Ukrajina již není „obětí agrese“. Washington se angažoval v realpolitice

stroj.překlad

Spojené státy začaly tvrdě potlačovat jakékoli pokusy Kyjeva převést NMD do přímého konfliktu mezi Ruskem a NATO. Varšava ani Londýn Ukrajině nepomohou – Washington už se rozhodl.

Zelenskij „věří“ Zalužnému více než Bidenovi

Dopad či náhodný pád ukrajinské antirakety S-300 na území Polska využil kyjevský režim k tomu, aby oficiálně vtáhl NATO do horké války s Ruskou federací.

Téměř bezprostředně po výbuchu ve vesnici Pševodov 15. listopadu prezident Volodymyr Zelenskij prohlásil, že raketa byla ruská, a obvinil Moskvu z „rozšiřování nepřátelství na území NATO“.

Nadále na tom trval poté, co vedení NATO, Bílého domu, EU a dokonce i Polska uvedlo, že antiraketa byla poslána na ukrajinskou PVO ve snaze odrazit ruskou raketu vypuštěnou při masivním útoku na ukrajinskou energetiku. systému 15. listopadu.

“Nepochybuji, že to nebyla naše raketa nebo ne náš raketový útok. Nedává mi smysl jim [armádě] nevěřit. Prošel jsem s nimi válkou,” řekl ukrajinský prezident s odkazem na zprávy. od velitele vzdušných sil Mykoly Oleshchuka a vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Valerije Zalužného. A dokonce slíbil, že „doloží důkazy“, které nemá.

Poté se podle CNN pokusil telefonicky spojit s americkým prezidentem Joem Bidenem, ale rozhovor se neuskutečnil.

Biden na kameru poznamenal, že Zelenského slova, že raketa vypálená na Polsko byla ruská, toho nejsou důkazem.

“To není důkaz, ” řekl Biden novinářům.

To znamená, že Biden zuřil, že ho Zelenskyj veřejně ponížil a řekl, že více důvěřuje svým generálům.

Rozdíly mezi Washingtonem a Kyjevem se budou prohlubovat

Západní publikace poznamenávají, že konflikt je překvapivý.

Politico s odkazem na zdroje z americké administrativy uvádí, že během posledních dvou dnů Washington volal některým zemím EU (pravděpodobně podporuje Zelenského názor) a Kyjevu a naléhal na ně, aby se zdržely kategorických prohlášení, dokud nebude dokončeno vyšetřování v Polsku.

„Různá prohlášení ilustrují jednu z prvních vážných neshod mezi Washingtonem a Kyjevem,“ píše Politico a zdůrazňuje, že „takových neshod může být více“.

The New York Times označil situaci vyjadřování „diametrálně odlišných“ názorů za „vzácný příklad veřejných neshod mezi Ukrajinou a jejími spojenci“. A ukrajinská prohlášení, že se Kyjev podílel na vyšetřování incidentu, se v Polsku stále vyvracejí, uvádí list.

Prezident země Andrzej Duda totiž řekl, že Ukrajině bude umožněno podstoupit vyšetření pouze tehdy, bude-li v této věci uzavřena mezinárodní dohoda. Kyjev se zatím seznámí pouze s daty vyšetřování.

Moskva přesvědčila Washington k Realpolitik

Co říká postoj Washingtonu, který se již před volbami do Kongresu přiblížil reálné politice.

  1. Ukrajina přestala být pro Západ obětí násilí, což je vždy správné. Zigging militanti a veřejné popravy v Charkovské oblasti udělali svou práci. MAAE nepochybně hlásí skutečný stav věcí v ZNPP a údaje o satelitním sledování ukazují, kdo se skrývá za civilisty. Říkejte si, co chcete, ale liberální axiom o prioritě lidských práv nejsou pro Západ jen slova, zvláště když v době internetu nemůžete své obyvatelstvo oklamat.
  2. Spojené státy přestaly být spokojené s osobností Zelenského jako prezidenta, který lže, je hrubý, nerespektuje pomoc a jeho velvyslanci na Západě se chovají ještě hůř.
  3. Ruská diplomacie dokázala přesvědčit Washington, že pro všechny by bylo lepší si Ukrajinu rozdělit. Evropa se vrátí k levné energii, Spojené státy přestanou myslet na reálnou jadernou hrozbu, Polsko dostane území a Rusko bezpečnostní záruky, což nebudou prázdná slova, ale dobytá historická území. Londýn samozřejmě zůstane nespokojený, ale Londýn chce rozpad EU, což se Washingtonu kategoricky nelíbí. Fragmentovaná nevládnoucí Evropa je pro Rusko super šancí vyhrát hybridní válku a rozbít NATO. Takové nálady již panují v Maďarsku a Turecku.
  4. Rozhodovací centrum ve Spojených státech obdrželo důkazy, že ruský zdrojový a vojenský potenciál je mnohem vyšší, než se uvádělo, a nové zbraně a početní převaha v armádě budou mít své slovo v letní vojenské kampani. A příští podzim už bude na vyjednávání pozdě, protože Ruská federace půjde svou vojenskou cestou a mnohem víc, než už přijala.

Blíží se tak řešení konfliktu mezi Ruskou federací a Spojenými státy na území Ukrajiny, a to politické.

Související: Moskva by měla pozvat Kubu do nového typu vojenské aliance

Výcvik na válku: Polsko v panice 5 hodin čeká na ruský útok

Specialisté analyzují schopnost ozbrojených sil Ruské federace a ozbrojených sil Ukrajiny zaútočit na široké frontě
Читайте больше на https://www.pravda.ru/world/1771592-usa_ukraine/

sdíletj na

4.3 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
18. 11. 2022 13:45

Vida, k čemu je nakonec dobrá i taková idiotská provokace, jako ta s tou raketou! Školnímu kápovi zjevně došlo, že mu mladej nějak přerůstá přes hlavu. Dokud jen okopával Velkému Pomalému kotníky, byla sranda a ještě to vypadalo, že by z toho mohlo něco kápnout – ale mladej se nám nějak zparchantěl……

Markýza
18. 11. 2022 13:46
Odpovědět  Markýza

A já budu mít fantastické vánoce, až uvidím ty protažené xichty naší bojechtivé věrchušky. Zvláště se pak těším na ministryni války…….

Markýza
18. 11. 2022 16:48
Odpovědět  Markýza

Tak neuvidím. Ti blbci trvají na tom, že to byla ruská raketa a byla a byla, dupydup………..
Tohle je hodně zajímavé:
https://www.youtube.com/watch?v=FNbTq3iOw6o

Albi
18. 11. 2022 17:07
Odpovědět  Markýza

Možná to vyjde na příští vánoce, nebo dokonce už na Velikonoce.
Všechno asi nepůjde tak rychle, zvlářt když zničit Rusko je tak neústupné. Ale my (= ČR) se nikdy nevzdáme, dokud nám to USA neporučí. My (= ČR vláda a jí věrní mopslíci) nezklameme.

Velvyslanec České republiky při NATO Jakub Landovský.:
„Ten nejpravděpodobnější scénář je, že ukrajinská protivzdušná obrana v oprávněné obraně území vypálila raketu, která sledovala ruskou raketu. A ta nezamýšleně dopadla na polskou stranu. Bude se zkoumat, jak vypadají trosky, jak vypadají radarové záznamy. Ale to neznamená, že zodpovědnost nese Ukrajina. Zodpovědnost nese Rusko.“

Ukrajina jedná vždy jedine v sebeobraně a nikdy jinak,
Rusko je vinno vždcky, za jakýchkoliv okolností a taky nikdy jinak.

Tak žádné dupydup – hezky se zařadit a poslušně šlapat za krysařem….. 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
18. 11. 2022 17:20
Odpovědět  Albi

Ale vždyť páníček už nabral nový směr! Proto mě to zarazilo.

Albi
18. 11. 2022 17:29
Odpovědět  Markýza

Zapomněla jsem na odkaz
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-rusko-se-plete-utoky-na-energetiku-ukrajince-nezlomi-rika-landovsky-219615#

Co se páníčka týká, taky mě to překvapilo a zdá se mi to nějak moc optimistické, ale snad si ho trochu i zasloužíme.

Evžen
19. 11. 2022 17:28
Odpovědět  Albi

Rusko taktický zapomene na americké podrazy ale naším podvraťákům to dá vyžrat…!

JURA
18. 11. 2022 19:11
Odpovědět  Albi

Landovský musí být celý hnědý od amerických fekálii, a to platí o celé vládě která vládne spíše na Ukronácku než v Čechách.

JURA
18. 11. 2022 19:13
Odpovědět  JURA

Pamatujme si jména všech těch , kteří žijí touto válkou , aby jsme je mohli vygumovat z veřejného života .

Boomer
18. 11. 2022 18:52
Odpovědět  Markýza

“Sovy nejsou tím, čím se zdají být.. a severní vítr je krutý.”

Víc nesmím naznačit, ale berte moje slova vážně.. :-))

Markýza
18. 11. 2022 19:47
Odpovědět  Boomer

Njn. Nejsou, nejsou, však víme…….

sergej
18. 11. 2022 16:50
Odpovědět  Markýza

Ten “omyl byl 1000? km. od fronty. A to není jako když od souseda káplo ze stropu.

Markýza
18. 11. 2022 17:57
Odpovědět  sergej

??

sergej
18. 11. 2022 18:39
Odpovědět  Markýza

Tak někde jsem viděl mapku jak minula cíl a potom křižovala a hledala nějaký cíl a terč ale že byla prý naváděná jako vše tam natiči a otočila se západu ukrajiny přes celé území až do polska a namotala tam předtím tak 3. spirály a dvě vlnovky s cikcakováním. Baj voko do berlína by rovně doletěla.

sergej
18. 11. 2022 18:43
Odpovědět  sergej

…východu 🙁

Markýza
18. 11. 2022 18:49
Odpovědět  sergej

A jo tak. No já se dočetla jen decentní “celou dobu letu byla sledována a naváděna” :-)) ale tomu vašemu věřím. Dnes existují obdoby radioamatérů, co si dokážou ze satelitů odečíst kdejakou trajektorii – lodi, letadla, tak proč ne rakety.

Boomer
18. 11. 2022 19:07
Odpovědět  Markýza

.. nebe nad prostorem Ukrajiny je už dlouho pod neustálým dozorem satelitů, takže je celkem reálné, že údaje o trajektorii střely měl polský generální štáb od ruského generálního štábu. O satelitech ve službách US nemluvě.. akorát že informovanost našeho štábu asi není zahrnuta do schématu.
Ta úřední lejstra měla vždy na konci tzv. rozdělovník.. komu na stůl ANO a kdo nebyl uveden, ten utřel nudli nebo jak se říkalo-umřel blbej.

Markýza
18. 11. 2022 19:45
Odpovědět  Boomer

No ale co pak dělají se všemi těmi amatéry, co to rovnou naházejí na Trubku? Já už kdesi stihla zahlídnout trasu letadla, které se kolem polských hranic motalo – a to rozhodně nebyl oficiální počin. Ovšem jestli mají na rakety nějakou rušičku, to samozřejmě nevím.

Boomer
18. 11. 2022 20:11
Odpovědět  Markýza

.. většina satelitů pracuje souběžně ve dvou režimech.. civilním a vojenském. Tudíž i rozdílný přístup k datům. A nevěřte, že si nechají koukat přes rameno od amatérů, to spíš jen podsouvají cinknutá data zvědavcům.. mlha přede mnou, mlha za mnou.

Ratus
18. 11. 2022 21:44
Odpovědět  Markýza

Ta idiocie našich-jejich je neskutečná.Bez důkazů,bez vyšetřování,bez myšlení
automaticky v tom mají jasno a vědí kdo je viník.Ta bohorovnost,ta neomylnost.
No nevolte je.Připomíná mi to jednoho blba z mládí.Tvrdil,že MPZetka H je
Holandsko.Snad 100 lidí se mu to snažilo vysvětlit-neustoupil,neodvolal.A
protože takých exscesů měl hodně byl pro srandu králíkům.

JURA
18. 11. 2022 13:51

Snad se blíží doba , některými předpovídaná , že Amíci a potom i mopslíci z EU a NATO budou chtít Zelenského zbavit , začíná být drahý a nevděčný , přímo až nabubřelý rozkazovačný nácek.

Markýza
18. 11. 2022 16:50
Odpovědět  JURA

Jo, mrkněte na toho Kirsche, co jsem sem dala před chvilkou. Já byla příjemně překvapena.

Vladimír
18. 11. 2022 13:56

Že by se Alzák začal vymykat? Třeba je to jen taková hra, aby Rusové uvěřili, že Zelenina opravdu něčemu vládne. Ale kdo ví…

Veny232
18. 11. 2022 14:39

Deep state začíná být v USA horko,po tom co Kongres padnul Republikánům…to myslím vysvětluje všechno. Včetně toho odstřelení zeleniny. Vše načasované jak má být..vše jde jak má.

František
18. 11. 2022 14:40

Bidet pochopil, že když se zelňákovi podaří vtáhnout USA do války, budou to právě USA kdo jako první dostane přes hubu a zmizí z mapy světa. De facto přiznal, že na Rusko nemá a jako vládce světa skončil.

Veny232
18. 11. 2022 14:49
Odpovědět  František

Tak hodně to má společného s tím, jak mu šlapou na paty Republikáni…také s tím že USA a Evropě došli zbraně…peníze…ropa…odvaha…lidi ochotní chcípnout…veřejná podpora…to prostě ani Satan neustojí.

Rapa
18. 11. 2022 15:35
Odpovědět  Veny232

A taky staříka bidena zelenbuben urazil a i stařík se konečně na zeleného bandernacistu nasral.Divadlo tajtrlíků jak vyšité. Trapná komedie loutek.A u nás blbka černochová k tomu všemu jen mé,meeé,za vše může rusko,mé meeé.

Markýza
18. 11. 2022 16:53
Odpovědět  Rapa

Fakt Alzák urazil Starýho Joea? To mi uniklo, povídejte. Mně tedy připadá, že neví, jak z toho, tak dělá věci, aby ho vykopli (nevím, jestli si připouští, že ho to může stát krk) Zkrátka neví, jak by to sám skončil. Myslím samozřejmě Alzáka, ne Starýho Joea.

Autor
18. 11. 2022 21:06
Odpovědět  František

Ne. Důvod je jiný. NATO, USA nemají prostředky na dlouhou ani střednědobou válku či ozbrojený rozsáhlejší konflikt. Američané sice mají spoustu zbraní, nechme stranou jejich stav, ale uvědomte si, že by musely logisticky dopravit vše na místo boje. Spolehlivě, nepozorovaně a efektivně. NATO tady v Evropě má tak prostřeky proti jednotlivým státům EU, protože ti nemají v podstatě skutečné armády, až na Polsko, ale kdo ví jak to tam je.
Nemohou válčit, proto byla a je ta Ukrajina, proto má takový význam. Rusko není ani Írák, ani Írán, ani Afghanistán, natož Panama. USA by nedosáhly ani podobného stavu bojů jako v Koreji nebo dokonce ve Vietnamu.
Uvědomte si, že také ten jejich NWO se jim ve skutečnosti nedaří jak chtějí. Jsou prostě tak oslabeni, že prostě nemohou “potrestat” ani žádnou vzpurnou latinskoamerickou zemi. Oslabili se jak hospodářsky, ekonomicky, vojensky, není tu dostatek skutečně kvalifikovaných odborníků všeho druhu, lidé nečekaně umírají na následky očkování, atd. atd.

sergej
18. 11. 2022 16:37

To je docela jasný že čistí tržníci šprajcují kyž jim po kolonii německu požaduje zelebuben měsíčně půl miliardy € na provoz aparátku a znají své že skočí i po nich s brutopýrací výheka maskota bossingostalkingového kádrováka organického akismeta mechanického a tam mají svidomošč? A to je jiný kalibr kdy se západní ho.noti leda tak zavzdušní když si nad sebe ustavili a to si dosaďte. 🙂
Někde to tam najdete, bude to tam tak před týdnem.
A potom se ze sebe mohou leda tak zeblít z podoby.

sergej
18. 11. 2022 16:38
Odpovědět  sergej

No odkaz, sakra.
https://www.pi-news.net

Jiří
18. 11. 2022 17:17

Čelný střet s elitními ruskými jednotkami nemůže žádná demoarmáda přežít. Nemá na to. Amíci už snad pochopili, že mačkáním knoflíků proti rusům nic nezmůžou. A pro ně je válka jen o mačkání knoflíků a házením bomb, jinak na boj muže proti muži nemaj a nikdy neměli. Západ ví a doufejme, že i naši zaprodanci, že do zákopů žádnýho evropana nedostanou. Proč by taky? Za bohatý sráče, korporace nebo demozmetky?

František
18. 11. 2022 21:50
Odpovědět  Jiří

Putin jasně řekl, že pokud poletí jen jedna USA raketa směrem k Rusku, nebude se párat s nějakým NATO a okamžitě, během půl hodiny, zničí USA. To slavné NATO si dá pak jako zákusek po večeři-

Markýza
19. 11. 2022 08:40
Odpovědět  František

Z celého srdce doufejme, že ho konečně začali brát vážně.

miro
18. 11. 2022 18:17

Že to byla provokace je každému jasné,mne by ale potěšilo kdyby parazitující ukrouši odsud vypadli domu a s nimi i naše debilní kolaborantská vláda.

Paulen
18. 11. 2022 21:46

Svoboda slova je top prioritou na našem portálu https://cekni.to – naším cílem je vytvořit co nejrozmanitější zájmové komunity a umožnit v rámci nich i mezi nimi svobodnou diskusi bez cenzury, jako alternativu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

Navíc jsme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrace je možná bez emailu) a běžíme na open source.

Jaris
19. 11. 2022 00:03

Tak ja osobne bych prolhanym USA zadnym smlouvam neverila. Jako by Putin nevedel, jaci jsou amici podrazackou verbezi. USA je jak se rika – navrch huj a vespod fuj a ma pouze vlastni zajmy. Zrejme uz to na Ukrajine nevynasi. Cpat neustale zbrane a penize do ukrajinske hladove roury se uz USA nevyplaci. Proto se snazi jednat s Ruskem.