blog

T.Okamura: Odvolání paní Adamové Pekarové (TOP09) z pozice předsedy Sněmovny

ze sítí:

Odvolání paní Adamové Pekarové (TOP09) z pozice předsedy Sněmovny

Hnutí SPD společně s hnutím ANO podalo návrh na odvolání paní předsedkyně Pekarové Adamové. My jsme přesvědčeni, že předsedkyně Sněmovny a zároveň TOP 09 Markéta Pekarová Adamová skutečně dlouhodobě nezvládá funkci předsedkyně Sněmovny. Skutečně to vyvrcholilo tím, co se tady stalo minulý týden, kdy předsedkyně sněmovny Pekarová Adamová přerušovala legislativní proces v rozporu se zákonem. A vrcholem toho okamžiku byl ten pátek pozdě večer, kdy v rozporu s § 67 zákona o jednacím řádu Sněmovny odebrala tady poslancům, předsedům klubů, poslaneckých klubů, opozičních poslaneckých klubů a předsedům opozičních stran právo vystoupit z přednostním právem. Následně tady to způsobilo velmi neadekvátní situaci. Poté si to tedy vládní koalice si to uvědomila a revokovala v podstatě to původní hlasování, a uznala tu chybu, že tady vlastně v rozporu se zákonem nám bylo odebráno slovo. To znamená, to opravdu bylo flagrantní porušení zákona o jednacím řádu a navíc tady došlo k té situaci, že poté, co jsme tady protestovali, jsme u tohoto řečnického pultu, přímo u tohoto mikrofonu proti tomuto nedemokratickému jednání a proti tomuto, podle mého názoru, protiústavnímu politickému puči ze strany Fialovy vlády, na který to opravdu mělo už náběh.

Tak já jsem tady osobně od tohoto pultu vzápětí vyzýval paní předsedkyni Pekarovou Adamovou, aby svolala grémium, abychom si to v klidu vyjasnili. Paní předsedkyně Pekarová Adamová to odmítla. Řekla ne a řekla, že máme opustit pultík. Všichni jsme to slyšeli. Zaznělo to i v televizi z těch ruchových mikrofonů. To znamená, vy jste ještě trvala na tom, že se má pokračovat v porušování zákona, místo abyste svolala grémium tak, jak bylo i mně, když jsem byl ještě minulé volební období ve vedení sněmovny, tak bylo jasně i během těch školení řečeno, že v tyto okamžiky je vhodné svolat grémium, aby se právě tyto věci projednaly s chladnou hlavou a aby se posoudily.

To znamená, paní předsedkyně Pekarová Adamová není skutečně kompetentní a není způsobilá řídit tak složitou instituci, jako je Poslanecká sněmovna, protože u vás prostě převládá aktivismus a nikoliv prostě politický přístup. A myslím, že to, co jste tady předvedla právě ten minulý týden, že to skutečně je na odvolání z pozice předsedkyně Sněmovny, proto jsme se také vzájemně připojili, s druhou opoziční stranou, s hnutím ANO jsme podali tu listinu na odvolání předsedkyně sněmovny Pekarové Adamové. Samozřejmě těch excesů je tady z našeho pohledu mnohem více.

Říkala jste, slibovala jste tady před rokem, že budete předsedkyní sněmovny všech poslanců, celé Poslanecké sněmovny, ovšem celé vaše jednání svědčí o pravém opaku. Nálepkujete tady opoziční strany úplně neadekvátními, urážlivými přízvisky, samozřejmě absolutně straníte vládní pětikoalici, nejste předsedkyní všech. Myslím, že je to velké zklamání, je to velké zklamání. A je tady prostě těch věcí, které vy tady tímto způsobem porušujete, těch je tady řada.

Samozřejmě v neposlední řadě je to z našeho pohledu, ale to si myslím, že už posoudí následně Ústavní soud, že jste tady taky protlačovala zákon v legislativní nouzi, přestože to nesplňuje podmínky legislativní nouze, a tak dále. Ale to už jsou spíš takové perličky. To, co se tady událo opravdu v ten pátek večer, to je prostě situace, která je podle našeho názoru na vaše odvolání, a proto jsme to také podali.

A musím říct, že to velká ostuda, protože v historii parlamentu není tak časté, aby se poslanci shodli na tom, že sesbírají 80 podpisů, které jsou potřeba pro hlasování o odvolání předsedkyně Poslanecké sněmovny. Je to velká ostuda, je to opravdu… já to vnímám jako velké vaše selhání, ale my při zvážení všeho vašeho dosavadního jednání jsme k tomuto museli přistoupit. A samozřejmě, že je to i pro image České republiky, i pro image Poslanecké sněmovny, kde je podle mého názoru vaším vedením velmi pošlapána ta důvěra od občanů. Myslím, že to není nic dobrého, ale prostě bohužel je to výsledek toho vašeho chování a toho vašeho přístupu. Já jsem tam samozřejmě také osobně podepsán na té žádosti, to bych chtěl ještě poznamenat. A má to skutečně, reálný základ. Má to úplně jiný základ, než když jste se právě vy, poslanci vládní koalice snažili v minulém volebním období odvolat mě z pozice místopředsedy Sněmovny.

To byla zcela vylhaná politická, účelová snaha, protože kdo tady u toho byl, tak víte, že policie po půl roce na základě dvou znaleckých posudků prošetřila mé výroky a všech těch asi deset trestních oznámení na základě vaší štvavé kampaně to všechno odložila s tím, že jsem nic neudělal. Takže to opravdu bylo úplně flagrantní, jaké totalitní a až bych řekl fašizující metody má Fialova vládní pětikoalice, protože já jsem nic neudělal a už bych byl dávno odvolán Fialovou vládní pětikoalicí z pozice, k čemuž ale nedošlo. Přičemž policie po prošetření mých výroků, které se týkaly tenkrát ohledně toho předraženého výkupu toho prasečáku v Letech, tak na základě dvou znaleckých posudků neshledala nic protizákonného, špatného a dokonce ani historicky špatného. A už bych měl být odvolán na základě vylhaných argumentů Fialovy vládní pětikoalice právě v čele tady s předsedkyní Sněmovny paní Pekarovou Adamovou, jo, která byla jedním z těch hlavních iniciátorů a pan Bartošek tenkrát a podobně z lidovců. Takže to je způsob vládní pětikoalice šikanovat nevinné lidi, u kterých se pak ukáže, že neudělali vůbec nic. A potvrdí to i znalecké posudky a policie to celé odloží, ta vylhaná trestní oznámení. To je přístup vládní pětikoalice. Ale tady je ta situace přece úplně jiná. Tady jsou, tady jsou jasné důvody.

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
7. 3. 2023 19:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedostatečně vzdělaná husa, bez praktické životní přípravy k základům obecné diplomacie a bez viditelných pracovních úspěchů, kterými by nepřekonala kvality ani obyčejného řemeslníka, natož i politika obecního formátu. A tahle huse se zásluhou grázla Rychetského vyškrábala na třetí nejvyšší ústavní funkci. Já snad pořád sním. Celý národ vidí u ní naprostý amatérizmus a bezradnost jakékoliv myšlenkové úrovně. To nepochopím. Ona se povyšuje nad statisíci vzdělanými lidmi v zemi, svým cynickým výrazem a rétorikou je zesměšňuje a uráží… a co je horší, ještě k tomu používá státní média ke své prezentaci, jako kdyby byla Bůh. NEUVĚŘITELNÉ.

Pekos
7. 3. 2023 19:22
Odpovědět  Pijack

Panu Okamurovi pasuje mnohem více, když mluví v klidu, jako právě teď. Co se týče Pekarové, není to žádná paní , ale rozmazlený , rozpatlaný spratek , který absolutně nezvládá pozici předsedkyně PS. Takový člověk na takovém místě nemá absolutně co pohledávat. Ostatně jako celý tento neschopný slepenec Fialových nýmandů.

pav-el
7. 3. 2023 20:49
Odpovědět  Pijack

Když ona je tak SEXY! Je to bohyně svůdnosti! Nějakou chybku ji odpustíme, ne? Tak ne, no. Už mlčím….

Albi
7. 3. 2023 22:11
Odpovědět  Pijack

Pijacku,
mohl byste jmenovat jediného vládního čunitele (není to překlep), na kterého by se nehodil stejný popis? 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
7. 3. 2023 19:40
Ohodnotit příspěvek :
     

DEMISI. 11.3. Václavské náměstí. STOP totalitni diktatuře.

Teuton
7. 3. 2023 19:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Stále větší množství lidí si přeje oběsit fialové pětizmrdy na kandelábrech. Já s takto radikálním opatřením nesouhlasím, jsem pro řádný soud, ale možná nebude šance věšení pětizmrdů zabránit. Lidi jsou na ně strašně rozzuření.

Autor
7. 3. 2023 23:56
Odpovědět  Teuton

Ne, já také nesouhlasím. Já bych potrestal i jejich voliče. Ti velmi dobře věděli, co dělají a pokud ne, pak si stejně nezaslouží slitování. To je totiž základní povinnost člověka, rozebrat se v tom, co k čemu, chce-li přežít. Stejně jako by měli být potrestáni mlčící. Nebýt toho, že se žilo na účet likvidace toho, co bylo před r. 1989, rozkrádání Ruska, levných surovn z Ruska, už dávno by tady byla buď skutečná revoluce (bohužel ale ne TA správná, spíše tedy něco na způsob středověkych selských bouří) nebo bychom byli všichni dokonalými zombiemi a byli bychom v “pryč”.
Já nemám moc rád americké filmy, ale občas tam přesto problesknou zajímavé “nápady”. I když nelze tak docela souhlasit s kontextem který je v příkladu, tak zajímavé je to, že právo volit a hlavně být volen by měl mít jen ten, kdo se aktivně zúčastní obrany svého státu, či aktivně projevuje své myšlenky a názory pro rozvoj státu. Čili se aktivně a vědomě zúčastní dění kolem sebe – ale ne “jen tak formálně”!! Ten příklad je film Hvězdná pěchota.

Jaris
7. 3. 2023 23:58
Odpovědět  Teuton

Tak to ne! Jedna se o vlastizradce, kteri pracuji pro cizi mocnosti Brusel a Washington. Navic tyranizuji obyvatelstvo CR. Pro tyto kreatury jedine kandelabry.

sergej
7. 3. 2023 20:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Co blbnete, zobat a hrabat umí jako soustružník na 3 000% čt orwell ZDROJE JSOU od vztyčení vysílacího stožáru. 🙂 Všichni to říkají.

Autor
7. 3. 2023 23:59
Odpovědět  sergej

Chtěl bych vidět soustružníka, který dělá na 3000%!! Možná by svou výplatou zruinoval celý podnik, ve kterém by pracoval … 🙂 spolehlivěji než “vláda”.

sergej
8. 3. 2023 00:57
Odpovědět  Peter 008

V telce to byl nekonečný jednodílný seriál a šel kdykoliv když jsem pustil kdysi jeden nebo druhý z programů. Jasně že mu tolik nedali ale medaili jo. V podstatě se nic ale tématicky mnoha oborově prací workohokiků, tedy druhými se to nezměnilo pokud tak leda kosmeticky frčící módou leda. Dneska to ovšem drtí blbostí třetina času reklam ale lidi už jsou zcela otrlí zdebilizací takřka čemukoliv jinak by jim šlehlo. 🙂

PENNYS
7. 3. 2023 20:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Arogance ,zní jen leje z té paní(??) Adamové Pekarové (TOP09)
Kdo vstupuje do politiky, měl by dosáhnout rozum, nějaké životní zkušenosti, a hlavně minimální věk politika 40-45 to už by MĚL ČLOVĚK MÍT ROZUM .NE ROVNOU, ZE ŠKOL JAKO VLÁDA NÁRODNÍ ZKÁZY!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Karel
8. 3. 2023 08:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Z té hloupoučké husy se vyklubala pološílená nacistická bestie.

Polo 2
8. 3. 2023 08:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle odprná, arogantní, zlá, jedovatá madam, měla jít dávno, to je něco tak odporného a myslí si to většina národa

Polo 2
8. 3. 2023 08:27
Odpovědět  Polo 2

oprava: odporná

katango
9. 3. 2023 11:08
Odpovědět  Polo 2

To taky.

Honzík
8. 3. 2023 12:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Už dlouhou dobu mám pocit, že v paní je skryté zlo. Připadá mi, že přes její veškerou snahu to maskovat si zlo vždy najde způsob a projeví se v plné síle. Možná je zasažena satanským duchem a měla by se obrátit na zkušeného exorcistu, aby ji pomohl. Bojím se, že jinak to s ní bude čím dál tím horší.