich příspěvků je vždy vše jasné. Škoda, že nás není více, myslím tím v té celonárodní frontě. Tady to určitě naši kamarádi chápou.

Pekos
13. 2. 2023 11:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

No nevím jestli je to zrovna dar, myslím, že ti tupější to mají v životě mnohem jednodušší.

František Rýpal
13. 2. 2023 11:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

A už vám dochází, na co nás potřebovali v EU a NATO? Vyrabovat, okrást a hybaj za EU bojovat, holoto slovanská.Toto se připravovalo již 50let, pomaloučku polehoučku nenápadně s pravdou a láskou v tlamě a nenávistí v srdci. Sežrali jsme jim to i s navíjákem a mladé už tak připravili, že si je volí a půjdou na Rusa s nadšením.

Pavel z Moravy
13. 2. 2023 13:52
Odpovědět  František Rýpal

Tak já to tedy vím dlouhé desítky roků. Killev- Chruščov a rozpad SSSR. Stačí si přečíst tuto knihu a to, co pro Slovany chystali bratři Dullesové.

Velitel
13. 2. 2023 10:06

A s čím je tam pošlou a jak je tam pošlou? Slovensko má oficiálně 30, slovy třicet, kusů tanků, reálně tanků, které dokáží ujet aspoň 100km a pak aspoň jednou vystelit na cíl velikosti tanku na 2km nebude více než 3 až 5 ks a protitanková munice bude počítám jen pro dva z nich.
ČR oficiálně aktuálně uvádí 50 tanků, ale opět pojízdných bude tak 5ks, přičemž vše je technika beznadějně zastaralá.Takto bychom mohli pokrčovat napříč západem, Německý wermacht má munici na necelé dva dny války, ten indem ovládaný ostrov nemá aktuálně jediné samohybné dělo. Němci nějaká samohybná děla mají, ale jsou navržena tak skvěle že konstruktéři nepočítali s tím, že se zních , stejně jako z těch francouzkých muzeálních kusů bude střílet a tak z 14 ks co dodali na Ukrjinu se už všechny, které nezničili Rusové rozpadli. O legendární utočné pušce wehrmachtu Heckler & Koch G36 asi vite. Špičková zbraň pokud tedy je mezi 5 až 28C ve stínu, když je vedro nebo mrzne netrefíte tím anis todolu a po té co vystřílíte třetí zásobník je opět lepší na nepřitele házet kamedy, protož G36 už zase střílí za roh.
Co říci nazávěr, Británie nemá tank schopný prostřelit pancíř T90 Propiv, z nemckého šrotu to dákáže až L2A6 s novým dlouhým dělem a i ten jen ne z moc velké dálky,
Dánsko také bez samohybného dělostřelectva , všech 19ks předpotopních Cezarů již je na Ukrajině

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
13. 2. 2023 10:40
Odpovědět  Velitel

Rád bych věděl,kolik jsme měli tanků v r.1989,co se s nimi stalo,kdo je likvidoval a kdo si na nich namastil kapsu. ODS a TOP mluvte a nelhat !

Velitel
13. 2. 2023 11:43
Odpovědět  All

ČSLA měla 4000 tanků (T54M,T55\M,T72 v různých verzích), 4700 obrněných vozidel a 3300 dělostřeleckých systémů. Počet vojáků v činné služvě 201.000

me2d44
13. 2. 2023 10:47
Odpovědět  Velitel

Jen doplním: před časem jsem četl, že v USA “zapomněli” jak vyrobit kanony a houfnice – shánějí je po celém světě. Na likvidaci 5 Pandurů AČR stačila na D1 jedna ženská za volantem Fabie. “Specialistu” – veterána z Afghanistanu – jsem srovnal do latě za 20 vteřin. Když dneska řeknete mladému o mobilizaci, tak je do 24 hodin v USA, i kdyby měl letět zavěšený na podvozku – národní hrdost nikde a my starší, prolezlí chorobami, to prostě nezvládneme – nezvládáme ani migraci Muslimů a Ukrajinců. A zatímco u nás a na západě se řve o zaostalosti Ruska, u nás se pomalu potápíme do středověku. A Rusové se smějí – vždy se tam v dějinách našel někdo, kdo stmelil a vyburcoval celý národ (mnohonárodnostní!!). “Kdo přijde s mečem, mečem zahyne!” tak to Rusové říkají!!

Boomer
13. 2. 2023 12:11
Odpovědět  Velitel

.. CAESAR až tak předpotopní není, ovšem má jeden obrovský handicap.. obsluha během činnosti není chráněna pancířem, což byla zase výhoda řady DANA, ZUZANA.
Navíc na Ukrajině neslouží CAESAR jako vysoce mobilní palebný systém dle standardů NATO, ale prostě to někam postaví a pálí hlava nehlava, než oddělají hlaveň nebo je Rusové lokalizují a pořeší..

Mikelo
13. 2. 2023 15:51
Odpovědět  Velitel

Prostudujte si doktrínu Steel Rose. Kanonenfuter hloupých Slovanů žádné zbraně ani logistiku nepotřebuje.

Autor
13. 2. 2023 10:13

Je nutno být nekompromisní jako tento strážný – “naše” vlády také nikdy neznají ta správná hesla. Tož pojďme, pozveme je na frontu bez doprovodu …

All
13. 2. 2023 10:59

Co se to děje ? Takový blázinec.Jestliže anglie,francie,německo a usa neuznává rusko,tak samosebou,že rusko nebude uznávat tyto země,navíc fašizované a co pak? Bude hovořit jen pěst.Někdo chce mermomocí,aby ruso udeřilo i mimo ukrajinu,podle vzoru NATO- ti precedenst už vytvořili v býv.jugoslávii.

Pavel z Moravy
13. 2. 2023 11:06

Nevím, kolik z vás přátelé čte články Jindřicha Kulhavého na http://www.inadhled.live. Ale mohu říci za sebe, že jsou všechny natolik hodnotné, že v tomto směru nemá moc velkou konkurenci. Jeho obrovský přehled, různorodost témat a styl psaní. Za mne má velké plus. Opravdu vám ty jeho články doporučuji, na tomto webu jsou prakticky všechny od něho. Takže klobouk dolů. Takové lidi potřebujeme.

Velitel
13. 2. 2023 11:07

Malé historické srovná z kterého snad vynikne zoufalost dnešního západu.
O bitvě na Sommě během I.S.V. slyšeli asi i ti kdo se o války až tak nezajímají.
Na severu Francie na řece Sommě na ca 40km na jedné straně zakopaní Němci na druhé Frantici s Brity. TI chtějí zaútočit tak hromadí munici a z cca 3500 děl zahájí palbu stříli nepřetržitě 7 dní a vypálá 1.5 milionu nábojů, jen za hodinu před útokem na jedno jediné vyvyšené místo kde byli němci zakopáni vypálili skro 225000 dělostřeleckých granátů nechme stranou, že britové stříleli na hovno a Němci byli zalezli v betonovém podzemí jde o intenzitu střelby z děl.
Příklad číslo dvě. II.S.V. Němci, ale spiše i tehdy to byl kolektivní západ zaútočili na SSSR a došlo k bitvě před Moskvou. Soustředme se na děla a tanky, SSSR při této bitvě,kterou vyhrálo přišlo o 24 478 děl a minometů, o 4171 tanku.
Ted se dostáváme k zoufalosti NATO. Standardy NATO počítaji s tím, že dělo ráže 155mm vypálí maximálně 200 ran za týden bojů a na to je projektována životnost děla. Proto se praktivky všchna děla NATO na ukrjině pokud nebyla zníčena po měsíci rozpadla, nejsou dělaná na to, aby se z nich střílelo.
Tím se dostáváme k počtům. Dánsko dodalo ukrošům 19 děl césar a tím přišli o celé samohybné dělostřelectvo.
Podobně Britové také nemají samohybná děla bo jich pár posli na ukrajinu a jsou na nule. a to celá za situace, kdy na 1 vypálený ukro NATO dělostřelecký gránát odpoví Rusové 10 .

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
13. 2. 2023 11:13

Jasný vzkaz všem Slovákům koho volit v podzimních volbách,Fico,Pellegrini a další
vlastenecké strany nemusejí tím pádem nikoho přesvědčovat jak má volit,americký
slouha Heger to udělal za ně,jediné,co musí doopravdy důsledně udělat je zajistit
si svou účast při kontrole sčítání hlasů,Fico to považuje za jediný klíč k úspěchu
v nadcházejících volbách.Slováci držíme Vám palce,bojujete i za nás !!

Mikelo
13. 2. 2023 15:54
Odpovědět  janle57

Z bláta do žumpy.

Karel
13. 2. 2023 12:15

Odmítnout jít do války? Na to mají mocní recept. Pár jich popraví, pár jich zavřou, některé pošlou na nucené práce a zbytek sklopí uši a půjde “dobrovolně” na jatka.
Na Slovensku se to už vykecalo a lidé začínají reptat. Uvidíme, jak to zvládnou. V Česku se to tají. Provedou to s velkým utajením a bleskově odvezou odvedence na frontu. Tam už na reptání nebude ani čas ani příleřitost. Tam bude jedinou starostí přežít.

ladik
13. 2. 2023 15:20
Odpovědět  Karel

Rumburská vzpoura.

M.Š.
13. 2. 2023 13:51

Samozřejmě,že pošlou slováci,možná i více jak tri plné autobusy,které poslali jako pomoc Hitlerovi.Je zajímavé,jak se v ukradinském konfliktu angažují země,které se kdysi po boku Hitlera hanali na Rusa.Jeden vedle druhého hajzlík převeliký a světe div se,samej slovan……až to hezké není.I samotní čechomorové se mohou potento,však také za Hitlera pracovali jak magoři na podporu vítězného tažení až do zblbnutí,pak na poslední chvíli udělali povstání,ze kterého žijí dodnes.Pokrytci.

Boomer
13. 2. 2023 15:26
Odpovědět  M.Š.

.. ke zvýšené pracovní aktivitě dotlačil obyvatele Protektorátu až Reinhard Heydrich, metodou cukr a bič. Ten cukr, ve formě odborářských rekreací a přídavků ve válečném průmyslu si dobře zapamatoval i soudruh Evžen Erban, který ho potom uplatňoval i v ROH.
Heydrich byl, mimo jiné, také kvůli tomu zlikvidován, soudruh Erban se uplatnil i po válce..

Boomer
14. 2. 2023 14:43

.. tož něco se asi přece jen bude dít, když slovenský ujko ministerský povereník považoval za potřebné sdělit 40 000 občanů, že akési lajstro ich neuchráni pred pracovným nasadením.

Můj slovenský strejda byl na východní frontě a měl obrovské štěstí, že po vypuknutí SNP je Němci sice odzbrojili, strhali jim distinkce, některé i zmlátili, ale zrovna jeho skupinu šupem odlifrovali na sever Německa kopat zákopy, kde upadnul do zajetí.. tudíž to pracovní nasazení nebylo až tak nejhorší variantou. Volba lopata nebo samopal může být někdy osudová.
Jiní to štěstí neměli a jejich kosti leží porůznu daleko na Východě.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$