blogpolitika

Systém, který pracuje na principu, že dítě je přítěž, je odsouzen k záhubě. Komentář Štěpána Chába

Důchodová reforma z ruky nynější vlády je vysloveně protirodinná. Nepodporuje mladé lidi v tom, aby založili rodinu, ale aby si místo toho spořili na stará kolena. Zároveň ovšem náš dosavadní průběhový důchodový systém samotnou existenci rodiny nezohledňuje. Rodič se čtyřmi dětmi je v důchodovém systému posuzovaný stejně, jako člověk, který se vědomě rozhodl děti nemít. A tudíž nedat průběhovému systému to, co je jeho základem. Tedy děti, budoucí plátce daní i sociálních odvodů na důchody.

Vede to k bezdětným manželstvím, nebo manželstvím, kde je jen jedno dítě. Což jednoduchým výpočtem vede k jedinému – k další výhledové krizi průběhového důchodového systému, kdy nebude dost lidí na uživení důchodců. A to celé povede kam? K postupnému rušení průběhového systému a masivní podpoře bankovního sektoru tím, že se lidem přikáže, aby si šetřili v nějakém na oko sympatickém investičním fondu. Kynout z toho budou banky, rozhodně ne budoucí důchodci, kterým první větší nezvládnutá inflace nebo finanční krize vymete život v papučích u rodinného krbu ze snů a nahradí ho bezdomoveckým táborákem někde pod mostem velkoměsta. To není důchodová reforma, ale důchodová deformace, na které obyčejný člověk jen pohoří, a důchod v Karibiku si užije spekulant už někdy ve třiceti.

Jistě, důchodové investiční fondy budou se zárukou státu, tedy jakýms takýms způsobem bezpečné. Ovšem u takového systému není zohledněná péče o děti a porodnost jako taková. Pokud bude mít rodič víc než jedno dítě, odsoudí se do stáří v bídě. Nebude mít možnost a ani schopnost si na důchod ušetřit dost, protože peníze sype do dětí. Už teď jsou rodiny nejohroženější skupinou obyvatel. Většina nebude mít na to, aby si ušetřila na stará kolena. A to hned ve dvou verzích. Pro tátu i mámu. Začít si někdy v pětadvaceti odkládat za každého dva tisíce měsíčně do fondu a ušetřit tak za 40 let něco k milionu korun? Pro mnohé rodiny naprosto nepředstavitelné, a to, i když je to vlastně minimum a vyžít se z toho v důchodu nedá. Teď platí nájmy, jídlo, děti, nezbývá jim dost na to, aby si šetřili a ušetřili. A tak je rodič systémem velmi citelně trestaný za to, že vůbec dítě má. Systém, který pracuje na principu, že dítě je přítěž, je odsouzen k záhubě.

Nedostatek podpory rodin nynější vláda nahradila takzvaným výchovným. Tedy že za každé narozené dítě dostane žena k důchodu navíc pětistovku. Promiňte, to není ono. To není prorodinná politika, to je jen velmi opožděné zohlednění toho, že ženy jsou v pracovních záležitostech znevýhodněné tím, že se většinou starají o děti a nedělají bez přerušení kariéru jako muži. Pětistovka výchovného je příjemný krok dopředu, ale krok dokonale nedostatečný. Výhled dvacetiletého člověka na to, že někdy v sedmdesáti dostane měsíčně k důchodu o pětistovku víc, není motivace k tomu, aby si založil rodinu.

Jak to řeší státy jinak? Nastartováním migrace. Němci svého času radostně tleskali nad tím, že vysoké počty migrantů pomohou Německu zvládnout financovat důchodový systém. Podobně uvažuje nejspíš i naše vláda podpisem pod Migrační pakt nebo slovy prezidenta Pavla v Itálii o pomoci s migrací. „V Česku je vůle přispět k ochraně vnějších hranic Evropské unie, k lepší readmisní politice, k tomu, že budeme sdílet břímě migrace,“ řekl doslova Petr Pavel, informoval o tom například Deník. Sdílet břímě znamená, že migrací budeme řešit uvadající porodnost a zadrhávající se důchodový systém? Němci to tak udělali. Nejsem si jistý, jestli kvůli tomu stále plesají radostí jako v roce 2015.

Problém s nízkou porodností nynější vláda zatím jen prohlubuje. Nesnaží se vymyslet systém podpory rodin, který by vedl k udržitelné hladině porodnosti, tedy vymyslet, jak dítě udělat hlavní motivací pro spokojený důchod. Za bolševika se říkalo – jedno dítě za tatínka, jedno za maminku a jedno pro stát. Zní to hrozně, ale ten princip je správně. Teď je dítě přítěž, břemeno, koule na noze. S investičními fondy místo průběhového systému bude dítě pro mnohé nezvladatelná přítěž. A tak si ho nepořídí. Nebo jen jedno.

Teď jsme v situaci, kdy je absurdně zvýhodněný ten, který z vlastního rozhodnutí děti nemá. Z jednoduchého důvodu. Nemá výdaje s dětmi, přesto se nechá na stará kolena živit průběhovým systémem. U toho si může spořit na důchod. Rodič naopak může spořit jen velmi omezeně, protože peníze investuje do dětí. Ale přitom dá rodič do systému další daňové poplatníky, vytvoří za sebe náhradu v průběhovém důchodovém systému, aby ten mohl jet jako promazaný. Oba, jak bezdětný, tak i rodič, jdou do důchodu stejně, stejně odevzdávali desátky na sociálním pojištění, ovšem bezdětný za sebou nenechal náhradu. A tak nabourává systém. Jeho volba (pro společnost ovšem hraje roli parazita na jinak rozumném systému mezigenerační solidarity, pokud se pro bezdětnost vědomě rozhodl), ale politická moc by měla s takovou eventualitou počítat a mít pevně ve svém výhledu podporu rodin jako kořenů pro dobře fungující stát. Zásadní otázka tak musí u politiků znít jediná, jak zohlednit počet dětí v důchodovém systému a zvýhodnit rodiče. Oba rodiče. Pokud dojde k dehumanizaci prostřednictvím investičních fondů, bude porodnost nadále utěšeně uvadat. Rodiny s jedním dítětem? Je to dost? Neměl by stát mít větší ambice v podpoře rodin? Aspoň dvě nebo tři děti? Ona ta rodina pak dává i větší smysl.

Ovšem pokud je cílem nahradit domácí obyvatelstvo migrací, není problém. V tom případě to vlády, jedna za druhou, dělají správně. S minimální porodností nebude ani jiná cesta.

Krajské lisy

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
29. 12. 2023 19:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Zlatej Husák.

zdendulka
30. 12. 2023 09:48
Odpovědět  Gales

jo…ten vyvolal vlnu porodnosti a dodnes se ta generace nazývá Husákovy děti….

sergej
30. 12. 2023 12:33
Odpovědět  zdendulka

A lidé z blahobytu socialismu živí parazity, krachující. To je gól.

sergej
30. 12. 2023 12:36
Odpovědět  sergej

Ani důchod jim nechtějí euroni dát a nechají je dělat do padnutí, hlavně že jim všichni dotují elektošmejdy víkenďáků protože normální lidé si nepoužitelný verk nekoupí.

janle57
30. 12. 2023 10:14
Odpovědět  Gales

Žádný strach,lidovecké prase s umaštěnou hubou jménem Jurečka již
vypracoval akční demografický plán,kdy se o udržení porodnosti budou
starat cikáni,kdy jejich dávky budou platit bezdětní a když by to ještě
přesto vázlo,je tady 750 000 Vasylů,kterým se slíbí české občanství
za to,že budou mít alespoň 5 dětí.Važme si toho,že tu zatím ještě mluvíme
česky.

Pravdomluvny
30. 12. 2023 11:54
Odpovědět  janle57

Trefa na konoru 🎯👍

sergej
29. 12. 2023 19:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Těch špinavých hejblů mají neméně bez dvou do tuctu, businessmani. A tohle měli akční tržníci co se nezakecají s dlouhými prsty i podlokajníky v roce 2015. No teď je na ukr v evropě. Jaký div, určitě samosebou. Vlastně s koláčky nůlandky hop hop hop a s 5. mld. $ pravému sektoru. No nic přiznaly že 90% pomici ukrajině jim zůstane v indiánově, tedy kdysi. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M
A o co se taky postarali kromě mnoha jiných atrakcí?
Třeba čas cca. 5:20
https://www.youtube.com/watch?v=gp-ZhabUXzc

Pravdomluvny
29. 12. 2023 19:10
Ohodnotit příspěvek :
     

A proto se v Evropě množí jen Muhammad nebo Olexandr 😡

zdendulka
30. 12. 2023 09:49
Odpovědět  Pravdomluvny

jenže ti nepracujou a nebudou pracovat…..

Pravdomluvny
30. 12. 2023 11:56
Odpovědět  zdendulka

Já o práci nepíšu, já píšu o těch, kteří se tu množí hůř, než kobylky 😡🤮
Je na čase “”””úprava “””””jejich množíren v ČR,ale i v Evropě a celém světě.

skeptik
29. 12. 2023 19:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Od okamžiku, kdy Klaus a další rozprodali pod cenou majetek státu a další umožnili rozkrást a tím pádem udělali z ČR kolonii Německa, už může být jen hůře.
A taky je.

sergej
30. 12. 2023 00:10
Odpovědět  skeptik

Klub fanynek freneticky a bez přestání tleskal jeho prošetření se do blahobytu. Tedy jeho ne. 🙂 Ale to už jim neřekl a patrně jeho utahování opasků a odrážení ode dna přeci “nejlepšího asi zhusta nepřechodili. Ty už si karma vzala a jste teď na řadě že jste to odkývali. Mladí ani neví opravdu co bylo v 89. a ze školy na ví na klauna skořápkáře instituta abolicéra jen chválu. Ale kdyby si hypoteticky užili měsíc reálného sociku před pozvratem tak by vykostili všechny žvástaly a nakopali všechny někam že jim zrušili ráj. 🙂

Pavel z Moravy.
30. 12. 2023 10:05
Odpovědět  sergej

Sergeji, zatím tady 34 roků vymývají občanstvu mozečky, každé 4 roky hlásají jak tu ekonomiku rozjedou systémem, My na to máme, My to dokážeme, Zle již bylo, bude dobře, My to zvládneme, víme jak na to a příznivci kapíků se slzičkou v oku jásají jaké borce si zase dosadili do řízení země. A těch vykutálených příznivců kapíku bez mozku mají pořád dost.

sergej
30. 12. 2023 22:01
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Milují socializaci ztrát a kapitalizaci zisků. A z poslíčka multimiliardářem. Proto vroucne a oddaně podprostituují protože se mohou stát služtičkami a lokaji. A od toho je krůček k oslovi, teda poslovi. Ostatní budou rouhači a kacíři a lůza odrbaná držkující, nově i kafíři.

Zdena
1. 1. 2024 12:35
Odpovědět  sergej

Nutelovič jen křičí Babiš Babiš a sám vysává miliony z univerzit za výzkum života žen v Barmě je to jedna pijavice vedle druhé oni to rádi položí mají nakrájenou Jenny jim to nemělo tak lehce projít !!!! A IQ107 s politručkou ukoktanou co si hraje na dámu se slámou v botách to je výkvět a text mne klidně sežerte 😭

Slovan
29. 12. 2023 19:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechny ty desetiletí nedělali nic jiného než plánovali jak nás zničit, tedy hlavně Slovany.

TTT
29. 12. 2023 19:40
Odpovědět  Slovan

Myslím, že cílem není jen zničení Slovanů. Cíl je ještě ambicioznější. Je nutné promíchat obyvatelstvo různých národů a různých vyznání, aby bylo zabezpečeno, že budou pokračovat třenice a války. Zbrojařský průmysl je vysoce výnosný a spolu se ziskem přinese i snižování počtu obyvatel Evropy. Evropa nebude schopna konkurence a časem se tak zařadí k oblastem, které nejsou životaschopné. Dnešní evropští politici tuto hru buď neprohlédli nebo jsou její součástí a mají výše uvedené cíle zajistit. Z EU se tak stane jen poslušný přívěšek USA.

pedro
29. 12. 2023 19:44
Odpovědět  TTT

No, když to víme, kdy se zlu postavíme?

zdendulka
30. 12. 2023 09:53
Odpovědět  pedro

Hlavně JAK, aby nás jenom nepozavírali a nezlikvidovali. Chybí osobnosti a hrdinové. Dnes mohou pomoci jen právníci a politici, jenže ti hrabou jen sebe a dál nevidí.

ModrýKlokan
30. 12. 2023 15:36
Odpovědět  zdendulka

Ahoj Zdendulko. Inteligence, hlavně právníci a politici, selhali jako třída. Selhávali celých 33 let. Nejsou schopni nic napravit. Řídí se heslem Po nás potopa. Malé procento rozumných a morálních mezi nimi, zdá se nic nezmůže.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
29. 12. 2023 21:48
Ohodnotit příspěvek :
     

A totéž platí o systému, který děti vraždí.

Autor
30. 12. 2023 07:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdepak, tak jednoduché to není.
Takhle se totiž chovali a chovají nepřetržitě po celá staletí. Málokdo si uvědomí, že “Vládci světa” se zbavovali “zbytečných” dětí vždy. Těch pro ně nežádoucích a nechtěných. Ve Spartě ty děti, co neodpovídaly “standartu”, prostě házely ze skály, Anglie je zaměstnávala nuceně “užitečnou” prací, či je prodávala do otroctví nebo je nechávala zemřít hlady a dělala z nich zločince, USA ještě v dobách před II. sv. válkou využívala plně vědomě a programově dětskou práci, pak, v konkurenci se soc. táborem, si museli “Vládci prstenů” hrát na sociální “cítění” a vše se “proměnilo a redukovalo”.
De facto – podle “Vládců prstenu” – je nutno “dohnat” zpoždění likvidace nevhodných, co jim – a to je ta logika – užírají z jejich “koláče”.
Jen si připomeňte, jak se stále objevují různé ty skandály s mrtvými dětmi v těch různých ústavech atd. na území především “anglosaského světa” – Skotsko, Anglie, Austrálie, Kanada … “Jen prostě změnili metody …” Tyto skandály zasahují nejméně do konce dvacátého století. To je to, co bylo odhaleno, i dnes je spousta podezření na otrockou práci, na zneužívání v sexu, na “náhradní díly” …

skeptik
30. 12. 2023 09:22
Odpovědět  Peter 008
Pravdomluvny
30. 12. 2023 09:27
Odpovědět  skeptik

A co Ukrajina, ráj to pedofilů nejen z uSSa,ale i těch řvoucích Alláhu…..😡🤮

zdendulka
30. 12. 2023 09:59
Odpovědět  Pravdomluvny

fakt ???

Pravdomluvny
30. 12. 2023 11:57
Odpovědět  zdendulka

A ne?!!!!

Zdena
1. 1. 2024 12:40
Odpovědět  Pravdomluvny

U těch Alláhu je to ještě horší tam je to tak že ti bohatí když chtějí manželce zahnout tak sena jeden den nebo pár hodin ožení s tou co sní smilni a pak se s ní rozvede je to postavené na hlavu ale hlavně že musí být manželky zahalené jako kuželky!

zdendulka
30. 12. 2023 09:59
Odpovědět  skeptik

jo, cirkev svatá …. a jeptišky…. lidé žijící nepřirozeným způsoben nemohou být normální….

Autor
30. 12. 2023 12:55
Odpovědět  skeptik

A to je jenom malý kousíček … více třeba souhrněji v cyklu Vyznání bývalé anglofilky, který vycházel na Outsidermedia … celkem vyšly na pokračování tři díly v několika částech. A jeden “lepší” než druhý.

zdendulka
30. 12. 2023 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to je pěkná blbost od papalášů….imigrace porodnost nenahradí, ale rozpočtový systém jen ještě více zatíží, protože jak je známo, imigranti jsou v drtivé věštšině nemakačenkové. Dětí mají jak máku, protože na to mají dost času i prostředků od vlády, ale zase jen dětí-nemakačenků. Ty děti vidí, že se dá žít bez práce a vštěpují si to – prostě budoucí paraziti společnosti. Čili imigrací se situace nezlepšuje, ale dramaticky zhoršuje.

sergej
30. 12. 2023 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Důchodové fondy jsou jakž tak bezpečné? V šisované kolonii mnoha pánů, pardon úžerů, jo? 🙂 Ještě u otce zakladatele čestného předsedy neviditelných ručiček strha mamona & skořápkáře instituta utahovače opasků na blahobyt. To je tak absurdní a neuvěřitelné, no to mne podrž. Ne tak po již mnoho záhrobních fanynek neutuchavě freneticky tleskajících odražečovi ode dna s utažených opaskem. (on ne) Kabaret hadr brutálně funkčně nevzdělaných výsekovými zběsile pádivých fachidioty směrnic výměny obyvatel evropy kalergi s drezůrami dětí co jim nepatří ale s “norskými fondy je chtějí naprivatizovat s juvenilkou o kterých italský poslanec snad před dekádou řekl že děti mizí v orgánových klinikách a potom už je nikdo nedohledá a dnes zaretardovaných jedno věku na tautology vřískajících autistů demencí formy poručíka duba ze švejka ale to byl proti dnešním lumenům idiotizací falze flagisty génius že jo multinicku ešlakotkane hejkale gramatiky slabikáře.
https://www.youtube.com/watch?v=U96IOn7q6fM

Pavel z Moravy.
30. 12. 2023 12:41
Odpovědět  sergej

Tam jsme došli se všemi těmi zmr.dy co fandili a fandí kapíku.

sergej
30. 12. 2023 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 libtardi nebo librasti (pederasti) se letos už s novými hodnotami šwába new wold order nwo velkého resetu ani nestydí, kdeže ba –
comment image

sergej
30. 12. 2023 12:12
Odpovědět  sergej

To mají být ty děti ze sluníčkářů inkluzek kalergi výměny obyvatel evropy euálie zdravé jo.
comment image?stp=dst-jpg_p843x403&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=EP-7CQzbpVgAX_pJuYY&_nc_ht=scontent.fprg3-1.fna&oh=00_AfBeWC9hnLFI42G5ptvoe4ho9J8T_SpblVRfDkfxI-FsHA&oe=659598AC

Autor
30. 12. 2023 12:57
Odpovědět  sergej

To je podfuk!!! To musí být i jiné barvy pleti … a sakra, že voni jsou to Ukrajinci? 🙂 🙂

Tenhle sice potřebuje přemýšlení a postřeh, ale …
comment image&f=1&nofb=1&ipt=205ffec560d17f1b761b1d4f090e61fc42f87abd45fad8e3728c88f4e3f5e8c3&ipo=images

Jestli něco, tak si ho vyklikněte a zvětšete, pak je to lépe vidět. Původně jsem si taky myslel, že no co, ale pak … jsem se aspoň usmál.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$