blog

Text plný bondovských spekulací. Komentář Štěpána Chába

Tento text je plný spekulací a předpokladů, nepředstavuje fakta, ale na faktech postavené dohady.

Jan Beroun, šéf Vojenského zpravodajství, bude pravděpodobně po schválení vlády odejit potom, co navštívil s ostatními šéfy českých tajných služeb a po boku premiéra Fialy ústředí CIA. Plán, aby byl odejit přišel náhle, nečekaně, přitom „to má za pár“. Na podzim mu končil mandát. Mohl tedy dosloužit a odejít bez povšimnutí. Přesto jej vláda Petra Fialy, rukou ministryně Černochové, chce zbavit funkce. Otázka, proč se voda rozčeřila týden po návštěvě ústředí CIA, je nabíledni. Píše o tom iDnes z 19. dubna pod titulkem „Končí šéf rozvědky Jan Beroun, Černochová ho odvolá před koncem smlouvy”.

Získávám pocit, že Jan Beroun se v CIA zachoval jako František Kriegel. Odmítl podepsat, nesouhlasil, nechtěl být součástí toho, co se v CIA upeklo. Vím, že takové dohady by neměly patřit do diskuse slušné společnosti, protože spojenec vždy jedná solidně, čestně a otevřeně. Ale věren pravidlu, že spojenec se většinou chová úplně opačně, tedy tak, jak jemu situace hraje do karet, prostě pochybuju. A my, jako Česká republika, vždy musíme a budeme tahat za kratší konec provazu, než za jaký tahají naši spojenci na Východě (do roku 1989), nebo naši spojenci na Západě (od roku 1989).

Uculoval jsem se nad tím, když světlo světa spatřilo video s lámanou angličtinou premiéra Fialy v oválné pracovně Bílého domu. Usmíval jsem se i nad tím, když Fiala kladl kytičku u busty Václava Havla v Bílém domě. Uculoval jsem se i u Fialovy ponížené žádosti v Kongresu USA o podporu Ukrajině. Všechno to byla oficiální pěna dní, kterou pozorujeme při jízdě rychlíkem té naší každodenní všednosti.

Ale úsměv mě přešel, když jsem četl zprávu na iDnes, že Fiala vzal všechny tři šéfy českých tajných služeb do CIA (psal o tom iDnes 15. dubna pod titulkem „Užitečné. Fiala jednal v sídle CIA, poprvé se všemi šéfy českých tajných služeb“). U čučkaře Koudelky bych s uculováním nepřestal. U toho by to znamenalo, že jen vyjel s Fialou na výlet do Disneylandu Spojených států a že si s sebou zpátky doveze nějakou pěknou medaili, kterou si pak bude doma leštit, jak už předvedl na výletě s Babišem. Ale všechny tři? Na kobereček? Pro instrukce? Na koordinaci budoucí akce, která se nutně odehraje v České republice a kterou mají české tajné služby krýt? Ano, takové dohady možná do slušné společnosti nepatří. Ale, safra porte, ono to tak vypadá. Obzvláště když byl odejit šéf vojenské rozvědky, tedy člověk, který se mohl vzepřít, protože instrukce se týkaly nejvíc jeho resortu.

U Koudelky, šéfa BIS, neočekávejme žádné svědomí. Ten si v poslední době zahrál na předvolební kejhání evropského dosahu a pomocí metody – potlačíme svobodu slova a vyjadřování, aby vyhráli ti jediní správní – spustil bez důkazů očerňovací akci nepohodlných politiků napříč Evropskou unií. Prý nahrál, kupříkladu, poslance za německou AfD Petra Bystroně, kterak přebírá úplatek od Ruskem placených agentů-novinářů z webu Voice of Europe. Pro deník Blesk pak čučkař Koudelka řekl, že jeho nejoblíbenější čtivo je agent 007, Bond, James Bond. Což o něm říká mnohé. Navíc teď vyšla kniha Spiknutí, kde Miloš Zeman ukazuje, kterak se jej vybraní senátoři společně s čučkařem Koudelkou snažili zákulisně zbavit svéprávnosti, a tedy postu hlavy státu. Koudelka je prostě prevít ideologický a zarputilý. Žádnou nestrannost u něj nelze očekávat. Z mého pohledu.

Výroční zprávy BIS o tom vlastně mluvily jasně. Vzpomeňme na výroční zprávu, kde naši čučkaři sice pod čarou, ale důrazně doporučovali, aby se přestalo učit o národním obrození tak, jak se o něm učí, protože je to „ruský narativ“. Pravda, v té době ještě slovo „narativ“ nebylo tak populární jako teď, čučkaři výuku o národním obrození nazvali proruským pohledem na věc, ale co na tom, vyznění stejné. Na druhou stranu, Vojenské zpravodajství vydávalo také výroční zprávy. Jenže výroční zprávy, které dávaly smysl, které mluvily o faktických hrozbách pro ČR a nějakým dějepisem se skutečně nezabývaly.

Bude Jan Beroun odejit, protože nesouhlasil s tím, co dostali od CIA befelem? Je to svým způsobem děsivé, ale nevěřím naší tajné službě, vedené Koudelkou. Vím, že je to nebezpečně politicky jednostranný člověk, který je schopný jít přes mrtvoly za ideologií, která je mu vlastní. Když si ho představím jako nějakou historickou osobu, okamžitě mi na mysli vyvstane Lavrentij Pavlovič Berija, šéf sovětské tajné služby NKVD, který se zasloužil o to, aby bolševický režim byl obzvláště krutý a odporný. A sám se na té krutosti u vybraných jedinců i rád osobně angažoval. Po Stalinově smrti ho samotné politbyro nechalo zastřelit, protože se sápal po jeho místě. Koudelka ve mně vyvolává takový pocit.

Nevím o případu, kdy by premiér či prezident nějaké země vyvezl do USA všechny hlavy svých tajných služeb a odvedl je na kobereček do ústředí tajných služeb sice spojenecké, ale mocnosti, která má své zájmy a kterým my se musíme podřídit. Je to asi takový pěkný zvyk jen české politiky.

Mám pocit, že Jan Beroun prostě nechtěl podepsat, nesouhlasil. Jako ve své době František Kriegel, když po něm v Moskvě tvrdě vyžadovali, aby podepsal, že souhlasí s „osvobozením“ Prahy v srpnu 1968. Nepodepsal. Teď jde o to, co nechtěl podepsat Beroun. Jen dohady, ale budí to ve mně jisté obavy z budoucnosti.

Všechno je to nesmysl? Jen bujná fantazie a předpisová nedůvěra v BIS? Může být. Ale podívejme se na realitu války na Ukrajině. V posledních dvou měsících se vyrojily zprávy, že Ukrajina je na konci s dechem. Ustupuje, nemá vojáky, zbraně, munici, prohrává. USA sice schválily pro Ukrajinu další pomoc (která z větší části přiteče americkým zbrojařům), ale naděje na to, že Rusko dá Ukrajině oddechový čas na další mobilizaci, na nahánění těch téměř 700 000 mužů, kteří před válkou utekli do EU, a na to, než američtí zbrojaři dokáží vyprodukovat dost zbraní a munice, je lichá.

A co není rozhodně v zájmu USA? Aby Rusko vyhrálo a Ukrajina padla. O mírových jednáních se nemluví. Nejsou ani náznaky, že by se ta nesmyslná řež ukončila. Z toho plyne, že válka musí někam gradovat. Někam se posunout. Někam, kde USA pocítí velké zadostiučinění. Putina oběsit jako Saddáma Husajna v Iráku? Hezky na divoko, s ponižováním? Nebo Putina uvláčet ulicemi, jako Kaddáfího v Libyi? To je cíl. Jenže u Ruska trochu problematický. Ale přesto po něm USA pasou. A mám obavu, že jsou schopni pro to obětovat klidně Evropu. Dobře, ne celou, ale východní Evropu by mohli. Stejně tam žijou hlavně Slované a to je jeden jak druhý, Rus vedle Rusa. A když se to vybije, jedině dobře. Nespustí se nějaká podpůrná akce na mobilizaci i u nás? Taková, která by mohla dobře vypadat v médiích a zvedla by vlnu nenávisti a zahltila mobilizační centra dobrovolníky? Však u covidových center jsme to zvládli za pár dní. Mobilizační centra, my rutinéři, zvládneme také.

Zopakuji upozornění z úvodu – tento text je plný spekulací a předpokladů, nepředstavuje fakta, ale na faktech postavené dohady.

Ve všem se mohu mýlit, a dá-li pánbu, mýlím se. Třeba už Jana Berouna práce nebavila, zjistil, že má odpracováno a radši doma pomůže s nádobím a vnoučaty. Bylo by to daleko hezčí vysvětlení.
https://www.krajskelisty.cz

Zdroje: Novinky, iDnes, Seznam Zprávy, Blesk, Wikipedie

sdílet na

55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stan
23. 4. 2024 20:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tři odporné kreatury , které slouží svému páníškovi do roztrhání těla. Co se připravilo v Americe ?, sám sem zvědavej, určitě to bude zase nějaká sviňárna.Když vidím jak USA a Británie prahnou po válce, tak bych se nedivil, kdyby ti naši trotlové byli spouštěcí rozbuškou války….

Helena
24. 4. 2024 08:15
Odpovědět  stan

A pavučina CIA se začíná rozvíjet: možná byli ti joudové v CIA proto, aby podnítili útoky na AfD, na Slovenskou vládu Fica/Slovensko-pro USA další bojové území si ten póvl nechce nechat vzít/, Pellegriniho, na SPD v ČR..protože to jsou hlavní klíny v usafašistickém runu na Evropu. To jsou bublinky, které by mohly přimět vovce přemýšlet – a to západní fašisti vůbec, ale vůbec nechtějí. A k tomu ještě volby za dveřmi.
Takže:
1. Petr Bystroň z AfD je původem Čech!!
2. Slovensko je nám nejbližší ve všech rovinách a čes. tajné služby to tam znají jak své boty !!
3.SPD v ČR dlouholetá pročeská strana !!!

Helena
24. 4. 2024 09:03
Odpovědět  Helena

Čímž chci říct, že rozkaz CIA zněl: rozvrtat to od skopčácka až do Čiernej pri Čope. Proto se Beroun zdekoval, neb mu bylo jasné, že to silně smrdí nejdřív megaostudou a pak hned krchovem.

Autor
23. 4. 2024 20:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Autor – Chába – by si měl přečíst něco o tom, jak to bylo kolem smrti Stalina. Kdo a co tehdy doopravdy udělal, mohlk by si vybrat nějaké knihy z webu zakázané vzdělávání. Podobné “maličkosti” kazí jeho vývody.
Třeba by si mohl přečíst přeložené knihy Martirosjana … takhle jsou to doopravdy bondovské spekulace …

Honza
23. 4. 2024 21:30
Odpovědět  Peter 008

Soulas. Dočetl jsem to pouze k Berjovi a dál ne. Autor opakuje německou nacistickou propagandu, aniž by znal skutečnou podstatu práce Berji. Tím celý svůj výtvor naprosto shodil.

Albi
23. 4. 2024 22:47
Odpovědět  Honza

Přesně. A o existenci Jagody a Ježova, původcích těch nejhorších čistek nejspíš ani neví.
Zatímvo za Berji se začínalo s .rehabilitacemi, A za vším byl – kdo jiný než trockista Cheruščov.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bety
24. 4. 2024 22:28
Odpovědět  Albi

Také mě s tím Berijou naštval. Kromě toho existoval politik, který CIA navštívil s celou delegací a to nebyl Berija ani Stalin, ale právě Chruščov, zrovna ten, co naházel na oba jednu černější pomluvu než druhou, a přitom byl v době čistek extrémně snaživý.
Ne bolševici, ale trockisté byli ta černá skvrna.
Mě udivuje, že lidé kteří vidí, jaká je faleš za dnešním vytvářením veřejného mínění
nejsou schopni přehodnotit doby minulé a stále trvají na tom, co se nám už tehdy snažili nakukat.
Např. kniha Bělomořsko-baltský kanál, vydaná 1934 a sestavená z rozhovorů třicetišesti novinářů a spisovatelů s vězni popisuje čekistu Frenkela, kterého zde také označili za zrůdu, jak ostatně také tvrdí Wikipedie, jako mimořádně schopného organizátora kromě jiného i v tom, že dával praktické rady jak zlepšit a ulehčit práci, přičemž nepoužíval jiné prostředky než kritiku a sarkasmus. A těžko mohl používat jiné metody,
když na desetitisíce vězňů bylo těch čekistů jen TŘICETSEDM !!! A přestože značné
části vězňů byl po čase povolen návrat domů, mnozí dobrovolně zůstali až do konce, protože nakonec byli
na své dílo hrdí !!

Albi
24. 4. 2024 22:38
Odpovědět  Bety

1+ a díky za doplnění.
O tom Frenkelovi jsem zatím nikde nečetla. Zajímavé. Třeba to ještě někde najdu.

Bety
25. 4. 2024 11:01
Odpovědět  Albi

Jeden ze zdejších Pavlů ho uváděl jako příklad bolševického teroru, tak jsem se
o ten Bělomořsko-baltský kanál začala zajímat. Víte, že převážná většina vězňů
neuměla číst a psát a až tam je to naučili? A vůbec první věc, ke které vězně donutili bylo postavit si z přivezeného materiálu slušné ubytování? Podle mne tyhle dobové výpověďi mají rozhodně větší důvěryhodnost, než ty pozdější výkřiky o teroru, kdy se vycítilo, co se žádá. Nějak mi to připomenulo vlastní zkušenost se starší kolegyní, která v osmašedesátém jaksi naskočila na vlak a všude vykládala, že její rodina vlastnila statek se čtyřiceti kravami a maminka musela před komunisty ukrývat rodinné zlato ve stodole. Tehdy jsem jí věřila
a až po dvaceti letech jsem narazila na rodinu z téže vesnice, která se nad tím mohla potrhat smíchy. Čtyřicet krav se smrsklo na sotva
dvě a rodinné zlato na maximálně snubní prstýnky.l
Tím nechci tvrdit, že tehdejší doba byla bez problémů, bylo jich víc než dost hlavně proto, že se budovalo něco nového a zřejmě každý kdo mohl prosazoval to své a zdaleka ne vždy to bylo pro obecný prospěch. A do toho zahraniční vměšování.

Bety
25. 4. 2024 11:21
Odpovědět  Bety

Například bolševici jeli v linii budování státu a pozvednutí jeho obyvatel z bídy všeho druhu. Trockisté prosazovali chaos světové revoluce bez ohledu na to, kolik lidí přitom zařve. Kupodivu světové mínění bylo přebudováno
v tom smyslu, že se trockistické výstřelky připsali na vrub bolševikům
a trockismus se jaksi z veškeré kritiky vypařil. Podle mne to bylo tím, že chaos ve kterém se dobře kořistí je vítaný, kdežto silný stát, ve kterém se
obyčejným lidem dobře daří vítaný rozhodně není.

Albi
25. 4. 2024 13:18
Odpovědět  Bety

Nejdivnější na tom je, že některé přepisy historie se ujmou okamžitě, jiné snad nikdy. Přitom třeba obojí přepisy měly stejnou dobu na to, aby “zakořenily” v mozcích, nebo alespoň přiměly lidi k hledání, co a jak viděli a honotili pamětníci těch dob.

25. 4. 2024 13:29
Odpovědět  Albi

Nečetla protože nechtěla – několikrát jsem ti ho zmiňoval. Teze o tříměsíční využitelnosti věznů, kterou od něj Koba převzal, pochází právě od něj.
Čekista Frenkel?
Celým jménem Naftalij Aronovič Frenkel byl ruský židovský podnikatel a také pochopitelně čekista (jak jinak) organizátor práce v Gulagu. Tetka Wiki o něm výjimečně nelže, ale ani Solženicyn.
36 novinářů a rozhovor? Za á zahraničních novinářů a za bé divadýlko zrežírované NKVD.
Třicetsedm čekistů na celý tábor? A kolik kápů a podkápů z řad kriminálních muklů, co myslíš? Tenhle argument může sežrat jen ten, kdo neví, jak to chodí ve vězenských zařízeních ne Ruska, ale celého světa bez výjimky. V gulazích vládli kápové z řad kriminálních muklů, kápům čekisté.
Pokud bábrle měla Kobu za satanáše se svatozáří – svatozář za cíl cesty, satanáš za cestu k cíli – pak byl Frenkel, kterého Bety z neznalosti opěvuje, čistý satanáš; čiré zlo.

Bety
25. 4. 2024 17:39

Žádní zahraniční novináři, jsou vyjmenováni hned na první stránce a za redakci odpovídal Maxim Gorkij.
Jestli považujete bolševiky za satanáše je diskuze asi marná, ale snad
si to přečtou i jiní.
Mimochodem v carském Rusku byl průměrný věk dožití 35 let a ti, kdo
za to mohli jsou ti praví satanáši .
Jo a sice nejsem nejmladší, ale hlava mi stále funguje a titul bábrle mě
opravdu nepotěšil.

25. 4. 2024 20:30
Odpovědět  Bety

Moji předci po mašli v carském rusku žili téměř dvě století a dožívali se běžně přes osmdesát – mnou zmíněná bábrle 97, její brácha o dva mín. Oba jsem ostatně zažil, bábrle zemřela v r. 1998.
Že vás titul bábrle nepotěšil je mi šumák – netýkal se vás, ale mojí bábrle. Re byla adresovaná Albi a ta ví o kom byla řeč.
Jo, a jaký byl věk dožití v oné době v okolních zemích, víte to? Je to daný vysokou dětskou úmrtností v oné době – z deseti dětí dožili stáří tři, ty ovšem běžně přes osmdesát, ale když se to pak zprůměrovalo, tak z toho vylezlo těch necelých čtyřicet – a do toho války.
Těch rozhovorů bylo povícero, tak jsem měl zato, že se to týká těch se zahraničními novináři, které tam občas zrežírovala NKVD.
Maxim Gorkij – vynikající spisovatel – ale jen do jisté doby. Celý ten rozhovor byla šaráda.
Nemluvil jsem o bolševicích, ale o lidech – člověku Džugašvilim a člověku Frenkelovi. Na rozdíl od vás nikdy nepaušalizuju.
Krom toho znám život v Rusku z vyprávění a z deníků jak bábrle, tak mé matky – oba mám v držení – z čehož bábrle zažila čtyři vlády – carskou, polskou, banderovskou, a sovětskou. Manžela – mého dědu – jí zastřelili banderovci.

25. 4. 2024 20:31

A ano, diskuze je marná, protože zed paušalizace.

Bety
26. 4. 2024 15:21

Už se mi ani nechtělo odpovídat, ale naposled: Desetitisíce vězňů ne
v kriminále za mřížemi, ale na veliké stavbě, kde se pořád něco děje.. Že by se odtud nedalo utéct, kdyby to nebylo k vydržení?? Rusko je sakra veliké, tam se ztratit nemůže být problém, zvlášť když v té době bylo všechno v pohybu.
Jinak Frenkela jste zmínil vy, já o něm do té doby nevěděla. Moc jsem nevěděla ani o Stalinovi ale zajímala jsem se. Takové malé srovnání – jak vypadá takový Putin v západních médiích a jak by ho
asi vykreslili i jeho odpůrci v Rusku? Stačí podívat se na Novinky a máte zatra černý obrázek. Někdy, vlastně dost často, záleží spíš na tom, kdo to píše a pak také na tom, jestli se tomu chce věřit. Kdo chce uvěří i takové blbosti, že rudí obklíčili 5-7 milionů Ukrajinců a čekali až umřou hlady.

Frank
23. 4. 2024 22:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Tři vlastizrádné svině.

Helena
24. 4. 2024 12:42
Odpovědět  Frank

A vida, už začínají plnit své domácí úkoly od CIA: „Konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a potom souseda, co měl pušku a volil SPD,“ jásá policista v aktuálním dílu série ČT Stíny v mlze…

Albi
23. 4. 2024 23:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Snad to nebudou taky “bondovské spekulace” Nemá někdo zprávy z ruswebů?
https://www.michalapetr.com/map-1972-syrskemu-dosel-kanonenfuter-zelenskyj-tajne-evakuuje-charkov-pokracovani-vcerejsi-velke-analyzy/
Časy se mění a kyjevské soldatesce už podle všeho došel dech. Rusové včera obsadili vesnici Очеретино a znuděně se po ní začali procházet jako turisté po karlovarské lázeňské promenádě. Místo zuřivé sebevražedné ukrajinské banzai protizteče. Místo vzteklého náletu kyjevských dronů. Místo rozběsněného nájezdu tanků Abrams a obrněných Bradley. Na bojišti zavládl nečekaný klid a zmatení ruští výsadkáři chvilku postávali u nezničených domů a po kratším váhání vytáhli své telefony a začali si ve vesnici natáčet selfíčka a mávat ruskou vlajkou. Slunce svítilo a válka jako by skončila. Ukrajinci nejen z vesnice Очеретино hned ráno zbaběle prchli, jen co Rusy spatřili, ale ani na ně nepodnikli žádný protiútok, žádný nálet a nebo aspoň nějaký malý dělostřelecký přepad.

24. 4. 2024 00:02
Odpovědět  Albi

Nejsou to spekulace – já si ty jejich selfíčka na nějakým ruswebu prohlížel. Ale tohle je taky dobrý. Jo, a klikni si na odkaz, je tam vidko, jak ta charkovská věž hapala.

Výcuc:

Baldo nahlásil žádost obyvatel ukrajinských měst o zničení místních televizních věží po vzoru Charkova23. dubna 2024

Obyvatelé Kyjeva, Oděsy, Nikolajeva a dalších měst Ukrajiny žádají ruské jednotky, aby po vzoru Charkova zasáhly místní televizní věže, uvedl guvernér Chersonské oblasti Vladimir Saldo.

„V Charkově zničily naše raketomety brilantním úderem televizní věž. Byl poškozen pouze telethon a vojenské komunikační a elektronické systémy boje. Zničení komunikací a propagandy (nebo jejich ovládnutí) je nejdůležitější fází ozbrojeného boje,“ napsal guvernér ve svém kanálu Telegram.

Saldo také řekl, že ruští obyvatelé jiných měst na Ukrajině je „žádají, aby také odložili své televizní věže“.

„Čím méně lidí zůstane pod vlivem ukrajinské zombie boxu, tím dříve padne kyjevský režim,“ dodal guvernér Chersonské oblasti.

https://alternatio.org/events/all/item/132535-saldo-soobschil-o-prosbe-zhiteley-ukrainskih-gorodov-unichtozhit-mestnye-televyshki-po-primeru-harkova

24. 4. 2024 00:07

Tak ty selfíčka jsem nenašel, akorát krátký vidko z té opuštěné děrevni.

https://alternatio.org/events/all/item/132539-rossiyskie-voennye-zastavili-bezhat-vsu-iz-sela-ocheretino-v-dnr-video

Ten článek si přečti, jestli ti to debil přeloží, nebo jestli to zvládneš v ruštině. Hlavně poslední tři odstavce. Ono totiž nejde jen tak o nějakou děrevnu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 4. 2024 00:26

Jo – podívám se a děkuji za zprávu.
Abych se přiznala, doufala jsem, že se tu objevíš a potvrdíš to, nebo vyvrátíš.
Tak jsem si říkala, jak by bylo fajn, kdyby se někdo trefil na Kavky, -)

Boomer
24. 4. 2024 11:25
Odpovědět  Albi

.. na Kavky netřeba trefy, stačí vyplnit a odeslat příslušný formulář k ukončení platby TV poplatku, to pokud platíte převodem z účtu, v případě platby přes SIPO zajít na poštu, mít sebou spojovací číslo SIPO a tam už vám poradí…

Administrátor
P.A.Semi
24. 4. 2024 16:43
Odpovědět  Boomer

To ale nestačí… Vy za sebe to klidně můžete vypnout a neplatit, ale problém je s miliony zmagořených spolu-občanů v zajetí lží a nenávisti, chrlených především z ČT a z TV Nova… Ty spolu-občany je především třeba vysvobodit, než se tu něco může změnit k lepšímu…

πα½

Boomer
24. 4. 2024 18:38
Odpovědět  P.A.Semi

.. cesta ke svobodě není krátká a rovná, každý musí začít uvnitř sebe, je-li toho schopen, nelze ji komukoli nalinkovat, to už by byla jen další forma nesvobody.. já vás osvobodím, i když nechcete.

Markýza
24. 4. 2024 08:30

Já jsem o tomhle kdesi četla, že je to jasný znak toho, že Ukrajina už je naprosto vyřízená. Že tohle Očeretino je děrevňa, o kterou se loni vedly fakt surové boje, že to bylo tři kroky tam a pět zpátky, a to oboustranně. Nějaká výspa toho superopevnění, myslím. A že proto byli soldáty takový nadšený, když tam došli a nikde nikdo.
Mimochodem, Echo uvedlo to videjko, jak ufikli Charkovskou televizní věž a musím uznat, že to bylo kromobyčejně elegantní.
Nikdy bych Rusům nepřipisovala zrovna smysl pro eleganci, ale koukám, že jej mají – jen tam, kde by to nikdo nečekal 😀

Boomer
24. 4. 2024 09:09
Odpovědět  Markýza

.. když si otevřeme mapové soubory té oblasti, podíváme se na satelitní snímky, potom překlikneme na topografii a nadmořské výšky, následně na dopravní mapy, víme kudy vedou komunikace a odhadneme možné náhradní varianty pro přesuny, zjistíme, že: je to lautr rovina, v níž se neschová ani zajíc, samá pole, louky, stromů pomálu a každá vyvýšenina zde má cenu briliantů. Kdo sedí na kopci, má od cara gosudara svěřený dalekohled a má prst na spoušti, je pánem situace a co se pohne v terénu či nedejbože po silnici T0511 bez jeho svolení a je na dostřel, má prostě smůlu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
24. 4. 2024 09:14
Odpovědět  Boomer

No já jsem si teda na mapách zadala Očeretino a ukázala se mi děrevňa hnedle pod Kyjevem, což mě trochu zmátlo. Vy jste našel nějaké jiné? Navíc – proč teda o něj byly takové boje? Leda jsem si spletla název, to je klidně možný. Zase si hlavu nezasírám vším, co si kde přečtu.

Markýza
24. 4. 2024 09:27
Odpovědět  Markýza

Tak už i novinky, prosím.
https://1url.cz/nuyDX
Takže ty běsné boje loni byly o kupku hnoje vprostřed vesnice, jak to vypadá. Njn. Někdy kupka hnoje lepší Everestu, jak je vždycky vidět, když se někde rozlijí vody……..

Boomer
24. 4. 2024 09:39
Odpovědět  Markýza

.. v Google Maps zadejte Ocheretyne, Doněcká oblast.
Ze strejdy Gůgla se postupem doby stal pěkný všivák a musíte ho preventivně držet pod krkem, jako s tím trůnem v Kremlu…

Markýza
24. 4. 2024 14:12
Odpovědět  Boomer

Když já gůglmaps nesnáším a nedokážu se v nich pořádně orientovat. Nakonec ta reportážka na Novinkách byla docela výmluvná, ne?
Se všivákem ovšem srdečně souhlasím.

Boomer
24. 4. 2024 14:24
Odpovědět  Markýza

.. na Novinky já nepáchnu, chce to po mě jakési svolení k čemusi a toho bohdá nebude! Asi si mě pamatují, když mi dali doživotní ban…
Navíc Mapy.cz, i když Ochretyne,Doněck najdou, neposkytují takové možnosti k rekognoskaci terénu a pořád mě tlačí k Seznamu a jeho požadavkům na souhlas k personalizaci.. tak kulový! Nepozdravím u vrbiček, nepolíbím prsten…

Markýza
24. 4. 2024 16:49
Odpovědět  Boomer

Fakt? Mně tohle cpal jeden článek, Mapy mi to nedělají.

Boomer
24. 4. 2024 18:18
Odpovědět  Markýza

..no, mají mě zapsaného, mám dost ostře nastavený securiťák, odmítám reklamy, cookies, při odhlášení se vše maže, včetně historie. Je to občas trochu zdlouhavé, ale moc času s počítačem netrávím, při práci ho často odpojím od sítě, ukládám na externí médium, žádné cloudy, tožsemsizvyk…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 4. 2024 12:48
Odpovědět  Markýza

Četla jsem už včera – a podívala jsem se na několik příspěvků v diskuzi. Rusofobové stále neztrácejí naději. 🙂
Hned úvodní příspěvek – jakási Alena Unzetigová

Rusko nemá šanci – pokud Západ bude jednotný, vytrvá ve své pomoci Ukrajině a poskytne napadené zemi adekvátní pomoc.
. Je to v našem bytostném zájmu – zastavit agresora a vytlačit ho z okupovaných území.
.Kremelské kolaboranty, kteří se tady radují z úspěchu rašistů opravdu nechápu – vzhledem k tragické zkušenosti, kterou naše země má – s německými a sovětskými okupanty.
. To jste tak hloupí a zaslepení, že nevidíte dál, než na špičku vlastního nosu? 🙂

Pak jsem si přečetle ještě dva a další jsem vzdala. Nepotřebuji číst pořád jedno a to samé. 🙂

Boomer
24. 4. 2024 13:17
Odpovědět  Albi

..jo, to je známá psavkyně, kadeřnice z malé díry na Hané. ;o)))))
Já mám štěstí, že k holiči nemusím, ta její moudra by mě udělala na studeno…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 4. 2024 18:33
Odpovědět  Boomer

Tak to máte zajímavé známosti. 🙂

Boomer
24. 4. 2024 18:42
Odpovědět  Albi

..no, známost, ona byla v diskusi velmi osobní, hašteřivá, vztahovačná, intelektu nevalného, a tož jsem často jehly, špičky, sochory a kůly tesal, koval místo šavel…

Markýza
24. 4. 2024 14:13
Odpovědět  Albi

Ale to je mi uvědomělá kadeřnice! Jestlipak stejnou nechuť chová i k Němcům – když už to teda zmiňuje?

Boomer
24. 4. 2024 18:21
Odpovědět  Markýza

..tak vyhraněná není, nechuť chová pouze k těm, co s ní neplují jejím směrem… při kovidu s ní byla fakt sranda k pos****

Albi
24. 4. 2024 18:46
Odpovědět  Boomer

Tak to by ji možná potěšila zpráva:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/04/zapadni-vybaveni-z-noveho-balicku.html#
Ale musela by se spokojit jen s názvem
Západní vybavení z nového balíčku pomoci Ukrajině je již v Polsku
protože další by se jí už nelíbilo.

Zdá se však, že Kyjev by se zatím radovat neměl. Na internet totiž unikly dokumenty, které ukazují, že západní vojenská technika, jež na Ukrajinu přichází, vyžaduje vážné opravy. Konkrétně se ve zprávě Žytomyrského obrněného závodu píše, že k uvedení amerických BMP do provozu je zapotřebí velké množství vstřikovačů a svíček. Specialisté to vysvětlují tím, že západní technika byla před odesláním na Ukrajinu příliš dlouho skladována. Navíc podmínky, v nichž má být používána, mají k ideálu, mírně řečeno, daleko.

Je třeba dodat, že Západ na Ukrajinu téměř nikdy neposílal nové vybavení. Ve většině případů ukrajinské ozbrojené síly obdržely buď vyřazená bojová vozidla, nebo tanky a BMP, které už v době odeslání vyžadovaly závažné opravy. Ukrajinští vojáci si proto v četných rozhovorech pro západní média opakovaně na stav dodávané západní techniky stěžovali

Boomer
24. 4. 2024 20:15
Odpovědět  Albi

..u těch BMP je problém v motoru Cumins VTA 903, který se v různých verzích používal i v civilním sektoru, ale maximálně do konce osmdesátých let minulého století, nebyly příliš oblíbené a mezi jejich uživateli jsou definovány jako “když je něco problémové, prodá se to levně armádě”. Mají sklon k přehřívání při vyšší zátěži, praskají šrouby setrvačníku, a zlí jazykové tvrdí, že jsou přesně tak špatné, jak se o nich říká, ale životnost vozidla v ostrém boji je 20 minut a motor vydrží o něco déle, takže pro armádu OK. Funkční byly v motorových člunech, ovšem jen při konstantních otáčkách a s dvojitou zástavbou a plnoprůtokovým chlazením “z vody do vody”.
Cokoli silničního s tímto motorem je v civilním sektoru neprodejné.
Ale kluci na Ukrajině si s tím budou muset poradit, stejně, jako se “zrezivělými” raketami ze skladů po armádě NDR, které dostávali na začátku SVO.
Jo, když jsme byli mladí a chudobní, dokázali jsme ze tří křápů za týden smontovat jedno pojízdné auto nebo motorku…;o)))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
24. 4. 2024 20:18
Odpovědět  Albi

A jéje. Další masochista…

24. 4. 2024 20:17
Odpovědět  Markýza

Zařvalo tam, pokud se nepletu, osm banderských brigád, což je dost kanonenfutru.
A elegantní to bylo, i když mně to spíš navodilo představu ze sto metrů ustřelenýho vajgla od huby. Taky majstršyk. No, aspon se ušáci seznámili s pojmem “přesná zbraň”.

Markýza
25. 4. 2024 11:56

Já tohle miluju. Dneska to nebývá zpráva dne, ale za sociku každou chvilku televize vysílala, jak se odstřeluje kdeco – vždycky mě fascinovalo, jak hladce, elegantně a na jednom fleku se to sesunulo. Tchán, který stavěl metro říkal, že máme nejlepší – no jak se tomu kruci říká? Ty odstřelovače. Asi měl pravdu.

25. 4. 2024 20:49
Odpovědět  Markýza

Jo, to mě taky fascinovalo. Na Dvojčatech. Jak se krásně sesuly. To byl parádní řízenej odstřel. Stačilo mně z toho vidko a bylo mi jasný, že je to od samýho začátku podfuk jako kráva a ani jsem nemusel nic víc vyhledávat. Akorát jsem si řek, že ušáci musej mít fakt vymaštěný palice, když to nepoznaj.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
24. 4. 2024 09:37

A to néjni blbej nápad to zničení televizní věže :)))

23. 4. 2024 23:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Jojo, to směřuje. V tom případě by bylo dobré, aby se na to naši vládní dem-enti připravili, aby věděli, co je čeká. Ono kdyby jen je, bylo to jedině dobře, ale co lidi v okolí Pardubic a chemiček obecně? Říká se tomu bumerangový efekt.
Výcuc:
V amerických a britských vojenských továrnách došlo k výbuchům. Pracují Petrov a Boširov?USA, 23.duben 2024 (AM)

 Po Američanech i Britové nyní naplno pocítili, co je to zodpovídat se za své válečné zločiny. Bumerang je neminul a doslova je mírně zasáhl svým křídlem. Měli štěstí, že nenasJotala apokalypsa. Ačkoli, jak ujišťují experti, tyto „nehody“ mohou výrazně ovlivnit dohody o dodávkách zbraní na Ukrajinu – míní publicista Konrad Bulavin.
A všimněte si, že po zapojení amerického vojenského průmyslu do ŠVO se na Západě častěji vyskytují nehody a výbuchy na zařízeních, což má samozřejmě vliv na dodávky zbraní pro OSU. A železniční nehody se s podivnou frekvencí vyskytují při chemikáliích, hnojivech a jiných chemikáliích, které USA tak velmi potřebují. 

23. 4. 2024 23:47

Z údajů FRA vyplývá, že v roce 2022 došlo k úniku nebezpečných chemikálií v důsledku 11 železničních nehod na území USA. 15 dalším nehodám se podařilo zabránit…
Samozřejmě, může jít o „opotřebování“ železnic a podvalníků, ale také to mohou být Petrov a Boširov.
Také v USA, ve městě Scranton v armádním muničním závodě (SCAAP) došlo k požáru. Provozuje jej Velitelství munice armády Spojených států, které vyrábí náboje. Velmi dobře chápeme, že na Západě panuje všeobecná víra v exkluzivitu. Zdá se jim, že „zlatou miliardu“ nemůže nikdo nijak ohrozit. V každém případě tomu tak bylo před začátkem konfliktu. Nyní se poměr sil změnil a Anglosasi musí, jak se říká, otočit hlavu o 360 stupňů. Západ si prostě nemůže zvyknout na to, že kromě něj mohou takové „incidenty“ uskutečňovat i jiné země a dokonce i soukromé organizace.
A tady je výsledek – továrna v USA, kde se vznítily 155mm a 105mm dělostřelecké granáty, 105mm granáty PGU-45/B se zvýšenou fragmentací, 120mm minometné granáty, které se pak dodávaly přímo Ukrajině v zóně konfliktu . 

23. 4. 2024 23:48

V britském Walesu nečekaně vybuchla továrna na výrobu munice pro Brity. V důsledku incidentu byly poškozeny obchody vyrábějící komponenty pro munici.
Přesnou nomenklaturu Anglie neuvádí, ví se jen, že právě odsud se dodávaly granáty na území Ukrajiny. Je jasné, že se nyní bude zkoumat příčina výbuchu v jedné z budov. Je však zřejmé, že nejde jen o porušení bezpečnostních předpisů. …
Pokud bude Západ pokračovat v eskalaci situace, takové incidenty se mohou stát systémovými. A nikdo nemůže s jistotou říci, kde je lze očekávat ak jakým důsledkům povedou. Myslím si, že je nejvyšší čas uvědomit si, že Británie a USA nejsou až tak nedosažitelné – stačí, když bude chuť podniknout příslušné kroky…

A to on je Gosudar podnikne, když bude muset. Naši kreténi ho k tomu dokopou. Mimochodem, víte, že když se na Ruswebech zminují o nepřátelích Ruska, zminují na prvním míste ČR , a teprve až za námi USA, pšonky, a baltský trpajzíky?

https://www.armadnymagazin.sk/2024/04/23/v-americkych-britskych-vojenskych-tovarnach-doslo-k-vybuchom-pracuju-petrov-bosirov/

23. 4. 2024 23:52

Já vůůůůůl !!! Tohle patřilo pod článek “Česká republika směřuje…” a já si to napsal vedle a pak to omylem zkopnul sem. Tož do toho minusáci a znectěte mě za senilitu

Albi
24. 4. 2024 00:33

Neva. Lépe dvakrát než vůbec.
Taky jsem už několikrát četla, jak jsme urvali jiným před nosem stříbrnou válečnou medaili. A když budeme pilně trénovat a snažit se ještě víc, určitě máme i na zlatou. 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pisosip
24. 4. 2024 13:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdravia Vám bratia Češi.
K danej problematike v širšom merítku odporúčam vygooglit a prečítať pdfko od Alexandra Dugina “Velká válka kontinentů.” Na cca 35 stranách je toho vysvetleneho pomerne dosť.
A k tej aktuálnej návšteve vašich spravodajských bossov v CIA som objavil toto zaujímavé video.
https://t.me/selskyrozum/85310
🤔
Držím nám palce. ✌️

Gales
25. 4. 2024 10:58
Odpovědět  Pisosip

Jednoduché dělení v tom informačním marastu a bludišti. – Kdo chce válku je ke mně ,,méně přátelský” než ten kdo chce mír.A z toho by měli všichni vycházet.

25. 4. 2024 23:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Boomer