Süddeutsche Zeitung: Podle Pavla ČR má kapacitu vyrábět munici, chybějí pracovníci

23.03.2023 6:30

Česká republika pomohla zbrojními dodávkami Ukrajině jak mohla, ale mnoho dalších možností již nemá. V rozhovoru pro čtvrteční vydání deníku Süddeutsche Zeitung to prohlásil český prezident Petr Pavel.

Listu, který rozhovor zveřejnil na svém webu, rovněž řekl, že Česko má kapacity pro výrobu munice, ale nedostatek pracovních sil, řešením by tak mohli být Ukrajinci. Hovořil i o tom, že západní Evropa konečně našla ve středoevropských a východoevropských státech partnery, kteří se nebojí říct svůj názor a kteří jsou schopni podílet se na společných projektech.

Česko podle Pavla už Ukrajině dodalo, co mohlo. Jisté možnosti vidí ještě v protivzdušné obraně a v munici, pro kterou má Česko výrobní kapacity. S její produkcí ale může být problém kvůli nedostatku pracovníků a současné nízké nezaměstnanosti. „Pracovní síla se tady těžko hledá. Možnosti ale existují, třeba v podobě pracovníků z Ukrajiny,“ řekl.

Za velmi dobrý krok považuje Pavel rozhodnutí Německa poskytnout Ukrajině své tanky Leopard 2. „Tím otevřelo dveře všem ostatním zemím. Pro úspěšnou ofenzivu potřebují nyní Ukrajinci tanky, obrněná vozidla, dělostřelectvo, protivzdušnou obranu a mnoho, mnoho munice,“ řekl.

„Pomohou i bojové letouny typu MiG-29, které Ukrajině přenechají Polsko se Slovenskem. Každé letadlo se počítá. Chybí mi představivost, co bychom teď mohli udělat dalšího,“ řekl český prezident. Doplnil, že poskytnutí západních letounů by sice bylo logickým krokem, který by ovšem byl v dlouhodobém horizontu. „Rozhodující pro vývoj války bude letošní rok,“ řekl Pavel. Jedním z důvodů je podle něj i to, že v příštím roce budou ve Spojených státech prezidentské volby, kdy se zájem amerických voličů upře na vnitropolitické záležitosti a v zahraniční politice dostane prostor nanejvýše Čína.

Ke kritice za pomalou pomoc Ukrajině, které spolkový kancléř Olaf Scholz čelil, Pavel řekl, že Německo podobně jako Francie se snažilo konflikt s Ruskem řešit diplomaticky. „Čím dále od Ruska jste, tím méně bylo nebezpečí vnímáno, to je logické. Ale to se změnilo,“ řekl.

Na otázku, zda by měl Scholz přestat s telefonáty ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, když na něj byl vydán mezinárodní zatykač, Pavel odpověděl, že do určité míry je komunikace nutná. „Je to lepší než vztyčit zeď a jen se domýšlet, co se za ní děje,“ řekl.

Český prezident řekl, že stejně jako ostatní by si přál vítězství Ukrajiny v takové podobě, kdy by osvobodila všechny okupované regiony, dosáhla zaplacení reparací od Ruska a postavení válečných zločinců před soud. „Musíme si ale položit otázku, zda je to realistické. Pokud ne, tak z toho vyplývají scénáře, které vždy budou představovat nějaký kompromis,“ řekl. To, jak to bude vypadat, se podle něj ukáže v okamžiku, kdy už ani jedna strana nebude mít sílu vojensky uspět.

Pavel hovořil také o bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu. „Z jejího pohledu je to jednoznačně plné členství v NATO,“ řekl. O vstupu ale není možné diskutovat, dokud válka trvá. Pavel očekává, že najít shodu mezi současnými členy bude těžké i po válce, neboť ostatní mohou Ukrajinu vnímat jako přítěž. Jako správný postup proto vidí nejprve rychlé sblížení s Evropskou unií, poté zapojení země do bezpečnostních struktur.

V závěru rozhovoru, který listu Süddeutsche Zeitung poskytnul v úterý během návštěvy Berlína, se český prezident věnuje i znovunabytému sebevědomí střední a východní Evropy, a to i díky rychlé reakci těchto států na ruskou invazi. „Uvědomili jsme si, že máme co říci a čím přispět,“ dodal.
https://www.parlamentnilisty.cz
https://www.youtube.com/watch?v=nAgPCQOvnQA

sdíletj na

4.3 26 hlasy
Ohodnotit příspěvek
83 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Sims.
23. 3. 2023 10:39

To si lidé tedy něco zvolili. Ale když on je takový sympaický a sluší mu to,že? Beééééé

Pepa
23. 3. 2023 11:15
Odpovědět  Sims.

Ten je fakt hustej. Soudruh Pávek se fakt poved. Tupé stádo, které ho volilo musí být na něho fakt hrdé.

Liba
23. 3. 2023 11:50
Odpovědět  Pepa

A co řešit MÍR , to blbečky asi nebere ,dostali zadání nás zničit , do hajzlu s vámi 👎👎👎 sašci patří do cirkusu!!!

Nadia369
23. 3. 2023 12:29
Odpovědět  Liba

Protoze slovo MIR je ted sproste slovo. Jako takove je systematicky vymazavano z vedomi lidi a je zakazano ho pouzivat. Zkuste se postavit na verejnosti a prohlasit, ze chcete MIR. Rychle vas seberou policajti protoze jste jiste provokater a rusofil. Zavolal je na vas nejspis uvedomely obcan, zastance demokracie.

ladik
23. 3. 2023 15:04
Odpovědět  Liba

Pavlovi chybí představivost o tom co se stane, až Rusko porazí fašistický kolektivní Západ. Jeho představivost začíná a končí na hromadách zničených lidských životů.

Nadia369
23. 3. 2023 16:31
Odpovědět  ladik

Nepotrebuje predstavivost a ani zodpovednost. Patrne ma za to, ze kdyz se to stane, prevlece zase jiny slusivy kabatek a pujde s usmevem vitat viteze.Obvykly postup.

Boomer
23. 3. 2023 19:30
Odpovědět  Nadia369

.. nazdárek Ivane, to už je let , co jsme spolu studovali. Jak se má rodinka?

Jaroslav
24. 3. 2023 15:28
Odpovědět  Nadia369

Přece je to rozvedcik , vycvičený spolu s Petrovem a Baširovem. To se nezapomíná

Markýza
23. 3. 2023 17:56
Odpovědět  Liba

Neblázněte! ještě by je ocejchovali jako chcimíry a oni by se museli snad veřejně rozplakat a popelem posypat.

José
23. 3. 2023 11:45
Odpovědět  Sims.

Trenýrky z Hradu sundali a zůstala tam jen guma….

zuza
23. 3. 2023 12:58
Odpovědět  José

a ešte pribudol poriadny kus houna

BB Rad
23. 3. 2023 19:05
Odpovědět  José

Furťák stále fuzrťak s…t

Helena
23. 3. 2023 14:16
Odpovědět  Sims.

No, až budou shánět do pohádky čerta, tak tohle individuum nemusí ani líčit a rohy budou vidět, jen co mu rozhrnou tu nalakovanou ofinu.

PENNYS
23. 3. 2023 15:50
Odpovědět  Sims.

Z HEZKÉHO(SYMPATICKÉHO, PRÁZDNÉHO TALÍŘE SE NIKDO NENAJÍ)

Frank
23. 3. 2023 17:12
Odpovědět  Sims.

Opravdu někdo čekal od gumy Pávka něco jiného? Jestli ano, tak je to idiot.

Gales
23. 3. 2023 10:39

Aby se nepos.ral.Celej prezident.

ijn
23. 3. 2023 10:52

přeběhlík + rozvědčík + zelená guma + podpora nacismu, to je charakter na hradě,…co všechno musíme strpět

Jaroslav
23. 3. 2023 10:57
Odpovědět  ijn

V diskusi na adrese https://www.armadnymagazin.sk/2023/03/23/stretnutie-v-moskve-ked-geopoliticky-protivnik-nema-ziadne-tromfy-nielen-v-rukave-ale-dokonca-ani-v-balicku/ je hezký obrázek, jenom je v něm třeba upravit účastníky dle skutečné situace ve světě (obrázek uvedený v oné diskusi je fiktivní a nemá se skutečností nic společného) . Našemu fešáku by se tam také našlo místo. Zkuste si to vyhledat, neoželíte toho

me2d44
24. 3. 2023 15:49
Odpovědět  ijn

Když jsem ještě – kolem roku 1995 – říkal podřízeným: “Kdo jednou zradil, vždycky zradí” ani jsem nevěděl, jak blízko jsem pravdě. Generál “Laudon” už zradil dvakrát – a co když Putin otevře moskevské archivy – to bude zase převracení kabátů? Někde je tam schovaný Pavlův “vázací pakt” -jinak by se na tu prestižní školu “diplomatů/rozvědčíků” ani nedostal. A najednou budeme mít proruského prezidenta, navíc vydíratelného oběma stranami!

Keller
23. 3. 2023 11:06

Mám návrh na přezdívku pro současného prezidenta – “tambor”, protože stále bubnuje do útoku do útoku a chce bojovat do posledního ukrajince.

Gales
23. 3. 2023 11:12
Odpovědět  Keller

Celá naše vláda se z nich skládá.

Janvac
23. 3. 2023 20:39
Odpovědět  Gales

Rozvedcik je lepsi. Bubnovat umi kazdy vul. Rozvedcik ma vedet, dozvedet se. Tenhle stale nevi, veri co mu nakuka krysa Kolar.

Markýza
23. 3. 2023 16:13
Odpovědět  Keller

Tambor je pěkný. Ale Vidlákův metrosexuální hajný taky 😀 No co – může mít přezdívek kolik libo.

Boomer
23. 3. 2023 19:39
Odpovědět  Markýza

.. pro mě je to Gilbert du Motier, markýz de La Fayette. Ten pán převlíkal kabáty téměř v běhu..

Markýza
23. 3. 2023 20:58
Odpovědět  Boomer

No ale to je kapánek dlouhé a nefrankofonním abyste přepisoval foneticky. Já ještě zajela na “Zákon nebo záchod” – ta Bobo dole – a Jiří tam šoupnul krásný vtípek, nazvav přitom prézu zkratkou PePa.
A to je velice pěkné, ne?
Žilbéra jsem si tedy musela vygůglit, ten pán mě naprosto minul.

Lékořice ok
24. 3. 2023 05:42
Odpovědět  Markýza

Já mu zase říkám “pan flanelka” nebo “manekýn”. Ničím jiným mě nezaujal.

Jaroslav
23. 3. 2023 11:11

Ve “fondu míru” u evropské unie/komise je na výrobu vojenské munice dostatek peněz, jenom ti gastarbeiteři chybí. Je to vše dle zásad: “pohlavním stykem k udržení panenství”, a nebo “výrovou a použitím munice posílíš mír”. Inu Orwel byl žabař, zřejmě si součastná věrchuška vzala jeho dílo jako inspiraci. A je vidět, že západní instituce k posílení míru pracují mnohem efektivněji, jako bývalé “vázkumné ústavy vedoucí úlohy KSČ”. Dle ovoce poznáte je, KSČ padla ale mír je stále “dokonalejší”. Nakonec hezký citát od Huxley (UK spisovatel a filozof): “Ideální diktatura musí vyvolávat zdání demokracie, vězení, které nemá mříže a ve kterém vězni ani nesní o útěku. Je to systém otroctví, kde se otroci díky konzumu a zábavě naučí toto otroctví milovat”. A pak že jsou ty show jako “vaří každý blb”, “výměna manželek”, “souboj restaurací” ,šéf” a pod. náhodné! Všechny mají jasný cíl

Lékořice ok
23. 3. 2023 11:22
Odpovědět  Jaroslav

Nemluvě o záplavě duchaplných amerických filmů.

zuzana
23. 3. 2023 11:17

The Guardian: Spojené království zabilo v Iráku mnoho civilistů, i když tvrdí opak

https://aktax.cz/the-guardian-spojene-kralovstvi-zabilo-v-iraku-mnoho-civilistu-i-kdyz-tvrdi-opak/

Jaroslav
23. 3. 2023 15:36
Odpovědět  zuzana

Zuzo, UK byly v Iráku až na druhém místě, daleko více vojáků měla země vlajek a hvězd. Většina ostatních tam byli “do počtu”, včetně “našeho” praporu OPZHN. Při svém pobytu v Bagdádě (OSN) jsem potkal kapitána Saddámovy armády, který tvrdil, že byl v Kuvajtu (Kuvajt City) a tam čekali na Američany. Ti “zbabělci” je ale obešli a nechtěli bojovat ve městě. Zato, jak všichni víme, když již ona armáda prchala tak si to spojenci demokraticky vychutnali a na “dálnici smrti” vyvraždili těžké tisíce a deseti tisíce iráčanů. Mezi námi, i vojáci jsou lidi. A k doplnění- munice, kterou k tomu použili obsahovala ochuzený uran, ten stejný, který chtějí dodat britové na ukrajinu. Že přírodní uran “není” radioaktivní? Bhužel je radioaktivní- alfa zářič, který působí zevnitř organizmu, dokáže zamořit okolí na tisíciletí a mezi jiným napomáhá vzniku rakoviny. Po použití, nárazem na pancíř se promění v aerosol a ten hoří, je unášen vzduchem a působí přes dýchací cesty. Oni Iráčané a Jugoši vědí své.

jiří
23. 3. 2023 21:07
Odpovědět  Jaroslav

Munice s ochuzeným uranem není problém, tvrdí Drábová. Jaká je realita?
https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/munice-s-ochuzenym-uranem-neni-problem-tvrdi-drabova-jaka-je-realita/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pepa
23. 3. 2023 11:17

No není problém. Kdysi existoval “Student servis”. Což tak založit ho i dnes, aby tak mohli naši studenti aktivně přispívat na vítězství NATO zbraní na Ukrajině – místo naprosto zbytečným máváním tím žlutomodrým hadrem.

Jaroslav
23. 3. 2023 15:39
Odpovědět  Pepa

Pepo, jako vtip dobrý, ve skutečnosti je to špatný vtip. Napomáhání válce je špatný vtip, stejně jako její natahování, co způsobuje vašší ztráta na životech. Ne všichni tam jsou s nadšením a pro radost. Vojenské mašinerii se někdy nedá odmítnout!

Standa
24. 3. 2023 15:29
Odpovědět  Pepa

Pokud je známo,, Češi” vybrali ( dnešní informace) 440 000 000 na zbraně pro UkrFaš.

,, Student servis” je ! Žádá odvolání děkana Ševčíka pro jeho osobní postoje k situaci ve státě.. Studentská rada se již sešla a oslovila rektora.

janle57
23. 3. 2023 11:23

Typický zelený mozek,který je doživotně sebe naprogramován na to,aby pouze vydával
a přijímal rozkazy, aniž by o nich přemýšlel a neznelíbil se svým nadřízeným,soudruzi
v NATO mu ten rozkaz vydali,tak ho splnil,budou se tady vyrábět granáty,bomby,náboje
a další munice,i kdyby na to měla padnout půlka HDP,první krok již v tomhle udělal,
osekal důchodcům důchody,aby zbylo víc na munici pro zelené tričko,který jí ovšem
obratem střelí někam dál,aby se on a jeho věrní trochu v té válce zahojili.

Frank
23. 3. 2023 12:08

A co jiného se od blbé gumy dalo čekat? Podle informací ho volila převážně mladá generace, tak bych jim přál, aby Pávek vyhlásil mobilizaci a šup na frontu.

Jaroslav
23. 3. 2023 15:43
Odpovědět  Frank

Franku k doplnění citát mého známého “jsem ve věku, že když budu povolán já, budou již mladí, co volili Pávka, mrtví”. Ve skutečnosti si to oni voliči neuvědomují a já osobně jim to nepřeji a nechtěl bych se toho dožít. Jsou “výsledkem” cílené a dlouhodobé devastace hodnot společnosti. Prostě zmatečné výrobky

zuzana
23. 3. 2023 12:19

Rusko odpoví odpovídajícím způsobem, varuje Putin poté, co Velká Británie ohlásila dodávky zbraní s ochuzeným uranem pro Ukrajinu

https://aktax.cz/rusko-odpovi-odpovidajicim-zpusobem-varuje-putin-pote-co-velka-britanie-ohlasila-dodavky-zbrani-s-ochuzenym-uranem-pro-ukrajinu/

Jaroslav
23. 3. 2023 15:48
Odpovědět  zuzana

To bych nerad, zřejmě. Kromě použití podobné munici s ochuzeným uranem, kterou nejspíš mají, zbývá jenom použití taktických jaderných zbraní, třeba “neutronových”. A TJZ mají na rozdávání.
To by ovšem byl řev v “demokratickém světě” a přidali by se do klubu s použitím jaderné bomby proti Nagasaki a Hirošimě. Po tom zřejmě netouží.

Autor
23. 3. 2023 13:07

Trochu z jiného soudku, ale možná pak lépe vynikne “naše civilizace” o to víc.
Hodně se mi líbilo tohle video. Tam i Putin tancuje … “) 🙂 🙂
https://matveychev-oleg.livejournal.com/15258280.html

Markýza
23. 3. 2023 16:22
Odpovědět  Peter 008

Dobrý! Měla jsem za to, že si sice umějí dělat hodně drsnou srandu, ale ne ze sebe, tak tohle potěšilo.

Jan Vok
24. 3. 2023 14:36
Odpovědět  Markýza

Oprášil jsem ruštinu a sleduji pravidelně nové ruské válečné filmy. To co si dnes dovolí ruští filmaři natočit, jak se otevřeně přiznávají k bordelu, který měli v armádě, co za hovada byli někteří političtí komisaři, kolik nespravedlnosti vůči svým občanům tento režim produkoval…..Vychází mi z toho jediné, je tam dnes už větší demokracie a svoboda slova než v celé slavné EU.

Nadia369
23. 3. 2023 17:33
Odpovědět  Peter 008

Diky Petre.Toto mi spravilo i tak dobrou naladu.!!

Standa
24. 3. 2023 16:57
Odpovědět  Peter 008

Už jsem to sem posílal, ale nějak to neprošlo!
Také potěšilo.!Mám toho z Luhanska,Krymu,Doněcka , Moskvy od známých spoustu, ale ty odkazy…….?

J.Sladin
23. 3. 2023 13:21

válka je vůl a Petr a Pavel také.

Jaroslav
23. 3. 2023 15:50
Odpovědět  J.Sladin

Nejspíš i Petrov s Baširovem (kolegové Pávka, asi se nejspíš kvůlu věkovému rozdílu nepotkali ve stejném kurzu).

zuza
23. 3. 2023 13:23

moja kamoška na takého typy hovorí, že je “garážovaný”, ale na to, že nikdy v živote nepracoval a mal sa jak prasa v žite, vyzerá dosť opotrebovane… Nechápem presstitútky, čo sa nad ním rozplývajú, že aký je to fešák. Nemá 20 kg nadváhu a lysinu ako koleno, to je jediné plus, čo sa na ňom dá nájsť. Ten jeho arogantný úškrn, hnusný pohľad, veď z neho priam kričí, že to duševný kripl…

Jaroslav
23. 3. 2023 15:52
Odpovědět  zuza

Znáte ten vtip “vojáci, chlast a k…, chlast a K…, jako malé děti !”. A vo tom to nejspíš je. Vojenskou službou to nebude, byl to štábní důstojník, který strávil většinu své služby zákulisními boji a podrazy. Velení skutečným vojákům jenom velice krátce

Standa
24. 3. 2023 15:20
Odpovědět  Jaroslav

Ve skutečnosti válečný zločinec. velel v Jugoslávii v nevyhlášené válce bez schválení OSN!

Markýza
23. 3. 2023 16:15
Odpovědět  zuza

Garážovaný!! Ježiš, to je kouzelný 😀 😀 😀

Milan ze Zahrady Čech
24. 3. 2023 01:06
Odpovědět  zuza

Stojí za to vyšťourat si jeho fotku z mládí. Ksicht na pěst jak vyšitej.

Standa
24. 3. 2023 15:14

Jedné rány by byla škoda! Plýtvání!

Spam vlasta
23. 3. 2023 13:27

To se nedá komentovat ” Ještě větší blbec než jsme doufali ” !!!!!!!!!!!!

zdena
23. 3. 2023 13:30

Hošánek už dostal svůj píseček a teď všem ukážem kdo je taky generálem….

PENNYS
23. 3. 2023 15:49

WC

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PENNYS
23. 3. 2023 16:12

OBJEVILO SE NĚKOMU Z VÁS PŘI VLOŽENÍ KOMENTÁŘE
červěně čeká na schválení??????????????? mě ted?????

Standa
23. 3. 2023 17:38
Odpovědět  PENNYS

Zajímavé! Blíží se k perzekuci….. Cenzůře na Seznamu!….BANY . Něco , co se nesmí říci.I Všude! Bohužel!
Mě zatím ne , ale musíme počítat s tím , to nastane i zde!
Celkem by mě zajímalo, odkud cenzor sleduje zdejší diskuzi? Kdo ho ¨je” platí ?Kdo to hodnotí?

Markýza
23. 3. 2023 21:02
Odpovědět  PENNYS

Ano, právě teď mně. Myslela jsem, že kvůli sprostému slovu, ale žádné tam nemám, takže popravdě netuším. Zdvořilá jsem , klidná jsem, tak nevím.

Standa
23. 3. 2023 22:23
Odpovědět  Markýza

Markýýý… existuje sprosté slovo ,které by dokonale vyjadřovalo současnou vládu, prasidenta, EU a NATO?

PENNYS
24. 3. 2023 07:13
Odpovědět  Markýza

Takže přátele ,každou chvíli mužeme očekávat “vykuklencovu partu ” v černých mundurech s maskou a hlavne se samopalem u každých našich dveří se
“SLOVY POČÍTAČ MOBIL NÁM VE JMÉNU ZÁKONA DEJTE” A PUJDETE SNÁMI!!!
(At žijeZLO-boda slova, písma a PEPA Guma!!!

Standa
24. 3. 2023 15:16
Odpovědět  PENNYS

ANO!Dnes. Nesouhlasil jsem PePou………Už i tady….

Autor
23. 3. 2023 17:06

Teď mi došlo. Když máme jako kapacity, ale nemáme pracovníky, kdo za to může? Ať se podívají do zrcadla.
Ale hlavní je, kolik mají SUROVIN. Surovikin jich má mnohem víc … 🙂 🙂 🙂

Standa
23. 3. 2023 22:25
Odpovědět  Peter 008

Vlašimská zbrojovka je plná Ukrajinců. Čechy neberou.Za Ukrfaš mají od státu dotace!

me2d44
24. 3. 2023 14:57
Odpovědět  Standa

Jo, a aby na ty dotace pro Ukry měli, tak očesali důchodce, včetně invalidních. I když: Rom, který dokončí základní školu a pak prokáže, že je negramotný, dostává invalidní důchod bez problémů. Člověk se skutečně zdravotními problémy až po třech odvoláních – a to ještě jen “možná”! Osobně jem partnerce 3 odvolání psal, než jí invalidní důchod uznali – a to je pohyblivá jen o francouzké holi! Já už jsem – naštěstí – ve starobním, placeném armádou, tak těch problémů tolik nemám.

Standa
23. 3. 2023 17:29

Řešit MIR?
Takhle nyní vypadá současná dodávka v Polsku!
Vypálit Pšondy! Skladiště , které jede na naci Ukr.!
https://www.email.cz/download/k/15XmpZBTm86OdtLhWgqSSWhjc8dFRx6BCDSCea9Rz_CIJM51_pWhgqYV6B-yofSrjy0AN-I/utf-8%27%27Vojensk%25C3%25A1%2520technika%252EMP4.mp4

Standa
23. 3. 2023 18:08
Odpovědět  Standa

Stačí malá taktická!

Milan ze Zahrady Čech
23. 3. 2023 17:30

Dámy, šly tady jednou řeči, kde si někteří diskutéři dělali srandu z vojaček, že ženy s puškou a plno srandy kolem a kdesi cosi o vařečkách a podobná moudra. Před chvílí jsem narazil na toto:

Jak dvě Rusky odrazily útok dronu na Sevastopol (VIDEO)23.03.2023 – 07:54

Jak informovala Russkaja Vesna, brzy ráno 22. března se nepřítel pokusil provést teroristický útok na lodě Černomořské flotily a civilní lodě v místě silnice Sevastopol. 
Vedoucí námořník Marina Faleyeva a hlavní předák Tatyana Tseluiko, vykonávající povinnosti přepadové služby na pozorovacím stanovišti, zmařily plán ukrajinských ozbrojenců zničením neznámých dronů pohybujících se směrem ke vstupu do přístavu. 
Všechna tři zařízení byla zničena cílenou palbou z ručních zbraní. 
Za svědomité plnění svých povinností byli starší námořník Marina Faleeva a hlavní předák Tatyana Tseluiko předány velením státním vyznamenáním a finanční odměnou za obratné akce při ničení nepřátelských dronů.
https://rusvesna.su/news/1679547289

Když si na to kliknete, tak úplně normální maminy. Bravo!
Jak napsala Markýza – nepodceňujte bábušky a maminy když brání děcka.
Že odražen útok na Sevastopol ví každý, ale že ho odrazily dvě nas-raný ženy palbou z ručních zbraní, což je husarský kousek, neví nikdo. Proto jsem to sem hodil. Aby se vědělo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
23. 3. 2023 18:00

Až tak? Ale to je veselo – díky za zprávu. Americký naratýv a Marlboroman pláčou 😎

Milan ze Zahrady Čech
23. 3. 2023 19:33
Odpovědět  Markýza

No, je ve sice veselo, ale v Rusku. U nás spíše smutno, protože se nás to, hlavně ta poslední věta, rovněž týká:
https://www.youtube.com/watch?v=5-B711GVVN0

Markýza
23. 3. 2023 21:07

Já doufám, že se týká především Londýna. Jdou vždycky hydře po hlavě, že?

Milan ze Zahrady Čech
24. 3. 2023 01:07
Odpovědět  Markýza

No, doufejme, doufejme…

Albi
23. 3. 2023 21:45

Skvělé. Díky za odkaz.

me2d44
24. 3. 2023 15:13

Nikdy jsem nerozlišoval – ani v armádě – pohlaví těch, co zajišťovali spojení, nebo zápasili s použitím ostřelovacích pušek (dokonce některé holky ostřelovačku-pušku nepotřebovaly a byly stejně úspěšné z SA58). Na střední jsem holky potkával, jako spojařky, ale nebyly to žádné nafrněné nosy. Dneska si pánové z armády o sobě myslí, že když projdou pár misemi, tak jsou hrdinové – a když se potkají s námi-starou gardou, co prošla musadem,tak jim jsou Pampers malé. Mně se blokovala kolena, trenér mi jen řekl:”Musíš to ustát a uhrát rukama” – a nasadil na mne 5 soupeřů – po zápase jsem stál jen já….

Standa
23. 3. 2023 17:42

Sellier@Belot ( Vlašim)hledá dalších 50 mužů do zbrojovky..
Nestíhá!Ženy nechce!
Jsme MÍRULOVNÁ země?

Markýza
23. 3. 2023 18:04
Odpovědět  Standa

Tak….třeba nechtěj ty ženy, ne? Pravda, zbrojovky jsou (pokud vím) schopny jet na ženskou práci, ale to se musí fakt chtít.
Ovšem genderově vyrovnané tyhlety…já už nevím, jak se to dnes všechno jmenuje! Tak ty měly začít zuřivě kvičet. No, třeba ještě začnou.

Standa
23. 3. 2023 22:08
Odpovědět  Markýza

ženy tam pracují na pásech na tři směny. Plní krabičky s náboji, muži jsou třeba do bunkrů na plnění granátů! Je tam plná obora betonových staveb.Vypálit to hnízdo!

Markýza
23. 3. 2023 18:04
Odpovědět  Standa

A s tou mírumilovností pozor, to je dnes sprosté slovo. 😎

Petr
23. 3. 2023 19:33

Komouš a válečnej štváč !? Blbec s IQ 107 !

Janvac
23. 3. 2023 20:32

Ja to necet. Nemuzu ty krysy ani videt.

Janvac
23. 3. 2023 20:36

Vyzyvejte stale vsechny valecne stvace, zejmena vladu a medialni krysy, aby si navlekli sami maskace a sli bojovat za ‘cennosti’ EUhnie na Ukrajine! Ono je neco jineho posilat druhe na smrt z tepla zaprdene kancelare v bezpeci velkomesta!

PENNYS
24. 3. 2023 07:26

Opět příspěvek si Enzor oznacil červeně a během MINUTY vše zmííííííííííízlo!

skeptik
24. 3. 2023 10:54

Pavel hovořil také o bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu. „Z jejího pohledu je to jednoznačně plné členství v NATO,“ řekl.

…ještě hloupější než jsme doufali.

Váleční zločinci budou postavení před soud to si piš! Budou tam stát spolu se Zelenským všichni podporovatelé ukrajinského banderonacismu.