blogNezařazené

Tančíky Černochové – několikanásobně předražený šrot s mizivou bojovou hodnotou!

30 května, 2023

Tančíky Černochové – několikanásobně předražený šrot s mizivou bojovou hodnotou! Už i Egypt vyrábí lepší bojová vozidla SENA 200 a jsou za hubičku!

S ČR to jde z kopce. Před druhou světovou válkou jsme dodávali prvotřídní tanky Švédsku, a dnes si od něj pistolnice Černochová kupuje zastaralá mnohonásobně předražená bojová vozidla CV-90. Před druhou světovou válkou Egypt nedokázal vyrobit ani kulomet, a dnes už vyrábí v licenci tanky Abrams, a vlastní bojová vozidla SENA-200. V dnešní analýze na základě výsledků bojových simulací uskutečněných švédskou armádou, při které spolu zápasily ruská BMP-3 a švédská CV-90, podrobně vysvětlíme, že Černochová vyhazuje desítky miliard z okna úplně k ničemu. 

Respektovaná švédská armádní studie analyzovala průběh střetnutí švédské brigády složené z tanků Leopard 2 a vozidel CV-90, s ruskou brigádou složenou z tanků T-90 a vozidel BMP-3. Boj obou jednotek probíhal zásadně v lese, protože v nezalesněném terénu by švédská brigáda byla smetena. Výsledek desítek simulací byl tento: Ztráty Leopardů 2 průměrně 15.5 kusu. Ztráty T-90 průměrně 10 ks. Ztráty CV-90 průměrně 49. Ztráty BMP-3 průměrně 83. Studie potvrdila, že v boji v lese mají švédská CV-90 převahu nad BMP-3, protože jejich rychlopalný kanón 40mm a lepší pancéřování dokáže v překvapivém boji na krátkou vzdálenost získat převahu nad ruskými lehce pancéřovanými BMP-3. A to proto, že ruský rychlopalný kanón má nižší ráži 30 mm, a tím nižší účinnost v boji proti středně pancéřovaným cílům na krátkou vzdálenost. A ruský 100 mm kanón BMP-3 se k boji na krátkou vzdálenost v lese stejně jako rakety, které může BMP-3 vystřelovat, absolutně nehodí. Závěr studie – v lesnatém terénu jsou CV-90 s kanónem 40 mm lepší než ruské BMP-3 s kanóny 30mm + 100mm. Černochová si evidentně tuto armádní švédskou studii nepřečetla, protože nakupuje CV-90 bez jejich hlavní zbraně rychlopalného kanonu 40mm, a místo ní nechala na věž osadit jen 30mm rychlopalný kanón, jaký mají Pandury! Hlavní výhoda CVP-90 proti BMP-3 tak padla. 

Válka na Ukrajině ukázala, že tanky a těžká bojová vozidla pěchoty jsou na současném bojišti použitelné pouze ke specifickým úkolům, které se značně liší od předválečných představ. Vysoký výskyt dronů, děl s naváděnou municí, pěšáků s protitankovými raketami a pancéřovkami, a rozsáhlé minování bojiště pomocí letectva a dělostřelectva, učinil z tanků a těžkých bojových vozidel lovnou zvěř. Proto dnes obě strany konfliktu používají tanky a těžká BVP hlavně ke střelbě z krytých postavení ve druhé linii, která se nachází za ochranou sítí až na 2 km předsunuté pěchoty. Cílem je používat drahé zbraně, tak aby nemohly být vyřazeny levnými zbraněmi. Proto je nutností pro těžké bojové vozidlo pěchoty mít kanon 100 mm spřažený s rychlopalným kanónem 30 mm a kulometem. Vozidlo také musí být schopno střílet naváděné rakety až na 5km. CV-90 tyto schopnosti ve verzi objednané Černochovou nemá!!! 

Česká republika stejně jako Polsko a velká část Slovenska není z vojenského hlediska krom pohraničí zalesněnou krajinou, a boj se na tomto bojišti vede na střední a velkou vzdálenost. Jak ukázala švédská studie – Leopardy 2 a CV-90 nemají na tomto bojišti proti Rusům šanci. Naopak Ukrajinci dokázali, že západními ručními protitankovými zbraněmi nasycená pěchota, která se přepravuje po bojišti terénními auty a nebo lehce obrněnými kolovými transportéry při mobilizačních počtech dokáže snadno přečíslit a vymanévrovat ruské nepočetné elitní obrněné jednotky a způsobit jim díky své mobilitě a počtům zničující ztráty. 

Závěr: Černochová nakupuje předražené obrněné vozidlo s bojovými schopnostmi levného kolového Panduru! Brigáda bude vyzbrojena teprve v roce 2030, kdy jak se ukazuje, budou hlavní bojovou silou na bojišti zabijácké drony. ČR potřebuje spíše moderní mobilní pěchotu nasycenou operátory zabijáckých dronů a krytou skupinami těžkých tanků a dalekonosných děl. Vzhledem k cenové relaci nakupovaného CV-90 se dá tato efektivnější výzbroj pořídit levněji.

Egyptské bojové vozidlo SENA 200 ukazuje cestu. Je zdokonalením ruského BVP 1, které přidává proti minovou a proti balistickou ochranu, kterou ruská vozidla postrádala. Jsem přesvědčen, že jak český tak slovenský průmysl by si s podobnou modernizací hravě poradil. Vozidla by se tak vyráběla doma, ušetřilo by se, a byla by pro lidi práce. Přeci musíme dokázat to samé co Egypťané. Nebo už ne? Tak hluboko jsme padli?! ! Že musíme stejně jako Afričané před 30 lety nakupovat předražené a zastaralé zbraně od svých koloniálních pánů!?  Obrazová dokumentace k SENA-200!
foto:wiki

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
31. 5. 2023 22:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Té zavrženíhodné a hysterické svini, Černochové, hrabe na věži z toho, že nemá vlastní děti a že ji chlapi odmítají a nenávidí. Je to zoufalý a tragikomický exkrement v sukních.

Luboš
2. 6. 2023 00:07
Odpovědět  Teuton

Dostihne ji to jako to dostihlo Parkanovou.

sergej
1. 6. 2023 03:35

Ale dá se předpokládat že to platí pro celou euálii spolku bilderbergu plánu dědičných kolonialistů bruselonů, ti vždy jinak mluvíli jak konali a že to jde s určitostí možná na popud z centra ideologie vatikánu kterému se to ale podle vyjádření papeže na adresu ukr možná již vymklo z rukou a tedy z poza velké louže a možná s přispěním london city městského státu který je operován patrně možná odkudsi kýmsi když jsou snadnou kořistí. Ale berte to jako rétorické cvičení, lotři se nenechávají chytit s důkazy proti nim ale mají své mameluky.

..jednou ponorkou vyřadí elektrárny v británii a mohou už jenom kapitulovat, Jacob Kedmi. Nepotřebují tam ZHN.
Bylo na CFP ale mají tam vyhledávač na dvě krátká slova, takže neposloužím. Tu definici nedám jak byla. 🙂

Pavel z Moravy
1. 6. 2023 08:49
Odpovědět  sergej

Sergeji, tady těm českým spoluobčanům z velké většiny nic nedochází. Když se člověk ptá sám sebe proč tomu tak je, dochází k závěru, že za socíku nemuseli myslet. Mysleli za ně straničtí představitelé, většina si odpracovala to co musela a potom šupky dupky na chatičku, chaloupku, k ohníčku a do hospůdky. Tam jsem chodil i já a občas svoji návštěvu protáhnul, ale na můj mozek to vliv nemělo. Ta většina neměla ani ponětí jak se řídí stát, musím přiznat, že ani já jsem se o to nezajímal, ale nepostihlo mne to tím, že by se ze mne stal nemyslící trotl. A jelikož tady převládá nemyslící většina, ta správná činnost mozkového aparátu je nefunkční a jelikož nebyla dlouhá desetiletí v provozu, činnost se již neobnoví. Nu a u těch mladých, tam byla ta činnost díky grázlům, kteří potřebují hlupáky absolutně potlačena. A máme vysvětlení proč to je tak jak to je.
.

sergej
1. 6. 2023 09:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

To bylo napsané v reakci na smrťáka který tu zmizel ale je jasné že tohle je řízený úpadek evropy a patrně někteří by se ze zbavení konkurence radovali neboť nejsou lidoví, myslím oligarchiádu. A že vydělávají přes mrtvoly jsme viděli za kovid apartheidu kdy přešli do vrcholné fáze periodického systému kdy ekonomiku nahrazují válečným pluhem na zisk přes mrtvoly. Tak prosté to je a když v historii vybili pamětníky tak vždy znovu začínali stavět “velkomožní na zelené louce s negramoty za což jdou inkluzáky trha spotřeb / odpíraných čím dál lépe švajnerajnem parazitů od 89. směle považovat.
Dám zajímavý odkaz.
 UTAJENÁ HISTORIE se Zdeňkem Kedroutkem, dva díly.
Veřejná videa – nechejte chvíli stránku načíst – TV ŠALINGRAD (tvsalingrad.cz)

Nebuďte vyjojení, život vás ještě zaskočí na beton. 🙂

Autor
1. 6. 2023 10:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nezlobte se, ale s tím tak docela nesouhlasím.
Do hospody dnes chodí nejspíš méně lidí, dost jich pije doma, či tak se sousedy, vyjde to levněji. Ale ani dnes nemusí lidé vědět, jak se řídí stát, to že někoho volím, neznamená, že to chápu, to bych pak volil někoho jiného. Stejně jako dříve stačí poslouchat. Tu správnou stranu, toho správného šéfa v práci, tu správnou manželku, zkrátka, co koho utí doopravdy myslet dnes? Tento postřeh je sice správný, ale ne na jednu dobu a souvisí spíše s tím, že jak jsem jednou slyšel, když jsem prohlásil že do hospody pravidelně nechodím “jen chlastat”: “Ty tomu tedy neriozumíš, jak to můžeš chápat, když teda nechodíš do hospody pravidelně!”
Takže bych to vše “sváděl” na cosi podobného – “davové psychóze”, “pohodlnost myšlení davu” a tak dále v tomto směru.
Zatracovat všechny je snadné, ale pro obyčejné lidi smrtelně nebezpečné – tak právě přemýšlí ta liberální “elita”. Za socíku byl jeden fenomén – každý prostě musel vědět určité věci, které ho táhly kulturně (nuceně) výš. Kdo neznal např. děj a obsah oblíbených knih, byl za vola, kdo neznal kultovní film, byl za vola atd.

Autor
1. 6. 2023 10:19
Odpovědět  Peter 008

Ale dal jsem vám plus! Už se tam nevešlo.

Aleš
1. 6. 2023 06:58
Ohodnotit příspěvek :
     

SPOLU … , likvidace státu, vlastizrada, zlodejiny.

Pavel K
1. 6. 2023 07:45
Odpovědět  Aleš

👍 👍 👍
Toto jsem přesně chtěl napsat. Práská to do očí až bych brečel, to musí vidět i největší příznivec pětikolky. No alidem je jedno, že se rozkrádají love, které budou mušet platit oni. Zajímavá to jsme společnost. 🤦‍♂️🤦‍♂️

sergej
1. 6. 2023 09:29
Odpovědět  Pavel K

Ty prostředky nejdou na nabídku příležitosti pro schopné co zvýší bohatství ale do díry kamsi – inkvizice “pseudokapitálu úžerů.

…věděli jste že je to jméno právníka a historické postavy? 🙂
URIAH HEEP JULY MORNING 1972 – YouTube

sergej
1. 6. 2023 09:37
Odpovědět  sergej
Pavel K
1. 6. 2023 11:38
Odpovědět  sergej

Jedna z mých nej a nej. Škoda už je jich spousta kaput. O textu nevím nic, muziku miluji ale vnímám spíše hudbu (zvuk) texty mě ani nezajímají. Mám už to tak nastavený. Nechci si to kazit, protože některé kapely mají hrozné texty a melodie se mě líbí. 😊🤦‍♂️

sergej
1. 6. 2023 12:17
Odpovědět  Pavel K

jo

Luboš
2. 6. 2023 00:10
Odpovědět  Pavel K

A přesto se najde magor který dá minus.

Jaroslav
1. 6. 2023 07:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě by jenom zajímalo,kdy budou tyhle demobolševický vepřata sedět v lochu za tyhle svinstva

Autor
1. 6. 2023 10:25
Odpovědět  Jaroslav

Když už je pojmenovávat a správně, pak jsou to následníci trockistů duší i činy. Nebo postě jim říkat podle právní definice – vlastizrádci. Zmatení pojmů a jejich významů patří k jejich stálým a nikdy nekončícím snahám, ab s co nejvíce lidí zatoulalo někde, kde jim nebud hrozit žádné nebezpečí.
Kdy by je asi (to “SPOLU”) volil, kdby říkali pravdu, že chystají ohromné množství vlastizrad?

Frank
1. 6. 2023 07:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že se dožiju dne, kdy budou všechny tyto vlastizrádné a zlodějské svině před nezávislými soudy a také odsouzeni s propadnutím veškerého majetku. A duševně nemocná jalovice v první řadě.

tupý hulvát
1. 6. 2023 08:29
Odpovědět  Frank

Evidentně nevidíte která bije.Kde byste ty nezávislé soudy vzal,jedině je všechny preventivně vyměnit a to není možné ani po revoluci.Odsoudit je mohou jedině zase POPLATNÉ soudy a to poplatné nové moci.

sergej
1. 6. 2023 08:48
Odpovědět  tupý hulvát

Veškerá moc patří lidu /hlas lidu hlas boží/ a tak by je lidové soudy opálili třeba i za covidovku se vším všudy a úroky. Otázkou je jestli by to chtěli ukočírovat na bázi poté potom mezinárodních smluv a LLP a obecně civilizovaně. Když normy si věrchuška plácá podle plezíru choutek a vášní. I nejlepší úmysly dovedli dobráci od kosti proměnit v naprostý opak, co by jsme si namlouvali ale tohle tedy ne aby živí záviděli mrtvým. Kromě debilních otroků.
https://www.badatel.net/chorvatsky-europoslanec-oznacil-svetovu-zdravotnicku-organizaciu-za-teroristicku-organizaciu/#comments

Markýza
1. 6. 2023 09:20
Odpovědět  sergej

To je ale ideál, Sergeji, ke kterému se nějak přibližujeme. Tu rychleji, tu pomaleji, někdy úspěšněji, někdy méně. Má to zkrátka výkyvy. A momentálně jsme ve fázi, kdy se zase objevuje snaha tu moc lidu odebrat.
Taky ale je to tak, že čím vědomější lid, tím hůře se mu poroučí…..a to chce zkrátka čas a vývoj.

Pavel z Moravy
1. 6. 2023 10:56
Odpovědět  Markýza

Rozebíráme to stále dokola a kde nic tu nic. Je to prostě banda škůdců, která to řídí ku prospěchu mocných a k naší likvidaci a upřímně, zbytková 90 % nemyslící většina se kterou se nedá hnout. Kdybyste mohla dnes spočítat v této zemi kolik lidí ještě přemýšlí a používá svůj vlastní mozek, bylo by to úděsné. Myslím si, že 10% by to nepřekročilo. Tak o čem je vlastně řeč, ptám se sám sebe. Ta naše menšina přemýšlících, to je jako kapka voda na vyprahlé poušti.

Markýza
1. 6. 2023 15:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak ještě jednou a pořád dokola, Pavle. já zkrátka nemám ty koule, co vy, chlapci. Abych sama sebe považovala za “jedinou spravedlivou”, “jedinou přemýšlející”. V tom s vámi nejedu, pardon.
A to ani přesto, že mi moje dítě jednou pravilo nesmrtelnou větu “naše máma je tak spravedlivá, že by ji člověk zabil”.
Ani přesto si nemyslím, že jsem nějaká vyvolená elita, jediná správná….lidé jsou různé, k různým věcem docházejí taky různě a kus své pravdy má každý z nás.

Pavel z Moravy
1. 6. 2023 17:04
Odpovědět  Markýza

Vůbec se nepovažuji za jediného spravedlivého, ale vidím to kolem sebe když s nimi mluvím. Víte, když pokládáte květiny k památníku osvoboditelů při výročí osvobození a je vás tam 40 starých lidí a potom na vás někteří užaslí dnešní demokraté něco pokřikují, víte své. Dále to nebudu rozebírat.

Gales
1. 6. 2023 10:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Holt,Jdeme všichni sborem za tím prvním volem.A ti nejmenší to musí platit.Přísnost musí být.Horší to s nima bude až se ucho utrhne.

Markýza
1. 6. 2023 15:24
Odpovědět  Gales

Co svět světem stojí, vždycky stál na nejmenších – kteří to všechno platili………..