„Velel jsem mu. Usekněte mi ruku, nezvolím ho.” Pavlův nadřízený vykládá

Vadí mi, jak se ke kampani postavil a to, že v mnohých případech nemluvil pravdu. Mlží a má strach, aby to na něj neprasklo. Tak se o horkém kandidátovi na post prezidenta Petru Pavlovi vyjadřuje ze sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku někdejší velitel Společných sil Armády České republiky, tedy bývalý Pavlův nadřízený, a současný europoslanec Hynek Blaško.

Překvapily vás výsledky prvního kola prezidentských voleb?

Ne. Předpokládal jsem, že to tak dopadne.

Petr Pavel s vámi sloužil jak v Československé lidové armádě (ČSLA), tak i v Armádě České republiky (AČR). Jak ho vnímáte?

Určitou chvíli byl dokonce mým podřízeným. Podle hodnocení, které jsem o něm slyšel, nebyl mezi kolegy moc oblíbený. Nyní se, pravda, prezentuje jinak.

Proč tak mlží a uvádí rozporuplné informace o své minulosti v ČSLA?

Je to nový mejkap. Místy bludy, které mu neznalý člověk spolyká. Řekne si, to je borec a kabrňák, ale opak je pravdou. My, co o tom něco víme, mu to nežerem.

Myslíte si, že mu komunistická minulost může u voličů uškodit?

Pochybuji. Máme třicet let po revoluci. Spousta z nás byla v KSČ, já tam byl taky. I když třeba každý za jiným účelem. Nicméně si myslím, že zdůrazňování  bolševické minulosti se už dnes míjí účinkem. Všechno už je to passé.

Proč se tak ostře vymezujete proti bývalému kolegovi z armády?

Vím, kdo je pan Pavel, a co je zač. I kdybyste mě na mučidla natáhli a ruku mi utli, tak mu to stejně nehodím. Tak se věci mají, a tak to bude. To, že z části národa dělá pitomce, to nejspíš patří k tomu klání.

Vadí mi, jak se ke kampani postavil a to, že v mnohých případech nemluvil pravdu. Mlží a má strach, aby to na něj neprasklo. Tak k čemu je nám takový prezident?

Babiš má zkušenosti ze zahraniční politiky a žil leta v zahraničí. Zná se s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Má dveře otevřené všude po Evropě. Pavel na tom tak dobře není. Má jednoznačná volba je tedy Babiš.

více na PL

sdíletj na

3.8 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Trubkar
20. 1. 2023 19:57

je mi jedno koho “zvolia” odbornici, ktori hlasy scitavaji.
je vidiet silny vplyv rozviedky(tajnych sluzieb) v tomto procese…

Pedro
20. 1. 2023 21:29
Odpovědět  Trubkar

To je celé originál fotka.

3fc98dd3f4b538467e539c4f910e9ba6b423f7fd8aa20b3f854b25daa46d565e.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
20. 1. 2023 23:26
Odpovědět  Pedro

Prostě umí – je šikovnej. 🙁

Milan ze Zahrady Čech
20. 1. 2023 20:19

VOLTE JENERÁLA !!!
OSTUDY NENÍ NIKDY DOST !!!

Český ministr: Naší cestou je vyzbrojit, vyzbrojit a vyzbrojit Ukrajinu a vyzbrojit se
20. ledna 2023

Zásoby zbraní sovětského typu v Evropské unii byly vyčerpány, takže země společenství hodlají urychleně zvýšit výrobu zbraní pro dodávky do Kyjeva a pro své vlastní armády. Uvedl to v pátek na panelové diskusi o vztazích s Ruskem na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu český ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Beck a shrnul diskusi o budoucnosti vztahů mezi Ruskem a EU, uvádí TASS.

„Bohužel jsme zcela vyčerpali naše zásoby sovětských zbraní. Očekávám dnes v Ramsteinu [na setkání kontaktní skupiny pro poskytování vojenské pomoci Ukrajině, které předsedá USA] širokou dohodu o dodávkách nových zbraní Ukrajině. A je mi jasné, že jedinou cestou je vyzbrojit, vyzbrojit a vyzbrojit Ukrajinu a vyzbrojit se,“ řekl. 

Milan ze Zahrady Čech
20. 1. 2023 20:19

Tato věta byla poslední v diskusi o trajektorii vztahů EU s Ruskem, načež nikdo z účastníků už nemohl nic dodat. Organizátoři fóra zkomprimovali tento panel z obvyklých 45 minut na 30 minut zrušením dotazů z publika z důvodu „nedostatku času“. Slova českého ministra okomentoval politik, poslanec Rady lidu DLR Vladislav Berdičevskij, který napsal :

„Česká republika má mnoho zkušeností. Svého času odvedli vynikající práci s úkolem, který si stanovil Hitler, vyrobit zbraně pro Wehrmacht.

https://alternatio.org/events/all/item/114156-cheshskiy-ministr-nash-put-vpered-%E2%80%93-eto-vooruzhat-vooruzhat-i-vooruzhat-ukrainu-i-vooruzhatsya-samim

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam Teuton
20. 1. 2023 20:24

Oběti komunismu, třeba Milada Horáková, musí rotovat v hrobě, když tenhle bolševický lampasák a někdejší předseda základní organizace komunistické strany kandiduje na prezidenta. Ostatně se domnívám, že parazitických a příživnických Ukroušů už je u nás moc a měli by odsud vysmažit. Tím spíše, když jim vláda fialového ksindlu dává přednost před občany ČR.

Pedro
20. 1. 2023 20:37
Odpovědět  Spam Teuton

Amík vlastní ČR a dosadí si koho chce a kam chce, volby si řídí dle potřeby, tečka.

primak
21. 1. 2023 07:32
Odpovědět  Spam Teuton

Nechte tu Horákovou radši v klidu, její různé afilace je lepší moc nerozbírat, ani to nepopřela…

Vaska
20. 1. 2023 21:18

takže Pancir dávaj na střechy kolem Kremlu a co soudruzi z SS –
https://t.me/casusbellilive/89116
https://t.me/casusbellilive/89109?single
a nezničitelné tanky z SS https://t.me/casusbellilive/89117

na co se to chystaj ?

Radegast
20. 1. 2023 22:14

Fuj! Další generál NATO!

Blaško hrabe peníze v Bruselu, generál, který pro český národ neudělal nic a hlasoval pro rezoluci, že SSSR zahájil druhou světovou válku!

Blaško nepomohl panu Baštovi v kampani!

Teď vyleze a chce nám říct, že volí zlo, tuneláře Babiše, který má sedět v base. Trhni si, Blaško!

Já znám tolik poctivých Čechů, odborníků ve svém oboru, tak proč se v politice pořád promenádují takovéto kreatury?

Za vlastence chci říct, že kampaň pana Bašty pokračuje, za pár měsíců tu bude válka nebo nové prezidentské volby a pan Bašta na Hrad!

Aleš
20. 1. 2023 22:19

Dobrá perla je manželka Pavla. Vystudovala na VŠ na komunistického politruka viz video Bobošíkové , které má přes 145 tis shlédnutí.
Politruci byli největší zrudy systému. A toto má být na Hradě 33 let po sametu. Bolševické zrudy.
https://youtu.be/RwAzxiWhcw8

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Radegast
20. 1. 2023 22:36

Lidi, slyšeli jste, jak Babiš sprostě uráží pana Baštu, Okamuru a SPD?
(může to být podvrh, ale spíš ne, sprosťárny jsou Babišův normální slovník)

EXTRA: Hlas expremiéra sprostě uráží Jaroslava Baštu i kolegu z ANOhttps://www.extra.cz/zpravy-andrej-babis-nebo-nejvetsi-predvolebni-podvod-hlas-expremiera-sproste-urazi-jaroslava-bastu-i-kolegu-z-ano-3d1f6

Ale to nejde. Bašta lže. To je jako m*gorBašta lže, protože oni mají sto osmičku. Tam jde o to, aby někdo na tom Hradě říkal vládě, jak to dělají blbě a že mají lidem pomáhat. Ale odvolat vládu je nesmysl.

Bašta je dement, starej blbec, kterej tomu nerozumí. Když vystoupíme z EU, tam vyvážíme (nesrozumitelné) procent zboží, potom zase vás budou kontrolovat na hranicích s Rakouskem nebo s Polskem a budete tam stát do řady a podle občanky. To je kravina. Okamura lže, Bašta taky lže…“

Řekl Andrej Babiš v sobotu 14. 1. Monice “Tak, hubu drž”? Filip Rožánek je zaměstnanec Českého rozhlasu https://www.youtube.com/watch?v=jol3t4mgwgA
https://refresher.cz/129184-Monika-Babisova-poprela-ze-by-ji-manzel-hrube-odebral-slovo-Co-prozradila-analyza

Peter 008
20. 1. 2023 22:53
Odpovědět  Radegast

Hluboký omyl Babiše i těch potenciální “výjezdníků” na “západ”. Právě tak, ochranou NAŠEHO TRHU (přesněji hospodářství) by se mohla naše republika pozvednout a stát se nakonec i skutečně nezávislou. Jen naprostí hlupáci kupují např. v marketech cizí zboží, pokud mají vedle na výběr naše. Peníze, které pak chybí i jim, tak “odplouvají” někam do zahraničí …

Peter 008
20. 1. 2023 22:44

To všechno je na ….
Jediné, co by mohlo zásadně změnit všechno je změna práva a možnosti jak být zvolen do politické funkce, tak být vůbec voličem, je změna podmínek.
Jen si to představte, každý kdo jde do politiky by musel za svou činnost, za svá slova nést plnou odpovědnost. ,Každý kdo by šel volit, by musel podepsat prohlášení, že plně souhlasí s tím, že má rovněž plnou odpovědnost za toho, koho zvolil. Kolik lidí by asi tak chtělo vůbec do politiky? Kolik lidí by bylo ochotno vůbec volit?
Vždyť jsou průzkumy, kde se ukazuje, že až někde čtvrtina volinů, co volila, neví do půl roku koho vlastně volila a proč! Stejně tak jako politici v mnoha případech slibují nemožné a hlavně po volbách na své sliby zapomínají.
Společnost, která nevyžaduje plnou odpovědnost za činy a skutky a nevyžaduje výsledky od svých členů, v podstatě zaniká. Stává se davem, kterým je snadno manipulovat. Bez odpovědnosti například mnozí “vědci” ochotně prozkoumávají možnosti jak manipulace lidmi, jejich zotročování, ničení jejich zdraví, jsou to vůbec vědci, a co horšího jsou to vůbec LIDI?
Když se bude vyžadovat odpovědnost od každého a budou se vyžadovat výsledky práce PRO SPOLEČNOST A PRO LIDI i takových “profesí” jako jsou politici, vědci, umělci, novináři, historici …
Drtivá většina lidí co pracuje v průmyslu na NEvedoucích místech, ale skutečně vytváří hodnoty, musí za svou práci ručit. Jinak nedostanou plat, strhnou jim za zmetky, mohou i propustit ze zaměstnání.

1371452474_049.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
20. 1. 2023 23:39

Pro všechny diskutující.
Nezdůrazňovala bych pořád to členství v KSČ.
Ten režim tu prostě byl – s tím se nedalo nic dělat, jako se nedá nic udělat s tím dnešním. A přece bychom snad neviděli nějaký přínos v negramotnosti = na protest odmítnout povinnou školní docházku, střední i vysokou jen proto, že tam studovali i děti z “komunistických” rodin..
Nakonec – když srovnáme tehdejší režim s dnešním, v nejlepším případě je to plichta. Jen té války za našimi dveřmi jsme se naštěstí vyhnuli.

Měli bychom hodnotit a vybírat podle úplně jiných kritérií.
Skutečníé vzdělání (ne ten dnešní paskvil), charakter, morálku, odbornost, české zájmy apod.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
21. 1. 2023 07:47
Odpovědět  Albi

Souhlas. Pět komárů: Skála, Dolejš, Filip, Babiš, Pavel.
Rovnítko mezi ně může dát pouze kre-tén.

Katrin
22. 1. 2023 16:32

V článku píšete:”Vadí mi, jak se ke kampani postavil a to, že v mnohých případech nemluvil pravdu. Mlží a má strach, aby to na něj neprasklo.” Můžete prosím doplnit, kdy nemluvil pravdu a v kterých případech mlžil, aby váš článek měl pro občany vyšší (dez)informační hodnotu?

Boomer
22. 1. 2023 16:59
Odpovědět  Katrin

.. musíte vydržet, po volbách se možná ozve jedna ze dvou stran, kterým Petr Pavel přísahal věrnost.
Mnozí z nás, co jsme si odsloužili základní vojenskou službu v ČSLA, jsme přísahali z donucení, měli jsme totiž na výběr: přísaha nebo kriminál. A ne každý byl ochoten strávit ve vězení devět let, jako třeba Michal Habiňák.

U soudruha Petra Pavla to bylo jiné, ten přísahal dobrovolně.. nikdo ho přece nenutil stát se vojákem z povolání. Mlha před ním, mlha za ním..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$