blogpolitika

Veřejné psaní proti této vládě

Veřejné psaní proti této vládě

Co bych řekl dnes v 14 hodin demonstrujícím na Václaváku. Suprová analýza. Zatím nejlepší.

Vykňourali jste si na občanech na čtyři roky republiku bohatnoucí. S ohromujícím minimem lidí bez práce. Se stoupající kvalitou života většiny. S funkční ekonomikou. S funkčním a robustním zdravotním a sociálním systémem, prověřeným dvěma vlnami covidové epidemie. S funkčními továrnami, s fungujícím domácím i zahraničním obchodem. I chudí nebyli většinou tak chudí, aby měli hlad, třásli se zimou a neměli kde přespat. Než jste přišli, v této zemi nebylo ještě nikdy tak dobře.

Tvrdili jste, že umíte vládnout líp. Že umíte dělat politiku líp. Že nebudete podvádět, že nebudete krást. Že budete lépe spravovat tuto zemi. Spolu. Ale vaše prázdná mysl, bezzásadová hrabivost, a touha vládnout za každou cenu vás zradily. Ukázali jste, že nejste lepší. Jste nejhorší vláda za uplynulých třicet let. Sypat si koks do konečníku nestačí. Nejenom že podvádíte a kradete, ale kradete hloupě, takže vás u toho chytí. Navíc jste neschopní spravovat zemi tak, aby nechudla.

Nerozumíte mezinárodní politice. Vystavili jste celou zemi riskantní válečné hře, kterou nejde vyhrát. Česko nemá suroviny, ta tlustá roura s plynem a ropou, bez které česká ekonomika nemůže existovat, vede z východu na západ, ne naopak. Vždy povede. Žádný „demokratický“ plyn nebude levnější, aby mohl plynovody z Ruska nahradit. Ty vlaky s uhlím už netěžíme v Ostravě, ale dovážíme je, většinou z východu. V mezinárodní soutěži nemůžeme být osamoceni, musíme – ať chceme nebo ne – kooperovat, spolupracovat. I se zeměmi, které mají jiný pohled na společenské zřízení, než vy. S Ruskem, s Čínou. S Indií. Než jste přišli vy, fungovala obchodní výměna, fungovala kulturní výměna, fungoval dialog prospěšný pro obě strany. I když je v Rusku prezidentský systém ekonomicky i politicky regulované demokracie, má 80% podporu svých občanů. O tom se vám může jen zdát. I když je v Číně státně korporátní kapitalismus, paradoxně vedený komunistickou stranou „s čínskými rysy“, je to nejvýkonnější ekonomika světa s 95% podporu svých občanů. Ti všichni jsou na Říši středu hrdí. A i když v Indii je stále kastovnictví a někde i skrytý feudalismus, je to země s nesmírně pestrou a funkční správou věcí veřejných a země nesmírně pracovitých lidí. Celkem je tato trojice vojenských, jaderných a kosmických mocností více než 2,5 miliardy lidí.

Provokace a diplomatické urážky jste začali vy. Bourání pomníků, ostentativní vyhošťování diplomatů, zpravodajské hry, ekonomická embarga a urážky cizích politiků k ničemu konkrétnímu nevedly a v ničem nám nepomohly. Na všechny provokace existuje buď symetrická nebo asymetrická odpověď. Ano, možná že Rusko nepotřebuje v Česku 250 diplomatů. Ale Česko potřebuje v Rusku diplomaty – obchodníky na prodej automobilů, čerpadel, ventilů a jiného strojírenského zboží. Na prodej potravin a nákup obilí a surovin. To vše je dnes díky vám minulost. Jsme prozatím ne-přátelskou zemí, která se usilovně snaží o plné nepřátelství s jadernou mocností a ukončení jakékoliv diplomacie. To je otevřená cesta k válce. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako Moskva s předměstími.

Možná, že Tchajwan si zaslouží diplomatické uznání a plnou samostatnost. Ale světové pořádky netvoříte vy. Stvořili je jiní. Americký prezident Richard Nixon a jeho zahraničněpolitický poradce Henry Kissinger před 40 lety v rámci ‚pingpongové diplomacie‘ opustili bývalého spojence na ostrově a nechali pevninskou komunistickou Čínu zasednout v RB OSN s právem veta. To byla cena za mír v Asii. Tehdy Kissinger usiloval a dosáhl míru nejen v Pacifiku, ale i v Izraeli, na Středním a Blízkém východě. Princip jedné Číny od té doby uznávají všichni, stejně jako uznali všichni Erec Izrael a roli Turecka při ostraze Bosporu. Ale vy jste se rozhodli provokovat. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako jedno čínské krajské město.

Přidali jste se s jásotem k provokatérům, kteří dlouhodobě podrývají mír a vedou války, které ani neumí vyhrát. Kteří v minulosti způsobili řadou prohraných konfliktů v Iráku, v Libyi, v Maghrebu, v Afghánistánu a v Sýrii smrt, bídu a zkázu milionům lidí. Kteří se nyní pokoušejí rozvrátit Evropu, aby nemohla existovat ekonomicky vzájemně výhodná spolupráce ani na Bajkalskoamurské trase, ani na Nové hedvábné stezce. Přidali jste se na stranu těch, kteří po staletí žili z bídy druhých – ať už černochů nebo Indiánů, a dodnes potřebují brát z cizího, protože sami už nejsou schopni nic vytvořit, jen tisknout peníze.

Přidali jste se na stranu těch, kteří pod praporem demokracie provedli krvavý převrat na Ukrajině a jejich najatí gruzínští pohůnci ze střech stříleli po neozbrojených lidech. Kteří v Oděse upálili desítky lidí zaživa. Kteří oslavovali ukrajinské a litevské nacisty a nacistické kolaboranty, jejichž předkové způsobili ve jménu zrůdné nacistické ideologie masakry tisícům Židů a tisícům Slovanů . Vy nazýváte rozšiřování NATO a EU na východ exportem demokracie, já exportem zkázy.

Tvrdili jste, že bráníte nás Čechy, kdesi v afghánských horách. Že v Afghánistánu se bojuje za Prahu. Houby. Je smutné označit za hlupáka i prezidenta. Bojovali jste na druhém konci světa vždycky jen za americké neokoloniální zájmy. A pak jste vy a vaši žoldáci utíkali, protože ani s obrovskou technologickou a ekonomickou převahou jste neporazili odhodlané horaly, kteří bojovali za svou zemi a které ještě nikdy nikdo neporazil. Je vám houby po tom, jak spravují svou zemi. Není to vaše země, nerozhodujte o ní vy, ale oni. Vždycky jste byli jen okupanti, nikdy přátelé a nikdy osvoboditelé. Utratili jste ale miliardy dolarů. Za co?

Vaši američtí přátelé se kamarádí s největšími tmáři světa, s muslimy, kteří se jménem Alláha na rtech šoustají děti, ženám řežou rodidla a bičují je. Pro které je žena méně než velbloud. Kteří šíří do světa wahhábismus a podporují fanatické teroristy. Hlavně že mají pro USA levnou ropu. Vám to nevadí. Do USA demokracii nešíříte.

Nyní podporujete agresivní nacionalisty a kleptokraty na Ukrajině v domnění, že tím oslabíte a rozvrátíte Rusko, jehož vláda se nechce podřizovat našim názorům na světové uspořádání a „volný“ obchod za žebrácké ceny. Utrácíte zase miliardy dolarů i miliardy korun. Za co? Prodlužujete válku, která měla systém vytvořený při nelegitimním převzetí moci na Majdanu zničit. Vozíte zbraně na bojiště a díváte se na lidi, kteří umírají. Zbytečně. Zelenského kyjevský režim nemůže vyhrát. Čelí desetkrát silnějšímu nepříteli s prakticky neomezenými zdroji. Čelí nesouhlasu většiny vlastního obyvatelstva, které za něj nebojuje, jen přihlíží. Čelí nelegitimitě, s jakou se dostal k moci. Čelí nenávisti ruskojazyčných občanů, ze kterých Kyjev učinil méněcenné.

Ukrajina tak jako tak přijde o přístup k surovinám, o většinu průmyslu, o značnou část území a přístup k moři. Přijde o výkonnost. Bude to – ať chcete nebo ne – cordon sanitaire. Země bez perspektivy. Nikdo soudný ji nepřijme do EU, nikdo soudný ji nepřijme do NATO. To je cena za nenávistný nacionalismus, za špatnou politiku a špatné politiky. Vaše podpora na tom nezmění nic.

Vaše politika kontinentální ekonomické války s Ruskem znamená nejen ztráty perspektivního odbytiště, ale reciproční kroky Ruska nyní plošně decimují evropskou konkurenceschopnost. V USA se smějí. Nedostali jste za to nic. Nikdo nenahradí potřebné suroviny, nikdo neodebere vyrobené zboží. Nikdo nenahradí lidem práci, o kterou přišli. Evropské země ustupují v globální soutěži asijským a prospěch budou mít jen v USA. Na chvíli…. Vy můžete tak akorát žvanit o morálce, pletichařit, krást a sypat si do konečníku koks.

Jděte k čertu. Takovou vládu tato země a tento lid nepotřebuje a nechce. Jděte.

POKUD SOUHLASÍTE, SDÍLEJTE.
https://www.pozitivnisvet.cz

sdíletj na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
25. 7. 2023 21:16

No… Fialovu sebranku z hloubi duše nesnáším, ale že by přebrali republiku ve stavu, jak se píše v prvním odstavci, to těžko. Už v té době jsme byli zplundrovaná a rozkradená kolonie. Těch předchozích 30 let se na naší ekonomice těžce podepsalo. Počínaje Čalfou, konče Fialou, nikdo pro tuto zemi nic dobrého neudělal..

Frank
25. 7. 2023 23:02
Odpovědět  Pavel

Tuto zemi bez koruny zadlužení převzali od komunistů zmrdi jménem OF a později ODS, ODA a další sebranka. Tvrdili, že komunisté ničili tuto zemi ale dodnes rozprodávají to, co se tady kdysi vybudovalo. Rozkradli a rozprodali kdeco včetně pitné vody. Vzpomeňte, jak Klaus velebil zloděje Koženého. A dopadlo to tak, že brambory, cibuli a další komodity, se kterými jsme byli soběstační, dovážíme z Egypta a z kdejaké tramtárie. A to nemluvě o dovozu kontaminované pšenice z Ukrajiny. Zajímavé, že Bruselu tato uhlíková stopa nevadí. Od převratu se tady jen plundruje a krade. A tato vládní pětidemolice nejvíce. A aby toho nebylo málo, tak financujeme válku na Ukrajině, živíme ukrajinské “uprchlíky”, kteří si zajedou občas domů na čumendu a pomáháme americkým zbrojovkám kupováním předraženého šrotu, který nepotřebujeme. A to nemluvě o zločineckém jednání podepisování smluv v Bruselu o migrantech z třetího světa a podporování šíleného zeleném údělu.Uvědomují si voliči té vládní zločinecké sebranky, co způsobili anebo jsou nadmíru spokojeni že jdeme do hajzlu? I ti komunisté si mysleli, že tady budou na věčné časy. Opravdu si myslí tato vládní sebranka, že se jí nemůže nikdy nic stát?

Marie
25. 7. 2023 23:14
Odpovědět  Frank

Fialovu sebranku z hloubi duše nesnáším….. ALE nejde říct, že počáteční náladou OF lidi můžete titulovat zmrdy…. bylo by takto titulováno spoustu mých přátel, lidí, kterých si velmi vážím, titulována bych tak byla i já a možná i vy. Jednoznačně chápu ro 1989 jako velké zklamání. ALE takto se to říci nedá….

Jaris
26. 7. 2023 01:43
Odpovědět  Marie

Od sameho zacatku 89’roku se cpali do vedeni sami zmrdi. Ti, kteri to mysleli s republikou dobre, se do vlady nedostali. Ceska republika byla ukradena a prevzata chazarskymi gangstery. A ze jich je! Staci se rozhlednout a uvidite, ze na vsech klicovych pozicich sedi zidochazar nebo jeho sabesgoy, ktereho zase ridi zidak.

Janaz
26. 7. 2023 07:27
Odpovědět  Jaris

Nedrístaj! Takýchto židov je v republike pár, ale ochotných prisluhovačov bez židovského pôvodu sú státisíce!

Jaris
26. 7. 2023 10:20
Odpovědět  Janaz

No vzdyt to take v komentari pisu, ne?

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 17:03
Odpovědět  Janaz

Podepisuji.

delnas
26. 7. 2023 02:33
Odpovědět  Marie

Jenom kousek pridam do skladanky…
Fiala, Pekarova jsou bezcharakterni stvoreni… s tim asi souhlasite??? ale kdyby tam byl kdokoliv z nas….
myslite, ze bychom to delali lepe.????????
Co stati se ma necht se stane….

Co mne mrzi ze se pridavaji za mrzky gros …..na stranu prohravajiciho zapadu…..
To jsou opravdu ti nejlepsi z nas kteri by vedli narod ke :”””Svetlym Zitrkum “”
come on……

Pavel z Moravy
26. 7. 2023 09:23
Odpovědět  delnas

Určitě bych se nezaprodal, to vím stoprocentně. Ani ta největší suma peněz by mne k tomu nedohnala. Mně stačí normálně slušně a důstojně žít a myslete si o tom co chcete. To jsou právě ty řeči typu kdybyste tam byli vy, dělali byste to stejné. Já říkám, že všichni ne a jsem o tom přesvědčen. Druhá věc je to, že na to vykonávat takovou odpovědnou práci jako řídit stát ku prospěchu národa musíte být kvalifikovaný a to nejsem a určitě nejsem sám. Ti co to dnes tady řídí ku prospěchu cizích sil k tomu ve velké většině také nemají kvalifikaci, ale oni si to o sobě nemyslí. Je to přesně jako ve filmu Frajer Luke- frajeřit a nemít na to, to je ta správná frajeřina. A to jsou právě tito současní tvorové, kterým toto motto zase ta přeformátovaná většina sežrala.

Janaz
26. 7. 2023 07:25
Odpovědět  Marie

Sú zmrdi! Ich voľba by sa dala tolerovať v 90-ych rokoch, keď sme nemali skúsenosti so západnou “demokraciou”, ale po 30-ich rokoch , kto ich volí, je buď rovnaký ako oni alebo je to lenivý hlupák, ktorému na životne dôležité rozhodnutia stačí bulvár a sračkomety!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Zdena
26. 7. 2023 10:03
Odpovědět  Janaz

Nemáte pravdu i za real.soc. se sem dostali lidé kteří mluvili o tom jak západ funguje a docela nám záviděli ne všechno ale ten klid pro život,jasné nebylo vše v pořádku ale proti dnešku to byl ráj jsem r 52 za Real .soc jsem vychovávala děti s přesahem po 89. r .od první chvíle to nebylo dobré necinkala jsem klíči bylo mi smutno z toho jaké jsme stádo ovcí a je mi líto mladých lidí ti vubec nepřemýšlí o tom co bude.Nam starším se posmívají nedávno jsem jela v autobuse s vnoučaty a postavil se proti mně kluk tak 13_14 let a povídá svému kamarádovi na mou adresu tyhle geronty a mastodonty nenávidím jen jsem polkla a dělala že ho neslyším ,potřeboval by dostat po papuli,ale jednou dostane a bude se divit

ModrýKlokan
26. 7. 2023 13:56
Odpovědět  Zdena

@ Zdena

No to je otřesný. Bejt u toho tak ho zjebu, že si nestihne vyměnit pampersky, bastard.

Pavel z Moravy
26. 7. 2023 09:10
Odpovědět  Marie

Snad jste nevěřila Havlovi a Malému, že pro vás chtějí dobro a že to co provedli, mělo být dobrem pro národ. Co vám chybělo na tom socíku tak strašlivě, že jste museli republiku věnovat takovým lidem o kterých se dalo předpokládat, že ji rozprodají a rozdají svým kámošům. Od koho ten váš kulisák asi tak dostával prašule? To si lidé nedokázali spočítat, že ti lidé, kteří takto svoje vyvolence financují za to budou něco chtít? A máte povědomí, že zrovna v tom osudovém 89 byl západ opět v krizi. Kdyby to tenkrát vzali do rukou slušní a poctiví lidé, mohlo vše skončit jinak. Ale tito, copak jste jim to nečetli z obličejů co se za jejich zájmem o blaho veřejné skutečně skrývá? To všichni tak lehce podlehnou psychologii davu? Znovu se to zopakovalo s tou covidovou šarádou. Zase psychologie davu zapůsobila a mnoho lidí se opět napálilo a šlo si nechat dát narvat do těla něco o čem zhola nic nevěděli. Je to samozřejmě věc každého jednotlivce, ale šokuje mne to.

Rattus
26. 7. 2023 11:50
Odpovědět  Marie

Marie,zkuste pochopit člověka,který když tohle psal je na hranici zoufalství
co se s naši republikou stalo a cití naprostou bezmoc s tím cokoliv
udělat.Myslím,že většína to vidí stejně.V 89 jsem pracoval jako fotograf
okresních novin a na vlastní oči viděl ty veletoče na vysokých místech
radnice a OV KSČ.Do dnes mám před očima jak na nějakém mýtingu
předseda OV SSM řval a bil se v prsa cituji-Komunista jsem byl a budu.
Do roka měl firmu obchodující s dřevem a na USA nedal dopustit.A co se
týká týpků z OF?K tomu nemám co dodat.Žiji trvale v jednom městě a dobře
vím o to bylo za týpky,kteří vylezli z kdejaké díry čmuchající příležitost ke
snadnému přijmu protože nikdy nic nedělali,nedokázali ani neuměli.Jen
stále dokola kvičeli jak je k nim celý svět nespravedlivý.

Pavel z Moravy
26. 7. 2023 12:08
Odpovědět  Rattus

Rattusi, zhodnotil jste je přesně i když i mezi těmi ofčáky určitě bylo pár lidí, kteří to mysleli dobře, ale buď vyjete s davem nebo ho musíte opustit. Epikuros řekl, musíš li žít v davu, stáhni se do sebe. Myslím, že slušňákovi poté muselo být z toho OF a posléze ODS úzko a proto to potom takový člověk vzdal, neboť by ho to stejně převálcovalo. Dnes ten stát ve většině řídí opravdu odporní lidé, ale když se to národu líbí, potom proti gustu žádný dišputát.

Jaris
26. 7. 2023 01:35
Odpovědět  Frank

Frank, ktery VUL vam dal minus, idiot jeden!

ModrýKlokan
26. 7. 2023 00:06
Odpovědět  Pavel

Článek mi mluví z duše. Vzkazuji celé politické třídě a aktuálně dočasně vládnoucí vrchnosti: táhněte do pekla bastardi!

delnas
26. 7. 2023 02:26
Odpovědět  Pavel

takovou obyejnou otazkou pro vsechny…
Proc drzite sve penize v bance ???? ktera vam plati minimalni ci zadne uroky???
a proc je nemate radeji doma v sejfu ci pod matraci?????

Janaz
26. 7. 2023 07:28
Odpovědět  delnas

V banke nedržím peniaze ja ani moja rodina už skoro 23 rokov.

Skeletor
26. 7. 2023 10:54
Odpovědět  delnas

V dnešním otrokářském systému obyčejný pracující asi těžko může mít prachy v bance nebo pod matrací, to si mohl dovolit za socíku, tenkrát klienty neokrádali jako dnes, holt máme Yankees DEMOkracii po které jsme závistně přes čáru pokukovali. No máme jen to co jsme chtěli, ” máme se dobře ” a dobře nám tak.

Albi
26. 7. 2023 11:37
Odpovědět  Skeletor

A všude je požírá inflace – nikdo před ní neuteče.

Chjo
26. 7. 2023 12:43
Odpovědět  Albi

Kupujte měny u kterých je jasné že se jich inflace nedotkne. Malá nápověda neridte se grafy.

CRfail
25. 7. 2023 21:18

Česko může patřit mezi nejúspěšnější státy světa, říká Fiala. Klíčem má být lithium.
Budoucnost není v hliníku, ale v lithiu! To kdyby to některej blbec nevěděl.

Me Two
26. 7. 2023 01:45
Odpovědět  CRfail

to lithium by za něco stálo, kdybysme si ho sami vytěžili, sami zpracovali a prodali za koncovou cenu hotových baterií do toho kozího zlatýho telete.
jenže tyhle pizdy zvládnou akorát prodat někomu neomezený právo si to tu vytěžit a odvézt.

Albi
26. 7. 2023 11:38
Odpovědět  Me Two

Ano, KDYBY….. !

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 12:39
Odpovědět  Albi

Ano – kdyby byla elektromobilita krokem vpřed, a ne ve svém důsledku dva kroky vzad – pak jo. Nemluvě už o devastaci přírody při těžbě lithia. Naše kotlinka je navíc tak prťavý ďolíček, že každý zničený km2 se rovná zločinu. Já naopak se raduji z toho, nad čím Gargamel lká – že se u nás elektromobily vyrábět nebudou a lithium těžit – doufám – nebude. Protože až celý ten výlet do slepé uličky řachne, co by nám tu zbylo? Další flák nevratně zničené přírody a další zkrachované fabriky.

ModrýKlokan
26. 7. 2023 14:18

@ Milan 1+

Přesně

Jaris
26. 7. 2023 01:50
Odpovědět  CRfail

Fiala zase blaboli. Nejvetsi rezervy lithia maji predevsim Bolivie, Argentina, US, Chile,Australie, Cina, Indie, Nemecko. O CR zadna zminka, ikdyz nejake to lithium ma.

Skeletor
26. 7. 2023 10:59
Odpovědět  Jaris

Prosím vás a co by jste od toho duševního lajdáka chtěli? Vždyť on krom koupeného titulu nic nemá, teda myslím v tom krytu jenž nosí na krku, proto si ho tam loutkovodiči dosadili, nebo si myslíte že si tam dosadí inteligentního člověka? Toho by nemohli ovládal.

Janaz
26. 7. 2023 07:30
Odpovědět  CRfail

Je to lítium české? A ak ešte je, dlho nebude! A ozaj, vieš ty dement, čo robí ťažba lítia s celým obrovským územím?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
26. 7. 2023 12:13
Odpovědět  CRfail

Kur.va fix, jak může někdo stavět prosperitu národa na nějaké troše líthia místo na konkurenceschopném a všestranném průmyslu a zemědělství. Kur.va tady se ale urodilo z toho aspen institutu mudrců. To je přetlak, nu podle toho také dopadneme.

eFPe
25. 7. 2023 21:24

PODEPISUJU

unor 2022
25. 7. 2023 21:55

Je tam temer vse. Cela pravda o nasi skutecnosti. Cely nas des.

Vanja
25. 7. 2023 22:17

Dopisy už dávno nepomohou. Za vlastizradu jedině smrt a úplné vyvlastnění celé rodiny.

ModrýKlokan
26. 7. 2023 00:08
Odpovědět  Vanja

Podle práva: trestní řízení, vládnoucí kasta porušuje vlastní zákony.

Pavel K
25. 7. 2023 22:19

Omlouvám se ale rád bych vám představil mého oblíbence z PP, kde často publikoval a byly u toho výživné holínkovské diskuze. Já myslel že tuna není nikde a on ju. Tak pro ty co nemohou v noci spát. Já jdu do peří. 🤣🤣🤣🤣

https://medium.seznam.cz/clanek/jan-ziegler-julius-fucik-padouch-nebo-hrdina-spis-to-prvni-14383#dop_ab_variant=963911&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=963911&dop

primak
26. 7. 2023 07:13
Odpovědět  Pavel K

Jan Ziegler a Jan Beneš (JAB), to jsou jistě jména, na která je spoleh, že?

tupý hulvát
26. 7. 2023 09:24

Autor je vtipálek.

Vykňourali jste si na občanech na čtyři roky republiku bohatnoucí. S ohromujícím minimem lidí bez práce. Se stoupající kvalitou života většiny. S funkční ekonomikou. S funkčním a robustním zdravotním a sociálním systémem, prověřeným dvěma vlnami covidové epidemie. S funkčními továrnami, s fungujícím domácím i zahraničním obchodem. I chudí nebyli většinou tak chudí, aby měli hlad, třásli se zimou a neměli kde přespat. Než jste přišli, v této zemi nebylo ještě nikdy tak dobře.

Gales
26. 7. 2023 10:50

Zlatí komunisti.

Jura S
26. 7. 2023 15:41

Nevím, čím jsme se tak prohřešili jako národ, že nás vyrabovali “havlisti, klausovci” a jiní a zas jsme v prceli pod IV. říší…