Stephen Lendman: Do Kyjeva proudí americké zbraně pro útok na Donbas

Poté, co akci schválily jak Bidenův režim tak americký Kongres, neustálý proud zbraní se valí do fašistického Kyjeva pro naplánovanou válku o Donbas na jihovýchodě Ukrajiny. Přičemž to, co se zde právě odehrává, nemá nic společného s modernizací a posílením obranyschopnosti Kyjeva, ale má to co dělat s agresí Kyjeva proti obyvatelům Donbasu, kteří odmítají přijmout fašistickou ukrajinskou vládu.

Občas přerušovaný a znovu zahajovaný koflikt se nachází už v sedmém roce svého trvání, a to bez vyhlídky na jeho řešení z jedmoho prostého důvodu: američtí zastánci tvrdé linie chtějí mít poblíž ruských hranic nekonečnou válku a nikoli mír.

Doněcká lidová republika (DLP), vysvětlila, jak nákladná pro ni i pro lid DLP tato válka už byla: „Podle přeběžných odhadů škody, které DLP ukrajinskou vojenskou agresí utrpěla, dosahují částky vyšší než 200 miliard ruských rublů (zhruba 2,6 miliardy dolarů). S tím dodatkem ovšem, že přesné zjištění škod není možné s ohledem na současné stále probíhající boje“.

„Ostřelování pokračuje podél celé linie kontaktu obou sil. Komise proto nemůže postižená místa navštívit a její specialisté nemohou provést konečný výpočet“.

Minulý měsíc ruský představitel Speciální monitorovací mise Žegkov oznámil, že kyjevské síly na Dobase narušily domluvenou dohodu o zastavení palby jen v tomto roce už 2 500 krát. Poslední dohoda o přerušení palby byla uzavřena v červenci minulého roku a předposlední rok předtím. Jako záminku pro současné obnovení palby na území Doněcké lidové republiky pak Kyjev využívá svůj ultimativní požadavek, aby z jednání o politických aspektech urovnání byli vyloučeni představitelé Donbaské společnosti.

Kyjev dále odmítá souhlasit s koordinovaným otevřením dvou kontrolních bodů (checkpoints), v Luganské lidové republice.

Jak mu bylo nařízeno jeho americkými pány, potrestal ukrajinský prezident Zelensky 82 ruských podniků na Ukrajině tím, že jim zmrazil majetek a ukončil jejich činnost.

Pod státní dohled byla převedena řada ruských činitelů a Spojenými státy instalovaní úředníci v Kyjevě sankcionují Rusko už od jara 2014. Minulý čtvrtek označil prezident Zelensky zvláštním dekretem Rusko za svého „vojenského protivníka“ a obvinil je z „agressivní vojenské politiky“, která může vést ke konfliktu v „samém srdci Evropy“. Navíc pak nazval Ruskou republiku Krym za ukrajinské území.a ve svém dekretu zdůraznil, že hlavním cílem politiky jeho režimu je získat členství v NATO.

Minulý týden mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová řekla, že kyjevský požadavek na Krym je „nelegitimní“ a že jediným jeho „ cílem je hrozit agresí“.A mluvčí ruské delegace při OSN Kuzněcov odsoudil „agresivní neokolonializmus prosazovaný Washingtonem ovládanými státy Západu. Národy, bránící svou suverenitu a nezávislou zahraniční politiku jsou trestány ekonomickou blokádou, jednostrannými nelegitimními sankcemi a otevřeným měšováním do jejich vniřních záležitostí. Tato zlovolná praxe je popřením všech zásad a norem OSN a je nejvyšší čas s ní skoncovat“.

Moskva neustále proudící tok amerických zbraní do Kyjeva odsoudila a označila jej za přípravu války, vedené ovšem s falešnou záminkou podpory ukrajinské národní obrany.

Začátkem března podepsal Biden šek ve výši 125 milionů dolarů na vojenskou pomoc Kyjevu. Což je první platba darovaná nějakému státu ode dne, kdy v úřadu vystřídal prezidenta Trumpa. Darovaná s účelem více než jasným: udržet nekonečnou válku na Donbase v chodu.

Překlad: Lubomír Man


5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
30. 3. 2021 00:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Důležité pro NĚ je, že se Slované mezi sebou budou látat.

Ale tam na Okrajině povstanou noví Sidor Kovpakové a tu hitlerovskou žumpu, jako je štětinův azov apod. ukřížujou na cestě z Kijeva do Astany.
Vzniknou obrovské revolty mezi vojcly tzv. UPA. Vznikne ozbrojený partyzánský boj koordinovaný z uprchlické vlny do Ruska (2014-18). K tomu pravidelné a dobře vyzbrojené DLR a LLR.
Vypne se plyn a elektřina do ojropy a počká se na zimu.
Pak se pirátů a jiných pekari-stran zeptáme na kameru, jak dál.
V tom roce zanikne NATO.
Hlavně sebou nezapomeňte provazy, háky a sekery.
Jó a taky Sputník V

Ten na tom obrázku není dvojník, ale trojník a jmenuje se STANislaw Laurel jr.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
BB Rad
30. 3. 2021 13:07
Odpovědět  josh-xy

Šídlo a Moravec😂🥸

Vladimír
31. 3. 2021 14:28
Ohodnotit příspěvek :
     

To je v pohodě, na Ukrajině se ty peníze a zbraně „ztratí“, a nic se nestane. Kromě fašistů jsou na Ukrajině i normální lidi…