blog

Ukrajina: Proč je ČR nejradikálnější v Evropě? – VIDEO

Advokátka Jana Zwyrtek-Hamplová se vyjadřovala pro Nadační fond Svědomí národa k tématům Ukrajiny a české vlády. Není jí jasné, v čím zájmu vláda jedná, ale v zájmu českých občanů to podle ní není. Naopak, ty její jednání ohrožuje. „My jako Česká republika máme ty nejradikálnější výroky. Nechápu, nerozumím. Je to odtržené od reality,“ říká. ČR by podle ní naopak měla pomáhat tomu, aby si znepřátelené strany sedly k jednacímu stolu. I za cenu ústupků.

Advokátka se v poslední době mnohem více bojí o Česko, protože se odehrála řada událostí, kterým vláda prý nevěnuje patřičnou pozornost. Uvedla například, že současný nouzový stav byl vyhlášen protiústavně. Ale neřeší se to, protože jsou zde důležitější věci. Hamplová nechápe, proč vláda vyhlásila nouzový stav na dobu delší než potřebnou a ani důvod jeho vyhlášení. „Jako nechápu důvod pandemického zákona. To má všechno společný jmenovatel, že se z mého pohledu toho práva zneužívá, aby si ti vládnoucí usnadňovali svou pozici,“ míní a domnívá se, že nouzový stav je dobrý jen k jedné věci. „Kdyby najednou vznikl nějaký hromadný odpor ze strany občanů a chtěli vyjít do ulic, tak v nouzovém stavu se může zakázat demonstrace bez nějakých složitých podmínek,“ upozornila.

Ohledně Ukrajiny si nemyslí, že dodávky zbraní napomáhají mírovým jednáním. „Ani prohlášení, že jsme ve válce, že jsme v první frontové linii. Mně to připadá, jako by se po tom volalo, jako by si to někdo přál,“ usuzuje a dumá, komu je to ku prospěchu, protože v zájmu Česka být ve válce není. „Neměla by se stavět takto výrazně, zbrojením a podobně, na stranu jednoho z těch, co spolu válčí. Ale měla by spolu s dalšími velmocemi dostat ty znepřátelené strany k jednacímu stolu. I za cenu ústupků,“ míní advokátka. Humanitární pomoc jednoznačně podporuje.

„To, co se my snažíme hrát na tom mezinárodním poli, nechápu pozici České republiky, nechápu kroky naší vlády a myslím si, že kroky naší vlády nás velmi ohrožují, že tímto způsobem jednáme,“ řekla. Prohlášení evropských států, že nebudou odebírat suroviny z Ruska, považuje za nesmyslné. „My se bez těch surovin neobejdeme. A to by také mělo ovlivňovat kroky všech politiků. Vždyť ty suroviny odebírá i Ukrajina,“ uvedla a připomenula prohlášení německých, rakouských a maďarských politiků, kteří si hlídají neutrální vztahy s Ruskem. „Ale my jako Česká republika máme ty nejradikálnější výroky. Nechápu, nerozumím. Je to odtržené od reality,“ zopakovala.

Konstatuje, že ČR je malou středoevropskou zemí a byla velmocemi už jednou „prodána“ a jejím nepřítelem bývalo Německo. Ale veškerá zloba se nyní soustředí na Rusko. Dle Hamplové se příliš snadno podléhá ideologii a mediální masáži. „Pokud chceme na něco mít vlastní názor, musíme zapnout mozek a nejenom televizi,“ řekla.

Nerozporuje, že Česko má negativní vzpomínky kvůli roku 1968. Ale nevzpomíná si, že by Češi tak moc milovali Ukrajinu, naopak se jednalo spíše o negativní pohled. Ale to se teď prý propaganda snaží zlomit a tato jednostrannost začíná být škodlivá. Ze svých zkušeností usuzuje, že velice nacionalistický a agresivní přístup byl jak ze strany Ruska, tak Ukrajiny, a tím méně by Česko mělo vyhlašovat Ukrajinu jako zemi, která je v právu absolutně. Což ovšem neznamená, že by Ukrajina nebyla cílem vojenské agrese, ke které nemělo nikdy dojít.

Soudí, že nejvíce trpí obyčejní občané Ruska a Ukrajiny, a nechce, aby trpěli obyčejní občané Česka. Posílání zbraní za potlesku USA, aby se „oslabilo Rusko“ je pak „vysoká hra“, se kterou Hamplová nesouhlasí. Podotkla, že by se jednalo o válku v Evropě, nikoliv v USA. „Nevím, zda mají USA stejný zájem na tom, aby ta válka rychle skončila, protože čím déle bude trvat, tím více podle nich bude Putin oslaben a vzbuzují v Ukrajině dojem, že v té válce může zvítězit,“ mínila. Ptá se, proč by Česko mělo být nástrojem cizích zájmů. Upozornila na slova rakouského kancléře, který seznal, že Ukrajina nesplňuje žádné z požadavků na členství v EU a byl za to kritizován. Podle Hamplové je potřeba si přiznat, že „král je nahý“ a Ukrajina do EU nepatří.

Současná vláda podle ní nebrání zájmy České republiky a jejích občanů, zvlášť pokud jde o bezpečnost. „Říkám si, jestli je to naivita, hloupost, nezkušenost, nebo plní zadání někoho, nevím koho,“ míní Hamplová a varuje, že nebezpečné úmysly se dají zaobalit do krásných slov, v současné době o pomoci Ukrajině.

Za skandální má i to, že česká vlajka na profilu se považuje za symbol kolaborace. Připadá jí, že česká vláda a její fandové se opět dávají do služeb jiného státu. „Tady je možná více ukrajinských vlajek než českých. A vůbec užívání české vlajky je chápáno jako něco špatného. Toto si ani soudruzi nedovolili, připomínám. To si dovolili Němci za Protektorátu, kdy byla jiná vlajka,“ míní advokátka.

Hamplová také soudí, že současná vláda neudělala pro zlepšení ekonomické situace svých občanů vůbec nic nebo velice málo. A jako možnost vidí buď to, že vláda situaci svých občanů nerozumí. „Nebo chce být hrdá na to, že my se uskrovníme, nuceně a cíleně, přestože ty ostatní státy svým občanům pomáhají,“ dopověděla. Aby Fiala načerpal zkušenosti, měl by se prý na hodinu nebo dvě posadit do kadeřnictví, kde matky řeší své starosti. Vymezila se také proti slovům předsedkyně Sněmovny, že se stát nemá starat o lidi. To je pro ni naopak hlavním smyslem existence státu.
https://bit.ly/3MOUoof


sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
3. 5. 2022 07:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Česká vláda ???? Snad vlada UKROUŠÚ !!!!
PRO ČECHY NEUDĚLÁ NAPROSTO NIC !!
Tahle pakáž co se teď dostala k moci podvodem je ta nejhorší sebranka co tu kdy byla , když do toho zahrnu i vladu vožrali Kalouska ! Nesmím zapomenout na veskrze chytrou a na občana myslící, ale jinak tupou , hloupou a mstivou Pekarku !
Takle pro ukrouše , to se přetrhnou hovada !

Gales
3. 5. 2022 11:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Za skandální má i to, že česká vlajka na profilu se považuje za symbol kolaborace….. Ta vlajka má klín.A to je znak toho,že češi jsou používáni jako beranidlo proti ostatním.

Jaroslav
3. 5. 2022 12:04
Odpovědět  Gales

Tohle není historická Česká vlajka, ten klín jso legionáři, kreří byli skutečně využiti jako klín, beranidlo proti rudým. A´t se nám to líbí, nebo ne, byli zneužiti, pletli se do vnitřních záležitostí Ruska, viz car a ruské zlato, již je to tradice, to pletení… A to jsem si donedávka myslel, že to byli chudáci co se chteli “jenom dostat domů ze zlého Ruska, ale ambice cloumali s řadou z nich…” Historická Česká vlajka v sobě žádnou modrou barvu nemá. Pokud někdo nesouhlasí, prosím opravte mne.

Gales
3. 5. 2022 17:13
Odpovědět  Jaroslav

Bíločervená vlajka Českého království.

Jaroslav
4. 5. 2022 08:31
Odpovědět  Gales

Doplnění, byl jsem kdysi na návštěvě u jednotky UK na Gibraltáru. Ta měla stejnou vlajku s modrým klínem. Tehdá to vysvětlovali následovně: “účastnili jsme se mírotvorné operace s cílem oddělit od sebe rudé a bílé…, proto modrý klín, to jsme my”. Ve skutečnosti se “spojenci= USA, UK, Francie, Kanada, Čína atd. vylodili ve vladivostoku k tažení proti bolševické armádě a pomáhali československým legionářům k návratu. Tak je to popsáno na https://www.idnes.cz/technet/pred-100-lety/spojenci-vychod-zapojit-se-boje-proti-bolsevici.A180703_115450_pred-100-lety_heli. Ti naši “legionáři se také zapojili do tažení…Historie není černobílá, má mnoho odstínů. Legionářům v Rusku říkají běločeši

Gales
3. 5. 2022 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

A takhle my tu žijeme.Rypák máme v nákupním košíku a politiku necháváme blbcům.

janle57
3. 5. 2022 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

V den osvobození dne 9.května nás bude novodobá Stb jménem BIS zavírat za to,že
nemáme v klopě ukrajinskou vlajku, ale dovolili jsme si tam píchnout českou,neonormalizátor
bolševik Stříž a jeho učednice Bradáčová již mají zajisté od agenta CIA Koudelky přesné
instrukce jak lidi za tohle dostat na Bory do chládku,pokud bychom projevovali veřejně
pietní vzpomínky na padlé z řad RA,která tuhle zemi osvobodila,bude to zanedlouho
rovnou na stanný soud s okamžitým rozsudkem !!

TTT
3. 5. 2022 22:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Dohoda s Ukrajinou tak, jak by ji chtělo hodně lidí u nás i ve světě, je dle mého názoru nemožná. Je tomu tak proto, že Ukrajina dohody nedodržuje! Minsk1 i Minsk2 byly dohody, které jasně stanovily povinnosti obou stran konfliktu na Donbasu. Dohodu měly garantovat Rusko, Francie a Německo. Ukrajina dohody využila jen k tomu, aby se lépe vyzbrojila na další konflikt a bezostyšně pokračovala v zabíjení civilistů – občanů Ukrajiny. Obě země EU s klidem nacistickému řádění přihlížely. A tak konflikt, který vyprovokoval Západ, dnes plynule pokračuje v zabíjení lidí na obou stranách fronty. Jen naši politici se dnes diví, proč vznikl a vysvětlují to lživě šílenstvím Putina. Pravděpodobně už zahynulo několik desítek tisíc dalších lidí a nutno říct, že naprosto zbytečně vinou Ukrajiny, která mohla tomu všemu předejít. Ale asi měli její politici jiné zadání.

Pijack
4. 5. 2022 08:30
Odpovědět  TTT

Je to prosté k pochopení. Existuje Rusko a součást Ruska je Ukrajina. Ukrajina byla vždy součást Ruska, i kdyby papež na kozlovi rajtoval, historie je jen jedna – Kyjevská Rus atd… Něco jako Morava je součást České republiky, Katalánsko Španělska, Skotsko GB atd… No a ta Ukrajina byla a je v podstatě nejproblémovější území. Lidé jsou líní, nechtějí se vzdělávat, dávají přednost kriminalitě, propadají pověrám… a na rozdíl od Rusů žijících v jiných guberniích rádi skáčou na špek dovezeným ideologiím ze socialistické Evropy. Jsou prostě neposlušní. Ostatně Kyjev postavili Rusové jako hlavní město Ruska. Ale jako beranidlo proti Rusku se dá hloupý národ použít.