blog

Ten člověk tam není napsaný. Další školní potíž Nerudové

Ze sítí

Víte, že Danuši Nerudovou bude po skandálu s turbodiplomy volit Miroslav Kalousek? Víte, že pro Danuši Nerudovou budou dobrovolníci venčit psy a tančit na kolečkových bruslích? A víte, že profesorka Nerudová vrší další lži o turbostudiu na její univerzitě? Pohádka o hajném Nerudové a pytlákovi, kterého chytila, má pohádkové pokračování. O tom byl další díl pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové.

„Danuše Nerudová získala vlivné podporovatele. Budou ji volit Miroslav Kalousek a expremiér Petr Pithart. Prý proto, aby se do druhého kola prezidentské volby nedostal Andrej Babiš. Miroslav Kalousek své rozhodnutí volit Nerudovou oznámil poté, co profesorka zveřejnila finále své kampaně. Dozvěděli jsme se, co všechno pro ni chystají její dobrovolníci. A hlavně, profesorka konečně vysvětlila, jak ostatní pytlačili s turbodiplomy, když ona dělala hajného. A ukázalo se, že být pohledná a mladá nestačí. Odpustíme si vtipy o barvě vlasů a budeme si myslet, že za kroky Danuše Nerudové a jejího týmu stojí dychtivé, rozvrkočené, naivní mládí 43leté profesorky,“ poznamenala Bobošíková.

„Danuše Nerudová a pracovníci jejího týmu tváří v tvář aféře s turbodiplomy na univerzitě, kterou vedla, udělali v posledních dnech dva kroky. Zaprvé: Vybudili sympatizanty profesorky k naprosto neuvěřitelným akcím. Na webu profesorky Nerudové se dočtete, že dobrovolníci budou pro Danuši jezdit kočárky. Budou se pro ni otužovat a pít svařák. Budou si kvůli ní mezi sebou vyměňovat obnošené věci. Polezou na Lysou horu, budou bruslit, prohlížet papoušky, venčit psy, tančit na kolečkových bruslích, vařit guláš, ochutnávat pivo, půjdou do lampionového průvodu a pro českou prezidentku se budou učit pravou italskou pizzu. Anebo – pro Danuši Nerudovou uspořádají fialovou módní přehlídku. Asi proto, že profesorku Nerudovou voličům doporučil premiér Fiala. A to všechno bez přítomnosti paní profesorky. To ale není všechno. Druhým krokem, kterým profesorka Nerudová opravdu pobavila, bylo její vysvětlení kauzy turbodiplomů na univerzitě, na které rektorovala. A protože, jak je vidět, Danuše a její tým mají smysl pro humor, vybrala si pro zveřejnění tohoto vysvětlení zajímavé datum. Silvestr,“ dodala Bobošíková.

„Patrně je to nejlepší den, kdy občané měli číst její obhajobu. Proč připustila, aby se za jejího rektorování vydávaly na její univerzitě turbodiplomy. Poslední den v roce je přece úplně nejlepší proto, aby si občané přečetli její vysvětlení o tom, jak byla hajný, který chytil pytláka. Vysvětlení je obsáhlé. Má 14 stran a skoro 4000 slov. Patrně se profesorka Nerudová domnívá, že novoroční slavnostní mlha a akademický jazyk odvede pozornost od jejích prokazatelných lží a odpovědnosti v této kauze. V dlouhém, zdánlivě odborném vysvětlení je mnoho nepravd, zamlčení a zavádějících tvrzení,“ dodala Bobošíková.

„Ukážeme vám je. Například v odstavci O čem je kauza kandidátka Nerudová tvrdí, že turbostudium na její univerzitě a na fakultě, kde působila, absolvovali studenti z Rakouska. Není to pravda. Šlo o studenty z Rakouska a z Německa. V odstavci, kde vysvětluje, proč děkana fakulty, na které turbostudium probíhalo, hned nevyhodila, profesorka Nerudová uvádí, cituji, že rektor nemůže děkana fakulty vyhodit. Děkan je volen fakultním akademickým senátem, je to volená funkce. A víte, jaká je realita? Zákon říká, že rektor může děkana odvolat z vlastního podnětu se souhlasem akademického senátu v případě, kdy děkan závažným způsobem poškozuje zájem vysoké školy. Neboli – rektor může. Pokud ovšem ví, co se mu na škole děje, a pokud chce. A víte, co je pikantní? Že onen děkan, na kterého profesorka Nerudová všechno svádí a kterého údajně nemohla odvolat, obhájil svou funkci i poté, co se o kauze s turbodiplomy na univerzitě už deset měsíců vědělo. A rektorka Nerudová, která byla v poradním sboru zmíněného děkana, neudělala v té době proti jeho jmenování vůbec nic. Vysvětlení je jediné. Profesorka Nerudová buď vůbec nevěděla, co se na univerzitě děje, nebo v kauze turbostudia takzvaně jeli všichni. Nerudová ve svém obsáhlém silvestrovském spise také vysvětluje, jak je možné, že nevěděla o tom, co se na univerzitě děje. Tvrdí, že rektor není manažer, který má celou firmu pod sebou. A víte, co říká zákon? Rektor je statutárním orgánem vysoké školy a má pravomoci, které statutárnímu orgánu přísluší. Neboli je plně oprávněn jednat za univerzitu. Tedy opět: Pokud ví, co se tam děje,“ sdělila Bobošíková.

„Ovšem zdaleka nejvíc se Danuši Nerudové povedlo vysvětlení, jak to bylo s německou studentkou, které rektorka Nerudová osobně vedla doktorskou práci. Kandidátka na prezidentku tvrdí, cituji: Kladný posudek na její práci napsaly největší kapacity v oblasti daňové politiky v Česku. Docent Petr Jánský s CERGE, profesor Daniel Stavárek ze Slezské univerzity a docent Leoš Vítek z Vysoké školy ekonomické. A víte, jaká je skutečnost? Podle oficiálního informačního systému Mendelovy univerzity žádný docent Vítek z Vysoké školy ekonomické posudek na práci německé doktorandky nepsal. Oponentem práce byla docentka Veronika Solilová. Ta je velmi blízkou spolupracovnicí Danuše Nerudové, vydávají spolu publikace a navíc je proděkankou na fakultě,  na které k turbostudiu docházelo. Tak co? Ještě věříte paní profesorce Nerudové, že byla hajný, který chytal pytláka? Nebo budeme brát její vyjádření jako pokus o silvestrovskou satiru. Jak je vidět, mladá a pohledná Danuše Nerudová nechává za sebe příznivce běhat, vařit, bruslit a přitom jim nepokrytě lže. Zcela přitom pomíjíme to, že se otázkám a odpovědím řadu týdnů vyhýbala. My v Aby bylo jasno bychom jí řadu dotazů také položili rádi, ale od týmu Danuše Nerudové, který má plné ruce práce s venčením pro Danuši, jsme nikdy reakci nedostali,“ uzavřela.
https://bit.ly/3In0BZr

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
4. 1. 2023 14:38

Kandidáti SPOLU Nerudova Fischer Hilšer Pavel darebak a lhář vedle darebaka a lháře.
A jejich voliči, sbírka pacientů.

Lékořice ok
5. 1. 2023 08:24
Odpovědět  Aleš

Bhužel ale jim ti pacienti stačí k tomu, aby dosáhli toho co chtėjí.

Frank
5. 1. 2023 12:24
Odpovědět  Lékořice ok

Je neuvěřitelné, kolik mezi námi žije idiotů.

jiří
4. 1. 2023 14:43

Mimo téma. Prohlášení kanceláře Johna F. Kennedyho Jr. & CBKNEWS.
Po celém světě je k dispozici 350 000 MED BEDS.
Snadné použití s ​​návody.
Léčba nemocí, rakoviny, tělesného postižení, starých lidí, dětí, zvířat, poškození vakcínami a léky, astma, AIDS, hepatitida, Alzheimerova choroba, chřipky, šedý zákal, glaukom, mozkový absces, ataxie, srdeční arytmie, achalázie, aneuryzma a sexuální impotence.
Delší život s pěkným vzhledem.
Už nemusíte chodit také na zubní lékařství.
Technologie Nicholas Tesla.
https://t.me/HSRetouher17/16

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
5. 1. 2023 00:09
Odpovědět  jiří

… a neni to nahodou zmodernizovane krematorium? 🙂

Teuton
4. 1. 2023 15:38

Hele, jedna faktická poznámka : V dohledné době by si měl jeden každý z nás dávat bacha na jméno doktora, kterému se dostane pod ruku. Anebo přímo pod kudlu. Fialova vláda sem chce totiž nacpat stovky ukrajinských ” doktorů,” o jejichž odborné erudici lze s úspěchem pochybovat. Na Ukrajině se totiž “doktorem” může stát i vyložený nýmand, který projde jakýmsi pochybným zdravotnickým kursem kdesi v Užhorodu. Něco jako u nás práva na fakultě v Plzni, že ? Takže bacha na “doktory” se jmény jako Tchatchenko, Radchenko, Olyianka a podobně. Fiala a další fialoví pětizmrdi by k nim nešli ani náhodou, takže nevím, proč máme riskovat my.

sizok
4. 1. 2023 21:47
Odpovědět  Teuton

A počkej, jenom vyleze zákon o vyvlastňováni bytů. Pro ukrajince, ve veřejném zájmu.
To teprve bude šrumec.
Nemám slov.

Pedro
4. 1. 2023 15:44

Krása kam jsme to dopracovali.

stahování (10).jpg
Pekos
4. 1. 2023 15:59
Odpovědět  Pedro

Nesmysl, Václav Havel byl tvrdý rovný chlap, pevného charakteru a morálky, šel vždy jako buldozer za svým cílem. Nikdy nemyslel na sebe, vše dělal pro blaho národa, nikdy nelhal. Mimo to byl také geniální myslitel a dramatik.Dodnes slyšíte od těch “nejslušnějších”, že nám ho celý svět záviděl.Dokonce sklidil v USA kongresu potlesk ve stoje, což mluví samo za sebe.

katango
4. 1. 2023 16:23
Odpovědět  Pekos

Taky byste tleskal někomu, kdo vám přináší svou zemi na zlatém podnose a za to chce jen podrbat pod bradou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
4. 1. 2023 17:01
Odpovědět  Pekos

Pokus o ironii.

Pekos
4. 1. 2023 17:28
Odpovědět  Pedro

Jak jinak.

Pijack
4. 1. 2023 17:07
Odpovědět  Pekos

Běž si koupit tepelné čerpadlo. Na skladech jich je pro blbce plno. Já se půjdu vymočit na Havlův hrob 🙂

Pijack
4. 1. 2023 17:12
Odpovědět  Pekos

Tak za prvé – zahýbal své manželce, ale nikdy nelhal? Chodil udávat na Stb a svým kamarádům z disentu nelhal? Za druhé, myslel na národ? Tak proč ho zaprodal? Za třetí – dramatik? Ano, byl nejpřekládanější spisovatel. Jeho díla se překládala ze skladu do skladu, protože je nikdo nedokázal přečíst do konce. Zvratky na papíře 🙂

Pekos
4. 1. 2023 17:30
Odpovědět  Pijack

Proboha, snad se dá pochopit, že je to prdel !

ANTIUKRAJINEC
4. 1. 2023 18:17
Odpovědět  Pekos

to já jsem to pochopil hned..:-D

Fanny
4. 1. 2023 19:33
Odpovědět  Pijack

Nejpřekládanější spisovatel,to mě teda dostalo,málem mi to hubu roztrhlo 😂🤣😂😂

Autor
4. 1. 2023 20:17
Odpovědět  Fanny

MOžná, že je nejpřekládanější, ale nejméně čtený z překládaných by se snad dalo uznat, ne?

Autor
4. 1. 2023 20:16
Odpovědět  Pekos

Ironie dokáže jednoduše pojmenovat to, co nelze ani dlouhými traktáty. Tleskám. Sám se o ni sem tam pokouším, ale podle komentů často nepochopeno, pokud “člověk” neudělá smajlíka. 🙂

Jaris
5. 1. 2023 00:15
Odpovědět  Pekos

Jo a take umel stavel kulisy a valet sudy v pivovaru, a to se mu tak libilo, ze ty valejici sudy i casto sam napodoboval. Ta zlatokopka Ves z Krnova mela ale zaludek delat matraci takovemu hnusakovi.

Administrátor
P.A.Semi
5. 1. 2023 00:29
Odpovědět  Jaris

Myslím, že se brali ve věku, kdy “matraci” nepotřeboval, leda snad jako král David na zahřátí…?

Jaris
5. 1. 2023 10:10
Odpovědět  P.A.Semi

Tak to jo 😀

Pavel z Moravy
5. 1. 2023 10:23
Odpovědět  Pekos

Pekosi, někteří nepochopili sarkasmus.

PENNYS
5. 1. 2023 15:10
Odpovědět  Pedro

” Hlas ”
NEMYSLÍME! JE TO PRAVDA

milan h
4. 1. 2023 17:33

este zapomela na sveho manzela ktery funguje v USA toto by bYla druha hufnica ale este horsi ze svyma vazbama na USA premyslim z ktereho kontejneru ju vytahli to je des a ti jeji sympatizanti co to proboha je radsi by meli delat neco smyslplneho jinak su kandidati na Kromeriz no esli to su studenti tak nas panbu ochranuj pred takovyma yntelygentama

Milan ze Zahrady Čech
4. 1. 2023 21:12
Odpovědět  milan h

Čaputka ji vyhrabala na tý skládce, co měla na starosti.

Administrátor
P.A.Semi
4. 1. 2023 23:38

A podle Kollera – tahle “Sudetská Danusche” je pro-sudetský kandidát, velmi blízká Hermanovi a dalším kádrům sudetského Landsmanschaftu, má blízko k Lichtenštejnům, kteří se snaží od ČR vysoudit pozemky, jež jim byly spravedlivě zabaveny, a bude se snažit obhajovat prý především lgbtqphiv komunitu…

Takže Hnus a Zrada…
To je sice možné, že má tak trochu hezký obličej (ale Čaputová je hezčí), ale má Hnusnou duši, je to škoda, že to spousta lidí nevidí…
https://www.youtube.com/watch?v=EE96gAw0EYQ

Podle dalšího videa (nevím od jaké další blondýny?) – Danusche zastává Green Deal podvod, zastává přijetí Eura, mobilizovala by, je pro snížení důchodů o 10-20%, a její manžel na anti-monopolním úřadu může za toleranci energetických kartelů…
(plus potvrzuje to, co tvrdil Koller – sudetská danusche, lgbtqphiv, herman, landsmanschaft, atd…)
https://www.youtube.com/watch?v=yLLwThQu0lo

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
5. 1. 2023 08:10

Jak rozumět tomu názvu článku?

primak
6. 1. 2023 04:08
Odpovědět  primak

Co to je “napsaný člověk”?

Administrátor
P.A.Semi
6. 1. 2023 19:09
Odpovědět  primak

Co nechápete na tom, že tam (třeba v nějakém seznamu) člověk buďto je napsaný, nebo tam není napsaný? (to slovo “tam” je pro pochopení věty důležité, asi jste ho přehlédl?)

Kdybyste se na to video podíval, tak to tam (v tom videu) vysvětluje…

Jeden z těch lidí, které Danusche uvádí, není napsaný v seznamu oponentů jedné z těch podvodných diplomek, které zrovna Danusche vedla…
Takže kecá, v tomto případě si to spíš už nepamatovala přesně, ale mohla si to najít, protože to není dotaz v diskuzi, kde by odpovídala “z hlavy”, ale uváděla ho v článku, a ten si mohla rešeršovat lépe… (nebo si to už nepamatuju přesně?)

πα½