blog

Válka v Jugoslávii vypustila démona válek v Evropě

ze sítí: Ivan David

Na webu NachDenkSeiten jsem narazil na článek, který v perexu jmenoval Jiřího Paroubka jakožto bývalého politika, který si dovolí vidět příčinu války na Ukrajině odlišně od mainstreamu. „Zatímco evropská mainstreamová média důsledně ignorují historii války na Ukrajině, aby svým čtenářům – v zájmu USA a NATO – naznačovala, že za to může sám samotinký Putin, naštěstí stále existuje několik vysoce postavených bývalých politiků, kteří znají tuto historii velmi dobře a kdo se odváží na ni veřejně upozornit. Mezi nimi i bývalý český premiér Jiří Paroubek. Jeho recenze rozhodně stojí za přečtení i mimo Českou republiku. Jiří Paroubek, z češtiny přeložila Anna Wetlinská. S laskavým svolením Globalbridge.ch.“

Předkládám celou úvahu J. Paroubka, kterou laskavý čtenář už možná četl, ale v tom případě jistě odpustí:

„Kancléř Scholz mluvil s Putinem po telefonu. Mluvčí kancléře Scholze uvedl, že kancléře znepokojuje válka na Ukrajině a zejména systematické ruské raketové útoky na energetickou infrastrukturu. Scholz prý navíc požádal prezidenta Putina, aby ukončil válku a stáhl ruské jednotky z Ukrajiny.

Jak už jsem v minulosti několikrát psal, po skončení jakéhokoli válečného konfliktu (tentokrát už v průběhu války) se jaksi zapomíná, co ho spustilo. Stojí za připomenutí, že měsíce před ruskou vojenskou invazí na Ukrajinu ruská diplomacie a prezident Putin četným návštěvníkům Kremlu řekli, že Rusko bude ukrajinské členství v NATO vnímat jako hrozbu pro své bezpečnostní zájmy. Abych byl upřímný, rozumím tomu velmi dobře. Je to trochu jako kdyby Mexiko podepsalo vojenský pakt s Čínou. Pak by pro mě bylo také pochopitelné, kdyby to USA znepokojovalo a snažilo se tomu všemu zabránit.

Pokud proběhnou mírová jednání mezi hlavními aktéry celého konfliktu, a jak známo, jde především o Rusko a USA, bude tento bod jistě jedním z požadavků ruské strany na ukončení konfliktu. Představa, že se Rusové prostě vzdají v situaci, kdy na bojišti zdaleka nejsou poraženi, je nereálná, zvláště když realita na bojišti je velmi odlišná od toho, co vyprávějí česká mainstreamová média. To znamená, že Rusové se jen tak nevzdají území, kterých se na Ukrajině zmocnili vojenskými operacemi. Jsou to přece oblasti, kde většinu obyvatel tvoří lidé ruského původu.

Dovolte mi vrátit se o 23 let zpět. Letectvo zemí NATO (zejména americké letectvo) v té době provádělo „humanitární nálety“ na Jugoslávii, jak to krajně nevhodně vyjádřil prezident Václav Havel. Tehdejší mluvčí NATO J. Shea po zahájení masivních náletů na jugoslávskou (srbskou) elektrickou infrastrukturu na začátku května 1999 komentoval: „Skutečnost, že na 70 procentech země zhasla světla, ukazuje, že NATO má nyní prsty na vypínači”. Je třeba připomenout, že během této operace NATO proti Jugoslávii byly bombardovány i elektrárny. To zahrnovalo i největší uhelnou elektrárnu poblíž Bělehradu, pojmenovanou po Nikolovi Teslovi, která zásobovala hlavní město elektřinou. Mluvčí NATO Jamie Shea se tehdy k průběhu operace vyjádřil: „Můžeme vypnout proud, kdykoli potřebujeme a kdykoli chceme“. A na tiskové konferenci v Bruselu 25. května 1999 mluvčí NATO Shea obhajoval tento typ války jako nezbytný a legitimní. Na otázku norské tiskové agentury, proč nálety NATO připravily 70 procent srbské populace o dodávky elektřiny a vody, Shea odpověděl: „Bohužel, systémy velení a řízení jsou také poháněny elektřinou. Pokud prezident Miloševič skutečně chce, aby jeho lidé měli vodu a elektřinu, stačí, když přijme pět podmínek NATO a tuto kampaň ukončíme. Dokud tak neučiní, budeme pokračovat v útocích na cíle, které pohánějí jeho ozbrojené síly, což bude mít dopad i na civilisty.”

Pamatuji si, jak jsem v roce 2005 při státní návštěvě Bělehradu jako český premiér daroval jménem českého státu vybavení pro jednu z (samozřejmě „omylem“) vybombardovaných nemocnic. Srbský ministr zdravotnictví Leposava Milićević tehdy řekl: „Chtějí znemožnit život. Jednak přímo zabíjením, za druhé nepřímo ničením zásobování vodou, elektřinou a vším ostatním.“

Zdá se, že (dnešní) ruské vojenské vedení si prostě vzalo ponaučení z nelidské vojenské operace NATO proti Jugoslávii. Už tehdy trpěly miliony lidí nedostatkem elektřiny, tepla a vody.

Samozřejmě se jednalo o cílené teroristické útoky proti obyvatelstvu. V zásadě je jedno, zda se odehrály v Srbsku nebo nyní na Ukrajině. Sotva je však možné posuzovat tento postup dvojím metrem.

Nezbývá než doufat, že se politici na obou stranách válečné linie poučí a budou hledat přijatelné mírové řešení. Například na základě mírového plánu Elona Muska (uznání Krymu jako ruského území a mezinárodně řízené hlasování na Donbasu, pozn. red.). Představa, že NATO s pomocí ukrajinské armády, kterou bezvýhradně a masivně podporuje, může vynutit stažení ruských jednotek z Ukrajiny bez bezpečnostních záruk, které Rusko požaduje, není příliš reálná. Kancléř Scholz to musel vědět, když to řekl svému ruskému protějšku během posledního telefonátu. Takové mírové podmínky bývají uvaleny na ty státy, které spějí k bezpodmínečné kapitulaci. Ale Rusko v takové situaci není a nebude. Ruská armáda je vzhledem ke svému obrovskému lidskému, surovinovému, vojenskému, průmyslovému potenciálu daleko vzdálená od neschopnosti, o níž zatvrzele píší a mluví někteří čeští komentátoři, kteří snad chtějí některé čtenáře povzbudit a uklidnit. O válečných misích však nerozhoduje propaganda, ale bojiště.

Bylo by moudré nepoužívat dvojí metr při hodnocení ruských válečných operací. To, co bylo „humanitárním bombardováním“ v Jugoslávii, mohou ti samí lidé jen stěží označit za „zločinnou operaci“.

Tolik Jiří Paroubek. U článku je ještě dovětek:

P.s: „Echo der Zeit“, který je stále nejlepším informačním pořadem ve veřejnoprávním německy mluvícím švýcarském rádiu, opět zkreslil nejnovější ruské bombové útoky na Ukrajině – z nedbalosti nebo pravděpodobně více záměrně. David Nauer, novinář zodpovědný za Rusko, řekl, že Rusko má v úmyslu svým bombardováním vytvořit – doslova – „humanitární katastrofu“ na Ukrajině. Každý, kdo je alespoň trochu informován z více zdrojů ale ví, že Rusko bombarduje elektrickou infrastrukturu, aby zabránilo nebo alespoň zkomplikovalo dovoz západních zbraní. I na Ukrajině železnice potřebuje elektřinu. Aby Ukrajina zabránila přímému bombardování vlaků naložených zbraněmi, mísí nyní ve stejných vlacích vagóny pro osobní dopravu a transportní vozy s tanky, děly a dalším vojenským materiálem, protože ví, že Rusko na tyto vlaky nestřílí. A právě proto je zbývající obranou Rusů proti masivnímu dovozu zbraní zničení elektrické infrastruktury, aby už nemohly jezdit žádné vlaky. Viz příspěvek Jiřího Paroubka výše: Tak to dělalo NATO v Jugoslávii. Pokud by cílem bylo způsobit „humanitární katastrofu“, jak tvrdí David Nauer, mohlo by Rusko jednoduše bombardovat město Kyjev a další velká města. Něco, co Rusko zatím záměrně neudělalo, protože nemá zájem na totálním zničení Ukrajiny.”


MUDr. Ivan David

Armáda USA v rámci “posílení vojenské přítomnosti v Evropě” najímá v Německu zaměstnance do vojenských základen. Zájem zjevně má i o ruské a ukrajinské emigranty, jak je patrno z tohoto plakátu v ruštině. Když se vyhnuli vojenské službě v domovské zemi, nabízí se jim příležitost padnout přímo v americké armádě na atraktivních místech řidičů, automechaniků a skladových dělníků.

Může jít o obrázek 1 osobě a text that says 'военная американская база зарплата от 1500€-2500€ 2500€ нетто документы: паспорт eC или внж в германии U.S.ARMY водители B, с (CE) автомеханики работники склада обязательно: английский язык (B1, B2) водительские права свяжитесь с нами +49 179 533 41 03'

https://www.facebook.com

sdíletj na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
10. 12. 2022 00:08

No hoši. 🙂

Jo, tele-vize.
&nbspcomment image
https://www.badatel.net/planovany-hladomor-nemecko-prikazalo-farmam-zavriet-lebo-wef-ziada-koniec-farmarcenia/
09/12/2022 at 20:42
Prostě si nám lumeni hrají na planetární diktátory s vyžadováním potlesku pro sebe „blahorodí, jinak sankce.&nbspcomment image ctrl
Dnes po dlouhé době jsem viděl zprávy v televizi na portáblu na zahradě a smál jsem se absurditě nasazených klapek obětem a prostě musím konstatovat že ti co to sledují a hltají co by svatý obrázek a pravdu jsou chudáci co mají brutální výsek informací pro formanty. Tedy ti manipulovaní žijí v metrixu ale naprosto skandálně asi hypnotizovaných těmi masmédii oligarchiády 1% neoliberálů kteří sice udělají legendy třeba vybraným aspeňákům amerika first – především a aktuálně 3. šperků bureš, generál a lektorka nebo co to je prý s 90% přízně národa ale majitelů s maňasy tlapačových vyzíračů a rozhodně jsou jim celkem buřt jako loutky natož váš osud v zájmu sklizní stříhání ovčanu i více pár bačema.
https://www.facebook.com/pavel.zitko.prezidentem/videos/1586352028454666
________________________________________________________________
https://dfens-cz.com/hrackar-je-vyvrhel/comment-page-7/?show=comments#comments

Albi
10. 12. 2022 01:32

Zdá se mi, že kolektivní Západ pod vedením USA už vyčerpal všechny nápady na prosazení svých – samozřejmě oprávněných 🙂 – požadavků a už mu zbyl jen poislední:
“Stokrát nic umořilo osla”.
Jenže nějak mu nedošlo, že Rusko je medvěd. A medvěd nežije v tlupě, nepotřebuje ji k přežití. U našich dveří klepat a prosit nemusí a nebude.

Autor
10. 12. 2022 02:49

“Je to zklamání. Upřímně řečeno, nečekal jsem, že to uslyším od bývalého spolkového kancléře,” zdůraznil ruský vůdce.

Němci! Jste idioti! Nemáte ani ponětí, kolik vás bude stát zklamání Putina. A určitě to neskončí jen “rajčaty”! 

Vy Němci jste byli jako rozmarné děti, které se dožadovaly svých “hraček” jedné po druhé, a když jste dostali, co jste chtěli, dostali jste záchvat vzteku, protože jste to nedostali dost rychle a ve špatné barvě. Ignoroval vaše vrtochy a urážky, jemně a trpělivě vás napomínal, neúnavně nabízel kompromisy a více než o svou tvář se staral o to, aby zachránil vaši. 

Putin se tolik snažil, aby vás nesežrali Anglosasové! Nemyslím si, že ruského prezidenta vedl pouze pragmatismus. V jeho postoji k Německu bylo cosi hluboce osobního, co ho nutilo dělat kroky směrem k vám, když jste stáli na místě nebo dokonce couvali… A nyní je z vás rozčarovaný. Nejprve Scholz, jak bylo jasné na osobním setkání v Moskvě, a nyní Merkelová. 

Už ho nic nedrží zpátky. Přesněji řečeno, nikdo už nebrání vašim anglosaským “partnerům”, aby vás zcela a nenávratně okradli. Už tě oškubali a začali opékat na pomalém ohni a ty plazíš na Putina jazyk přímo z pánve… Vypadáš uboze a komicky.

Pro vás, Němce, stopky od této chvíle odpočítávají čas. Ti, kteří v Rusku přijdou po Putinovi, se s vámi už nebudou ani bavit a vy budete tisíckrát litovat svého snobství a hulvátství. Ale to už bude pozdě…

https://aftershock.news/?q=node/1187200

59762477.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
10. 12. 2022 03:02
Odpovědět  Peter 008

Když se mluví o Německu o jeho pořádkumilovnosti, o jeho pečlivosti, o jeho pracovitosti, a jeho systematičnosti, o jeho čistotnosti, nevím jestli se mám smát nebo plakat.
Historie ukazuje, že nejlépe co jim jde je ničení, zabíjení, likvidace. Vypadá to, že Němci využili zkušenosti s přepisováním dějin jiných národů – i té naší české – k tomu, aby sami sebe vykreslili jako anděly. Anděly klamu, zmaru a smrti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
10. 12. 2022 04:20
Odpovědět  Peter 008

Vyspělý anglosaský svět prostě “ruskou duši” nemůže pochopit..
https://thesaker.is/are-ukrainian-russians/
(Jsou Ukrajinci Rusové?)
Rusové zřejmě prošli jiným vývojem .- vždycky to byla multinárodnostní “říše”, učili se hodnotit z jiného hlediska než jiná společenství. Záleželo jen na konkrétním člověku, chtěl-li přijmout ruskou civilizaci bez ohledu na své etnikum, místo narození, víru, bydliště či řeč. Z toho pohledu taky vyplývá, že takové rozdělování v našich diskuzích na Stalin = Gruzínec, Brežněv = Ukrajinec ….. apod. v Rusku neplatí. Rus je Rusem vlastní volbou.Tedy i my ty Rusy rozdělujeme podle západních měřítek a pak není divu, že ani my jim často nerozumíme.

Autor
10. 12. 2022 06:27
Odpovědět  Albi

Ano, rozdělování tak, jak jsme “my” zvyklí neplatí. Já bych využil slov satirika Michaila Zadornova, který prohlásil, že pro něj je ruským každý, kdo myslí “po rusky”. Tj. to zas neznamená, že mluví rusky dokonale.
Ano, podle mne je to jedna z příčin, proč “my, jako západ” nechápeme ruskou duši. Ovšem nehledě na další “nedorozumění” je zase podle mne tím skutečným důvodem nechuť “to” Rusko vůbec chápat. Pro “elity” je to vůbec nemožné, stejně jako pro jejich “podocásky”, protože na koho budou potom svádět všechny svoje nezdary?

Albi
10. 12. 2022 08:06
Odpovědět  Peter 008

To samozřejmě – máte pravdu.

Jan
10. 12. 2022 10:11
Odpovědět  Albi

Rusko pozustava ze sta narodnosti, ktere maji prostor pro svou kulturu, rec, nabozenstvi. Nikdo je nestve proti sobe jako vsude na zapade, likviduje miliony indianu, aby se zmocnil jejich uzemi. Treba Uzbek se poklada v Rusku za Uzbeka, za hranicemi se sam poklada za Rusa.
Na rozdil od zapadu vsichni v Rusku vedi, ze zapad usiluje o jejich likvidaci. Vyroky Zida Walesy, Brita Majora, US kongresmenu o tom, ze je treba zredukovat ruskou populaci na 50 milionu jsou Rusum znamy. Proto Rus nebude mit zadne slitovani se zoldaky a nacky v NATO, s fetaky a transgendery z USA, kteri se sapaji na Rusko.
Polsko ovladane z Londyna ma byt beranidlem v utoku na Rusko a masivne vyzbrojuje. Vse chce financovat reparacemi od Nemecka. Tohle nedopadne pro proste Polaky dobre, dokud sami nezlikviduji proamericke Zidy Morawieckeho (Icika Dikmana), Dudu, Kaczynskeho, Walesu, proste elity u moci.

Markýza
10. 12. 2022 17:17
Odpovědět  Albi

No, já tak marně snažím v duchu zjistit, jestli se anglosaský svět kdy namáhal pochopit JAKOUKOLI jinou duši. Jestli jo, vyloženě mi to uniklo.

zdena
11. 12. 2022 10:59
Odpovědět  Markýza

Nikdy se nesnažil

Velitel
10. 12. 2022 07:51
Odpovědět  Peter 008

“nejlépe co jim jde je ničení, zabíjení,”
Ale kulové, chtěli zlikvidovat židy a podívejte se jaký borděl dělají v Palestině.
Chtěli zlikvidovat cikány a jen v ČR jich je 350000, vše výsledek německého bordelu a nedůslednosti, Jedné co jim jde jsou blbé kecy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
10. 12. 2022 07:56
Odpovědět  Velitel

Je málo národů, kteří by ale tohle dokázaly lépe. Nesouhlasíte?

stefan
11. 12. 2022 07:39
Odpovědět  Peter 008

Nemci uverili v SIONISTICKY fasizmus. Stotoznili sa s nim hlavne Elita. Sionisti USA,Izrael,VB,Vatikan Nemecko pouziva ako Baranidlo na Rusku Pravoslaviu na vyhladenie Slovanov nositelov Pravoslavie. Cast uplatili na GrekoKatolicizmus cize Zradcov Pravoslavie u Rusinov. Rusku dusu nepokorili. Ani zabijanim Pravoslavnych na Ukrajine. Vsetke vojny su Nabozenskeho razenia. Zvetsit si KOSIAR Oviec na stryhanie do hola.

sergej
10. 12. 2022 03:06
Odpovědět  Peter 008

Podle mne je to přesně podle hiearchie kolonie kolonizovaných. My jsme ještě o level víc “tupanizovaní. Prostě výběroví si dají výběrové a tady asi skutečné vykopávky i snad z bratrsva kočičí praky a patologické lháře kdy jim nejde potvrdit snad ani jediná věta že jsou v “obraze, jedou noty.
https://svobodne-radio.com/2022-11-28-studio-beta-jan-skalicky-o-nebezpeci-valky-a-migrace/

jiří
10. 12. 2022 11:06
Odpovědět  sergej

comment image

Jan
10. 12. 2022 09:51
Odpovědět  Peter 008

Nemecky kreten a vazal Anglosasu, ktery si rika kancler, si nechal vyhodit do povetri NS-1 (99% ve vlastnictvi Nemecka) a NS-2 (49% ve vlastnictvi Nemecka), aniz by lidem rekl, kdo tu sabotaz provedl! Aniz by vyzadoval vysetreni a nahradu skody. Posila zbrane a penize na Ukrajinu nackum jako pohrobek SS oficira. Jak priznacne pro rozklad skopcacke Rise v podruci globalistu! Neradujme se. Jsme na ni jako Cesko zavisle hospodarsky a politicky kopirujeme vsechny kroky, poskozujici nase zajmy.
Rusko nechce slabe Nemecko, nechce rozklad Evropy, ale nemuze proti tomu nic delat. Evropa sama se odstrihla od ruskych surovin nesmyslnym embargem na ruske suroviny a zastropovanim cen. Smejdi ovsem stale nestoudne tvrdi, ze za to muze Rusko a Putin.
Bida a mraz, ktere prichazeji snad zneklidni nemeckeho Michla a ceskeho Kondelika, ze vstanou od piva s veprovym kolenem a veproknedlo, zvednou tucnou zadnici a pujdou se podivat na ulici, co ze se to deje.

stefan
11. 12. 2022 07:29
Odpovědět  Peter 008

Rusove sa nepoucili co je FASIZMUS. Naivita Putina presahla naivneho Gorbiho. Ten nezazil Juhoslaviu. Slovansky IDIOTIZMUS je Bezhranicny vo viere – napravu Fasizmu.
S tym sa Nejedna,Nerokuje iba bojuje na Vitaza. Vitaz dyktuje podmienky.
Fasizmus nikdy nerespektoval ziadne zakony,dohody,dohovory. Neuznava SVETSKE ani BOZSKE zakony.
Nieto Ruske,ktore je prekazkov Zemskeho RAJU Sionistyckeho Fasizmu. Fasisti na posmrtny zivot neveria.

Administrátor
P.A.Semi
10. 12. 2022 04:11

Ten Pochod za Mír zorganizovaly (nebo i – Ivan David a Spol?) jako truc-podnik proti akci, kterou měl již dlouhodobě plánovanou Vrábel a Česká Republika na Prvním Místě…

comment image

Ovšem když si čtu trasu toho ženského průvodu, stejně jako ten Vrábelův půjde kolem Úřadu Vlády, možná i v podobnou dobu…
Což zřejmě není náhoda…
Je to tedy štěpení opozice, nebo sjednocování nesourodých proudů ?

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
10. 12. 2022 04:52
Odpovědět  P.A.Semi

K tomu Vrábelovu pochodu bych dodal, že původně bylo v plánu předávat Petici na Hrad, a že o tom na plakátu není ani zmínka zřejmě znamená, že ty Petice sbírané na webu J.Havel ukradl a nevydal ?
Nevím, jen to tak odhaduji, předtím o tom Vrábel mluvil, že je “snad” od něj dostane…

Je to škoda, že se neumíme lépe sjednotit…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
10. 12. 2022 04:18

Paroubek v té své “Historii”, kterou tu na Západě zamlčují, ovšem také zamlčel hlavní důvod současné fáze války na Ukrajině, a to, že

Ukrajina osm let ostřelovala Donbas, především jeho civilní infrastrukturu a civilisty, a zintenzivnila ten útok letos 17.2.2022 poté, co nashromáždila u hranic Donbasu a Krymu velkou armádu připravenou k útoku, takže ta letošní fáze války byla z Ruské strany zcela nevyhnutelná a začala ji Ukrajina…

πα½

Pavel K
10. 12. 2022 05:36
Odpovědět  P.A.Semi

Vidíte a to je přesně to co já bych vmetl té Tománkové do toho jejího napudrovaného nuceného úsměvu a přidal bych tu písničku o biolaboratořích co tam vyráběli smrtící viry. Krev by se ve mě nedořezal, když právě tato kobyla začne v pořadu na opoziční politiky vyloženě naléhat, aby prohlásili, že je Rusko teroristický stát, Putin agresor a jiné speciality. No a nikdo to z nich na férovku taky neřekne. Co z toho vylívá, že to musí kurevsky smrdět, když i oni (Okamura atd) se to bojí na plnou ústa říci. Myslím si, že oni by měli mít lepší informace než máme my tuna na diskuzích.

Administrátor
P.A.Semi
10. 12. 2022 12:09
Odpovědět  Pavel K

Jednak je Tománková o hodně lepší než Moravec, třeba tím, že tam aspoň ty opoziční politiky pozve…

A Okamura a spol nejsou lépe informovaní, než my tady v diskuzích, naopak, protože oni “neplýtvají” tolik času jako my čtením článků a sbíráním informací, od toho by měli mít aspoň poradce…

πα½

Pavel K
10. 12. 2022 12:39
Odpovědět  P.A.Semi

To máte pravdu že je zve, ale jedovaté mainstrýmové sliny prská, že nestačím utírat obrazovku. No a co se týče infa třeba zrovna u zmíněného Okamury by měli být na úrovni, kdo jiný by se měl s informacemi zabývat? Určitě větší než já. Já jsem jen obyčejný diskuter, třeba zrovna s vámi a vám podobným se nemohu rovnat, vy jste nadupaný a sečtělí, to snad vidím a umím číst .I když kluk ze vsi umím uznat, že ten druhý je lepší. Proto jsem to takhle napsal.

Jan
10. 12. 2022 10:25
Odpovědět  P.A.Semi

Ano. Na 20 000 zabitych civilistu a deti 8 letym ostrelovanim, niceni jeji pribytku, ktere i nadale trva, protoze kolektivni zachod dodava Ukrosum stale nove rakety a houfnice. V mediich na zapade ani slovo o tom!
USA a NATO vedou prostrednictvim Ukrajincu a zoldaku hlavne z Polska zastupnou valku Proti Rusku. Pucista a fetak ma zakaz jakehokoliv jednani s Ruskem.
Rusove ani nestaci nove dodane zbrane a munici na Ukrajinu likvidovat. Proti delostreleckym granatum popsanym ‘pozdrav detem’ zatim neni obrana, leda likvidace palebnych postaveni. Ta ovsem neustale presouvaji z toho duvodu.
Minske dohody uzavrel Porosenko jenom proto, aby Ukrajina ziskala cas, pripravit se na utocnou valku pro napumpovani vyzbroje ze zapadu. 7000 tanku, pres 300 letadel, atd. museli Rusove uz znicit a dodavky zbrani a munice z kolektivniho zachodu stale pokracuji. Nikdo nemluvi o miru, nejen na Ukrajine. Cely zapad mlci, nikde mirove demonstrace. Nepripada vam to divne? Mne ne, vsechna media na zapade patri Zidum z Black Rocku. Jejich cenzura a loutky u moci to znemoznuji. Vsichni kdo jsou proti valce jsou umlcovani, zavirani, pronasledovani.

Autor
10. 12. 2022 15:47
Odpovědět  Jan

Protesty byly. Hlavně proti sankcím, třeba i ve Španělsku i Německu. Ale nikdo je nepropagoval a moc “šikovně” se o nich psalo v “našich” médiích.

Autor
10. 12. 2022 06:47

Věřím docela tomu, kdyby byl ve funkci tehdy Putin, USA by se nerozhodli zničit Jugoslávii takovým způsobem. Nejspíše ty události byly jednou z hlavních příčin změny ve vedení Ruska.
No a prohlašování těch různých, jak to nazvat, když tomu ani nemůžete říci politik? – politikánů mají jen za úkol získat body “doma” a zastrašovat. To by mohlo platit vůči naší zemi, kde nejsou politici, ale politidioti, kterým záleží jen na vlastní kůži a kapse. Na Rusko, které se rozhodlo o cíli, to nemůže platit.
Události v Jugoslávii byly podle mne dalším útokem na Slovany a “naši” politikáni tomu “tleskali” a nevzpomínám si že by někdo z vlády navrhoval USA, aby uzavřely okamžitě mír a vrátili všechno tak, jak to bylo. A my rovněž – bohužel – máme od té doby krev na rukách.

КАРИКАТУРА-ЖУРНАЛА-КРОКОДИЛ-НА-ПРОДАЖНУЮ-БУРЖУАЗНУЮ-ДЕМОКРАТИЮ-2.jpg
Markýza
10. 12. 2022 08:55

No a já tu marně přemítám, proč je na náborovém plakátu pro Rusy a Ukrajince……..mulat. Jsem zmaten, drahý veliteli, zcela zmaten.

Autor
10. 12. 2022 09:26
Odpovědět  Markýza

Nejspíš je to tak, jako s reklamou pro obchoďáky. Prostě šetří, aby bylo více na tyhle platy a pro Ukrajinu!

Markýza
10. 12. 2022 15:07
Odpovědět  Peter 008

Myslíte tím, že model-mulat bere míň, než model-běloch, natož slovanského typu???

Autor
10. 12. 2022 15:42
Odpovědět  Markýza

Ne. Myslím tím jeden typ plakátu. Jen ten text se bude měnit.

Markýza
10. 12. 2022 15:55
Odpovědět  Peter 008

No ale pokud to má být hromadně zacíleno na mulaty, tak to teda nevím, jaké budou výsledky :-))) ať už v náborech, nebo v nákupech.

Autor
10. 12. 2022 19:39
Odpovědět  Markýza

Jestli na “enty” imigranty, pak zřejmě bude výsledek nulový. Nejeli sem, aby tu bojovali.

unor 2022
10. 12. 2022 09:17

Ukrajina a Rusko. Z pohledu fyziky jen reakce na akci. V reakci na odpornou zapadni akci to prevazne odnese obyc Ukrajinec.
Lec ani ten obyc Ukrajinec neni bez viny. Na tom, kdo byla a je Ukrajina, ma svuj podil. Takze jeho soucasne stradani je mzdou za jeho predchozi bidnou lidskou praci.
Lidsky opravdu bidnou.
I nas to v nejake podobe ceka. Zaslouzene.

Autor
10. 12. 2022 15:44
Odpovědět  unor 2022

Bohužel máte pravdu.

Buchtík
10. 12. 2022 09:29

A zase se opozice ještě více drobí, namísto aby se spojovala.

Ženy za život teda od 11 pořádají pochod z Vyšehradu na Letnou, zatímco Vrabel se svým odštěpeným plancr1.cz pořádá od 12 pochod z Hradčanského náměstí směrem na Strakovku a předávání jakýchsi petic, zatímco zloděj Havel s jeho “odporníky” pořádá leda tak ho^no po posledním debaklu na Letné…

Co dělá ANS s Vítovou, nebo obřezanec Benjamin Bartoš s jeho ND, nebo Okamura s jeho SPD, nebo KSČM ať už s Konečníkovou nebo Skálou, to je mi záhadou.

A co teprve Jindra Rajchl s jeho PRO? Zaujali vyčkávací pozici, až se Fialová vláda sama historicky znemožní, nebo čekají na notičky z USA?

Jenže je vlastně nějaký spojovací prvek napříč opozičními subjekty? Mně to přijde i ideologicky každej pes jiná ves… Tak pak je jasný, že se spojovat nechtějí. A to nemluvě o tom, že lídr každýho toho subjektu má nějaký svoje individuální ambice, že? Cítit příležitost historické doby, kdy by se mohl opět po více než 3 desetiletích porcovat medvěd, a odolat takovému vábení moci, to by chtělo opravdový charakter, ale ten jaksi nikde nevidím – jen vychcánky a ještě větší vychcánky 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
10. 12. 2022 09:35

V rozhlase jsou slyset od ruznych smejdu vyroky jako:
Proc si stezujete ze jste ted nemocny, vzdyt jste se nemusel nechat ockovat!
Ve svycarskem rozhlase ruzni smejdi stale tvrdi, ze covid ockovani je bezpecne!
Onemocneni a smrt po ockovani nejsou pry vyvolane injekcemi!
Media ve svete z 90 % ovladana zidovskymi Blackrock cenzuruji jakekoliv zpravy o skodlivosti vakcin, o 40% vyssi umrtnosti, vzrustu nahlych umrti a rakovinovych onemocneni. V mem okoli jsou ockovani lide nemocni virozami. Onemocneni se vraci po uzdraveni.
Australie a NZ jsou zkusebni laboratore, kde covidove silenstvi dosahlo nejvyssi hysterie a obcanum berou i deti, aby je ockovali.
Prichazejici chripka vyvolava zejmena u ockovanych tezky prubeh nemoci, protoze maji snizenou imunitu, zavinenou boostery s mRNA.
https://www.infovojna.bz/article/video-australska-vlada-se-vysmiva-poskozenym-po-ockovani-a-blokuje-debatu-o-vakcinach

Aleš
10. 12. 2022 09:37

NATO je kriminální organizace. Jugoslávie je důkaz. Nejen Jugoslávie.
A za válku na Ukrajině může primárně USA, EU, a ruce od krve mají i místní loutky které podporovali svržení legitimní vlády Janukovice a měli by stát před soudem. Schwarzenberg a Štětina například. Podpora fašismu na Ukrajině vede jen jedním směrem, Evropa jde do prdele.

Jan
10. 12. 2022 10:34

Zradlo z cervu, larev a svabu se blizi. Holandska vlada chce zlikvidovat tisice farmaru a nemecka vlada vyzyva farmare k omezeni pouzivani dusikatych hnojiv. Bude malo masa a obilovin.
Spolu s embargem na ruske hnojivo a obiloviny budou i Americane brzy nuceni tuto stravu zrat, kterou nam ordinuje WEF v Davosu. Aby to fungovalo, skoupil B. Gates ohromne pozemky v USA, ktere necha lezet ladem.

Pavel z Moravy
10. 12. 2022 11:14

Vím, že to bude znít smutně. Ale lidičkové, už je to tady, to jste přece chtěli. Napravit to, znamená tvrdý boj. Někteří procitli a pochopili o co v 89 šlo. Kdyby procitla většina, tak grázlové, co nám ničí život by neměli šanci. Tak je to ale s človíčkem, pokud sám nepadne na dr.žku, nepochopí. Nyní nejde o to kdo cinkal a kdo ne, nyní jde o to kdo pochopil.

Vladimír
11. 12. 2022 15:24

Speciální operace na Ukrajině je jen kopií speciální operace v Jugoslávii. Jedné, co ty dvě operace odlišuje, jsou dvojí standardy Západu.