„To až Fiala zjistí…“ Keller už ví. A má příběh s covid testy

20.01.2022 4:45 | Rozhovor

Premiér Fiala chce snižovat daně, zvyšovat výdaje a zároveň snižovat státní dluh, všiml si profesor sociologie Jan Keller. Až Fiala zjistí, že to nejde, hodí to na Babiše, dodává. Vládě Keller ,,děkuje” za zážitek s covid testováním. ,,Od pondělí 17. ledna bych se měl jezdit autobusem otestovat kvůli tomu, abych mohl následujícího dne zajet stejným autobusem na vlastní riziko zkoušet studenty, kteří na žádné testy chodit nemusejí,” sdělil profesor ParlamentnímListům.cz.

Poslanec Jan Farský, jeden z nejznámějších členů hnutí STAN, odletěl na půl roku na stáž do Spojených států, poslanecký mandát si ponechá. O čem to svědčí, pane profesore?

Trochu se bojím toho, že si z něj vezmou příklad další členové jeho strany, ale také koaliční Piráti a nakonec celá ta pětikoalice. Představte si, že všichni odletí někam se dovzdělat. Neříkám, že to nepotřebují jako sůl, ale co si tu bez nich počneme?


Podle prezidenta Miloše Zemana jde o „hloupý podvod na voličích.“ Souhlasíte s ním?

Myslím, že pan prezident byl příliš laskav. Nejde přece jen o podvod hloupý, ale také o podvod hodně drahý. Vždyť peníze půjdou celou tu dobu také na poslaneckou kancelář pana Farského, na jeho asistenty a na jeho poradce. To je částka, která převyšuje jeho plat a kterou daňovým poplatníkům nikdo neodpustí, i když jim bude telefonovat až z Oregonu.

Myslíte si, že si na tuto kauzu vzpomene nějaký volič v dalších parlamentních volbách?

To nemohu vědět. Třeba si někteří z voličů STAN naopak řeknou, že to je člověk, který se vyzná, a podpoří Starosty a nezávislé s o to větší chutí. Ale pořád ještě tak trochu doufám, že více bude těch zklamaných.

Farský se vzdal platu, na klíčová jednání do Sněmovny prý přiletí. Farský řekl, že po dobu stáže předá svou agendu prvního místopředsedy strany dalšímu členu předsednictva a ministrovi školství Petru Gazdíkovi. Váš komentář?

Můžeme se jenom modlit, aby někam neodletěl i pan Gazdík. To by byla teprve pohroma. Dovedete si představit, co by si bez něj naše školství počalo? Vědu a výzkum jistí paní Langšádlová, tam je to spolehlivě ošetřené. Ale školství bez podobné autority v čele, to by naše země nemusela unést. Nelze než doufat, že pokud by Petr Gazdík taky někam odletěl, jeho kolega Farský bezodkladně přiletí, takže vzdělanost i demokracie budou stále spolehlivě jištěny.

V přestávce mezi hlasováním o důvěře došlo na mimořádnou schůzi, kde mělo hnutí STAN vysvětlovat své financování. Objevily se totiž pochybnosti a slova o penězích napojených na Kypr. Program nebyl schválen. Myslíte si, že se dočkáme časem nějakého vysvětlení? STAN zřejmě peníze vrátí…

Předseda STAN a současně ministr vnitra v jedné osobě tvrdil jen před několika málo dny, že financování jeho strany přes Kypr bylo naprosto v pořádku. Nyní říká, že ty miliony vrátí. Jsem z toho trochu zmaten. Proč chce Vít Rakušan vracet peníze, o kterých je přesvědčen, že není důvod je vracet? Nevím, jestli je dobře, že máme v čele Ministerstva vnitra tak průhlednou osobu.

Premiér Petr Fiala chce stát, který nežije na dluh. Myslíte si, že nakonec přistoupí na zvyšování daní?

Myšlenkovým pochodům pana premiéra nerozumím. Chce zvyšovat výdaje státu, zároveň snižovat příjmy státu, a domnívá se, že výsledkem bude redukce státního dluhu. Nemám dostatek fantazie na to, abych uhodl, jak lze tyto tři cíle splnit současně. Ale naprosto přesně vím, co řekne Petr Fiala, až také on zjistí, že tahle úloha nemá řešení. S originalitou sobě vlastní prozradí, že za to může Babiš.
https://bit.ly/3KrffNS

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jara
20. 1. 2022 14:59

Vždyť my už vůbec žádnou vládu nepotřebujeme.Jen Generální stávku a defenestraci politiků.Normální člověk,co umí číst a počítat do desíti hospodařit umí.

Albi
20. 1. 2022 17:00

“Farský se vzdal platu, na klíčová jednání do Sněmovny prý přiletí”.

A co uhlíková stopa? Doporučovala bych koupit nafukovací člun, Atlantik přepádlovat a zbytek po svých – třeba v rámci X jarních (letních, podzimních) kilometrů. V zimě pak běžky.
V zdravém těle zdravý duch. Třeba by se to zdraví kladně projevilo i v duchovní sféře..

Pavel
21. 1. 2022 13:48
Odpovědět  Albi

Tito lidé jsou již za 30 let tak přeformátovaní a všestranně svými západními učiteli tak vzděláni, že jim nelze pomoci. A nám také ne, pokud se národ neprobudí a duševně nedozraje. Na to ale já moc nevěřím, je to jako bych chtěl, aby kočka štěkala a pes mňoukal. I když s dnešními proměnami pohlaví, kdo ví jak to za pár roků bude vypadat. Hodně pohody a zdraví přátelé. Ještě, že některým z nás ten covídek neodstranil mozek, to už by to bylo na mašli.

Evžen
20. 1. 2022 18:41

Lidé bděte!

BB Rad
20. 1. 2022 21:48

Ti co hovoří o převratu ve 48.což jejich modlitební knížka, používají horší praktiky než komuna-ti jsou jen slabý vývar toho co sami předvádí. Když se podíváte na proslov E.BENEŠE, tak to byl Mesiáš (nechtěl být ) ale skutečně věděl-dle zkušenosti co se dá očekávat od těchto hnusu řídící tento stát. TUTO VLÁDU NEMOHU OZNÁVAT Z DŮVODU, ŽE JE HORŠÍ NEŽ PROTEKTORÁT ČECH & MORAVY . NIC PROTI HÁCHOVI ten musel. Ale že by se to opakovalo i dnes s “PŘRÍTELEM ” NEJVĚTŠÍM??? TAKŽE CO DÁMY A PÁNOVÉ CO VY NA TO?? KDO ŘÍDÍ ČR A OBČANY REPUBLIKY