blogpolitika

Takovou zemi ztratili: 2% světové ekonomiky padly a položily na lopatky „mozkové centrum planety“

Dzen kanál:   Úspěchy Ruska

Všechno provalili! Prostě všechno selhalo! V zemi více než 16 000 mostů vyžadují opravu, ale je neopravují.

Korupce kvete, úřady nedělají nic a místo toho, aby se zaobíraly infrastrukturou své země, utrácí na cokoliv.

Umíte si to představit? Oni prostě sypou miliony i miliardy do vzdušných zámků. A .. to je vše!  Prostě je rozhazují do vzduchu všude kolem. Bez cíle i bez smyslu. Důchodci nedostávají co jim patří, náklady se zkracují, ale lidé jsou nuceni šetřit i na posledním.

Místo toho, aby urychleně vkládali prostředky do výstavby a údržbu silnic, likvidaci jam, výmolů, úřady se pokoušejí zvýšit početnost ozbrojených sil!

To je prostě hrůza, ne?! Tak nejde žít! Je čas valit se z této země.

Stop, což jsem to neřekl? No v podstatě jsem o tom nemluvil.

Řeč jde o Německu, bývalém ekonomickém lídru Evropy. Přičemž o tom nemluví žádní prokremelští propagandisté, ale samá nejpoctivější ve světě, neměcká média.

MARKUS TIXEN, moderátor Die Welt: Zpět do Německa. Chátrající mosty, špatné silnice, dopravní zácpy a díry – naše infrastruktura je v žalostném stavu a podfinancování je obrovské. Když se konečně něco postaví, často to trvá mnohem déle, než se plánovalo, jako se to stalo v případě Schiersteinského mostu mezi Mohučí a Wiesbadenem. Po čtyřletém zpoždění ho ministr dopravy Wissing konečně mohl otevřít, přičemž celková doba výstavby trvala celých 10 let.

Pro ministra dopravy Wissinga je to příjemná událost. Otevření Schiersteinerova mostu umožní celému regionu vydechnout si úlevou. Po deseti letech výstavby mohou být opět využívány všechny jízdní pruhy na limii života mezi Mohučí a Wiesbadenem. Léta dopravního chaosu v regionu jsou minulostí. Takový je skutečný život. Třesk a deset let snahy o stavbu mostu a odhady nákladů se vyšplhaly do závratných výšin.

Mosty chátrají a rozpadají se. Země krátí rozpočet pro důchodce, a je důležité upřesnit, že jde o německé důchodce. Uprchlíci a migranti dostanou všichni stejně jako dosud.

Bundeswehr požaduje navýšení o 20 000 vojáků.

Takovou zemi ztratili …

Dříve to bylo tak: všichni poctiví a svědomití soudruzi – i u nás v Československu – křičeli o německé kvalitě. Mám takovou nálepku na ledničce – německý standard kvality. No a co? Kde to všechno je? Vždyť tu zemi zničili, chápete! Nikdo nemá svědomí! Vůbec žádné svědomí.

Glosa: Že se opakuji – značná část německého průmyslu je vyráběna – hádejte kde – ano v Číně a v Německu se jen přeprodá … za mnohem více.

Bývala to skvělá země, a co se z ní stalo? Za přátelství s USA se musí platit a Německo platí. A platí velmi vysokou cenu. A mimochodem, USA také. Od toho, do koho se zamilujete, dostanete to, co se naučíte. Německo převzalo od Američanů problémy s infrastrukturou. Úplně zbytečné výdaje přece, ne?

Není dne, aby někde v požehnaném americkém Valinoru nevykolejil vlak. Zřítil se most nebo se stalo něco horšího. Mimochodem, právě teď hoří Texas. Mohutný požár krajiny, hoří povrchová vrstva půdy.

Výraz “půda nám hoří pod nohama” nabyl doslovný význam.

A tyto státy nás mají něčemu naučit? Samozřejmě, že všichni zbožní občané budou spěchat, aby ospravedlnili své pány. Řeknou, že jste vatníci a nerozumíte tomu, a oheň je tvůrčí výkon přírody, která vytváří další mistrovské dílo svého řemesla. Co se týče zničeného mostu, je to jen pokus osvobodit přírodu a řeku od zhoubného vlivu svalnatých mužů, kteří most postavili, aniž by se zeptali na souhlas půdy.

Ke stavbě je třeba povolení. Od každé mrchy a každého zádrhele. Pak a jedině pak – vznikne pořádný most, který bude věčně stát a nebude vyžadovat opravy.

Proč veškerá infrastruktura vyžaduje opravy a neustálé investice? Právě proto. Stavělo se bez souhlasu a bez ekologických technologií.

Takže, občané Vatníci, měli byste se poučit ze Západu, vzít si povolení a vůbec. Na co jste hrdí? Na stavbu mostů? To je ostuda … nemáte ani módní pohlaví. Ale dokončení této stavby je jen kapkou v moři. Z přibližně 130 000 mostů v Německu jich více než 16 000 čeká na opravu. Přitom spolkový ministr dopravy Wissing chce každý rok přivést do pořádku 400 mostů, což znamená obrovské podfinancování. Problémem je, že mnohá schvalovací řízení se táhnou desítky let, a to i proto, že si spolky a organizace na infrastrukturní projekty neustále stěžují.

Tak se podívejte. Je 130 000 mostů. Dobře? Dobře! Ale 16 000 jich čeká na opravu. Víc jak každý desátý … Pokud bude Německo každých deset let opravovat jeden most, bude nakonec schopno  samo zbavit přírodu jejích problémů.

Jde jen o to, že se mosty rozpadnou dříve, než budou opraveny. Dozor? Jaký dohled? Ve vašem zaostalém Rusku je všechno pod kontrolou. Prokuratura a Vyšetřovací výbor připravují složku na každé kýchnutí. Což vlastně dokazuje, že máte totalitní stát. Mohli bychom si vzít příklad z Evropy, stavět mosty beze spěchu. S přestávkou na oběd a řešením naléhavých otázek sebeidentifikace.

Kdo to řekl, že naše byrokracie všechno brzdí? Učte se!

Byrokraté zpomalí proces o desítky let. Budou se koordinovat, získávat podpisy a souhlasy. Budou muset získat souhlas všech zelených a ekologických organizací. Každé kachny a každého čápa.

A to všechno bude stát pouhých 250 milionů eur! To nic není, ECB natiskne další. Ale všechny normy jsou splněny a předpisy splněny.

Příběh je to ilustrativní. Evropa a USA, které se ještě nedávno považovaly za střed vesmíru, jsou na pokraji infrastrukturního kolapsu.

Vykolejování vlaků, mosty se hroutí, nejsou dobré silnice – všechno to, na co bylo Německo po desetiletí tak pyšné. Přesně ta “Evropa, kterou jsme ztratili” a do které se někteří naši spoluobčané tak snaží dostat.

Recept na katastrofu se ukázal být jednoduchý: pýcha. Poté, co se kdysi státy Západu domnívaly, že nastal “Konec dějin” a že už se nemusí dále pracovat, ocitly se na prahu tvrdé reality, a ta není pro slepce tak blahosklonná.

Dává přednost je bít, než aby je poplácávala po hlavě.

Naši ruští liberálové si toho ovšem nikdy nevšimnou. Dvojí morálka je taková věc, je snadné nazývat bílé černým a naopak. U nás je zdržování výstavby korupcí, zatímco tam je to starost o životní prostředí.

Dokonce o tom mluví i sami Němci:

MICHAEL HABERLAND, předseda nevládní organizace Mobil in Deutschland: Zákonodárci prostě musí zasáhnout. Na jedné straně je důležitá ochrana přírody, ale na druhé straně dotlačit Německo na hranici opotřebení, zničit infrastrukturu – v určitém okamžiku můžeme očekávat trpké zúčtování. Proto je nezbytné vše urychlit.

Nerad zklamu Němce, který si ještě zachoval kritické myšlení, ale tohle je teprve začátek. Přivést zemi do propasti je snadné, ale zvednout ji zpět nad propast je titánská práce.

Zažili jsme to v Rusku na vlastní kůži, když jsme se vzpamatovávali z chaosu devadesátých let. O dvacet let později se toho udělalo hodně, ale ještě více zbývá udělat. Jenže Německo ten čas nemá. Ani nemá v čele kohokoliv, kdo by ji chtěl z té propasti vyvést …

A to nejen proto, že “zelená politika” nenechala v německém hospodářství kámen na kameni, ale také proto, že ji nikdo nehodlá odklánět.

Naopak, Německo se propadá stále hlouběji do propasti energetických problémů.

Letos měla Evropa štěstí, že zima byla mírná, ale pokud bude příští rok jiná zima, Německo vyprázdní své zásoby plynu na nulu. A nebude kde brát nové za trochu slušnou cenu.

To není konec, ale jen začátek ekonomických potíží země. Problémy se začínají hromadit jako sněhová koule a každým rokem bude těžší a těžší je řešit. Spolu s podniky odcházejí i kompetence, podniky odcházejí a odvádějí s sebou daně.

Glosa: Ovšem pokud podniky odcházejí do USA, jdou z deště pod okap …

Na jejich místě zůstávají jen železné, betonové a cihlové krabice, které kdysi bývaly závody a továrnami. Uměle vytvořený pomník krátkozraké politiky.

Neschopnost stavět včas a v rámci odhadů je příznakem systémových hospodářských problémů.

Víte, když jsme říkali, že USA a Evropa zkolabují, nemysleli jsme to doslova. Ukázalo se, že je to úplně jinak.

Západ, který Rusku vyhlásil sankční válku a doufal ve zhroucení ruské ekonomiky, se sám ocitl ve stavu polorozpadu.

Je zvláštní, jak se 2 % světové ekonomiky bránila a položila “think tank planety” na lopatky. Že by se tak viděli? Ve skutečnosti na tom samozřejmě nic směšného není. Je to bolestně prozaické.

Past velkých a krásných čísel. Je hezké si myslet, že máte největší HDP, největší armádu a námořnictvo. Ale pokud si žijete nad poměry a plýtváte, uvidíte vždy brzy, jak mrtvola vašeho blahobytu pluje po řece.

Nebo prolétá kolem, ale to je věc názoru. Snad jste si nemysleli, že to bude jen o mostech? Ne, to ne.

Ukazuje se, že velká německá matematička Annalena Berbocková nemůže nikam letět. Respektive má kam letět, ale pouze charterovým letem běžných leteckých společností. Německé letectvo, které je za první osoby státu zodpovědné – nemůže opravovat svá letadla. Chudák Lena sedí v Abú Zabí a nemůže se dostat do Austrálie. Canberra zase pro změnu sedí bez znalostí a pláče.

Německá ministryně zahraničí má potíže, píše německý bulvární deník Bild. Annalena Berbocková neuspěla ani při druhém pokusu o let do Austrálie letadlem německého vládního letectva. Stroj opět postihla porucha zařízení, což Berbockovou donutilo cestu do Tichomoří zcela zrušit.

Mluvčí německého ministerstva zahraničí k tomu uvedl: “Prověřovali jsme a plánovali až do samého konce, ale bohužel po poruše letadla vládního letectva již nebylo logisticky možné uspořádat plánované zastávky na cestě do Tichomoří s využitím dosud dostupných možností.”

Žádné mosty, žádná letadla. Ale běhají tu německé kočky všude cestou necestou. Naštěstí existuje ruský speciální tým na odchyt německých zvířat bez majitele, ale upřímně řečeno, raději se starejte o sebe.

Ani ne za hodinu se jeden z vás odebere do Smolenské oblasti … fuj, fuj, fuj, fuj.

Vše je přísně podle Hegela; zákon dialektiky: “Přechod kvantitativních změn ve změny kvalitativní” nelze zrušit. Ani liberálové to nedokážou.

Autor blogu Doba a civilizace (Время и цивилизация) speciálně pro náš kanál

https://dzen.ru/a/ZN6Wd3PxV0kOJZq6?utm_referer=cont.ws

Glosa: Již dlouho musí každý, kdo ovládá naprosté základy ekonomiky, a ty nejsou nijak složité, tak každý takový musí vidět, kam to vše spěje. U nás to začalo ihned po „listopadu“, kdy se dokazovalo, že co bychom vyráběli co dosud – vždyť si to koupíme! V superhypermegamaxituttifrutti obchodech Teď už každý bude bohatý a kdo ne, ten si za to může sám! Málo pracuje. Jaksi se časem ukázalo, že největší příjmy mají ti, kteří nepracují, ale raději spekulují, ždímají ze všech co se dá, ale řečí o morálce mají celé hory. Jak se ale zase ukázalo, mysleli tím to, že oni určují tu morálku, že jen oni mají být chráněni a především by za své „zásluhy“ měli být i osvobozeni třeba od placení daní! Ale jen oni, ostatní prostě musí pochopit, že se musí „trošku“ obětovat, aby vše šlo krásně vpřed. A zase neřekli, že vpřed jen na jejich kontech … Kolotoč.

Když se nemnozí snažili podpořit zákony místní výrobce, vždy se našla skupinka, která byla výrazně proti – podívejte co my dovážíme za skvosty! A zájem státu i lidí i národa zase prohrál.

Ale vše má svůj čas, svůj zákonitý vývoj a tak se neodvratně a nezvratně blíží doba, kdy si za svoje prachy na kontech nekoupí nic ani oni. Protože jejich měna nebude mít ve světě žádnou reálnou hodnotu, dokonce ani jejich zlato v sejfech. A nikdo – ani oni – by nikomu nic jen tak za nic nikomu nedal ani dneska. Sobectví takzvaně úspěšných je až zarážející, ale oni k psychiatrovi nikdy kvůli tomu přesto nepůjdou.

Není možná tak daleko doba, kdy pro nechuť pracovat, hledat poznání a vytvářet hodnoty skutečně přínosné pro lidi, dovede se sám Západ ke kolapsu tak velkého, že rázem se změní situace a Západ bude na místě „amazonských indiánů v hustém pralese“. Nastoupí doba, kdy Západ se stane územím nepřátelství, vzpour, násilí, pirátství, prostorem, kde bude vládnout i idea „ploché Země“, lesních, vodních i nočních strašidel, nemytých lidí, neboť voda je mokrá a studená, kde se rozbují i kanibalismus, aby přežili největší grázlové a zase začne z tohoto území do okolí prosakovat  nenávist a zloba. Začnou nové „křížové výpravy“ pro kousek toho drahocenného mýdla … a imigranti? Ti buď utečou a nebo se stanou nerozeznatelní od zbytku …

Nejen proto se musí svět zbavit břemene ne bílého muže, ale břemene chtivosti, sobectví, egoismu a hlupáctví, proto, pokud se chce svět skutečně zbavit jha anglosaského světa a jejich „vládců prstenů“, musí proti nim jít až do konce. Jinak budou ony „nové křížové výpravy“ a každé dobyté území se promění v nové Němce (mám na mysli odpadlíky ve slovanském významu), nové Ukrajince, nové Američany a Angličany … zkrátka v hlupáky. Snadno ovladatelné.

V několika podnicích, z těch co ještě u nás něco dělají a o kterých něco málo vím, se snižuje stav pracujících, ale zvyšuje stav administrativních  pracovníků. Např. se zavádí do plné síly Inovační (Novátorské, Zlepšovací a tak podobně) oddělení, které s každým rokem nabírá na početnosti, i když se vyrábí stále méně. Samozřejmě se zabývají v drtivé většině blbostma a plodí hloupá řešení. Zato mají vysoké platy i prémie, neboť vše se děje ve jménu pokroku. Ztěžují práci obyčejným pracovníkům, nasazují přísné kontroly pobytu času na WC, kouření, hlídají na sekundy pracovní časy, ale jaksi výsledky jsou opačné. Ale přesto na rozdíl od obyčejných pracovníků, kteří to něco musejí vyrobit, aby dostali výplatu, oni dostávají nekrácené prémie … v jednom podniku vytvořilo takové oddělení atmosféru udavačství, plně vnucovaného a výrazně finančně podporovaného. Je div, že lidé odtamtud utíkají? Ale podniku to nevadí a nabírá všelijaké migranty a cizince. A výsledky podniků se dál zhoršují … každým rokem. A to vše se děje po celém Západě.

K čemu to vše asi tak může vést …?

Překlad Peter 008

sdílet na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Cicero
19. 8. 2023 23:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Odhaduju, že válka na Ukrajině stojí západ denně 3 až 5 miliard dolarů. Pokud se sečtou dodávky vojenské techniky, udržení válečné mašinerie v chodu, dotování ukrajinské ekonomiky, která je soběstačná z 50%, živení Ukrajinců v zahraničí atd..

Markýza
20. 8. 2023 15:23
Odpovědět  Cicero

No ale víte, jak na tom vydělává americký zbrojní průmysl? prý jim zisky stouply trojnásobně.

sergej
19. 8. 2023 23:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady stačí zlikvidovat poštu “kyperskými penězmi? Kromě všeho ostatního trhy. 🙂
Třeba v čase
https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-08-15-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-s-petrem-vaclavem-278-dil-122-min/

sergej
19. 8. 2023 23:46
Odpovědět  sergej

“tajm 1:49:00

Jaris
20. 8. 2023 03:04
Ohodnotit příspěvek :
     

I kdyz Nemecko nemam v oblibe za jejich historicky vecnou rozpinavost a zlociny II.sv.valky, mam pocit, ze Nemecko se nesnazi zlikvidovat USA, ale nekdo treti. Jde o pomstu mezinarodnich zidu, kteri se snazi tuto zem totalne zlikvidovat. A dari se jim to. Zacalo to s nucenym prijimanim primitivnich negru a arabu, kteri se meli smisit s Nemci. Jake to melo negativni vysledky je dobre znamo. Pak prisla Z Nemecka nemala podpora Ukrajine ve valecnem konfliktu s Ruskem. A nyni nastalo velke stehovani prumyslu do jinych zemi s levnejsimi energiemi. Nemecko se takto stava den ze dne slabsi a zda se, ze nema zadne vychodisko.

Markýza
20. 8. 2023 09:35
Odpovědět  Jaris

Nevím, jak ti efemérní židi – nejsem příznivkyní temných konšpirací. Ale že je samo nebe tomu rozpadu nakloněno a poňouká Američany, to zase vím docela dobře. Biden je brilantním zpodobením své ameriky a myslím, že by měl ještě jedno období prezidentovat, aby bylo zcela jasno.
Jinými slovy – jasněji nám to vesmír už neřekne – i mozkové centrum světa může dostat alzheimera.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
20. 8. 2023 12:54
Odpovědět  Markýza

Nejde o zadne temne konspirace, ale o fakta. Temer na kazdem dulezitem miste najdete zida, ktery skodi narodu za tucne penize. Ne nadarmo se rika – kde zid skace, narod place. Nakonec neni to pravda s tim vasim prasecim Fialou, ktery ma zidovske koreny?

Editor
20. 8. 2023 14:29
Odpovědět  Jaris

Židobolševičtí plutokraté, kde já tohle už četl a slyšel. Protistátní židovské spiklenecké centrum … Židovští lékaři vraždili Stalina …

Markýza
20. 8. 2023 15:36
Odpovědět  scipio

A to se chudáci tak radovali! Cedulku vám sem dát nemůžu, tak budu ten vtípek citovat: “Zlatej Putin! Od té doby, co ho máme, přestali ze všeho zla obviňovat židy.”

Markýza
20. 8. 2023 15:29
Odpovědět  Jaris

Božíčku….chudák jeho babička, ta ovšem vyletěla německým komínem, že? Dokonce si myslím, že za vnuka ani nemůže, namouduši! Podívejte, Židi, nebo Rusové, mně je to jedno – nemám zkrátka ráda systém S/M – neboli Satanáš/Mesiáš, abyste si to nevyložila mylně. Vy si tím zkrtátka děsně usnadňujete živůtky, víte? To já nic, mámo, to všecko Franta (Šmuel, Putin, Okamura…….nehodící se škrthněte)
Vymazáváte tím barvy života a nastolujete černobílý řád – a nepřesvědčíte mě ani na mučidlech, že je na tom něco dobrého. NENÍ!!

20. 8. 2023 19:54
Odpovědět  Markýza

🙂 🙂 🙂

Editor
20. 8. 2023 11:21
Odpovědět  Jaris

zcela nesmyslný antisemitismus opět na scéně. Kdo a kdy dopustil, že národ v diaspoře ovládl finančnictví? Kdo způsobil, že přes veškeré pogromy a olupování, kdy si mocní chodili k Židům pro peníze a pak jim je nevraceli, kdo jim umožnil ovládnout finance? Přírodní zákony říkají, že přežívají nejschopnější jedinci …

Markýza
20. 8. 2023 11:58
Odpovědět  scipio

Nejenže dopustil. Pokud vím, Evropa víceméně plošně přímo zakazovala Židům kdejakou práci – s výjimkou financí. No a to je teď diveního, co.

Editor
20. 8. 2023 12:24
Odpovědět  Markýza

Jistě, už jsem to tady několikrát uváděl. Židé nesměli vlastnit půdu, směli provozovat pouze obchod, klenotnictví, finančnictví, sporadicky lékařství a lékárnictví. Přesto bohatli. Čím to. Všichni je obírali, kde mohli, pořádali na ně pogromy a přesto bohatli.

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 14:06
Odpovědět  scipio

S tím obíráním bych byl velice opatrný, neboť oni velice rádi půjčovali, vždyť jim potom ten majetek přímo padal do klína.

Editor
20. 8. 2023 14:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejdříve musí být někdo, kdo si půjčit chce. O jaký majetek, který padá do klína se jedná prosím pěkně. Nějaký konkrétní případ by byl? Pokud si někdo půjčil třeba na válečné tažení, válku prohrál, tak holt prošustroval majetek, daný do zástavy, vlastním přičiněním. Chudáci si sice půjčovali, ale ne na majetek, ten neměli. Spláceli prací.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
20. 8. 2023 13:04
Odpovědět  Markýza

Zadne diveni se nekona, Markyzo. Zide se do zadne manualni prace nehrnuli. Zivili se odjakziva spekulacemi, smelenim, pujcovanim penez za nekrestanske uroky. Na praci dnes vyuzivaji jine lidi. V Izraeli jim tam slouzi spousta jinych etnik. Videt tam zida v Tel Avivu se zednickou lzici, to asi tezko. 🙂

Editor
20. 8. 2023 14:33
Odpovědět  Jaris

Němci si v 60 letech na práci rukama najímali Turky a Jugoslávce, USA mají latinskoamerické nelegály, v UK mají na práci Indy popř. síly z Karibiku, ve Francii Alžířany a Libyjce, černochy z bývalých kolonií, nakonec my na to máme Ukrajince, tak proč by si, kdo má v Izraeli peníze, nenajal zedníka? Tu jsme měli za minulého režimu, že každý zdil, dělal elektrikáře a další řemesla, aby si dal dohromady byt. Od OPBH se řemeslníka nedočka a když tak, tak hodně mizerného!

Pavel K
21. 8. 2023 08:04
Odpovědět  scipio

Nemáte pravdu, chodil jsem na melouchy a dělal pro lidi. Nebyl jsem sám a elektrikáři a další řemesla také. Že se čekalo dlouho? Však všichni chodili do zaměstnání. A dnes nečekáte? Čekáte a dlouho bo řemeslníci díky našich vlád nejsou. A teď to chtějí zachraňovat ukrajinci? Jděte s nimi do úryč. Mě ten jejich příchod jen dookurwyll živnost, právě tady ti ukrajinci co byli učitelé atd dělali zedničinu. Nejen že nám brali práci, ale i ceny. Zeptejte se lidí dnes co stojí třeba z rekonstruovat bytové jádro. Mě se o těch cenách mohlo tak zdát. Dnes když to tak vezmu tak jsem to dělal “skoro” zadarmo. Taky mám holou prddell a polskou národnost.

Markýza
20. 8. 2023 15:37
Odpovědět  Jaris

No to se musíte vrátit do raného středověku, abyste vnímala příčiny, nikoli do raného novověku. Tam už bylo dávno vymalováno.

Jaris
20. 8. 2023 12:48
Odpovědět  scipio

O zadny antisemitismus nejde. Jde o fakta.Ted je otazka, Scipio, kdo vlastne okradal a okrada koho? Podivejte se kriticky, kdo dnes sedi ve FEDu v US a kdo ovlada svetovou financni scenu. Obycejni lide to nejsou. Jiste znate historii napriklad o bitve u Waterloo, jak se Rothchildi obohatili na falesnych zpravach. A co takovy zidak Soros, ktery polozil pred lety libru. Nakonec to mate i v Bibli knihy Exodus, jak zidi okradli Egyptany o zlato, stribro a jine artifakty. (Exodus 3:22) No a nakonec v CR se po 89’roce take otevrela brana k rodinnemu stribru, ze? Rikaji vam neco jmena zidu Kozeny, Kellner, Bakala, Kretinsky a zastupy dalsich zidovskych vykuku? Ja v tom zadny antisemitismus nevidim, nybrz vim, ze slo o sprostou zlodejnu a podvod v cemz jsou zidi odjakziva mistri.

Editor
20. 8. 2023 14:27
Odpovědět  Jaris

Ona je snad Bible pravdivý popis událostí? Opravdu Mojžíš rozhrnul moře? Ajta krajta. Mimochodem, ta rodina se jmenuje Rothshildové. A stále ještě jste ani jednou nepopsala, jak došlo k tomu, že Židé ovládli peněžnictví, kdo jim to umožnil. Proč se toho nechopili příslušníci jiného národa, když to bylo tak lukrativní. Věci se nedějí jen tak, že se někdo spikne a koná. Někdo jim to musel umožnit. Kdo a proč!

Markýza
20. 8. 2023 15:42
Odpovědět  scipio

No Mojžíš asi ne – ale kdysi jsem viděla strašně zajímavou rekonstrukci, jak to mohlo proběhnout – mělo to vyloženě hlavu a patu: výbuch Théry a následná tsunami (která je doložena geologickým výzkumem) Dobrý, co?

Editor
20. 8. 2023 20:42
Odpovědět  Markýza

Ano, taky jsem to viděl, ovšem propojit to s exodem Židů vyžaduje opravdu notnou dávku fantazie, v pravou chvíli voda zmizí a vrátí se pünktlich ausgerechnet na egyptské vojsko. Drobná chybka této teorie je v tom, že Théra bouchla ve Středozemním moři a Židé utíkali přes Rudé moře. Vysvětlení egyptských ran popisovaných v Bibli také není u všech tak přesvědčivé. Ano, tma je zatmění slunce, které ovšem egyptští kněží dovedli vypočítat velmi přesně a faraona varovali, anděl smrti by byl prostě spolek vrahů, ale žáby a další, to už trochu kulhá v kumulaci ran. Ten sled událostí přes zamoření vody řasou, následný úhyn žab, namnožení hmyzu a tak dále až k plíživému jedovatému plynu po výbuchu sopky na Santorini je fakt už moc. Zejména ten plyn že by se dostal na tu dálku v takové koncentraci ??? To kulhá na všechny čtyři. Holt patří Jaris mezi ty jednodušší bytosti, co potřebují jednoznačně určeného vinníka. Tací tvořili základ fascinace Němců Hitlerem a jeho nalezením universálního vinníka v Židech. Je to snadné, jednoduché, ti nalevo na Gaussově křivce na to skočí jako pstruh na žížalu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
20. 8. 2023 15:39
Odpovědět  Jaris

Nechte toho, Jaris proboha. Vždyť to z vás kape jak ze špatně utaženého kohoutku. “Fakta” se nesdělují takto emocionálně – emocemi zabarvená fakta ztrácejí vypovídací hodnotu fakt a získávají vypovídací hodnotu těch emocí.

Jaris
21. 8. 2023 00:50
Odpovědět  Markýza

Melete nesmysly, Markyzo. Nejdriv si zjistete fakta a pak se muzem na to tema bavit.

Editor
21. 8. 2023 11:28
Odpovědět  Jaris

Právě ta konkrétní fakta, jak Židé ovládli finančnictví a kdo jim to umožnil speciálně Vám chybí, vydáváte za ně jenom obecná tvrzení o škodících Židech. Kdo konkrétně jim to bohatství přinesl, odkud jej vzali? Konkrétně fakta! Ne kecy o univerzálním viníkovi!

Pavel K
21. 8. 2023 12:34
Odpovědět  scipio

No já prostý venkovan co neumí gramatiku, bo nebyl čas chodit do školy ale na pole, tuna každou chvíli čtu, že tuhle a támhle nějací historici či vědci na něco přišli a že se budou přepisovat dějiny. A právě tady okolo židovského etnika se to poslední dobou začíná nějak kvrdlat. Tak za mě, kdoví jak to kdysi bylo a co vše je s falšováno, překrouceno.

Editor
21. 8. 2023 16:19
Odpovědět  Pavel K

Fakta by byla nebo zase jenom jakové kecy typu ale oni to říkali v televizi …

Pavel K
20. 8. 2023 13:44
Odpovědět  Jaris

Však jsem tu psal před pár dny, že se jim vesele daří hnát všechny ty ukronácky do masomlejnku, už to je divné při těch ztrátách, ale především zbytečných. Ano pomsta za II WW. Vypadá to jako podpora a ono né, je to masová poprava a oni všichni okolo to žerou a běží s hovvneem proti plátnu a že to do něj zatnu……..🤣😢🙋‍♂️

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu, k čemu to může vést, k totálnímu rozpadu společnosti. Už jsme od toho pouhý zlomek času. To máme všichni za neochotu podílet se na politice našich zemí s tím, že jsme řízení svěřili grázlům. Tak nějak by nám to asi řekl Seneca. Dnes už tady žádný takový druhý není. Pouze prospěchář a zbabělec kam se člověk podívá.

jsladin
20. 8. 2023 10:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

Chaos, je jedním z kroků nástupu NWO.Potom bude nabídnut “spasitel”.A on to bude satan v krásném obleku a s krásnou tvářičkou a tak jak naučili lidi volit podle xichtu, zvolí si satana.NWO bude nastoleno.

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 14:10
Odpovědět  jsladin

Všechno k tomu směřuje, ale přesto těch proměnných visí ve vzduchu mnoho..

Markýza
20. 8. 2023 15:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

A ještě je tu ten zatracený Harvardův zákon….na ten spoléhám já 😀

ModrýKlokan
21. 8. 2023 16:57
Odpovědět  Markýza

@ Markýza

Co to je Harvardův zákon?

Markýza
22. 8. 2023 15:02
Odpovědět  ModrýKlokan

Jeden z Murphyho zákonů – můj nejoblíbenější:

Při pečlivě regulovaných hodnotách tlaku, teploty, objemu, vlhkosti a dalších proměnných veličin se každý živý organismus chová tak, jak se mu právě zachce.

Gales
20. 8. 2023 10:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Naši ukrajinští politici by neměli čumět jak tele na nová vrata ale využít situace a zabírat dojčland ekonomicky.To by ale chtělo přemýšlet a to tihle nedomrlci neumějí.Raději to budou bořit i u nás.Našinci jim to dovolí a někteří zayebanci jim k tomu ještě budou tleskat.

ladik
20. 8. 2023 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Břemeno chtivosti, sobectví a egoismu je břemenem kapitalismu.