blog

USA se roztřásly strachy, že 24.2. vynesou Rusko a Čína tzv. FIRE KARTU! V sobotu večer se dosavadní pro ukrajinská rétorika začala prudce měnit!

Michael Svatoš

Dosavadní jednotná pro ukrajinská rétorika USA a NATO změnila v sobotu odpoledne nečekaně svůj obsah! Západem začal obcházet strach z důsledků Putinova vítězství! Kdo tuto nečekanou změnu způsobil, a jaké budou její důsledky, rozebereme v dnešní analýze.

O tomto víkendu, člen nejvyššího vedení KS Číny, Wang Yi,  šokoval nejvyšší evropské lídry, kteří se pod taktovkou, a dle pečlivého výběru Washingtonu, shromáždili v Mnichově, aby vymysleli plán, jak porazit Putina, a bez diplomatických cavyků jim rázně doporučil, aby si dali odstup od USA. Wang Yi vyhlásil v sobotu v Mnichově zkoprnělým eurokratům, že “velmi brzy” čínský prezident Xi Jin-ping předloží zásadní mírový plán na urovnání Ukrajinsko-Ruského konfliktu, (nepoužil ani jednou slova válka). Že tento plán bude zahrnovat nové bezpečnostní uspořádání Evropy i světa. A že Evropané by se k plánu měli připojit (get on board), a vyhýbat se (shun) USA! 

Wang Yi po sobotním sebejistém vyhlášení v Mnichově, ihned odletěl do Maďarska. Kde před pár hodinami soukromě povečeřel  s Viktorem Orbánem, a kde bude dnes jednat s ministrem zahraničí Petrem Szijjartó, který se minulý týden vrátil z porady v Bělorusku, o rozvoji další spolupráce Střední Evropy s Čínou. Po té se Wang Yi přesune do Moskvy, aby tam s Putinem doladil noty dalšího postupu! Putin v úterý 21. února přednese zásadní projev, a po něm má čínský prezident Xi Jin-ping teprve vyhlásit svoji iniciativu. Rusové jsou o jejím obsahu asi informování, protože ve čtvrtek 16. února vyhlásil šéf ruské Dumy Vjačeslav Volodin, že s evropskými organizacemi typu Rady Evropy je amen, protože jsou prohnilé, a pod vlivem Washingtonu, a proto je třeba evropské instituce nahradit novými institucemi, které už nebudou loutkami USA! Tedy jinými slovy řekl ve čtvrtek, to co Wang Yi oznámil v sobotu!

USA se včera v neděli pozdě večer (19.2.) snažily Čínu zastrašit, a oficiálně ji varovaly, že pokud začne Rusko zásobovat zbraněmi, tak uvidí. Ukázalo se, že sobotní jednání v Mnichově (18.2) mezi Blinkenem a Wang Yi, které nebylo plánované, a které si USA na poslední chvíli na Číně vyprosily,  skončilo pro Washington blamáží, a Čína na diplomatické výhružky nijak nereagovala. USA sobotní jednání s Čínou sice i za pomoci českých médií maskovaly jako pokus o dořešení známé balónové aféry. (Zdroj Vtipu) Ale Čína zveřejnila, že Blinken v sobotu varoval čínského diplomata (Wang Yi) dokonce, že bude mít důsledky, pokud Čína poskytne Rusku materiální podporu nebo pomoc s obcházením systémových sankcí. Tedy, že americké výhružky se netýkaly jen možných dodávek čínských zbraní Rusku, ale třeba i dodávek ruské ropy a plynu do Číny. Čína včera večer oficiálně oznámila ústy Wang Yi, že se nikdy nepodvolí tlaku USA na změnu čínsko-ruských vztahů. Podle Číny se USA jen snaží rozdmýchávat v Evropě strach, ovládnout země NATO, a zatáhnout je do válek s Ruskem a s Čínou. Podle Číny to byly USA a NATO, kdo vyvolaly současný ukrajinský konflikt, a nyní se snaží vyvolat další konflikt v Asii. Čína také oznámila, že minulý týden ve středu oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin v Bruselu, že evropské země budou muset letos v létě odsouhlasit další zvýšení výdajů na obranu nad loni schválenou kvótu. (Více jak 2%HDP!) Tím je už jasné proč se česká fialová vláda v posledních dnech snaží všemi způsoby oškubat důchodce, nemocné, a všechny občany o každou korunu. Zvýšení zbrojních výdajů od konce vlády Babiše do teď představuje 65 miliard, jenže to americkým zbrojním jestřábům nestačilo, a tak požadují po Česku další desítky miliard ročně! Fiala tak bude muset ždímat lid ještě víc. Do důchodu se tak půjde asi v 75 letech, aby se zbrojní kasa naplnila! Není potom náhodou, že se z Mnichova z konference do Arlingtonu ve Virginii, kde sídlí DARPA i Pentagon, v sobotu radostně hlásilo, že lobbyisté vojensko-průmyslového komplexu mají letos v Mnichově žně, a že prodej zbraní doslova vzkvétá na všech úrovních! (Booming by all accounts.)

Česká média o víkendu jásala, že generál Petr Pavel vstoupil v Mnichově na konferenci MSC do nejvyšších sfér mezinárodní politiky. Inu česká média, jako obvykle nic nevědí! Podle interního vyšetřování kauzy rozsáhlé korupce Ursuly von der Leyen, (zde 745 stran), a přiznání různých do organizace konference zasvěcených úředníků, řídí posledních 10 let celou konferenci v Mnichově výhradně, od zaměření tzv. hlavní zprávy (marquee report 2023), přes program celé akce, až po seznamy hostů, výhradně americká nezisková organizace McKinsey!

Tato organizace je známá tím, že od německého ministerstva obrany, v době, kdy bylo řízeno Ursulou von der Leyen, dostávala za miliony EUR netransparentní a sporné zakázky, a že ve stejné době dvě děti Ursuly pro McKinsey pracovaly. Podle vyšetřovací zprávy McKinsey a další podobné Ursulou placené neziskovky promrhaly zbytečně stovky milionů EUR veřejných peněz. Podle odhalení je cílem společnosti McKinsey prosadit přání jejích hlavních klientů jako je Airbus, Raytheon, nebo další velké zbrojní fundace, a zavést v Evropě tzv. společný nákup zbraní – tedy – nakupovat zbraně klientů, kteří společnost McKinsey a konferenci MSC sponzorují a jsou nejvýznamnějšími klienty McKinsey! Mnichovská bezpečnostní konference je tak kopií Davosu Clause Schwaba, je to shromáždění kapitánů vojensko-průmyslového komplexu, kteří si na ně pozvou hlavně své oblíbené politiky, a snaží se jim prodat zbraně, aby napodobili mnohem úspěšnějšího Clause Schwaba, který přes Davos dokázal prodat Green Deal, a s ním spojené nesmyslné výrobky, které by se bez vládních bilionů EUR subvencí nikdy nikomu neprodaly. 

Jako naprostá politická bomba se může zdát sobotní vystoupení generála Petra Pavla na mnichovské konferenci, kdy podle zpráv českých médií vyvolal hněv ukrajinského ministra Kuleby, protože také pronesl, pro Kyjev zlověstná slova:  Můžeme ale se dostat do situace, kdy osvobození určitých částí ukrajinského území bude znamenat víc ztrát na životech, než společnost dokáže unést. Za prvé: Petr Pavel tato slova nepronesl na Mnichovské konferenci, ale na soukromém obědě tzv. Pinčukova fondu, který se konal na okraji konference,  tedy mimo její oficiální část. Za druhé: Mnichovská konference MSC je známá ambivalentním přístupem k Ukrajině. Už v roce 2020 na ní byla oficiálně, dokonce za zády prezidenta Zelenského, projednávána tzv. Kapitulace Ukrajiny! Plán kapitulace Ukrajiny předložil v roce 2020 šéf MSC Wolfgang Ischinger, který se letos drží v ústraní, a který podle odhalení velice těsně spolupracuje s US organizací McKinsey, která konferenci MSC po všech stránkách řídí.

Podstata plánu Kapitulace Ukrajiny tajně projednaného na mnichovské konferenci už v roce 2020, je obdivuhodně podobná s řečí generála Petra Pavla tuto sobotu na obědě Pinčukovy nadace.

  • rozvíjet novou ukrajinskou identitu s přihlédnutím k názorům Ruska na otázky historie, jazyka a národní paměti;
  • vytvořit „cestovní mapu“ pro změnu sankcí uvalených na Rusko, a to ještě předtím, než plně zavede „Minsk“;
  • obnovit sblížení mezi EU a Ruskou federací, aniž by dokonce vznesl požadavek na osvobození Krymu – a obecně obnovit plnohodnotné vztahy mezi Západem a Kremlem;

Tyto změny v rétorice ve vztahu k Rusku jsou reakcí nejen na rusko-čínskou alianci, ale i na ruské úspěchy v Africe. Tuto sobotu potvrdil Sergej Lavrov, že Alžír a Rusko provedly v listopadu 2022 společné tajné vojenské cvičení v alžírské poušti, a že další cvičení proběhne letos na podzim. Už před třemi týdny oznámil alžírský prezident Tebboune, že v květnu navštíví Putina, aby s ním podepsal nové smlouvy o rozvoji obchodu a spolupráce. Alžír je jedním z hlavních odběratelů ruských zbraní, je tradiční spojenec Ruska, a je přitom hlavním dodavatelem plynu do Španělska, Francie a Itálie. EU je nyní na jeho dodávkách extrémně závislá. Potrubí vedou ovšem pod mořem, že?!

Rusko se nepodařilo Západu obklíčit sankcemi, a naopak Západu nyní hrozí, že Čína a Rusko proti němu v odvetu pozdvihnou tzv. FIRE kartu! A to je věc, které se USA bojí, jak čert kříže! A která USA donutila ke změně postoje k Ukrajině a Rusku.

Bojová morálka je už na Ukrajině kvůli vysokému počtu padlých vojáků na bodě mrazu.  Kyjevu se už nedaří nábor dostatečného počtu bojechtivých Ukrajinců, tak jak tomu bylo na začátku invaze. Rusové si z toho dělají legraci: Text vtipu: Lístky (na vlak) do Bachmutu! Lístky do Polska!

Obdobně tristní je situace v evropském zbrojním průmyslu. Šéf výrobce tanků Leopard Ralf Ketzel nedávno oznámil, že na výrobu nových tanků Leopard nedostal z Berlína ani z NATO žádné peníze, protože všechny dostupné miliardy jsou přednostně přidělovány firmě Rheinmetall, aby zvýšila výrobu munice. A proto se žádné nové nezaplacené tanky vyrábět nebudou. Ketzel přitom kritizoval, že Berlín vydává letos kvůli krizi jen 1,6% HDP na vojenské výdaje. Fiala chce dávat 2%! Ale USA to nestačí, a chtějí aby Česko dávalo víc!

Největší hrůzu pro USA i NATO, které nejsou schopné zásobovat Ukrajinu zbraněmi a municí v dostatečné míře, aby mohla bojovat s Ruskem, představuje zapojení čínského průmyslu do ruského válečného zásobování! Celý západ není ani schopen vyrábět své malé množství munice a zbraní bez ruských a čínských dodávek wolframu, titanu, ale i hliníku a oceli. Jakmile se tok surovin, materiálů a komponentů z Číny a Ruska zastaví, jediné co Západ bude chránit, budou atomové zbraně. Tam, kam chtěl Západ dostat sankcemi a válkou do posledního Ukrajince Rusko, se nakonec dostal sám, a teď se bojí, že Rusko a Čína aktivují tzv. FIRE KARTU! A že Evropané a Američané se vzbouří proti svým špatným vládám.

(Pokračování zítra.)  

Je pondělí 20. února 04.07 ráno. Můj mail, kdyby se hodil: kpv0249@gmail.com. Všem Vám velice děkuji za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají pouze díky Vám.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

Putinova FIRE KARTA – Den zúčtování. Díl druhý!

FIRE CARTA je název pro ekonomický útok na Spojené státy a Evropu, který zničí jejich ekonomiku. Důležitou roli v tomto útoku musí hrát země Afriky, Asie a Jižní Ameriky, bez nich by útok dopadnul stejně neslavně jako euro-americké sankce. Proto se budou dnes Číňané i Rusové, (Putin, Wang Yi,), ze všeho nejvíc při svých mírových projevech  snažit představit jako země, které hají zájmy bývalých kolonizovaných zemí proti kolonizátorům, kteří se opět rozhodli, podrobit si svět, a ukrajinská válka je začátkem tohoto pokusu. Tak jako Západ omílá mantru demokracie, aby ospravedlnil válečné dodávky na Ukrajinu, Rusové a Číňané budou zdůrazňovat spravedlivé zájmy národů a států na svou vlastní bezpečnost. To je rétorika obou stran, které se chystají nelítostně změřit své síly. V dnešní analýze se podíváme na dřeň této nebezpečné eskalace. 

Česká média loni oslavovalo let čarodějnice Nancy Pelosi na Tchaj-wan a dávala ho za příklad úspěšné západní demokratické politiky. Oslavy nebraly konce a USA dokonce schválily tzv. Chip Act, kterým nalijí do podpory výroby čipů v USA 52 miliard dolarů. Evropu tato suma rozzuřila, protože si díky drahotě a zadlužení nemůže dovolit podobně velké dotace, a její polovodičový průmysl bude v následujících letech scházet na úbytě, ještě rychleji než dosud.

Leč Morris Chang, 90-ti letý majitel tchajwanského obra TSMC, takřka monopolního výrobce nejmodernějších čipů, se už loni, když obědval s Nancy Pelosi, která tenkrát v srpnu přiletěla, a s prezidentkou Tchaj-wanu Tsai Ing-wen, která ji k němu doprovázela, vyjádřil k US plánům na čipy velmi nelichotivě. V rozhovoru, který byl celý rok tajen, aby nepokazil Bidenovy dotační plány, se Morris Chang  vysmál Nancy Pelosi, že za 52 miliard dolarů si můžou Američané postavit pár nejmodernějších továren na čipy, ale až je dostaví, budou už zastaralé, a hlavně nebude nikdo, kdo by v nich mohl pracovat, protože Američané už nemají žádnou technicky zdatnou pracovní sílu, protože: Celé generace ambiciózních Američanů, se místo do výroby nahrnuly do finančních a internetových společností. Vlastně si nemyslím, že je to pro Spojené státy špatná věc, že se tam nahrnuly, ale rozhodně je to špatná věc pro pokus o výrobu polovodičů v USA! A potom se celý oběd o několika chodech snažil velmi jízlivě vysvětlit Nancy Pelosi, že 52 miliard dolarů musí USA investovat několik let za sebou, protože průmysl výroby polovodičů je ten nejkomplikovanější výrobní řetězec na světě, a žádná země jej nedokáže provozovat samostatně. A svou řeč uzavřel, že nevěří, že to USA dokáží!

Číně stačí, možná s pomocí Ruska, zablokovat moře okolo Tchaj-wanu, a západní průmysl zalapá po dechu a zkolabuje. Čínský se zpomalí, a bude vyrábět čipy, které byly nejmodernější před deseti lety, ale bude je vyrábět, na rozdíl od Západu v obrovském množství. To je “horké” vynesení FIRE CARTY! A je velmi nepravděpodobné, protože existuje mnohem účinnější “studené” vynesení FIRE CARTY! 

Studené vynesení FIRE CARTY, nebylo ještě loni možné, z velmi prostého důvodu – neexistoval systém, jak obejít dolarové platby, které jsou po zablokování kódu SWIFT neuskutečnitelné. Jenže sankce na Rusko daly do pohybu desetitisíce malých finančníků po celém světě, a ti pomocí rupií, rublů, jüanů, a dalších světových měn udrželi ruskou ekonomiku v chodu, s čímž nikdo nepočítal. Už skoro rok existuje vzrůstající nedolarová ekonomika obcházení sankcí. A teď to hlavní, podle Sörova věrného pobočníka Yanise Varoufakise má Čína už připraven, a po celém světě rozšířen fantastický platební systém WeChat, který už dokáže pomocí cloudových aplikací zpracovat 40 miliard zpráv denně, a umožňuje tak každému člověku na světě, který si otevře účet u nějaké čínské banky, které jsou roztroušené po celém světě, jedním kliknutím platit, či nakupovat v libovolném množství pomocí čínské měny renminbi. A žádný z těchto obchodů není vázán na SWIFT, či dolar. Jediné, co zbývá, je spustit systém WeChat na plné obrátky, a podobně jako Rusko, které požaduje za ropu a plyn od účinků sankcí platby v rublech, začít požadovat za čínské komponenty, součástky, hliník, wolfram, hnojiva, vzácné minerály, auta, mobily, počítače – platby v renminbi. Systém prý může dokonce i používat další měny! 

Tento úder na dolar, eura a libry, by zlikvidoval západní ekonomiku. Ta je tzv. FIRE ekonomika. Ekonomika, ve které byla průmyslová výroba omezena na nejnutnější úroveň, která nedokáže bez masivního dovozu průmyslového zboží, komponentů a surovin ani zabezpečit životy a základní potřeby vlastních obyvatel. FIRE ekonomika je zkratka anglických slov finančnictví, pojišťovnictví, a podnikání v realitách, (finance, insurance, real estate). Paradoxně tak největší ekonomiky světa USA a EU jsou plně závislé na dovozu průmyslového zboží. Nejsou potom čipy, léky, hnojiva, energie, a jako perlička je, že zatím co Rusko vyrábí dnes 1000 tanků ročně, EU se zmůže na 60, a USA na 120!

90 letý Moriss Chang se ne nadarmo smál Nancy Pelosi, že USA už nezvládnou průmyslovou výrobu čipů, jak si plánují, protože celý průmysl byl odvezen do Číny, a místo inženýrů, techniků a řemeslně precizních dělníků, jsou ve FIRE ekonomice všichni bankéři, finančníci, pojišťováci, úředníci, celebrity, umělci, kadeřníci, specialisté politických neziskovek, a prodavači a opraváři a dealeři dovozového zboží! Změnit tento systém potrvá roky.

Podle Yanise Varoufakise mu čínský vysoký úředník řekl, že Číno-komunisté uzavřeli před desítkami let temný pakt s USA. Podle znění tohoto dark deal US bankéři odvezli do Číny všechny americké továrny, a Číňané, kteří na tom vydělali biliony dolarů, jejich dohodnutý podíl pravidelně každoročně investovali do amerických důchodových fondů, dluhopisů a realit. V USA dělníci a střední třída chudla, ale bankéři a finančníci bohatli, a ceny nemovitostí rostly, a jejich majitelé si mastili kapsy. Protože každý rok bylo v Číně vyrobeno ještě více zboží, byl dohodnutý podíl investovaný Číňany v USA stále vyšší, a umožňoval Washingtonu roztáčet tiskárnu na dolary a zadlužovat USA stále vyšším tempem.

Leč teď kosa narazila na kámen! USA se pustily do proxy války s Ruskem, strhly do ní Evropu, a když už nevěděl Biden kudy kam, začal vyhrožovat i Číně! Čínské řešení je prosté, stačí požadovat platby v renminbi, a USA se zhroutí. 

FIRE KARTA nemusí být vynesena najednou a v celé své šířce. Může se uskutečňovat postupně, tak jako byly postupně uvalovány sankce na Rusko. Čína ovšem musí najít náhradního kupce pro své zboží. A tím jsou dodavatelé surovin a potravin a energií do Číny – státy Asie, Afriky, Jižní Ameriky, a také obyvatelé čínského venkova. 

První karta ze sady karet FIRE byla již v Pekingu vynesena 15 a 16 prosince na poradě nejvyššího vedení. Po něm Xi Jin-ping vyhlásil, že klíčem k dalšímu rozvoji Činy je od nyní rozvoj osobní spotřeby Číňanů. V souladu s tím vydal Xi tyto úkoly

  •  upřednostnit restart a rozšiřování spotřeby zvýšením kupní síly rodin,
  • zlepšit spotřební prostředí a vytvořit nové scénáře spotřeby,
  • plně uvolnit spotřební potenciál čínské společnosti.

Čína tedy přestane být ekonomikou, která naprostou většinu svých výrobků vyváží, ale Číňané se začnou chovat jako se chovali Američané a Evropané ještě v sedmdesátých letech, tedy vyrábět a užívat, žít spokojený a šťastný život. To je v naprostém protikladu s politikou hlásanou Bruselem! Ale hlavně je to první z řady kroků, které budou následovat, a které povedou k likvidaci dolaru a eura, jako hlavních měn světa!

(Pokračování příště : FIRE KARTA – 3. díl! Tajná Bruselská porada v odlehlé pustině o tom, jak provětrat české peněženky!)

Je úterý 21. února 04.57 ráno. Můj mail, kdyby se někomu hodil: kpv0249@gmail.com. Všem Vám velice děkuji za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají pouze díky Vám. Snad taky nedostanu FIRE KARTU!

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
José
21. 2. 2023 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Vážení netěšme se, jako první přijdeme o všechno my, kteří už teď nemáme nic. Oni se jen tak nedají a chcípající kobyla, jak známo, bude kolem sebe setsakramentsky kopat!

Albi
21. 2. 2023 10:10
Odpovědět  José

Takhle dopadneme v každém případě. Rusko je přece jen větší naděje.
A co nás čeká pod nadvládou dnes už neschopného Západu?

Gales
21. 2. 2023 10:52
Odpovědět  José

Proto musíme vyzmizíkovat vládu dřív než vyzmizíkuje ona nás.

All
21. 2. 2023 09:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Fire karta,zničme ,,hvězdnou nemoc” z USA jednou provždy a navždy.S nimi neokony i hvězdičkové židozednáře poschovávané ve stovkách institucí,včetně EU.Hvězdná nemoc je nejnakažlivějším virem oligarchů,zbohatlíků a všech jejich politických olizávačů ve hvězdné flotile na Zemi. Zničena bude každopádně,protože mimo Zemi podobná neexistuje. Tam je Dobro a to, co doslouží jako starý vercajk, recyklují námi popisované ,,černé díry”. Zavčas zničit ten Vir na Zemi,, Fire kartou”.Rusko už začalo,zbytek se přidává.

Jaroslav
21. 2. 2023 12:29
Odpovědět  All

Obecně bych varoval před přílišným optimismem. Vládci světa jsou zakopáni v okopech lépe, než UKr armáda v Bachmutu (název města dal Ruský car, snad Ivan Hrozný. Bylo to strážné město impéria. Název Artjomovsk se mi nelíbí). Vytlačit je z jejich pozic, pokud se to vůbec podaří, bude fuška. A chamtivost je součástí lidské povahy. Vytlačíte jedny, vstanou “noví bojovníci” a máte nové. Přesto, ti součastní vládnou staletí, ne-li tisíciletí. Triky které používají a jejich slouhy nahradit by trvalo dlooouho! Snad mezitím bude lidem voperován čip proti chamtivosti?

ladik
21. 2. 2023 12:57
Odpovědět  Jaroslav

Ta chamtivost vyplývá z ekonomických vztahů, v nichž se lidé nacházejí.

jiří
21. 2. 2023 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

FIRE(finance, insurance, real estate) CARTA je název pro ekonomický útok na Spojené státy a Evropu, který zničí jejich ekonomiku.
https://cz24.news/den-zuctovani-putinova-fire-card/

Gales
21. 2. 2023 10:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Fire Karta je posledním pomazáním pro USA a Evropské Jidáše.Kovat cepy a rovnat kosy.

zuzana
21. 2. 2023 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruské síly v pátek „vyřadily z provozu“ továrnu na výrobu adrenochromu na západě Ukrajiny, tentokrát ji zasáhly raketami s plochou dráhou letu odpálenými z fregaty v Severním moři, uvedl agent ruské FSB Andrej Zacharov.

https://aktax.cz/putin-znicil-dalsi-sklad-adrenochromu-na-ukrajine/

Pavel
21. 2. 2023 12:07
Odpovědět  zuzana

Dyl jak 200-300 let zadny imperium nevydrzi..
Udelaji vsecko .
Treba reditel korporace ma doma zbytecnou manzelku ,chce mit zabavu s jinejma, no tak.
Ursulko pudes ted do EU..
Ursulka je stastna ,umejvala detem prdelky, voprasovala kredence,organizoval co se ma nakoupit a ted bude na podiu a stredem pozornosti a jeste ma rozkaz, aby prihrala mega ksefty.

Biden :” Putin, mne nado bumaga , ja pojechaju do Kyjeva , ty nestreljat “.
/Ceka mne tam Milous s penezma..Ja na Milouse a Milous na mne/…

Zatraceny duchodci vozebracuju akorat bohace.
Vlada s nima musi zatocit a na co je ten novej presidentskej duchodce? Aby jim vysvetlil , ze neni duchodce jako duchodce , zvolenej duchodce je moc lepsi a musi vokradat ty co ho zvolili.
Platili si celej zivot a ted to na nas chteji..
Duchodce se nevyplati , uz ma vsecko a malo rozhazuje.. Mlady sou lepsi , na vilku si nikdy nevydelaji sou vydirany za najmy , ale uprchlik je vubec nejlepsi , stokrat lepsi duchodce..
Vod vlady dostava tezky prachy , nesetri a kupuje si ,co vidi.
Vlada musi dat, porad vic ,tak se nejlip taky vokrada..

zuza
21. 2. 2023 16:50
Odpovědět  Pavel

Ursula Gertrud von der lejno, rod. Albrech, určite nikdy doma neoprašovala kredenc ani neumývala deťom prdel, ani keď ich porodila 7. Jej tatko bol jeden z prvých diplomatov pracujúcich pre EÚ. Preto sa narodila v Bruseli, aj keď je Nemka.
Neviem, odkedy je vo vysokej politike, ale už v r. 2003 bola ministerka, od r. 2013 do 2019 pracovala ako Putinov tajný agent a likvidovala bundeswehr ako ministerka obrany. Takže od r. 2003 ohrieva jej ctená riť minimálne ministerské kreslá (alebo aspoň erdoganov diván)

All
21. 2. 2023 12:16
Odpovědět  zuzana

Díkybohu rusku , další sklad upírů zničen,zbývá zničit ještě ty upíry samotné, dyť se přemnožili

Jaroslav
21. 2. 2023 12:20
Odpovědět  zuzana

To je zajímavá zpráva, jenom pokud ji odpálili ze Severního moře, kudy asi holky letěli? Nejspíš oklikou, Jak koukám, tak koukám a nechápu- že by nad Baltem, nevím jestli má Bělorusko hranici s Kaliningradem. Kdo ví, ať odpoví. Já jsem byl v zeměpisu sláb. Obecně se mi ale zdá, že si ti Rusové “nějak moc dovolují”. Nebo tím snad mysleli nejaké zastrašování, demonstraci síly pro NATO. Včera jsem slyšel názor, že Mnichovské konference se účastnili “sestřelení letci”, lidé co jsou nicotní. Že by i NATu velili “sestřelení letci”?

katango
21. 2. 2023 15:53
Odpovědět  Jaroslav

Ruské rakety, aspoň některé, umí kličkovat (to není vtip).

zuza
21. 2. 2023 16:57
Odpovědět  Jaroslav

Bielorusko hranicu s Kaliningradom nemá.

asym
21. 2. 2023 12:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Když o NĚCO opravdu jde stačí zavolat Gosudaru ať si zajede za zelím, že ho pustí tam i zpět, že raketky zůstanou v klidu. Proč se trápit, když to mají v rukou pouze ONI?

21. 2. 2023 13:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Já bych varoval také před přílišným optimismem. Je ošidné se spoléhat na jakoukoliv velmoc. Velmoci mají své zájmy. Osobně bych byl rád, kdyby jsme se mohli chovat jako Maďarsko. Jenže na to bychom museli mít silnou pronárodní stranu nebo hnutí, které nebude finančně závislé na Bruselu ani Washingtonu. Maďarům se dnes vysmívá náš mainstream, že mají vysokou inflaci, že jsou protidemokratičtí a já nevím co všechno. Jenže FIDESZ má podporu obyvatel jako málokterá strana v EU. A při všech neduzích Orbána a jeho spřízněnců, oni vládnou 12 let a za cenu krátkodobého snížení úrovně se připravovali na tento scénář. To jest, banky jsou maďarské, voda je maďarská, energie je maďarská, potraviny jsou maďarské a vláda dělá řadu pro populačních kroků, vedoucích ke zlepšení demografické situace. My nemáme nic z toho. Pětidemolice je snůška nacisticky vychovaných grázlů sudetolandsmanšaftem a různými Aspeny. Je ANO alternativou? Nikoliv. ANO je hnutím jednoho muže – Babiše. Babiš není žádný pronárodní politik, je napojen pupeční šňůrou na Brusel stejně jako Fiala. Nemáme žádné politické osobnosti. SPD je při vší úctě strana za zenitem s nulovým potenciálem. KSČM, ČSSD, PRO, Trikolóra a já nevím kdo všechno jsou dnes marginální, bohužel často pod vlivem stejných libiotů (liberálních idiotů) jako TOPka. Vidíte osobnosti? Rajchl, Skála, Zwyrtek, Majerová, Šlachta či další? Nikoliv, někteří možná s potenciálem se jí v budoucnu stát. Takže nás čeká doba temna!

PENNYS
21. 2. 2023 17:01
Ohodnotit příspěvek :
     

K článku M Svatoše:NĚKDE JSEM ČETL,ŽE ČESKÝ NÁROD MÁ RADĚJI “ČÍNU”
NEŽLI AMERICKÝ HAMBURGER!!! JÁ TAKÉ ČÍNA JE FAJN.

Pavel
21. 2. 2023 20:05
Odpovědět  PENNYS

Kdyz se divate na reklamu na hamburgry ,vidite ze osoba votevre hubu ,ale potom je strih a neni videt jak se osoba do toho zakousne a pak osoba jako zvejka..
Kousnete do burgru coz nejde , tak jenom kolem vohryzavate z nej a zacne vam vsecko pada dolu na zem.
Nebo vlhkou housku, musite rukama stlacit na placku..
Dalsi trik je aby jste nevideli co zerete ,aby tam mohli nacpat co chteji a to ochuceny svinstvo uvnitr musi bejt zakryty..
Cina ma obchod ,847 miliard s EU,759 s Usa,362 s Korea,357 s Japonskem,305 s H.Kongem , atd.
..Pres 6.5 trilionu , bez Ciny je konec sveta..

Boomer
21. 2. 2023 20:30
Odpovědět  Pavel

.. no já to nikdy nejedl, ale kolega kdysi přijel k nám na venkov, po cestě si to někde koupil, nedojedl a chtěl si šplhnout u našeho psa. Ten sice nesmí vzít nic od cizích, ale ze zvědavosti jsem mu dal povel VEZMI.. přičichnul, nevzal..

PENNYS
21. 2. 2023 21:52
Odpovědět  Pavel

SOUHLAS 100%

zuza
21. 2. 2023 20:10
Odpovědět  PENNYS

ja mám oveľa radšej pekingskú kachnu než ten americký hamburger

Boomer
21. 2. 2023 20:34
Odpovědět  zuza

.. mám v oblibě sečuánskou kuchyni, na tu nemají ani maďarští feferóni..