Stydět se budete. Zwyrtek Hamplová vytáhla to nejtvrdší obvinění

ze sítí:

Jako za časů čarodějnických procesů. Odvolej, antivaxere! Taková přirovnání použila moravská advokátka Jana Zwyrtek Hamplová v souvislosti s umlčováním a cenzurou v době covidu. „Pachatelé“ se prý budou stydět. Zwyrtek Hamplová kandiduje do Senátu na Kroměřížsku a dlouhodobě kritizuje přístup státu k dodržování práva pravě v covidové době.

„Každý fanatismus je nebezpečný. Vyvolávání nenávisti vůči jiným zrovna tak… Kvůli nesmyslům a vymyšleným teoriím… Není to tak dlouho – čarodějnické procesy… Kladivo na čarodějnice nedávno v televizi běželo… A upálení děkana Lautnera proběhlo na tomto místě… Shodou okolností je to v mém rodném městě…,“ poznamenala Zwyrtek Hamplová, jež je ze Šumperska, ve svém facebookovém příspěvku.

„Novodobé hony na čarodějnice ve stylu ‚odpírači‘ a ‚antivaxeři‘ tu máme zase. Zdravý rozum hyne, a ‚upalování‘ se děje v propagandistických reportážích… Novodobí Böbligové vedou tyto ‚procesy‘ ve svatém nadšení za jedinou pravdu… A kdo se vzepře, ukazuje se na něj prstem… Jednou se za tyto novodobé ‚procesy‘ budou stydět. A stejně tak si budou další generace říkat, jak se to, co se teď děje, dít vůbec mohlo… A stejně jako v tom středověku jsou za všemi těmito hony na ‚čarodějnice‘ peníze… A příkaz ‚odvolej!‘,“ poznamenala Zwyrtek Hamplová.

„Zdá se vám to přirovnání tvrdé? Ale vůbec ne… Jen podoba onoho ‚upalování‘ je taková moderní… Mediální… Diskriminací v práci… Neomluvitelnou šikanou dětí… zákazem návštěv v nemocnicích, v domovech důchodců… Stydět by se měli všichni, kdo za tím stojí…,“ uzavřela advokátka.

Zwyrtek Hamplová se otázkami kolem koronaviru zabývá dlouhodobě. V květnu tohoto roku například požadovala vysvětlení od Ministerstva zdravotnictví, na jakém základě vydávalo doporučení a rozkazy. 

Dopis ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi odeslala 16. května – a nedostalo se jí odpovědi. Rozhodla se tedy použít zákon č. 106 o svobodném přístupu k informacím. „Dělám to pro všechny – pro očkované i pro neočkované, protože vůči oběma skupinám se chová stát v tak závažných otázkách neuvěřitelně. Očkovaným neříká pravdu, neočkovaným dává dehonestující přívlastky… A pokud jde o zahrávání si se zdravím dětí, o tom se mi ani nechce psát. Tak uvidíme, kdo bude mít nakonec onu pravdu, a kdo bude přistižen při tom, že ‚ví, že nic neví‘, a přesto přikazuje, doporučuje, zakazuje,“ říká advokátka, která na podzim kandiduje do Senátu. A dodává, že pokud ani tento dopis nebude mít odezvu, obrátí se na policii a na soudy – tedy jedná se o poslední šanci, kdy se k věci může Vlastimil Válek postavit jako odpovědný politik.

23 otázek

V dopisu požadovala Jana Zwyrtek Hamplová odpověď na celkem 23 otázek. Předně na jakém základě prohlásil ministr Blatný, že kdo má vakcínu, neonemocní a nezemře, jaké podklady v českém jazyce měl, a žádá, aby jí byly poskytnuty. A pokud podklady v českém jazyce nebyly, na základě čeho tedy ministr učinil toto prohlášení.

Dále se Zwyrtek Hamplová ptala na existenci klinických studií v českém jazyce, na to, z čeho vycházela reklamní kampaň „Tečka za covidem“ a kdo je za ni zodpovědný a kolik stála peněz. Zwyrtek Hamplovou dále zajímaly podklady pro nákup obrovského množství vakcín, studie o pozitivních a negativních účincích vakcín, sledování počtu potratů, studie týkající se smysluplnosti nošení roušek, vysvětlení větší nemocnosti očkovaných, potvrzení neškodnosti vakcín pro děti, seniory a imunitně oslabené, průzkumy spojené s covidem, rozhodnutí o prodloužení platnosti vakcín, jaké poznatky vlastně ČR o vakcínách má, kdo nese odpovědnost za počet odebraných vakcín, za jejich kvalitu, zda byla vakcinace zkoumána u nově příchozích uprchlíků, zda byly vyvozeny důsledky proti navrhovatelům soudně zrušených opatření, jaký je postoj ministra k dánskému prohlášení, že očkování dětí bylo chybné, na základě jakých podkladů bylo očkování dětí povoleno a zda byl Vlastimil Válek s firmou Pfizer někdy osobně spjat.

Advokátka dodala také to, že ke každému kroku ohledně očkování a omezování občanů budou požadovány jasné podklady a listinné důkazy. A pokud nebudou, bude prý postupováno příslušnou právní cestou včetně trestněprávní. V této spojitosti advokátka zmiňuje trestné činy porušení povinnosti při správě cizího majetku, porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti, zneužití pravomoci úřední osoby, šíření poplašné zprávy a poškození cizích práv.

Nabádala rovněž Válka, aby tyto dotazy bral vážně, protože mohou být důkazním prostředkem v trestním řízení, a navíc je tímto ministr upozorněn, takže se nemůže vymlouvat, že nevěděl, jaké jeho konání může mít následky. „Cílem těchto dotazů není zatěžovat vaše ministerstvo, ale chránit všechny občany ČR před neuváženými a nepodloženými kroky vlády, tedy poskytnout jasné informace jak občanům očkovaným, tak neočkovaným, a za zcela klíčovou považuji ochranu dětí.“

Novodobé desatero

Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se bude ucházet o mandát senátorky na Kroměřížsku. Svoji kampaň nazvala NO BILLBOARD, protože nebude používat tuto formu prezentace, zato nejen svým voličům nabídla v těchto dnech malé překvapení. Novodobé desatero, jehož inspirací je Desatero tradiční.

Novodobé desatero kopíruje všechna přikázání, jen je překládá do aktuálního jazyka a doby. Jak uvedla autorka textu a kandidátka do Senátu, na toto novodobé desatero bude navazovat celá kampaň, a přesně toto desatero by hájila na půdě Senátu, dostane-li od voličů důvěru. 

V novodobém desateru se mezi řádky vyslovuje přímo či nepřímo k některým aktuálním otázkám – je zde apel na vztah k vlastní zemi, na ochranu principů právního státu, na rozumné hospodaření s veřejnými financemi, na podporu míru, na podporu tradiční rodiny, nevynechává požadavek svobody slova a za zmínku stojí historicky jednoduché – mluv pravdu. 
https://bit.ly/3oFY8hP

3.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Josef
1. 8. 2022 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Senátorka či autor článku by se mohli dovzdělat. V Losinách nepůsobil žádný Böblig, ale Boblig z Edelstadtu.

zdena
1. 8. 2022 10:08
Odpovědět  Josef

aby jsi se nepototo…..
🙂 🙂 🙂

gramatika.jpg
Ladislav
1. 8. 2022 11:56
Odpovědět  zdena

💤 Řeknu lidově, neposral! Tomu každý rozumí! 😀

Jaromír
1. 8. 2022 10:14
Odpovědět  Josef

Dobrý den, pane Josefe

prosím, pomozte v dovzdělání i mně.
Losiny vždy nosily název Losiny?

Děkuji
Jaromír Štěpán

Pavel K
1. 8. 2022 10:51
Odpovědět  Jaromír

😂 👍 👍

Ladislav
1. 8. 2022 12:48
Odpovědět  Jaromír

💤 První zmínka o Velkých Losinách pochází z listiny vydané ve Šternberku v roce 1296, ve které je uveden název Ulrici villa (Oldřichova Ves), jehož německým ekvivalentem je německý název Groß Ullersdorf.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VAL
1. 8. 2022 12:54
Odpovědět  Josef

Zajisté. A když si zde povzdechnu: „Lidi, ten Jozef je ale vůl,“ můžete zůstat v klidu, sichr tím nemyslím vás.

Lev Prchala
1. 8. 2022 13:53
Odpovědět  Josef

A co to na pár písmenech mění Pepku s F73?

IVAN
1. 8. 2022 18:08
Odpovědět  Josef

PEPINE,NEDIVOČ

jiří
1. 8. 2022 18:28
Odpovědět  Josef

comment image

milan h
1. 8. 2022 20:48
Odpovědět  Josef

ale o tom to nebylo

Teuton
1. 8. 2022 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtěl bych touto cestou pozdravit Koudelkovy čučkaře z BIS a Rakušanovy policejní gestapáky, kteří tyto stránky horlivě a upoceně monitorují. Vím, máte to těžké, soudruzi a soudružky. Sledovat, jak zde probíhá svobodná diskuze a výměna názorů a nemít – zatím – možnost s tím nic dělat. Rádi byste nás šoupli do amerického koncentráku na Guantánamu či přímo eliminovali, že ? No, zatím musí stačit, že si šoupnete kokain do konečníku.

Pavel K
1. 8. 2022 10:59
Odpovědět  Teuton

👍 👍 👍 🙋‍♂️ 😂 😂

Daniel
1. 8. 2022 11:47
Odpovědět  Teuton

Ne asi. Dobře napsáno. Doufám, že se celej národ vzpamatuje a nebude těmto šaškům věřit všechny ty lži.

Pijack
1. 8. 2022 12:03
Odpovědět  Teuton

Trefa. On ten Koudelkův oddíl nemá ve zvyku diskutovat. Čeští elfové, udavači a šmíráci taky na svých webech nevedou diskuzi. Proto jim každá demokratická výměna názorů vadí. Jsou vzteklí a nerudní. Oni si přisvojili právo nám zakazovat myslet, zvažovat, mluvit, číst a naslouchat. Už se jim nehodí do krámu ani pověstné „kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“. Kvůli tomu neunesou existenci médií ze světa, kde se může psát ještě pravda a my ji umíme číst.

me2d44
1. 8. 2022 13:13
Odpovědět  Pijack

Už se s tím smiřte. Za komunistů – i ti, co měli jiný názor – se mohli vykecat na schůzi. Proběhla diskuse, a když dotyčný s „jiným názorem“ (taky to mohl myslet dobře) uznal, že je sám proti většině, Tak, co si pamatuji, bylo to bez postihu. Bez postihu byl třeba i můj bývalý tchán: když mu řekli, že „kto bol dobrý gardista, bude i dobrý komunista“, tak předsedovi omlátil tu vkladní červenou knížku o hlavu – a ve straně skončil. Jako voják z povolání jsem z toho měl občas problémy. V devadesátém se řeklo, že armáda musí být apolitická – taky jsem tu knížku položil, abych mohl dosloužit svou přísahu!!! Zvládl jsem to – jsem technik-inženýr.

me2d44
1. 8. 2022 13:20
Odpovědět  me2d44

Jen doplním: Nemusela to být schůze KSČ – ale třeba schůze na Místním národním výboru. A nevěřícím: najděte si starý černobílý film „Vzbouření na vsi“ pro mnohé z Vás to bude poučné…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
1. 8. 2022 13:21
Odpovědět  me2d44

Omlouvám se, málo jsem smáčkl „z“, takže oprava…

Ladislav
1. 8. 2022 12:03
Ohodnotit příspěvek :
     

💤 Paní Hamplová, tahle fašistická ne-vláda nekomunikuje s občany! Dokonce i některé úřady převzaly tyhle jejich moresy! Český občan je tady na placení daní a držet hubu! Musíte se podepsat po ukrajinsky! Uvidíte pak tu snahu!
Tahle kriminální ne-vládní sekta patří do kriminálu za zradu své vlasti!

PENNYS
1. 8. 2022 12:48
Odpovědět  Ladislav

DÍKY -ZDE JE PRAVDA!

Potlesk.png
me2d44
1. 8. 2022 13:29
Odpovědět  PENNYS

Já k tomu jen přidám: Kdy skončí ten paskvil, kdy zaměstnanec národa (vláda, posralneckyvesněmovně, senát) si sám rozhoduje o svém platu???? No to by se mnou všichni zaměstnavatelé vyběhli, že bych měl Olympijskou medajli za sprint….

me2d44
1. 8. 2022 13:25
Odpovědět  Ladislav

Já jen doplním: Oni jsou placeni Z NAŠICH DANÍ, tedy zaměstnanci národa!!! A jestliže pro národ nic nedělají, proč tam ještě jsou??? (Někdo namítne: „mlčící většina“, ale kdo co udělal, aby tu mlčící většinu probral????).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
1. 8. 2022 15:02
Odpovědět  Ladislav

Pani Hamplova by mela pochopit, ze deprivanti se zasadne nestydi.

milan h
1. 8. 2022 20:54
Ohodnotit příspěvek :
     

kazdy mluvi o soudech trestni odpovednosti ale je treba si uvedomit ze u nas a na SK zadne pravo neexistuje jestli bude soud o cemz pochybuji tak bude met jasne politicke zadani jak krasjsky soud na SK kde v pripade Captave a pana Blahy rozhodl ciste politicky a hrube zasahl do svobody slova a unas jak rozhodl soudce v pripade blokovani alternativy coz nema z pravem nic spolecneho