blognezařazené

To ten největší nenávistník bude soudit za nenávist?

Jakub Železný si ve středu zajel do Brna, aby si v tamním uprchlickém centru před kamerami ČT porozprávěl s předsedou  Ústavního soudu Pavlem Rychetským a soudcem Josefem Baxou o zločinu páchaném Ruskou federaci na Ukrajině. Pominu neuvěřitelné pokrytectví těchto tří mužů, kteří s klidným svědomím mluvili o předmětném konfliktu tak, jako by vypukl náhle a bez příčiny, jako by mu nic nepředcházelo, jako by zde nebylo dlouhých osm let trvající kanonády ukrajinského dělostřelectva na ruské civilní obyvatele Donbasu, z nichž 14 000 až 17 000 tuto kanonádu nepřežilo. Jako by ti tři neměli nejmenší povědomí o výzvách Ruska k Západu, aby toto denodenní vraždění pomohl Rusku zastavit, jak Putin úpěnlivě volal po bezpečnostním paktu pro všechny – a jak byly všechny tyto prosby marné a podobaly se, jak řekl ruský zahraniční ministr Lavrov, hovoru s hluchými a slepými.

Toho se  nikdo z uvedených tří besedníků se pochopitelně ani nedokl, ale zato všichni tři zatruchlili,  když jeden z nich, tuším, že to byl redaktor Železný, zmínil fakt, že v dosavadních bojových operacích na ukrajině ztratilo život též sto ukrajinských dětí.

Samozřejmě, je to hrůza, a oni tři muži ji též dávali patřičně najevo. Ale, probůh, kde byli, když na začátku současného století Američané bezdůvodně napadli Irák a zabili v něm těch dětí celého půl milionu?

Kde jste byl tehdy vy, pane Rychetský, pane Baxo a pane Železný? Jak je možné, že truchlíte nad stem, ale půl milión vám byl ničím? Anebo opravdu berete věci tak, že sto mrtvých je děs, ale půl miliónu je jen statistika?

Kamera zabírala toho středečního večera nejčastěji a též zblízka hlavně první hvězdu pořadu, jíž byl samozřejmě Pavel Rychetský. A já jsem – to nikoli bez překvapení – v jeho očích a vůbec v ckaždém záhybu jeho obličeje spatřil ďábla. Anebo tu nejkoncentrovanější nenávist, jaká by stačila na velkoměsto, ale vtáhl si ji do sebe jen jediný člověk – jak chcete. A v ten okamžik jsem pochopil, proč tento nejvyšší činovník práva v naší zemi mluví tak, jak mluví, a myslí tak, jak myslí. A proč tak nesmírně nenávidí nás, kteří mluvíme a myslíme jinak, a proč ze stejného důvodu tak zaníceně nenávidí i Rusko. Proč prolévá krokodýlí slzy nad Ukrajinou, ale Irák, Libye, Afghánistán a Sýrie mu byly lhostejné, pokud jim ovšem – a to je nejpravděpodobnější – nepřál vůbec to nejhorší.

Ale tohle všechno stále ještě nebyl vrchol večera. Ten přišel, když se redaktor Železný obrátil na oba právníky s otázkou, zda by se nedalo uvažovat o dalším a ještě tužším omezení   svobody projevu, který sice máme zaručen ústavou, ale vzhledem k současné situaci…

Na pár vteřin se zdálo, že právníci váhají, jak s otázkou naložit, ale soudce Rychetský, z kterého během celého pořadu nenávist doslova crčela, přece jen našel rovnováhu, natáhl nohy, zaklonil se a řekl: „Jistě, proč ne, vždyť v trestním zákoníku máme přece zákon proti podněcování k nenávisti, že ano“.

Čímž tzv. uzavřel kruh.

Lubomír Man

sdíletj na

57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
7. 4. 2022 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Díky za článek, alespoň přesně víme kdo je kdo.

Albi
7. 4. 2022 10:46
Odpovědět  Pavel

Poronejme současný stav české “demokracie” s tou prvorepublikovou.
1. republika měla taky své chyby, ne že ne, ale její demokracie “mezi dvama válkami” vešla až do západní beletrie slovy: “Česdkoslovensko bylo poslední ostrůvek demokracie ve zfašizované Evropě” ….. kde ty loňské sněhy jsou?
A napadne u nás ještě někdy nějaký sníh?

Albi
7. 4. 2022 10:49
Odpovědět  Albi

PS: Dnes se poslušně řadíme, abychom nijak nevyčnívali. Ještě by na nás někdo z těch anglosaských nadlidí mohl najít nějakou ošklivou šmouhu.

7. 4. 2022 15:57
Odpovědět  Albi

No jéje! Jen co ženoid Gregorová s mužoidem Bartošem založí neziskovku “Sněhem* k progresivismu” a získají pro ni granty, zachumelí celou Bohemii.

  • Sníh -slangem jak kokain, tak pervitin.
7. 4. 2022 17:24

Aby v tom nebyl bordel. Kvůli cen-zorovi hostitele pokecu měním nicky - jak se tam objevil Milan, Mi-lan, či Pat-riot, okamžitě mi vyskočilo "čeká na schválení" a pak mi to zmizlo. Takže na konec vždy fláknu M, by v tom nebyl takový guláš, ju? M

Albi
7. 4. 2022 18:47

Ju.
To je ale dobře, že cenzor bdí. Hned se cítím bezpečněji. 🙂

Milan h
8. 4. 2022 14:43

ale ja za to nemozu jsem nevinen

8. 4. 2022 23:26
Odpovědět  Milan h

Nóóó… to by moh říct každej 🙂 🙂 🙂

Vždyť já vím. To mi šlape na přezky ten elektronkovej šme-jd. Ted jsem tu tři hodiny blbnul abych ho zmátnul a koukám, že nejen že jsem tenhle Val, kterýho jsem si vytvořil z druhého PC na jiné mailadrese, ale že se ze mě stal ten Val všude ze zpětnou platností, na obouch PC, takže mi z toho začíná je-bat.

Ladislav
7. 4. 2022 11:37
Odpovědět  Pavel

Rychetský, tyodprny zrádče, tak začni jednat! Předevčírem to odporné obézní dobytek Novotný vyzíval k válce! Už jsi použil §?

Albi
7. 4. 2022 12:47
Odpovědět  Ladislav

Půjde-li Novotný osobně bránit ukrajinskou demokracii a chybí-li mu prostředky na pořízení vybavení (boty, náhr. prádlo, kartáček na zuby, kapesníky…), ráda mu přispěju nějakou tou inflační korunou.

Ale musí jít osobně a rovnou do boje, žádné posedávání bv kancelářích a reportáže “přímo z místa”.

Helena
7. 4. 2022 13:06
Odpovědět  Albi

A už tam může zůstat.

7. 4. 2022 16:08
Odpovědět  Helena

Hele… hele… Helanov z NR?

Věra Nem
7. 4. 2022 13:24
Odpovědět  Pavel

Tomu starýmu kozlovi by měl někdo profackovat myšlenky,aby se mu rozsvítilo,jenže u těch nenávistných nýmandů je už asi pozdě,nebo má tu lebeň dutou,pak by to byla zbytečná námaha.
.

7. 4. 2022 16:03
Odpovědět  Pavel

Zajímavý je, že pokaždý když se tu svi-ni někde zahlídnu, okamžitě mi ve lbi naskočí: “Houpy houpy houpy houpyty houpy hou…”

Věra Nem
10. 4. 2022 19:21
Odpovědět  Pavel

Pan prezident špatně odhadl toho starého,úplatného zmetka,neměl ho jmenovat do této funkce.To byla fatální chyba.

zdena
7. 4. 2022 11:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Hitler kdysi řekl : “:Jeden mrtvý – to je tragédie. Miliony mrtvých ? To je statistika”.
Zřejmě se stáváme statistikou v očích našich vládců….. co s tím ?

orinoko
7. 4. 2022 12:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Něco k banderaSTANu:
https://gloria.tv/share/k1tzm1UvnFxU4aWMNwqZgjT1k

jirka52
7. 4. 2022 12:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady tito … a spol. budou tak dlouho prudit, až vyvolají kompletní ukrajinizaci i u nás. Oni jsou silnější v kranflecích hlavně v Práglu, ale jinak má zbytek národa jejich chování a politiky plné zuby. Co kdyby se začala řešit situace s dodržováním vyváženého zpravodajství, chováním, arogancemi a provokacemi zpravodajů a zaměstnanců všech médií? Ale to samozřejmě zatím nepřipadá v úvahu, protože musíme počkat do velkých voleb a pak se uvidí .

All
7. 4. 2022 12:56
Odpovědět  jirka52

Volby téměř nic nevyřeší, v současnosti nemáme vůbec žádné osobnosti hospodáře,kteří by začali opět obnovovat naši velmi zdecimovanou,rozkradenou a poničenou republiku. Zatím takové nemáme,nebo o nich nevíme. Naprosto všechny současné politické strany nejsou vůbec schopné vládnout občanům naší zemi,řídit ji a spravovat,jsou naprosto k ničemu a nanic,navíc naší republiku velmi poškozují,včetně školství od mateřinek až po VŠ.

All
7. 4. 2022 13:02
Odpovědět  All

Např.,,politolog” nemá v hlavě vůbec nic,taky nic neumějí,podobně ti,co vyšli ze škol zaměřené na manažment a podnikání se nehodí k ničemu taky . Jde o to zakládat místní komunity a hospodařit si po svém,bez hyen co se narvali do vlády co nic neumí,kromě toho,že škodí dnes a denně.

All
7. 4. 2022 13:09
Odpovědět  All

Snaží se akorát pan Okamura,ale toť vše. Je to nyní na nás,na každém,jak se budeme chovat a zařizovat si život po svém v každé obci. Ti,co jen čučí na TV strachu a smrti a nechají si dál vymývat mozky a cpát do sebe jedy z léků a jedových vakcín,je dost,namnožili se jak kobylky ,ti jsou taky k hovnu,alespoň prozatím.

Pavel
7. 4. 2022 13:32
Odpovědět  All

Možná by se i nějaký národní vůdce našel, ale kolik lidu ho podpoří? Předpokládejme, že 2/ 3 jsou zfanatizované a z přeformátovaným vědomím, a i z toho se dá usoudit, že jsme určeni k sebezničení, pokud se nestane zázrak. Já už na zázraky dávno nevěřím, ale možné je vše.

Albi
7. 4. 2022 13:56
Odpovědět  Pavel

Navíc – lidi jsou – a to bez výjimky” všichni (i já, samozřejmě) – až na tu pizzu a hamburgery) už tak rozmazelení všemožnými technologiemi, že bez nich těžko přežijí.
Ohřát si vodu v hrnci a prát v neckách? Uvařit si denně brambory nrbo polévku? Ani omylem – nebudou mít pizzzu a hamburgery, nepřežijí.
Navíc bez mobilů a počítačů (elektřina)!
Mají nás v hrsti!

průjem
7. 4. 2022 13:59
Odpovědět  Pavel

Já to upřesním! 70% národa jsou tupci, což je jednoduše viditelné, když si počtete v diskuzích např. na idnesu apod., případně vezmete v úvahu výsledky voleb 30 let dozadu. Ze zbývajících procent je tak třetina nalomena reklamou a lživým mainstremem a nevědí co si mají myslet, případně je zastrašena Střížem a spol., neboť musí splácet hypotéky a bojí se o práci. A s tím vyčkávajícím zbytkem toho moc nenaděláte. Prostě dobře už bylo…

TAKNĚJAK
10. 4. 2022 20:19
Odpovědět  průjem

MYSLÍM SI ,ŽE NEMÁTE PRAVDU … TĚCH 70% NÁRODA JE OD COVIDOVÉHO ŠÍLENSTÍ JSOU PŘEPROGRAMOVANÍ!!! VŠIMNĚTE SI JAK ZAČNE VYSÍLAT PROBRUSELSKÁ ČT24 NĚCO O RUSKU- OKAMŽITĚ Z TĚCH 70%(tupcu) SE STANOU ZARPUTILÍ ROSOFOBNÍ ZVĚŘ!

Albi
7. 4. 2022 13:51
Odpovědět  All

K těm hospodářům – SeznamZprávy:
“Celkem už poslala Praha Kyjevu vojenskou pomoc v hodnotě přesahující miliardu korun”.
Kde vazala celou miliardu, když si vlády každoročně už víc než 30 let půjčují na “bežný provoz”?

M.Š.
7. 4. 2022 12:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Že se ti uvedení nýmandi za své lži a činy nestydí,je vidět,že jsou více než splachovací……co člověk v jejich podobě to grázl,slušněji se to nedá říci.

All
7. 4. 2022 13:26
Odpovědět  M.Š.

Protože politika je o lhaní a podvodech,už od antiky.Vždyť není to tak dávno,kdy nevěděli vůbec jak dál,když vše vždy dojebali a pak se volalo po ,,odbornících”. Jenže dnes už velmi ubyli i ti odborníci,protože politici vesele kurví a škodí dál .

vlastisl
7. 4. 2022 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

A že i Baxa ! Měl jsem za to že je to slušný člověk, dnes o tom pochybuji. Jinak mentální úroveň zbylých dvou se projevila v plné nahotě ústavní podvodník a synáček exzloděje si mohou podat ruce ! Jak se říká Vrána k vráně !

black
7. 4. 2022 13:49
Ohodnotit příspěvek :
     

taky co by člověk chtěl po komunistickým zmrdoj, který posílal lidi do lágrů za názory už tenkrát.

Milan h
7. 4. 2022 16:31
Odpovědět  black

neprehanej s tema lagrama a specifikuj nje kde a kdy zivot obycejne rodiny pred 89tem a po nem se vubec neda srovnat a je to v neprospech tohoto nelidskeho systemu a to su potomek sudetskych nemcu

7. 4. 2022 19:41
Odpovědět  black

Severočech? Nebo se koncovka “oj” používá i jinde? Jen jsem zvědavej.

ladik
8. 4. 2022 16:45
Odpovědět  black

Ten zmrd nebyl nikdy komunista. Byl jen u komunistů. A takoví zkurvili celou myšlenku sociálně spravedlivé společnosti. A bylo jich tady neurekom.

Albi
7. 4. 2022 16:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Sice mimo téma, ale přesto zajímavá zpráva. První vlaštovka?

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na-sitich-koluje-video-ukrajincu-vrazdicich-ruske-zajatce-zrejme-je-prave-40393167#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=iItSUhW1r94-202204071437&dop_id=40393167&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Jak uvedl novinář Al-Džazíry Dorsa Džabbari z Moskvy, je to „poprvé, co jsme viděli záběry ověřené západními médii, kdy jsou ruští vojáci záměrně zabíjeni ukrajinskými“.

7. 4. 2022 18:06
Odpovědět  Albi

Chudák al-fa-b-lb. To se mu bude bl-bě rozdejchávat. Kav-árna truchlí…*M

7. 4. 2022 18:12

Když jsem to sem hodil bez těch pomlček, tak namísto zveřejnění: “čeká na schválení”. A pak eliminace. Takže hostitel pokecu je mi jasnej. Ještě že robo-ce-nzoři jsou elektrode-bi-lové.

Rony
7. 4. 2022 18:51
Odpovědět  Albi

Bohužel, ti diskutující na Novinkách je banda hlupák, kteří nevědí o co na Ukrajině v podstatě jde. Pro ně existuje jen Ukrajina a Rusko. Jsou jen dobří diváci čt, kterým ani nedojde, že slyší jen a pouze ukrajinštinu, tedy zprávy jedné strany…Neučili jsme se náhodou, že slabšímu máme pomoci? Rusi přestalo bavit koukat na to jak UK 8 let se snaží zničit vojenskou agresí tuto pohodovou východní část svoji nacistickou nadřazeností.

7. 4. 2022 19:43
Odpovědět  Rony

Já si spíš myslím, že co se nehodí, eliminují. A že proto ten jednohlas.

Petr
7. 4. 2022 17:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Čekal snad někdo něco jiného os starého komouše a blazna ???

Petr
7. 4. 2022 17:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě chvilku a budou tu oslavovat VEŘEJNĚ fašouny !

Petr
7. 4. 2022 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Přece by jst nechtěl aby tahle trojka truchlila nad životy rusky mluvícího obyvatelstva na Ukrajině !

Pijack
7. 4. 2022 18:46
Odpovědět  Petr

Nemělo by se Ruské “agresi” náhodou říkat taky “Humanitární bombardování Ukrajiny”. Bomby přece bouchají na celém světě stejně, že…:-)

Pijack
7. 4. 2022 18:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Když Rychetský řekl: „Jistě, proč ne, vždyť v trestním zákoníku máme přece zákon proti podněcování k nenávisti, že ano“. – Tak to pro mne znamená důkaz, že sám šíří nenávist. Zatuchlost a bolševická morálka tohoto nechutného starce je známá. Jednou komunista – do smrti komunista. ON nemá co hodnotit dnešní Rusko. Na to je pán morálně dost prázdný.

Albi
7. 4. 2022 18:59
Odpovědět  Pijack

Komunisti – s výjimkou fanatiků v 50-tých létech – na dnešní demokraty ani zdaleka neměli.
Tenkrát aspoň z části platilo, že vláda se bojí “lidu” a dává si pozor, aby to nějak drasticky nepřehnela.
Dnešní demokraté se nebojí ani čerta. Vypadá to, že na ně platí jen Putin. 🙂

7. 4. 2022 20:10
Odpovědět  Albi

Ono taky když na plnou hubu hlásáte nějakou ideologii a otravujete tím lid kde se dá, musíte se, at chcete nebo ne, pohybovat v jejím rámci. Navíc byli komáři, až na výjimky, tvrdí vlastenci. Dokonce i natasaka Bilak. Z jeho pohledu dementa zrozením tím zvacím dopisem zachranoval svůj národ. A nejsmutnější na tom je, že měl pravdu. To mi ale došlo až když vypukla epidemie barevných revolucí. Tak jsem po tom šel a dospěl k názoru, že ta první, která se uchytila, byla v Madarsku 1956. A že se z toho so-věti poučili. Proto ta “dočasnost”. Hm… A nebýt toho, neměl bych rodinu. Synům je přes 40 a odmítají ji do “tohoto světa nejistot a převrácených hodnot” – jejich slova – založit.*M

7. 4. 2022 20:11

Sakra! Nenasaka Bilak.

Kolem
7. 4. 2022 21:55

Bingo, komunisté byli skutečně v drtivé většině vlastenci, konečně také za to platili na rozdíl od dnešních “demokratů”-toliko potomků kolaborantů, svými životy. Dnes demokrati praskaji veřejně, udávají vlastní před kamerami v cizině, cizákům, navzdory možným následkům, chlubí se tím, a cpou to i do dětí – pakáž. Rozkradli a rozdali všecko-ty zbytky nestojí za řeč. A zrádný plebs je volí, podporuje, fuj. Kam šlápne noha anglosasa, teče krev , roste bída a k lizu se derou morálně-lidské mršiny. Sověti, Rusové, se nepoučili, viz.r.87-90, i dnes jsou v ledačems naivní, za což platí krví. Dnešní kreatury se předhánějí v destrukci.

7. 4. 2022 21:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaznamenal jsem tu několik srovnání s 1. Republikou a s dalšími údobími naší historie. Tak prvně, v současnosti máme nejhorší vládu od Bílé hory. Žádná vláda nepracovala na zničení českých zemí tak a naší svébytnosti tak moc jako tato plná bezpohlavních slizů v čele s amaronem Filajou. Pakliže jsme tu měli ve 30. letech pátou kolonu v podobě Henleina a spol. se kterou neuměla prvorepubliková vláda zatočit, pak nyní nám totožná pátá kolona vládne. V podstatě nás většina popřevratových vlád vedla do područí EU – tudíž 4. říše římské národa německého. Nyní je z nás bezbřehá kolonie 3. řádu, tudíž se k nám jako ke kolonii chová Německo. Tím že rozvrátili školství a na VŠ učí taková hovada jako Putna, jehož “nejhrdinštějším počinem” bylo běhat po staromáku s transparentem “buzny zdraví hrad”, můžeme si domyslet, co se děje na VŠ. Zdecimování školství však již začíná na ZŠ, kde se likviduje výuka matematiky a technických předmětů – teda toho co vyžaduje logiku, kde na místo kritického myšlení se prosazuje kolektivní blbost. To samozřejmě formuje dětský mozek tak, že je velmi snadno manipulovatelný. Přesně tohle se dělo v nacistickém Německu v podobě Hitlerjugend. A tak dnes mládež žije ve svých digitálních bublinách bez vlastní schopnosti myslet, většina s 20kilovou nadváhou a bez jakékoliv známky disciplíny.

7. 4. 2022 21:30
Odpovědět  pavelpe

Celá tahle činnost má za následek absenci osobností – tedy skutečných lídrů jakými se jeví Orbán nebo Vučič. Naopak do popředí se dostávají blbové jakými bezesporu jsou Lipavský, Pekarová, Rakušan či Michálek. K nim se přidávají kolaboranti typu Rychetského, Fialy či Stanjury.

Albi
7. 4. 2022 22:03
Odpovědět  pavelpe

Smutná pravda.

Kolem
7. 4. 2022 22:10
Odpovědět  pavelpe

Na komoru – nenapadlo by mne, že se dožiji české obdoby protektorátu, kde mimo zjevných kolaborantů a českých “internacionálních nácků” budou ve spolupráci s nimi muziku tvrdit někteří bývalí, dnes staří, dnes již napravení ideoví nepřátelé, komunisté prý z dob temna – o co jiného, než o kariérní kriply, morální mrzáky, odporné oportunisty a vlastně vlastizrádce …

ladik
8. 4. 2022 16:55
Odpovědět  Kolem

Na to měl Lenin jediný recept – kariérní kriply stavěl ke zdi.

Milan h
8. 4. 2022 14:56
Odpovědět  pavelpe

ten termin ceske zeme je spatny jelikoz Morava ani Slezsko nespadali pod Cechy ale pod korunu a proto je spravne zeme koruny ceske protoze obe zeme meli svoje urady svoje soudy pak i ustavu jako prvni vlajku a hymnu

Slava
7. 4. 2022 22:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Lidi se nezajímají o příčina těchto událostí ani o historické souvislosti, aby si udělali vlastní názor. Ne, stačí jim pouze nadpis v Blesku a 3 řádky textu a je jasno. Strašné. Ono, stačí se projet pražskou tramvají a v ní ca 80% lidí, ačkoliv to nikdo nevyžaduje, stále mají na tlamě ty škodlivé, potupné a směšné zobáky. Když je vidím, je mi trapně i za ně a ptám se sám sebe, proč ty vovce nosí. Je snad důvodem strach z nemoci a nebo z nějakého udavače a nebo z pokuty? Ale pokud se tak snadno smířili s tímto potupným symbolem otroctví, tak další etapa už může být klidně lezení po čtyřech a štěkání. S tímto materiálem nelze dělat revoluci.

Milan h
8. 4. 2022 15:00
Odpovědět  Slava

a navic si pamatujou tak co bylo fak max ctrnact dni zpatky plus minus

Jura
7. 4. 2022 22:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tváře armagedonu. Maňásci. No nic, co se musí stát, staň se.

Karel
8. 4. 2022 08:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Tito židonacisté přispívají ke vzniku třetí světové války. Jak známo, za většinou válek stáli židi, jejich namyšlenost a chamtivost.