„Ten plyn spotřebuje Německo.“ Vladimír Štěpán odhalil, jak to bude v zimě s plynem odjinud

3.8.2022 7:55 odp. | Rozhovor

Plyn v zásobnících v Česku nepatří státu. Nepatří mu ani distribuční síť plynu, ani často zmiňované zásobníky. Přesto premiér Petr Fiala (ODS) ujišťuje, že plynu budeme mít v zimě dostatek. „Je možné zareagovat vyhlášením nouzového stavu a ty zásoby využít pro potřeby České republiky,“ připouští energetický expert Vladimír Štěpán, člen odborné skupiny Energie není luxusní zboží. Pak by ale stát musel uhradit škody obchodníkům, kteří plyn skladují, včetně penalizací. Navíc z německé strany zaznívá, že bychom museli uhradit i škody vzniklé průmyslu.

Odborníci zpochybňují tvrzení premiéra Petra Fialy, že plynu budeme mít v zimě dostatek, i když ruský Gazprom utne dodávky do Evropy. Jak podle vás dopadneme?

Dodávky z Ruska si zastavila Evropská unie svými sankcemi a rozhodnutí typu „Můžeme přerušit dodávky plynu okamžitě“ nebo „Ruský plyn nepotřebujeme“. Upozornili jsme, že to je mimo realitu, zejména v případě České republiky. Jako vždy marně.

Dnes už je jasné, že sankce Rusko nepoškodí, princip „Poručíme větru, dešti“ opět nevyšel, Rusko dodá místo 200 miliard m3 za rok do Evropy jenom 100 miliard m3 nebo i méně, a jejich příjmy z plynu vzrostou, protože se zvýší cena plynu. Těch 50 a více miliard m3 použijí pro plynofikaci Ruska, která se rozběhla, mají ten plyn zdarma, zaplatila ho EU.

Co kromě vámi zmíněných siláckých výroků některých politiků ze zemí EU ovlivnilo snížení dodávek?

Druhým důvodem je, že si Evropská unie sama zablokovala přístupové cesty ruského plynu do EU. Plyn v polském Jamalu byl otočen z Německa do Polska, Ukrajina vyřadila z provozu kompresní stanici na Ukrajině, a Siemens kvůli sankcím odmítl opravit turbínu na plynovodu Nord Stream 1, což ruská strana možná využila, možná je ten technický problém vážnější, než se zdálo. Jak se jednou zasáhne do něčeho, co bezpečně funguje, objevují se další problémy. V každém případě jsme uprostřed léta a najednou je nedostatek přepravní kapacity, a i když ruská strana bude dodávat plyn dle stávajících smluv, bude ho nedostatek.

Do jaké míry v této situaci pomohou zásobníky?

Ty zbývají nyní jako hlavní nástroj. Zejména pro Českou republiku, neboť plyn z Nizozemska může být u nás pouze velmi omezeně, chybí i dopravní trasy. Ale i kdyby byly, tak ten plyn spotřebuje Německo, které musí nahradit nejen 50 miliard m3 ruského plynu, ale i plánovaný nárůst spotřeby plynu pro výrobu elektřiny z důvodu zastavení provozu dalších jaderných elektráren. Na Německo nelze spoléhat a o propojení do Polska zřejmě nikdo nejedná.

Když už mluvíme o odpovědnosti a bezpečnosti dodávek, tak kritika se snáší jen na hlavu premiéra Petra Fialy. Ale Česká republika má zvláštního velvyslance pro energetickou bezpečnost pana Bartušku, což je osoba odpovědná. Ve funkci je už dlouhé roky, ale zatím se jeho vyjádření omezují na to, že musíme přerušit dodávky plynu z Ruska a že východní směr musíme vyměnit za vazbu na Západ, opět jednostrannou. To nás přivedlo tam, kde jsme teď. Na problém, že propojení na Polsko nebylo realizováno, neupozornil. Mělo se diskutovat i s Maďarskem, to může pomoci. Když prohlašuje, že ruský plyn nepotřebujeme a problém vyřešíme, tak by mě zajímalo, jak konkrétně.

Plyn v zásobnících v Česku nepatří státu. Nepatří mu ani distribuční síť plynu, ani často zmiňované zásobníky. Prokazatelně disponuje jen 240 miliony kubíků plynu, které nakoupil do svých hmotných rezerv. Na jakou dobu by taková zásoba během zimy vystačila?

V tomto bych se ztotožnil se závěrem úterního článku DNES, že těch 240 milionů m3 vystačí na pět dní v zimě, v létě maximálně na jeden měsíc, pokud tedy bude přerušena dodávka ruského plynu.

Společnost RWE Gas Storage, která má největší počet plynových zásobníků v Česku, uvádí, že je má naplněné na 90 procent. Z pohledu českého zákazníka je ale svízel v tom, že plyn v nich patří soukromým firmám – většinou německým – které si jej koupily a zde uložily. Řečeno bez servítků, co jim je po českých zákaznících?

Pan Diósi, provozní ředitel RWE Gas Storage, to komentoval naprosto přesně. Musí hájit zájmy obchodníků, kteří si plyn uskladnili v zásobnících RWE, smlouvy platí. A obchodníci se v případě krize nejspíše rozhodnou, že plyn pošlou do Bavorska, které rozhodující objemy ruského plynu dostávalo přes Českou republiku. Plynárenský systém u nás umožňuje dopravit plyn ze zásobníků do Bavorska i technicky, problém rozdílných tlaků se vyřeší. Česká vláda svými prohlášeními, že máme naplněné zásobníky pro potřeby naší země, uvádí nepřesné informace, řekl bych až dezinformace, protože k žádné dohodě s obchodníky nedošlo. S vážnými důsledky pro Českou republiku.

Je šance, že by v případě krizové situace mohl stát se zde uskladněným plynem disponovat, aby byl zajištěn chod domácího průmyslu i tuzemských domácností? Tedy něco ve smyslu, že by firmy byly nuceny prodat plyn Česku?

Je možné zareagovat vyhlášením nouzového stavu a ty zásoby využít pro potřeby České republiky. Je pak otázkou, jak se zachová majitel zásobníku, když pan Diósi jako profesionál upozorňuje, že to je právně sporné, a jestli to rozhodnutí vlády bude respektovat. Pan Bartuška říká, že to rozhodnutí vláda udělá a zaplatí de facto vzniklé škody obchodníkům, kteří plyn skladují, včetně penalizací. Ale ty, pokud vím, jsou v německých smlouvách s odběrateli vysoké, zcela jiné než v Česku. Kromě toho německá strana upozorňuje, že budeme muset uhradit i škody vzniklé průmyslu. Musím se znovu zeptat, proč česká vláda nekoupila zásobníky a nenaplnila je relativně levným plynem? I terminál na LNG je bez zásobníků k ničemu.

Když premiér Petr Fiala ujišťoval, že plyn v zimě mít budeme, řekl: „Nešlo o to, jaká bude cena toho plynu, ale to klíčové bylo, zda ten plyn vůbec jako ČR budeme mít.“ Co může znamenat ta zmínka o ceně? Nemůže být předzvěstí ještě strmějšího růstu, než jakého jsme byli svědky v posledním roce?

Z výše uvedeného vyplývá, že cena plynu kvůli kombinaci omezené přepravní kapacity a malé kapacity plynu v zásobnících dále naroste. Z těch loňských cca 5 korun postupně narostla na burze nejdříve na 30 korun za m3, nyní na cca 50 korun a může narůst i na 100 korun. V této souvislosti je úsporný energetický tarif jenom populistické gesto. Musím se zase zeptat, proč vláda nereagovala na naši nabídku na počátku roku, že přivezeme levný plyn na základě dvoustranné smlouvy, protože nám nic nezbývá.
https://bit.ly/3OWn3rW

4.1 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.1 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
107 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
3. 8. 2022 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

SPOLU = porušování povinností při správě cizího majetku, sabotáž, vlastizrada, podpora ukronacismu. Demisi, soud. Pak CZEXIT.

Lev Prch
3. 8. 2022 21:09
Odpovědět  Aleš

SPOLU chyceni,SPOLU pověšeníi!

sizok
3. 8. 2022 21:20
Odpovědět  Aleš

S tím se nedá nesouhlasit. Jsem za.

Pavel K
3. 8. 2022 21:29
Odpovědět  Aleš

Je neskutečné to co se děje v naší vlasti už drahná léta a občané jen nevěřícně přihlíží, jak vedou naši zemi k zániku. Je tohle normální?!! Jsme svéprávný národ?!!

sizok
3. 8. 2022 21:53
Odpovědět  Pavel K

Jsme, ale s nesvéprávným premiérem.

Pavel K
3. 8. 2022 22:16
Odpovědět  sizok

Teď poslouchám Svobodný vysílač a posluchač tam zavolal, že to přiblblo od Válků měl někde napsat, že TEN kdo se nedá navočkovat je ruský troll.
To je síla. Lidi dělejte se sebou něco!!!!! 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 👎 👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
3. 8. 2022 23:19
Odpovědět  Pavel K

Ta fialsebranka řádí jak černý mor,mor všech morů,doufám že toho válka smrtka sama brzo sejme,protože takoví hňupové neškodí jen nám,ale snad celému vesmíru kolem.Tak už konečně vím,proč a naco existují ty,, Černé díry“ ,kvůli nim.

ZMann
4. 8. 2022 08:12
Odpovědět  All

Tato fialsebranka má tuto likvidaci naše státu v popisu práce od svých chazarských loutkovodičů. Pokud nedojde k razantnímu vymetení augiášova chléva tak se nám budou jenom tlemit do ksichtu.

ijn
4. 8. 2022 09:09
Odpovědět  ZMann

nacistické zrůdy==ChM,…kde žid skáče, tam gojím pláče

Honza
4. 8. 2022 09:30
Odpovědět  ijn

Ijn je koukám taky antisemitský nácek. Rovněž transformovaný z komouše?

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:59
Odpovědět  Honza

A ty seš idiot transformovaný z chlastu.

ZMann
4. 8. 2022 10:54
Odpovědět  Lev Prchala

Tento duhový svazák bude určitě ze stáje čučkařů.

Lev Prchala
4. 8. 2022 11:10
Odpovědět  ZMann

To je čOUDelka ml,alias Indoběhna z Reichenbergu,pan velkopodnikatel a velký příznivec udavače spiťara a vlastizrádce Wenza lahvičky Havla.

Honza
4. 8. 2022 13:10
Odpovědět  Lev Prchala

To víš, že jo, Ty havloušku.

Lev Prchala
4. 8. 2022 13:51
Odpovědět  Honza

Ty mluvíš sám sebou????No jo,F100.

Pavel K
4. 8. 2022 16:08
Odpovědět  Honza

Tato reakce na Ijn byla v očekávání, bylo otázkou času kdy!!! Takže placený mopclíček hop hopity hop přískokem skoč.

Gales
4. 8. 2022 09:49
Odpovědět  ijn

Kde žid vládne,tam jsou dluhy,svrab a neštovice.

Jan
4. 8. 2022 11:10
Odpovědět  Gales

Goebbels s Hitlerem by z Vás měli radost, nacistickej duševní chudačku.

Lev Prchala
4. 8. 2022 12:10
Odpovědět  Jan

A co teprve z tebe a mladýho Kokotláře,vy máte Svatováclavskou orlici ještě doma vystavenou na čestném místě!

Pavel K
4. 8. 2022 16:16
Odpovědět  Jan

Však taky jeli podle jejich plánů a návodů. Až tuna budete příště hloupý Jeníku poštěkávat, tak se napřed dovdělejte, nezaměňovat se „zdělat, jako dobytek“ a pak tuna rozdávejte moudra. Vygůglujte si historii kdo a jaká firma vyráběla Cyklon B, kterým v koncentrácích vraždili židy. A hlavně komu ta fabrika patřila. Mohl bych toho napsat více, ale trollíkům to nemá smysl. Ty mají noty. 🙏🙄🙄🤦‍♂️🤦‍♂️

Joe Arp
4. 8. 2022 19:16
Odpovědět  Pavel K

No už se stěhují z PP, který se jim podařilo skoro eliminovat. Byl jsi tam, co se tam roztahuje za Xindl? Občas tam nějaké kryse vynadám, ale je to marné, je to marné!

Pavel K
4. 8. 2022 19:25
Odpovědět  Joe Arp

Nazdar příteli z Mokré čtvtě!! Občas tam nahlédnu a když chvilku počtu ty Akademické slohové práce, jak tak všemu rozumí, všude byli, všechno a nejlépší mají a jaký jsou ostatní blbci, tak zas s úsměvem vysmahnu do (!). Dříve tam byla alespoň s trpajzlíkem, co chodil ššuukatt jelínky zapadnutý v mokřinách sranda. Když vidím ty hádky s neomylnými, co tam vedeš, no nic. Já chodím pokecat a pobavit se a ne se nechávat peskovat. 🙋‍♂️🤣🤣

Gales
4. 8. 2022 19:25
Odpovědět  Jan

Hej more,co to meleš? Tě macecha yebla palicí přes lebzu? Ani se ji nedivím. Furt sedíš u počítače a drobíš na zem.

HonzaP
4. 8. 2022 09:16
Odpovědět  ZMann

SPD nás zachrání.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:41
Odpovědět  HonzaP

NErozume,tebe nazachrání ani 100 zázraků!

Ratus
4. 8. 2022 15:58
Odpovědět  Pavel K

To není troll to je trotl.Myslím toho Válka.

All
3. 8. 2022 23:06
Odpovědět  sizok

Pamatujete na vykradání a pumpování našich bank ? Kdekým ? Díky havloflašce. A potom po vzniku TOP O9 a šmejdkur.ě kalouskovi to nabralo spád obří katastrofy.Ten fanatický lump kalousek to dojebal tak,jak nikdo jiný.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:15
Odpovědět  All

A má ještě tolik drzosti,že se nám veřejně chechtá!
Kdyby byli SOUDY a ne sOUDY,tak už dávno bručí na Mírově….a nejen on!

JanRas1
4. 8. 2022 11:11
Odpovědět  All

Spíše „díky“ tomu Šmejdovi Klausovi.

Pavel
4. 8. 2022 08:53
Odpovědět  sizok

Už dávno ne, kdybychom byli,museli by tito šašci být už dávno posláni do „zadele“ a většina politiků sedět na lavici obžalovaných! Nic takového se neděje, mimo KSČM a Okamuru spolu s Trikolorou žadná politická strana neprotestuje proti diletantismu a škodám způsobeným tímto nevládnutím. Vesele lezeme do zadku USA a již jsme si dobrovolně nechali nasadit oprátku! V zimě jen stačí podtrhnout tu stoličku a sbohem „Česko“(pardon- absurdistán)!

Lev Prch
4. 8. 2022 06:23
Odpovědět  Pavel K

Jsme, jenže k volbám chodí i lidé s hlubokou mentální retardací a lump Rychetzský upravil zákon před volbami,aby jinak nevolitelné pidistrany mohli ve vládě být 😡😡😡😡

ijn
4. 8. 2022 09:14
Odpovědět  Lev Prch

justiční ústavní grázl je z 80 páteřních rodin co nám vládnou 33 let, samet byl židovský majetkový převrat, toť vše,……dnes se zhlídli v zlaté miliardě,……a to je náš konec!!!!!!

Honza
4. 8. 2022 13:12
Odpovědět  Lev Prch

Jak píšeš Rycheckého, tak se taky divím, že íkváče jako ty k volbám pouští.

Lev Prchala
4. 8. 2022 13:53
Odpovědět  Honza

Píšu toho šu-lina tak schválně,F73.

oldoo
4. 8. 2022 08:00
Odpovědět  Pavel K

Myslel jste to jinak,ale napsal přesně.Správně je- občané přihlíží,jak SAMI vedou naši zemi k zániku!Vždyt jsme si je zvolili,u nás na vesnici ječeli pitomečkové radostí při vyhlašování voleb!Ne,žeby Babiš něco dělal jinak,tomu nevěřím,možná nějaká pomoc chudším,jinak stejné.Není cesty zpět,mladí neví o politice,historii nic,nebo lži.
Když jsem před třiceti lety kupoval domek na Šumavě,ptal jsem se,kde byla hranice Sudet,chtěl jsem mít jistotu.Dnes vidím,že i to nebude stačit a přestaneme jako stát existovat.Zřejmě se toho nedožiji…..

ZMann
4. 8. 2022 08:16
Odpovědět  oldoo

VIDEO: Australský senátor varoval před přijetím zákonů inspirovaných Velkým resetem Klause Schwaba, který zavede do praxe tzv. “život na předplatné” a transformuje národy z demokracií do otroctví a nevolnictví! Jenže na Slovensku už to jede a první slovenská banka bude lidem měřit emise jejich CO2 na bankovních účtech, přesně jak před rokem varoval v předstihu Aeronet v souvislosti se švédským pilotním projektem Doconomy! Uběhl rok a už je to na Slovensku, i když zatím jen v “Lite” verzi, která na rozdíl od švédské předlohy lidem neblokuje nákupy. Zatím!Článek na AENews ze dne 3.8.2022

Pavel K
4. 8. 2022 09:31
Odpovědět  oldoo

Tak já z toho občany(voliče) nechci vyvinit!! Ano MY SAMI si za to můžeme, že ten stav státu je takový jaký je. Ale ti šmejdi dělají to rozhodnutí ne voliči. No a s tím zvolením bych byl opatrný, já tvrdím, že dvoje možná troje volby zpět byly cinknutý.

Pavel
4. 8. 2022 10:45
Odpovědět  Aleš

Aleši, vždy se říká, že nejjednoduší zhodnocení je lepší než dlouhý elaborát. Zhodnotil jste to skvěle a perfektně.

VAL
4. 8. 2022 13:50
Odpovědět  Aleš

Přátelé, jen bych rád nesměle poznamenal, že (nejen) dle mého mínění ne židé, a ne židovský, ale že anglosionisté a anglosionistický.

Honza
4. 8. 2022 16:38
Odpovědět  VAL

A co třeba ruští Židé? To jsou taky anglosionisti?

Lev Prch
4. 8. 2022 18:51
Odpovědět  Honza

Proč se namáhat myšlenkovými pochody????
Procházky nejsou tak náročné.

ijn
3. 8. 2022 23:16
Ohodnotit příspěvek :
     

žárovkové referendum v 18,55h vaříme všichni čaj k lžitv

ijn
3. 8. 2022 23:27
Odpovědět  ijn

BlackOut uchrání diváky od TV lží a posílíme reprodukci

Honza
4. 8. 2022 11:13
Odpovědět  ijn

Jo, blackout bude mít své výhody. Svět přijde o Tvé geniální myšlenky.

Lev Prchala
4. 8. 2022 12:11
Odpovědět  Honza

Ty ho máš od svýho zbytečnýho výskytu Vygume.

Pan Tau.
3. 8. 2022 23:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Je s podivem, jak pár zločinců dovede rozložit tento 10 mil. národ a ty zločince si ještě platí. Je s podivem, jak tenhle národ se nechá mlčky okrádat a ničit si i pro někoho poslední dny života na této planetě. Je s podivem, jak pár „lidí“ dovede zničit život téměř 8mldr. lidí na této planetě a ti jen tupě přihlížejí. A lidé jdou, jdou jeden za druhým, poslušně nastupujíc na poslední cestu dobytčákem, jak kdysi.

ijn
4. 8. 2022 00:05
Odpovědět  Pan Tau.

Jedině zima a BlackOut zvedne lidstvo proti grázlům u moci a švábů se zbavíme

Lev Prchala
4. 8. 2022 07:45
Odpovědět  ijn

Kdyby to bylo tak jednoduchý,tak už uSSa NENÍ NA MAPĚ SVĚTA!

Pavel K
4. 8. 2022 09:41
Odpovědět  ijn

No a to je mi právě divné, že by tohle vše připravovali jen kvůli tomu, aby nás zvedli k protestům a rebélii. To nemá logiku, tady bude ještě něco. Musí si být setsakramentsky jistý, že to nedáme a oni budou v pohodě.

Honza
4. 8. 2022 13:13
Odpovědět  ijn

No nevím, jestli se Vás zbavíme.

Lev Prchala
4. 8. 2022 13:54
Odpovědět  Honza

Ty se umlátíš sám,stačí,když začneš důsledně kráčet v šlépějích vodkoviče Havla.

PENNYS
4. 8. 2022 09:09
Odpovědět  Pan Tau.

Jen na okraj: ,Hitler,Merkelova,Zelenský,Bill Gates,Soros,Schwab,…… …… SPOLEČNÉ ZNAKY SE VŽDY NAJDOU

Blb a sirky.jpg
Pavel K
4. 8. 2022 09:33
Odpovědět  Pan Tau.

👍 👍 👍

VAL
3. 8. 2022 23:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Když byl po hadráku zrušen trest smrti, potěšilo mě to a měl jsem radost. Už ji nemám…

Ladislav
4. 8. 2022 06:41
Odpovědět  VAL

💤 Oni ti zrádci moc dobře věděli, proč zrušit!

Lev Prchala
4. 8. 2022 08:19
Odpovědět  VAL

Kdyby nebyl zrušen,tak by udavač Havel nebyl prezident,ale vi….el by!

Honza
4. 8. 2022 08:35
Odpovědět  VAL

Vale, Vy jste krásný příklad hybridu mezi komoušem a náckem. Byli to právě oba tyto režimy, které rády popravovaly své nepřátele za údajnou protistátní činnost. Buďte rád, že trest smrti v demokratických státech není, a tudíž Vám nehrozí, že se budete houpat. I když kolaboranti viseli jen někdy, tak třeba byste měl štěstí.

Pavel
4. 8. 2022 09:02
Odpovědět  Honza

Škoda že ti „komouši“ byla tak zženštilí.Měli se chovat tak, jak jste je popisoval a dnes bychom tu nemělo,žádné pohrobky nácků a kolaborantů s nacisty!!!Nebyl by žádný „hadrák“ a ožralec „Venda flaška“ na hradě! Díky tomu, že byli demokraty nám dnes vládnou asociálové koketující s nacismem!!!

Pavel K
4. 8. 2022 09:43
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍

Pozor
4. 8. 2022 09:02
Odpovědět  Honza

A potom podľa teba, čo sú dnes SŠA, pretože tam trest smrti naďalej existuje?

Pavel K
4. 8. 2022 09:44
Odpovědět  Pozor

👍 👍 👍

Honza
4. 8. 2022 09:54
Odpovědět  Pozor

USA jsou jedna z výjimek demokratických států, kde trest smrti je, hlavně za vraždy. V Evropě nikde, dokonce i Vámi milované Rusko jej zrušilo.

Lev Prchala
4. 8. 2022 10:00
Odpovědět  Honza

A že ho nezrušili amiokupanti,když jsou VRCHOLEM TOLERANCE??????

Honza
4. 8. 2022 13:21
Odpovědět  Lev Prchala

Tak třeba ve srovnání s Čínou popravují minimálně, ale třeba v Texasu za vraždy vyššího stupně je to tradice. Sám jsem proti trestu smrti. Vždy se dá zneužít, nebo může dojít k justiční vraždě. V ČR už žádné monstrprocesy typu Milada Horáková či Heliodora Píka nepotřebujeme. Už se tady náckové a komouši pod taktovkou Moskvy napopravovali dost.

Lev Prchala
4. 8. 2022 13:55
Odpovědět  Honza

Manželé Rosenbergovi byli popraveni demokraticky,že????

Honza
4. 8. 2022 16:40
Odpovědět  Lev Prchala

Nevím, trestní spis neznám. Pokud šlo o špionáž pro SSSR, mohlo doživotí stačit.

Lev Prch
4. 8. 2022 19:13
Odpovědět  Honza

V době Mccarthismu a když do toho strkala rypák FBI s růžovou žabičkou Hovnerem,pak není divu, že se věznili a nakonec popravili na základě výmyslů i manželé Rosenbergovi.

VAL
4. 8. 2022 14:16
Odpovědět  Honza

Pravda. K čemu v USA popravy, když stačí atentáty a nájemné vraždy. Jo, a co byl Norimberský proces? Monstrproces zhusta zakončený justičními vraždami? Hm… mezi komoušem a náckem…. Tleskám tvému úsudku kačere. Že by mě první tebou jmenovaný bez pochyb poslal do plynu a ten druhý chtěl na Volyni rodinu mého dědy poslat na Sibiř – než to však stihl, napadli náckové SSSR – a v ČSSR celou naši širší rodinu a mě po celý život pronásledoval a ostrakizoval až do hadráku, jen dotvrzuje jeho brilantnost. Hlupče.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
4. 8. 2022 09:17
Odpovědět  Honza

Lidské tělo obsahuje až 80¨% vody.Je na první pohled evidentní,že u tebe se ono množství koncentruje v hlavě!

Honza
4. 8. 2022 09:56
Odpovědět  Lev Prchala

Tak to by u Tebe bylo až 100% Přinejmenším v té kouli, co máš na krku 😀

Lev Prchala
4. 8. 2022 10:01
Odpovědět  Honza

Blázen po častém smíchu poznán bývá…..

Marek
4. 8. 2022 10:08
Odpovědět  Lev Prchala

On tady není od toho aby diskutoval, tak proč reaguješ?

VAL
4. 8. 2022 13:55
Odpovědět  Honza

Já příklad hybridu, vy archetyp Hitlerova pohrobka. Jinak jsem rád, že zde veřejně přiznáváte, že USA nelze počítat mezi demokratické země.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ijn
4. 8. 2022 02:12
Ohodnotit příspěvek :
     

EU odebere ZP ročně z RF 200 mld. m3 === 200 000 000 000m3 / 84 000 000 tanker m3 ZP == 2380 lodí tj. 10 denně a spotřebují min. 7 140 000 tun PHM ……+++logisticky nelze provést tanker se 2-3 dny plní plije tam i zpět 40 dnů poté min. 2-3 dny vykládá == potřeba celkem lodí…. tedy 365/45 = 83 tankerů jezdí s LNG non stop +++ náklady na zkapalnění=nakládka +++vykládka=zplynování 10x doprava PHM= 77 140 000 + rezerva == 100 mil tun PHM a nahradíme pouze ZP z RF, což zatíží atmosféru z dopravní CO2 stopy,…..cenové nelze vůbec dopočítat cca10 x dražší bude shodná energetická vsázka LNG namísto ZP z RF!!!

Rozhodnutí EU odpoutání ZP z RF zavede celých 500 000 000 Evropanů k totálnímu úpadku!!!

Kamil
4. 8. 2022 02:57
Ohodnotit příspěvek :
     

No a co chcete dělat? Dá se to vůbec ještě nyní nějak vyřešit nějak bez ztráty kytičky? Protože já z toho chápu to, že buď Česká republika bude tedy plnit své smluvní závazky a plun bude odčerpáván do Německa, a tady tedy nebude měsíce před tím, než v tom Německu dojde, nebo plyn zabavíme, spotřebujeme ho tady, ale budeme se muset vypořádat s Němci.

A tak nějak pochybuji, že se tady najde průrazná vláda a politici, kteří by to byli schopni vyřešit. Takže zaplatíme šílené prachy.

Z toho cidím, že to spande tak nebo tak, jen si třeba vybrat stranu. Ale tak lidé asi tu kytičku musí ztratit, jinak se nic nezmění.

václav
4. 8. 2022 08:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Mohou si to helmuti odečíst z dosud nezaplacených reparací.

Pozor
4. 8. 2022 09:07
Odpovědět  václav

Každý má svoj sen, zdá sa že aj ty. ČR ale aj SR sú dnes nesvojprávne krajiny, ja som to už dávno vravel, že plyn v zásobnikoch v SR nie je náš a podobne je to aj v ČR a preto je predčasné sa utešovať že na túto zimi máme plynu dostatok. No nemáme a aj keby bol náš tak nám jednoducho ako nesvojprávnym EU naiadi sa o tento plyn podeliť, ale to nemusíme mať strach, plyn nám nepatrí a neviem si predstaviť, že by ČR alebo SR nabrali odvahu tento plyn skonfiškovať ako západ skonfiškoval Rusku finančné rezervy alebo Nemecko Slovensku rúška.

ijn
4. 8. 2022 10:06
Odpovědět  Pozor

subjektů ze SRN podnikajících na našem území vydá na rekapitalizaci a ještě nám na několik vagónů ryzího Au zbyde,…… 13 345 t žlutého kovu nám dluží Helmuti a to je bez úroků!!!……zatím k nám chodí zapalovat NP České Švýcarsko, ….a nejsou v base!!!

Lev Prch
4. 8. 2022 15:20
Odpovědět  ijn

Místo pokuty tam měli trička přivázat ke stromu a odejít…..

Honza
4. 8. 2022 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Že by Schröder málo líbal Putinovu řiť? Anebo ho Scholzík neposlouchá?

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:44
Odpovědět  Honza

Jsou dvě nekonečna….Bůh a tvoje hloupost!

Gales
4. 8. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

,,Ukrajinská“vláda nám místo plynu pustí projev Zelenského.To se zahřeme….

Lev Prchala
4. 8. 2022 11:12
Odpovědět  Gales

Spíš budeme 14 dní vomitovat v kuse.

Gales
4. 8. 2022 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

To máte za to,že nevolíte komunisty.

Honza
4. 8. 2022 09:58
Odpovědět  Gales

Volte komouše, jen aby je tady pak ruskej nácek nezlikvidoval. Naštěstí je ten chudostán natolik zaostalej a slabej, že to nehrozí.

Pedro
4. 8. 2022 10:18
Odpovědět  Honza

Proč trolíš uhříku? Jsi sám proti sobě. Ty tu budeš muset žít a věř mi, černí a slimáci si tě už srovnají, duhová loutko.

Lev Prchala
4. 8. 2022 10:20
Odpovědět  Honza

Takhle mluvit o Banderostánu????To tě velvysranec uSSa nepochválí a nepodrbe za blatouchem.

Pavel
4. 8. 2022 11:07
Odpovědět  Honza

Honzo, již jsem vám dnes dal několik rad ať se vzděláváte, ale jak vidím je to zbytečné. Vy o knihu asi ani nezavadíte. Tak vám doporučuji zajít si na jedno na dvě a ono se to možná v hlavě srovná. Já jsem možná hodně četl, ale také rád dal nějaké to pivko se svými kámoši, pokecal a perfektně se pobavil. Nebudete věřit, jak jsme si za socíku my, dělnická třída užívali. Nikdo nám nediktoval co říkat, alespoň nám tedy ne. My jsme totiž byli vždy sví. Už mne to ale s vámi nebaví, chtěl jsem vám pomoci, ale potřebuji energii uchovat i pro sebe. Jak jsem řekl, běžte ke svým a služte.

Honza
4. 8. 2022 11:15
Odpovědět  Pavel

Fakt je, že Kapitál ani Mein Kampf před spaním nečtu. Na to stačí diskuse tady.

Lev Prchala
4. 8. 2022 12:13
Odpovědět  Honza

S F73 nepřečteš ani omalovánky….natož ony knihy.

Marek
4. 8. 2022 11:15
Odpovědět  Pavel

On tady není pro to, aby diskutoval. Tak proč reagujete. Možná má stejný názor, ale úkol je jasný a on musí z něčeho být živ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
4. 8. 2022 13:25
Odpovědět  Marek

Marku, díky za připomenutí, však už to také dělat nebudu.

janle57
4. 8. 2022 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se tenhle pan Štěpán nestane ministrem průmyslu,nic se pro nás nezmění
a v zimě budeme mrznout,fabriky bez plynu a nezaměstnaný bude každý pátý člověk,
do sedla ho však může dostat jedině SPD,právník Rajchl a ostatní spojené
vlastenecké formace,pro Babiše a Fialu je to úhlavní nepřítel a ještě více pro
vastizrádkyni Jourovou,nejvěrnější Babišovu kádrovou rezervu,která pracuje
v německých službách jako aparátčík EU,mějte to na paměti při volbách
a začněme už konečně něco dělat !!

Lev Prchala
4. 8. 2022 10:29
Odpovědět  janle57

Obávám se,že z těch co vědí,umí a znají nikdo ministrem nebude,NEVYHOVOVAL BY ani fašoEU ani uSSa.

Pavel
4. 8. 2022 11:21
Odpovědět  janle57

K tomu, aby se něco změnilo, potřebujete duševně vyzrálý lid. Ten musí ale skutečně vyzrát. A vše zraje velmi dlouho. Tento hnus co zde je , zrál také velmi dlouho. To nepůjde ráz naráz změnit. Odvážných a vlasteneckých lidí je tu dost, ale potřebují podporu vyzrálého lidu. Je tady? To chce čas, změnu systému, vlastenecké lidi u kormidla a postupnou výchovu generací směrem k vlastenectví a základním hodnotám žití. To já již 70 + nezažiji, ale přeji vám všem upřímně, ať se vám to podaří. Jak říká ruské přísloví – lépe umřít ve stoje, než žít na kolenou. Přátelé zde na pokecu, jak říká All, je skvělé jen to, že jsme zde spolu v takové jednotě, škoda, že se nemůžeme poznat osobně.

Pavel
4. 8. 2022 11:31
Odpovědět  Pavel

Moji kámoši se kterými jsem zažil všelijaké mladistvé blbiny jsou již většinou na druhém břehu a to byli někteří i mladší než já. My jsme všichni patřili k dělnické kompanii, s námi se moc buržousti po převratu nemazlili. Určitě nás neošetřovali jako ty své VIP. Z toho důvodu jsem asi po 5 leté neúspěšné léčbě bolesti hlavy zkusil homeopatii, ajurvédu a hlavně tradiční čínskou medicínu a kromě neuvěřitelných znalostí jsem si alespoň trochu pomohl, což mi zatím umožňuje, že klasické medicíně se již roky vyhýbám. Tím nechci říci, že ji nebudu potřebovat, ale zatím si nějak tak radím sám. A doufám, že mi to do mých posledních dnů vydrží.

Zmatený
4. 8. 2022 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše vláda se stará! Posuďte sami:

295777512_10221664346822359_6373980267384038728_n.jpg
Lev Prchala
4. 8. 2022 12:41
Odpovědět  Zmatený

Přesně,může za to Babiš i kdyby tam předtím seděl Mirda Tupolánek.

Pavel
4. 8. 2022 13:30
Odpovědět  Zmatený

Nejhorší ale je, že ti všichni v tom jedou spolu. Je to prazvláštní situace jak se naoko nesnáší a přitom všichni hudlají stejnou písničku. Škůdci zemští – podle peří poznáte je.

Ratus
4. 8. 2022 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Hodně mě v této době mrzí ztráta mnoha starých přátel.Na bolševíky jsme svorně nadávali,
říkali si ,že tu žijeme jako ovce.Každému to bylo jasné.Prostě jsme si rozuměli.Ted,když je
situace mnohem horší jsou ochotni se se vším smířit.Prý je to potřeba.OčkováníJe to správné..
Digitalizace života?Tak to musí být.Zdražování?Stát přece potřebuje prachy.Lockdowny a různá
omezení?To přece správné.Cenzura? Vpořádku .To by tak hrálo,aby někdo psal něco jiného než
říká vláda.Hodně přátel mám v Praze v jednom zájmovém klubu.Chytří lidé většinou Vš,
zaměstnanci žádní boháči a přesto.Vzpomínám jak jeden co pracuje jako obyč nádražák na hlaváku
mi z úsměvem povída.Zdražení plynu,ropy atd.musíme vydržet to je pro dobrou věc.Těším se až
ho třeba v zimě uvidím a zeptám se zda si za tím tvrzením stojí.Né,že bych mu přál něco
špatného.Takových lidí je většina v této zemi.JAKO OVCE.

Lev Prch
4. 8. 2022 17:34
Odpovědět  Ratus

Fakt jste přišel o přátele kvůli tomu že před zlem, který ničím celý svět zavírají oči???? Zřejmě příliš rychle zestárli…..

Ratus
5. 8. 2022 10:26
Odpovědět  Lev Prch

Ano.naposledy v červnu na naši slezine na jedné chatě asi 18 lidí přišla řeč na Covid UA
atd.Během 10min jsem si připadal překřičený jako Hus v Kostnici.Myslím,že je to
přirozenou mentalitou lidí.Prostě si nechtějí připusti,že něco takového je možné.Jsou
přesvědčeni o tom,že taková svinstva si nikdo nedovolí.Něco jako židé,když jeli vlakem do
lágru tak se také chlácholili,oni nás potřebjí,oni nás nemohou zabít.Prostě mozek to
nepobere.

Ratus
5. 8. 2022 10:27
Odpovědět  Ratus

Ještě chci doplnit,necítím k nim zlobu,je mi jich líto.

Lev Prchala
5. 8. 2022 13:24
Odpovědět  Ratus

Co se to s námi stalo,že i normálně myslící lidé melou zhovadilosti typu.Je třeba nechat se očkovat,budeš mít lehčí průběh,ukrajinci jsou chudáci,je jim třeba pomoc……NE,NE NE A JEŠTĚ JEDNOU NE.Zlo je zlo,ať se tváří jako dobro a je třeba říct REZOLUTNĚ DOST,JÁ SE NEDÁM!

Lev Prchala
5. 8. 2022 13:25
Odpovědět  Lev Prchala

P.S.
I za cenu,že některé kamarády ztratím.

Pavel K
4. 8. 2022 17:58
Odpovědět  Ratus

Musím souhlasit, jsou chvíle kdy propadám v beznaděj. Je to šílený kam až se lidi nechali v manipulovat. Kdyby bybi proti sobě jen přátelé známí, ale i v rodinách jsou spory na očkování a i na ukradinu. Zajdi si na PL, je tam článek o UK a asi 30 fotek tomu. Je to z Václaváku. Ukrajinců je tam spousta, ale češi také. Ale hlavně mladí lidé, kterým se to v těch hlavách už jen tak nesrovná. A když, nebo kdyby bude to trvat hodně dlouho. Jóóó OVCE.

Lev Prch
4. 8. 2022 19:15
Odpovědět  Pavel K

Pravdu říz kolego.