Takhle nás Černochová ohrozila. Už nejen ostuda. Rajchl ví své k „aféře Duginová“

26.8.2022 10:31 dop. | Rozhovor

Advokát a předseda strany PRO upozorňuje, že ministryně Jana Černochová udělala botu nikoliv lokálního, ale mezinárodního rozměru. „Paní Černochová nám v tuto chvíli dělá monstrózní ostudu i na bázi OSN. Je to jediná reprezentantka všech států sdružených v OSN, která útok neodsoudila,“ říká. Její slova jsou podle něho ohrožením pro celou ČR. Schvalování terorismu se totiž může vymstít a přitáhnout teroristické útoky. „Otevírá Pandořinu skříňku,“ uvedl Jindřich Rajchl.

Strana PRO zveřejnila veřejnou výzvu k odstoupení Jany Černochové z postu ministryně obrany ČR. Jednalo se o reakci na její vyjádření na sociální síti Twitter ze dne 21. 8. 2022, ve kterém uvedla, že jí „není líto dcery ani truchlícího otce“ v souvislosti s atentátem na dceru Putinova hlavního ideologa Alexandra Dugina. Jaké máte reakce?

Mě naprosto šokovala následná reakce paní Černochové. Pokud udělá politik chybu, dá se to pochopit. Je potřeba se omluvit a vyvodit důsledky. V momentě, kdy udělá extra botu mezinárodního rozměru a v podstatě se snaží trvat na tom, že vyjádření bylo správné a adekvátní, nás poškozuje v očích celého světa. Paní Černochová nám v tuto chvíli dělá monstrózní ostudu i na bázi OSN. Je to jediná reprezentantka všech států sdružených v OSN, která útok neodsoudila. Uvědomili si to už úplně všichni. Útok odsoudili představitelé Spojených států i papež.

Všichni si uvědomují, že terorismus nemůže být nikdy legitimizován jako způsob boje v jakémkoliv konfliktu. Otevírá Pandořinu skřínku. Může to mít neuvěřitelné následky nejen z hlediska mezinárodní politiky, ale i z hlediska bezpečnostního rizika pro Českou republiku. Ministryně nás poškodila a setrvává na lži. Darja Duginová nikdy neřekla o Ukrajincích, že jsou podlidé, ale řekla o válečných zločincích, že jsou nelidé a že by zasloužili být souzeni u tribunálu. Je naprostou lží, že by řekla, že by si přála jejich vyhlazení. Paní ministryně převzala hoax, lež, která byla šířená na twitteru a ještě tím ospravedlňuje své skandální jednání. Touto cestou bych ji chtěl znovu vyzvat, ať doloží, že Darja Duginová řekla o všech Ukrajincích, že jsou to podlidé a ať doloží, že řekla, že si přeje jejich vyhlazení a smrt. Nebo ať odstoupí, protože lhala a šířila nepravdivé informace.        

Předpokládáte, že bude na vaši výzvu nějak reagovat ministryně obrany nebo někdo z ministerstva?

Ne. Ani neočekávám. Arogance současné vlády a speciálně paní ministryně obrany dosahuje nebeských výšin. Neznám arogantnějšího člověka, než je paní Černochová. Když se snoubí arogance s hloupostí, je to smrtelný koktejl. Jsem naprosto šokován tím, že média zásadním způsobem netlačí na paní Černochovou, aby se buď omluvila, nebo odstoupila. Znovu říkám, útok na Darju Duginovou odsoudily Spojené státy, Ukrajina, papež, úplně všichni. Jen my, jako civilizovaná země, jsme se ústy paní ministryně v podstatě vyjádřili, že je všechno v pořádku. To je šíleným lapsem v rámci diplomacie. Všechny státy sledují, co říkají ministrové obrany a zahraničí. Česká republika v tuto chvíli utrpěla obrovskou mezinárodní ostudu. Zásadním způsobem to snižuje náš kredit a zvyšuje obrovským způsobem bezpečnostní riziko. Pokud začnete schvalovat terorismus, říkáte si o to, aby se rozšířil na vaše území. To je něco, co nehodlám akceptovat. Pokud by u nás k něčemu takovému došlo, paní ministryně za to ponese plnou odpovědnost. Ona si svým skandálním výrokem o takové riziko říká.        

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja v úterý na zasedání Rady bezpečnosti OSN obvinil českou ministryni obrany Janu Černochovou z podpory terorismu. „Dnešní velvyslanec v OSN, který zastupuje dnes nejaktivnějšího teroristu na světě, což je ruský stát, který terorizuje miliony lidí na Ukrajině, nemá vůbec právo takové hodnocení říci,“ uvedl k tomu ministr práce a sociálních věci Marian Jurečka. Jurečka říká, že když se chovají jako teroristé, nemohou se Rusové divit, že přicházejí i tyto reakce. Co vy na to?

Pletou se dojmy s pojmy. Terorismus je útok na civilní obyvatelstvo v místě, kde se neválčí. Když to někdo směšuje například s atentátem na Reinharda Heydricha? Reinhard Heydrich byl protektor Třetí říše u nás v České republice a voják, Darja Duginová byla žurnalistka. Jestli začneme zabíjet novináře za to, že píší něco, co se nám nelíbí, tak každý soudný člověk musí vidět, že je to otevření Pandořiny skříňky. Neexistuje stát, který by se vyjádřil podobným způsobem. Reakce pana Jurečky a dalších mi připomíná šestiletého chlapce, který rozbije kamenem okno a místo toho, aby se přiznal a řekl: Rozbil jsem okno, udělal jsem chybu, omlouvám se, říká, že Pepa mě nemá za co kritizovat, protože Pepa rozbil okno také. Dětinské, hloupé, naivní a není to vůbec důstojné z hlediska reprezentace naší země.

Ocituji vám ještě jednu větu, která se týká vyjádření ruského velvyslance. „Tato vyjádření jsou součástí informační a hybridní války, kterou s námi Rusko vede již dlouhou dobu,“ poznamenala ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová…

O paní Langšádlové jsem slyšel poprvé, od té doby, co je ve vládě. Realita je, že se jedná o teroristický útok. Že jej Rusko odsoudilo, je jasné. Ale odsoudili ho všichni ostatní. Všichni na světě, kdo mají jen trochu rozum, uznávají, že se jedná o teroristický útok a ten nelze nikde na světě schvalovat. Terorismus nemůže být uznán jako prostředek legitimního boje a prosazování jakékoli agendy. To, co předvádí naše politická reprezentace, je ostudou mezinárodního kalibru. Paní Černochová se ve svém výlevu na twitteru jednoznačně utrhla a místo toho, aby se omluvila, snaží se ona i její kolegové ve vládě ukazovat prstem na Rusko. Realita je taková, že vůbec nejde o Rusko. Teroristický akt odsoudily všechny státy kromě České republiky. Tím jsme se dostali na úroveň Mosambiku, protože nikdy nemůžeme schvalovat terorismus jako legitimní prostředek boje a prosazování jakékoli agendy. 

Za vraždou Darji Duginové je ruská tajná služba FSB, ukrajinské zpravodajské služby takto nepracují, uvedl tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov. Do jaké míry tato informace, která prošla médii, mění situaci?

Sklapla past nad všemi, kteří útok schvalovali. Teď musí říct, že buď Ukrajinci lžou, to je jedna varianta, nebo že schválili útok FSB, to je druhá varianta. Moje první teze je, že všichni, kdo schválili útok včetně paní Černochové, by řekli, jestli Ukrajinci lžou, nebo jestli se radovali nad tím, že FSB zabila oponenta Putinova režimu. Teze číslo dva je, že ve zpravodajských hrách nikdy nemůžete spolehlivě říct, kdo to udělal. Nikdy. Každá zpravodajská služba se to bude snažit hodit na toho druhého. Realita je taková, že ať už to udělal kdokoliv, není možné takový útok schvalovat a v žádném případě vyjádřit nelítost nad útokem. Je nezbytné jasně, otevřeně a tvrdě každý teroristický útok kdekoliv na světě jasně odsoudit. Pokud to neuděláte, pak se už jako země vyřazujete z okruhu civilizovaných zemí. Je to mezinárodní ostuda, kterou vnímají všechny státy. Česká republika má z ostudy kabát díky paní Černochové. Zdůrazňuji, že lhala při ospravedlňování svého výroku. Darja Duginová nikdy neřekla o Ukrajincích, obecně o národu, že jsou podlidé, vyjádřila se o těch, kteří páchají válečné zločiny, že jsou nelidé a nikdy neřekla, že si přeje vyhlazení všech Ukrajinců. To je lež. Paní Černochová lhala a politik, který lže, by měl odstoupit. Buď ať prokáže, že to, co říkala je pravda, nebo ať okamžitě odstoupí, protože lhala.

Odkud vy čerpáte informace, když tvrdíte, že paní ministryně lže?

Jednak jsem si našel celou reportáž, kde Darja Duginová hovoří o válečných zločinech, které byly páchány na území Ukrajiny, v Mariupolu atp. Použila výrok nelidé nikoli podlidé, to je podstatný rozdíl a nepoužila to ve vztahu k celému ukrajinskému národu, ale ke konkrétním pachatelům válečných zvěrstvech. Co se týká toho, že by si přála vyhlazení všech Ukrajinců, to byla informace, která se objevila na twitteru od jedné ukrajinské propagandistické skupiny a poté, co se ukázalo, že to není pravda, skupina ji smazala. Paní Černochová šíří nepravdu a lež, aby ospravedlnila svůj skandální výrok. Znovu říkám, že je to dětinské, nedůstojné a takový člověk by neměl být v takto vysoké politické funkci ani minutu.
https://bit.ly/3QRv4QB

4 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
26. 8. 2022 18:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Pražská fašisticka kavárna je nejhorší svého druhu na světě. Nenávist k Rusům je patologická. Viz jina blbka z TOP co je pro jadernou válku s Ruskem. Sice porušují zákon, ale tady právní stát už nefunguje.

Lev Prch
26. 8. 2022 19:23
Odpovědět  Aleš

Už od hadráku 👎

Alfred
26. 8. 2022 19:30
Odpovědět  Aleš

Dovolil bych si malou opravu: Pražská fašistický chazárna…..

Ladislav
27. 8. 2022 06:48
Odpovědět  Alfred

💤♎ 1* ****************** naprostý souhlas s!

[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 08:27
Odpovědět  Aleš

Rusofobie tady byla již v 19. století. Posílil ji srpen 1968 a únor 2022.

janle57
27. 8. 2022 11:55

Pražským soudruhům z ODS,kteří nechtějí platit státu žádné
daně a zakládat fiktivní firmy, tenhle politický bordel jménem
SPOLU vyhovuje,pro ně jsme všichni ostatní přívrženci pana
Putina,však Vám to zanedlouho spočítáme !!

janle57
27. 8. 2022 09:42
Odpovědět  Aleš

Největší český vlastenec Žižka,kdysi,potom,co ho Pražané před bitvou na Vítkově zradili
a předali Vyšehrad Zikmundovi,prohlásil,že je třeba Prahu vypálit a rozbořit,díky Praze
dnes máme vládu jakou máme a nejhorší politické zrůdy přicházejí právě z Prahy,kéž
by na slova Žižky jednou došlo.

[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 09:50
Odpovědět  janle57

Nevím, nevím, husitské války přinesly tisíce mrtvých.

Lev Prch
27. 8. 2022 10:40

Ty vraždění amiokupanta ne?!!!!!

Pavel
27. 8. 2022 17:52

Byly jedny z mála v našich dějinách na které můžeme být právem hrdí! Stejně jako dnes Rusko, husité čelili kolektivnímu západu. Nebýt zrady pražanů nebyla by porážka u Lipan. To jen tito „šmejdi“ co nám vládnou dnes z Žišky udělali lapku a z husitů bandity!!!Stejně jako Jan Hus znali katolickou církev a její podíl na porobě národa,proto ty útoky na kláštery.Jinak husité bojovali doma proti“ křížákům“ a ti k nám nedojeli na přátelskou návštěvu,proto ty tisíce mrtvých, jako na Ukrajině od r.2014!

Gales
26. 8. 2022 19:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Přetáhnout ji fíču přes držku…

Lev Prch
26. 8. 2022 19:24
Odpovědět  Gales

Jak chcete piče přetáhnout přes hubu piču to nevím,ale rozhodně to aspiruje do Guinessovy knihy rekordů 😂😂😂😂

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 23:38
Odpovědět  Lev Prch

Říká se tomu kapucínek. Pevně uchopit za pysky a pak přetáhnout přes hlavu.

Gene
27. 8. 2022 00:33
Odpovědět  Lev Prch

Vite jak se obraci svetr naruby? Tak nejak by to bylo.

Lev Prch
27. 8. 2022 08:01
Odpovědět  Gene

😁😁😁😁

Vladimír
26. 8. 2022 19:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci dělají zcela běžně takovéto atentáty na představitele správy obsazených / osvobozených měst. Tak jak může někdo tvrdit, že ukrajinská služba takto nepracuje??

Lev Prch
26. 8. 2022 19:24
Odpovědět  Vladimír

Banderosvoloč je odpad Evropy!!!!

Aleš
26. 8. 2022 19:26
Odpovědět  Lev Prch

A eurohujerska soldateska.

[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 08:03
Odpovědět  Vladimír

S Černochovou nesouhlasím, ale útoky na Rusáky na UA jsou standardní formou partyzánského boje. Celá ruská operace na UA není ničím jiným než ruským státním terorismem.

Lev Prch
27. 8. 2022 10:42

Tebe ty havlotrosko potkat,zpřeházel bych ti anatomii!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
27. 8. 2022 18:06

A likvidace východních Ukrajinců „ukronácky“ a ukrajinskou armádou od r.2014, či upálení 57 občanů Oděsy v Domě odborů 2.5.2014 těmito zvířaty je co?!To je demokratická očista národa,viď!To není partyzánský boj to je „gerilová válka made in USA“! Jinak pokud chtějí Ukrajinci za zájmy USA bojovat až do posledního Ukrajince „Eto ich delo“! Není to naše válka jak tvrdí pětikolka. Putin je varoval od r.2014 Minsk 1,2,3, ještě 21.2.2022 .Byly hluší a připravení vtrhnout na Donbas. Těch 200 000 „ukrů“ od prosince 2021 z těžkou technikou na východě Ukrajiny nebylo na rekreaci!!!Pusťte si videa Ukrajinců kterými se chlubí jak zacházeli s Ruskými zajatci či vlastními občany co si vzali humanitární pomoc od Rusů! Pak něco žuchlejte o teroristech!!!To nejsou lidé, to je zvěř!!!

sizok
26. 8. 2022 19:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednou válka skončí a česká vláda bude muset s Ruskem vyjednávat. O plynu a ropě.
Toto individuum ji zcela zavírá dveře. My, naše děti, děti našich dětí budou mrtvé
a Rusové si budou pamatovat, že jsme jako první poslali těžké zbraně jejich nepřátelům.
Že jsme je zradili. Smutné.

Lev Prch
26. 8. 2022 19:25
Odpovědět  sizok

Nezradili všichni,Rus to ví 👍

Albi
26. 8. 2022 21:32
Odpovědět  Lev Prch

Čech zase ví, resp. měll by vědět, že bez Rusa by 2. světová s maximální pravděpodobností skončila úplně jinak.
A chová se, myslí a mluví podle toho?

Lev Prch
26. 8. 2022 21:36
Odpovědět  Albi

Já to vím,Vy to víte a ví to každý,kdo má mozek a zná dějiny alespoň okrajově…..to se ovšem BEZmozků z havlolejnolahvárenský stoky netýká,ti jsou pevné vetknuti do amianálu!🤮

Albi
26. 8. 2022 22:21
Odpovědět  Lev Prch

To jistě, ale svět nás posuzuje podle chování a slov naší politické kvazireprezentace.

Být těmi, kteří za největší vymoženost hadráku stále ještě považují hlavně možnost volného cestování po světě, styděla bych se udělat krok za hranice.

[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 08:04
Odpovědět  Albi

S Rusem začala i skončila.

Pavel K
26. 8. 2022 19:25
Odpovědět  sizok

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🙋‍♂️

Pavel K
26. 8. 2022 19:30
Odpovědět  Pavel K

MUSÍM to napsat, teď na mě asi budete nasr….ý tak ať, proč na to sserremme a nejdeme tomu udělat PRÁVĚ kvůli NAŠIM dětem přítrž a do jednoho JE dokopat do Vltavy. A zabrat majetky.

Pavel
27. 8. 2022 09:05
Odpovědět  Pavel K

No Pavle, je fakt, chtělo by to druhý Island, ale máš tady na to lidi?

Pavel K
27. 8. 2022 16:58
Odpovědět  Pavel

Já?? A který? Ty okolo mého bydliště: Momentálně nevím z okolí o nikom, ale věřím že jsou, kdo by to mohl vzít na sebe, ale to my KŘOVÍ jim musíme pomoci a ne tukat do klávesnice!!!!

Lev Prch
26. 8. 2022 19:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Krvavý orel by tě ty ami3,14čo naučil slušnému chování!!!!!

Editor
26. 8. 2022 20:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Léta, co se tahle existence prohazuje v politice tvrdím, že je hodně slaboproudá a nízkovoltová. Pro objasnění, tak označovali za minulého režimu učitelé zvláštních škol obzvláště „nadané“ jedince.

milan h
27. 8. 2022 09:14
Odpovědět  scipio

co dnes maji tituli pred menem a proto to tady tak vypada

Peter
26. 8. 2022 20:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Copak někdo věří tomu, že pomohou nějaké soudy, apely na morálku? Jen naivní člověk si to může myslet. Nemůže pomoci ani nátlak na premiéra. A jestli si někdo myslí, že jinde je to lepší, pak se co se týká „naší civilizace“ plete, jinde jen pochopili, že by jim to neprošlo jen tak. A tak to odsoudili. Ostatně je několik zemí, kde se za slova zabíjí. Ne, to není omlouvání té podlosti. To je realita.
A pokud se neodhodláme něco s tím udělat sami, může se stát, že dopadneme hodně špatně.
Asi takhle. Na kovid, což jako nemoc neodmítám, zemřelo mnohem více lidí na následky očkování, na „obyčejný“ strach, i lidí jimž nebyla vědomě poskytnuta potřebná lékařská pomoc („vzdálený přístup“ vyšetření) v souvislosti s jinými nemocemi, než na samotný „virus“. Kdyby se lidé postavili ke kovidu jako k ptačí a dalším chřipkám, tj. ignorovali by nesmysly „ochranných pomůcek“ a očkování, žilo by nás nejméně o padesát tisíc více, než dnes. Nemluvě o nemocných po očkování. Samozřejmě, že na chřipku je možné zemřít, především v souvislosti s komplikacemi s jinými nemocemi, ale to by se stalo stejně! Každý se musí o své zdraví starat sám a ne spoléhat na nějaké zázračné pilulky, vakcíny a kdo ví co ještě.
Bez obětí žádná změna neproběhne a málokdo je k nim připraven a ochoten riskovat mnoho. Ale buď se zbavíme takových vlád jako za psoledních 30 let, nebo prohrajeme na hodně dlouho. Jsem přesvědčen, že národ se jednou obrodí navzdory všemu, ale my, jako jedinci, ztratíme hodně a možná i vše.

Albi
26. 8. 2022 22:22
Odpovědět  Peter

Stoprocentní pravda!

Pavel
27. 8. 2022 09:09
Odpovědět  Peter

Opět jste to přesně trefil na hlavičku.

Bozena K
26. 8. 2022 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Když byla zavražděna novinářka Anna Politkovska, všichni to odsoudili, Darja Dukina byla také novinářka, kterou zavraždili za její názory…jaký je v tom rozdíl ?

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 23:41
Odpovědět  Bozena K

Že Darja patřila k zakázanému národu.

Drak
26. 8. 2022 20:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdybych nechtěl urazit svině, nazval bych tuhle zrůdu, sviní.

Administrátor
P.A.Semi
26. 8. 2022 20:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Největším a možná jediným Teroristou na území Ukrajiny jsou ukrajinské vojenské složky a SBU.
Jakožto lháři se snaží svalovat vinu na Rusko, a všichni rusofobní lháři Evropy to nekriticky přejímají.

Naše vláda se nejen tímto provinila „schvalováním terorismu“, ale již předtím se provinila finanční a zbrojní podporou terorismu dodáváním zbraní ukrajinským teroristům, kteří s nimi vraždí civilní obyvatelstvo Donbasu i Ukrajiny, útočí na elektrárnu v Záporoží západní municí, atd…

Dokonce nyní chytili v Doněcku teroristu, který byl vyškolen na České vojenské základně, což zase budou chtít rusofobní lháři zpochybňovat svou prolhanou nálepkou „ruská propaganda“, kterou se snaží veškerou Pravdu z východu zametat pod koberec, aby zalepili své černé svědomí…!
https://rumble.com/embed/pj.v1el0vx/

Je to Hanba, a je to Zločin!

πα½

Lev Prch
26. 8. 2022 21:39
Odpovědět  P.A.Semi

Tato pseudovláda NENÍ NAŠE,je to protektorátní vláda dotažena uSSa a fašoEU 😡

Ladislav
27. 8. 2022 06:54
Odpovědět  Lev Prch

💤♎A k těmto se naše vládní sebranka klaní!

12162122_1472339123074085_1486676960_o.jpg
Lev Prch
27. 8. 2022 08:03
Odpovědět  Ladislav

Tyhle hajlulující banderisvině bez milosti pověsit. 👎👎👎

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 23:57
Odpovědět  P.A.Semi

Podle některých webů chytli, podle jiných se přihlásil sám. Uvidíme. Sám jsem zvědav, co se z toho vyklube.

Ladislav
27. 8. 2022 12:41

💤♎ Vale, koho že chytli??

Milan ze Zahrady Čech
27. 8. 2022 16:09
Odpovědět  Ladislav

Ukrajinského teroristu, vycvičeného v českém výcvikovém táboře jak uvedl.

jiří
27. 8. 2022 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Další kapka do už tak plného Ruského poháru. Bude to ta poslední? Moskva zvažuje, že zařadí ČR na seznam teroristických zemí! https://aeronet.news/video-ceska-republika-byla-obvinena-ze-na-svem-uzemi-cvici-dustojniky-ukrajinskych-tajnych-sluzeb-k-provadeni-teroristickych-utoku-v-dlr-jeden-z-agentu-dezertoval-a-predal-uradum-dlr-bombu/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 09:52
Odpovědět  jiří

To bude katastrofa, že nás teroristi zařadí na svůj seznámek. Al Kaida nás tam má nejspíš taky.

sizok
27. 8. 2022 10:40

Raději drž hubu. Trapníš se.

Lev Prch
27. 8. 2022 10:44

Havlokokote,nech si ty amilži k pornoJandoPutnovi 🤮