blogpolitika

Totální konec suverenity ČR! Brusel se chystá sám podepsat za ČR mezinárodní pakt s USA, který bude pro ČR právně závazný!

31 května, 2023/ Michael Svatoš

Dosud pro ČR platily pouze ty mezinárodní smlouvy, které český parlament ratifikoval! Teď  má být  s tímto základním znakem státní suverenity navzdory platné české Ústavě konec. Novou právně závaznou mezinárodní smlouvu s Washingtonem hodlá podle důvěrných informací zasvěcených diplomatů podepsat Brusel rovnou za Prahu, a český parlament už smlouvu ani nemá schvalovat! O všem se má definitivně rozhodnout tento týden na schůzce ve švédském městě Luleå, kam podle všeho zamíří Lipavský. Na pořadu společného jednání špiček USA a zemí EU  bude vstup Ukrajiny do NATO, sankce na Čínu, válka s Ruskem, a finanční smlouva s USA, která má zvýhodnit výrobu elektromobilů v nově stavěných továrnách v západní Evropě! Slováci se nemusí radovat, Brusel hodlá rozhodnout i za ně! V dnešní analýze se celému plánu podíváme na zoubek, abyste věděli, co naši politici zase provádějí!

Všichni Češi jsou si rovní! Ale Piráti jsou si rovnější! Převzal Lipavský od Orwella z Farmy zvířat, a postavil Fialovu vládu v otázce snižování úřednických platů před hotovou věc. Na platy úředníků na pirátském ministerstvu zahraničí se šahat nebude! Všem ostatním českým úředníkům určitě! 

Lipavského hádka o platy diplomatů se Stanjurou jen ukazuje, jak hluboko česká politika za poslední dva roky klesla. Všichni Češi se mají kvůli krizi uskromňovat, jen ti rovnější ne. Všichni diplomaté celé Evropy se nyní předhánějí, aby získali pro své země moderní investice, které by vytvořily dobře placená pracovní místa. Španělsko se tak přetahuje s Británií, kde se bude stavět nová indická továrna na elektromobily TATA. Španělsko soupeří s Francií a s Německem, kde se bude stavět nová čínská továrna na elektromobily BYD. Španělsko si zajišťuje investici na výrobu baterií od slovensko-amerického konsorcia InoBat-Gotion. Španělsko si zajistilo továrnu na elektrobaterie od firmy Envison, která bude mít 3000 zaměstnanců. A samozřejmě Španělsko si zajistilo výstavbu továrny na elektromobily u německého VW. Čínský BYD je už největší světová automobilka, a VW je třetí. Tak vypadá světová diplomacie. Evropští diplomaté se stejně jako diplomaté USA nyní ze všeho nejvíc snaží, aby do jejich zemí proudily nové investice, které budou pro zaměstnance znamenat vyšší platy! 

Fialová diplomacie jde obráceným směrem. Místo shánění investic, které zastaralý český průmysl potřebuje jako koza drbání, se politici vyžívají v bezvýhradní podpoře Ukrajiny, slepé poslušnosti USA, v podlézání Bruselu, v útocích na Čínu (BYD), ve vyhrožování Indii (TATA) za podporu USA a v boji za své platy a prebendy. Lidu vyhlašují, že se musí uskromnit, že si žije nad poměry. 

Za pár dní se ve Vilniusu sejde summit NATO, a někteří bývalí analytici CIA tvrdí, že tou dobou se uskuteční útok na Rusko, a že proto se také tou dobou koná velké letecké cvičení zemí NATO v Evropě, a že právě proto před pár dny přesunuly USA do Polska část svých  Raptorů 22, které se jako jediné západní stíhače mohou postavit ruským letadlům MIG-31, SU-35 a SU-57.  Určitě není náhodou, že si hlavní americký sýček v Evropě Lipavský před pár dny skvěle notoval na bratislavské konferenci Globsec s ukrajinskou vicepremiérkou pro evropskou integraci Olhou Stefanishynou. Na pořadu konference NATO ve Vilniusu bude hlavně otázka přijetí Ukrajiny do NATO. Lipavský a Stefanishyna jsou zastánci tzv. “okamžitého” přijetí Ukrajiny do NATO už v červnu ve Vilniusu bez ohledu na probíhající válku s Ruskem. Úředníci z Kyjeva už celý týden signalizují, že jiné řešení od aliance ani neočekávají. Naopak generálové z Kyjeva se k této otázce nevyjadřují, a soustřeďují se hlavně na prosazení dalších dodávek zbraní. Jak řekl Lipavský, tzv. okamžité přijetí Kyjeva je jeho přáním, stejně jako přáním Kyjeva. Proti tomuto bezpodmínečnému slibu přijetí Ukrajiny do NATO už ve Vilniusu stojí ovšem silná koalice západních evropských zemí podporovaná Maďarskem. Jak souboj o přijetí Ukrajiny do NATO dopadne se ukáže, ale USA Raptory 22 rozmístěné v Evropě jsou pro odborníky signálem, že USA si nepřejí Ukrajinu rychle v NATO, a že jsou si jisté, že se toto rozhodnutí ve Vilniusu nepřijme. Protože, kdyby se přijalo, je možná ruská reakce proti NATO, a v tom případě jsou Raptory 22 bezpodmínečně nutné k ochraně území USA. Raptorů je totiž málo. A když je USA posílají do světa na výhružné výpravy, jsou si vždy jisté, že jich nebude najednou naléhavě potřeba doma. Chování kyjevské generality také na rozdíl od chování kyjevských politiků svědčí, že výsledkem jednání NATO ve Vilniusu bude spíš nějaká varianta hesla Slibem nezarmoutíš…Slava Ukraině, než splnění Lipavského přání. 

Jestli Lipavského politika s okamžitým přijetím Ukrajiny do NATO naráží na tichý odpor západoevropských politiků, s jeho politikou zřízení železné opony proti Číně, je to ještě horší. Přes veškerý nátlak Washingtonu před jednáním ve švédském Luleå se podle několika zasvěcených diplomatů Západní Evropané rozhodly, že po ztrátě levných ruských energií si už další ekonomickou ztrátu dovolit nemohou, a hodlají sice vydat ostře protičínská mediální prohlášení, ve kterých je Ursula von der Leyen nedostižitelnou přebornicí, ale zároveň nepřijmout žádné opatření, nad kterým by Číňané s pochopením nemávli rukou, a nepřestali v Evropě investovat. Výsledkem této západní politiky má být faktické naplnění předvolebního hesla Piráta Bartoše – místo montoven, zařídíme mozkovny – jen v Západní Evropě. Kdežto v Česku bude platit nové povolební heslo Piráta Lipavského – místo montoven, zařídíme bombovny. Číňané se investicím v ČR vyhýbají jak čert kříži, a o to více investují v Západní EU. Čeští diplomaté místo shánění investic, což je každodenní náplň západních diplomatů, bojují za své platy, a za Ukrajinu, a to mají vyšší platy, než ti západní diplomaté. 

Perličkou jednání v Luleå má být schválení mezinárodní dohody s USA o daňových výjimkách pro producenty zelených energií a elektromobilů. Brusel chce tu dohodu podepsat sám, místo jejího schvalování všemi zeměmi EU. Proč? Protože smlouva je výhodná hlavně jen pro některé západní země, a hrozí tak, že jí některé východní země neschválí! Když se zamyslíte nad tím, že Lipavský v době, když se Brusel pokouší obejít právo českého parlamentu schvalovat mezinárodní smlouvy, se stará jen o členství Ukrajiny v NATO, o boj proti Číně, a o vysoké platy přemnožených českých diplomatů, je snadné si odpovědět na otázku, zda za této situace není nejlepší parlament zrušit, a politiky, diplomaty a úředníky vyházet na dlažbu, protože je vlastně do příštích voleb úplně jedno, jestli máme vlastní parlament a nebo ne, vždy to dopadne stejně, jen to stojí zbytečné miliardy! Proto volte příště nové politiky! 
www.michalapetr.com

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
31. 5. 2023 20:46

Se Sovětským svazem na věčné časy, a jak to dopadlo… Ono to ani s Eurosojuzem a paktováním s USA nebude tak horké.

sergej
31. 5. 2023 21:15
Odpovědět  Vladimír

Však jste asi nesledovali co provedli s katalánci ve španělsku, že ne. Pro ně nejste ani to možná, žel.

RASputin
31. 5. 2023 21:16
Odpovědět  Vladimír

máš na 40 let?

Pavel z Moravy
1. 6. 2023 08:20
Odpovědět  Vladimír

Připadá mi to, že vám to ani tak moc nevadí. Páníčci prostě o kolonii rozhodli a ty blbý lide drž hubu. Příště vám nasadíme ohlávku a vy budete držet hubu zase. Vždyť kromě toho, že jsme kolonie jak vyšitá z učebnice kolonialismu, tak budeme ještě vhodná střelnice. Horké to bude pro nás za chvíli, však také 90 % přeformátovaných bude brzy zchlazeno až to tady na západě úplně klekne a buďte si jisti, že ano. Vaši páníčci už na tom plně pracují.

jiří
1. 6. 2023 17:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vždyť jsme ČR s.r.o.

Milan ze Zahrady Čech
31. 5. 2023 21:30

Jaké zase suverenity? Si děláte kozy? Jak můžeme přijít o něco, co nemáme?!

Albi
1. 6. 2023 05:27

Možná mysleli TEČKU. Podobnou té covidové. T.zn. rétorickou. Skutečnost nijak neovlivnila.

janle57
31. 5. 2023 22:02

Okamžité přijetí Ukrajiny do NATO je také okamžitým začátkem 3.sv.války,Čína dnes
avízovala,že nedopustí vojenské zasahování NATO do války na Ukrajině ani vojenské
akce těchto agresivních hňupů proti Srbsku,jakákoliv provokace během plánovaného leteckého
cvičení NATO proti RF má za následek raketové útoky na letiště v Polsku,Pobaltí,Rumunsku
a Slovensku,pak už to nikdo nezastaví,tohle si přeje náš mamánek Lipavský,ještě,že takového
vola nebere nikdo vážně,v Popcornlandu se zřejmě rozhodli,že je již přestal bavit život
a rádi by se tam vykoupali v 600 m vysoké přílivové vlně z torpéda Poseidon

sergej
1. 6. 2023 02:43
Odpovědět  janle57

Někde jsem zahlédl že nálože snížili na čtvrtinu jinak by vlna oběhla zeměkouli a spláchla i je. 🙂

sergej
1. 6. 2023 02:46
Odpovědět  sergej

Nevím, ale dá se předpokládat že led nad severním polem by to svedlo jako korek při zavlnění.

Gales
1. 6. 2023 10:57

Jidáši by se měli věšet.Samy,jako Jidáš.