blogKrize UKRAJINApolitika

USA by nezachránily spojence v jaderné válce

©  Sputnik / Ivan Sekretarev

Moskva doufá, že západní eskalace nepovede k jaderné výměně s „nekonečnými“ oběťmi
Pokud by se evropským členům NATO podařilo vyprovokovat Moskvu k jaderné reakci, Američané by mohli zůstat stranou, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Během pátečního projevu na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF) byl Putin dotázán na stále bojovnější rétoriku některých evropských metropolí, kterou moderátor Sergej Karaganov přirovnal k štěkání hyen.

„Evropané se musí zamyslet: pokud budou zničeni ti, s nimiž si vyměňujeme takové [jaderné] údery, zapojili by se Američané do takové výměny na úrovni strategických zbraní, nebo ne? Velmi o tom pochybuji,“ odpověděl Putin.

Ruský prezident vysvětlil, že zatímco USA i Rusko mají dobře vyvinuté systémy včasného varování pro detekci přilétajících raket, evropští členové NATO ne. ‘V tomto smyslu jsou víceméně bezbranní,’ řekl.


Navíc ruské taktické jaderné zbraně jsou „třikrát až čtyřikrát silnější než bomby, které Američané použili proti Hirošimě a Nagasaki,“ řekl Putin. „Máme jich mnohonásobně více – jak na evropském kontinentu, tak i když si Američané přivezou své z USA – stále jich máme mnohonásobně více.“

Každá taková válka by měla „nekonečné oběti“, varoval ruský prezident.

I když Putin nevyloučil změny ruské jaderné doktríny, řekl publiku, že v současné době povoluje použití atomových zbraní pouze v případě ohrožení suverenity a územní celistvosti země, což v současnosti neplatí.


Není třeba ani zmiňovat jadernou eskalaci, když je ruský vojenský a obranný průmysl efektivní a mnohem schopnější než jeho protivníci, pokud jde o obrněné jednotky a letectvo, řekl Putin.

USA a jejich spojenci během posledních dvou let poslali na Ukrajinu zbraně, munici a vybavení, přičemž trvali na tom, že chtějí Rusku způsobit „strategickou porážku“, ale nejsou stranou konfliktu. V posledních týdnech Washington, Londýn a další členové NATO oznámili, že ruší omezení Kyjeva na použití jejich zbraní proti Rusku, což vyvolalo výzvy, aby Moskva provedla odvetu. 

Kreml s odvoláním na potřebu poslat Západu zprávu minulý měsíc nařídil vojenskému okruhu, který hraničí s Ukrajinou, aby provedl cvičení v rozmístění nestrategických jaderných zbraní.
rt

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
8. 6. 2024 11:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Moc dobrý článek na “Myšlenkách o …” Doporučuji přečíst, i když popisuje nám všem známé reálie. Ale konfrontuje je se slovy (původně jsem chtěla napsat “myšlenkami” 🙂 ) prezidenta Bidena, týkajícími se speciálně Evropy – hlavně východní – tedy nás.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/06/den-ked-nebude-ziadna-ukrajina.html#more.

Biden odhalil skutočný účel zástupnej vojny s Ruskom

Ukazuje sa, že nezávislé krajiny sú najhoršou nočnou morou strýčka Sama. (Svetlana Gomzikova pre Svobodnuju Pressu .)

A ako sa dalo predpokladať, nie je to tým, že by mu záležalo na Ukrajine, Ukrajincoch a ich budúcnosti. Znepokojuje ho niečo iné – že by sa potom viaceré krajiny susediace s Ruskou federáciou mohli vymknúť spod kontroly Washingtonu.

„Ak niekedy dopustíme, aby Ukrajina zlyhala, pamätajte na moje slovo, uvidíte, ako Poľsko odíde. Uvidíte, ako sa všetky tieto krajiny pozdĺž skutočnej hranice s Ruskom, od Balkánu až po Bielorusko, spoja a budú sa správať nezávislejšie,“ povedal americký líder. Strašné, však?

Samozřejmě je toho tam víc co stojí za přečtení.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
8. 6. 2024 21:21
Odpovědět  Albi

Ne, Ukrajinou to nebude. Selhali sami američtí politici, kteří viděli jen svoje zisky, svoje konta v bankách, svoje majetky. Sami si zničili všechno, co kdysi dělalo Ameriku silnou, ale nikdy v eskutečnosti Amerika nebyla svobodná. Byla a je to země , kde se hledí na zájmy jednotlivce a “právo” k hájení je tam mají ti jednotlivci, kteří mají moc, tj. majetky a do určité míry jsou propojeni ti jednotlivci navzáýjem a mohou si to “právo” prostě zakoupit..
Ameriku zahubí právě ten egoismus, právě ta touha po majetku za každou cenu, touha po moci. Žádné Rusko, žádná Čína a ani Ukrajina na tomk nemají poodíl, Rusko a ˇČína chtějí žít po svém, jako mnoho zemí, ale Ukrajina je jejich dílo, jejich dítě, projekt jejich mentality.
Bidene, vím, že vám to nikdo nepředá, ale měl byste se nezávisle a “po staru” podívat na to, co jste vy sám vlastními penězi zničil v Americe, vy a vám podobní “chytráčci” zničili sami Ameriku.
největší bída současných západních politiků je ta, že poslouchají jen rozkazy pár rodin, a nikdy se nemuseli doopravdy živit poctivou a tvrdoou prací a nikdy ve skutečnosti nepoznali, co je to odpovědnost za své činy.

stan
10. 6. 2024 09:21
Odpovědět  Peter 008

Západ v čele s USA mi připomíná hlupáka, který má pocit, že vše co dělá, dělá dobře a že druhá strana je zaostalá a je jednoduché jí porazit.A neustále provokuje, posouvá hranice , kam až může zajít a bagatelizuje sílu jaderných zbraní.USA na svém území s vyjímkou Pearl Harbor nezažili zkázu, bolest hromadného ničení, bombardování…..tedy medicínu, kterou tak rádi ordinují jiným.Proto pokud zaútočí na Rusko kdokoliv z NATO, tak je potřeba okamžitě poslat stejný pozdrav na americké území.USA rozumí jen tvrdé síle , tvrdé pěsti a tak na hrubý pytel musí přijít hrubá záplata.Protože pokud Rusko na provokaci neodpoví(A ŽE TY PROVOKACE JSOUA BUDOU PŘIBÝVAT),tak se může stát, že to Západ vyhodnotí jako slabost a o to víc mu poroste drzost příště zkusit zase víc.

8. 6. 2024 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

USA nemají nic…s Ruským arzenálem bych je vyřídil za 60 minut, ani by nevěděli kde jim hlava stojí a odkud to létá…
USA je jen obr na hliněných nohou…s hromadou šrotu…co dodnes spoléhá na atomové letadlovky…
Které už dávno patří do šrotu…
Kromě nich nemá nic…veškeré jejich rakety využívají balistickou křívku…
To je dnes potrava pro S-300 S-400 S-400Prometheus a S-500…
Jediná jejich raketa s plochou dráhou letu je Tomahowk…
Dosah 500Km 😀 Na tuhle vzdálenost se k Rusku nic nepřiblíží…
A jak jsou super chytré, nám předvedl už Doník v Syrii…
Třicet z šedesáti, tam ještě bloudí po popušti… 😀
A ten zbytek nadělal škodu, menší než Katapult ve středověku… 😀
Páč ta hlavice co to nese je ubohá…
Jejich Zumwelt je sice neviditelný, ale neumí zatáčet, nesmí foukat, a moře musí mít 20 stupňů… 😀
Nevím na co si pořád hrají…
Dostali by šeredně na zadek,i s celým NATO.
Na to stačí těch 80 Topolů-M. Každý 6 hlavic…a pápá USA. Nezastaví ani jednu třetinu z toho…
A to už má dnes Rusko arzenál tak pokročilý, že ty Topoly se chystá vyřadit…
Asi je dostane Kim…nebo Peršané 😀
I když na Amíka stačí i staré SCUDy jak nám předvedli. 😀

Ladislav 💤
8. 6. 2024 12:30
Odpovědět  Veny232

🇷🇺Rusko má v záloze zbraně o kterých se nám ani nesní!
Pamětníci si budou pamatovat Čínskou invazí tanků na Usury, že?
Pak najednou ticho, mluvilo se už tenkrát, že jim ty tanky rozpůlily! Nikdo neví čím. A byl pak klídek!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
8. 6. 2024 13:22
Odpovědět  Ladislav 💤

ja som čítala 2 verzie: 1. na Sibír napochodovalo 50 tis. Číňanov, zajali veľa ruských civilov a hnali ich pred sebou ako živý štít. Po oboch krídlach čínskej jednotky sa objavili ruské obrnené vozidlá a ťahali nejaké káble. A zrazu si čínski vojaci v zadných radoch všimli, že predné rady sa vyparili, zostali po nich len perleťové gombíky uniforiem. V tejto verzii ide o použitie nejakej záhadnej elektro – magnetickej alebo laserovej zbrane. 2. obrovské množstvo Číňanov vstúpilo na ruské územie a opevnilo sa na nejakom kopci. Ruská armáda ich obkľúčila, ale nezahájili boj, prebiehalo jednanie v najvyššom vedení. Večer Rusi dostali z Moskvy rozkaz, aby sa stiahli. Ráno, keď sa vrátili na miesto, nebolo ani stopy ani po čínskych vojakoch ani po kopci. Na Sibíri sa vraj vyskytujú obrovské kopce či hory, tvorené ľadom a pokryté tenkou vrstvou pôdy. Ak sa Číňania utáborili na takomto kopci a Rusi použili nejakú bombu s veľmi vysokou teplotou, tak sa ľad roztopil a pohltil vojsko.
Určite nepoužili jadrovú zbraň, lebo o tom by sa vedelo.

adam
9. 6. 2024 09:00
Odpovědět  Veny232

Hochu, kam chodíš na ty pohádky, sice taky fandím našim, ale jsem realista, takovéhle bláboly neříkaji ani ti nejkovanější politruci….. 🙂

Pravdomluvny
9. 6. 2024 13:39
Odpovědět  Veny232

Za těch šedesát minut bys stihnul amiokupanta nejen zničit,ale stihl bys to i oslavit přípitkem a ohňostrojem🇨🇿🇷🇺🍀

linq
10. 6. 2024 00:55
Odpovědět  Veny232

Prezident Putin nedavno prohlasil, ze pokud Amerika napadne Rusko, tak behem dvaceti minut z ni zbyde jen radioaktivni, spalena pustina. A Medvedev k tomu pozdeji dodal: Dokazali bychom to i rychleji.

zuza
8. 6. 2024 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

ten Minuteman si už hnUSAci vyskúšali, či im ešte vôbec vyštartuje?

Spam orinoko
8. 6. 2024 13:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Hallo, boys! Do you know what is Carcif? I am covid of America – Jill Bidet husband.

Ladislav 💤
8. 6. 2024 15:33
Odpovědět  Spam orinoko

👎Strč ten anglicismus do konečníku a piš po našom!

adam
9. 6. 2024 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem zvědav jestli nezůstane jen u keců jako vždycky a že Rusáci dodaji aspoň jednu raketu Hutiům, aby se konečně trefili do nějaké té letadlové lodičky.

Standa
9. 6. 2024 09:16
Odpovědět  adam

To není dost možné. Tyto rakety …Zirkon, Kalibr, Kindžal( potřebuje letadlo) atd. potřebují silné zázemí a základnu. Vycvik v RF. Ruštinu. Iránci mají dobré protilodní rakety . A,, letadlová lodička” má perimetr 500 km. A nejede sama , ale ve svazu. Většinou přinejmenším dva křižníky( na jednom z nich je velení svazu a to i letadlové ,,lodičky”), několik torpédoborců, minolovek, nejméně 2 ponorky a další doprovodné válečné lodě včetně tankerů atd. tykadla v satelitech………………………

linq
10. 6. 2024 00:59
Odpovědět  Standa
Boomer
10. 6. 2024 11:20
Odpovědět  adam

..v základní sestavě úderného svazu jedné letadlové lodě je 7-11 bojových hladinových plavidel, a k tomu vždy nějaké ty ponorky…