blog

„Sypat si koks do konečníku nestačí!“ Kotrba vypustil svůj protivládní projev. Krátce před demonstrací

Ze sítí

KOMENTÁŘ Na pražském Václavském náměstí se dnes odpoledne uskuteční demonstrace proti vládě. Očekávají se tisíce lidí. Analytik Štěpán Kotrba zveřejnil na sociální síti vlastní projev, který by jako řečník pronesl z pódia demonstrujícím.

Co bych řekl dnes v 14 hodin demonstrujícím na Václaváku

Vykňourali jste si na občanech na čtyři roky republiku bohatnoucí. S ohromujícím minimem lidí bez práce. Se stoupající kvalitou života většiny. S funkční ekonomikou. S funkčním a robustním zdravotním a sociálním systémem, prověřeným dvěma vlnami covidové epidemie. S funkčními továrnami, s fungujícím domácím i zahraničním obchodem. I chudí nebyli většinou tak chudí, aby měli hlad, třásli se zimou a neměli kde přespat. Než jste přišli, v této zemi nebylo ještě nikdy tak dobře.

Tvrdili jste, že umíte vládnout líp. Že umíte dělat politiku líp. Že nebudete podvádět, že nebudete krást. Že budete lépe spravovat tuto zemi. Spolu. Ale vaše prázdná mysl, bezzásadová hrabivost a touha vládnout za každou cenu vás zradily. Ukázali jste, že nejste lepší. Jste nejhorší vláda za uplynulých třicet let. Sypat si koks do konečníku nestačí. Nejenom že podvádíte a kradete, ale kradete hloupě, takže vás u toho chytí. Navíc jste neschopní spravovat zemi tak, aby nechudla.

Nerozumíte mezinárodní politice. Vystavili jste celou zemi riskantní válečné hře, kterou nejde vyhrát. Česko nemá suroviny, ta tlustá roura s plynem a ropou, bez které česká ekonomika nemůže existovat, vede z východu na západ, ne naopak. Vždy povede. Žádný “demokratický” plyn nebude levnější, aby mohl plynovody z Ruska nahradit. Ty vlaky s uhlím už netěžíme v Ostravě, ale dovážíme je, většinou z východu. V mezinárodní soutěži nemůžeme být osamoceni, musíme – ať chceme nebo ne – kooperovat, spolupracovat. I se zeměmi, které mají jiný pohled na společenské zřízení, než vy. S Ruskem, s Čínou. S Indií. Než jste přišli vy, fungovala obchodní výměna, fungovala kulturní výměna, fungoval dialog prospěšný pro obě strany. I když je v Rusku prezidentský systém ekonomicky i politicky regulované demokracie, má 80% podporu svých občanů. O tom se vám může jen zdát. I když je v Číně státně korporátní kapitalismus, paradoxně vedený komunistickou stranou “s čínskými rysy”, je to nejvýkonnější ekonomika světa s 95% podporou svých občanů. Ti všichni jsou na Říši středu hrdí. A i když v Indii je stále kastovnictví a někde i skrytý feudalismus, je to země s nesmírně pestrou a funkční správou věcí veřejných a země nesmírně pracovitých lidí. Celkem je tato trojice vojenských, jaderných a kosmických mocností více než 2,5 miliardy lidí.

Provokace a diplomatické urážky jste začali vy. Bourání pomníků, ostentativní vyhošťování diplomatů, zpravodajské hry, ekonomická embarga a urážky cizích politiků k ničemu konkrétnímu nevedly a v ničem nám nepomohly. Na všechny provokace existuje buď symetrická nebo asymetrická odpověď. Ano, možná že Rusko nepotřebuje v Česku 250 diplomatů. Ale Česko potřebuje v Rusku diplomaty – obchodníky na prodej automobilů, čerpadel, ventilů a jiného strojírenského zboží. Na prodej potravin a nákup obilí a surovin. To vše je dnes díky vám minulost. Jsme prozatím ne-přátelskou zemí, která se usilovně snaží o plné nepřátelství s jadernou mocností a ukončení jakékoliv diplomacie. To je otevřená cesta k válce. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako Moskva s předměstími.

Možná, že Tchaj-wan si zaslouží diplomatické uznání a plnou samostatnost. Ale světové pořádky netvoříte vy. Stvořili je jiní. Americký prezident Richard Nixon a jeho zahraničněpolitický poradce Henry Kissinger před 40 lety v rámci ‘pingpongové diplomacie’ opustili bývalého spojence na ostrově a nechali pevninskou komunistickou Čínu zasednout v RB OSN s právem veta. To byla cena za mír v Asii. Tehdy Kissinger usiloval a dosáhl míru nejen v Pacifiku, ale i v Izraeli, na Středním a Blízkém východě. Princip jedné Číny od té doby uznávají všichni, stejně jako uznali všichni Erec Izrael a roli Turecka při ostraze Bosporu. Ale vy jste se rozhodli provokovat. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako jedno čínské krajské město.

Přidali jste se s jásotem k provokatérům, kteří dlouhodobě podrývají mír a vedou války, které ani neumí vyhrát. Kteří v minulosti způsobili řadou prohraných konfliktů v Iráku, v Libyi, v Maghrebu, v Afghánistánu a v Sýrii smrt, bídu a zkázu milionům lidí. Kteří se nyní pokoušejí rozvrátit Evropu, aby nemohla existovat ekonomicky vzájemně výhodná spolupráce ani na Bajkalskoamurské trase, ani na Nové hedvábné stezce. Přidali jste se na stranu těch, kteří po staletí žili z bídy druhých – ať už černochů nebo Indiánů, a dodnes potřebují brát z cizího, protože sami už nejsou schopni nic vytvořit, jen tisknout peníze.

Přidali jste se na stranu těch, kteří pod praporem demokracie provedli krvavý převrat na Ukrajině a jejich najatí gruzínští pohůnci ze střech stříleli po neozbrojených lidech. Kteří v Oděse upálili desítky lidí zaživa. Kteří oslavovali ukrajinské a litevské nacisty a nacistické kolaboranty, jejichž předkové způsobili ve jménu zrůdné nacistické ideologie masakry tisícům Židů a tisícům Slovanů. Vy nazýváte rozšiřování NATO a EU na východ exportem demokracie, já exportem zkázy.

Tvrdili jste, že bráníte nás Čechy, kdesi v afghánských horách. Že v Afghánistánu se bojuje za Prahu. Houby. Je smutné označit za hlupáka i prezidenta. Bojovali jste na druhém konci světa vždycky jen za americké neokoloniální zájmy. A pak jste vy a vaši žoldáci utíkali, protože ani s obrovskou technologickou a ekonomickou převahou jste neporazili odhodlané horaly, kteří bojovali za svou zemi a které ještě nikdy nikdo neporazil. Je vám houby po tom, jak spravují svou zemi. Není to vaše země, nerozhodujte o ní vy, ale oni. Vždycky jste byli jen okupanti, nikdy přátelé a nikdy osvoboditelé. Utratili jste ale miliardy dolarů. Za co?

Vaši američtí přátelé se kamarádí s největšími tmáři světa, s muslimy, kteří se jménem Alláha na rtech šoustají děti, ženám řežou rodidla a bičují je. Pro které je žena méně než velbloud. Kteří šíří do světa wahhábismus a podporují fanatické teroristy. Hlavně že mají pro USA levnou ropu. Vám to nevadí. Do USA demokracii nešíříte.

Nyní podporujete agresivní nacionalisty a kleptokraty na Ukrajině v domnění, že tím oslabíte a rozvrátíte Rusko, jehož vláda se nechce podřizovat našim názorům na světové uspořádání a “volný” obchod za žebrácké ceny. Utrácíte zase miliardy dolarů i miliardy korun. Za co? Prodlužujete válku, která měla systém vytvořený při nelegitimním převzetí moci na Majdanu zničit. Vozíte zbraně na bojiště a díváte se na lidi, kteří umírají. Zbytečně. Zelenského kyjevský režim nemůže vyhrát. Čelí desetkrát silnějšímu nepříteli s prakticky neomezenými zdroji. Čelí nesouhlasu většiny vlastního obyvatelstva, které za něj nebojuje, jen přihlíží. Čelí nelegitimitě, s jakou se dostal k moci. Čelí nenávisti ruskojazyčných občanů, ze kterých Kyjev učinil méněcenné.

Ukrajina tak jako tak přijde o přístup k surovinám, o většinu průmyslu, o značnou část území a přístup k moři. Přijde o výkonnost. Bude to – ať chcete nebo ne – cordon sanitaire. Země bez perspektivy. Nikdo soudný ji nepřijme do EU, nikdo soudný ji nepřijme do NATO. To je cena za nenávistný nacionalismus, za špatnou politiku a špatné politiky. Vaše podpora na tom nezmění nic.

Vaše politika kontinentální ekonomické války s Ruskem znamená nejen ztráty perspektivního odbytiště, ale reciproční kroky Ruska nyní plošně decimují evropskou konkurenceschopnost. V USA se smějí. Nedostali jste za to nic. Nikdo nenahradí potřebné suroviny, nikdo neodebere vyrobené zboží. Nikdo nenahradí lidem práci, o kterou přišli. Evropské země ustupují v globální soutěži asijským a prospěch budou mít jen v USA. Na chvíli… Vy můžete tak akorát žvanit o morálce, pletichařit, krást a sypat si do konečníku koks.

Jděte k čertu. Takovou vládu tato země a tento lid nepotřebuje a nechce. Jděte.
https://bit.ly/3wYibMP

sdíletj na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
3. 9. 2022 20:29

Chochol Fiala a celá ta jeho nacistická banda před soud za velezradu.

Ladislav
4. 9. 2022 07:22
Odpovědět  sizok

💤♎A zastřelit, jak v Rumunsku!

katango
4. 9. 2022 09:49
Odpovědět  Ladislav

To rozhodně ne. To by to měli moc jednoduchý. Dlouhý život ve vězení, zabavení majetku jejich i jejich rodin, pokud by neprokázali, že ho nabyli (to ypsilon je správně!) poctivou prací.

Pavel K
4. 9. 2022 10:07
Odpovědět  katango

On nezbyde ani ten prokázaný, protože až dojde na škody způsobené státu, tak budou ještě v mínusu. Takže Jáchymov čeká.

katango
4. 9. 2022 13:49
Odpovědět  Pavel K

Nejsem s vámi ve při.

Pavel K
4. 9. 2022 10:04
Odpovědět  Ladislav

Ale IN, ne Fake. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Lev Prch
4. 9. 2022 10:39
Odpovědět  Ladislav

Na pokusy místo zvířat,jednou za život by byli užitečný!

Jaroslav
5. 9. 2022 08:45
Odpovědět  Ladislav

Caučesku na rozdíl od F asi něco věděl a proto byl zlikvidován (těmi na které to věděl). Ne proto co udělal. A myslím si, že byl mnohem chytřejší než onen…, zanechal Rumunsko prakticky bez dluhů, ano opakuji bez dluhů. Také jsme měli zemi prakticky bez dluhů a dnes projídáme budoucnost svých vnoučat. A na palubě Titaniku se pořád tancuje a hlupáci se radují, jak to těm “Ivanům nandáme”. Mne to připadá, že se cítí nadlidmi (že to zde již jednou bylo, byli jsme “árijci, jenom ne tak čistí jak ti na západě”. Zkuste se začíst v knize Zbabělci Autor: Josef Škvorecký, a nebo Obchod na korze, autor Ladislav Grosman) a k těm z Východu cítí jenom pohrdání (včetně těch momentálně “našich”). Bohužel, tito východní již odmítají nastavit druhou tvář. Začínám mít obavy, že se potvrdí jejích řčení, že Rusko války nezačíná ale dokončuje.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 20:36

A, pepřák Kotrba. A byl tam vůbec? Koukal jsem jen chvíli. Poslouchat ten výkvět českého národa se moc nedalo. Ale lidí se sešlo dost.

zuza
3. 9. 2022 21:07
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Ticho, Baf, neštekaj!!!

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 21:19
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Tak si pusť vidko s fialinkou, bo co signál, to skvost. Taky ženoid pekari není marnej. Tu si hoď do smičky a kochej se. A vezmi si nafukovací vestu, páč její myšlénky jsou tak hluboké, že by ses v nich mohl utopit.

Buchtík
4. 9. 2022 06:43
Odpovědět  josh-xy

Takže Kobza tam nebyl? Místo něj Blaško, jak potvrdil ve videu Okamura. No, zajímavé. Blaška v minulosti označoval s Kapalem za zrádce SPD. Teď Okamura využil příležitosti a pochlubil se, že zástupce měli, i když to byl zrovna tenhle zrádce.

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 11:24
Odpovědět  Buchtík

Generál Blaško tam byl dost dobrý… Vůbec nelituji, že jsem ho tehdy volil do EU…
πα½

Buchtík
4. 9. 2022 11:58
Odpovědět  P.A.Semi

No, já ho tenkrát taky volil, protože mezi slepými je jednooký králem, resp. nebylo koho lepšího, společně s Davidem. To ale nic nemění na tom, že výsledek činnosti pana Blaška, coby EU poslance, mi zůstává skrýt a utajen. A to je myslím i to, proč ho tenkrát Kapal tak griloval na rádiu.

Lev Prch
4. 9. 2022 10:45
Odpovědět  josh-xy

To je kokot a ještě vlastizrádce,tebe by ty zkurvysynu měli za koule pověsit na kandelábr pro obveselení lidí!

Patrik
4. 9. 2022 11:39
Odpovědět  Lev Prch

koho…?

Lev Prch
4. 9. 2022 11:55
Odpovědět  Patrik

Fyjalový sliz!

janle57
3. 9. 2022 23:38
Odpovědět  [Trol-1] BAF

ubožáku !!

Lev Prch
4. 9. 2022 10:40
Odpovědět  [Trol-1] BAF

A kdo by měl řečnit?!!!!!Ty vlastizrádci z fyjalový pětikloakloaky?!!!!!!

Bozena K
3. 9. 2022 20:44

Souhlas… tato vláda je katastrofa

Ladislav
4. 9. 2022 07:24
Odpovědět  Bozena K

💤♎1* promiňte, ale ještě jsem si nevšimnul, že by vládla!

Pavel
3. 9. 2022 20:53

ano vážení přátelé mi si tu vládu zasloužíme ničeho jsme si nevážili nic jsme nedodržovali rozbili jsme rodiny základy státu obdivujeme německé vrahy jenž nám likvidovali prarodiče a stavíme jim pomníky ale co ve společnosti kde pes je pomalu více jak dítě které je branné jako obtěžující a drahý element kdy vzdělání je na nejnižší úrovni jaké kdy zde bylo co ve společnosti kde se vyzývá aby jsme se udávali navzájem co ve společnosti která tvrdí že mít dluhy je úplně normální a správné co ve společnosti která nemá ani vlastní armádu ano co ve společnosti kde každý přivandrovalec a nemakačenko více jak slušný člověk co ve společnosti kde asociálové i stát bez zkurpulí okrádají obyčejné lidi a ještě jim vyhrožují vězením když se jim to nelíbí co ve společnosti kde může být pouze jeden názor ostatní názory jsou trestné co ve společnosti kde i státní televize normálně lže a podvádí …….. ano vážení přátelé mi si tu vládu zasloužíme ničeho jsme si nevážili ani svých nejbližších natož národa

Administrátor
P.A.Semi
3. 9. 2022 20:54

Velmi dobře řečeno…

Asi nejlepší věta je:
»Vy nazýváte rozšiřování NATO a EU na východ exportem demokracie, já exportem zkázy.«

Na Ukrajině možná nějaká Demokracie vedle Korupce zbývala, ale Zelenský zakázal opoziční strany, zakázal opoziční média, takže se k “Demokracii” zachoval jako Hitler… Demokracie na Ukrajině zcela zemřela…
Takže tak nějak nechápu, jak může Západ (třeba Biden) ještě tvrdit, že na Ukrajině se bojuje “za Demokracii” ?

πα½

sizok
3. 9. 2022 20:57
Odpovědět  P.A.Semi

Člověk, kterýkoliv, může říct cokoliv.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 21:06
Odpovědět  P.A.Semi

Že by měl Zelensky vzor v Putinovi s tou opozicí?

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 22:50
Odpovědět  [Trol-1] BAF

(_!_)

Lev Prch
4. 9. 2022 10:46
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Když si blbej a zlitej nepiš,projeví se to 👎

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 11:31
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Putin tam nezakázal opozici… Mají tam i těch cca 5% Komunistů, i další opoziční strany… Ten Navalný v Moskvě měl jen pár procent podporu (2%? nevím…)
Akorát tam trochu víc prosazují, že když někde není povolená demonstrace, tak ji rozhánějí poněkud tvrději…
A toho Navalného zavřeli za porušení režimu na kauci, když odjel do Německa… A neudělal to Putin, ale nějaký aktivistický soudce…

V Rusku mají problém, že to je hodně multi-kulturní země, a čím víc multi-kulturní, tím je potřeba tvrdší režim, aby se ta etnika nepoprala mezi sebou… Svoboda je možná jen v etnicky homogenním státě s mírnými lidmi…

Víte, Svobodu si musíte zasloužit třeba tím, že ji nezneužíváte k násilí…

πα½

Honza999
4. 9. 2022 14:15
Odpovědět  P.A.Semi

Omyl, Navalného nezavřeli za to že odjel do Německa, ale za to, že po návratu z Německa neplnil podmínky soudního dohledu. Jeho pobyt v Německu ruská administrativa plně tolerovala. Nejspíš se Rusko domnívalo že Navalnyj v Německu zůstane a nakonec by to Rusku vlastně vyhovovalo ze všeho nejvíce. Jenže – nakolik byl Navalnyj svým chlebodárcům užitečný v Německu? Ani trochu! Tak byl vyslán zpět do Ruska aby si svůj jidášský groš zasloužil. A snažil se tak moc, že si vysloužil i basu.

Aleš
3. 9. 2022 21:11

Tesat do kamene tyto slova.

Administrátor
P.A.Semi
3. 9. 2022 21:28

A k té Demonstraci:
Letos v lednu měl v hospodě kamarád knihu asi 300 stran s názvem “Jakešovo Gestapo”, velmi podrobně probírající listopad 1989.
A asi mi Hospodin pomohl, protože jsem ji namátkou otevřel a zapíchl oči do nejdůležitější věty z celé té tlusté knihy:

»V pondělí 27. listopadu 1989 potvrdila prohru komunstické moci generální stávka

Víte, takových demonstrací jako ta dnešní bylo třeba v Německu několik, a nic nezměnily. Tomu se Vláda jen vysměje a Fiala na to nalepí své obvyklé lži, že ta demonstrace prý byla “proti-česká”…

Aby se něco podařilo reálně změnit, je potřeba přesvědčit velkou část lidí, ne statisíce, ale miliony, a jít do generální stávky. To sice trochu (ekonomicky) bolí i občany, ale má to moc tu zlou vládu opravdu svrhnout…

πα½

sizok
3. 9. 2022 21:32
Odpovědět  P.A.Semi

Přesně tak.

[Trol-1] Bubak
3. 9. 2022 21:46
Odpovědět  P.A.Semi

A pak už jen pozvání Putina od Okamury. Kupodivu tam Japonec dneska nebyl. On ale mezi lid moc nechodí.

Buchtík
4. 9. 2022 05:38
Odpovědět  [Trol-1] Bubak

Nebyl, protože Vrabel, jeden z organizátorů, po něm ve svých videích na YouTube plive jed a špínu.
Byl tam ten Kobza nakonec nebo ne?

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 11:32
Odpovědět  Buchtík

Byl tam Generál Blaško… Z leckterých stran tam byl jeden řečník, i z SPD…
πα½

Lev Prch
4. 9. 2022 10:47
Odpovědět  [Trol-1] Bubak

Zase na plech lahvičko udavače Havla?!

Gales
4. 9. 2022 10:38

Fiala a jeho grupa si myslí že jim dali amíci maršálskou hůl. A tak i jednají. Bohužel pro nás jim dali žebráckou palici.Ať chcípnou.

Lev Prch
4. 9. 2022 10:38

Trefa na komoru 👍👏👏👏👏👏🎯💯

Drop
4. 9. 2022 15:16

100%