blognezařazené

Teď by měli politici mlčet. Komentář Štěpána Chába

Volal mi Tomáš Koloc. Říkal – dřív se takoví studenti sami zabili někde v ústraní, dnes s sebou chtějí vzít co nejvíc obětí. Zabíjet, zapsat se do dějin jako bestie. Aby se o nich mluvilo, ukazovalo se na ně, aby se na ně plivalo. Stane se to. Jednou za čas si za volant sedne nějaká Olga Hepnarová a projede se po chodníku. A zničí na ten moment všechno. Teď tu máme dalšího podobného. Vraha. Mediální hvězdu, která na chvíli zazáří.

A tak voláme po zajištění bezpečnosti. Bezpečnostní rámy do každé rodiny. A do izolace. Všechny. Dokud nezjistíme, že někomu hrabe. A že mu hrabe dost na to, aby někam šel a zabíjel.

A přitom rozechvějeme společnosti chřípí. Jde cítit krev. Dokonce i z Bílého domu si všimli toho našeho šílence na univerzitě. A všude už se přetřásá jeho jméno a jeho fotografie. Hele, další Breivik, další celebrita, která by mohla mít svého následovníka. Ten náš se prý inspiroval u vražednice z Ruska, která podobně rozstřílela pár svých spolužáků. Obdivoval ji, ale zároveň po ní plival, protože s sebou vzala málo obětí. A chtěl ji předehnat.

Zasypat, nejmenovat, neukazovat fotku. S takovým odpadem lidského rodu zacházet jen čistě anonymně. Do anonymního hrobu, bez fotografií, bez údajů. Anonymní vrah, jeho jméno policie zná, nepatří na veřejnost, protože by se stala návnadou pro dalšího, zatím nerozhodnutého šílence.

Místo toho vypálíme na veřejnost veškeré údaje o něm. Radši bych slyšel jména obětí a kolem nich stavěl pietu. Tichou, jmenovitou, s úctou a pokorou k jejich zmařenému životu. Tak strašně zbytečně zmařenému. Ale my dáme přednost vrahovi. On se stal předmětem googlování a drbů a hledání podrobností. O čem psal tu bakalářku? A co studoval dál? Zeptáme se profesorů, jaký byl student? Jestli neviděli jeho problémy? Jak to, že neodhalili to jeho šílenství? Zeptáme se jeho spolužáků? Sousedů? Vypreparujeme jeho život jako život skutečné celebrity? Kolik lidí teď čte jeho bakalářku a hledá v ní náznak věcí budoucích? A už se o něm chystá dokumentární film? Nebo hraný film, jako u Olgy Hepnarové?

A hned začal kolotoč politické práce na záchraně naší budoucnosti, našich životů. Rychle, dokud rozechvělé chřípí cítí pach krve. Ministr Rakušan pravil, že to bude mít důsledky. Jaké? Proboha jaké? Vždyť střílel šílenec, vrah s pokřivenou myslí, který nenáviděl svět. Takový člověk nepracuje organizovaně. Psal si měsíc jakýsi deníček vraha na sociální síti Telegram. Omezí se přístup na tuto síť? Nebo se budou monitorovat sociální sítě o to víc? Zakázali kvůli Olze Hepnarové vjezd náklaďáků do měst?

„Bude muset být na vysokých školách bezpečnost, jako mají Spojené státy. Bude muset být ochranka, která bude hlídat osoby přicházející do škol,“ poznamenal k tragédii předseda bezpečnostního výboru Sněmovny Pavel Žáček (ODS). Kvůli jednomu šílenci? Nandat celé společnosti pouta? Kvůli jednomu z Kainova rodu? Teď, troufám, by měli politici mlčet. Už jen proto, že nemají co říct.

Pieta, tichá, kolem obětí, tam má směrovat naše pozornost. Čin je to odporný, nepochopitelný, ale jakmile jsme vrahovi dali jméno, dali jsme jeho činu smysl. To nejspíš chtěl. Zaujmout. Však o kterém lidském odpadu zrovna z České republiky budou mluvit politici napříč Zeměkoulí, o kterém zmetkovi budou psát přední světová média? No o tom, který spáchá skutečně hrůzný čin vymykající se jakéhokoliv rozumu. Tak by aspoň nemusel mít tvář a jméno. Ve středověku takového zakopali za zdí hřbitova do bezejmenného hrobu. A tam patří i ten náš. Beze jména, bez minulosti, bez existence. Ta nechť je předmětem odborných studií, nikoliv předmětem výdělků různých médií, nebo politickým kapitálem různých potentátů. Děkuju, pane Rakušane, od vás žádná záchrana není očekávaná. A ani žádaná. Prostě teď jen mlčte.

sdíletj na

39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
23. 12. 2023 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Rezignaci ministra vnitra a vyhození vedení Policie.

pedro
23. 12. 2023 20:43
Odpovědět  Aleš

Ano.

ijn
23. 12. 2023 21:34
Odpovědět  pedro

vládnou-li nám hyeny, vše je možné,…….20 000 obětí za covid19 vakcinace také nikoho v ČR nezajímá, ale organizátoři vakcinačního vraždění jsou také známy, v EU celkem 17 miliónů životů zničila vakcinace covid19,….a procesy v USA i SRN již běží, Fuelmich je zatím v SRN v base, za několik měsíců bude za hrdinu

23. 12. 2023 21:56
Odpovědět  Aleš

Plus výměna a potrestání děkana – byl varován předem a jak se postaral o bezpečí studentů?
NIJAK !!!

Boomer
23. 12. 2023 22:35

.. o, moje potomstvo před lety přesvědčoval jeho spolužák, že má přejít ze svojí školy na jeho vejšku..fildu, že je to tam suprový, takový jako pelmel permanentní pokecáníčko. Letěl ven jak špunt ze šampáňa, a boty za ním. Později jsem měl možnost přečíst jeho diplomku a vůbec se nedivím, že neobhájil, zato se dodnes děsím, že učí na základce….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
24. 12. 2023 10:06
Odpovědět  Aleš

Zrovna ministr vnitra za to nemůže… Dělali, co mohli…
Vyčítat jim, že ty bezpečnostní rámy a šikana a “pouta” na společnosti nebyla už dřív je nesmysl, je to krátkozraké… I tenhle článek to dobře píše…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
25. 12. 2023 13:55
Odpovědět  P.A.Semi

… ale ministr vnitra a další budou moct za to, jak toho nyní politicky zneužijí…

janle57
25. 12. 2023 14:14
Odpovědět  Aleš

Policejní prezident Vondráček neboli osobní otrok mafiána Rakušana,ve zločineckých
kruzích zvaného Rybí oko z Kolína,dělá vždy jen to, co mu tenhle mafián nařídí,
t.j. např.dál k ledu případ Hlubůček a dalších spolustraníků z bandy STAN,nechat zmlátit
docenta Ševčíka svojí osobní gardou a následně zařídit jeho vykopnutí z práce atd.atd.
Ve spolupráci s dalším mafiánem Blažkem z ODS,znemožnit jakékoliv stíhání pražských
STAN mafiánů a zařídit státní osobní ochranku praseti jménem Novotný z Řeporyj,aby
mu někdo za jeho kecy už konečně nerozbil hubu,taková je realita vrcholné demokracie
v tomhle mafiánském státě.Vy všichni ostatní držte hubu a plaťte daně !!!

Autor
23. 12. 2023 20:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Žádná opatření nejsou sto procentní. K podobným činům dochází především tam, kde je obrovské rozdělení společnosti. Kde je nenávist nebo lhostejnost k druhým de facto podmínkou k úspěchu. A protože lidé nejsou ochotni se věnovat svému sebevzdělávání (to nemá se školou nic společného), pak si za “velké události” vybírají to, co ještě chápou a dovedou si představit. To znamená, že právě kriminální činy si dokáže představit drtivá většina lidí bez problémů a tak je vždy takové zprávy zaujmou. Ne náhodou jsou pořady o kriminalitě tak sledovány, většinou jsou buď pravidelně součástí zpravodajských relací a nebo mají i svůj vlastní vysílací čas právě kolem zpravodajství.
Když těm samým lidem dáte jiné zprávy, tak ještě tak pochopí sport, či “módní rubriku”. Ale nějaký vědecký úspěch, objev, stejně jako skutečné chápání podstaty politiky u těch samých lidí nevyzve nic než nudu. Když se politici budou hádat, to by se líbilo. Ale skutečné cíle jednotlivých stran nepochopí jinak, než podle reklamních plakátů u silnic … Ještě tak budou nadávat – neděje se to právě teď? – na politiky, že se jim zhoršuje životní úroveň, ale pochopit, že sami musí ty politiky k tomu dokopat …

Albi
23. 12. 2023 23:02
Odpovědět  Peter 008

Ono je to všechno nějak podivné.
Rozhodla jsem se ty “zajímavé” zprávy ignorovat, ale asi 2 – 3 minuty jsem viděla nějaké komentované video “z akce” – především se před školou shromáždili “veřejní činitelé” s patřičnými výrazy v obličejích. Co tok najednou byli všichni v pohotovosti – a v “civilu” – žádné helmy, žádné neprůstřelné vesty, zatímco jim za zády ve škole ještě řádil vrah ….

Druhá věc z toho videa – celá ulice zastavěná policejními osobními auty (v každém mimo řidiče přijel asi jeden z těch, co stáli před školou). To bylo moc efektní – za “normálních” okolností bych spíš čekala jeden, dva náklaďáky se členy URNA a jejich profesionální zásah, místo blbých keců politiků.

A za třetí – jak se dostal na tu střechu? 36 let jsem byla na podobné škole zaměstnaná – žádné prostory (mimo poslucháren) nebyly volně přístupné – všechno zamčené, i když obyčejnými zámky, ale v žádných nebyl klíč k volnému použití.

Nějak příliš podezřelých náhod.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan
24. 12. 2023 22:39
Odpovědět  Albi

Vypadá to jako howno, smrdí to jako howno, je to howno!
MzzČ

TTT
23. 12. 2023 21:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to strašné, když někde u nás zabije šílený člověk 15 lidských bytostí. Lidí, co měli své životy, lásky, rodiče, děti, možná by jednou zachránili jiné lidi nebo napsali světoznámý román, namalovali úžasný obraz a možná by jen tak prožili dalších 50 let mezi námi… Politici kvílí a novináři šťourají a hledají něco, co by ještě mohli prodat. A zatím několik set kilometrů od nás hynou jiní lidé, o kterých se vůbec nic nedozvíme. Snad jen to, že tím Izraelský stát “ničí teroristy”. Den za dnem s železnou pravidelností zabijí bomby a rakety stovky dětí i s rodiči a žádný náš politik za ně nepláče. Jeden by z toho pokrytectví zvracel.

23. 12. 2023 21:53
Ohodnotit příspěvek :
     

dřív se takoví studenti sami zabili někde v ústraní… případně, pokud nechtěli upadnout do zapomnění a zaujmout, tak se upálili. Holt není labil jako labil.
P.S. A do mě!
P.P.S. Za to by měly padat jak na policii, tak na fakultě, hlavy. Že se jedná o vrahouna – navíc otcovraha – věděla policie hodiny předem. Že se sune na fakultu nejméně dvě hodiny předem. A je fuk, že se nevědělo do které budovy přesně. Vyklidit a znemožnit přístup – to jest aspoň uzamknout – se měli obě! Včetně studoven! Neumím si představit jak je teď rodičům obětí, ale jedno vím. Na jejich místě bych šel sakra tvrdě jak po vedení policie, tak po děkanátu.
A dál – jak to, že přesto, že policii bylo hodiny známo, že mají co činit s těžce vyzbrojeným labilem, neměl ani jediný z nich dlouhou zbraň (nemluvě už o ostřelovačích, těžkooděncích atd. atd.). Jeden polda venku před školou s glockem proti labilovi se dvěma dlouhými zbraněmi (tou druhou, brokovnicí, si ustřelil řepu)?! To tedy je úroveň! Až se u nás ukromafie pořádně zahnízdí, tak si s našimi poldy bude vytírat pr-del. Jediný, kdo si zaslouží hlubosklon až k zemi a svrchovanou úctu je ten kameraman co na sebe poutal pozornost.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
23. 12. 2023 23:24

Jak píšu výše – skoro to vypadá jako zorganizovaná akce. Ale proč?
Jestli chtějí vyhklásit nějaké drakonické restrikce, jsou i nenápadnější možnosti – ještě pořád mají “stoosmičku”, prezidenta – NATO hrdinu a justici v pohotovosti kdykoliv správně “demokraticky” zakročit.

PS: 14 dní (nebo déle?) se courají po lese a hledají, kde se tam někde za smrčkem schovává a najednou během hodiny už vědí snad všechny podrobnosti bezmála vč. toho, co měl včera ke svačině???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
František
23. 12. 2023 23:54
Odpovědět  Albi

Je to naše 11 září. Je třeba zabavit všechny legálně držené zbraně. Teď mají k tomu důvod.

Albi
24. 12. 2023 00:07
Odpovědět  František

Tak nějak to vypadá.

Boomer
24. 12. 2023 00:09
Odpovědět  Albi

.. na omezení některých občanských práv stačí nařízení vlády. Proto taky bylo tolik povyku kolem návrhu vložení práva na držení palné zbraně do Ústavního zákona ČR, tím by měli po žížalkách, ke změně Ústavy by potřebovali souběžně 3/5 v obou komorách…

Bety
24. 12. 2023 00:27
Odpovědět  Albi

No studenti UK už sepsali petici žádající totální odzbrojení (až na silové složky, pochopitelně).
Ne, že by se nějaký šílenec nemohl vyskytnout, koneckonců v USA vyčíslují případy masové střelby – samozřejně ne jen na školách – na 300 případů ročně, ale otázky to vzbuzuje.

24. 12. 2023 00:32
Odpovědět  Bety

Přidávám drobet černého humoru o nepřesné střelbě nasměrovaného k těm, co sepsali tu petici. … Nebo radši ne. Když jsou ty Vánoce… Jo, a přidejte. Kolem 600 případů ročně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bety
25. 12. 2023 19:01

No měla jsem to číslo z TV, takže není divné, že se rozchází se skutečností.

24. 12. 2023 00:30
Odpovědět  Albi

Dej si to dohromady s tím, že o každého z dezolátů se MV zajímá (z výpisu registru na datové schránce vím, že se o mou osobu MV do prosince zajímalo sedmkrát, to bych rád věděl proč); BISka sleduje kdejakej blábol a robocenzor je nastavenej na klíčový slova aby hlásil dezoláty a tenhle vymatlanec zveřejňuje na sítích jak nenávidí lidstvo a nic? Krom toho si nakoupil během krátké doby (4 měsíce) sedm zbraní, včetně té, s kterou vraždil a té, s kterou si ustřelil řepu, a furt nic?
Žádost o nákup zbraně jde přes policii, která tomu buď požehná nebo zmítne – jak je možné že požehnala a že namísto toho nevzbudil pozornost? Úchyl, nejsa lovec, si koupí oblíbenou zbraň mafie, brokovnici, koupí si, jsa student, poloautomat, oblíbenou zbraň teroristů, policie to požehná, koupí si dalších pět zbraní, vše v hodnotě cca čtvrt mega a policii nezarazí kde na to chudý študiós bere, ale namísto toho to všechno schválí !!!
Jo, a proč? Vzpomínáš, co jsem psal, když vypukla ta židovsko-arabská šaškárna a od té doby moc nediskutuju? Nebo jinak. Připrav se na džihád, děvče. Ale neboj. Nevěřící psi budou v té době už odzbrojeni, takže se to obejde bez většího krveprolití. Howgh!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 12. 2023 01:02

Jo – je to všechno samá otázka a místo odpovědí stokrát stejné rádoby odpovědi.
.
A ano, všimla jsem si, že se tu málo vyskytuješ. Ale – ani jsem se moc nedivila – pořád stejné řeči – musíme tohla a měli bychom tamto. Ale JAK – na to nemá a ani nemůže mít nikdo z nás recept.
Jedinec nezmůže nic a politikům se víc než daří společnost čím dál víc rozdělit.

Ladislav 💤
24. 12. 2023 07:11

Zhlédl jsem foto s Černoškou, jak pózuje s touhle zbraní a šklebí se u toho.. Kampak se poděla? Že by darovala študentovi?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
24. 12. 2023 08:59

Jenom ať vědí co si většina národa o nich myslí!
Ve filmu Tři dny kondora, je jasný návod jak to chodí!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lékořice ok
24. 12. 2023 06:24

Nemyslím si. že by tuhle hrúzu měli řešit pouze rodiče obětí. Týká se to celé společnosti.

Administrátor
P.A.Semi
24. 12. 2023 10:19

Kdyby kvalitně uzamkli tu školu, hned jak se to dozvěděli, tj. dřív než tam z Kladna stačil dojet, a udělali z toho velko-poprask už předem, tak by šel střílet jinam

Máte tu všichni – ze sledování filmů a detektivek – poněkud pokřivené vnímání reálných možností policie…

πα½

24. 12. 2023 13:39
Odpovědět  P.A.Semi

Ježííííšmarjá!

ModrýKlokan
24. 12. 2023 01:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Ropušan raus… odstoupit sofort. A vyšetřit Dozimetr. A do vazby, aby neovlivňoval svědky, pazdrát.

Ladislav 💤
24. 12. 2023 07:12
Odpovědět  ModrýKlokan

👍

Pavel z Moravy.
24. 12. 2023 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto je prostě nemocná společnost. Nemocná konzumem, parazitismem a neschopností myslet. Jako taková končí. A toto vše jsou její důsledky.

Slovan
24. 12. 2023 09:45
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle máme to v sobě, když vy o štok, tak my inženýra. Kdo bydlí v bytovce, tak tam to není zřejmě tak okaté, ale v zástavbě rodinných domků, to jsou závody kdo bude mít více Adidas. Kamaráde já jsem tu snad jediný kdo má klasickou českou zahradu. Jinak všude golfové hřiště a od jara do podzimu neskutečně otravný zvuky sekaček.

Pavel z Moravy.
24. 12. 2023 10:48
Odpovědět  Slovan

Já to vidím když chodím kolem domků u nás ve městě. Nejsou tady sice golfová hřišťátka, protože většina nemá asi tak velké pozemky, ale jinak se předhánějí co to jde. Copak stačí jedna pergola, když mohou být dvě, copak stačí jeden bazének, když mohou být dva a lépe i tři a stejně tak se vším dalším. Ale mozek ten tam asi není ani jeden. Teď jsem četl, že skončily téměř všechny výrobny hnojiv po Evropě, neb kvůli energiím to nezvládají. Takže bída na spadnutí, ale kdo bude krmit ty migranty a z čeho? V Germánsku prý v marketech kradou jak straky, naberou si zboží a v pohodě odejdou bez placení. Prý normální a běžné a poliši se bojí zakročit, aby nebyli ostouzeni. Krásná to Evropa, krásná to naše vlast. Ale kdo vnímá to, že to bylo a je vše předem připravené řízení na naši postupnou likvidaci a přechod k digitální diktatuře a to ještě s musulmany za zády. Perfektně to Šorošovci a Švabovci realizují. A tupé stádo čučí a ještě u toho spokojeně béká. Jak se říká, to nevymyslíš. Já už to nejsem schopen ani komentovat. Proboha kam ti lidé dali rozum?

Administrátor
P.A.Semi
24. 12. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu “další Breivik” – to tedy ne…
Breivik postřílel Aktivisty, vítače migrantů a udavače, v době, kdy probíhala měkká migrační genocida a migranti tam vraždili a znásilňovali ženy… (tj. postřílel spolupachatele vražd, spáchaných migranty, na které Policie a Právo nedosáhly…)
U méně než 10 obětí z těch 80 tam je “collateral damage“…
Sice nesmí brát “spravedlnost” do svých rukou, ale tam to mělo aspoň nějaký smysl…
(jenže z nich udělal “mučedníky” a stejně to bylo kontra-produktivní a škodlivé, i přesto, že si to tam zasloužili…)

Tenhle šmejd KoZák ale prostě vraždil z čiré zaslepené nenávisti naprosto nevinné lidi… (přinejmenším v těch Klánovicích) Je v tom rozdíl…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
24. 12. 2023 12:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Hm, divné, žádné uniklé foto “masakru střelce”, žádné jména, žádní “plačící rodiče”…
Připadá mi to jako falešná vlajka.
„Policisté byli v budově před střelbou, asi něco čekali, říká proděkanka“
https://www.inenoviny.sk/false-flag-alebo-gladio-operacia-v-prahe-a-zabijanie-ludi-tesne-pred-vianocami/
Budou se utahovat šrouby?
Dezinformace a nenávistné projevy na internetu i napříč společností budou silněji kontrolované. Není ani pochyb o tom, že se dočkáme přísnějších zákonů o trestání podpory zločincům či šíření nebezpečných dezinformací
https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/dom%C3%A1c%C3%AD/koment%C3%A1%C5%99-nejhor%C5%A1%C3%AD-masov%C3%A1-vra%C5%BEda-v-d%C4%9Bjin%C3%A1ch-%C4%8Dr-bude-m%C3%ADt-dohru-p%C5%99%C3%ADstup-k-dezinformac%C3%ADm-se-%C3%BApln%C4%9B-zm%C4%9Bn%C3%AD/ar-AA1lVS3C?ocid=msedgntp&cvid=45ec586fe34745d3ae14bcd644be4b17&ei=53
Zákon proti masovým vrahům je na světě!23.12.23
Česká republika:
Lékaři budou povinně hlásit rizikové pacienty. A k zabavení zbraně napříště mohou vést výhrůžky na sociálních sítích a styky s extremisty. Stojí to v novém zbraňovém zákonu, o němž teď rozhodují poslanci.
https://zvedavec.news/vezkratce/20100/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
24. 12. 2023 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
24. 12. 2023 12:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Čekám na schválení, tak po jednom.
Hm, divné, žádné uniklé foto “masakru střelce”, žádné jména, žádní “plačící rodiče”…
Připadá mi to jako falešná vlajka.
„Policisté byli v budově před střelbou, asi něco čekali, říká proděkanka“
https://www.inenoviny.sk/false-flag-alebo-gladio-operacia-v-prahe-a-zabijanie-ludi-tesne-pred-vianocami/

jiří
24. 12. 2023 12:33
Odpovědět  jiří

Budou se utahovat šrouby?
Dezinformace a nenávistné projevy na internetu i napříč společností budou silněji kontrolované. Není ani pochyb o tom, že se dočkáme přísnějších zákonů o trestání podpory zločincům či šíření nebezpečných dezinformací. 
https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/dom%C3%A1c%C3%AD/koment%C3%A1%C5%99-nejhor%C5%A1%C3%AD-masov%C3%A1-vra%C5%BEda-v-d%C4%9Bjin%C3%A1ch-%C4%8Dr-bude-m%C3%ADt-dohru-p%C5%99%C3%ADstup-k-dezinformac%C3%ADm-se-%C3%BApln%C4%9B-zm%C4%9Bn%C3%AD/ar-AA1lVS3C?ocid=msedgntp&cvid=45ec586fe34745d3ae14bcd644be4b17&ei=53

jiří
24. 12. 2023 12:34
Odpovědět  jiří

23.12.23 Zákon proti masovým vrahům je na světě!
Česká republika:
Lékaři budou povinně hlásit rizikové pacienty. A k zabavení zbraně napříště mohou vést výhrůžky na sociálních sítích a styky s extremisty. Stojí to v novém zbraňovém zákonu, o němž teď rozhodují poslanci.
https://zvedavec.news/vezkratce/20100/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
24. 12. 2023 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Na http://www.conematevedet.cz si můžete přečíst starší slovenský článek – Pre koho se stal 17. november 1989 úspechom. Zbohatlíkům to ale nedoporučuji číst a také ne těm co tak horují za kapitalismem, aby se jim zdravotně nepřitížilo. Kdybych to takto podal já, byl bych za obdivovatele socíku, naštěstí ten dotyčný slovenský občan to povyprávěl z hlediska jejich vlasti a velmi dobře. Takže kartáč malých buržoustků nemusí směřovat na moji hlavu. Je to štědrovečerní rozjímání jako ušité na tento specifický čas.