Tak mám dojem, že se nám premiér Fiala tak trošičku vysmívá

Tak mám dojem, že se nám premiér Fiala tak trošičku vysmívá

    Do  emailu mi  přišlo další z mnoha zajímavých videí mapující výroky  současného premiéra vlády , kterak  to je  ve skutečnosti se svobodou slova našich občanů,viz odkaz https://www.youtube.com/watch?v=hpbj97vhkNQ

      Vyjádření  Petra Fialy   o skutečné svobodě slova  občanů  v naší zemi jsou při prvotním poslechu  více než   balzámem  na tělo, viz jeho úvodní výrok „ Já jsem člověk, který celý život  si velmi váží svobody slova , usiloval jsem o ni a  budu vždycky hájit právo  každého, aby říkal, názory jaké považuje za správné,  za  vhodné  a to může dělat prostě každý občan  i když jsou to názory úplně mylné nebo třeba nesmyslné“. 

   Ujištění  premiéra Fialy  dávají  i zapomenout na  jedno z mnoha skvělých opatření za dobu působnosti Víta Rakušana na postu ministra vnitra. Tím mělo být údajně zřízení  nového odboru  monitorující  z pohledu vládní  propagandy nevhodné komentáře a názory (prezentované především na sociálních sítích)  občanů tohoto státu. Ponechávám stranou, že se tak děje  v době ,kdy stát hospodaří s rekordním schodkem ( jak typické pro vlády ODS ) a odčerpává tak  nemalé peníze daňových poplatníků  na  „kriminalizování“ názorově  nepohodlných občanů. 

      Ano pane premiére, máme sice svobodu projevu, která nám  ale již  nezaručuje svobodu po projevu. Dokladem jsou   každodenně  přibývající nová jména našich občanů ( bez rozdílu jejich společenského postavení, profese atd), kteří jsou mediálně dehonestováni,  řeší vzniklé  problémy  v dalším setrvání svého zaměstnání, případně  se musí „vyrovnat“ se soudními příkazy,  na základě kterých   je jim ukládán trest odnětí svobody s podmínkou,  či peněžitý trest.

        Rád bych uvěřil slovům premiéra Fialy, který nás ubezpečuje, že „v ČR není žádná cenzura, nikdo žádnou cenzuru nechystá. Podle všech měřítek i zahraničních nezávislých organizací máme třeba vysokou  míru  svobody médií , jsme na jednom z nejlepších míst  tady prostě opravdu každý může šířit a přijímat názory jaké chce a je to tak dobře“, ale…….

     Přesto si dovolím  „risknout“ a  zveřejnit  na závěr  několik komentářů  z  mnoha set  jich  uvedených   pod videem,  se kterými se nejvíce ztotožňuji, přičemž  vynechávám vulgární a nenávistné.

„Nehledejme chybu v něm , ale v nás , že si takové nemocné lidi platíme“

„Premiér má své zadání. A není to prospěch této země, kteréžto občané ho platí. Myslí nebo ví, že si může dovolit všechno, byť je to sebetrapnější“.

„Zase se musí uznat, že takhle vykličkovat ze závažného tématu, to chce pořádný žaludek. Stačí porovnat věty: “….každý občan může říkat názory i když jsou mylné nebo nesmyslné…”a “…přece nikdo nechceme, aby někdo ve škole říkal dětem lži….”., nebo “…každý může v této Republice šířit názory jaké chce….”. Je to fakt síla, jako by nevěděl, že za názory stojí před soudem pan Skála, Kapal, Vrabel a další, někteří už dokonce lepí v celách pytlíky…….“

„Prosím spojme se, než bude pozdě“

Další  případné komentáře nechávám na každém čtenáři.

Miroslav Kavij

sdíletj na

4.1 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jiří
11. 4. 2023 23:22

comment image

ijn
11. 4. 2023 23:29
Odpovědět  jiří

jaký kriminální potenciál splňuje současná vláda ČR? Ten nejhorší, zatažení ČR do marné a zbytečné války…..!!! S Ukrajinou nemáme žádnou smlouvu o její ochraně….!!!!!!!!!!

BB Rad
12. 4. 2023 20:21
Odpovědět  ijn

Na titulním foto se zdá , že má nějak mnoho zubů😂🤫😑

Pedro
11. 4. 2023 23:24

Ukrajinský premiér se vysmívá, jak nás oškubává.

Standa
12. 4. 2023 06:35
Odpovědět  Pedro

Ukrajinský…..?
Oškubává nás český!Pro ukrajinského…..

Pedro
12. 4. 2023 08:20
Odpovědět  Standa

Nepochopil, nevadí. Pro mě to český premiér není.

Albi
12. 4. 2023 09:22
Odpovědět  Pedro

Standa tu nebýval, když Fialka byl tady dekorován čestným* titulem “ukrajinsko-český premiér”. Možná, že mu unikl i význam dnes už téměř nepoužívaného pozdravu : Sláma u kravína. Heroinu sláma. 🙂

*čestný = odměňovaný pouze ctí, nikoliv penězi. Pro premiéra to platí dvojnásobně, protože ON peníze z Ukrajiny asi opravdu nedostává, naopak jimi (= našimi) plnými hrstmi ukrajinskou “černou díru” zasypává (pořád neúspěšně, propast je naopak čím dál hlubší).

Standa
12. 4. 2023 14:55
Odpovědět  Albi

Albi, kdysi jsem zrušil ,, nezávislou diskuzi” pod nick Real.Byla pod Nefovým ,, neviditelným Psem”.Patrik ( admin)to veřejně ohlásil. Viselo to dlouho na NET .
Podal jsem tehdy podezření ze spáchání tr. činu….otázkou je ( jsme u Fialy), , co tedy Fialku motivuje

msot
12. 4. 2023 18:45
Odpovědět  Albi

Nedivil bych se, kdyby malou domů dostával od ukrajinského tiskového magnáta Tomáše Fialy. Údajně bratrance.

Standa
12. 4. 2023 14:47
Odpovědět  Pedro

Ale pochopil.Pouze nechápu proč je to,, český “premier.Která ,, klaka ” ho dosadila? Židovská?Která ,, klaka” tam dosadila šíleného admirála na Hrad? Která dosadila debila Rakušana , Adamovou,Jurečku,Bartoše ….atd.na místa ? Byli to skutečně Češi?Voliči?
Jsou pro občany to nejhorší v Evropě! Rychetský odchází naprosto vysmátý.Dalších 8 volených touto vládou nastupuje do Ústavního soudu.Budou nestranní? Např. Šabatová ?
Nyní ten skřet na videu vykládá ( Fiala) , že jsme věnovali Ukr. 89 tanků, vrtulníky,kolik milionů granátů 155 mm na Rusy, jenerál na Hradě , že pošleme vojsko a letadla na Ukr.( prý humanitární koridory – takže na styk s ruskými jednotkami a tím na přímý kontakt NATO v českých uniformách v bojových podmínkách).Válka! A právě blábolí v TV , nějaký pitomec, jak jsou Rusové ,, nespolehlivý” v dodávkách energií.Proboha , vždyt jsme sami….chicht .??????..rozhodli o tom, že nebudeme brát plyn , ropu, produkty z RF
Proto , čí jsou to zástupci …tito politici? ČEŠTÍ?

Gales
12. 4. 2023 11:03
Odpovědět  Standa

Dva v jednom.

David
11. 4. 2023 23:29

Za ty peníze, co bere on by se vysmíval kde kdo.

Jozef
12. 4. 2023 00:30
Odpovědět  David

Len, aby ho ten plný mešec nestiahol pod hladinu. 🙂

Pavel K
12. 4. 2023 09:24
Odpovědět  Jozef

👍 👍 👍 👍

msot
12. 4. 2023 18:46
Odpovědět  Jozef

Už aby to bylo.

Pavel z Moravy
12. 4. 2023 11:15
Odpovědět  David

Vidíte Davide, tímto výrokem říkáte, že všichni jsou prodejné ludry. Věřím, že jste to tak nemyslel, protože být prodejná lídra je to nejhorší co se člověku může stát. Já naopak věřím, že i v této rozvrácené a zdemoralizované kolonii se najdou slušní vlastenci, kterým finanční stránka věci povahu nezk.urví.

Standa
12. 4. 2023 06:24

Tato protilidová vláda musí padnout! Silou!Defenestrací!
Dělá si arogantně z lidí srandu.
Když to hovado Fiala prohlásí, že kdyby se snížilo DPH na potraviny ,, tak by jich byl ZNOVU nedostatek”, tak si marně vzpomínám , kdy jich bylo nedostatek.
Takže , když zvýšíme násobně ceny , tak jich opticky bude za výkladem více, pouze už na to lidé nebudou mít.Maso sice bude za kg 400 Kč, zato budou plné pulty.A čumící občané je budou míjet.Hlavně důchodci .
Běžte se podívat do Pařížské( Praha 1)-plné výklady – kabelka za 70 000 Kč. Opticky je všechno,pouze na to není..
Nevím, že , když je v Polsku nulové DPH na potraviny , že by tam potraviny nebyly a lidé hladověli.
DEFENESTRACE!
Když jsem to napsal na Seznam , tak jsem doživotně vykázán z diskuze.Za to slovo! Pak prý svoboda….

Ferko
12. 4. 2023 19:09
Odpovědět  Standa

Já za tlamičku blbánka Lipavského v helmičce a vestičce. Mamánek a pupíček, které jsme v mém mládí fackovali na potkání. Taky doživotní banán.

Jaroslav
12. 4. 2023 06:39

Už aby toho demobolševického zkurva Fialu někdo zaměřil. Budu slavit až na tohoto jsi doma dojde

Pavel z Moravy
12. 4. 2023 11:27
Odpovědět  Jaroslav

Jaroslave, musíte změnit systém a hodnotový žebříček, jinak přijdou další Pekarové a Fialci, rakouští svobodní a další. A že jich je, vždyť je denně chrlí university neoliberálů po celé Evropě. Plevel se musí vyrvat i s kořeny. Ale do dupy s tím, na změnu tady není vhodný matroš a ani v apatice ho nekoupíte. A jinak co má ten vámi jmenovaný tvor společného s bolševikem nevím, že by byl bývalým předsedou OV? Vždyť on se proháněl v přehlídkách s Habsburkem. A řekl bych, že spíše souzní s tou předúnorovou elitou z roku 1948 a těmi bohabojnými křesťany Kalousy a jinými, kteří člověka a národ tak milují.

sizok
12. 4. 2023 12:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Další vláda bude ještě horší, než tato.

sergej
12. 4. 2023 13:13
Odpovědět  sizok

Tohle vláda není ale hadr na holi.

msot
12. 4. 2023 18:47
Odpovědět  Jaroslav

Velmi rád bych se mu vykálel na hrob.

Ferko
12. 4. 2023 19:14
Odpovědět  Jaroslav

Stačí koupit na Ukrajině Javelin a sehnat chlapa. Oba za pár tisíc dolarů. To se vyplatí, ne? Stačí jen nasrat pár miliardářů v ČR a ani toho chlapa nemusíte shánět, oni si ho seženou sami. Vzpomeňte na Mrázka.

Frank
12. 4. 2023 08:46

Fiala je jen sprostý lhář.

Eva
12. 4. 2023 09:14

Prosím, už dnešní vládu nesrovnávejme s komunisty – ti byli oproti ní žabaři.
Vždycky je něco dobré a něco zlé – teď není dobré nic.
Komunisté dělali chyby, ale to, co jsme za jejich vlády vybudovali, to dnešní panstvo za skoro 34 ještě nestihlo rozkrást, rozdat a rozprodat – hlavně cizím. Ale už toho moc nezbývá.
A co potom?
A dnešní vláda? Za všechno může Babiš a Putin!
A dnešní opozice – a to i ta právě vznikajicí?
Ano je fuj fuj, do koalice s tím arcilotrem Babišem fuj fuj!
A Putin? Vrah!!!
Co bude dál? Konec českých, moravských a slezských zemí!!!
Adorovaný Sv.Václav byl stejně slaboch.
Karel IV. – takoví se rodí jednou za tisíc let.
Národní obrozenci – mezi dnešními mladými? Mateřským jazykem se pro ně stává angličtina, čeština je pro socky a burany! Vždyť pro ně už naše země nic neznamená. Jenom vyždímat, levně vystudovat a frnk do ciziny vydělávat. Já vím, peníze jsou potřeba, ale co svědomí – vrátit prací, co mi bylo poskytnuto?
Ale to platí pro všechny generace.

Jaris
14. 4. 2023 10:38
Odpovědět  Eva

Upadek CR chazarsky kmotr Babisz zacal, jak po strance politicke, diplomaticke a ekonomicke, dalsi chazar Fiala dokonci. Volit jakehokoliv zidochazara do politiky je stejne, jako si pustit lisku do kurniku. Cesi jsou v tomto nenapravitelni!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
12. 4. 2023 11:01

Jedna píseň začíná slovy: ,,Již vzhůru psanci této země”…..

All
12. 4. 2023 12:15

Lynn Tracyová si už uvědomila,že je pouhé ťululum emerikum, ale toto extra Ťululum si neuvědomí nikdy nic,ani že škodí jak může.

Jaris
12. 4. 2023 13:00

Ze se vam profesorsky tupec Fiala trochu vysmiva? Chechta se vam na cele kolo! Dokonce pri vsi bide a nedostatku financi nechal vytisknout tisice letaku a chlubi se drze verejnosti, ze se CR dokazala zbavit zavislosti na ruskem plynu. Pry nasel jine spolehlive dodavatele. Opravdu? Uz ale nehovori o tom, ze s nejvetsi pravdepodobnosti odebira vetsinou rusky plyn od prekupniku. No a samozrejme za vyssi ceny. Boze ochranuj Ceskou republiku pred takovymi fialovymi voly!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
12. 4. 2023 15:15

Evo, ještě není nejhůře.Blaničtí ještě nevyjeli.
Asi slyšeli, že Válek právě prohlásil, že zřídí komisi( TV), , aby zjistila, proč nejsou léky, Jurečka , že bude komise na DPH,Rakušan zajistí komisi na ruské šváby , co nám sabotují hospodářství- takže Blaničtí vyčkávají. Na bílou ,, brůnu” , co na Karlově mostě vykopne meč a ,, všem nepřátelům země české hlavu dolů” si musíme počkat.
Zřídíme na to komisi!

msot
12. 4. 2023 18:42

Ten imbecilní ksicht si přímo říká o pěst. Nejlépe s pořádaným boxerem.